Waterweg 9 CDA CDA Spoorwegen krijgen schuld vertraging opening randweg Vrijmarkt in Kethel blijft in trek Halfjaar geëist tegen huisdealer Showroom in het park maakt emoties los 'Politiek is krankzinnige postcodeloterij geworden' Zeehavennorm nodig voor het Waterwegcentrum Hogere straf gevraagd in beroep ontuchtzaak Enorme belangstelling voor woningen Westeinde WIJ STAAN ACHTER HET CDA Daarom stemmen wij op 3 mei CDA! Spoonyegviaduct op z'n plaats Y. Man beschoten Peuters op de spoorbaan Autokrakers betrapt Aanhouding na sprintje Geld weg uit snoepautomaat Te veel alcohol gedronken Handgranaat in tuin van marechaussee Rotterdams Dagblad Maandag 2 mei 1994 Maassluis - „De politiek is een krankzinnige postcodeloterij geworden." Dat zei rar. Schelto Patijn, nog eventjes commissa ris van de koningin in Zuid-Hol land, maar onlangs benoemd tot burgemeester in Amsterdam, gisteravond tijdens de traditio nele 1 mei toespraak in Maas- "sluis. Het valt voor de socialisten niet '/'altijd mee om terug te kijken 'naar die misschien voor ieder e/een niet mooiere tijd, maar in ie der geval wel een tijd met zeker heden. De krant, de omroep, de bond en de politieke partij - het stond vast. „Maar inmiddels," stelde Patijn voor zo'n honderd belangstel lenden, „staat driekwart van de bevolking los van zulke verban den. Dat cement is verkrum- meld. Broos geworden." En het was allemaal zo duide lijk: „Romme (KVp) schreef het hoofdartikel in de Volkskrant en zei dan tegen de fractie: het moet zo gebeuren, want dat staat in de krant. Dat kan je je toch niet meer voorstellen, dat Brinkman het hoofdartikel in Trouw schrijft. Die oude verban den met krant en omroep be staan niet meer. En ook bij de vakbond loopt het lang niet meer parallel: de PvdA heeft 90.000 leden, de FNV een mü- jpen. Die vakbondsleden stem men ook niet meer automatisch op de PvdA." En zo zijn alle zuilen verdwenen en dat maakt politici en bestuur ders volgens Patijn heel onze ker. Hij vergeleek de maat schappij met banen van wegen, waartussen heggen staan. „En de bestuurders zijn brandweer mannen geworden. Zodra er er gens een veenbrandje woedt, gooien ze er een natte lap op, maar ze zijn volstrekt niet raeer in staat om iedereen tevreden te stellen. Niemand is tevreden en het gezag neemt af. Politici doen het nooit goed." Het gevolg is versplintering. „We kunnen dinsdag onze stem uitbrengen oo 25 partijen. Inclu sief op on?e" eigen tegenpartij, de SotiaLorische Partij, het ab solute nihilisme in de politiek ten top." Maar die versplintering leidt tot niets. Na de 'krankzinnige post codeloterij' gaat het dinsdag om vier middelgrote partijen, die voor elkaar inwisselbaar zijn, al dus Patijn. Hoewel de PvdA - 'drie jaar geleden na de WAO bjjna weggevaagd1 - weer op de weg terug is, moeten de socialis ten volgens Patijn de moed dan maar putten uit internationale verbeteringen: de verkiezingen in Zuid-Afrika, de Verenigde Staten en Rusland die bondge noten zijn geworden en de PLO en Israël die akKOorden sluiten. Als je de internationale samen leving zo ziet veranderen, dan moetje niet wanhopen over het eigen land," aldus Patijn. „Onze idealen zijn nog steeds dezelfde. We moeten verder. En, we gaan verder." Hoek van Holland - Voor de tot standkoming van het Waterweg centrum is het noodzakelijk dat in Hoek van Holland de zoge noemde zeehavennorm gaat gel den. Doordat Provinciale Staten in Hoek van Holland een geluid- lijn hebben vastgesteld van 55 dBA, is het vrijwel uitgesloten'dat er met nameen het-recreatiege- bied nog bouwactiviteiten plaats vinden, omdat de geluidlijn vrij wel altijd wordt overschreden. Dat zou'oók* betekenen dat het Waterwegcentrum, een combina tie van recreatieve bouw en wo ningbouw, niet door zou kunnen gaan. Wanneer ter plaatse echter de zeehavennorm wordt toege past, dan mag de geluidsbelasting oplopen tot 60 dBA en in dat geval wordt er wel voldaan aan de voor- waarden. De fractie van Hoeks Welzijn is overigens van mening dat het nog te vroeg is om nu al te praten over het vemiimen van de normen. Fractieleider Dick van Wijngaarden is van mening dat eerst alles moet worden gedaan om de bestaande geluidsbelas ting terug te brengen tot minder dan 55 dBA. Pas wanneer dat niet mogelijk blijkt te zijn, kan er ge probeerd worden de Zeehaven- norm toe te passen. Piet van der Wel (CDA) bestrijdt dat die visie in het coalitie-over leg geaccepteerd zou zijn. Hij wijst erop dat een gefaseerde bouw in het gebied nabij-1-de Noorderpier alleen 'mogelijk Is met toepassing van de zeehaven norm. „Dat is de enige mogelijk heid om op dit moment het Water wegcentrum te realiseren," alws Van der Wel. ,.We hebben afge sproken dat we de zeehavennorm alleen zouden toepassen wanneer er belemmeringen zijn. Die be lemmeringen zijn er op dit mo ment wel degelijk. Wanneer we op termijn kans zien om de ge luidsbelasting terug te dringen, dan kunnen we altijd weer terug naar de bestaande situatie." De visie van Van der Wel wordt ge deeld door de meerderheid van raad en uiteindelijk ook door Hoeks Welzijn, zodat is besloten ontheffing aan te vragen. Den Haag/Hoek van Holland - De aanklager van het Haagse ge rechtshof, mevrouw mr. C. Flint, vindt dat de Haagse rechtbank een te lage straf heeft opgelegd aan een 43-jarige man uit Hoek van Holland die zich in 1986 en 1987 meerdere malen heeft ver grepen aan een 11-jang meisje. Hij kwam in contact met het meisje omdat zij voor zijn paard op de manege zorgde. De man werd door de rechtbank 240 uur dienstverlening en zes maanden voorwaardelijke gevan genisstraf opgelegd, terwijl de of ficier van justitie dertig maanden cel, waarvan tien maanden voor waardelijk had geëist. De aankla ger ging daarop in beroep. Vrijdag werd de zaak opnieuw behandeld. De aanklager van het Haagse hof vond dat 'de ernst van het feit een zwaarden straf dan onbetaalde arbeid rechtvaardigt'. Als een sooi t compromis stelde zij het hof voor anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, op te leggen. De advocaat van de be kennende verdachte vroeg het hof op haar beurt om bevestiging van de alternatieve straf. Het gerechtshof doet over twee weken uitspraak. Omdat het CDA een programma heeft dat recht doet aan iedereen- sociaal, rechtvaardig en gericht op de toekomst Omdat het CDA opkomt voor de zwaksten in de sa menleving en een beroep doet op ieders verantwoor delijkheid om de problemen in ons land aan te pak ken. Omdat het CDA uitgaat van christelijke normen en waarden. Daan Baart Theo Bakker-Janse L/eda C Bot-Don Frrts Brouwer John Crama Christine Daskaiakis Hans Doddema Riet den Doop Dick Gelderblom Nanda Gelderblom-Hupse Ina Gerringa-Lubktng Wout van Haften Güngor Haleplioglu Bert Kaptem Berry Kemmer Henk Kolenbrander Riet van Lambalgen-Brouwer Wtm Come Leyendekkers Aad van Lingen M Paul van Mansum Aad Noordzij Piet den Ouden A E M Romijn Piet Roosen Stem Rosman Fia Rosman-Koren Marijke Ruseler-van Bers Theo H B Schoenmakers Pieternelleks Schoenmakers Ton Seis Gerda Sels-Speijer Vlaardingen - De vertraging in de opening van de zuidelijke randweg is te wijten aan de Nederlandse Spoorwegen, beweren burgemeester en wethouders van Vlaardingen. De NS heeft in het verleden het Vispaleis het recht verleend, de uitrit van het bedrijf aan de randweg te hebben. Hierdoor bleef de nieuwe as faltweg langs de spoorlijn twee maanden lang onbruikbaar. Dit blijkt uit de antwoorden van burgemeester en wethouders op vragen, die Martin den Hollander (SGP/RPF/GPV) vlak voor zijn vertrek uit de gemeenteraad stel de. Het probleem was dat geen re geling was getroffen met het Vis paleis. Dit bedrijf is huurder va 1 een loods achter dat enige pand aan de Koningin Wilhelminaha- ven met een achteruitgang. Het kan de installatie waarmee het tij dens het haringseizoen plakken ingevroren haring ontdooit, zyn enige bedrijfsvoering, alleen langs dk ichterkant bereiken. De ruimte tussen spoorlijn en de bewuste loods was echter net vol doende om de nieuwe, smalle, randweg aan te leggen. De toe gang tot de loods kwam hierdoor in de knel. De gemeente moest hiervoor een oplossing zoeken met de eigenaar van het pand, maar deze stelde volgens het ge meentebestuur veel te hoge ei sen. Hij zou onder meer de aanleg van speciale verkeerslichten voor zijn deur willen. De besprekingen liepen vast en de zaak raakte in het slop. Met het nieuwe haringseizoen voor de deur heeft het Vispaleis toen de gemeente Vlaardingen gedreigd met een schadeclaim voor het niet kunnen uitoefenen van het bedrijf. Vooral ook omdat ervan gemeentewege geen bruik baar alternatief kwam. Om die re den werd voor de deur van de loods het ne* gestorte asfalt weer opgebroken en werd de eigenlijk al in februari gereed gekomen weg ook niet opengesteld. Vlak voor haar vertrek uit de ge meentepolitiek, halverwege april, kon verantwoordelijk wethouder Agnes van Ardenne-van der Hoe ven de randweg toch c oenen. De gemeente heeft het bewuste pand, inclusief het uitrij-recht, zelf aangekocht met de bedoeling de huur van het Vispaleis op te zeggen. Er komen voorlopig bor den aan de randweg te staan, die waarschuwen voor de aanwezig heid van een bedrijfsuitgang. Te gelijkertijd wordt gezocht naar de mogelijkheid om het bedrijf te verplaatsen. Een eerdere poging hiertoe mislukte omdat een pand werd aangeboden, waarin volgens wettelijke regels een visverwer- kend bedrijf niet gevestigd kan worden omdat op te korte afstand een autospuiterij is. B en w schrijven, dat momenteel geen pand beschikbaar is dat vol doet aan de eisen van de huurder en aan de milieu-eisen voor een visverwerkend bedrijf. Zij gaan er van uit, dat de gemeentelijke bij drage die hiermee gemoeid is, be taald kan worden uit bestaande kredieten. Zekerheid hierover be staat echter pas als bekend is welk deel van alle kosten niet door rijkssubsidies is gedekt. De grond waarover dit deel van de randweg gaat, tussen Vulcaanweg en Oosthavenkade, zal tezijner- tijd door de NS worden verkocht aan het Hoogheemraadschap Delfland. „De vertraging had vorkomen kunnen worden in dien de NS tijdig het recht van uitpad had opgezegd," schrijven benw. Schiedam Onder toeziend', oog van zo'n honderd toe schouwers' is gisteren het nieu- we spoorwegviaduct onder de - spoorlijn Schiedam-Delft. ge plaatst. Het is een onderdeel van de nieuwe verbindings weg tussen de Schïedamse wij ken Spaland en de 's-Grave- landsepolder. Het ruim vijftienhonderd ton wegende viaduct, dat 46 meter lang en 12,5 meter breed is, werd computergestuurd op z'n plaats geschoven met een snel heid van drie meter per uur, 'Deze klus werd ruimschoots binnen de geplande tijd ge klaard. Het plaatsen van de nieuwe mils duurde iets langer dan was berekend, zodat het treinverkeer gistermiddag ruim een half uur later - rond kwart voor vier- op gang kwam. Het karwei was één van. de meest ingrijpende on derdelen van het hele project, dat ook de bouw van een nieu we NS-station omvat. Het sta tion wordt volgend jaar in ge bruik genomen. "W! Schïedam-Kethel heeft een simpel maar doel treffend recept voor Koninginnedag: een braderie annex vrij markt. leder jaar weer komen daar vele dui zenden mensen op af en ook zaterdag was het dringen geblazen in de smalle straatjes van het voormalige boeren dorp. Op de vrijmarkt lag het gebruikelijke assortiment in de aan bieding: oude elpees van Koos Alberts, oor logsboeken van K. No- rel en 'prima spelende' cassetterecorders. De professionele handela ren probeerden aza lea's, T-shirts en bro- ches aan de man te brengen. De medewer kers van Oranjevereni ging Wilhelmina, die met walkie-talkies een 'pbgjè in het zeil hiel den, hadden weinig om handen. Ondanks de drukte heerste in Ke thel een zeer ontspan nen Koninginnedag sfeertje. Foto Roel Dijkstra Rotterdam/Schiedam - De officier van justitie in Rotterdam heeft een half jaar gevangenisstraf ge- eist tegen een huisdealer. De man haalde in zijn woning aan de Oostsingel in Schiedam drugs verslaafden binnen, die daar he roine en cocaïne konden kopen én gebruiken. De verdachte, die overigens niet verscheen voor de behandeling van zijn rechtszaak in Rotterdam, had wat kamertjes ingericht waar de klanten op hun gemak de harddrugs tot zich kon den nemen. Volgens zijn eerdere verklaring bij de politie had de Schiedam mer een stuk of vijf vaste klanten. De opbrengsten zette hij om in verdovende middelen voor eigen gebruik. De officier van justitie hield bij haar eis rekening het het strafverleden van de 36-jarige Schiedammer; al twintig jaar komt hij met de regelmaat van de klok in aanraking met politie en justitie. Zijn laatste veroordeling dateert van 15 december van het afgelopen jaar wegens een vermo gensdelict. De man kampt al ja ren met een alcohol- en drugsver slaving. Clementie Meer clementie toonde de officier van justitie met een 20-jarige Rot terdammer, die wordt verdacht één van de leveranciers van de Schiedammer te zijn. Ook hij pro beerde als leverancier wat te ver dienen om zijn eigen drugs te kunnen kopen. Volgens jusititie kwam hij wel twee keer per dag om drugs te leveren, zelf hield de jonge Rotterdammer het op één keer per week. Hij kocht de hero me en cocaine per halve gram bij '^et Centraal Station in zijn woon plaats en bracht het dan naar de Oostsingel in Schiedam. Hjj hield daar zelf twee tientjes per rit aan over. Maar de officier bleef bij haar standpunt dat de verdachte veel vaker koeriersdiensten verricht te. Zy baseerde dat op de waar nemingen van de politie, die en kele dagen heeft gepost bij de wo ning, én op bet feit dat dit zijn eni ge inkomstenbron was. En van twee tientjes in de week kon de Rotterdammer onmogelijk voor zien in zjjn eigen drugs behoefte en bovendien nog een BMW rij den. Maar omdat het de eerste keer was dat hij met de politie in aanraking is gekomen, eiste zij zes maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk. „En daarbij zal ik me niet verzet ten als die straf wordt omgezet in dienstverlening," aldus de offi cier. De rechtbank doet op 11 mei uit spraak. Maassluis - De belangstelling voor het woningbouwproject van de Woning Stichting Maassluis (WSM) aan het Westeinde heeft een stortvloed aan inschrijvingen opgeleverd. Voor de 32 te bouwen koopwonin gen hebben zich zo'n 340 belang stellenden gemeld. Negentig pro cent van hen bestaat uit Maasslui- zers. Vanwege de grote interesse, maar ook als gevolg van het niet of on voldoende verstrekken van infor matie op de inschrijfformulieren, is besloten de verkoop van de eengezinswoningen uitte stellen. Het alsnog verkrijgen van de ont brekende gegevens van de aange melde belangstellenden en het controleren van de criteria waar aan de aspirant-kopers moeten voldoen, neemt meer tijd in be slag dan was voorzien. De ver koop, die in handen is van Water weg Makelaars, start daardoor pas op 16 mei. De eerste paal van het nieuw- bouwcomplex gaat dit jaar nog de grond in. De 32 woningen zijn ver deeld in achttien premie A- en veertien vrije sectorwoningen. Ze gaan tussen de 152.000 en 225.000 gulden kosten. De gemeente Maassluis heeft voor het project loewyzingsregels vastgesteld. Aan de hand van de criteria krij gen de ingeschreven belangstel lenden punten toegekend. Het to taal aantal punten bepaalt de volgorde van de kandidaat-ko pers. Maassluizers hebben de bes te kans in aanmerking te komen voor één van de woningen, omdat zij het grootst aantal punten (ne gentien) krijgen. Daarna variéren de puntenaantallen van een tot acht. Koninginnedag is het feest van de nostalgie. Bij de aubade worden liedjes uit moeders tijd ge zongen en op de vrijmarkten zijn spulletjes te koop uit grootmoeders tijd. In het Vlaardingse Oranjepark was ook aan vaders jeugdsenti ment gedacht. Daar stonden een kleine twee honderd brommers, motorfietsen en auto's uit dejaren dertig, veertig, viiftigen zestig te pron ken op het gazon. Kevers, vlootjes, snoeken, Amerikaanse 'bakken' en een heleboel snelle Engelse sportwagentjes - allemaal glimmend gepoetst, en sommige met een picknickmand op de kofferbak om het zonnige weertje nog een extra glans te geven, In de 'showroom'tussen de bomen washetdruk en gezellig, maar ook buiten het park kon het publiek zich vergapen aan de rijdende mu seumstukken, die uit heel Nederland naar Vlaardingen waren gekomen. Na een toer- tochtje 's morgens naar Maassluis, ronkte de stoet 's middags door Vlaardingen, op wegvoor het défilé langs het stadhuis. Sommige toe schouwers lieten hun emoties de vrije loop: „Hoorjedatgeluiii? Dat is toch klasse? Ik krijg er kippevel van!" Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - Het fietstochtje van een 63-jarige Vlaardinger over de Zoomweg eindigde zon dagmiddag onverwacht in het Ho ly Ziekenhuis. De man werd tij dens het fietsen geraakt door een projectiel, naar later bleek een luchtdrukkogeltje. Na verwijde ring van het kogeltje kon het slachtoffer weer naar huis. On derzoek naar de dader(s) leverde niets op. Vlaardingen - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Vlaardingen is zondagmiddag een kwartier ontregeld door twee spelende kleuters op de spoorbaan. De 2- en 3-jarigen speelden op de spoor wegovergang aan de Var Beetho- vensingel. Zij werden door een treinconducteur verwijderd en overgedragen aan de politie. Bei de peuters werden thuisgebracht Maassluis/Schiedam - Een 20-ja- rige autokraker is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Rönt- gendreef in Maassluis betrapt tij dens zijn werkzaamheden. De man, die van een auto de hoeden- plank had gedemonteerd, was ge signaleerd door bewoners. Ook in Schiedam werden autodie ven op heterdaad betrapt. De poli- te hield zaterdagavond op het Van Beethovenplein een 22-jarige Schiedammer aan toen hij pro beerde een auto te stelen. Zondagnacht werden een 28-jari- ge Rotterdammer, een 23-jarige Pool en een 33-jarige man mt Utrecht aangehouden, toen ze op de Willem Andriessenlaan een au to probeerden open te breken. De mannen werden voor verhoor in gesloten. Vlaardingen - De politie heeft za terdagochtend om 4.00 uur een 23-jarige. man-aangehouden,.. Hij rende samen met een andere man hard weg vanaf het parkeerter rein' aan de Galgkade nadat ge constateerd was dat de portierruit van een autobus was ingeslagen. Het onderzoek wordt voortgezet. Vlaardingen - Het geld uit de drank- en snoepgoedautomaten in een school aan de Van Hogen- dorplaan zijn weggenomen. De inbraak vond afgelopen weekein de plaats. Men kwam de school binnen na verbreking van de ach terdeur. Maassluis - Twee Maassluizers zijn dit weekeinde aangehouden wegens overmatig alcoholge bruik. Zondagavond werd op de Uiverlaan een 32-jarige automobi list aangehouden. Uit een blaas- test bleek dat hij 1,7 promille alco hol in zijn bloed had. Zfin rijbe wijs werd ingevorderd en er werd proces-verbaal opgemaakt. Ook maandagochtend vroeg werd op de Industrieweg een 32-jarige automobilist uit Maassluis aange houden omdat hij onder invloed was. Het ademanalyseapparaat wees 0,54 promille alcohol uit. De man werd een transactie aange boden en na verhoor heengezon den. Hoek van Holland - De werklie-J den die vrijdag bezig waren, om de tuin rond de marechaus- see-kazeme in Hoek van Hol-, land op te knappen,1 dachten eerst aan een grap van de mili-; 'tairen toen ze tijdens hun werk "plotseling eenhandgranaat; voor de shovel zagen liggen. -De. gewaarschuwde mare chaussee-beambten maakten', echter duidelijk dat met deze' dingen geen grapjes worden: gemaakt.' De handgranaat -werd 'veilig'gestéld' en be waakt totdat personeelsleden' 'van de - Explosieven Oprui- mingsdienst het projectiel op'. een open veld tot ontploffing/ brachten. .Het ging" om'een, schérfgranaat van'waarschijn-/ fijk Britse makelij -met eeft| ïYanse /ontsteking "afkomstig! uit dé Tweede Wereldoorlog."/-^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1