13 j' Vlaardingen bruist weer na horecawisselingen 'Plaag van Maassluis' wil leven beteren HABO TAPIJT ingJÉsDbank Bi New Bassy's fashion 99.-!! Torenflats Laan van Bol'es van de baan 99.50 |M pj HABO TAPIJT VMP/MZEM/A/FEE Een rooie gemeente geeft om groen Hutten bouwen Gemeentemuseum tijdelijk gesloten Reddingbootdag Wandelestafette alle voorjaarsjacks Vz prijs OPENINGSAANBIEDINGEN!* FEESTELIJKE ECAiSEÜ TOT ZIENS! 7 MEI A.S. Rotterdams Dagblad Donderdag 5 mei 1994 w Als je héél goed zoekt, vind je in de Waterwegsteden och, best wel leefbare nieuwbouwwijken. De laatste twintig jaar zijn hier en daar buurten uit de grond gestampt, die een niet onvriendelijk karakter combineren met beschaafde architectuur. Het is helaas onmogelijk om er.een uitputtende opsomming van te geven, want het zijn er dus maar een paar. In Maassluis de Vertowijk en een stukje Steendijk- polder, In Vlaardingen eenpaar dreven en hoeven - maar beslist niet de hele noordrand van Holy. Misschien de Babberspolder - maar die is nog in de maak, we zouten ons oordeel even op, In Schiedam klei ne stukjes Woudhoek en Spaland - maar zo plompverloren in al te T,.bonte wijken zonder herkenbaar smoel, dat stedebouwkundige 'jt vondèten eerder toeval lijken dan planmatig aangestuurd. De stads- vernieuwing leverde het Waterweggebied voornamelijk bouwprojec- 1 Jen op, die geen recht doen aan de identiteit van de omgeving waarin ze staan; Het is niet anders. Als je met weinig geld gaten in de stad j 'moet vullen, moet je als gemeentebestuur concessies doen. Vroeger .'was het beter. Op één of andere manier kunnen Vlaardinger-Am- bacht, het Nassaukwartier in Schiedam en oudé wijken als het Wes- ten, het Singelkwartier en de Gorzen me meerbekoren dan het kilo- meters lange stuk Maassluis tussen het politiebureau en Westeinde. Aan hoogbouw heb ik geen hekel, maar aan flatwijken wel. Vind ik het oude mooier dan het nieuwe? Dan ga ik nog gouden tijden tege moet - maar nee, ik geloof niet dat ik de Vlaardingse Westwijk of Ho- jy ooit mooi zal vinden. Er bestaat veel hopeloze stadsuitleg. Er zijn visuele rampen gebeurd bij losse bouwprojecten. In sommige plaat- sen heb je wel een welstandscommissie die dakkapelletjes beoor deelt, maar een beetje visie op hoe een wijk zich moet ontwikkelen is er niet bij. Normen en waarden zijn ook in de fysieke vormgeving van de samenleving verloren gegaan. Het is een rommeltje gewor den. Daarom moet de schone bouwkunst terug op de politieke agen da, en wel hoog! Ik zie dat Adri Reynhout in Schiedam de architec tuur in zijn portefeuille heeft gekregen. Hij heeft leuke ideeën. Prijs- vragen en zo. Hofjes, Ik ben benieuwd. Maar de toetssteen is wat er daadwerkelijk tot stand komt. Twee projecten kunnen echt niet. De dominante hoogbouw, aan de Stadhouderslaan, die alle romantiek ■.„van de Houthaven voorgoed frustreert. En het hotel bij boerderij Landvreugd, waarvoor talrijke bomen plus de Tono-groep moeten u{ wijken. Kunnen gezonde partijen dat toelaten? Schiedam is een ""l rooie gemeente gebleven, zei Aad Wiegman na de kamerverkiezin gen, maar ik hoop dat dat niet alleen op baksteen slaat. Een rooie ge meente heeft oog voor groen. KOR KEGEL Vlaardingen De Bouwspeelplaats aan het Boerderijpad 5 in Vlaar- dingen-Holy gaat morgen weer open. De basis- schooljeugd kan dus weer hutten bouwen op vrijdag .6, zaterdag 7 en maandag 9 tot en met woensdag 11 mei. Dit keer wordt ook de grootste kijkdoos van Waardingen gemaakt. Woensdag 11 mei wordt de doos feestelijk onthuld. De bouwspeelplaats is gratis toegankelijk tussen lO.OOen 16.00 uur. Het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk is de volgen de dagen gesloten: donderdag 5 mei {Bevrijdings- dag), vrijdag 6 mei (verplichte vrije dag gemeente- personeel), donderdag 12 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 13 mei (verplichte vrije dag) en zondag 22 mei (Eerste Pinksterdag). Op Tweede Pinksterdag, maandag 23 mei, is het museum geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Hóek van Holland De bemanning van de reddingboot Javazee uit Hoek van Holland neemt deel aan de Nationale Redding bootdag, zaterdag 7 mei. De Koninklijke Nederland se Redding Maatschappij (KNRM) stelt op deze dag haar donateurs in de gelegenheid kennis te maken met het materiaal en de medewerkers. Op het programma van het station aan de Berghaven staan demonstraties en rondvaarten met de redding boot. Ook is een speciale info-stand/reddingwinkel met informatie aanwezig. Het treintje van Taxi Rooney verzorgt het vervoer tussen de Berghaven en Reddingmuseum Jan Leis. Zowel vervoer als entree zijn deze dag gratis. Aan de bekende 15-daagse wandelestafette langs het Pieterpad naar Maastricht is een nieuw element toe gevoegd: de Rivierenpad Milieu Estafette. Deze start in Hoek van Holland, tegelijkertijd met de 15-daagse in Pieterburen. De Rivierenpad Milieu Estafette loopt vanaf Hoek van Holland via Midden-Delfland, Rotterdam, Krimpenerwaard en de Betuwe naar Nij megen. Zaterdag start de wandeltocht om 9.30 uur bij het Expo Waterwegcentrum aan de Koningin Em- maweg-5. Na een tocht van tien kilometer vertrekt de groep opnieuw om 14.00 uur vanaf het Pannekoek- huis de Koolekit in Schipluiden. Beide Milieu Esta- fette's treffen elkaar halverwege de etappe in Groes- beek, op 15 mei, om vervolgens gezamenlijk door te gaan naar Maastricht. Daar zal op zaterdag 21 mei de traditionele ontvangst plaatsvinden in Maastrichtse stS Voor meer informatie: 05959-1483. Kolberts (wjndmtiy eiders 219.- alleariby New Bassy's5Ï O m wr 6 flitsende kleuren! I Shirts o.at Ölibïe Duty.-Sc Elders"69.90a 89:90^.,. I Alleen by New Bas&y's Ji". Jeans stadium Elders 149.-P stuk'! Vrijdagavond koopavond 1 e Middeilandstraat 7a- Rotterdam - Telefoon 010-4134668. Door Sander Sonnemans Schiedam - De drie torenfiats die de Woningbouwvereniging Schiedam (WBS) had gepland op de Laan van Bol'es in de Schiedamse wijk Groenoord, wor den niet gebouwd. Wel blijft de mogelijkheid bestaan dat in de nabije toekomst woningen ge sloopt moeten worden om variatie aan te brengen in het woonaan- bod. Voor het bouwplan van de WBS kon in verband met de nieuwe Wet op de geluidshinder door de gemeente geen vergunning wor den verleend. De drie smalle flat gebouwen van zestien tot twintig verdiepingen hoog zouden te dicht bij de rijksweg komen te staan. De overige plannen van de WBS gaan voorlopig voor ander half tot twee jaar jaar de ijskast in. Gedurende die periode gaat de gemeente onderzoeken welke aanvullende woningtypen voor de wijk gewenst zijn en blijft de situatie zoals die is. De WBS wilde tegelijkertijd met de bouw van de torenflats de win kels aan de Laan van Bol'es slo pen c,i ze samenbrengen in een nieuw winkelcentrum aan de voet van een der te bouwen fiats. Ook een aantal bejaardenwoningen zou moeten verdwijnen om de fa ce-lift van Groenoord-Zuid te rea liseren. Die woningen worden door de WBS slecht verhuurbaar genoemd en de ligging ervan zou door ouderen als onveilig worden ervaren. Ook de winkels aan de Laan van Bol'es speelden een belangrijke rol bij de plannen van de WBS. Twee winkeliers wilden hun pand uitbreiden, maar de kosten van de verbouwing en exploitatie van de panden zouden een financieel risico met zich meebrengen. De supermarkt, de trekpleister van de winkelrij, dreigde te zullen vertrekken als binnen twee jaar geen uitbreiding van het winkel oppervlak gerealiseerd zou wor den. Bovendien verkeerden de overige winkels in niet al te beste staat en moesten ze voor 30.000 gulden per pand worden verspij kerd. Omdat de WBS meent dat een goed functionerende winkelvoor ziening van groot belang is voor de wijk, werd het plan geopperd de bestaande winkels en de daar achter gelegen ouderenwoningen aan de Willem Pijperstraat. Johan Wagenaarstraat en Diepenbrock- straat plat te gooien ten behoeve van een nieuwe winkelcentrum en de drie woontorens. De plannen van de WBS riepen bij de bewoners verbazing, onbe grip en woede op. Uit een handte keningenactie van het vorig jaar opgerichte actiecomité bleek dat zo'n negentig procent van de be woners tegen de nicuwbouwplan- nen was, Het was voor hen onver teerbaar dat woningen van dertig jaar oud, die vier jaar geleden nog zijn gerenoveerd, gesloopt wor den. Voorts zou een aanzienlijk deel van de groenvoorziening plaats moeten maken voor par keervoorzieningen. Maar ook de wijze waarop de betrokken bewo ners werden ingelicht en daar door het idee kregen nauwelijks inspraak te hebben, zette kwaad bloed. Nu de bouw van de flatgebouwen is afgeblazen, wordt er min of meer van uitgegaan dat ook de overige plannen niet worden uit gevoerd. ..Van uitstel,'* zegt J. Calkhoven van het actiecomité, „komt meestal afstel." „Die flats," reageert C. Smits, hoofd projecten van de WBS, „ko men er niet. Maar het wordt niet uitgesloten dat er toch woningen gesloopt moeten worden ais be sloten wordt de woningvoorraad te differentiëren. Daarom worden leegstaande woningen op moge lijke sloop locaties voorlopig slechts voor de duur van een jaar verhuurd." Vlaardingen - Het bruist weer in het Vlaardingse uitgaansleven, 't Packhuys is na een jarenlange af wezigheid teruggekeerd op de ou de stek aan de Koningin Wilhel- minahaven. Op dansgebied spreekt Podium X 645 in het pand van voorheen Maddox sinds kort een aardig woordje mee. En aan de Westhavenplaats (heropen den vorige week twee kroegen hun deuren: Tjeers en Shibumi. De nieuwe versie van 't Packhuys werd afgelopen vrijdag voor het eerst aan het publiek gepresen teerd. Na een zeer succesvolle pe riode in de jaren tachtig kreeg de discotheek met een sterk dalend bezoekersaantal te maken. Nieu we eigenaren doopten de horeca gelegenheid om in de Overloop en maakten er een bluestent an nex eetcafé van. Ook hier liet het publiek het afweten, waarna eige naar Droog Beheer BV koos voor terugkeer van de voormalige dis cotheek in een gewijzigde formu le, maar mét de originele naam 't Packhuys.. Onder de bezielende leiding van Hans van Gaaien moet de horeca gelegenheid nu uitgroeien tot een ongedwongen no-nonsens tent voor met name de oudere jeugd. In het café in bruine kroeg-stijl kan men dansen, een borrel drin ken of rustig een krant lezen aan de leestafel Van Gaaien: „In prin cipe is alles mogelijk bij ons, als het maar gezellig blijft." Ook- op muziekgebied is in 't Packhuys alles mogelijk. Op dón- derdagavond verzorgen gast-dee- jays de muziek, vanavond te be ginnen met Lex van Coeverden. Van Coeverden is bekend van de act Atlantic Ocean, die momen teel hoog in de Europese hitlijs ten staat met de single Waterfall. Iedere vrijdag draait deejay Arjan Visscher, op zaterdag staat Ed van Katwijk achter de draaitafels. Tjeers heeft het grootste terras op de Westhaven plaats. Foto Roel Dijkstra Donderdag 5 mei SCHIEDAM Margriethal. Taptoe, 19.30u. Teerstoof. Bram Vermeulen, 20.30u. VLAARDINGEN Oude Haven, Regionale avond- markt. 18.00u. Stadsgehoorzaal, The age of innocence (film),20,30u. Les Oiseaux de Paradis (nachtclub show), 20.15u. ROTTERDAM De Dooien. Rotterdam Philharmo- nisch Orkest. 20.15. Rotterdamse Schouwburg. Het nationale ballet. 20.15u. Zuidplein. Haat Mossel. 20.15u. Grote-of St. Laurenskerk. Bevrijdingsconcert, 20.15u. Dizzy. Spirit Level. 21.30u. Nighttown. Metal Church, 2iu. Slingerick. Roek-Blues Sessie. 22u. Muzikan tencentrum Via-Ritmo. Vers uit de Maas. 21.30u. Vrijdag 6 mei SCHIEDAM Teerstoof. Bram Vermeulen, 20.30u. Filmhuis. 0eroeg.21,30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The age of in- noncence (film), 20.30u. La Blusa, 20.15u. Harmonie. Het Masker (to neel). 20.30u. Op woensdagavond wil 't Pack huys speciale avonden organise ren, zoals een beachparty. een ïta- lo-avond of bijzondere optredens. De keuken biedt een uitgebreide kaart, met als specialiteiten saté en het broodje Packhuys. Tussen 2 en 5 uur 's nachts is in 't Pack huys, naast de gewone kaart, ook een nachtontbijt verkrijgbaar. Openingstijden zijn: donderdag van acht tot drie uur. vrijdag en zaterdag van negen tot vijf uur. 'Als je echt wilt dansen, moetje in Podium X 645 zijn; is het motto van uitbater Hans Out. In het pand van voorheen Maddox aan de Koningin Wilhelminahaven NZ 2 beheert hij sinds kort dé dancegelegenheid van dit mo ment. Housemuziek wordt er niet gedraaid, ook Top-40 muziek wordt geschuwd. Op het program ma staan house-varianten met een laag aantal 'beats per minute; ofwel dance, mellow, ambient en techno. Vaste deejays zijn Andrew en Zoë. Tijdens de wekelijkse danee- nights op zaterdag en de maande lijkse dance-party's treden ook enkele gast-deejays op als Marcel lo. Remo en 100% Isis. Podium X 645. dat zijn naam ontleent aan het havennummer van de Konin gin Wilhelminahaven, wil in de toekomst op de tweede verdie ping bekende Nederlandse bands laten optreden als Candy Dulfer en De Dijk. Voor het zover is wil de voormalige eigenaar van café Westpoint al vanaf volgende week vrijdag deze ruimte voor het pu bliek openstellen. De X is iedere vrijdag en zaterdag vanaf acht uur geopend. De eerst volgende dance-party is' zaterdag 28 mei. Tjeers Meldde het Rotterdams Dagblad enkele weken terug reeds de her opening van café Shibumi. de Westhavenplaats is met ingang van vorige week opnieuw uitge breid met een horecagelegen heid. Café Tjeers in de voormalige kapperszaak op de hoek met de Smalle Havenstraat, is een nieu we zaak van Rik van Gcldercn. De Vlaardinger is ook eigenaar van broodjeszaak Lazo's. Met be drijfsleider Bertus van der Lin den heeft hij een zeer ervaren kracht in huis gehaald: zo'n beet je alle horecazaken in Vlaardin gen kent de barman als zijn broekzak. Tjeers - naar de bekende televi sieserie - is één van de kleinste zaken op de Westhavenplaats, maar heeft wel het grootste ter ras. Dat is dan ook de grootste kracht van het mintgroen en bor deauxrood ingerichte café. Het etablissement richt zich op de leeftijdscategorie twintig jaar en ouder. Tjeers is dagelijks ge opend van twee tot twaalf uur. en vrijdag en zaterdag tot twee uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Dennis the Menace" (ai) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: "Free Willy" (a!) dag. 1.15-4-6.45. The remains of the day' (al) dag. 9. Calypso 1: 'Shortcuts' (12) dag. 2- 8. Calypso-2: 'Shadowiands' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfi- re' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 3: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: "Jurassic Park* (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Pla- - net' (a!) dag. 2-4-8. 'Sharks' (al) dag. 12. 'Mountain Gorilia' (al) dag. 1-3-7. 'Speed Picture Holland' (al) dag. 9, do. 9.30. Lantaren/Venster 1: 'In weiter feme, so nab' (16) dag.8. Lantaren/Venster 2: 'Forest of Bliss' (16) dag. 7.30. 'DerHimmel über Berlin' do-t/m zó. 9.30. Lanta ren/Venster 3: 'Trois couleurs: Blanc' (16) dag. 8. 'The Puppetmas- ter' (16) dag. 10. Lantaren/Ven ster 4: 'Bad Boy Bubby' (16) dag. 8- 10.15. Lumière 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'Cool Runnings' (a!) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Aladdin" (al) dag. 1.15-4. 'Sister Act 2' (al) dag. 6.45-9.30. 'n ANDER KAPSEL? Nieuw! GRATIS computerfoto bij: KAPSALON HOOGSTRAAT Wij maken 'n foto van u en met behulp van de computer monteren wij 4 door u gekozen kapsels. Kosten 15.- Na het drinken van een kopje koffie is uw foto reeds klaar en maakt u eventueel uw keuze. Bij 'n behandeling v.a. wassen, knippen, föhnen, is deze foto GRATIS! In onze salon is het voor de kleintjes ook 'n feest om geknipt te worden. Video kijken in de kinderhoek op 'n leuke kinderkapstoel en geknipt worden door kapster Ida! Orising permanent geheel incl. Orising coupe soleil 25.00 Orising kleurspoeling 17.50 En voor de kleintjes "t 7 Cfl lof 12jaar Knippen I .«JU *Geldig gedurende de maand mei. Wij hebben tijdens de maand mei een loterij met kansen op waardebonnen voor GRATIS behandelingen. Vul onderstaande bon in en lever hein in onze salon in. Trekking iedere vrijdag (mei) tussen 17.00-18.00 uur. Naam: Adres: Telefoon: Bon inleveren v.a. dt. 3/5 t/m do. 26/5-'94 Openingstijden: Maandag: 12.00-17.30 Di. t/m do. 09.00-17.30 Vrijdag: 09.00-21.00 Zaterdag: 09.00-16.00 Wij werken met vakkundig personeel en uitsluitend met m///euvriende/i;7re kwafiteitsprodukten, Hoogstraat 175, Rotterdam Tel. 010-4T20707 Rotterdam/Maassluis - Tegen de 23-jari- ge Maassluizer C. van der M. is voor de rechtbank in Rotterdam twee jaar cel ge- eïst. De man pleegde vorig' jaar in zijn woonplaats zeventien inbraken en dief stallen. Reden voor de officier van justi tie om de inmiddels afgekickte junk ge ruime tijd op te laten bergen. „De plaag van Maassluis," werd hij door de officier van justitie genoemd. Bij raadsman mr. C. J. Noppen schoot die be titeling in het verkeerde keelgat. „Mijn cliënt is niet de enige die door de Maas- sluise politic is opgepakt. Er zijn meer van dat soort figuren aangehouden. Hij is dus niet alleen in Maassluis bezig ge weest. Wat mij verder nog tegen de borst stuit is dat tegen hem twee jaar onvoor waardelijk is geëist. Een compaan van hem is veroordeeld tot een gevangenis strafvan zestien maanden. Hij had welis waar minder woninginbraken gepleegd, maar heeft zich wel schuldig gemaakt aan een beroving. Ik snap dan niet dat te gen mijn cliënt een zwaardere straf wordt geëist." Gezien de ten laste gelegde feiten die zijn drie dagvaardigingen tot een waslijst van delicten maakten, was de betiteling van de 23-jarige Maassluizer wellicht op zijn plaats. Er kwam geen eind aan zijn crimi nele levenswandel. Twee maal werd hij wegens cellentekort op vrije voeten ge steld, maar elke keer sloeg hij weer aan het stelen. H;ij had het voornamelijk op woningen gemunt. De buit bestond hoofdzakelijk uit video- en audio-appara- tuur, geld en cheques. Ook een kerk moest het ontgelden. Daar maakte hij bij twee inbraken een video-recorder en -ca mera alsmede een geldbedrag buit. Uit bejaardencentrum De Vloot pikte hij een voorraadje voedsel. De onverbeterlijke inbreker gaf tijdens de zitting te kennen zijn leven te willen beleren. Hij vertelde inmiddels te zijn af gekickt, is weer welkom in het ouderlijk huis en heeft zelfs uitzicht op een baan in de kassenbouw. Of de rechtbank daar re kening mee houdt, blijkt over veertien dagen bij de uitspraak. MTTTjrïïTsTËËRVOLlEBj aanbiedingen extra Ruime sortering tafelkleden. laag geprijsd! Wij leveren alle bekende tapijt-en vinylmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Intertest Silvester Bonaparte Novüon Ornamenta Rhino Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! Broersvest 99 - Schiedam -Telefoon 010-4269609 1 DONDERDAG KOOPAVOND Voor de 8e achtereenvolgende keer wordt de ING-Huizen markt georganiseerd voorde regio IJsse! Lek. Dit jaar voor het eerst in de parkeergarage van de nieuwe ING-Bank aan de Kerklaan 450 in Capelle aan den Ussel. De deelnemers zijn: BUREAU DRSH. VAN HERK DICK RUSELER MAKELAARDIJ VAN LEEUWEN MAKELAARDIJ MOOK MAKELAARDIJ O.G. OOMS MAKELAARS VAN SANTEN VASTGOED GEM. CAPELLE A/D USSEL GEM. NIEUWERKERK A/D IJSSEL NOTARISKANTOREN: - MR R. VAN HEUKELEM - MRS.W. DE STIGTER - MR J. SMAL Denkt u over de aan- of verkoop van een huis, noteer de datum dan alvast in uw agenda A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1