Water 17 Van Dijk's geeft concerten in Noorwegen Opzoomeren met tachtig projecten in de wijken A Radioverzamelaar voor gek verklaard Hondencirculatieplan -Dodenherdenking Stadhuis gesloten Teruggave belastingen Taxi-oorlog Knotwerkgroep dingt mee naar Landschapsprijs 'Er is nu ook niemand die wasmachines verzamelt!' Verzamelaars Alders spreekt op 'stankdiscussie' Rotterdams Dagblad Woensdag 4 mei 1994 Hoeperdepoep blijft persona non grata in Vlaardingen. Vorige week trokken enkele stadsgenoten, gewapend net vuilniszak en schep, bet Oranjepark in om het gras te ontpoepen. Ze kwamen zelfs men selijke uitwerpselen tegen. Hoe zouden ze dat weten? Bestaat er zo- jets als een Geïllustreerde Flora van de Nederlandse Poep? Is het mogelijk om elke drol te determineren? En wat zijn de kenmerken dan? Grootte, kleur, geur, stevigheid? Intussen zit het gemeentebestuur niet stil. Vlaardingen wordt ver deeld in vier sectoren met elk een apart poep-regime: 1 honden (dus poepen) verboden, 2 poep opruimen, 3 poepen toegestaan in de goot en 4 poep maar raak. Op het stadhuis werken ambtenaren momen teel hard aan een hondencirculatieplan (HCP). Er wordt over geölo- sofeerd, vergaderd, inter-departementaal overlegd, er worden ad viesnota's over geschreven en er wordt een voorlichtingscampagne voorbedacht. Dus zullen alle Vlaardingers wel een foldertje krijgen met een stads plattegrond in vier kleurtjes. De hond uitlaten, als het regent toch al een crime, vereist voortaan nauwkeurige planning. Zal ik de Groen van Prinstererstraat nemen (gootsector) of de Broekweg (opruimsee- tor). Loop ik via de Van der Drifstraat? Nee, dat kan niet, want daar geldt een hondenverbod (sector 1). De Potgieterstraat dan maar, even in het HCP kijken. Ja, dat is een mooie straat: sector 4. Nee. we mogen niet klagen in Vlaardingen. Het nieuwe vierpartijen- college gaat voortvarend van start. Kosten noch moeite worden ge- i spaard om het lokaal leefklimaat te verbeteren. Dissident Rooie Leo mag op voorhand het nieuwe college 'grauw', 'grijs' en 'financieel on duidelijk' noemen; hij moet blij zijn dat de "VVD is toegetreden tot Ihet college. Het VCP (verkeerscirculatieplan) wil ze weliswaar de •nek omdraaien; maar het HCP, daar staat ze vierkant achter. 1 Overigens zou ik ook een duit in het zakje willen doen. Ik stel voor •het HCP uit te breiden met een sector 5 (alleen plassen), sector 6 (honden toegestaan, verboden voor baasjes), sector 7 (alleen raspoep) c; sector 8 (kleine drollen), sector 9 (grote drollen), sector 10 (zieke bonden, dus diarree) enzovoort. Op het stadhuis zullen ze vast nog wel meer categorieën kunnen bedenken, want wij Nederlanders heb ben nu éénmaal.de onbedwingbare behoefte om voor elke (minder- heids)groep een uitzondering te maken. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaa! Sander Sonnemans De herdenking van de gevallenen 1940-'45 vindt op verschillende locaties in de regio plaats. In 'Schiedam start de herdenking om 19.45 uur bij het •monument in de Plantage. Na een korte plechtig heid is er gelegenheid tot het leggen van bloemen en kransen. Til Gudde-Riperda draagt het gedicht Het Carillon voor van Ida Gerhardt. Het monument is ge adopteerd door de christelijke Scholengemeenscha- .po Het Gilde College. Scouting Nederland, afdeling Schiedam fungeert als vlaggenwacht. Tn Vlaardingen worden om 18.00 uur de vlaggen ge hesen. Rond 19.35 uur vertrekt de stille tocht vanaf cde achterzijde van het Stadhuis naar het Verploegh Chasséplein. Om 19.45 uur speelt muziekkorps Le ger des Heils koraalmuziek. Na twee minuten stilte is er om 20.02 uur gelegenheid tot krans- en bloem- •ïëgging en speelt het muziekkorps de Dodenmars. De heer M. W, - Schakel -houdt de herdenkingstoe spraak Tri"Kaasslüis"viri3t~dë dodenherdenking plaats bij het verzetsmonument in het Prinses Julia- naplantsoen. Om precies 20.00 uur wordt de Last Post geblazen, gevolgd door twee minuten stilte. On- Ser begeleiding van het Maassluis Mannenkoor, het muziekgezelschap Künst' na Arbeid en de tamboers van het Wapéii variMaassluis 'wordt gezamenlijk het Wilhelmus gezongen. Bij het monument worden kransen gelegd door burgemeester Sterkenburg, le den van Expogé en leerlingen van het Maascollege. Ter afsluiting van dc bijeenkomst declameren Co 't "Hart en twee leerlingen van het Maascollege een toe passelijk gedicht. In Hoek van Holland start om 19.00 uur een herden kingsdienst in de Gereformeerde Kerk aan de Mahu- straat 170. Om 19.25 uur vertrekt een stille tocht naar de begraafplaats aan de Kerkhofweg. Op de begraaf plaats .worden bij het Monument der Gevallenen kransen gelegd. De plechtigheid wordt om 20.00 uur besloten met twee minuten stilte. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax®""* Telefoon 2340055 In de maand mei is het stadhuis van Maassluis op de volgende dagen gesloten: donderdag 5 meivrijdag 6 rneidonderdag 12 meivrijdag 13 mei en maandag -23 mei ïeruggave of kwijtschelding van de reeds betaalde •"reinigingsrechten over het jaar 1993 en de aanslag onraerende-zaakbelastingen 1994 is mogelijk. Een aanvraagformulier of informatiefolder is verkrijg baar bij het informatiecentrumVoor meer informa tie: afdeling comptabiliteit, 01899-19111, toestel 347. •v Brieven Gaarne wil ik reageren op het artikel met de kop 'FNV ontketent nieuwe tan-oorlog in Maassluis'dat woensdag 27 april in het Rotterdams Dag- blad stond. •Allereerst kan ik melden dat FNV-districtsbestuurder de heer Niehold en de heer van der Pluim van de rechtskundige dienst van de FNV de provincie hebben meegedeeld dat vanuit de FNV totaal geen actie is on dernomen in de richting van Taxi Maaszicht of Taxi Van der Meer. De ?heer Van den Hoek heeft zich allereerst als mr. J. v.d. Hoek van de FNV bij de provincie gemeld en verzocht om de overdracht van de vergun ningen aan te houden in verband met controle. Hij verzuimde te vertel len dat het om een persoonlijke actie ging. Geen enkel orgaan wenste controle. Tevens heeft Van den Hoek het lef gehad om briefpapier van de FNV te gebruiken om zodoende de provincie een rad voor ogen te draaien wat op schriftvervalsing duidt. Van den Hoek is namelijk gewoon kaderlid van de FNV en heeft dan ook totaal geen bevoegdheid namens de FNV te handelen. Intern zullen tegen Van den Hoek de nodige maatregelen 1 worden genomen, aldus de FNV-leiding. Tevens durft Van den Hoek over alle taxibedrijven in het Rijnmondge bied te beweren dat daar allerlei duistere praktijken plaatsvinden en beeft meneer ook nog zijn twijfels over de werkwijze op het provincie buis. Wij zullen hem dan ook aan de kaak laten stellen door de recht bank, waar hij zijn uitlatingen naar alle bedrijven hard zal moeten ma ken. Ook zijn persoonlijke uitspraken naar ondergetekende toe zullen daarbij naar voren moeten komen. Het is onvoorstelbaar wat die man durft te beweren. Hij is nota bene zelf van plan geweest om zijn fijne werkgever Taxi Hofman onder zijn veren te schieten. Met de geplande oprichting van DrieTax was hij van zins bet loodsenvervoer over te nemen van zijn werkgever. Daar de provin cie ervan is overtuigd dat Van den Hoek de boel heeft belazerd, is men inmiddels overgegaan tot het toewijzen van de vergunningen van Taxi -Maaszicht aan Taxi Van Der Meer, welke Taxi Maaszicht zal voortzet ten.' J. van Gendt, Taxi Maaszicht, Maassluis Door Ben van Haren Vlaardingen - Op de nationale feestdag van Noorwegen, 17 mei, klinken in het openluchtmuseum van Kongsberg naast Noorse ook typisch Hollandse melodieën. Van Dijk's Amusements Orkest uit Vlaardingen concerteert dan in het Lagdalsmuseum op uitno diging van het gemeentebestuur van de wereldberoemde plaats. Daarnaast verzorgt het orkest on der leiding van Dick Borst nog drie optredens. „We hebben een medley van vier Noorse liedjes ingestudeerd, maar uiteraard verwachten ze daar ook van ons iets typisch Hol lands. Dus zullen we zeker 'Tul pen uit Amsterdam' spelen," ver telt Bea Stout. Zij heeft getekend voor de organisatie van de con certreis, die Van Dijk's orkest van 11 tot 19 mei maakt naar Noorwe gen. Bijna een jaar is ze er mee be zig en samen met de bestuursle den Jopie van der Windt en Agnes van Fessem heeft ze in september ter plekke veel zaken geregeld. Het Vlaaidingse gezelschap reist met 32 personen n aar Noorwegen, onder wie de weduwe van oprich ter Leen van Dijk. Kongsberg, de slechts 18.000 zie len tellende, uitgestrekte stad ten oosten van Oslo, is een heel bij zondere plaats. Vele wereldbe roemd geworden ski-talenten ko men hier vandaan. De aanwezig heid van een zeer lange ski schans heeft daar ongetwijfeld mee te maken. Ook staat in Kongsberg het enige schaats- en skimuseum in de wereld. Daar zullen de Vlaardingse musici on der andere herinneringen zien aan de schaatscarrière van hun stadgenoot Rudi Liebreehts, een van de groten van het ijstoneel uit de vijftiger en zestiger jaren. De plaats is tevens bekend om zijn speciale band met het Noorse koningshuis. In de kerk van de stad heeft de koning zijn eigen lo ge en volgens traditie wordt bij de inhuldiging van een nieuw staats hoofd in de zilvermijn van Kongs berg de eerste nieuwe munt met zijn afbeelding geslagen. Kerstboom Het idee voor deze concertreis van het Vlaardingse orkest vloeit voort uit de vele vakantiebezoc- ken, die de familie Stout aan dit Noorse stukje berglandschap bracht. Bea vertelt: „We hebben er goede kennissen gekregen en een tijdje geleden ontstond con tact met het gemeentehuis van Kongsberg. Mijn daar werkzame Noorse vriendin Helga vroeg of ik de toespraak wilde vertalen, die hun cultuurwethouder Per Ed- vind Ruud bij de overhandiging van een kerstboom in Gouda ging houden. Van het een kwam het ander en tenslotte de afspraak, dat ons orkest bij een reis naar Kongsberg rond de nationale feestdag deel zou uitmaken van een cultureel programma." De leden van het orkest voelden wel iets voor zon bijzonder uit stapje tegen een betaalbare prijs. Het gezelschap reist met de bus via Denemarken en logeert in een groot huis, waar men zelf voor de maaltijden zorgt. Het bezoek be staat niet alleen uit optredens. Er staat een flink aantal excursies op het programma, zoals bezoeken aan de Kongsberg Kerk. de geheel uit hout opgetrokken Hecl- dal Stavkirke en de zilvermijnen. Aan boord van een stoomboot klimt de groep langs vele schut sluizen omhoog over het Tele- marks kanalen. Op zaterdag 14 mei vindt in Kongsberg. een Hollandse avond plaats, waarvoor ook de in de na bijheid wonende Kees Verkerk uitgenodigd was. Hij heeft echter de vrees uitgesproken niet aan wezig te kunnen zijn omdat hij drukte verwacht op zijn camping. Bij die gelegenheid geeft Van Dijk's Amusements Orkest een eerste optreden. Op maandag zijn er twee concerten; 's middags in Skavangertun Bejaardencentrum en 's avonds in het openluchtmu seum. Dit laatste wordt een geza menlijk optreden met het Kongs berg Spel- og Dansarlag (een mu ziek- en dansgezelschap). Het laatste concert, op dinsdag 17 mei. is onderdeel van de familie dag, die traditioneel op de natio nale feestdag in het Lagdalsmu- seum plaats vindt. Dirigent Dick Borst heeft voor deze gelegenheid een medley samengesteld van vier Noorse melodieën, waaron der 'Morgenstimmung' van de be roemdste componist uit Noorwe gen, Edward Grieg. De vijf wijkre gisseurs voor deOpzoomer dag bekijken een maquet te van de wijk Holy voor in richting van een plein. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Jelle Gunneweg Vlaardingen - EenbuurtfietsentstallingindeVettenoordsepol- der, een speeltuin voor de Johan de Wittstraat en beschildering van het trafohuisje bij openbare basisschool 't Prisma. Het is slechts een kleine greep uit de tachtig voorstellen die zij n goed gekeurd voor uitvoering tijdens de Opzoomerdag op 28 mei in Vlaardingen. De afgelopen week heeft de werk groep Opzoomeractie - met verte genwoordigers van de Stichting Welzijn en de gemeentelijke dien sten - zich naarstig gebogen over de ruim honderdzestig voorstel len die door de inwoners zijn in gediend. In deze uitdagingen ga ven de bewoners aan wat zij schoongemaakt, opgeknapt of verbeterd willen zien in hun wijk. Enkele voorstellen kwamen via verschillende bewoners meerdere malen binnen maar hadden de zelfde intentie, zodat besloten is deze samen te voegen. Een klein aantal kon niet worden uitge voerd, zoals het planten van bloembollen in verband met een verkeerd jaargetijde. Uiteindelijk bleven tachtig uitdagingen over die wel de selectie konden door staan. Heel veel aanvragen hadden be trekking op het aanbrengen van groen-en speelvoorzieningen, het plaatsen van afvalbakken of het schoonmaken van de straat. Ook het aanleggen van een hondentoi let was populair. Dit is echter uit gesteld omdat men momenteel werkt aan een algemeen beleid voor hondepoep-bestrijding. Alle indieners krijgen een dezer dagen bericht over het wel of niet doorgaan van hun uitdaging. Bij afgewezen voorstellen wordt be keken of ze in een later stadium of in gewijzigde vorm na de Op zoomerdag alsnog kunnen wor den uitgevoerd. De voorstellen die wel doorgaan worden de komende weken nader. uitgewerkt naar concrete situ-, aties. Zo heeft de Vettenoordse- straat toestemming voor het aan brengen van buitenverlichting, maar in welke vorm is nog even onzeker. Ook het voorstel voor het aanbrengen van een groot schaakbord op de stoep bij wijk centrum *t Nieuvvelant verdient een nadere toelichting. Waar bij voorbeeld denken de bewoners zulke enorme schaakstukken vandaan te halen, is dc vraag van de werkgroep Opzoomeractie. Opzoomerovereenkomst Gistermiddag hebben dc wijkrc- gisseurs (medewerkers van de Stichting Welzijn) en wethouder Aart Kool zich met de onderteke ning van de Opzoomerovereen komst in ieder geval verplicht tot uitvoering van de uitdagingen. In deze overeenkomst staat dat zij tijdens de Opzoomerdag met be woners, instellingen en bedrijven aan de slag gaan om zichtbare en blijvende verbeteringen aan te brengen in Vlaardingen. De stad is voor deze Wijk-In-Ae- .tie.-..opgedeeldin vier vrij ken; Centrum/VOP/Oostwijk,"Holy,- Westwijk/Indische Buurt en Bab- berspolder/Vlaardingen Am bacht. De wijkregisseurs active ren bij de uitvoering de al dan niet georganiseerde bewoners- groepen, individuen en anderen met oen maatschappelijke func tie. Ook het voltallige Vlaar dingse college en de gemeente raad kunnen door de regisseurs worden uitgedaagd. Dc komende weken wordt een Opzoomerdag-programmering per wijk opgesteld, zodat voor alle betrokkenen duidelijk is waar en wanneer dc activiteiten plaatsvin den. Op de Opzoomerdag zelf le veren de gemeentelijke diensten materiaal en personele hulp aan de bewoners onder regie van de wijkregisseurs. Hiertoe is 100.000 guiden beschikbaar gesteld door de gemeente Vlaardingen, waar van de helft uit de pot sociale ver nieuwing komt en de andere helft ten laste komt van de gemeente lijke diensten. Maassluis - De Knotwerkgroep Maassluis-Maasland wordt door het college van Maassluis als kan didaat opgegeven voor de Land schapsprijs 1994 van de provincie Zuid-Holland. Tot dc nominatie is overgegaan omdat het college meent dat mede dankzij de activi teiten van de vrijwillige knotters 'het landschap rond Maassluis en Maasland zijn waarde heeft be houden voor de huidige cn toe komstige generatie'. De Knotwerkgroep bestaat acht tien jaar. Elk jaar zijn de vrijwilli gers gedurende de periode no vember tot begin april actief op hun vrije zaterdag. Ze snoeien de takken van de wilgen, essen en el zen. Die worden aan particulieren verkocht als brandstof voor de open haard. De opbrengst wordt gebruikt om materiaal aan te schaffen. Ten tijde van de oprichting ver keerden veel knotbomen in slech tte staatf-De groep van zo'n 25 vrij willigers is systematisch begon nen de bomen te knotten. Inmid dels is er geen sprake meer van achterstallig onderhoud en kun nen de bomen om de zes jaar wor den gesnoeid. Naast het knot- .werk houdt de werkgroep zich oökbëzig met het onderhoud van andere landschappelijke beplan tingen. Verschillende leden hel pen bij het winteronderhoud in de Aalkeetbuitenpolder tussen Maassluis en Vlaardingen en markeren nesten van broedvo- gels in de weilanden. De secretaris van de werkgroep. A. van Rijn, zegt in zijn sas te zijn met de nominatie. ..Het streelt de Jeden van de werkgroep.'" Hij legt uit waarom het onder houd aan de karakteristieke bomen van belang is. „Als de tak ken niet worden gesnoeid, kun nen dc bomen makkelijk omwaai en. Wij willen ze graag behouden omdat ze het landschap iets ex tra's geven. Vroeger hadden de wilgen een economische waarde voor de boeren. Ze gebruikten het hout om te stoken of er afzetpaal- tjes voor het weiland van tc ma ken. Van de takken werden man den gevlochten. Het landschap pelijke karakaler dat ze in stand houden, is de enige waarde die de knotbomen nog hebben." Door Nathalie Lans Schiedam - Jan Gravendeel is muzikant en daarnaast een tech neut. Misschien is dat 'de reden voor zijn verzameling. Zelf weet 'ie eigenlijk niet waarom hij ruim twintig jaar geleden is begonnen met het verzamelen van oude ra dio's. „Twintig jaar geleden zag niemand hier de lol van in. Men verklaarde mij voor gek. Maar er is nu ook niemand die wasmachi nes spaart en dat kan over vijfen twintig jaar misschien best een leuke verzameling zijn," vertelt de verzamelaar. De radio's die tot de verzameling van Jan behoren - en dat zijn er bij elkaar een kleine honderd - dateren uit de jaren veertig, vijf tig en zestig. De oudste is uit 1945, „Het is het eerste radiootje waar Philips na de oorlog mee kwam. Toen kostte die radio 195 gulden. Dat moet een vermogen zijn ge weest voor die tijd! Van voor en tijdens de oorlog heb ik nog geen exemplaren. Die zijn ook bijna niet te vinden. In de oorlog moest iedereen immers zijn radio inle veren. Slechts in musea zie je nog weieens oudere radio's en wan neer die te koop worden aangebo den vragen ze er enorme bedra gen voor." Appel en ei Jan Gravendeel vindt het niet no dig kapitalen voor een verzame ling uit te geven. Hij merkt wel dat er steeds meer verzamelaars zijn en de radio's meer waarde krijgen. „Ik heb radio's die flink in waarde zijn gestegen, maar ik vind dat betrekkelijk. Een nadeel van meer verzamelaars is dat de prijzen op de markt omhoog gaan. Vroeger kocht ik voor een appel en een ei radio's op rommelmark ten, nu moet je het treffen. Ik ga nog wel naar rommelmarkten, maar wanneer ik iets zie en ik vind het te duur, dan koop ik het niet. Wanneer je niet naar prijzen kijkt en alles maar koopt om het te hebben, vind ik het geen verza melen meer. Zo zag ik een tijdje Twintig jaar niemand hier de lol van in. Foto Roel Dijkstra terug in Brugge een hele mooie radio. De verkoper vroeg er ech ter teveel geld voor. Ik ben niet het type dat er honderden gul dens tegenaan gooit. Verzamelen wordt daarom wel steeds moeilij ker. Bakeliet Zijn eerste eigen radio heeft Jan spijtig genoeg niet meer. „Toen ik een jaar of vijftien was kochten mijn ouders een andere radio. Ik mocht hun oude hebben. Ik zat toen net in een fase dat ik veel zat te knutselen, dus alle knopjes gingen eraf en er kwam een ander kastje omheen. Maar waar dat ding gebleven is? Wel jammer na tuurlijk, want het was een bake lieten en dat vind ik de mooiste radio's." Wanneer de verzamelaar een nieuw exemplaar meesleept naar huis kijkt hij eerst of de radio het doet. Het duurt altijd even voor het ding opgewarmd is, maar dan volgt er negen van de tien keer een goed geluid. Ruim 95 procent van zijn verzamclstukken speelt. Wanneer Jan Gravendeel in zijn verzamelruimte aan het werk is gebeurt het dan ook regelmatig dat hij een radiootje aanzet. Vlaardingen - Demissionair-mi- nister Alders (Milieu) spreekt maandagavond, 9 mei op de zoge noemde 'stankdiscussie', die is georganiseerd door de Zuidhoi- landse Milieufederatie. Alders zal het in het Delta Hotel in Vlaardin gen hebben over zijn plannen om openbaarheid van milieugege vens van bedrijven verplicht te stellen. Andere sprekers op deze discus siebijeenkomst onder de titel 'Be drijven informeren, burgers sig naleren: Investeren in Rijnmond Schoon', zijn milieu-gedeputeer de H. van der Vlist, milieu-actie- voerder N. Koffeman en mede werker milieu-jaarverslagen van de Zuidhollandse Milieufedera tie, M. Boer. Daarnaast neemt de DCMR Milieudienst Rijnmond door middel van een schriftelijke enquête klachten op van aanwezi gen. De Zuidhollandse Milieufedera tie wil met deze discussie-avond een aanzet geven voor een nieuwe aanpak van de hinder van slank, stof en lawaai van grote bedrijven in de Rijnmond. „Twintig jaar aanpak met milieu-wetgeving heeft nog niet geleid tot een vol doende schone Rijnmond. Ook al is er geïnvesteerd en verbeterd door bedrijven, in de beleving van de inwoners is de situatie met be trekking tot stank, stof en lawaai in met name Vlaardingen, Schiedam, Rozenburg, Hoogvliet, Hoek van Holland en Pernis nog even slecht ais in 1972," aldus de milieufederatie. Milieu belevingsonderzoek van de provincie 1992) wijst uit dat 61 tot 74 procent van de omwonen den soms tot vaak last heeft van industrie. Maar liefst 36 procent geeft de milieusituatie in de woonomgeving een onvoldoende als rapportcijfer. Verbetering van die milieukwali teit is volgens de milieufederatie in ieders belang. De discussie-avond in het Delta Hotel, Maasboulevard 15 in Vlaar dingen, begint om acht uur en is vrij toegankelijk. Woensdag 4 mei SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchpauze concert met Quattro Vocale, 12.30u. - - VLAARDINGEN Kade Vlaardingervaart. Vaarex- cursie Vlietlanden, 14.00 en 19.00u. ROTTERDAM De Doelen. Rotterdams Phiiharmo- nisch Orkest, 20.30u. Luxor. Under a Blue Roof di.20.15u. wo.2O.30u. Rotown. The Loved Ones, 22u. Erasmus Universiteit. Cursus Dra ma, 19-20.30u. Brasserie Sorbonne. Acoustic Cats. 22u. The Act. Jamsessie, 22u. Oranjerie. The incredible thinking man. 20.30u. Donderdags mei SCHIEDAM Margriethal. Taptoe. 19.30u. Teerstoof. Bram Vermeulen, 20.30u. VLAARDINGEN Oude Haven. Regionale avond- markt, 18.00u, Stadsgehoorzaal. The age of innoncence (film). 14.00 en 20,30u. Les Oiseaux de Paradis (nachtclub-show), 20.15u. Grote Kerk. Lunchconcert. 12.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Hot Shots" (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4. 'The remains of the day' (al) dag. 9. Calypso 1: 'Short cuts'{12) dag. 2-8. Galypso-2: 'Shadowlands'(12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: 'fn the rame of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: The Peli can Brief" (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 3: 'Frauds'(12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'The good son (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schind- ler's List" (12) dag. 2-8. Imax Thea ter: 'Mountain Gorilla' (al) do.wo. 3- 7. 'Blue Planet' (al) do.wo.2-8. Lan taren/Venster 1: 'Bad Boy Bubby' (16) dag.8-10.15. The Snapper" (16) dag.8-10.15. Lantaren/Ven ster 2: 'Blue' (16) do.wo. 9.30, The Garden' (16) wo.7.30. Lantaren/ Venster 3: The Puppetmaster' dag. 7.30-10.15. Lantaren/Venster 4: 'The Blue Kite' (16) dag. 7.30. 'Trois couleurs: Blanc'daglO. Lumière 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 2: 'Cool Run nings* (a1) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Sister Act 2' (al) dag. 6.45-9.30. 'Aladdin' (al) dag.1.15- 4. Lumière 4: 'The Flat' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.3Ó. Rex: 'Puss'n Boots" (18) dag. vanaf 12 doorl.voor- stelling. Thalia: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 'fi r'fi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1