9 Huisvesting asielzoekers laat op zich wachten Breed college kinderraad maakt goede start Angst, liefde en leugens in de metro Meer samendoen om kunst de straat op te krijgen Besluit moet nog aan Maassluise gemeenteraad worden voorgelegd Oordopjes tegen herrie op Liesveld Dienstverlening na misbruik uitkering Jonge pyromaan Autodief gepakt gettcia Dronken in taxi Kelderinbraken Winkeldiefstal Autokraker vast Kledingdiefstal Inbraak mislukt Jan Storm eerste fractieleider in Stadsregio 'jKÜ Schiedams college op een haar na rond LE NOBLE SPORT Rotterdams Dagblad Maandag 25 april 1994 Maassluis - Een 13-jarige jongen is vrijdagnacht uit zijn slaapka mer geklommen om brand te stichten. In de containerruimte van oen flat aan de Van Beetho ven laan in Maassluis stak hij een stapel kranten in brand. Hij be kende ook in november van het vorig jaar s nachts zo op pad te zijn geweest. Vlaardingen - Twee Vlaardingers hebben zaterdagavond een 1 B-ja rige stadgenoot in de kraag gegre pen cn overgedragen aan de poli tie. De jongeman probeerde aan de Madrid weg een auto te stelen en werd door het tweetal betrapt en aangehouden. Maassluis - De verhuizing van negentien vluchtelingen naar een woonhuis aan de Veerstraat in Maassluis, die deze maand zou plaatsvinden, is uitgesteld. Venvacht wordt dat de mensen eind mei of begin juni de woning kunnen betrekken. De verhuizing is uitgesteld omdat het gemeeatebesluh de panden aan de Voorstraat cn het Zandpad van de Woning Slichting Maas sluis (WSMj to huren, eerst aan de gemeenteraad moet worden voor gelegd. Verantwoordelijk wet houder Ruud Timmermans had die procedure over het hoofd ge zien, Het voorstel om in te stem men niet de huur van beide wo ningen voor de opvang van asiel zoekers wordt behandeld in de raadsvergadering van 10 mei. Beide panden zijn gekocht door de WSM en inmiddels aangepast aan de brandveiligheidseisen. Er worden 29 asielzoekers in onder gebracht, die nu nog in verschil lende huurwoningen zijn gehuis vest. De vrijkomende huurwonin gen worden benut voor de huis vesting van statushouders. In Maassluis moeten dit jaar 250 mensen met een verblijfsvergun ning aan onderdak worden gehol pen. Het ministerie van VROM heeft bepaald dat vóór de maand mei 174 statushouders een wo ning moeten hebben. Vóór het eind van het jaar moeten er 76 aan worden toegevoegd. De mensen krijgen een woning toegewezen en worden begeleid bij het inbur geren in dé samenleving. Een projectgroep met vertegenwoor digers van betrokken instanties zal de opvang en begeleiding van de vluchtelingen op zich nemen. Om de huisvesting van de status houders binnen de gestelde ter mijn mogelijk te maken moeten de nodige maatregelen worden getroffen. Anders wordt de druk op de woningmarkt ten koste van andere urgente woningzoeken den onevenredig verhoogd. Daar om wordt een deel van de al lan ger in Maassluis verblijvende vluchtelingen zonder een ver blijfsvergunning samengebracht in de panden aan de Veerstraat en het Zandpad. Die mensen bewo nen momenteel nog flats ver spreid over de stad. Zodra ze als statushouders kunnen worden beschouwd, krijgen ze een eigen woning. De vrijgekomen plaatsen worden vervolgens ingenomen door nieuwe asielzoekers. Wan neer de eerste asielzoekers aan. het Zandpad en de Veerstraat hun intrek nemen, wordt voor omwonenden een kennisma kingsbijeenkomst georganiseerd, waarop die hun nieuwe buren kunnen begroeten en toelichting krijgen op het asielzoekersbeleid. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft zaterdagavond een taxichauffeur uit zijn auto ge haald omdat hij dronken achter het stuur zat. Ademanalyse wees uit dat de man oen alcoholpromil lage van 1.20 in zijn bloed had. ..Ben ik er één weekendje niet en dan gebeurt zoiets," reageert de eigenaar van het taxibedrijf. De chauffeur is direct ontslagen. Schiedam - ]n Schiedam is vrij dag en in het weekeinde een aan tal kelderkraken gepleegd: aan de Burgemeester van Haaren- laan, Johan de Wittsingel, De Sa- vornin Lohmanlaanen Idenburg- straat. De buit bestond uit drie fietsen, een krat limonade, een bromfiets en een helm. Maassluis - In winkelcentrum Koningshoek zijn zaterdagmid dag drie Hagenaars aangehouden die in een supermarkt kruide nierswaren hadden gestolen. De drie w* rden betrapt door de be veiligingsdienst. Ze bleken voor ruim achthonderd gulden te heb ben ontvreemd. In hun auto werd een steekwapen gevonden en geen van hen had een rijbewijs. Vlaardingen - Een 28-jarige auto kraker uit Schiedam is in de nacht van zaterdag op zondag aan de Vlaardingse Sneeuwbalstraat opgepakt door de politie. De man bleek twee auto's te hebben open gebroken. De buit had hij bij zich. Schiedam - Winkelpersoneel van C&A in Schiedam heeft zaterdag; middag een dievegge betrapt bij het stelen van kleding. De vrouw, een 68-jarige Rotterdamse, werd overgedragen aan de politie. Vlaardingen -- Bewoners van de Jan van Arkelstraat hebben zon dagochtend rond zeven uur een keïderinbraak voorkomen. De in breker vluchtte naar buiten. De bewoners moesten hem laten gaan tnen hij hen bedreigde Rotterdam - D66 heeft als eerste partij een fractievoorzitter aange wezen in de Stadsregio Rotter dam. die woensdag officieel van start gaat. Fraet ieleider wordt Jan Storm, tevens wethouder in Maassluis. Hij zat al namens deze gemeente in het Overlegorgaan Rijnmondgemeenten (OOR), de voorloper van de Stadsregio. D66 heeft ook twee leden voorge dragen voor het dagelijks bestuur van het regiobestuur: Ries Jan sen. burgemeester van Krimpen aan den IJssel, en Carla Ku ij pers, voormalig fractieleider en thans wethouder in Albrandswaard. Er kan alleen iets mis gaan, mocht de gemeenteraad van Al brandswaard vanavond besluiten dat er geen D66-iid wordt afge vaardigd naar de Stadsregio. De zes Rotterdamse afgevaardig den naar de Stadsregio, van ver schillende politieke kleur, heb ben een verzoek uit het CDA ge kregen om regelmatig bijeen te komen om ontwikkelingen door te nemen. Er zijn twijfels of het wel kan met het oog op 'dubbele petten'. De leden van de Stadsre gio krijgen zowel regionale belan gen te dienen als lokale belangen - en nu ook nog partijbelangen. Door Nathalie Lans Schiedam - De wethouders van dc Schiedamse kinderraad zijn giste"' na de installatie van de ram: icn in dc sporthal Mar griet. /.onder problemen be noemd. De partijen kozen in te genstelling tot de volwassen ge meenteraad voor een breed colle ge waarin alle zes stadspartijen een wethouder hebben geleverd. Daarmee heeft Nederland voor het eerst een permanente kinder raad. Burgemeester Reinier Scheeres gaf nog een keer duidelijke infor matie voordat hij de 35 raadsle den de belofte liet afleggen. „Het lijkt simpel. Je gaat in de gemeen teraad zitten en neemt beslissin gen. Maar zo makkelijk is het niet. Je moet goed kunnen kiezen en dingen tegen elkaar kunnen afwegen. De echte gemeenteraad zal jullie de komende vier jaar no dig hebben. Want er zijn dingen, zoals het inrichten van speeltui nen, die jullie het best weten. De volwassen gemeenteraad kan haar voordeel doen met jullie ad viezen." Over geld hoeft de kinderraad ko mende vier jaar niet in te zitten. De kinderen kregen van Jantje Beton, Kinderpostzegels cn het VSB-fonds Schiedam/Vlaardin- gen in totaal zo'n dertigduizend gulden. De raadsleden waren diep onder de indruk. Zij gingen direct serieus aan de slag. Alle fractie voorzitters vatten hun partijpro gramma nog eens samen en stel den de kandidaat-wethouder voor. Alle voorgestelde wethou ders kregen zonder strubbelin gen steeds de meerderheid van stemmen. Hoewel het taalgebruik zeer volwassen was en de fractie voorzitters goed hun zegje wisten te doen, moesten sommige raads leden nog even wennen aan de plechtigheden. Zo wees fractie voorzitter van partij West, Danny Franken, na een perfecte inlei ding zijn wethouder erop even op te staan wanneer hij het over haar had: „Sihan, sta nou effe op." De wethouders voor de komende jaar zijn geworden: Sihan Moudnib (West), Ronald van der Lubben (Zuid), Majelia Loef (Oost/Binnenstad), Richie van Tiel (Nieuwland), Stefan Zwanen- veld (Kethel/Groenoord) en Lonneke van Otterdijk (Woud- hoek/Groenoord). Na het officiële gedeelte barstte het feest los. Presentatrice Mar lies Dingenouts kondigde de ene na de andere artiest aan tijdens Na de benoeming van de Schiedamse kindergemeenteraad barstte gisteren het Internationaal Kinderfeest los in de Margriethal. Zo konden de kinderen deelnemen aan workshops, waren ermu- ziek-en theatervoorstellingen en presenteerden zij hun kunsten op het open podium. Foto Roei Dijkstra het internationale kinderfeest. Afrikaanse dansers, een Arabisch kalligraaf, een goochelaar cn een Turkse muziekgroep. Er was van alles te doen. Hoewel de raadsle den voortdurend werden lastig gevallen door de pers, genoten zij samen met honderden Schiedam se kinderen van hun feest. Het kan er de komende tijd wel eens luidoichtig aan toegaan in de Vlaardingse binnenstad. Om de herrie van de breek-, sloop- en bouwactiviteiten op en rond het Liesveld enigszins te verzachten, deelden hos- tessen van een Gouds promo tiebureau zaterdag oordopjes uit aan het publiek. Het door de middenstanders ingehuurde bureau was snel door de voorraad van duizend stuks heen. De winkeliers wilden met de actie laten zien dat zij een en al oor zijn voor eventuele klachten van hun klanten. Tegelijkertijd maakten zij dui delijk dat de verkoop tijdens de verbouwing van hetwlnkel- centrum in de regel gewoon door zal gaan en dat iedereen het lawaai maar een tijdje voor lief moet nemen. FoSoftoel Dijkstra Rotterdam/Schiedam - De 48-jarige Schiedamse vrouw G. O. is we gens oplichting van de sociale dienst veroordeeld tot vier maanden voorwaardelijke celstraf en 180 uur dienstverlening. De wouw had bewust niet opgegeven dat ze samenwoonde en genoot daardoor ten onrech te een uitkering. De tienduizenden guldens die zij ten onrech te opstreek hoeven niet te worden terugbetaald. Tegen de vrouw werd twee weken geleden een 'gevangenisstraf ge- eist van tien maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Offi cier van justitie mr. F, D, van Heijningen vroeg de rechtbank haar vriend vier maanden cel op te leggen. Beide straffen mochten even tueel worden omgezet in dienstverlening. Hoewel de vrouw en haar Rotterdamse vriend ontkenden een geza menlijke huishouding te voeren, was het voor de officier overduide lijk dat de twee samenwoonden. Hij baseerde zich op gegevens van de sociale recherche. Regelmatig werd de woning van de vrouw in de gaten gehouden. Meermalen werd geconstateerd dat haar 51-jarige vriend 's ochtends vanaf dat adres naar zijn werk ging. Bij een bezoek aan huis werd door de recherche vastgesteld dat de woning was ingericht voor een gezin met een kind. Daarnaast werd ontdekt dat de Schiedamse een auto op haar naam had staan, die ze van haar uitkering nooit hadden kunnen bekostigen. Maandag 25 april SCHIEDAM 't Paard. Forumdiscussie over de rol van kunst in de beleving van de open bare ruimte, 20.00u. ROTTERDAM Dodorama. Luc Houtkamp Kwartet. 21.00u. De Doelen Anima Eternal 20.15u. Rotown. Barbara Manning Solo, 22.00u. De Twijfelaar. Brèm Brèm, 23.00u. Zaal De Unie. Film from Stock: Per Kirkeby, 20.30u, Dinsdag 26 april SCHIEDAM De Hoogkamer. Lezing eenden kooien en kootbedrijf, 20.00u. De Ark. Algemene ledenvergadering CDA Schiedam, 20.00u. VLAARDINGEN Lijndraaier. Bijeenkomst Industrie bond FNV, 19.30u. MAASSLUIS Koningshof. Lezing CDA-Tweede Kamerlid K. Eisses-Timmermanover de AOW en asielzoekers, 20.00u. ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: 'in the li ne of fire' (16) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Aihambra 2: 'Free Willy* (al) dag. 1.15-4. 'Carli- to's Way' (16) dag. 8.30. Calypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Inthename of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'Wildgroei' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine- rama 1: 'The Pelican Brief' (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: The Good Son' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Groundhog Day' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: "Wayne's World' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Schindier's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Sharks' (al) di. 2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) di. 3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'Bad Boy Bubby' (16) dag.8-10.15. Lantaren/Venster 2: 'Othello' dag. 7,30. Sneak preview_ ma. 10. Lantaren/Venster 3: The Puppetmaster' dag. 7.30-10.15.;/. Lantaren/Venster4: The Blue Kite' (16) dag. 7.30. 'Trois couleurs: Blanc'daglO.Lumièrel: 'On dead ly ground' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè-" re 3: 'Sister Act 2' (al) dag. 4-6.45- 9.30, di. ook 1.15. Lumière 4: The. remains of the day' (al) dag. 1.15- 4.30-8.15. Rex: 'Lucides' (18) dag- .vanaf 12 doorl.voorstelling. Thafia: 'De Rat' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Schiedam - De gemeenteraad-, van Schiedam komt donderdag1- avond om 20.00 uur bijeen voor de benoeming van het nieuwe colle ge. De portefeuillebesprekingen zijn afgelopen weekeinde derma te voorspoedig verlopen dat van daag nog slechts één klein hob- beltje genomen hoeft te worden: de verdeling van personeel en or ganisatie. Over het collegepro gramma zijn de partijen het in middels eens. Dit wordt in de loop van de week gepresenteerd. Door Ma nette 01 st hoorn Vlaardingen - Als de metro niet was gecrasht, hadden ze elkaar waarschijnlijk nooit ontmoet: de zakenvrouw, de gigolo en de bra; verik. Hei noodlot bracht hen bil elkaar cn nu zitten ze. niemand weet hoe lang, met elkaar opge scheept. Alledrie zijn het twintigers, van die uitgesproken tvpes zoals je zo dagelijks in de metro ziet zitten. Een Rotterdams lefgozer!je. een koele maar verleidelijke carrière vrouw en zo'n halfzacht ei. Aan dc oppervlakte tonen zij zich onver schillig c-n zijn zij als dc dood om hun gevoelens te tonen. Daaron der schuilen eenzame mensen met hun eigen angsten cn onze kerheden. Metro is de eerste voorstelling van theatergroep Roth, die zater dag zijn première beleefde in de Harmonie. Ger van Veen van de Vlaardingse theatergroep Schmieren schreef het stuk sa men met de driy ambitieuze Ruth-acteurs. Met Metro hopen zij het gemiddelde amateur nive au te ontstijgen. In een bijna uit verkochte Harmonie maakten zij zaterdag geen slechte start. De jonge acteurs hebben er met regisseur Ger van Veen hard aan gewerkt met iets goeds voor de dag te komen. Met een levensecht decor van de RET en licht- en ge luidseffecten. Van Veen lijkt de rollen op het lijf van de toneelspe lers geschreven tu hebber.. Vooral oprichters Marc Eikelenbourn (23) on Maurice de Jong (23). die alle bei al zo'n tier. jaar toneelervaring hebben, zetten hun soms wat doorzichtige rollen geloofwaardig cn met humor neer. Eikelenboom is dat Rotterdamse bluflértje. met twee linkerhanden maar behendig met messen. Heeft een moeilijke jeugd gehad, kon nooit goed leren. ,.Ik wou dat ik jou was." zegt hij tegen de bra ve shmmc jongen, die op zijn beurt gefrustreerd rondloopt en het ene sterke verhaal na het an dere ophangt. Uur na uur ver strijkt en de drie worden steeds intiemer met elkaar. Ze geven zich bloot, hoewel het nooit ver de diepte in gaat. Toch krijg je meer begrip vuör ze naarmate je ze be ter leert kennen en ga jc bijna met ze meevoelen. Ook de zakenvrouw, gespeeld door Aneel I a van Marsbergen i22 blijkt niet op alle fronten ge slaagd te zijn. Carrière maken? Ze wordt er doodziek van. Ner gens anders heeft ze meer tijd voor. Aan iedere vinger heeft ze minstens één man, maarzo is nog steeds alleen. Bejutigtin blijkt aan heleind van het verhaal een pathologisch leu genaar. maar dc zakenvrouw weet hem de waarheid te ontlokken. „Ik ben een ei. een moederskind je. vrouwen zien me niet staan," zegt hij tegen haar. Hij is zo bang om er niet hij te horen dat hij liegt om niet aan de aandacl te ont snappen. De gigoio is dan allang verdwenen uit de metro, na een wilde liefdesnacht met de vrouw- die uiteindelijk de stuntelige jon gen inwijdt in de liefde. Metro is een stuk over de angst, de liefde, de leugens en de onze kerheden van drie totaal verschil lende mensen die gedurende on bepaalde tijd tot elkaar 2ijn ver oordeeld. In het begin is dat niet echt aangenaam, maar als de eer ste schrik is verdwenen, wordt het gezellig. Roth maakt met Metro een veelbelovende start in het amateurtoneel. Als beloning dan ook een staande ovatie aan het eind van de voorstelling voor deze kersverse theatergroep. Gediplomeerd AEROBICS/ STEPAEROBICS/ CALLANATICS/ BODYFORMING/STRENCHING/ sp ierver stevigend lichaamsconditie verhogend Tel. 010-4185171 Straatweg 54a Rotterdam (bij Station Noord) Kinderaerobics meisjes/jongens van 4 tot 6 jaar van 14.00-15.00 uur, van 7 tot 12 jaar van 15.00-16.00 uur op woensdagmiddag en 's zaterdags van 9.00 tot 10.00 uur. el. 1c Losse les 5.- Strippenkaart 1Uxƒ42.50 1x p.vv. ƒ35.- per maand/3 mntl95.- 2x p.vv. 50.- per maand/3 mnd135.- Onbeperkt 75.- per maand/3 mnd200.- Losse lessen10.- Zondags open van 72.00-75.00 uur Leden 5.-. Niet-ledcn 7.50 Door Jelle Gunneweg Schiedam/Vlaardingen - Het stadsbestuur van Schiedam maakt al jaren niet meer gebruik van een percentageregeling voor de verfraaiing van de openbare ruimte door middel van kunst. Met name bij de inrichting van de wijk Spaiand heeft het college kansen laten liggen, is de kritiek van plaatselijke kunstenaars. De wijk had volgens hen een ander aanzien kunnen hebben als kun stenaars betrokken waren ge weest bij dc inrichting van het ge bied. Niet dat er helemaal geen aan dacht is voor kunst in de openba re ruimte. In de afgelopen colle geperiode werden kunstopdrach ten uitgeschreven voor de be schildering van het trafohuisje in Nieuwland, de schutting bij het ABC-complex en de poort bij het Fabriplein. maar dit zijn kleine succésjes, erkent ook beleidsme dewerker Chris van Hoeve. Oor zaak van de geringe initiatieven is volgens hem dat er geen finan- cieringsgrond voor dergelijke op drachten is. „Schiedam reserveert jaarlijks 25.000 gulden voor beeldende kunstopdrachten, waarvan slechts een deel kan worden be steed aan kunst in de openbare ruimte. Wil je hieraan serieus aandacht besteden, dan heb je na tuurlijk een veelvoud van dat be drag nodig." Liefst stelt hij een fonds in, een soort investerings budget voor het openbaar gebied. „Met geld creëer je geld. Als de gemeente een aardig budget heeft, staan sponsors ook eerder klaar om mee te financieren." Ook zouden de verschillende diensten meer moeten samen werken en kunstenaars eerder bij (herinrichtingsplannen betrok ken moeten worden. Ideeën Zijn ideeën vinden vooralsnog weinig gehoor bij het gemeente bestuur. Met jaloerse ogen wordt dan ook gekeken naar buurge meente Vlaardingen. Daar is reeds onderkend dat kunstenaars een stimulerende bijdrage kun nen leveren aan de inrichting van een gebied. De Maassluise beel dend kunstenaar Joop Vaissier werd bijvoorbeeld al in een vroeg stadium betrokken bij de ontwik keling van bedrijvenpark Hoogs tad en de Dordtse kunstenaar Henri van Nes zit in het project team voor het stadshart. Een goede ontwikkeling, deze in tegrale aanpak, meent de Vlaar dingse beleidsmedewerker Her man van Wamelen. „In het verle den werd beeldende kunst meest al in een laat stadium bij de in richting en herinrichting van een bepaald gebied betrokken. Veelal diende de beeldende kunst dan als versiering, als 'finishing touch'. In bepaalde gevallen werd de beeldend kunstenaar uitgeno digd de minder geslaagde inrich tingsresultaten op te waarderen." Van Wamelen vergelijkt deze ma nier van werken met 'kunst als broche op de jurk'. „Als het ont werp of het materiaal van de jurk niet deugt, red je het ook niet met een mooie broche. Kunsttoc pas singen op deze manier leveren dan ook niet altijd de beste resul taten op die gegeven een bepaal de hoeveelheid middelen bereikt hadden kunnen worden." Zowel op inhoudelijke als finan ciële gronden denkt hij dat een andere werkwijze is gewenst. „Vlaardingen kan of wil maar een beperkt bedrag besteden aan kunsttoepassingen. Van de zoge noemde percentageregeling bij nieuwbouw kan gebruik worden gemaakt, maar in de praktijk blijkt vaak dat het geld dat in dit kader is gereserveerd, wordt ge bruikt voor het bestrijden van te korten." Weinig soelaas Ook het fonds voor de beeldende kunst biedt weinig soelaas. De ge meente stort hier weliswaar jaar lijks 25.000 gulden in, maar na af trek van gelden die structureel aan algemeen beeldend kunstbe leid moeten worden besteed, blijft er 13.000 gulden over voor kunst in de openbare ruimte/ „Door het combineren van ver schillende geldstromen kan er meer gedaan worden. Ook heeft integrale planning als voordeel dat de gemeente sterker staat bij het verkrijgen van externe mid delen, zowel bij provincie als be drijfsleven." Kortom, het roer moet om, is zijn conclusie. Bij voorkeur door de verschillende diensten (stads werk/welzijn/milieu) te laten sa; menwerken en de percentagere geling voor nieuwbouwprojecten los te koppelen. Van Wamelen heeft liever dat voortaan een vast percentage van het bouwrijp ma ken van terreinen, dan wel een vast percentage van het in enig jaar te investeren bedrag voor bouwwerken in een fonds wordt gestort. Toepassing van beelden de kunst hoeft dan niet meer noodzakelijk in de onmiddellijke omgeving van een bouwproject plaats te vinden. Over de beleving van kunst in de openbare ruimte heeft de Stich ting Kunstwerkt een forumdis cussie georganiseerd. Deze vindt vanavond plaats in café 't Paard, Hoogstrar* 162 te Schiedam. Aanvang 20,vuuur. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1