11 Zoekactie politie zet wijk op stelten Directie van Bastion eist voortaan garanties Auto rijdt tegen portiek Rotterdams Dagblad Identificatiekaart niet meer in voorraad Holy Ziekenhuis wil mes zetten in fysiotherapie Twintig maanden cel voor overval op vrijend stel 'Wat een middag! Het leek wel een film' Warm asfalt bestrooid Inbreker komt niet opdagen \\E Hoogheemraadschap komt goed weg met truc verontreinigingsheffing Onderzoek naar woonwensen van huurders in Rijnmond Weer aan tafel voor Dijkpolder Tandarts mishandeld Proefritje: auto weg Brand bij Wilton ^1-|ïEtó|^êraag^ UI m Waterweg "Maassluis - In Maassluis zyn door een enorme run op de ID- %aart geen nieuwe legitimatie- bewijzen meer verkrijgbaar. De Fafdeling burgerzaken is door de '•hete voorraad heen. ^Momenteel wordt bij drukker "Jofi. Enschede koortsachtig ge- werkt om diverse gemeenten te voorzien van nieuwe ID-kaar- teil. Naar verwachting zullen de nieuwe voorraden in de loop van de volgende week worden afge leverd. Belangstellenden wordt geadviseerd telefonisch bij het 'stadhuis te informeren wanneer de kaarten weer voorradig zijn. In Vlaardingen en Schiedam ..werden nog helemaal geen ID- 'kaarten verkocht. Schiedam aarzelde met de invoering van de ID-kaart omdat onduidelijk heden bestonden over het ge bruik ervan. Maar dat is inmid dels opgehelderd en daarom zijn de identificatiekaarten in augustus bij de afdeling burger zaken verkrijgbaar. Volgens gemeentevoorlichter Theo Reyman bestaat in Schiedam al behoorlij k wat inte resse voor de ID-kaart. „Maar we krijgen ook heel wat vragen. Veel mensen weten niet of ze wél of niet zo'n kaart dienen aan te schaffen." In Vlaardingen wordt de zoge noemde VNG-kaart afgewacht, die meteen ook een reisdocu ment is voor heel Europa. Vlaardingen - De afdeling Revali datie van het Holy Ziekenhuis denkt in de komende jaren een vergaande kostenvermindering te kunnen doorvoeren door flink te schrappen in het aantal fysio- therapeutische behandelingen. De ziekenhuisdirectie zei giste ren in grote lijnen akkoord te gaan met zo'n 'plaatje'. Daarmee is een conflict voorkomen. De medewerkers van de afdeling Revalidatie leefden enige"tijd in de veronderstelling dat de zie- kenhuisdirectie het aantal banen (elf. die overigens door meerdere parttime-fysiotherapeuten wor den ingevuld) op die afdeling met vijftig procent wilde inkrimpen. Nadat een pas benoemd hoofd van de afdeling de opdracht kreeg de afdeling met dat percentage te saneren, stuurde het personeel een 'brief-op-poten' naar de ge meenteraad. Maar volgens directeur M. J. Rut gers van het Holy Ziekenhuis is die brief te vroeg geschreven. „Men is volstrekt voorbijgegaan aan de feitelijke situatie. Ik heb de afdeling slechts gevraagd om met een voorstel te komen hoe we de kosten kunnen halveren. Dat is heel gebruikelijk bij een taak stelling van de begroting. De zo genaamde stroomlijning hield slechts een verhoging van de effi ciency in." In een gesprek tussen beide par tijen kon de vrees onder het per soneel worden weggenomen. Met instemming van de directie is in middels ook aan het verzoek vol daan om een kostenverminde- rend plan te ontwerpen. „De fysiotherapeutisehe verrich tingen in de polikliniek zullen sterk worden teruggebracht," zegt Rutgers. „Dat is ook geen probleem. Die behandelingen be horen ook niet tot de taken van een ziekenhuis. Patiënten kun nen altijd terecht bij de Vlaar- dingse fysiotherapeuten buiten het ziekenhuis. Daar is nog vol doende plaats." Rutgers noemt de affaire nu „een storm in een glas water, die te vroeg is aangewakkerd". De directeur verwacht overigens wel dat ook de afdeling Revalida tie - net als in vorige jaren - als gevolg van de noodzakelijke be zuinigingen in de gezondheids zorg niet aan banenverlies zal ontkomen. Den Haag/Schiedam - Een opzetje tussen de gemeente Schiedam en het Hoogheemraadschap van Delfland uit 1981, dat het schap in staat stelde nog voor er een riool waterzuiveringsinstallatie was opgeleverd een verontreinigings heffing op rioolwaterlozingen te leggen, kan door de beugel. De Belastingkamer van de Hoge Raad heeft daar in een woensdag gepubliceerd arrest zijn goedkeu ring aan gehecht. In 1981 werd afvalwater in Schiedam nog gewoon geloosd via het rioolgemaal aan deMarco- niweg en een persleiding op de Nieuwe Maas. Door de laatste me ter van de persleiding administra tief en juridisch over te dragen aan het hoogheemraadschap heeft het schap de plaats van de gemeente als lozer van rioolwater overgenomen, meent de Hoge Raad. Het tegenargument van een ano nieme, besloten vennootschap, dat het wel een uitermate gekun stelde situatie betrof, faalde. De partijen handelden in feite in overeenstemming met een over gangsbepaling van de provinciale verordening en begaven zich daarmee binnen de grenzen van de wet. De betrokken bv is over 1981 aangeslagen voor een ver ontreinigingsheffing van 316.443.60 gulden. Rotterdam/Vlaardingen - De 23- jarige Vlaardinger die zich twee weken geleden voor de recht bank moest verantwoorden voor zijn aandeel in een brute overval op een vrijend stel in een seks club, is veroordeeld tot twintig maanden, cel. De uitspraak is conform 'de eis van de officier van justitie. Tijdens de behandeling van de - zaak hield de Vlaardinger A.S. - hardnekkig vol nauwelijks een rol te hebben gespeeld bij de be roving in de Ridderkerkse seks club; Hij verklaarde op 14 fe bruari dit jaar samen met een kennis te zijn meegegaan, die geld tegoed had van de eigenaar van de club. De man moest on der druk worden gezet zodat hij rijn schuld zóu afbetalen. De schuldeiser zou zijn handlan gers bij wijze van dank op een avondje stappen trakteren. De eigenaar bleek echter in geen velden of wegen te beken- hen, waarop het drietal de deur van een peeskamertje intrapte. ..Daar bedreven een Amerikaan en eén prostituée de liefde. Ze kregen' de schrik van hun leven. Onder bedreiging van een lucht drukpistool moest de buitenlan der zijn aktentas afgeven. De vrouw werd gesommeerd haar sieraden, in te leveren. Zij ver klaarde, na later met de ver dachten te zijn geconfronteerd, dat de Vlaardinger gedreigd had haar dood te schieten als ze zou proberen de politie te bellen. Uit de aktentas werden creditcards, travellercheques en een porte monnee met Amerikaanse dol lars weggenomen. Ook eigende het drietal zicht verschillende kledingstukken en hei horloge van de man toe. Hoewel de verdachte verklaarde niet actief te hebben deelgeno men aan de afpersing, kreeg hij het grootste deel van de buit. Toen hij met de creditcards twee ringen wilde kopen, liep hij te gen de lamp. Officier van justitie mr. E. Koel man achtte echter bewezen dat de Vlaardinger zich wel degelijk schuldig had gemaakt aan dief stal, afpersing en bedreiging met geweld. Daarbij werd 'rekéning gehou- den. met het feit dat hij al meer malen in aahrakingwas geweest met justitie. - "'.-v.''-:. Gewapende leden van het speciale ar restatieteam kammen met behulp van een speur hond de om geving van de Poldervaart uit. Dat leidt 's middags niet tot de aanhouding van de ver dachte. En kele uren la ter wordt hij toch gevon den. Foto Roel Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam - Piepende banden, politie-auto's rijden met grote snelheid af en aan, druk mobilofoonverkeer, agenten in kogel vrije vesten rennen rond en boven het gebied cirkelt een heli kopter. De in het zomerzonnetje soezende wijk Nieuwland staat rond rond kwart over drie plotseling op stelten. Bewoners ver dringen zich op de balkons om vooral niets van het schouwspel te missen. Leerlingen van de nabijgelegen scholen trekken massaal naar de Van Hogendorpstraat, waardoor afzetten van de wijk geen zin meer heeft. De Schiedamse politie krijgt as sistentie van collega's uit Rotter dam en Vlaardingen. In een mum van tijd ziet het blauw van de poli tie. Agenten in kogelvrije vesten zoeken in de buurt van Scholen gemeenschap Spieringshoek de Poldervaart af. „Maak maar dat je weg komt," zegt een angstig kijkende scho lier tegen wat klasgenoten. „Ais ze die vesten dragen, kan je er donder op zeggen dat het om ie mand met een vuurwapen gaat." - De jongeman is kennelijk goed op de hoogte. De politie betitelt de voortvluchtige crimineel naar wie ze op zoek is als zeer vuurwapen gevaarlijk en als iemand die er niet voor terugdeinst te schieten als hij 'blauw' ziet. Terstond wordt dan ook het speciale arres tatieteam van de Rotterdamse po litie ingeschakeld. Eén van de twee verdachten, een 25-jarige Rotterdammer, is dan al in de kraag gegrepen en zit ge boeid in een auto die in de Van Hogendorpstraat zojuist de vluchtauto klem heeft gereden. Zijn 19-jarige maat is ontsnapt in de richting van het Hargapark. Het tweetal is achtervolgd vanuit Hoogvliet. Op het moment dat daar op de Horsweg een 23-jarige Rotterdammer werd aangehou den in verband met een gewapen de overval in Nieuwegein, gingen de twee er met hoge snelheid van door. Ze doken de Beneluxtunnel in maar wisten in de Schiedamse wijk nabij het politiebureau geen uitweg te vinden. Spoorlijn De zoekactie levert dan nog niets op. Het aan de andere kant van de spoorlijn gelegen Harga-park wordt uitgekamd. De voortvluch tige is vermoedelijk gesignaleerd bij voetbalvereniging Demos. De speurhond-vindt geen spoor en het zoeken wordt gestaakt. Er ontstaat opschudding als in de buurt van het Novotel een man uit zijn auto wordt gehaald. Hij blijkt niet de man te zijn die wordt gezocht, aanvaardt het ex cuus van de politie en vervolgt zijn weg. De tweede verdachte blijft onvindbaar. Enkele uren na de spectaculaire politie-actie wordt hij echter weer gezien. De man heeft zich schuil gehouden aan de Kappeyne van de Coppellolaan en probeert zich bij het invallen van de duisternis uit de voeten te maken. Buurtbe woners bellen de politie en weer wordt een zoekactie op touw ge zet. Niet veel later wordt hij door twee agenten óp de fiets nabij het vogelasiel op het volkstuinen complex Vijfsluizen aangehou den. „Hebben ze 'm toch te pakken?" reageert een bewoner die avond rond half elf. „Gelukkig maar. Ik had toch het idee dat die vent hier nog rondhing. Ik voelde me niet veilig. De hele avond heb ik naar buiten zitten kijken. Wat een mid dag zeg! Het leek wel een film. Ik heb nog nooit zo veel politie bij elkaar gezien." Schiedam - De directie van de hotelketen Bastion is 'zeer onge lukkig' met het maandag door de Schiedamse gemeenteraad uitge sproken veto tegen de bouw van een hotel aan de Sweelincksingei. „We zijn al acht jaar met de ge meente Schiedam bezig en dach ten dat het einde van de onder handelingen in zicht was. Dit valt lelijk tegen," aldus Iocatie-aquisi- tiemanager W. van Riezen. De teleurstelling voor de Bastion- groep is des te groter omdat eer der al twee bouwplaatsen in Schiedam werden afgewezen, en burgemeester en wethouders hadden verklaard dat het wel goed zat met de Sweelincksingei. Dit ondanks de felle protesten van buurtbewoners. De gemeen teraad koos maandagavond ech ter de zijde van de bewoners van Groenoord-Zuid, die vinden dat er niet nog meer verkeer door hun wijk mag komen en die zich verzetten tegen het rooien van de boomgaard waar het hotel was ge pland. Van Riezen zegt dat de hotelorga- nisatie wel bereid is verder te pra ten met het gemeentebestuur over een andere plaats, maar Bas tion zal dan vooraf keiharde ga ranties eisen. De manager: „We willen wel eerst goed de spelre gels afspreken, want wat maan dag is gebeurd mag ons niet weer overkomen." Over het indienen van een scha declaim, een mogelijkheid waar voor wethouder Hafkamp de raad deze week waarschuwde, zijn bin nen het concern nog geen beslui ten genomen. Van Riezen ver wacht ook niet dat het zo ver zal komen. „Wij zijn in de eerste plaats een onderneming die ho tels bouwt, geen bedrijf dat zich specialiseert in claims. Maar dat er onderhand een flinke schade is ontstaan mag duidelijk zijn. Al dat overleggen en plannen teke nen gaat niet gratis. Hoe we dat geld moeten verrekenen weet ik nog niet. Misschien in de grond- kosten?" Volgens Van Riezen zijn er in Schiedam nog wei gunstige plaat sen te bedenken voor de bouw van een hotel. Nu de Sweelinck singei is afgevallen, en eerder dc Louis Raemaekersstraat en een braakliggend stukje bouwgrond langs de Schie, vlakbij het sta tion, zal de Bastiongroep vermoe delijk zijn kaarten zetten op een hotel bij het nieuwe Bad Groen- oord. Die plaats werd maandag avond ook door dc gemeenteraad voorgesteld. Van Riezen: „Voor die plek hebben wij eerder onze vinger ook al eens opgestoken." In de tijd dat Bastion de onder handelingen met de gemeente be gon, was de inzet om in Schiedam de tiende vestiging van het con cern te openen. Inmiddels is Bas tion Nederland toe aan de bouw van zijn 29e hotel. SS® \m Een automobilist, die gistermiddag opeens onwel werd, verloor vervolgens de macht over het stuur. Op de Maassluise Memlickstraat raakte hij met zijn auto een andere auto en tolde over de weg. De wagen kwam uiteindelijk tot stilstand tegen de gevel van een flatgebouw. De toegang tot het portiek raakte daarbij beschadigd. Niemand liep letsel op. Ook de automobilist kwam met de schrik Vrij. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen - Enkele wagens van gemeentewerken zijn giste ren in Vlaardingen uitgerukt om warm geworden asfalt met zand te bestrooien. Om te voor- komen dat op één van de spaar zame warme dagen asfalt de banden van passerende auto's zou aantasten is gisteren onder meer op mr. L. A. Kesperweg ge strooid. De gemeente zal als dat nodig is in de komende zomer maanden vaker in actie komen met haar zandwagens. Vlaar.lingen - In de Rijnmond wordt binnenkort een euquète ge houden onder de 270.000 mensen die een woning huren van een wo ningcorporatie. Het onderzoek -wordt gehouden in opdracht van het Samenwerkingsverband Rijnmond-corporaties (SRC). Er worden 135.000 vragenformulie ren verspreid. In de Rijnmond huren in totaal 270.000 mensen een woning van één van de 45 woningcorporaties. Het SRC en de nieuwe stadsregio willen weten hoe de woningmarkt er in het gebied voor staat. Welke woonwensen de bewoners heb ben - nu en in de toekomst. Wat er in de buurt beter kan en welke ge bieden het prettigst zijn om te wo- Het onderzoek, dat wordt uitge voerd door de Technische Univer siteit Delft en het NIPO, moet antwoord geven op de vraag wel ke soort woningen er in een buurt staat en welke mensen er wonen, wat de gemiddelde leeftijd is cn hoe het huishouden er uit ziet. Ook komen er vragen aan de orde zoals wat de mensen in hun woon omgeving verbeterd zouden «.al ien zien en of - én waar naartoe - ze willen verhuizen. Eind 1994 wordt het onderzoek af gerond. De resultaten worden ge bruikt om het woningmarktbe- leid zoveel mogelijk af te stem men op het gewenste woonkli maat in en rond de woning. Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax,: 4349754 Rotterdam/Vlaardingen - De Vlaardinger M.A. -verdacht van diverse diefstallen en een brandstichting in een politie cel - kwam gisteren niet opda gen tijdens de zitting voor de meervoudige kamer van de rechtbank. Bij verstek werd twintig maanden met aftrek van voorarrest tegen hem ge- eist. De 20-jarige Vlaardinger wordt ervan verdacht vooral in september en oktober actief te zijn geweest als inbreker. Uit een Vlaardingse woning zou hij 575 gulden, wat ringen, een dasspeld en een videorecorder hebben gestolen. Bij een aan tal winkels in het centrum van Vlaardingen zou hij enkele honderden guldens hebben buitgemaakt. Nadat hij was ge arresteerd en in een Schiedamse politiecel werd gestopt, stak hij uit onvrede een matras in brand. Daarmee bracht hij volgens de officier yan justitie zichzelf en ook an deren in levensgevaar. Uitspraak over twee weken. Maasland - De twee bestuurders W. van den Bos en J. H. Ekkers van het Samenwerkingsorgaan Westland (SOW) hebben een sym pathiek gebaar naar Maasland ge maakt. Zij komen toch naar een openbare vergadering van de commissie voor ruimtelijke orde ning, om de rol van het SOW ken baar te maken aangaande de Ou de Campspolder en de Dijkpol der. Een datum voor die vergadering is nog niet bekend, maar commis sievoorzitter D. Hanemaaijer heeft de gemeenteraad verzekerd dat de SOW-delegatie komt. Op maandag 25 april verlieten Van den Bos en Ekkers spoorslags het Maaslandse gemeentehuis, toen hen was gebleken dat de commis sievergadering openbaar zou zijn. De commissieleden én een volle tribune met belangstellenden verbaasd achterlatend. „Het balletje ligt bij de personen die zijn weggelopen," is raadslid W. Gouma (PvdA) nog verbolgen over dat optreden. Hanemaaijer probeerde dat af te doen als een misverstand. „Ze hebben zo'n ontstellend bord voor hun kop," neemt Gouma geen blad voor de mond, „dat ik betwijfel of dat nog is weg te slaan. Al hoop ik dat wel." De toekomst van zoivel de Oude Campspolder als de Dijkpolder staat tamelijk onder druk. Maas land heeft het bij het bepalen van het bestemmingsplan niet meer alleen voor het zeggen, omdat de gemeente deel uitmaakt var. het SOW. Maasland verdedigt met hand en tand het groen van de Dijkpolder, en laat voor de Oude Campspolder eerst een haalbaar heidsonderzoek uitvoeren om pas dan over de toekomstvisie te be slissen. Vlaardingen - Een 32-jarige Vlaar dinger-is gisteren zijn tandarts aangevlogen. De man was te iaat op zijn afspraak gekomen, waar door de tandarts hem niet meer kon en wilde helpen. De man maakte daarna op gewelddadige wijze zijn ongenoegen kenbaar. Nadat het proces-verbaal was op gemaakt, is hij heengezonden. Vlaardingen - Een 24-jarige Vlaar dinger is sinds gisteren zijn auto kwijt. Drie onbekende mannen hadden zijn beige Peugeot 305 meegenomen voor een proefrit, zo meldde hij de politie. Ze keer den echter niet terug. Schiedam - Gistermorgen ont stond bij Wilton-Fijenoord een brandje, nadat een gasleiding was gesprongen. De bedrijfsbrand weer bluste het vuur. Totale leegverkoop.Wij gaart verhuizen. Nu slaapkamer en bedtextiel voor droomprijzen. Chfis CoppenS. slaapcomfort. Hoogstraat 46-48, Schiedam. Tel. 010-4268717

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2