Waterweg 15 Authentieke sfeer in Circus Royal Maassluise dichteres wint Vlaamse poëzieprijs Eén gemeentelijke balie voor alle vragen genda Een uitkering van de GGD Taal en Gezondheidszorg voor allochtone vrouwen Expo met vliegers Humor in de schilderkunst Alarmcentrale brandweer verhuist naar Rotterdam 'Het zout verzouten' Operatie Overlord in Sleepvaartmuseum Neef Toni ^Boltini presenteert circusfeest in Vlaardingen Bas Hij zit al in de lange gang als ik aankom elke ochtend maandenlang. Zijn hoofd gebogen rookt hij zijn vingers vuil en bruin tot ik voor hem sta en vraag hoe ket met hem gaat vandaag en hij zich langzaam opricht terwijl ik weer in zijn gezicht de tranen mis en wanhoop voel over zijn leven zonder doel dat zelfs geborgen tussen muren voor hem niet langer voort kon duren. De bank is leeg in de lange gang als ik aankom elke ochtend levenslang. Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 juni 1994 Met enige regelmaat word ik gebeld door onderzoeksbureaus met bet verzoek of ik een paar vragen wil beantwoorden. De ene keer gaat het over het functioneren van de politie, een andere keer over wasmiddelen. „Het duurt maar een kwartiertje," wordt erbij gezegd. Ik begin dan steevast met het noemen van mijn bankrekeningnum mer. „Waar heb ik dat voor nodig?" vraagt de enquétriee verbaasd. „Omdat mijn tijd kostbaar is," antwoord ik dan. „Ik reken een knaak per minuut." Een effectiever manier om ongewenste gesprekken te beëindigen bestaat niet. Ik wantrouw steekproeven en enquêtes. Het doel ervan wordt zelden medegedeeld, en wat er met de uitkomst gebeurt moet je maar af wachten. Met de inforniatie die jou wordt afgetapt doen anderen hun voordeel. Zelf word je er geen cent wijzer van. Een keer ben ik zo dom geweest mee te doen aan een consumentenonderzoek. Ik moest een serie after shavejes en zeepjes testen. De geur was zo weerzin wekkend, dat ik het spul na één keer in de vuilnisbak wierp. Dat kwam me duur te staan. Wekenlang werd ik gebeld door het bureau, dat teruggave van zijn dure monsters eiste. De gemeente Schiedam houdt ook geregeld onderzoeken onder de bevolking. Voor dit jaar staat wederom zo'n omnibusenquête onder enkele honderden inwoners op stapel. Het vragenformulier ziet er bepaald niet vertrouwenwekkend uit. Het lijkt erop dat de samen stellers de ondervraagden by voorbaat voor onnozel verslijten, „Om aan de weet te komen of het werk van de GGD bekendheid ge niet, wordt valselijk gesuggereerd dat je daar een uitkering kunt aanvragen of kunt klagen over milieu-vervuiling. Op even knullige wijze wordt gepeild of Schiedammers weten wat de stichting De Ge kroonde Brandersketel doet. Reikt die jaarlijks een cultuurprijs uit öf bouwt die een nieuw winkelcentrum in de binnenstad? Dat is geen enquête, dat is een quiz. En dan ook nog een qui2 zonder prijzen. PETER DE LANGE Schiedam De Centrale School voor Opleidingen in de Gezond heidszorg geeft dinsdag 14 juni een voorlichtingsbij eenkomst over de cursus Taal en Gezondheidszorg voor allochtone vrouwen. De lesmethode is een sa menwerkingsverband tussen het Plaatselijk Educa tief Centrum, het Educatief Centrum voor Volwasse nen onderwijs en de Centrale School voor Opleidin gen in de Gezondheidszorg. De cursus is bedoeld voor allochtone vrouwen tussen 18 en 45 jaar die zich willen oriënteren in de gezond heidszorg. De start is 12 september. De bijeenkomst van 14 juni wordt tussen 14.00 en 15.30 uur gehouden in het gebouw van de Centrale School aan de Juliana van Stolbergstraat. Vliegers in alle kleuren en maten zijn deze maand te bewonderen in filiaal Nieuwland van de Openbare Bibliotheek. Een vliegertrein in regenboogkleuren, de 'rose olifant', maar ook de materialen die nodig zijn om een vlieger zelf te maken, zijn onderdeel van de expositie. Voor kinderen vanaf 4 jaar ligt een vlieger-kleur/te- kenplaat klaar. Als deze voor 1£ juni wordt ingele verd, maken de deelnemers kans op een feestmid dag waar ze zelf een echte vlieger mogen maken mee naar huis te nemen. Volgende maand verhuist de expositie naar filiaal Noord aan het Bachplein. Vlaardingen De Rotterdamse beeldend kunstenaar Bram van Waardenburg houdt woensdag 15 juni een lezing over humor in de schilderskunst. De lezing begint met een algemene inleiding over humor vanuit ver schillende invalshoeken gebaseerd op literatuur, fi losofie en psychologie. Ook gaat Van Waardenburg in op een aantal 'hand vatten' voor humor in de schilderskunst. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in hetHoIlandia- gebouw aan de Oosthavenkade 42 in Vlaardingen. De alarmcentrale van de brandweer Vlaardingen gaat 15 juni over naar de Regionale Alarmcentrale van de Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond Dit betekent dat meldingen van de 06-centraie voor taan worden doorgegeven aan de Rotterdamse cen trale en dat men daar zorg draagt voor de uitruk van de Vlaardingse brandweervoertuigen. Het alarm nummer 4343333 voor met-spoedeisende zaken ver valt. Dit houdt in dat bij een uitruk in de avond, nacht en weekeinden de kazerne-centrale enige tijd onbe mand kan zijn en de telefoon niet wordt opgenomen. De orandweer is bereikbaar via 2484300. De na-oorlogse visserij staat centraal in de zomerten- toonstelling 'Het zout verzouten" in het Vissenjmu- seum. De titel verwijst naar de kreet die werd ge bruikt als een schip bij thuiskomst volgeladen, was met gevangen vis. Het aan boord aanwezige zout was gebruikt om de haringen te zouten. De dubbele bete kenis is dat 'het gedaan is', dat er 'een eind gekomen is', een verwijzing naar het totale verdwijnen van de bedrijfstak. Tegelijk met de tentoonstelling verschijnt het gelijk namige boek van de visserij-auteur M. P. Zuydgeest. Hierin worden alle schepen van de na-oorlogse Vlaardingse vloot beschreven en komen de diverse nevenbedrijven aan bod. De expositie gaat 14 juni van start. In het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maassluis is tot 1 januari 1995 een wisseltentoonstelling te zien over de inzet van sleepboten tijdens operatie Over lord. Operatie Overlord was een in juni 1944 door de geallieerden geplande actie om in het diepste ge heim kunstmatige havens vanuit Engeland naar de kust van Normandié te verslepen. Het Nationaal Sleepvaartmuseum aan de Hoogstraat 1 is 's mid dags geopend. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - Tijgers, paarden, olifanten, ze bra's, struisvogels, acrobaten en clowns. Vrij heidsdressuur en een ballerina te paard. Exoti sche dieren in één verrassende presentatie. Acrobaten in deluchten op de grond. Een jong leur en clowns. Gedresseerde koeien. Kortom: circus zoals circus behoort te zijn. Van Neder landse origine bovendien. Ze zouden komend weekeinde Los Ginos, toch in Vlaardingen zijn, omdat clowns met de tent zaterdag gehuurd wordt een eigen cir- voor een feest van de Nutsbedrij- cus. ven. Daarom blijven ze. Zondag Bedr.jfSfoto Circus verhuist het complete Circus Royai Royal van het bedrijfsterrein aan de Hoflaan naar het Erasmus- plein voor drie voorstellingen op maandag 13 (16.15 en 20.00 uur) en dinsdag 14 juni (16.15 uur). Circus Royal is in 1994 voor het eerst weer op reis gegaan, nadat de voorvaderen van de huidige di rectie al in de vorige eeuw onder dezelfde naam actief waren. Dat duurde tot in de jaren vijftig, toen Antonie Teuteberg zich definitief in Dordrecht terugtrok. Zoon Joop en kleinzoon Tome - beiden circusclown van professie- heb ben de erfenis van een eigen cir cus uit de mottenballen gehaald. De afgelopen jaren bouwden zij in het Dordtse winterverblijf een compleet nieuw circus op. Met sinds 1989 in december en januari succesvolle en drukbezochte voorstellingen in hun eigen Dordtse wintercircus. Dit jaar was Circus Royal klaar voor de reis en kan heel Neder land genieten van het circusfeest, dat stoelt op de waarden van vroeger. Dat blijkt niet alleen uit de grote zorg die is besteed aan het materiaal - de sfeervol inge richte tent, het onberispelijke ex terieur en de vele details die dit circus maken tot wat het is - het blijkt ook uit het programma. Met een zes man sterke circuskapel in de orkestbak bijvoorbeeld. En met artiesten die hun nummers aaneenrijgen tot een nostalgische circusbelevenis zoals de vaders, moeders, oma's en opa's onder het hooggeëerde publiek zich nog uit hun Idnderjaren herinneren. Monika Frehvald rijdt panneau. Dat is ballet te paard; een num mer zo oud als het circus. Job Lij- fering is de dompteur met de tij gers. Tonie Teuteberg presen teert Arabische paarden in een vrijheidsdressuur. Lutz Freiwald is present met Afrikaanse olifan ten en ook nog met een exotenta- bleau waarin olifant, zebra's en struisvogels samenwerken. Jong leur Alfredo Marcellis houdt de keulen, ringen en ballen in de lucht. Uit Rusland komt de poëti sche trapeze-act van het Duo Spartak en uit datzelfde land is de Troupe Salve afkomstig met'aero- batiek op de Russische stang en met wervelende kunsten op de trampoline, Jos Uyterlinde pre senteert het klassieke 'groot en klein' met een stevige Hollandse koe en een mini-stiertje en na tuurlijk zijn er ook clowns: Los Ginos, de gastheren van Circus Royal 'anno 1896'. In de eerste maanden van de toernee heeft de voor stelling van de kenners al een dikke voldoende gekregen. Zowel voor de kwaliteit van het programma als voor de authentieke sfeer die dit circus uitstraalt. Circus Royal is in het nabije verleden niet direct van va der op zoon overgegaan. In het begin van de jaren vijftig was het met Circus Royal van 'opa' Teute berg - net als met zovele andere - gedaan. Vader Antonie Teuteberg trok zich terug als uitbater van Café De Wijngaard aan het Slik- veld in Dordrecht. De zoons Joop en Coty gingen 'in de muziek'. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Joop Teuteberg was een geboren clown en vol strekt verslingerd aan het circus. Een paar maal liep hij weg van huis. Naar het circus van zijn oom, Toni Boltini. En zo'n twintig jaar geleden hakte hij de knoop definitief door. Hij trouwde met een meisje uit de burgermaat schappij, de Dordtse Marianne Boet, en samen verdwenen ze het circus in. Sinds die tyd heeft de naam Teu teberg zich weer definitief in liet Europese cir cus gevestigd. Marianne was binnen de kortste keren de eerste vrou welijke bruine clown in de groep - die zich de naam Los Ginos had aangemeten- ze wonnen het Clownsfestival van Blankenber- ge, gaven privé-voorstellingen in het paleis van Prins Rainier in Monaco, gingen in engagement bij Boltini, Sarrasani, Bouglione, Giovanni Althoff en andere grote zaken... Nu hebben ze dus be reikt, waarvan ze droomden: hun eigen Circus Royal. Met meer lief de, overtuiging en inzet is er in Nederland nooit een circus gebo ren. Maandag en dinsdag op het Erasmuspiein te beleven. Henrietta Harzmann Henrïêtte Hïrzmann houdt niet van onbegrijpelijk schrijven. Foto Dennes van der1 Door Jelle Gunneweg Maassluis - Nee, de P. C. Hooft- prijs is het niet. Maar de Maas sluise dichteres Henriétte Hirz- rnann was waarschijnlijk net zo verrast door de toekenning van de Erato Poëzieprijs 1994 als Bernlef onlangs was door de belo ning voor zijn totale oeuvre. Een aanzienlijk geldbedrag is er he laas niet aan de Vlaamse prijs ver bonden. maar Hirzmann is moge lijk net zo tevreden met de publi catie van haar gedichten in een begin volgend jaar te verschijnen bundel. Afgelopen zaterdag kreeg ze de prijs uitgereikt, tijdens een lite raire manifestatie in het Antwerp se grand-café Poesjkm. De zes- koppige jury oordeelde unaniem dat haar gedicht 'Bas' het beste was van 112 inzendingen uit Ne derland en Belgié. Thema van de poëzieprijs was 'De eenzaamheid voorbij', een onderwerp dat naad loos aansloot bij de thema's die de Maassluise over het algemeen ge bruikt voor haar gedichten. Haar voornaamste inspiratie bronnen zijn haar eigen drie kin deren en haar werk als medisch secretaresse in een psychiatrisch ziekenhuis. „De psyche van een mens is vaak zo ongrijpbaar en onbegrijpelijk, dat de pychiatrie me blijft boeien. Daarnaast schrijf ik regelmatig over het gevoel van ouders bij het hebben van kinde ren of juist het verlangen ernaar. Voor mijn debuut wil ik één cen traal thema kiezen, voorlopig denk ik aan 'het kind'." Schrijven doet ze ai zo'n vijftien jaar. Niet alleen gedichten, ook verhalen. Een uitgesproken voor keur heeft ze niet, hoewel dichten haar makkelijker afgaat dan het schrijven van verhalen. „Nadeel van verhalen is dat ze niet altijd voor zich spreken, vaker inhoude lijk om een toelichting wagen. Een gedicht kan bij wijze van spreken al om zijn klank mooi ge noeg zijn. Maar daar stel ik mij nooit tevreden mee, ik hou niet van onbegrijpelijk schrijven." De Maassluise begon pas met schrijven nadat ze haar studie Ne derlands had afgebroken. Door een bevalling en een verhuizing zag ze geen kans om ook nog eens in de boeken te duiken. Maar het schrijven kon ze niet laten, zodat ze zo nu en dan toch wat krabbels op napier zette. „Soms schreef ik jaren niets, dan ineens drie ge dichten achter elkaar. Echt de tijd nam ik er nooit voor, ik had al mijn aandacht nodig bij de opvoe ding van mijn kinderen. Maar soms zat er iets te broeden en dat moest ik dan kwijt, desnoods in de auto voor het stoplicht of bij het wakker worden." Henriétte Hirzmann gebruikt het schrijven als een moment van bezinning of ontspanning. „Spelen met taal vind ik leuk, vanwege de expres sie en het vormgeven van de in houd. Maar ik kan het alleen in al le rust, niet als mijn kinderen over mijn schouder meekijken om te zien wat ik op papier heb gezet." Schrijven Met de onregelmatige produktie stelde ze zich twee jaar geleden niet meer tevreden, waarna ze be sloot zich meer in tc 2Ctten voor het schrijven. Zo volgde ze enkele schrijfcursussen en sloot zich aan bij de literaire commissie in het Filmhuis in Schiedam. Met veel plezier organiseert ze daar de maandelijkse voorleesmiddagen voor regionaal talent, literaire le zingen met bekende schrijvers en eens per jaar een wedstrijd. Andere amateurschrijvers moes ten haar op het bestaan van poë ziewedstrijden wijzen, zo ook op dat van de Erato Poëzieprijs. „Ik had weieens wat aan kleine din getjes meegedaan, maar dat er zo veel op dit geoied gebeurt wist ik niet." Na dit buitenlandse succes is ze vastbesloten zich vaker aan te melden voor poëziewedstrij den. „Het is toch een soort bekro ning op je werk en een prettig idee dat een deskundige jury jouw werk onder de loep neemt. Nee, aan een glansrijke carrière denk ik nog maar even niet. Ik hoop wel dat er altijd een gehoor voor mijn gedichten zal blijven." De gemeente Vlaardingen is de zer dagen druk in de weer om al lerlei diensten te verhuizen. De verhuiswagens pikken de bu reauladen van ambtenaren van stadsreiniging aan de Hoflaan 1- 5 op, om ze een stukje verder op nummer 43 weer uit te laden. En daar worden de dikke dossiers van de afdeling SoZaVVe (sociale zaken en werkgelegenheid) van de Dienst Welzijn vervolgens in geladen om naar het stadskan toor te brengen. En daar staat het volgende vrachtje klaar. Voor de Vlaardingse burger moet dit behalve allemaal nieu we adressen en hier en daar een vers telefoonnummer, (op ter mijn) vooral één ding opleveren: de gemeente wordt een stuk klantvriendelijker. Want als alle diensten op hun plek zitten, dan kan iedereen met alle vragen te recht bij het publiekscentrum aan het Westnieuwland 6. Vlaardingen - Stel: u bent Japanner en wilt in Vlaardingen een bedrijf beginnen en er ook gaan wonen. Dat geeft een hele hoop gedoe. Vergunningen. Inschrijven. Uitschrijven. Waar is er ruimte om te wonen, of een huis te bouwen? Vestigingsvoorwaarden. Gas. licht en elektra, wie regelt dat? Want ja, u komt uit Japan en in Vlaardingen zal dat wel anders gaan. Trouwens, valt er in Vlaardingen op cul tureel gebied nog wat te beleven? En een Ne derlands rijbewijs, waar moet ik daarvoor c- genhjk terecht? Tientallen vragen, die stuk voor stuk een nauwkeurig antwoord vereisen. Zonder, als het even kan, van het ene bureaucratische kastje naar de volgende ambtelijke muur te worden gestuurd. Dat kan, In Vlaardingen. als het servicecentrum in het stadhuis op orde is. In 1997 moet het zo ver zijn. Maar met ingang van dinsdag worden de con touren van dat servicecentrum, dat voorlopig nog publiekscentrum heet, wel zichtbaar. Op de begane grond van het stadskantoor lopen de bezoekers in eerste instantie tegen een ba lie aan. Daar komen drie medewerkers te zit ten die de eerste vragen afhandelen en door verwijzen. Dat kan direkt naar de burgerzaken (links) of SoZaWe (sociale zaken en werkgele genheid, rechts). Die laatste dienst heeft daar de beschikking over keurige nieuwe spreek kamertjes. Maar die eerste balie, de centrale receptie te genover de ingang, dat moet het aanspreek punt voor de burger-met-vragen-of-wensen worden. Wil van Delft van de facilitaire dienst: „Het streven is dat de burger met al zijn vra gen op dat ene punt terecht kan. Van paspoort tot klacht en het- aanvragen van een bouwver gunning. In de toekomst moet het zo zijn dat iemand die belt en toestemming wil om een dakkapel te bouwen meteen wordt geholpen. Er wordt een afspraak gemaakt met de bouw- inspecteur en dc aanvraag wordt vast opge stuurd, zodat de mensen weten wat er allemaal van hun wordt verlangd. D *rk je voor bei de partijen het snelst." De drie medewerkers diea*.<le centrale balie staan hebben een speciale opleiding gevolgd. De komende tijd gaan ze nog op stage bij di verse gemeentelijke diensten, zodat ze weten waarover ze het hebben. Max Jacobs van de gemeente: „Natuurlijk zullen ze dan nog niet alles weten, maar dat hoeft ook niet. Het gaat erom dat ze de mensen meteen naar de goede afdeling kunnen doorverwijzen. Of, als over enkele maanden de gegevens allemaal zijn uitgewisseld, zelf direkt een afspraak met die man of vrouw kunnen maken." De komende maanden moet de receptie warmdraaien en ergens in september volgt de officiële opening. Maar de ontwikkelingen zullen ook daarna doorgaan, weet Van Delft zeker. Bijvoorbeeld ook de nutsbedrijven zou den een plekje in het servicecentrum moeten krijgen. En - tijdens het onvermijdelijke wachten - kan misschien een kijkje worden genomen in het programma van de Stadsge hoorzaal, een maquette van een nieuw bouw plan worden bestudeerd of de stukken van de gemeenteraad doorgebladerd. Het publiekscentrum is overigens ook telefo nisch bereikbaar onder nummer 248.40 40. Vrijdag 10 juni SCHIEDAM Filmhuis. The women from the la ke of scented souls, 2i.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Mary Poppins door het kindermusicalkoor, 19.30u. Geraeentereiniging Hoflaan 3. Gratis uitgifte zakken compost, 18.30u. VW. Stadswan deling, 19.15u. MAASSLUIS Grote Kerk. Eerste van reeks zo meravondconcerten op carillon met torenbeklimming, 19.15-20.30 uur. MAASLAND Discotheek Vlietzïcht. Jungel- party, 21.00u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Eenakterfes tival, 19.00, 20.30 en 22.00u. Rot terdams Centrum voor Theater. Drie voorstellingen op één avond, 19.30u. Erasmus Filmstudio's. Westside Story, 20.15u. Rotter damse Schouwburg Het verhaal van de soldaat, 20.15 en 22.3ÖU. Tent Hotel New York. T\vee 21.30u. Westelijk Handelster rein. i'Odeur, 22.00u. De Doelen Rotterdams Symfonie Orkest. 20.15u. 1'Esprit. Bluescruise op de Maas, 19.30U. The Little Cave. La La Limited, 22.00u. Plan C. The Few, 22.30u. SKVR-Muziekschool Centrum-West. Jamsessie voor jazzmuzikanten, 19.30u. De Twij felaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Groove Garden. RAD Jazz funk latin, 22.30u. Castagnet. Kinder uitvoering, 19.30u. Beukelsdijk 21b. Zomeravond, 20.30u. Leu- vehaven. Azart 't Narrenschip. Museum voor Volkenkunde bui ten. Festival aan de Maas, 20.00u, Voormalige vertrekhal HAL, Mo deshow, 16.00 en 20.00u. Zaterdag 11 juni SCHIEDAM Grote Kerk. Inloopconcert: Kiyo- mi Claringboult (sopraan) en Ro nald Jochems (piano), 15.00u. Po dium. Wild Pumpkins atMidnight (acoustic trash), 22.3ÖU. Schieland Ziekenhuis. Feestelijke opening Schieland Ziekenhuis, 12.00u Scholenengemeenschap Spie- ringshoek. Afscheid St. Radboud dirigent John Segers, 19.30u. Kin derboerderij. Zomerfeest, 12.00u. VLAARDINGEN Triangel. The aristocats (film), 13.3ÖU. Falling down (film), 19.30u. Leger des heils-gebouw. The aris tocats (film), 14.30u. Stadshart Vlaardingen. Feestelijke Oranje dag. Grote Kerk. Wandelconeert door Hildebrand Otto, 15.00u Stadsgehoorzaal. Mary Pqppins, 19.30u. MAASSLUIS Nieuwe Kerk. Orgelconcert met Kees van Eersel, 20.15u. Zondag 12 juni SCHIEDAM Podium. Heieen Suiker en Kees van Zantwijk (muziek uit verschil lende windstreken), 21.30u. Wie lerbaan Schiedam (Sportpark Harga). Start fietstocht Rijn mond-klassieker, 07.00u. VLAARDINGEN De Telder. Wereldrecord-poging duur klaverjassen. Lijnbaanhal- len. Verzamelaarsbeurs, lO.OOu. Maandag 13 juni VLAARDINGEN Hotel Campanile. Start avond vierdaagse, 16.QQu. Hoogkamer. Concert door Muz. Ver. de Voor waarts, 19.45u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'The Last of the Mohicans' (12) dag. 11.45-2.154.45-7.15-9.45. Alham bra 2: 'Look who's talking now' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso 1: 'The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso-2: 'Lifeti mes' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 1:'True Romance' (16) dag. 1,154-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Ace Ventura' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 3: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: 'Phi ladelphia' (al) dag. 6.45-9.30. Cine rama 5: 'On Deadly Ground' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Planet' (al), za.zo. 2-4-8. 'Sharks' (al) za.zo. 12. "Mountain. Gorilla' (al) vr. 3-7, za .zo. 1-3-7. 'Speed Picture Hol land' (al) vr.zq. 9. 'Cliffhanger' (16) za.10. Lantaren/Venster 1: Temp tation of a Monk' (16) dag,8-10.15._ Lantaren/Venster 2: 'Rocco e i suoi fratelli' vr.8.'MorteaVenezia' za.8-10.30. 'Senso' zo. 8-10. Lanta ren/Venster 3:'Metisse'(16) dag, 8. 'Fearless' (16) dag. 10, Lantaren/ Venster4: 'Friends'(16) dag. 8.'Va- cas' (16) dag. 10.15. Lumière 1: 'In tersection' (al) dag. 1.154-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 3: "The Lookout' (12) dag. 6.45-9.30. Lu mière 4: 'Cool runnings' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Rex: 'Irresistible II' (I8)dag.vanaf 12 doorl,voorstel ling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.154-6.45- 9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1