9 1 ager tarief huisvuil alleenstaanden erna A rand ïegt woning Boslaan in de as Protest tegen betaald parkeren op Broersveld gaardingen start onderzoek naar een 'eerlijker berekening' Grote belangstelling voor reddingbootdag Kijken, kopen en consumeren in Schiedam 14 Alja Hoogzomer- Modeshow genda Met slok op achter stuur tenzinedief torat niet ver Fietsendief aangehouden Kelderkraker aan de drank Brommer botst door drank [ZAIERDA^I MEI I Zwemparadijs gewild object inbrekers tterdams Dagblad Maandag 9 mei 1994 rdingen—Verschillende bewo- - van de Boslaan in Vlaardin- oioesten vannacht.in.allerijl ihuis verlaten wegens een fel- itslaande brand in een woning tó de leegstaande Evag-gara- jjrie mensen kregen zuurstof *ediend. Zij hoefden niet naar 'ziekenhuis te worden overge- Ijht Niemand raakte ernstig ifltid, maar de materiële scha- «as groot brand ontstond een paar mi- •jn over enen, vermoedelijk in opslagplaats van de drukkerij jer het" woonhuis. Het vuur snel over naar de bovenver- ping. Toen de brandweer arri ve, sloegen de vlammen uit ■/ak. De vuurgloed was tot ver dé; omtrek zichtbaar. Vijftien ^eerlieden waren nodig om loeiende vuurhaard te doven. vergde enige tijd. Pas om tien juten voor twee uur werd het 2 brand meester gegeven. Het Sussen duurde tot vijf uur van- ïgen Inclusief het brandende moesten vier woningen wor- ontruimd. Drie huizen liepen J-en rookschade op. Het pand arde brand woedde, wordt als doren beschouwd. Volgens een orlopige schatting van de Een van de geëvacueerde bewoners van de Boslaan krijgt zuurstof toegediend, terwijl de brand weer probeert de uitslaande vlammenzee te bedwingen. Foto Roei DijKstra brandweer bedraagt de schade driehonderdduizend gulden. Over de oorzaak is nog niets be kend. Daar wordt vandaag een onderzoek naar ingesteld. De brandweer vermoedt dat er een relatie bestaat met de aangren zende Evag-garage, die al enkele jaren leegstaat en regelmatig het doelwit is van jongeren die vuur tjes stoken. De bewoner van het uitgebrande huis verklaarde dat hij zich om die reden al een poosje 'niet happy' had gevoeld. Door Sander Sonnemans Schiedam - De Bewonersvereni ging Schiedam-Centrum (BVSC) heeft bij de gemeente geprotes teerd tegen de plaatsing van een automaat voor betaald parkeren op het Broersveld. Geen van de winkeliers en bewoners, de BVSC incluis, was door de gemeente op de hoogte gesteld van de maatre gel. De betrokkenen zijn woedend. Niet alleen het winkelend publiek moet binnenkort gaan betalen voor een parkeerplaats, maar ook bewoners en middenstanders. En dat terwijl hen in het kader van het parkeerplan een speciale ont heffing in het vooruitzicht is ge steld. Volgens BVSC-secretaris Piet Bothof moeten zij gedurende anderhalf jaar de knip trekken om hun auto voor de deur kwijt te kunnen. „Want op het stadhuis is ons ver teld," zegt Bothof, „dat de betaal automaat blijft staan totdat het nieuwe winkelcentrum op het voormalige Imeldaterrein klaar is. Dat duurt nog zo'n anderhalf jaar en zo lang zullen dus ook zij moeten betalen. Dat men op het Broersveld daar niet blij mee is, is duidelijk. De automaat is al kapot gemaakt." De parkeerautomaat is vorige week neergezet en was nog niet in gebruik toen aUe gleuven door onbekenden werden dichtgespo- ten met siliconenkit. De genum merde straattegels moeten nog bij de parkeervakken worden ge legd. Dat gebeurt vermoedelijk deze week. Het hoe en waarom is inmiddels uitgelegd aan een af vaardiging van de BVSC. die een boze brief bij de gemeente heeft afgeleverd. Afgezet Supermarkt Bas van der Heijden heeft geklaagd over de verminde ring van het aantal klanten sinds parkeren voor de deur in verband met de bouw van het nieuwe win kelcentra m onmogelijk is. Het bouwterrein is zodanig afgezet dat er nog nauwelijks autoverver- keer langs kan. Om toch parkeer ruimte te creëren is op het Broers veld op stel en sprong het betaald parkeren ingevoerd. Dit om te voorkomen dat parkeerplaatsen de hele dag bezet zijn. In verband met de bouwwerkzaamheden en de verlegde route voor het vracht verkeer is de weekmarkt op vrij dag verschoven naar het parkeer terrein achter de Hema. Dat kost clie dag de nodige parkeermoge- lijkheden, maar zorgt volgens Bothof amper voor parkeerover last elders in de binnenstad. Over trottoir „Op vrijdag valt dat juist mee. Moetje op zaterdag komen, dan is het 't ergst. Iedereen gaat bood schappen cloen bij Bas van der Heijden en wil de auto voor de deur kwijt Auto's worden schots en scheef geparkeerd, zelfs op de stoep. Als er een opstopping is, rijden sommigen gewoon over het trottoir. De parkeeroverlast van auto's die door bedrijven in het centrum te koop worden aange boden, valt te laatste tijd gelukkig mee. Daar wordt streng op gecon troleerd." Desondanks wordt het steeds moeilijker voor de bewoners en winkeliers hun auto te stallen. Sommigen zetten hun voertuig in Schiedam-Oost. aan de andere kant van de Broersvest. „Maar daar los je het probleem niet mee op." aldus Ophof. „Dan krijgen de mensen in die wijk ook te maken met parkeerproblemen." Diverse middenstanders noemen de chaotische situatie op en rond het Broersveld onverteerbaar. Ze vinden dat de contacten van de gemeente naar hen toe, regelma tig te wensen overlaten. „Bas van der Heijden is natuurlijk niet de enige die last heeft van de bouw- perikelen," zegt een winkelier die zijn naam niet in de krant wil heb ben. „Wij allemaal hier. Maar om nu onaangekondigd, en dat steekt mij het meest, voor één be drijf een oplossing te zoeken, gaat mij te ver. Laten ze op het stad huis eerst overleg plegen. Er wor den maar maatregelen genomen zonder de betrokkenen er bij te betrekken. Ik heb in elk geval nooit iets gehoord." B. Wiekeraad, eigenaar van sport zaak Maltha en tevens bewoner van het Broersveld. vindt de plaatsing van de parkeerauto maat een goede zaak. „Perfect! Op één parkeerplaats kunnen zo wel tien auto's per dag staan. Dat zijn tien potentiële klanten. De bewoners moeten natuurlijk wel een ontheffing krijgen. Het is na tuurlijk wei een slechte zaak dat wij niet zijn geïnformeerd. Dat was bij het verdwijnen van de markt ook al het geval." aardingen - Alleenstaanden in Vlaardingen gaan in de toe tst waarschijnlijk minder betalen voor het ophalen van hun lisvuil dan meerpersoonshuishoudens. Nu is het nog zo dat igeacht het aantal mensen dat op een adres woont, voor elke insluiting 335 gulden per j aar moet worden betaald voor de af- ilstoffenheffmg. Het college van burgemeester en wethou- ;rs vindt dat niet eerlijk, omdat eenpersoonshuishoudens Dorgaans minder afval hebben. aarom wordt een eerlijkere ver- ?Iing onderzocht. Het is nog niet tod in welke vorm dat gaat beuren. Het kan zo zijn dat de neven voor allleenstaanden iar beneden gaan, of dat bijvoor- ield alleenstaanden niet de jaar- kse verhogingen hoeven te be ien zodat op die manier op ter- ijn een acceptabel verschil in de ffing ontstaat. Het is overigens ;1 het streven om de totale op- engst-nu ergens tussen de elf twaalf miljoen gulden per - minimaal gelijk te houden, r de gemeente wordt wel er- :nd dat er natuurlijk ook alleen- aanden zijn die meer vuil op raat zetten dan (kleine) gezin nen. En als de differentiatie echt wordt doorgevoerd, dan zouden bijvoorbeeld ook mensen moeten worden beloond die heel netjes met het milieu omgaan. Zo wordt in Oostzaan het afval dat elk huis houden met de vuilniswagen meegeeft gewogen met behulp van met chips uitgevoerde contai ners. Aan de hand van het aantal kilo's huisvuil wordt dan het ta rief bepaald. In Vlaardingen is dat onmogelijk, omdat het er ook met blokcontainers wordt gewerkt. Daarin gooien diverse huishou dens hun afval. Burgemeester en wethouders ho pen nog voor de zomer met een uitgewerkt plan te komen. Vlaardingen - Afgelopen wekeinde zijn in Vlaardingen to mensen aangehouden we gens het rijden onder invloed. Op de rijksweg 20 werd in de nacht van vrijdag op zaterdag een 34-jarige man uit Helle- roétsluis uit zijn auto gehaald. De man viël op omdat hij slin gerend over de weg reed. Hij werd voor een adamanalyse meegenomen naar het bureau. Bij kreeg een rijverbod van tier uur opgelegd, In dezelfde nacht moest op de Industrie weg een 35-jarige Maasdijkse vróuw in het pijpje blazen. Ook zij kon haar stuur niet recht houden en werd na de tastest overgebracht naar liét bureau. Ze moest haar auto drie uur laten staan. Zondag werd de auto in beslag geno men van een 35-jarige Vlaar- tüöger, die eveneens met een slok.op achter het stuur was gekropen. Bij zijn aanhouding gif de man een valse naam -op hem eerder al een rij- onfegging was opgelegd. Bo vendien reed hij in een onver zekerde auto. Die dag werd op peHölysmgel ook nog een 36- iarige Vlaardinger bekeurd wegens het rijden onder in-, vloed. De mari werd aangehou den nadat hij met 120 kiiome- terieén poiitie-auto had inge- H Schiedam - Een 36-jarige Rotter- ammer heeft vannacht weinig unnen genieten van de benzine ie hy had gestolen. De man had li een nachtpomp in de 's-Grave- ndse Polder brandstof getankt a was zonder te betalen weggere- sn. Niet veel later werd hij een aar straten verderop voor een Minecontróle tot stoppen ge- aand. Toen de surveillanten het enteken van zijn auto op het bu- au lieten natrekken, kwam juist e melding van de benzinedief- ■al binnen. De man zat vanoch- :nd nog vast voor verhoor. Schiedam - Zaterdagnacht is een 23-jarige Schiedammer aange houden, omdat hij op een gesto len mountain-bike reed. De man is een 'bekende' van de politie. Zodoende wisten de agenten die hem 's nachts om vier uur zagen rijden, dat hij niet in het bezit van een nieuwe fiets kon zijn. Op het bureau gaf de verdachte toe de tweewieler inderdaad te hebben gestolen. Schiedam - In Schiedam is afge lopen weekeinde een aantal kel ders opengebroken. Aan de Bur gemeester Van Haarenlaan ver dween een snorfiets en bewoners van het Lisztplein misten na een kelderinbraak een fiets. Op het Louis Zimmermanplein was ken nelijk een drankliefhebber actief. Daar werd een voorraad wijn en champagne buit gemaakt. Uit een kelder aan de Rotterdamsedijk verdween gereedschap. Iedere braderie heeft zijn eigen aanbod. Op de Pasar M alam in de Margrïethal stonden snuisterijen uitgestald die op een ander druk bezocht Schiedams evenement, de Aleidafeesten, niet verkrijgbaar waren. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Braderiegangcrs en marktschuimers konden in Schiedam dit weekeinde hun hart ophalen. Kijken, kopen en consu meren, dat waren de voornaamste attracties op de Aleidafeesten en de Pasar Malam. En dan was er ook nog de Geraniummarkt. de gelegenheid bij uitstek om moe der eens in de bloemetjes te zet ten. Op de vrijmarkt van de Aleida feesten rond het Julianapark was het zaterdagochtend om zeven uur al druk. Een paar uur latei- trok de bijbehorende braderie veel bezoekers. Bij de skibaan was er voortdurend een opstop ping. Belgische stuntlieden trok ken veel bekijks met hun salto's op ski's. ..Zo. dat is echt gaaf! Ze doen bovenaan de schans zelfs nog een paar danspasjes," consta teerde een enthousiaste bezoe ker. Het zomerse weer schiep een ide aal braderiesfeertje en droeg er toe bij dat veel mensen zich een biertje en een vette hap goed lie ten smaken. Hoewel het Juliana park wegens de jonge aanplant niet mocht worden gebruikt, was organisator Aad Ouweneel tevre den. „Het liep buitengewoon goed, gewoon zoals het hoort te gaan. Ik denk dat het zelfs iets drukker was dan vorig jaar." Degenen die moeder met een bloemetje wilden verrassen kon den daarvoor ook terecht op de Geraniummarkt voor tie Hema. Tussen de kleurrijke planten stond een kraam van Milieude fensie. waar actie werd gevoerd voor bloemen zonder kleurstof fen. De meeste bezoekers liepen de stand echter voorbij en lieten zich door de fleurige tinten van met bestrijdingsmiddelen ge kweekte planten verleiden. Oosterse dansen In de Sporthal Margriet werd voor de derde keer een Pasar Malam gehouden, cn ook hier heerste drukte. Oosterse dansen cn exoti sche hapjes bepaalden de sfeer. Aziatische snuisterijen en kle ding en sieraden uit India. Thai land en de Filipijncn gingen grif van de hand. De Pasar Malam werd door ruim tweeduizend geïnteresseerden bezocht. In tegenstelling tot de feesten in de binnenstad had de overdekte Oosierse markt meer baat bij het regenachtige weer van zondag. Een van de organisa toren: ..Zaterdag hadden wij aan zienlijk minder bezoekers. Maar het totaal is zondag hoog uitgeko men. Toen zat het weer ons mee. We zijn heel tevreden. Zeker wan neer je bedenkt dat er dit week end ook Pasar Malam in Rotter dam was." Hoek van Holland - Enkele dui zenden belangstellenden waren zaterdag afgekomen op de Natio nale Reddingbootdag, die in Ter Heijde en in Hoek van Holland was georganiseerd door de Konin klijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM). In Ter Heijde was er een doorlo pende tentoonstelling, onder steund met een film over het red dingwezen. De Hcijdese redding boot Bruinvis gaf diverse demon straties van het redden op zee met een wat kleinere boot. In Hoek van Holland kon de bezoeker ook kennismaken met al de facetten die het redden op zee met zich meebrengt. Vooral voor de rond vaarten die reddingboot Javazee verzorgde bestond een enorme belangstelling. De gehele dag was er gelegenheid om met één van die tripjes mee te gaan. Hoogtepunt van de dag in Hoek van Holland was de spectaculaire demonstratie die een helikopter van de Koninklijke Marine uit voerde boven de Hoekse Bergha- ven. Twee 'drenkelingen' werden voor dit doel te water gelaten en even later door de bemanning van de helikopter gered. De Nationale Reddingbootdag was voornamlijk georganiseerd om de bevolking meer bekend te maken met het reddingwerk. En natuurlijk om donateurs te trek ken. Want het reddingwerk in Ne derland wordt door de overheid niet gesubsidieerd. De mannen aan boord van de Bruinvis en de Javazee zijn allen vrijwilligers die er jaarlijks ruim duizend keer op uit trekken om mensen die op zee in nood zijn geraakt te redden. In Hoek van Holland is alleen de schipper van de Javazee een be- Vlaardingen - Een 22-jarige brom fietser heeft vannacht rond twee uur op de Juliansingel een aanrij ding veroorzaakt. De bromfietser was onder invloed van alcohol en reed op de verkeerde weghelft. Een tegemoetkomende automo bilist probeerde de Vlaardinger te ontwijken, maar kon een botsing niet voorkomen. De bromfietser werd met verwondingen naar het Holyziekenhuis gebracht. Daar werd geconstateerd dat het slachtoffer te diep in het glaasje had gekeken. 110 00 - 16.00 uur; 1 m'onsmodehuisj I verzoek houden we onze Hoogzomer-Modeshow nu een zaterdag Lp.v. een vrijdag. Wellicht bent u in de t om zaterdag 14 mei onze gast te zijn. Onder het ï'drmkje en hapje kunt u op een plezierige wijze fcehnis 'maken mei onze uitzonderlijk mooie Hoogzomer- Modecollectie van louter Europese topmerken. Kom gerust op het tijdstip dat u (tussen 10.00 en i6.00 uurhet beste schikt. MODEHUIS bHUIb I ook op m Broersvest 109- 113, SCHIEDAM Telefoon: 010 - 426 03 99 Ook op maandagmiddag cn donderdagavond geopend. Schiedam - Sport- en rccreatiebad Groenoord heeft de alarminstallatie en de sloten aangepast om een eind te maken aan de inbraakgolf waar mee het te kampen heeft. Sinds de opening eind januari is er al vier maal ingebroken en voor duizenden guldens schade aangericht. Vorige week was het twee maal raak. Het perso neel ontdekte 's morgens bij aanvang van de dienst dat er 's nachts ongewenst bezoek over de vloer was geweest. De laatste maal werd de snoepautomaat geplunderd. Er werd een hoe veelheid zoetwaren en geld meegenomen. De twee overige inbraken werden eerder dit jaar gepleegd. Daarbij werden grote ruiten inge gooid om binnen te kunnen komen. Omdat glasscherven in het bassin terecht waren geko men, kon korte tijd niet worden gezwommen. Het opvallende aan de twee meest recente in braken is dat er geen sporen van braak te vin den waren. Door de politie wordt dan ook ver moed dat gebruik is gemaakt van een valse sleutel. „Maar het kan ook zijn dat eerder gestolen sleu tels zijn gebruikt," zegt bedrijfsleider Rob Schouten. „Bij de eerste inbraak is geprobeerd de muntentelefoon te kraken en is wat geld uit de kassa en een aantal sleutels gestolen. Wel licht dat de inbrekers die de laatste keer bezig zijn geweest, hier al eerder binnen waren en ge bruik maakten van een gestolen sleutel." Om dat in het vervolg te voorkomen zijn ver schillende sloten verwisseld en is de alarmin stallatie aangepast. Als dat niet afdoende blijkt, gaan overal nieuwe sloten op. Schouten denkt dat de inbrekers niet op de bonnefooi naar het zwembad komen, maar dat eerst is bekeken welk type alarminstallatie in gebruik is. „Dat kan bijna niet anders. De vogel is namelijk al gevlogen voordat de politie arriveert. Ik vraag me overigens af wat ze hier te zoeken hebben, want hier valt echt niets te halen. Het kasgeld wordt regelmatig naar de bank gebracht. Er wordt zelfs geen wisselgeld meer in de kassa achtergelaten." Schouten noemt het een trieste zaak. „Het is bijzonder vervelend als je de vroege zwemmers moet vertellen dat er niet kan worden gezwommen omdat er glas in het water ligt. Hopelijk zijn de nu getroffen maatre gelen afdoende en is het de laatste keer geweest dat hier werd ingebroken." taalde kracht. De KNMR wordt wel financieel gesteund door scheeps- en oliebedrijven. De be- drijven, die het meest te maken - hebben met het reddingwezen. i Althans, zo bleek uit de expositie, zo was dat vroeger. Tegenwoordig trekken de mannen van de Bruin vis en de Javazee er voornamelijk op uit om ver van de kust beland de surfers en zwemmers op het droge te brengen. Het gebeurt nog maar zelden dat een schip buitengaats dermate in de proble men komt dat hulp van één van de reddingsboten noodzakelijk is. Maandag 9 mei VLAARDINGEN Delta Hotel. Discussie-avond Zuid hollandse Milieufederatie over mi lieuklachten in de regio, 20.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Leonce und Lena, 20.30u. Popular. Knit ting Factory Spring tour, 20.30u. Rotown. Whatever. 22.00u. Thea ter Zuïdplein Kaat Mossel, 20.15u. Dinsdag 10 mei SCHIEDAM Heemtuin. Groepsexcursievoor ou deren, 14.00u. VLAARDINGEN Eendenkooi. Rondleiding, 19.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. De Zieners. 20.30u. LuxorTheater. Youp van 't Hek. 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Leonce und Lena, 20.30u. Orfeo. 20.15u, Dizzy. Five Up High, 22.00u. Nighttown. Na palm Death, 21.00u. Theater Zuicf- piein Gr.z. Kaat Mossel, 20.15u. St. Droomtheater. Dierenverhalen en Ridders, 14.00u. Zaal De Unie. De Kwestie. 20.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbicscoop: 'Dennis the Menace' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The remains of the day" (a!) dag. 9. Calypso 1: 'Short cuts' (12) dag. 2- 8. Calypso-2: 'Shadowlands' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'The Pelican Brief' (12) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfi- re' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 3: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Pla net- (ai) dag. 2-4-8. 'Sharks' (al) dag. (beh.di.) 12. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3-7. 'Speed Picture Holland' (al) dag. 9. The Fimn' (16) za.10. Lantaren/Venster 1: 'In wei ter feme, so nah' (16) dag.8. Lanta ren/Venster 2: 'Forest of Bliss.' (16) dag. 7.30. Lantaren/Venster 3: 'Trots couleurs: Blanc' (16) dag. 8. The Puppetmaster' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'Bad BoyBub- by' (16) dag. 8-10.15, Lumïère 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Cool Run nings' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Aladdin' (ai) dag. 1.15- 4. 'Sister Act 2' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: The Flat' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Thalia: 'Naked gun 33 U3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1