13 •ij I - Doelwit overvallers weg: vrijend stel bestolen Demonstranten prijzen de Heer: Rostelli is 'ziek' Vlaardingse gewoed bij botsing Rotterdams Dagblad Zelfstandigheid Maasland staat niet ter discussie Nieuwbouw vertraagt organisatie Brandersfeesten E Bus 125 voortaan naar Vergulde Hand Hoofd door ruit Fietsendief ook inbreker Winkeldief betrapt Man vernielt etalageruit Vishengels weg MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD. OPTIEK ARGUS: SCHIEDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS Woènsdag'18 mei 1994 U! Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax,: 4349754 Formeel staat de zelf standigheid van Maasland; niet ter discussie. Ia elk geval niet vol gens het collegeprogramma; dat gisteravond tijdens de raadsver gadering werd gepresenteerd door de coalitiepartners CDA en Ópen Groepering. Ook de niet in het college verte- l&mvoordigde fracties van WD eiuPvdA konden zich er groten- dëèls in vinden.A Ehet programma is geen pèssa- g^faan; dé- zelfstandigheid;van plasland gewijd. Slechts de Dijk- poider is 'genoemd, waarvan het uitgangspunt is het handhaven mde huidige functie van de-pol der aan de rand vah Midden-Deïf- ilnd. Met geen woord wordt er ge rept over het door de provincie in té^stellen onderzoek naar !een eventuele woningbouwlocatie; „De zelfstandigheid staat niet ter discussie," onderstreepte fractie voorzitter P. Houtenbos namens zijn partij Open Groepering en CDA het gezamenlijke standpunt. „Het zou een overtollig bericht in het beleidsprogramma zijn. ;We staan pal voor de zelfstandigheid van Maasland." In de discussies met betrokkenen, zoals provincie en buurgemeente Maassluis, zal dit standpunt worden verdedigd. De WD was echter heel wat som berder gesteld. Fractievoorzitter L. Lauwaars wees op een wet, waarin wordt gesteld dat er voor gemeenten onder de 8.000 inwo ners geen bestaansrecht meer is.; „Daar dienen we rekening mee te houden," zei Lauwaars. „Het zou best ai eens tijdens deze raadspe riode aan de orde kunnen ko- Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardjrigen De Amerikaan die op 14 februari van dit jaar seks bedreef met eenprostituée ih èen Ridderkerkse seks club, zal zich het avontuurtje nog lang heu gen: Het was de 23-jarige Vlaardrnger A.S. die met twee anderen een abrupt einde maakte aan de vrijpartij. De buitenlander werd onder bedreiging van een schietwa: pen van vrijwel al zijn bezittingen, inclu sief enkele kledingstukken, bestolen. De vrouw moest haar sieraden afgeven. De verdachte gaf gistermiddag in de meer voudige kamer van de Rotterdamse recht bank aan dat het nooit de bedoeling was ge weest, het vrijende stel te beroven. Het drietal was naar de seksclub gegaan om geld op te halen dat een van hen al geruime tijd van de eigenaar te goed had. Omdat de seksbaas tot twee maal toe geweigerd had het geld te geven, waren de Vlaardinger en een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats meegegaan. „Om de man on der druk te kunnen zetten en hem te dwin gen zijn schuld af te betalen," klonk het vanaf het verdachtenbankje. De Vlaardinger verklaarde daar echter niets van af te hebben geweten. Hij zei met de inog voortvluchtige geldeiser te zijn meegegaan omdat hem een leuke avond in hetvooruitzicht werd gesteld. Uit dank voor zijn hulp zou de man die avond alles betalen. De 29-jarige verdachte, zo kon uit de verklaringen worden opgemaakt, had èen -aanzienlijke belangrijkere rol ge speeld. Hij droeg een luchtdrukpistool bij zich waarmee later de twee slachtoffers werden bedreigd. Volgens de reconstructie die officier van justitie de twee aan drugs verslaafde ver dachten voorspiegelde, had de Vlaardinger echter :wei degelijk een belangrijk aandeel gehad in de brutale overval. De overval op het vrijende stel vond plaats omdat de eige naar van de seksclub, om wie alles tenslotte draaide', niet in de zaak was. Luchtdrukpistool Zonderte weten wie zich binnen bevonden, werd de deur van cén der kamertjes inge trapt. De Amerikaan kreeg het wapen op zich gericht en werd te verstaan gegeven dat hij zijn geld moest afgeven. Hij wees het drietal zijn akten tas. Daaruit werden creditcards, traveller-cheques en een porte monnee met Amerikaanse dollars wegge nomen. Ook werden verschillende kleding stukken en het horloge van de man toege- eigend. De vrouw moest, eveneens onder bedreiging van wat naar later bleek een luchtdrukpistool, haar ketting en armband afgeven. Zij verklaarde na later met het tweetal geconfronteerd te zijn geweest, te genover de politie dat de Vlaardinger ge dreigd had haar dood tc schieten als ze zou proberen de politie te bellen. Hoewei de Vlaardingse verdachte gisteren volhield dat hij niet actief had deelgeno men aan de afpersing, deelde hij wel mee in de buit. Hij kreeg een derde deel van het geld, de cheques en de creditcards. Met de laatst genoemde betaalmiddelen trachtte hij twee ringen te kopen, maar hij liep te gen de lamp. Rechtbankpresident mr. J.M.E. in 't Vclt-Mcijer plaatste haar vraag tekens bij de rol die de Vlaardinger had ge speeld. ..De buit werd weliswaar verdeeld, maar u kreeg het meeste." Officier van justitie mr. E. Koelman achtte bewezen dat er sprake was geweest van diefstal, afpersing en bedreiging met ge weld. Ze eiste tegen de Vlaardinger een ge vangenisstraf van twintig maanden. Daar bij werd rekening gehouden met het feit dat hij al meermalen in aanraking was ge weest met justitie. Zijn 29-jarige kompaan, die ook nog eens een drietal woninginbra ken ten laste gelegd kreeg, had een aan zienlijk grotere 'staat van dienst'. Daarom koos de officier voor een langere straf: vier jaar cel. Raadsman mr. C.J. Noppen be pleitte voor zijn Vlaardingse cliënt een mil dere straf. Zijn collega mr. A. Tol voerde aan dat de 29-jarige verdachte moest wor den vrijgesproken omdat de hem ten laste gelegde feiten volgens haar niet wettig be wezen konden worden verklaard. De rechtbank komt over twee weken tot een uitspraak. Door Sander Sonnemans Schiedam - Het is nog lang niet zeker dat de kermis voor de ko mende Brandersfeesten in Schiedam verhuist naar de Broers- vest. Tegen de nieuwe locatie zijn bezwaarschriften ingediend door de Bewoners Vereniging Schiedam Centrum (BVSC) en enkele ambyl^teriandelaren. Het is de vraag of, als door bur- geme^ténen-wethouderseventueel wordt besloten de kermis; bedrii f in staatisopkbrteK' de plek voor kermis'is niet van vandaag of gisteren. Zodra gelui den opgingen het feestterrein naar de Broersvest te verplaatsen, kwam het tot protesten. De Stich ting Brandersfeesten was één van de partijen die de verhuizing niet accepteerde. De kermis maakte de laatste ja ren deel uit van de Brandersfees ten die dit jaar van 17 tot en met 25 september worden gehouden. De grote trekker van het laatste weekeinde, de zondagsmarkt in het stadshart, viel volgens het stichtingsbestuur niet te combi neren met hetpretparadijs. „Uit het oogpunt van veiligheid," zegt VW-directeur Ruud Pillard, secretaris van de Stichting Bran dersfeesten. „In verband met de aanleg van de tunnel voor de par keergarage in de Passage zou de wandelroute langs de zondags markt twee maal op onlogische plaatsen over de tramlijn komen te lopen. Dat was voor ons het knelpunt. Wij hebben geen alter natieven aangedragen omdat de stichting niet bij de onderhande lingen betrokken is geweest." Omdat ook de politie en brand weer de combinatie zondags markt/kermis niet zagen zitten, werd door de stichting overwogen de Brandersfeesten te beperken tot één weekeinde. Daartegen kwamen echter weer de winke liersverenigingen massaal in op stand. Vervolgens werd het idee', geboren de kermis in afgeslankte vorm voort te zetten en een deel van de zondagsmarkt onder te brengen op de parkeerplaats ach ter de Hema. Als gevolg van de nieuwbouw- werkzaamheden in de binnenstad ligt de Stichting Brandersfeesten ver achter met de voorbereidin gen. Voorlopig wordt nog geïn ventariseerd welke activiteiten wel en niet kunnen. In elk geval komt de taptoe achter de Hema te vervallen. Pillard: „We hadden voor wat betreft de kermis liever een snellere besluitvorming ge zien. Op het stadhuis weet men al twee, drie jaar dat 'ie verplaatst moet worden." Ruud Elderhorst, woorvoerder van het bureau Algemene Zaken, zegt dat de beslissing waarschijn lijk komende week zal vallen. „Het is allerminst zeker dat de kermis er komt. Eerst moeten de bezwaarschriften die zijn inge diend, worden behandeld. Als daarna een besluit wordt geno men, is bet de vraag of organisa tor De Kertnisgids nog exploitan ten kan krijgen." Het organiserend bedrijf heeft El derhorst inmiddels laten weten geen grote vermaakzaken aan te kunnen trekken. De bedoeling is dan een kinderkennis neer te zet ten. De vraag blijft of daar wel exploi tanten voor te krijgen zijn. v- In Vlaardingen geschiedde gisteren een wonder. Deshow van Rasti Rostelli in de Stadsgehoorzaal werd afgelast,tot grotevreugde van de Levend Watergemeente. De volgelingen van evangelist Arjan Knevel vierden een feestje bij de schouwburg. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra. Door Peter de Lange Vlaardingen - Een protestbijeen komst van Vlaardingse gelovigen tegen een optreden van hypnoti seur Rasti Rostelli in de Stadsge hoorzaal kreeg gisteren een on verwacht feestelijk karakter. En kele uren voor de voorstelling kwam de organisator van de de monstratie ter ore dat Rostelli griep had en dat zijn show niet doorging. „Het zou natuurlijk fantastisch zijn als de voorstelling is afgelast, maar het kan altijd een truc zijn," verklaarde Arjan Knevel, voor ganger van de Levend Waterge meente, 's middags voorzichtig. Toch kwamen niet alle tweehon derdvijftig aangekondigde de monstranten 's avonds opdagen. Maar voor alle zekerheid was een aantal met gitaren, spandoeken en strooibiljetten naar de Vlaar dingse schouwburg getogen. Daar bleek dat Rostelli het inder daad liet aftveten. De Stadsge hoorzaal was behangen met plak katen waarop stond dat de voor stelling 'wegens omstandighe den' was afgelast. „Een geweldig wonder, laten we de Here daar voor danken en lofprijzen," riep de gumkauwende evangelist zijn volgelingen op. Knevel voegde er aan toe dat in veel kerken voor deze overwinning intens was ge beden. De bijeenkomst op de stoep van de Stadsgehoorzaal was door de Levend Watergemeente tevoren bij de politie en de directie van de Stadsgehoorzaal aangekondigd. De oorspronkelijke bedoeling was door middel van zingen en bidden de bezoekers van Rostel- li's show tot inkeer te brengen. Want voor sommige gelovigen is deze magiër een man die door de duivel is bezeten. Knevel: „Hij is occult bezet en legt mensen zijn wil op. Eigenlijk trekt hij zijn pu bliek de modder in. Door zijn toe doen komen huwelijken op sprin gen te staan. En het is nog geld- klopperij óók." Bij een vorige show van Rostelli. enkele weken geleden in Vlaar dingen. werd eveneens gedemon streerd door de Levend Waterge meente. Knevel bezocht toen met een vrijkaartje van Stadsgehoor zaal-directeur Putman de voor stelling. maar kon de show niet uitzitten omdat het publiek hem niet in de zaal duldde. Op het nummer waar telefonisch kaartjes voor Rastelli's shows kunnen worden gereserveerd, werd gisteren gezegd dat de hyp notiseur ziek was. Het reserve ringsbureau wist dat er gedemon streerd zou worden, „maar dat is niet de reden geweest om de voor stelling af tc gelasten. Er wordt wel vaker gedemonstreerd, dat maakt Rostelli niets uit." Op het bureau werd verklaard dat alle mensen die een kaartje hadden gereserveerd telefonisch zouden worden ingelicht dat het pro gramma niet doorging. Hoe ziek de man is die 'het fasci nerende van het ontastbare' ex ploiteert. was gisteren niet duide lijk. Venvacht werd dat zijn show overmorgen in Heerlen gewoon door zou gaan. Stadsgehoorzaal directeur Marten Putman had zo zijn vraagtekens bij de door RastelU opgegeven reden. ..Ziek? Tegen ons is gezegd dat er ie wei nig kaarten waren verkocht. Een stuk of honderdtwintig maar." Nathalie Lans Schiedam - De jubileumvoor stelling 'Bouwmeester Solness', die Apollo Toneel gisteravond in theater De Teerstoof voor het eerst ten' tonele bracht, was in al- Te opzichten bijzonder, "Uniek omdat het toneelstuk op drie ver- schiilénde plekken in het theater werd gespeeld-en knap omdat nieuwe spelers 'van het inmid dels. 25-jarige Apollo erin slaag den een moeilijk script uit te beelden. Bouwmeester Solness, dat in 1892 door Henrik Ibsen is. ge- Schreven; is een sprookjesachtig drama. De bouwmeester heeft al les opgeofferd om de grootste te ..worden in zijn vak. Het geluk van zijn vrouw, het leven van zijn kinderen en zijn geloof in God zijn weg. De architect is niet ge lukkig. Hij heeft hoogtevrees en durft zijn eigen torens niet te be klimmen. Bovendien is hij altijd bang voor de jeugd die aan zijn deur zal kloppen en de macht over zal nemen. Dood Op een dag stapt de jeugd in de persoon van Hüde binnen. Vanaf dat moment wordt een sprookje werkelijkheid. Hilde komt na- melijk het kasteel dat de Bouw- meester haar als jong meisje had beloofd opeisen. Solness laat zich verleiden en beklimt de to ren van een van zijn bouwwer ken om daarna met zijn prinsesje Hilde luchtkastelen te kunnen bouwen. Onder toeziend oog van mensen die hij in zijn loopbaan onder de voeten heeft gelopen, stort hij van de toren neer en gaat dood. Zijn hoogmoed komt letterlijk en figuurlijk ten val. Het drama is volledig. Hüde blijft in" haar sprookje. Zij roept verrukt uit dat zij haar bouw meester nog eenmaal op de toren heeft gezien. Solness heeft gelijk gekregen: de jeugd heeft de macht overgenomen door hem te laten klimmen. Ook de gedach ten die Hilde de afgelopen jaren had, namelijk als een prinses in een kasteel leven, zjjn uitgeko men. Zij kreeg de Bouwmeester zover dat hij een luchtkasteel met haarwilde bouwen De vrij sobere decors op het po dium (eerste scene), de foyer (tweede scene) en de oefenruim te (derde scene) gaven de kilte van huize Solness goed weer en gaven tegelijkertijd ruimte aan de fantasie van Hilde. Het ver plaatsen van de ene naar de an dere locatie verliep heel soepel, waardoor de aandacht niet ver slapte en iedereen alert van een nieuwe scene kon genieten. Een geslaagde tiy-out Bouwmeester Solness is van avond, donderdag, vrijdag en za terdag te zien in Theater De Teerstoof. Aanvang; 20.30. Bij de afrit van rijks weg 20 bij Maasland botsten gisteravond twee auto's op elkaar. Een 20-jarige vrouw uit Vlaardin gen verleende geen voorrang aan een van links komende auto, bestuurd dooreen 25-jarige Maassluï- zer. Bij de botsing raakte de vrouw ge wond. Zij werd met nekklachten overge bracht naar het Holy Ziekenhuis. De Maassluizer bleef ongedeerd. Volgens de politie was de schade aan beide au to's aanzienlijk. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Vervoersmaat schappij Westnederland schaft de speciale ochtendrit van lijn 132 voor scholieren van het Holland College in Maasland per 30 mei dit jaar weer af. De bus reed sinds 9 januari, maar de belangstelling is buitenge woon klein. Veel scholieren komen met een andere bus naar Maasland, of zijn al op school als lijn 132 vertrekt van af het beginpunt bij de veiling. Westnederland heeft hu een andere bestemming voor de bus gezocht. Lijn 132 wordt omgedoopt in 125 en gaat van af 30 mei vanaf, het Liesveld viaduct in Vlaardingen rijden naar industriegebied De Ver gulde Hand. De ritten staan gepland voor 's morgens half acht, acht uur en half negen. De aanvullende bestemmin gen, eerst in Maasland en nu in Vlaardingen, van lijn 126 die 's morgens vanaf het Marco- niplein vertrekt, zijn een ge volg van een reoganisatie in het lijnennet die Westneder land begin dit jaar doorvoerde. Wegens bezuinigingen werd het traject Vlaardingen/Maas- sluis geschrapt, en kreeg de 126 als eindpunt het Liesveld viaduct in Vlaardingen. Omdat de (lege) bus toch het traject moest afleggen, werd naar een manier gezocht om elders in het vervoersgebied toch passa giers te bedienen. Voor werknemers in De Ver gulde Hand betekent de be slissing van Westnederland herstel van de oude. situatie. Tot begin dit jaar deed de ver voersmaatschappij de indus triepolder aan met lijn 125f Schiedam - Een 57-jarige fietser is gisterochtend op de kruising van dc Burgemeester Knappert- iaan en de-Vlaardingerdijk.j in Schiedam-aahgeredeth'-Hy; wilde daar oversteken maar' 'werd 'ge schept door een automobilist uit Beneden Leeuwen die geen voor rang verleende. De fietser sloeg met zijn hoofd tegen de voorruit van de auto en smakte op het wegdek. Het slachtoffer is in het Schielandziekenhuis aan enkele hoofdwonden behandeld. Vlaardingen - Dankzij een aantal bewoners van de Merellaan heeft de Vlaardingse politie gistermid dag een fietsendief aan kunnen houden. Ze belden naar het bu reau met de melding dat een man een fiets probeerde te stelen. De man, een 41-jarige Schiedammer, werd aangehouden. Tijdens zijn verhoor bleek dat hij nog meer op zijn kerfstok had. Hij bekende in de periode van 31 maart tot 17 mei nog eens vij f fietsen te hebben ge stolen en zich schuldig te hebben gemaakt aan veertien winkeldief stallen. Schiedam - Personeel van de He ma heeft gisteren een 36-jarige Rotterdammer betrapt op het ple gen van een winkeldiefstal. De man wilde zonder te betalen met een snoerdimmer en een hoeveel heid cd's de winkel in Schiedam verlaten. Vlaardingen - Vannacht rond een uur is op het Emaus een 24-jarige Vlaardinger aangehouden omdat hij een etalageruit had vernield. Hij verklaarde tegenover de poli tie dat hij even daarvoor een bloe dneus was geslagen. Om zich af te reageren trapte hij de ruit in. Maassluis - De eigenaar van een hengelsportzaak aan de Haven in Maassluis heeft gisterochtend bij de politie aangifte gedaan van een inbraak. In de nacht van maandag op dinsdag werd een ruit ingegooid. De middenstander mist een aantal hengels en mo lens.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2