13 Bouwverkeer blijft problematisch Vliegers versieren de lucht boven de Krahbenplas Plan voor nieuwbouwproject Maasland krijgt gestalte Voortaan gaat u eerder in bad. ■fli Rotterdams Dagblad Uitzendkracht moet vrachtwagens uit centrum Schiedam weren mm. ■J I 'mm :fe W- E parkeermeter vernield Agenten sneller dan fietsendief Straatroof mislukt Nachtelijke brandjes Messentrekker berooft vrouw Dief na spurt toch gepakt Overmeesterd door burgers Ranshuijsen voorzitter Fortuna VI sOoolderop L.VAN MSL bw v.a. 1 3.50 p.m. Vlaardingen: Recreatie in Holierhoekse Polder, maar met mate Verberne Brilienmode heeft een OOGJE op Style de Vie Optiek Vestigingen te Vlaardingen en Schiedam 010-4554U311 I Vrijdag6raeilSM- fcA, «év&v&afo. d&\! y.w- ~rCX-i <5 Ui Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen te).: 010-2340055/fax.4349754 Schiedam - Een gloednieuwe parkeerautomaat die deze week gn het Broersveld is geplaatst, is donderdagochtend vernield. Het -apparaat werd volgespoten met .'silicor.enkit. De betaalautomaat heeft bij be woners en winkeliers van het Broersveld de afgelopen week (linke woede opgewekt, omdat het ding onaangekondigd door de gemeente was neergezet. Aange zien het Schiedamse stadhuis vandaag gesloten is, wordt de ge meente maandag van de vernie ling op de hoogte gebracht. Schiedam - Twee surveillerende agenten hebben gisteravond een fietsendief te voet ingehaald en ingerekend. De dief, een 26*jarige Rotterdam mer, werd al een tijdje in de gaten gehouden. Hij pikte op de Grote •Markt een fiets en wilde er op ■vandoor gaan. De agenten trokken een sprintje 'en wisten de man, onder grote pu blieke belangstelling, in de kraag te grijpen. Vlaardingen - Een groep jongens heeft gistermiddag omstreeks half twee op de Hoflaan gepro beerd drie mensen te beroven. Een 49-jarige vrouw, 82-jarige man en een 14-jarige jongen wer den bedreigd door de jongelui. Ze dwongen het drietal geld af te geven onder bedreiging van een pak slaag. Daarbij werd opzettelijk met een sigaret een gat in de jas van één van de slachtoffers gebrand. De jongens maakten zich uit de voe ten toen bleek dat niemand van zins was geld af te geven. A *jrW.•W3 Hoek van Holland - Vannacht heb ben aan de Harwichweg en de Kerkhofweg in Hoek van Holland twee brandjes gewoed. Het vuur breidde zich snel uit. De brand weer was er op tijd bij om erger te voorkomen. Uit onderzoek is gebleken dat de fikken waren aangestoken. Schiedam - Een 39-jarige Schiedamse vrouw is gisteravond het slachtoffer geworden van een tasjesrover. Ze liep omstreeks half elf op de Gerstakker toen ze werd bena derd door een man. Hij wilde de handtas van de vrouw afpakken, maar ze weigerde aan de beroving mee te werken. Daarop ontstond een worsteling waarbij de man plotseling een mes trok. Het slachtoffer koos eieren voor haar geld en gaf de tas af. Schiedam - Enkele middenstan ders van winkelcentrum Hof van Spaland in Schiedam hebben gis termiddag getracht een winkel dief. aan te houden. De dief, een 26-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, had bij het Kruidvat enkele goederen wegge nomen. Eenmaal buiten wilden de gealarmeerde winkeliers de man tegenhouden, maar hij zette het op een lopen en ontsnapte. De ...man werd later door de politie op de Schiedamseweg opgepakt. Schiedam- Dankzij het kloeke optreden van enkele getuigen, heeft de Schiedamse politie giste ren een insluiper kunnen arreste ren. De getuigen hadden gezien dat'de verdachte, een 24-jarige man uit Gorichem, bij drie be drijfspanden in de omgeving van de Jan van Riebeeckweg stiekem naar binnen was gegaan. Op het vierde adres werd hij door de bur gers overmeesterd. Tegenover de politie bekende de man een pas poort en schrijfwaren te hebben gestolen. Vlaardingen - Theo de Vree heeft de voorzittershamer van i voetbalclub Fortuna Vlaardin gen overgedragen aan John Ranshuijsen. Er waren al langer plannen dat j De Vree na een viertal intën- sieve seizoenen. zou terugtre- den, maar de uitvoering van dat voornemen werd constant- geblokkeerd door-de afwezig- heid van een capabele opvol- ger. Omdat Ranshuijsen.zijn wethouderszetel in Vlaardin- gen moest overdragen, maakte dat bij de voetbalclub aan de Marathonweg de weg vrij voor zijn komst. De Vree, die wel aanblijft als algemeen be- stuurslid,;had Ranshuijsen al geruime tijd op het oog. Hij I zegt er trots op te zijn 'zo'n gro te vis' te. hebben binnenge-' haald. „Als geen ander is Ranshuijsen in staat om voor Fortuna met het oog op de toe komst een goede onderhande lingspositie te: scheppen,", "meent De Vree., Ranshuijsen was.al achter de schermen werkzaam bij For tuna. Hij was onder meer voor- ziUervandejubileumcommis- sie die vorige week tekende voor de viering van het 90-ja- rig bestaan van de Vlaardingse voetbalvereniging. Door Sander Sonnemans Schiedam - De Grofbaan in de Schiedamse binnenstad mag niet langer gebruikt worden als toegangsweg voor het vracht verkeer naar het in aanbouw zijnde winkelcentrum de Nieuwe Passage. Vijf winkeliers aan de Lange Kerkstraat nabij de om streden doorgangsweg spanden een kort geding aan tegen de gemeente om de alternatieve route afgesloten te krijgen. Hoe wel de zaak maandag werd aangehouden, kreeg de gemeente een dwangsom opgelegd van 5000 gulden voor elke vrachtwa gen die nog gebruik maakt van de Grofbaan. Het is niet de eerste maal dat de middenstanders met de gemeen te overhoop liggen. Sinds het zware bouwverkeer via de Kreu- petstraat en de Grofbaan naar het voormalige Imelda-terrein rijdt, klagen de winkeliers over schade aan hun panden. Eén pand zou zelfs op instorten staan. Een door de eigenaar aangekondigd kort geding deed de gemeente beslui ten de Grofbaan af te sluiten en de vrachtwagens om te leiden via het Broersveld. Zodoende moest de weekmarkt verhuizen naar de parkeerplaats achter de Hema. De problematiek bleek echter een vicieuze cirkel, want de midden standers op het Broersveld pikten de nieuwe maatregel niet. Ook zij Maagden over schade aan hun panden. Om toch tot een oplos sing te komen heropende de ge meente de onderhandelingen met de schoenmaker wiens winkel pal aan de Grofbaan ligt. Met de ver werving van zijn panden de sloop ervan, wil de gemeente de Grof baan verbreden zodat er wel bouwverkeer mogelijk is zonder dat anderen daar hinder van on dervinden. De Grofbaan ging weer open, zij het met de restric tie dat het bouwverkeer zich aan een maximumsnelheid van 15 ki lometer per uur diende te hou den. Dat schoot de Lange Kerk straat-winkeliers weer in het ver keerde keelgat. Ze besloten de handen ineen te slaan en spanden een kort geding aan. Terstond ging de gemeente tot ac tie over om niet de opgelegde dwangsom te hoeven betalen. Er werden twee uitzendkrachten aangetrokken om beurtelings post te vatten bij de Grofbaan en de vrachtwagens tegen te hou den. Volgens het echtpaar De Haard van de gelijknamige tabak en lektuurshop op de hoek van de Kreupelstraat en Lange Kerk straat, heeft die maatregel weinig effect. Ze kijken recht op de Grof baan, zien er nog regelmatig vrachtauto's rijden en kunnen zo doende precies bijhouden hoe vaak het' verbod wordt overtre den. „Omdat de sloopwerkzaamheden achter de rug zijn, is de intensiteit van zo'n zeshonderd vrachtwa gens per week wel enigszins ver minderd," zegt het echtpaar. „En er worden inderdaad vrachtauto's de andere kant opgestuurd. Maar 's ochtends voor negenen en 's middags na vijven is het weer raak. En ze rijden als gekken." Eén van de uitzendkrachten, de 21-jarige student Remco Magni, zegt het niet echt druk te hebben. Hij zit dagelijks op een tuinstoel tje en doodt de tijd met lezen. Soms zakt hij lui onderuit om van het zonnetje te genieten. „Een prima job," zegt hij. „Pro blemen heb ik nauwelijks. Chauf feurs die door mij gewaarschuwd zijn, rijden uit zichzelf om. En als ik word genegeerd, noteer ik het kenteken en geef dat door aan de gemeente. Die zorgt er voor dat het bedrijf wordt aangeschreven en van de overtreding op de hoog te wordt gesteld. Tot op heden is dat één maal voorgekomen." „Het rare," zegt De Haard, „is dat Uitzend kracht Remco Magni 'be waakt' de Grofbaan en neemt er op rustige mo menten zijn gemak van. Op de achter grond het pand dat de gemeente wil verwerven om de Grofbaan te kunnen verbreden. Foto Dennes van de» Wel/Roel Dijkstra aan de andere kant van de Grof baan geen controleur zit. Zodoen de rijdt het vrachtverkeer soms tegen de richting in." „Dat klopt," zegt de student. „In het begin van de week is dat enkele malen ge beurd. Maar de chauffeurs weten nu dat het niet mag." Magni weet niet precies welke ontwikkelingen aan zijn aanstel ling vooraf zijn gegaan, maar wel dat de situatie binnen twee we ken moet zijn opgelost. „Ik ben aangetrokken voor twee weken omdat de gemeente denkt binnen dat tijdbestek het pand van de schoenmaker te kunnen kopen." HUIS Bevrijdingsdag werd in Vlaardingen gevierd meteen vliegerfestival. Erstond een straffe wind, die het uiterste vergde van de deelne mers en hun stuurmanskunst. Foto Dennes van der Wel/Roet Dijkstra Vlaardingen - Hot lijkt zo simpel. Je viert het touw en laat de wind het werk doen. Maar de lezers van Peanuts weten hoeveel moeite Charlie Brown soms heeft zijn vlieger in do luchtte krijgen. Laat staan te houden. De 'professio nals' bij de Krabbenplas in Vlaar dingen hadden het gisteren ook niet allemaal even makkelijk. Het stevige briesje dat er stond bleek verraderlijke kantjes te hebben. Regelmatig smakte een kleurige creatie tegen het gras. „Het is precisiewerk, je moet haarfijn kunnen aanvoelen wat de wind doet," verklaarde Willy van Diggele, die in Schiedam al vijf jaar de drukbeklante vlieger shop 'Paddestoel' runt. Bij de surfplas hield zij toezicht op het jaarlijkse Bevrijdingsdagfestijn, een vlieger-evenement dat zo'n 25 deelnemers trok en hoogstens evenveel toeschouwers, want de wind was behoorlijk koud. De surfers die verderop over het wa ter scheerden konden erover meepraten. Ontevreden met het geringe aan tal deelnemers was Willy van Dig gele niet. „Dit terrein is toch niet groot genoeg voor meer mensen. Je moet rekenen, iedereen heeft minimaal 45 meter lijn. Staat ie dereen op een kluitje, dan kan niemand uit de voeten. Raakt al les in de war. En het is maar een demonstratie. Een wedstrijd zul len we hier nooit houden. Daar gaan we voor naar het strand of de Maasvlakte." Het waren desondanks niet de eersten de besten die hun draken, orka's, vleermuizen en simpele éénlij ners oplieten aan de water kant. Landskampioen Hobo Spit- ters uit Rotterdam was van de partij, en ook de Blue Wings (Ro ger van Dorp en Danny de Wolf) uit Schiedam deden mee. „En die staan vierde op de Europese rang lijst," wist Willy van Diggele. Vliegeren is een wereld op zich, zoveel maakte de demonstratie wel duidelijk. Wie het hoogstens een aardig tijdverdrijf vindt, kan al voor een paar tientjes iets aar digs oplaten, maar wie er meer werk van wil maken is minstens het tienvoudige kwijt. Willy van Diggele: „Het ligt er maar aan hoever je wilt gaan. Als je er tien achter elkaar wilt hebben, ja, dan loopt het al gauw in de papieren." De ware liefhebber maakt zijn vliegers liever zelf dan die in de ■winkel te kopen. Van een frame van koolstof, bekleed met spin akernylon; bamboe en papier zijn al jaren uit de gratie. Tenzij je om mode en aërodynamica niet maalt. Maar dan ben je niet serieus be zig. Als je stunts wilt uilhalen, zo als vliegeren op muziek, naar het voorbeeld van kunstschaatsers, of figuren in de lucht wilt maken, dan heb je wel degelijk een goed bestuurbaar en uitgekiend exem plaar nodig. „Maar het leuke van vliegeren is dat je er alle kanten mee uit- kunt," zegt Willy van Diggele. Warmwatcrcomfbrt dankzij de bad en douche boilers van Oaalderop erkrijybaar in 30-50-80-12(1-150 Jtr. Voor comfortabel douchen en baden. Gelijktijdig tappen op meerdere plaatsen tegelijk. Lage installatie-, onderhouds- en afschrijvingskosten. Veilig, geruisloos en schoon. Royaal met warm water, zuinig mee energie. WARM WATER WARMTE Vlaardinqseweg 14 Schiedam Tel. 010-4707398 Verhuur van alle elektrische boilers incl. onderhoud Maasland - Er moet nog het nodige ge tekend, berekend, overlegd én gesa neerd te worden. Maar de realisering voor het bouwproject de Drie Hoeven tussen Prinses Irenelaan, Prinses Bea- trixlaan, Huis te Veldelaan en Lange- taam in Maasland krijgt steeds meer gestalte. Het bouwplan, ontwikkeld door projectontwikkelaar Van Mierlo, bestaat uit 31 woningen. Volgens wet houder D. Hanemaaijer (ruimtelijke ordening en volkshuisvesting) worden het in relatie tot de kubieke meter in houd relatief goedkope koopwoningen. De bouw van huurwoningen bleek fi nancieel niet haalbaar. Het gaat om negentien eengezinswo ningen en twaalf appartemènten. Hanemaaijer raamt voor de eengezins woningen een koopprijs van omstreeks 225.000 gulden. De appartementen ko men tussen de 180.000 en 190.000 gul den uit. Hanemaaijer: „Gezien de kwa liteit die ze te bieden hebben, zijn die prijzen zeker niet hoog te noemen." Om het bouwplan» te kunnen realise ren, dienen drie bedrijven te worden uitgekocht. Volgens Hanemaaijer is daarover zo goed als overeenstemming bereikt. Eén van de bedrijven is het transportbedrijf Van den Akker, waar voor, met dispensatie, een plaats in de hoek van het in aanleg zijnde trans portcentrum is gereserveerd. De twee boerderijen in het gebied, die van Van Geest en Dijkshoorn, blijven gehand haafd. Van de boerderij van Van Geest aan de Langetaam verdwijnt wel een gedeelte van de stal om een doorgang naar de nieuwe woonwijk te creëren. In het gebied liggen nog wel enkele bo demvervuilingen, onder meer in een vroegere sloot. Deze is aangemeld bij de provincie. Ook elders in het terrein zit vervuiling; bij het transportbedrijf en door koolasstortingen bij de hoeve van Dijkshoorn. Volgens Hanemaaijer is er ongeveer een half miljoen nodig om die vervuilingen te verwijderen. Maasland heeft de financiering van het bouwplan vooral rond kunnen krijgen dankzij de 1.6 miljoen gulden bijdrage van de provincie. Maasland zelf steekt 500.000 of 750.000 gulden in het project. Over deze bijdrage is bij de fractie Open Groepering nog politieke ondui delijkheid. Aanvankelijk was 500.000 gulden de limiet voor de dorpspartij, die voor een hogere bijdrage nog niet geheel door de bocht is. Los van het financiële aspect zijn er nog enkele knelpunten op te lossen. Niet iedereen is even gelukkig met de lange tij huizen, parallel achter de Huis te Veldelaan. Ook dreigt er een par keerprobleem voor de toekomstige be woners. Aanvankelijk zou er vorige maand een extra raadsvergadering worden gehouden om met een voorbe- reidingsbesluit het bestemmingsplan te kunnen wijzigen. Anders zou er ver traging in het uiteindelijke plan kun nen ontstaan. Wegens te weinig beschikbare infor matie op dat moment beslisten de frac ties van CDA en Open Groepering tot uitstel, waarover de WD en PvdA zich verbaasden. Zij waren in het nemen van die beslissing niet gekend. Dit uit stel biedt het Maaslandse college als nog de kans om voor de omwonenden een hoorzitting te beleggen, op een na der te bepalen dag in de derde week van mei. Vervolgens kan het voorberei- dingsbesluit nog in de mei-vergade- ring door de gemeenteraad worden ge nomen. Vlaardingen - Wethouder Kèes van der Windt bestrijdt dat de gemeente.Vtaardingen weigert mee te werken aan een recre atiegebied in de Holierhoekse Polder „Alleen verschillen wij van mening over wat voor soort recreatiegebied het moet worden. De provincie wil een totale reconstructie met water plassen enbebossing, terwijl wij de Holierhoekse Polder zo- veel mogelijk in de huidige staat willen handhaven." Daarmee reageert Van der Windt op uitlatingen van gede puteerde Blok. De dagelijks bestuurder van de provincie Zuid-Holland maande deze week tijdens een bezoek aan de regio de gemeente Vlaar dingen mee te werken aan de komst van een recreatiegebied in de Hoelierhoekse Polder. Volgens Van der Windt gaf Blok daarmee dus de verkeer de gang van zaken weer. De wethouder: „Het me- ningsverschiUs dat wij de re creatieve functie van de Ho lierhoekse Polder willen laten aansluiten op het huidige ka rakter. Dat is bij motie ook op genomen in college-program- ma. Als je daar - zoals de pro vincie wil - een surfplas gaat aanleggen, dan is dat "zonde van dat gebied, dat er al hon derden jaren bij ligt zoals nu. Ik denk dok niet dat er een be hoefte is aan zo'n intensief re creatiegebied. Dat is een beet je ouderwets. Bovendien zijn er in de omgeving al dergelijke gebieden en hebben wij in Vlaardingen de Krabbenplas. Daar moetje die drukte, met al het verkeer van de mensen die daar op af komen, concentre ren. De Holierhoekse Polder moet wel toegankelijk worden voor het publiek, maar het ka rakter moet. behouden blij ven." De beschuldiging dat Vlaar dingen de onderhandelingen traineert met één boer die zijn bedrijf nog in de polder uitoe fent, om deze zaak over het tijdstip van de regiovorming heen te tillen en de provincie- de mond te snoeren, is volgens- Van der Windt ook onterecht.'; „In onze plannen met de Ho lierhoekse Polder past die boer. Wij zouden graag zien dat die boer door middel van natuuredueatie een rol gaat spelen in de recreatieve moge lijkheden. Dat is toch mooi, zo vlak bij de grote stad, een kijk je nemen bij een boerenbedrijf inwerking."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1