13 Strengere controle op huisvuil en hondepoep Asbesthoudend zand weggehaald m - Rotterdams Dagblad Sauna Centrum Groen oord Voor 'n warme opfrisserll Milieu-actie in de trein Viaardingen heeft twee kansen op Bronzen Bever Helft fietsen nog niet goed verlicht Kortsluiting oorzaak brand in FNV-gebouw Handige dieven in Spaland Wapens in auto Bejaarde man aangereden Docent slaags met leerling Winkeldief weg met drank Inbreker loopt klappen op ÜM Nieuwe busroute kost drie ton Amokmaker in de cel gezet Tochinspraak over Plantage Parking watchers houden de wacht Dinsdag 26 april 1994 Ui Waterweg Viaardingen - De afdelingen van Milieudefensie Viaardin gen, Schiedam en Rotterdam gaan morgen handtekeningen ophalen voor een beter open baar vervoer. Op het traject Rot terdam-Maassluis worden aan treinreizigers briefkaarten uit gedeeld met het verzoek die te ondertekenen. De ingevulde briefkaarten worden door Mi lieudefensie aangeboden aan le den van de Tweede Kamer. Onder het motto 'Stop de asfal tering van Nederland' voert Mi lieudefensie landelijk campag ne voor de Kamerverkiezingen van 3 mei. Daarbij wordt aan dacht gevraagd voor 'de onge breidelde groei van het Neder landse wegennet en de enorme bezuinigingen en tariefsverho gingen bij het openbaar ver- voer'.In het Waterweggebied wil Milieudefensie onder meer dat wordt afgezien van de Rijksweg 19/A4 door Midden-Delfland en de verdubbeling van de Bene- luxtunnel. In plaats daarvan wil de vereniging dat het geld wordt geïnvesteerd in het aanleggen van meer openbaar vervoerlij- nen, zoals een sneltram over het tracé van Rijksweg 19 en de aan leg van een metrolijn naar Spij- kenisse. Viaardingen - Bewoners van de Vlaardingse Westwijk kunnen een bekeuring tegemoet zien als ze niet netjes omspringen met hun huisvuil. Ook hondebezitters die hun viervoeters laten poepen op plekken waar dat niet mag, lo pen de kans op de bon te worden geslingerd. De politie is al enige tijd bezig met strengere controles en slaat straks zonder pardon aan het schrijven als de waarschuwin gen in de wind worden geslagen. De controles worden uitgevoerd door vier politie-surveillanten, die zich naast hun normale werk zaamheden bezighouden met ver schillende projecten op milieuge bied, auto-inbraken en vakantie gangers. Ze gaan hoofdzakelijk preventief te werk, maar treden verbaliserend op bij herhaaldelijk terugkerende overtredingen. Bij het milieuproject, dat is be- gonnen naar aanleiding van klachten van bewoners, heeft dat nog niet geleid tot het opleggen van boetes. Wel zijn zo'n honderd Vlaardingers aangesproken over de wijze waarop ze hun afval aan bieden. In de Westwijk komt het regelmatig voor dat vuilnisem mers en zakken op de galerij wor den gezet. Mensen bij wie dat wordt geconstateerd, krijgen een brief in de bus. Daarin wordt hen te verstaan gegeven dat dat ver boden is en het vuil binnenshuis bewaard moet worden, of direct in de daarvoor bestemde container moet worden gedeponeerd. Ook de containers worden nauw lettend in de gaten gehouden. Daar worden maar al te vaak din gen in gegooid die er niet thuisho ren. Alleen dichtgebonden huis- vuilzakken mogen erin. Ook in Maassluis wordt streng gecontro leerd op het aanbieden van huis vuil. Strenger dan in Viaardin gen, want daar is dit jaar al menig boete a tachtig gulden uitgeschre ven. Voor wat betreft de hondepoep worden het Mendelssohnplein en 't Hof als de grote probleemgebie den beschouwd. De afgelopen we ken zi?n door de surveillanten tientallen mensen berispt wegens het los laten lopen van hun vier voeters. Bekeuringen zijn er tot op heden nog niet uitgedeeld. Bij het auto-inbraakproject wer den alleen al in januari 55 auto mobilisten op de vingers getikt. Ze hadden hun geparkeerde voer tuig niet afgesloten of er waarde volle spullen in achtergelaten. Aan de hand van de nummerpla ten werd contact met hen ge zocht. Ze kregen bezoek aan huis of ontvingen een preventiefolder. Het laatste project waarmee de surveillanten zich continu bezig houden. betreft leegstaande wo ningen van mensen die op vakan tie zijn. Zij kunnen hun afwezig heid melden bij de politie. De sur veillanten garanderen niet dat in de huizen niet wordt ingebroken, maai houden in elk geval wel ex tra toezicht. Dit jaar wordt de groep surveil lanten, die momenteel bestaat uit acht personen, met vier nieuwe mensen uitgebreid. Ook zij gaan zich bezighouden met uiteenlo pende projecten. Gedacht wordt aan de controle op het te lang op de openbare weg parkeren van ca ravans en autowrakken. Ook de fietsendiefstallen krijgen dan speciale aandacht. Schiedam - Twee nieuwbouwwo ningen aan het Dille veld in de Schiedamsewijk Spaland hebben handige inbrekers over de vloer gehad. De woningen waren klaar om op geleverd te worden, maar dat moet nu nog even worden uitge steld. Dieven ontkoppelden na melijk de reeds aangesloten cv- ketels en veroorzaakten aanzien lijke wateroverlast. Ze kwamen binnen door aan de achterzijde van de woningen een ruit in te gooien. Viaardingen - Op de Maasboule vard in Viaardingen is gister avond een 30-jarige Utrechter aangehouden. Tijdens een poli- tie-controle bieek de man een alarmpistool en een mes in zijn te auto hebben liggen. De wapens zijn in beslag genomen. De man kreeg een proces-verbaal opge legd. Viaardingen - Op de Vulcaanweg in Viaardingen is gistermiddag een 82-jarige man op zijn fiets aangereden door een bestelbus. De fietser zag tijdens het overste ken het busje niet aankomen en werd geschept. Het slachtoffer werd gewond naar het Holyzie- kenhuis gebracht. Hij klaagde over een pijnlijke arm en rug klachten. Schiedam - Een Ieraar van de Schoolvakopleiding voor Volwas senen aan de Ringersstraat in Schiedam, is gisteravond slaags geraakt met één van zijn leerlin gen. Tussen de docent, een 48-ja- rige Schiedammer en een 33-jari- ge cursist uit Rotterdam was tij dens de les onenigheid ontstaan. Dat mondde uit in een worsteling waarbij de Rotterdammer een ruit ingooide. De man heeft te verstaan gekregen dat hij niet meer welkom is op de cursus. Schiedam - Bij een drankenhan del aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam is gisteren door een on bekend gebleven man een fles Remy Martin gestolen. De man was zonder te betalen de winkel uitgelopen en negeerde de pie pende detector bij de uitgang. De politie werd ingeschakeld, maar slaagde er in de man te ach terhalen Maassluis - Maandagochtend \Toeg is aan de Johan Evertsen- laan in Maassluis een 39-jarige Rotterdammer aangehouden op verdenking van een inbraak. De verdachte zou aan de Nieuwstraat ingebroken hebben in een win kel. De man ging er vandoor met enkele sloffen sigaretten marr werd betrapt door de eigenaar. Die zette de achtervolging in en kreeg de inbreker een stuk ver derop te pakken. Er vielen enkele rake klappen voordat de politie arriveerde en de man arresteerde. Op het bureau bekende de Rotter dammer de inbraak. Een speciale afdeling van de GOM in Schiedam heeft gisterochtend de zandbak op het speelterrein aan de Bleekstraat in Viaardin gen tot op de bodem gereinigd. In hetzandzaten asbestvezels afkomstig van golfplaten diedaar afgelopen vrijdagdooronbekenden waren gedeponeerd. De platen, vermoedelijk afkomstigvan een schuur diebij een leegstaand huis in de buurt hoort, werden door kinderen kapotgetrapt. De gebroken platen werden vrijdag al verwijderd. Omdat het vermoeden bestond daternogasbestdeeltjes in hetzandzaten, werd de zandbak dichtgetimmerd. Daarvoor werd de boel natgespoten door de brandweer om verstuiving te voorkomen. Een deel van het speelterrein werd afgezet met bouwtiekken en voorzien van waarschuwingsborden. Omwonenden werden per brief van de maatre gelen op de hoogte gesteld. Hoewel hetvolgenseen woordvoerder van de GOM omeen minimale vervuiling ging, werden wel alle gebruikelijke voorzorgsmaatre gelen genomen. De vier medewerkers van de afdeling asbestreiniging van de GOM die het karwei klaarden, droegen beschermende kleding en maskers. Na de werkzaamheden stapten ze in de mobiele doucheruimte die ter plekke was neergezet De zandbak werd leeggehaald en de besmette inhoud in een gesloten container afgevoerd. Het deel van het speelterrein om de zandbak werd even eens gereinigd. Foto Dennes van der Wei/Roet Dijkstra Viaardingen - Twee nieuwbouw projecten in de gemeente Viaar dingen dingen mee naar de 'Kwa liteitsprijs voor de woningbouw 1994'. In beide gevallen zijn er ontwer pen bij van de Rotterdamse archi tect Cor Paauwe van bureau Ko- kon. De andere ontwerpen zijn van Cees Nagelkerke, Rudy Uy- tenhaak en Herman Zeinstra. Het gaat om de eerst opgeleverde nieuwbouw aan de Vlaardingse Vaart en in de Babberspolder. 'De Bronzen Bever', zoals de prijs voor bouwen en wonen wordt ge noemd, bestaat uit een geldprijs van 50.000 gulden en een beeld. Zij wordt door het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROJilj toegekend voor woning bouwprojecten aan architecten en ontwikkelaars. Het ministerie heeft bij de ge meente. Viaardingen.informatie ingewonnen overhet' onderdeel De Erker van het bouwplan De Vaart. Daarvan maken behalve het Paauwe-oog, zo genoemd naar ar chitect én vorm (eilandwoningen omringd door water en rijen hui zen in boogvorm), ook woonto rens van Rudy Uytenhaak en vi de-woningen van Herman Zein stra deel uit. Ze zijn ontwikkeld door Eurowoningen. Heel bijzondere belangstelling toont VROM echter volgens lei dinggevenden van de Dienst Stadswerk voor de woningen in het eerste kwadrant van de Bab berspolder. Met name het in blauw uitgevoerde flatgebouw aan de Rotterdamseweg van de Amsterdamse architect Cees Na- gelkerke, die het in combinatie met seniorenwoningen en eenge zinswoningen er omheen ont wierp, lijkt hoge ogen te gooien. Ook de drie-onder-een-kap wo ningen langs de Pompenburgsin- gel van Cor Paauwe, maken deel uit van het genomineerde Bab- berspolderprojeet. Hier waren het Algemeen Woningbedrijf Viaar dingenen~ Rehorst Bouw op drachtgevers. De beslissing over de rijksprijs valt later dit jaar. In november vindt de prijsuitreiking plaats. Maassluis - Omdat per 1 septem ber wijzigingen worden doorge voerd in de busroutes van ver voersmaatschappij Westneder land, moeten verschillende stra ten in Maassluis worden gerecon strueerd. Met de noodzakelijke aanpassingen is ruim 800.000 gul den gemoeid. De overheid neemt daarvan vijf ton voor haar reke ning en Westnederland levert een bijdrage van tienduizend gulden. De resterende drie ton moet de gemeente Maassluis ophoesten. De lijnwijzigingen van de bussen zijn het gevolg van het doortrek ken van de kwartiersdienst op het traject Rotterdam-Centraal Sta tion tot het NS-station in Maas sluis-West. Daarbij komt lijn 125 in de avonduren en weekeinden te vervallen. Om de plannen uit te kunnen voeren moeten diverse maatregelen worden getroffen. Het voorplein van het station Maassluis-West moet worden ver anderd en een stuk van de Lijster laan wordt geasfalteerd. Verder dienen diverse kruisingen en hal teplaatsen. worden aangepast. Be paalde haltes worden opgeheven. Het college vraagt de gemeente raad 10 mei met het voorstel in te stemmen. Wil de wijziging van de buslijnen per eind augustus in werking kunnen treden, dan moet snel beslist zijn of de recon structiewerkzaamheden uitge voerd kunnen worden. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft gisteravond omstreeks acht uur een 24-jarige stadgenoot voor zijn eigen veiligheid en die van zijn omgeving ingesloten op het bureau. Aan de G. A Bre- derolaan werd een bloedende man aangetroffen. Hij bleek tij dens een ruzie in de relatiesfeer aan zijn handen gewond te zijn geraakt en was behoorlijk in de war. Het bij de ruzie betrokken fa milielid maakte bij tussenkomst van de politie amok en trapte de deur van de politiewagen in. Daarop werd hij meegenomen naar het bureau. Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Viaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - Bert van Kan trekt zijn bezwaarschrift tegen het rooien van bomen in de Plantage in. Van Kan, bewoner van het aan de Plantage grenzende Plein Een- dragt, protesteerde vorige maand tegen het voornemen van de ge meente een aantal bomen in het oudste stadspark van Nederland om te zagen. Ook maakte de Schiedammer er bezwaar tegen dat de omwonenden geen in- spraak kregen over het renovatie plan voor de Plantage. Uit een brief van de Dienst Ge meentewerken heeft Van Kan be grepen dat zijn reactie nogal voor barig is geweest. De gerooide bomen zullen, zo schrijft Ge meentewerken, worden vervan gen door nieuwe aanplant en de buurtbewoners krijgen alle gele genheid tot inspraak. Een infor matiebijeenkomst zat al langer in de pen. De gemeente heeft zelfs het plan opgevat de werkgroep van bewoners, die bezig is de ge schiedenis van Plein Eendragt en de Plantage uit te zoeken, bij de renovatie te betrekken Hoek van Holland - De deelge meente Hoek van Holland wil een experiment beginnen met zogenoemde parking watchers. Het gaat om jonge ren (18 tot 23 jaar), die in de zo merperiode toezicht gaan hou den op parkeerplaatsen bij de stranden. Daarnaast is het de bedoeling dat ze de bezoekers welkom heten en fungeren als vraagbaak voor (buitenlandse) toeristen. Uit rapportages van de politie blijkt dat er -ondanks de slechte zomer van 1993 - een stijgende lijn zit in autodief stallen en -inbraken op de par keerterreinen aan de Badweg, Helmweg, Schelpweg en Strandboulevard. Door de aan wezigheid van parking watchers, zouden de dieven weg moeten blijven. Boven dien zullen zij mensen advise ren bij het afsluiten van hun auto en het niet (zichtbaar) achterlaten van waardevolle spullen. Ook het controleren van het duingebied op vernie ling, afvaldumping en andere vormen van overlast behoort tot het takenpakket. Ge lijksoortige projecten in Zand- voort, Noordwijk en Ouddorp hebben wat dat betreft goede resultaten opgeleverd. De parking watchers -twee groepen van zes mensen - wor den alleen op drukke dagen in gezet. Gedacht wordt aan Pinksteren, de zondagen in ju ni en de hele maanden juli en augustus, De jongelui, die een korte opleiding van de politie krijgen, worden gekleed in een bermuda of lange broek met een T-shirt met logo, een jack of een sweatshirt. Ze krijgen verder de beschikking over een mountainbike en een portofoon. De totale kosten van het expe riment bedragen vijftigdui zend gulden, dat uit het bud get wijkveiligheid komt. Schiedam - Het verlichtingspro ject dat afgelopen jaar is uitge voerd door de Schiedarnse politie krijgt een vervolg. Gezien het goede resultaat zullen in de na- ■jt' toekomst herhaaldelijk fiet- n. bromfietsen en motorvoer- igen tijdens speciale acties wor den gecontroleerd op de verlich ting. Bij de start van het project in sep tember van het afgelopen jaar reed 81 procent van de gecontro leerde auto's met goede verlich ting. Met het licht van fietsers en bromfietsers was het beduidend slechter gesteld: 22 procent voer de op de juiste wijze verlichting. Daar kwam, blijkt uit het evalu atierapport, een aanzienlijke ver betering in. Maar nog steeds, bleek uit tellingen bij het eind van het project, is slechts 56 pro cent van de (brom)fietsverlieh- ting in orde. Bij motorvoertuigen bedroeg dat negentig procent. Re den voor de politie uirl voorlopig door te gaan met de verlichtings controles. Het project bestond uit twee on derdelen. Eerst werd gedurende een maand op scholen voorlich ting gegeven en ontplooide de in oprichting zijnde Schiedarnse af deling van Veilig Verkeer Neder land preventieve activiteiten. Daaraan werd rok meegewerkt door de BOVAG. Automobilisten konden bij ver schillende garages terecht om gratis de verlichting van hun voertuig na te laten kijken. Fiet sers konden dat laten doen bij rij wielhandelaren. Voordat de preventieve acties van start gingen werd veldonderzoek verricht om tot een uitgangsposi tie te komen. De resultaten waren bedroevend; 77,5 procent van de (brom)fieters reed zonder of met slechte verlichting. Bij de motor voertuigen bedroeg dat 18.7 pro cent. De reacties op een adverten tie in een huis-aan-huisblad lie ten eveens te wensen over. Bij de publicatie was een bon gevoegd waarmee men gratis de verlich ting kon laten nakijken. Ook tij dens de open dag van de politie in september werden dergelijke bonnen uitgegeven. In totaal wer den zo'n 43.000 bonnen verspreid. Slechts tien van die bonnen wer den gebruikt. Gedurende de periode 1 oktober 1993 tot 1 maart 1994 werden be keuringen uitgedeeld. Ouders van kinderen tot 12 jaar die met slechte verlichting reden, kregen een brief thuisgestuurd. Dat ge beurde 23 maal en verder werden veel mondelinge waarschuwin gen uitgedeeld. Personen tussen de 12 en 18 jaar kregen een voorwaardelijke boete die werd kwijtgescholden als ze binnen vijf dagen konden aanto nen dat hun verlichting in orde was gebracht. Slechts negentien van de honderdzestig (brom)fiet- sers maakten daarvan gebruik. Mensen van boven de 18 kregen zonder meer een boete opgelegd ais iets aan hun verlichting man keerde. In totaal werden in zes maanden 963 bekeuringen uitge deeld. De brandweer van Schiedam heeft vannacht uren nodig gehad om de hardnekkige brand in het FNV-gebouw te blussen. FotoRoei Dijkstra Schiedam - Kortsluiting in het elektrische gedeelte van de cen trale verwarming is vermoedelijk de oorzaak van een brand, die vannacht in het FNV-gebouw aan de Stadshouderslaan in Schiedam woedde. Omstreeks een uur was de brandweer ter plaatse, kort nadat ze was gewaar schuwd dooreen omwonende dat er rook kwam uit het houten ge bouwtje aan de rand van het Volkspark. Al snel sloegen de vlammen uit het dak. Het was een hardnekkige brand. Om half twee was de brandweer weliswaar de brand meester, maar tot vanmorgen kwart voor vier was ze in touw met nablus sen. Penningmeester Jan Broekling van de Stichting Volksgebouw en voorzitter Aad Schipper van het FNV uit Schiedam waren daar ge tuige van. Zij waren vannacht uit hun bed gebeld en moesten aan schouwen hoe de keuken van het gebouwtje volledig uitbrandde. Broekling, die vandaag met poli tie en brandweer de schade op zal nemen, vreest dat de brand te veel heeft vernield om herstel te rechtvaardigen. „Met een beetje geluk is de computerapparatuur, die we daar hebben staan, ge spaard gebleven. Zekerheid daar over hebben we niet, want voor zover we vannacht konden zien is dat gedeelte van het gebouw al leen aangetast door roet en blus water. De computer was op het eerste ge zicht nog heel, maar wel geraakt door die bruine troep," vertelt de penningmeester. In het gebouw is onder meer de Schiedarnse afdeling van de Al> vaKabo gevestigd, houdt de FNV sociaal spreekuur en komt de werkgroep Uitkeringsgerechtig den bij elkaar. Vdn Bee jvenlaa <70 Schiedam-Noord. Tel. 010-4703470

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2