11 'Ik ben een driftig en luidruchtig baasje' 249 39.90!! 'Het wordt tijd voor de afwas, meneer Poppe' Vlaardingen valt voor de charmes van Oppie Opzoomer HEROPENING! KAPSALON 'HOOGSTRAAT 'T WEEKEND ROOD-WIT-RLAUW? NEW DAISY'S HEEFT ALLE KLEUREN IN HUIS, VOOR JOU!! -II H genda Drooglegging aan de Afrol Glaasje wijn bracht diamanten paar bijeen OPENINGSAANBiEDINGEN" j Orising permanent qq jn i Orising coupe soleil 25.00 Orising kleurspoeling 17.50 FEESTEUJfCE KANSEMS GRATIS behandelingen. TOT ZIENS! Koiberts New Bassy's Kostuums 100% woii! Alleen b New Ba ij ssy's iViscose shirts polo's Alleen bij New Bassy's fashion 1e Middellandstraat 7a, Rotterdam, Tel. 010-4134668 Woningbeheer kanshebber Nationale Isolatieprijs Rotterdams Dagblad Donderdag 28 april 1994 De gemeente Vlaardingen heeft gratis kaartjes voor de parkeergara ge aan de Afrol rondgestuurd aan alle genodigden voor de afseheids- receptie van John Ranshuijsen; hij viert vandaag dat hij als gewoon raadslid van de van de PvdA afgesplitste PvdA verder gaat get is een vriendelijk gebaar van de gemeente, die gratis kaartjes (zo wordt de Afrolgarage toch nog gebruikt), maar a. is het verstandig om automobilisten naar een feestje te noden? en b. had de gemeente Vlaardingen geen strippenkaarten kunnen uitdelen? jfc vertrouw het niksOf ze schenken alleen een zjuutje en dan wordt tót afscheid van Ranshuijsen niks, óf men waagt een scheïvispekel- tje en dan wordt het na afloop stoom afblazen in een theehuis aan de Smalle Havenstraat, waarna de parkeergarage dus mooi op slot biljkt te zitten. Dan kun je vrijdagochtend terug en alsnog betalen. Ze proberen ook werkelijk van alles om Vlaardingen droog te leggen. Zelfs een partijtje van John Ranshuijsen grijpen ze aan. KOR KEGEL Het begon allemaal op de Hoogstraat. De nu 80-jari- ge Albert Scheenloop zag er langer dan een halve eeuw geleden Annie Jonkman lopen en was direct weg van haar. Aangetrokken daar haar knappe ge zicht en mooie benen vroeg hü haar mee voor een glaasje wijn. De vonk sloeg over en de ontmoeting re sulteerde in een huwelijk dat zestig jaar stand hield. .De trouwdag was op 28 maart 1934," zegt de vader, opa en overgrootvader van respectievelijk twee kin deren, vier kleinkinderen en.drie achterkleinkinde ren. „Omdat mijn vrouw op onze trouwdag dit jaar in het ziekenhuis lag, werd de'viering verplaatst naar gisteren, Ze is n niet de oude, maar ik zorg met veel liefde en pb voor haar." Het diamanten pui.voont nog altijd zelfstandig. An nie (80) mag graag puzzelen. Haar man, die jaren heeft gevaren, gooit regelmatig voor de woning aan de Westvest zijn hengel uit en spaart postzegels. Ook vertoeft het echtpaar regelmatig in het casino. „We verliezen altijd, maar ach, je kan er ook lekker eten," Hoewel Albert in Rotterdam werd geboren en zijn vrouw van origine een Friese is, woont het jubileren- paar in Schiedam. Ze willen er niet meer weg. „Schiedam is een schitterende stad en wordt als maar mooier. Je moet met de tijd meegaan. Dat doen wij ook." Albert Scheenloop toont met ge paste trots zijn postze- gelverzame- ling. Zijn vrouw houdt het bij puzze len. Foto Roel Dijkstra «■sas®? Doe uw voordeel tijdens onze feeststemming (gedurende de gehete maand mei) en profiteer van onze openingsaanbiedingen en loterij! In onze salon is het voor de kleintjes ook 'n feest om geknipt te worden. Video kijken in de kinderhoek op 'n leuke kinderkapstoel en geknipt worden door kapster Ida! t geheel incf. wïJ-UU i i En voor de kleintjes 4 "7 cn tot 12jaar Knippen I I .UU *Gefd/g gedurende de maand mei. Wij hebben tijdens de maand mei een loterij 1 mef kansen op waardebonnen voor Vul onderstaande bon in en lever hem in onze salon in. Trekking iedere vrijdag (mei) tussen 17.00-18.00 uur. Naam: Qj Adres: QQ Telefoon: Bon inleveren v.a. di. 3/5 t/m do. 26/5-'94 Openingstijden: Maandag: 12.00-17.30 Di. t/m do. 09.00-17.30 Vrijdag: 09.00-21.00 Zaterdag: 09.00-16.00 Wij werken met vakkundig personeel en uitsluitend met milieuvriendelijke kwallteitspradukten. Hoogstraat 175, Rotterdam Tel. 010-4120707 Schiedam en Vlaardingen leveren, als de opiniepeilingen er niet te ver naast zitten, straks drie nieuwelingen aan de Tweede Kamer, Agnes van Ardenne (CDA), Rcmi Poppe (SP) en Cor Zonneveld (CD) maken zich op voor de Haagse politiek. In de week voor de verkiezingen (3 mei) volgde het Rotterdams Dagblad de dame en heren politici op campagne en knoopte daar een gesprek aan vast over de grote mensen-politiek. Vandaag Renti Poppe, de rapgebekte milieu-activist uit Vlaardingen die zijn zetel in de gemeenteraad hoopt te kunnen verruilen voor een plaats in het parlement. Gisteren kwam Agnes van Ardenne aan bod en morgen is Cor Zonneveld aan de beurt. Door Jelle Gunneweg Vlaardingen/Den Haag - Driftig loopt Remi Poppe het schoolplein op. Hij k tien minuten te Iaat voor het forum van het Eerste Vrijzin nig Christelijk Lyceum in Den Haag. Een vertegenwoordiger van de plaatselijke SP-afdeling wacht hem bij de ingang ongedul dig op: „Je maakt weer een mooie beurt, Poppe. Het is allang begon nen." Tijdens zijn eerste spreekronde verontschuldigt de Vlaardingse SP-lijsttrekker zich bij de leerlin gen en mede-forumleden voor zijn late aankomst. „Ik heb al met de conciërge afgesproken dat ik straks voor straf de afwas doe of papier ga prikken." De leerlingen reageren onwennig. Wat is dat voor een rare, snuiter, zie je ze denken. T.'"T... Vooraf - in de auto op weg naar Den Haag - had hij zijn zorgen ge uit over het publiek. Kouwe kak, volgens Poppe. Hij baseert die mening op de wetenschap dat ook. de Oranjeprinsen hun middelba re schooltijd op dit lyceum heb ben doorgebracht. De statige vil lawijk waarin de school is geves tigd. bevestigt zijn veronderstel ling. Het is niet voor het eerst dat Pop pe deelneemt aan een forum op een scholengemeenschap. Tij dens zijn verkiezingstoernee neemt hij regelmatig zitting ach ter de discussietafel op scholen. Twee weken geleden bezocht hij nog de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschop, Maar dit is andere koek, realiseert hij zich. „Er zullen hier toch wel genoeg leerlingen zyn die zich afzetten tegen het ouderlijk gezag?" waagt hij hoopvol. De kandidaat voor de Tweede Ka mer manifesteert zich in de dis cussie op zijn bekende wijze: luid ruchtig, vol uitweidingen en af dwalingen en voortdurend van de interruptie-microfoon gebruik makend om zijn mening te ver kondigen. Hij krijgt er de lachers snel mee op de hand, maar het fo rum ergert zich groen en geel. CDA-kamerlid Jan De Hoop- Scheffer, midden in het zoveelste betoog van zijn buurman: ,.Ik ge loof dat het nu tijd wordt voor de afwas, meneer Poppe." Ook GroenLinks-raadslid T. Pitstra spreekt hem na de discus sie op zijn handelwijze aan: „Geen sterk optreden, meneer Poppe. Mensen met een hogere opleiding, zoals op deze school, trappen daar echt niet in." De aangesprokene zelf toont zich niet ontevreden, „Het verbaast me'Hóe positief de leèrlingen op mij reageerden. Vroeger was het vaak zo vant.daar heb je die gekke SP'er weer. Daar was hier geen sprake van, terwijl ze toch uit be paalde kringen komen." Driftig baasje Het besnorde gemeenteraadslid is zeker niet van plan zijn gedrag te veranderen, mocht hij straks in de Tweede Kamer zijn opwach ting maken. „Ik ben van nature een driftig en luidruchtig baasje. Ik ben niet snel tevreden, ook niet over mezelf. Maar als je iets doet, moetje het goed doen. vind ik. Want verdomme, we kunnen wél op de maan lopen, maar hier is het een teringzooitje. De mees te gemeenteraadsleden en parle mentariërs nemen hun verant woordelijkheid niet, willen alleen maar bijsturen. Ik ga liever de barricaden m. Politici hebben vaak het contaci met de samenle ving allang verloren, kennen al leen maar de vergaderzalen van binnen. Die gasten zijn helemaal van de wereld, dat wil ik bij me zelf zien te voorkomen." Zijn grootste kracht is naar eigen zeggen zijn snelle probleem analyse en het zo eenvoudig mo gelijk weten te vertalen van situ aties. „Politici doen daar veel te ingewikkeld over, dat is allemaal belazerderij." Zijn handelwijze blijkt bij bepaalde groepen aan te slaan, blijkens het succes van zijn zelf opgerichte SP-afdeling in Vlaardingen. Ook over de Tweede Kamer-ver- kiezingen maakt hij zich geen zorgen. ..We staan ai zo lang op drie zetels in de opiniepeilingen. Eerlijk gezegd verbaast het me hoe lang het toch nog geduurd heeft. Ik had dit tien jaar geleden al verwacht. We hebben er al met al best lang voor moeten knok ken." Echt veel veranderen zal hij niet door zijn aanwezigheid in de Ka mer, verwacht hij. „Veertien jaar geleden, toen ik in de raad kwam, dacht ook iedereen dat ik zou ver anderen maar het tegendeel is ge bleken. Remi Poppe blijft Remi Poppe. Mijn houding cn taalge bruik blijven dezelfde. Ook ben ik niet van plan andere kleding te gaan dragen. Ik heb toch een keu rige spijkerbroek aan? Wat is daar mis mee?" Poppe gaat zich in de Tweede Ka mer zeer waarschijnlijk bezig houden met milieu, werkgelegen heid en arbeidsomstandigheden. n voor de hand liggend pakket gezien zijn achtergrond. De ge meenteraad van Vlaardingen zal hij na verloop van tijd verlaten. ..Ik wil eerst de ploeg indraaien en dacrna mijn aandacht volledig op dc Kamer richten. Ik verwacht niet dat de SP instort als ik weg ben. Misschien is het zelfs wel goed voor de andere partijleden: ik ben met mijn aanwezigheid toch een rem op hun ontwikke ling. Straks kunnen ze zich veel beter ontplooien. Ik heb er net volste vertrouwen in." besluit hij met verdraaide stem en de wenk- bra u we n om hoog Vlaardingen - „Ruim 150 uitda gingen hebben we binnengekre gen, daarvan hadden we vooraf al leen maar durven dromen," meldt een opgetogen Wim van der Vliet, projectleider Sociale Vernieuwing in Vlaardingen. De afgelopen weken is hij overspoeld met ideeën voor de Opzoomer- dag, zaterdag 28 mei. „Het en thousiasme is ongekend. Honder den Vlaardingers willen zich in zetten voor hun wijk." Niet alleen in Rotterdam steken bewoners mét de gemeente, in stellingen en bedrijven gezamen lijk hun handen uit om zichtbare en blijvende verbeteringen in de stad aan te brengen. Ook de bewo ners in de Schiedamse wijk de Gorzen zijn aangestoken door het gele opzoomervirus. In Vlaardin gen is zelfs de hele stad gevallen voor de charmes van het zonnige poppetje Oppie Opzoomer. Waar in Schiedam de bewoners het initiatief namen voor de Op- zoomerdag, zijn in Vlaardingen de stichting Welzijn en het pro jectbureau Sociale Vernieuwing grotendeels verantwoordelijk voor het draagvlak in de stad. In vier weken tijd wist met name de stichting Welzijn vele honderden Vlaardingers bij het project te be trekken. Niet alleen particulie ren, maar ook scholen, het be drijfsleven, de gemeente en de woningbouwverenigingen toon den hun bereidheid tot deelname. De stad is voor de Opzoomerdag verdeeld in vier wijken: Westwijk, Centrum. Babberspolder en Holy. Per wijk is een bedrag gereser veerd van vijftienduizend gulden, waarvan één of meer wensen uit gevoerd kunnen worden door de gemeentelijke diensten in sa menwerking met de wijkbewo ners. De gemeente levert man kracht en materiaal, bedrijven worden gevraagd te sponsoren en de bewoners steken in ruil voor deze bijdragen met elkaar dc han den uit de mouwen. Aan ideeën geen gebrek. Een dik ke vezzamelmap spreekt boekde len. Grote belangstelling is er voor de aanleg en het zeifond er- houden van groenvoorzieningen. Sommige bev oners willen een speelt u int je in hun wijk en staan daarvoor desnoods hun eigen tuintje af. Ook is er vraag naar af valbakken, een fietsenstalling op de plaats van een braakliggend terrein en trottoirafritten voor rol stoelers. De werkgroep Opzootneren buigt zich momenteel over de haalbaar heid van de ideeën. Gelet wordt op de waarde van de wijk. de in spanning van de bewoners en de kosten. Binnenkort wordt bekend gemaakt welke aanvragen wor den gerealiseerd tijdens de Op zoomerdag. Vast staat dat niet alle 150 inzen dingen kunnen worden uitge voerd. Projectleider Wim van dei Vliet hoopt echter wel dat alle plannen in een later stadium als nog verwezenlijkt worden, bij voorbeeld door ze te 'slijten' aan het bedrijfsleven of de woning bouwverenigingen. Ook bestaat de mogelijkheid dat ze worden opgenomen in de wijkbeheer- plannen of in een van dc projec ten in het kader van sociale ver nieuwing. Dat het evenement niet tot één dag beperkt zal blijven, slaat voor Wim van der Vliet vast. ..Uit de enorme belangstelling blijkt dat het opzoomeren uitermate leeft in Vlaardingen. Of we het volgend jaar opnieuw onder de noemer Opzoomerdag brengen is nog niet zeker, maar iedereen ziet hiervan het belang in. Veel zorgen over de toekomst maak ik mij dus niet." (we mogen met merk niet noemen) elders 198.- 219.- 6 voorjaarskleuren in div. modellen gerenommeerd merk elders 549.- o.a. Double Duty Scabetly elders 89.90 elders 149 p.stuk! bij New Bassy's voor de onvoorstelbare prijs Stoned wash - blue - black - used Bij New Bassy's geen loze kreten, maar echte superaanbiedingen! Koninginnedag geopend! Vrijdagavond koopavond Donderdag 28 april SCHIEDAM De Teerstoof. Jan Rot, 20.30u, Blauwe Brug. Schrijfavond Am- nestygroep. 18.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The fugitive (film). 20.30u. Harrie Jekkers. 20.15u. ROTTERDAM Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u. Studio's Onafhankelijk Toneel, Alleen. 20.30u. Rotter damse Schouwburg Ontvangt u mij? 20.15u. Wat volgt is vals. 20.30u. Lantaren/Venster.Avant- Premières94,20.30u. Groove Gar den. Groove Band 1. 21.30u. The Little Cave. Jamavond, 20.00u. Plan C. Smartlappenavond. 21.00u.DeTwijfelaar. Skunk Funk. 23-OOu. Zaal De Unie. In focus: Joep Straesser. 20.30u. The?'er Zuidplein Kaat Mossel. 20.15 üe Evenaar. Cinema Diaspora 2e film- cyclus, 20.15u. Bibliotheekthea ter. Schrijversschool Café SKVR. 20.00u. Goethe-lnstitut. Die Lau- tere Bosheit. 20.00u. Vrijdag 29 april SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs. lO.OOu. Broers- vest. Jaap van der Scheur te gast bij Solidair '93. ll.OOu. VLAARDINGEN Trefcentrum Bijenkorf. Geweste lijk Senioren Orkest, 14.00u. ROTTERDAM Grote-of St.Laurenskerk. Lunch concert. 12.45u. Remi Poppe over zijn toekomstig Kamerlidmaatschap: 'Mijn houding en taalgebruik blijven dezelf de. Ook ben ik niet van plan andere kleding te gaan dragen. Ik heb toch een keurige spijkerbroek aan? Wat is daar mis mee?' Foto Roei Dijkstra ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Hot Shots' (12) dag. 11.45-2.15-4,45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4. 'The remains of the day' (al) dag. 9, Calypso 1: 'Short cuts'(12) dag. 2-8. Calypso-2: *Shadowlands'(12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Ca!ypso-3: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: The Peli can Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Frauds'(12) dag.'1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: The good son (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schind-' ler's List' (12) dag. 2-8. Imax Thea ter: "Mountain Gorilla' (al) do.vr. 3- 7. 'Blue Planet" (al) do.vr.2-8. Lan- tarenAfenster 1: 'Bad Boy 8ubby' (16) dag.8-10.15. 'The Snapper' (16) dag.8-10.15. Lantaren/Ven ster 2: 'Pirate tape. the dreamma- chine' (16) do. 7.30. 'Blue' (16) do .vr. 9.30. Lantaren/Venster 3: The Puppetmaster' dag. 7.30-10.15. Lantaren/Venster4: 'The Blue Kite' (16) dag. 7.30. Trois couleurs: Blanc'daglO. Lumière 1: 'Philadel phia' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Si ster Act 2' (al; dag. 6.45-9.30. 'Aladdin(al) dag. 1.15-4. tumïere 4: 'The Flat' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Rex: 'Puss'n Boots'(18) dag- .vanaf 12 doorl.voorstelling. Thatia: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Schiedam - Het Beheerpian Nieuwland waarmee de gemeente Schiedam vorige week dc derde prijs won in een provinciale wed strijd voor stadsvernieuwing én de publieksprijs kreeg, is waar schijnlijk goed voor nog een on derscheiding, Het gemeentelijk Woningbeheer is genomineerd voorde Nationale Isolatieprijs. Schiedam is kanshebber met het project '412 woningen Roëll- straat'; één van de drie onderde len van het beheerpian. De woningen in de Roel!straat en omgeving zijn in het kader van het beheerpian gerenoveerd en op ten speciale manier geïso leerd. Op de buitenmuren van de flatgebouwen is een laag isole rend foamglus aangebracht. Het materiaal is milieuvriendelijk r*n voorzien van een stuclaag in twee pa;.* Hk leutige tinten. De bestaan de raamkozijnen zijn vervangen door nieuwe kozijnen met isola tieglas en isolerende panelen. Verder zijn verschillende hoek woningen extra geïsoleerd door dat de balkons zijn verbouwd tot afgesloten serres en zijn de hui zen door het gebruik van nieuwe combi-ketels zuiniger in het ener gieverbruik. Het Gemeentelijk Woningbeheer behoort tot vijf kanshebbers voor de eerste prijs. Die wordt uitge reikt door minister Andriessen (Economische Zaken) op 18 mei tijdens de EouwRai in Amster dam. In totaal zijn 21 isolatiepro jecten uit heel Nederland inge zonden. Vijf zijn genomineerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1