Waterweg 15 'Monsterverbond' doorstaat eerste test A WV-folder in de stijl van een doktersroman Scholen hebben één devies: redden wat er te redden valt Roijers: 'Dat de financiële problemen zo groot waren had ik niet verwacht' Het buurtje aan de Vaart Fietspad in Woudhoek-Noord Open avond kindertuinen Toekomstige klasgenoten gaan sportieve strijd aan Actie tegen moord op straatkinderen Helpende hand vakantiewerkers Triatlon voor 55-plussers Meer gevolgen opheffingsnorm Busstation nog steeds niet af Rotterdams Dagblad Vrijdag 17 juni 1994 Architect lijkt me een mooi, maar ondankbaar beroep. Het noodlot van de architect is dat zijn werk, zodra bet de tekentafel heeft verla ten, ten prooi valt aan de middelmatigheid van he> grote publiek. Je zult maar hebben gezwoegd op een in technisch en esthetisch' op zicht verbluffend gebouw, en dan bij je eerste bezichtiging ontdek- ken dat de gebruikers sanseferia's voor de ramen hebben gezet. Frustrerend moet dat zijn. Langs de Viaardingse Vaart voltrekt zich momenteel ook zo'n stede bouwkundig drama. Het moet Ashok Bhalotra ten sterkste worden ontraden ooit nog een voet te zetten in 'de loggia', 'het balkon' of'het gordijn'. Een rondwandeling in die door hem bedachte, en door colle ga-ontwerpers veelgeprezen woonwijk met zijn prestigieuze nameó zou Bhalotra vermoedelijk een levenslang trauma bezorgen. Bhalotra's hoogstaande schepping blijkt in een mum van tijd te zijn verworden tot een onaanzienlijk buurtje. Het enige verschil met bij voorbeeld de Vettenoordsepolder is de prijs van de huizen. Langs de -Vaart betaal je vrij op naam al gauw drie, vier ton, in de VOP kan je voor een modaal buurtje terecht Maar voor de rest is het één pot nat Want in Bhalotra's exclusieve paradijs blijken mensen te wonen met exact dezelfde doorsneesmaak als in de goedkopere wijken. Je ziet er .dezelfde Gammaschuurtjes, dezelfde quasi Griekse zuiltjes, dezelf de rieten schuttinkjes en hetzelfde plastic tuinmeubilair van de fir ma Blokker als overal. Alleen de afhaai-pi2zeria ontbreekt nog. PF.TER DE LANGE De aanleg van een fietspad in Woudhoek-Noord, tus sen het bestaande pad langs de Kasteelweg en het fietspad bij tennispark Kethelhage, is in volle gang. Volgende week wordt een aantal speelelementen in de groenstrook geplaatst. De speelplek wordt voor verschillende leeftijdsgroepen ingericht Zo komen er enkele voetbaldoelen en klimtoestellen en een af gesloten speelplekje voor de allerkleinsten. Op een andere plaats wordt een hondentoilet aangelegd. Het bestaande voetpad wordt opgehoogd en verbreed. De werkzaamheden worden voor de bouwvakvakantie afgerond. Kinderen leiden woensdag 22 juni hun vaders en moeders, opa's en oma's en andere belangstellenden zelf rond door de moestuintjes in de kindertuincom- lexen Park Kethel en Vijfsluizen. Sla, radijs, tuin kers en andijvie is reeds geoogst. Het wachten is nu op wortels, boontjes, bietjes en tomaten. Daarnaast is het mogelijk een excursie te maken over en rondom de complexen. Tijdens deze wande lingen, die starten om 18.30 en 19.15 uur, wordt inge gaan op het ontstaan en de werkwijze van de schooi en kindertuinen. Zo wordt er bijvoorbeeld op een mi lieuvriendelijke wyze getuinierd door de kinderen. Het parkje aan de Dr. Schaepmansingel in de wijk Nieuwland vormt dinsdag 21 juni het decor van een sportdag voor de Albertus Magnusschool en de Do- minieus Savioschool. Die dag nemen de leerlingen het tegen elkaar op, maar vanaf het nieuwe school jaar zitten ze gebroederlijk bij elkaar in de klas. De scholen gaan fuseren en betrekken na de zomerva kantie onder de naam 't Meesterwerk een gloed nieuw gebouw aan de De Meesterstraat. Bij de festiviteiten rondom het slaan van de eerste paal, eerder dit jaar, maakten de toekomstige klasge nootjes al kennis met elkaar. De leerlingen maakten een speurtocht naar eikaars school en er werden twee gezamenlijke schoolfeesten georganiseerd. Overigens kunnen de scholieren niet direct bij aan vang van het volgende schooljaar in hun nieuwe school terecht. Omdat de bouwwerkzaamheden dan nog niet zijn afgerond, trekt de Savioschool eerst een aantal weken in het Albertus Magnus-gebouw. De Schiedamse groep van Amnesty International sluit tijdens het Spectrumfestival aanstaande zater dag de campagne tegen politieke moorden en ver dwijningen af. Vanaf oktober 1993 tot heden heeft Amnesty een grote campagne gevoerd tegen politie ke moorden en verdwijningen. De aandacht van de Schiedamse afdeling was vooral gericht op de ver missingvan straatkinderen in Brazilië, in het bijzon der twee jongens Roberto Carlos da Costa en Natali- no José Batista. In mei dit jaar bleek dat beide jongens waren gevon den in een massagraf. De Schiedamse afdeling wil nu dat er een onderzoek komt naar mogelijke be trokkenheid van de militaire politie. Het publiek op het Spectrumfestival kan kaarten schrijven naar de autoriteiten in Brazilië met het verzoek voor een on derzoek en berechting van de daders van de moord op de straatkinderen. Vlaardingen Voor jongeren met vragen over of problemen met a- kantiewerk, houden de Socialistische Partij en SP- jongeren in Vlaardingen elke dinsdag- en donder dagochtend van 9 tot 10 uur een telefonisch spreek uur. Op het adres aan de Broekweg 76 ligt een infor matiefolder over vakantiewerk klaar. Eventueel kan men terecht bij de landelijke vakantiewerklijn: 06- 0366. De Stichting Raad voor het Ouderenwerk, het Kolpa- bad en het Bureau Sportstimulering Vlaardingen houden vrijdag 26 augustus in en rond het Kolpabad een triatlon voor 55+ers. Deze is zowel toegankelijk voor mobiele als minder mobiele 55+ers. Het wed strijdelement is niet aanwezig. Op het programma staan zes activiteiten: zwemmen, wandelen en fietsen en voor wie hier niet toe in staat is jeu de boules, gymnastiek en volksdansen. Voor inschrijvingen kan men terecht bij het Kolpabad, trefcentrum De Bijenkorf en de dienstencentra West en Babberspoider,_Het maximum aantal deelnemers bedraagt 250. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Zezagenerwatbleekjesuit, toen zeeven voor vijf uur bij de sportmiddag voor ambtenaren eindelijk op kwamen dagen, een week of twee geleden. Dat stak schril af tegen de rode wangen van de ambtenaren en ook enkele politici, die al uren lekker in beweging waren. Maar de wethouders hadden geen tijd voor dolletjes. Ook daarna niet. „Nee," moest één van de wethou ders bekennen, „we zijn er nóg niet uit. En ik denk dat het nog wel een poosje duurt ook, voor het zo ver is." Het nieuwe college van burge meester en wethouders stond voor een zware klus. Het monster verbond, zoals de tegenstanders de PvdA/WD/CDA/D66-coalitie als snel noemden, moest eigenlijk vanaf de eerste dag met de billen bloot „Natuurlijk," zegt nieuwkomer Henk Roijers (WD, financiën), „wist ik wei dat de gemeente Gaardingen er niet best voor stond. Maar dat de financiële pro blemen zo groot waren, nee, dat had ik niet verwacht. Ik ben wel geschrokken van wat ik die eerste dag, op 12 april allemaal op mijn bureau vond." Maar ja, de nieuwe wethouder is fris. Hij ambieerde de baan en had toch niet voor niks samen met 2ijn liberale onderhandelaar Bram Zonne die stevige porte feuille uit de strijd weten te sle pen. Hij vindt het, na al die uren vergaderen over bezuinigen, nog steeds 'een leuke functie'. 'Uitda gend' en 'plezierig'; „Ook al zijn de financiële perikelen best groot" Dan snoert hij de criticasters de mond: „Natuurlijk waren het langdurige vergaderingen. Je praat ook niet over niks. De situ atie is best zorgelijk en dan zit je met vier wethouders om de tafel die nog nooit op deze wyze heb ben samengewerkt." Daar kwam nog bij dat de nieuwe coalitie de meeste verkiezingsbe loften nog even in de ijskast moest zetten. Er zou, zo was in het college overeengekomen, jaar lijks één miljoen gulden worden ingezet om de prioriteiten uit het college-programma uit te voeren. Maar zoveel moois kregen de wet houders niet op hun bordje. Want dan was het tekort voor volgend jaar nog een miljoen hoger uitge vallen en dat zou veel te veet van het goede zijn. „Dat betekent niet dat er volgend jaar helemaal geen nieuw beleid wordt ingezet door dit college. Want als je van plan was over iets een nota te maken, dan kan je be sluiten om die ergens anders over te maken. Dat legt geen extra claim op de begroting," aldus Roijers. Dat houdt dus in dat alles wat er wordt bedacht, ten koste moet gaan van iets anders. En dat is na tuurlijk veel minder leuk plannen maken. Dat miljoen nieuw beleid zal er volgend jaar zeker niet ko men. „Eigenlijk is het zo dat weer Wethouder Henk Roijers: 'Ik ben wel geschrokken van wat Ik die eerste dagallemaaf op mijn bureau vond.' Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozetua een jaar later mee starten. "Vanaf 1996 moeten we proberen in drie jaar tijd zo veel mogelijk van ons programma uit te voeren, in plaats van in vier jaar." Extra tegenvallers Natuurlijk zullen er de komende jaren nog extra tegenvallers ko men, Maar Roijers is ervan over tuigd dat de nu genoemde bedra gen uitgaan van de meest nega tieve prognose, Want een exact beeld van de financiële positie is nog niet te geven; zeker niet voor de langere termijn. Neem de kabinetsonderhandelin- gen bijvoorbeeld. Roijers: „Het schijnt dat de onderhandelaars voor het nieuwe kabinet als laat ste stand twintig miljard gulden willen bezuinigen. Maar dat is na tuurlijk nog lang niet zeker, laat staan dat de gevolgen var. de rijksinkomsten voor Vlaardingen bekend zijn. Wij hebben ons daar om gebaseerd op gegevens van het Centraal Plan Bureau en zijn daarbij uitgegaan van de minst rooskleurige cijfers." Een andere onzekere factor is hoe veel geld er van de nieuwe stads provincie Rotterdam naar Vlaar dingen gaat Maar ook in eigen huis is er nog een onzekere factor: over enkele weken worden de boeken over 1993 afgesloten. De verwachting is dat er nog iets moet worden bijgepast - er is dus meer uitgegeven dan was be groot-, maar niemand weet nog hoeveel. „Natuurlijk zijn dat allemaal nog onzekere factoren," zegt Roijers. „Maar omdat wij al die prognoses ruim hebben genomen hoop ik dat er zelfs nog wat ruimte ont staat voor nieuw beleid." Door Wessel Penning Vlaardingen - Hier een fusie, daar een vorm van samenwerking of een eerste kennismakingsge sprek. De directies van de klei nere Viaardingse basisscholen zijn noodgedwongen in contact getreden met collega's in de wijk. Nu de zomer van 1995 nadert - hét moment dat iedere basis school van onder de honderdtach tig leerlingen moet worden opge heven - dient men op zoek te gaan naar fusiepartners om zo het voortbestaan van de school veilig te'stellen. Want, zegt het ministerie van On derwijs vanuit Zoetermeer, hoe groter de school, hoe meer activi teiten er voor de leerlingen kun nen worden georganiseerd. De mogelijkheden zouden alleen maar toenemen. De meeste 'schoolhoofden' wensen echter door dat verhaal heen te prikken. P. Roelofs, directeur van De Wete ring: „Meer dan een ordinaire be zuinigingsmaatregel is het niet. Je kunt daar dan wel een ideolo gisch sausje overheen gieten, maar op termijn telt alleen het verhaal van de budgetten." En daarom schikken de meesten zich in de realiteit. Redden wat er te redden valt, is het devies. Als er dan toch gefuseerd moet worden, willen ze proberen het aparte schoolgebouw te behouden, zodat alleen de organisaties samen gaan. De leerlingen zouden er dan vrijwel niets van merken. Al leen wil het ministerie - en de ge meente natuurlijk ook- op den duur toe naar steeds lagere kos ten en dus steeds minder school gebouwen. Dus of ieder schoolge bouw het jaar 2000 zal halen is maar zeer de vraag. „Dat is koffie dik kijken," zegt de één. „Die ga rantie willen we hebben," zegt de volgende. „Dat is steeds ons uit gangspunt geweest," zegt weer een andere directeur. Miljarden Drieentwintig van de vijfendertig Viaardingse scholen dreigen de zogenoemde opheffingsnorm van honderdtachtig (leerlingen) niet te halen. En zijn ze wel groot ge noeg, dan nog dreigt het samen gaan met een andere, kleinere school, in de buurt, in de wijk of van dezelfde gezindte. Zo lijkt de kans bijvoorbeeld groot dat de ba sisschool Erasmus, die volgens de Drieëntwin tig van de vijfendertig Viaardingse basisscho len dreigen de ophef fingsnorm niettehalen. Fusies han gen in de lucht, zoals op de Zuid wester in Vlaardingem- West. Foto Roel Dijkstra laatste prognoses de norm net haalt, wordt samengevoegd met 'De Springplank'(zo'n 110 leerlin gen in 1996). Adjunct-directeur E. Simonis van Erasmus: „Na die fu sie zullen we wel even af zijn van de schaalvergrotingsoperaties. Alleen weet men nooit waar een volgend kabinet weer geld van daan wil halen. Men is toch nu ook al op zoek naar miljarden?" De drie katholieke basisscholen in Vlaardingen fuseren op 1 au gustus 1995. De drie scholen 'Bar bara', 'Pax Christi' en 'St. Willi- brordus' hebben in H.W. Sche pen al een directeur benoemd. „We gaan ervanuit dat we de drie bestaande schoolgebouwen ook in de toekomst met voldoende leerlingen kunnen bevolken. De scholen blijven dus in de wijken waar ze al stonden. Dat is op zich uniek. We moeten alleen nog een nieuwe naam bedenken." Volgens de directeur zou de sehool, als besloten wordt tot de vestiging van drie scholen onder één dak, spoedig leeglopen. „Nu brengen ouders nog graag hun kinderen naar zo'n school die de katholieke identiteit op een ei gentijdse wijze beleeft. Maar ver trek je uit de wijk, dan wordt het veel ouders wat te veel." Loopafstanden De scholen 'De Wetering' (145 leerlingen), 'De Zuidbuurt' (208) en 'Zuidwester' (142) gaan in de komende jaren samen. Ook deze scholen, alle gelegen in de West- wijk/Zuidbuurt, streven er naar hun huidige gebouwen te blijven benutten. Directeur Roelofs: „Op korte termijn verandert er dus niets. Alleen kan je er op rekenen dat we uiteindelijk de gevolgen gaan ondervinden van de schaal vergroting. Dat zal leiden tot gro tere loopafstanden. Ouders en kinderen zullen daar niet geluk kig mee zijn." In de Oostwijk en Vlaardinger Ambacht/Babberspolder heeft 'De Klinker' (161 leerlingen in 1996) een partner gezocht en ge vonden in 'Het Prisma' (178). In de nabije toekomst verwachten de directies dat de bestaande ge bouwen behouden blijven. De protestants-christelijke scholen in de Oostwijk 'P.J. van der Schaar' (181 leerlingen) en 'de Re genboog' (278) hebben inmiddels ook de intentie uitgesproken om met elkaar te fuseren. In de wijk Holy-Zuid zullen in de komende jaren 'De Kring' (127 leerlingen) en 'De Vogelhoek' (145) één naam krijgen. In Hoiy-Noord gaan 'De Boemerang' (133) en 'De Speel- Werkhoeve (112) samen. De aanstaande fusie tussen 'Open Vensters' (170) en de christelijke Jenaplanschool 't Kompas' (120) is bepaald niet voor de hand lig gend. De scholen liggen in res pectievelijk Holy-Noord en Holy- Zuid en gebruiken ook nog eens verschillende onderwijsvormen. 'Open Venster'-directeur G. Van de Veken: „De twee locaties wor den gehandhaafd. Zo hebben ou ders de keuze uit twee verschil lende onderwijsvormen: het regu liere systeem en de Jenaplan-aan- pak." Mocht de school - wat voor de beide huidige directies overi gens onverhoopt is - uiteindelijk Schiedam/Maassluis - In Schiedam en Maassluis zullen de gevolgen van de ophef fingsnorm minder groot zijn dan in Vlaardingen. Voor Schiedam is de norm op 190 gesteld. Van de 26 basisscho len gaan er vier fuseren. Uit eindelijk blijven slechts en kele basisscholen onder de norm. In Maassluis, dat in totaal twaalf basisscholen kent, gaan twee openbare scholen met elkaar samen. Verder blijft ie dere school zo boven de daar gestelde opheffingsnorm van 192 leerlingen. toch onder één dak terechtko men, dan nog wil men vasthou den aan de verschillen. „Het ge bouw zullen we dan verdelen vol gens de onderwijssystemen." Door Wessel Penning Vlaardingen - Het is, op zich, een mooi plan. De Rijnmond ver dient wel degelijk een beter ima go. Het havengebied is niet al léén gevaarlijk; het rivierenge bied geeft tal van watersport-mo gelijkheden en de historische kernen zijn een bezoekje waard. Ja, de WVs in Rotterdam, het Waterweggebied en Voome Put ten hebben gelijk dat ze Neder land en het buitenland via een publiciteitscampagne nog eens willen wijzen op deze bijzondere regio, die van toeristen niet de aandacht krijgt die het verdient. Misschien is er, zoals de VW-di- recties roepen, inderdaad „geen gebied in Nederland waar zulke landschappelijke contrasten, zo dichtbij elkaar liggen." Want het is waar, op een dag kan je een hoop doen in dit gebied. Het is daarom ook een goed idee van de WVs om één en ander eens op te schrijven in een kleu- renlolder en die vervolgens in een oplage van 300.000, én in vier talen, Se laten verschijnen. Al leen hoe doe je dat, hoe schrijf je de toeristen naar de Rijnmond toe? De VWs kozen voor de opval lende folder, met kleurenfoto's van de mooiste plekjes én een schrijfstijl die niet misstaat in een dokters- of damesromanne tje. Volgens de. folder 'Delta Rot terdam. Een dag is al vakantie' leven we in de Rijnmond in een wereld van romantiek, een vleug je erotiek en genot. We hadden nooit kunnen geloven wat er zo rond de olieraffinaderijen en de petrochemische bedrijven alle maal mogelijk is.'Lees maar mee. We wilden hetu niet onthouden. Hoek van Holland Na een dagje Hoek van Holland: ...in een gloed "van purper en oranje maakte de zon schoorvoe tend plaats voor de invallende nacht. Ik stak 'de sleufei in' het contact en keek 'vragend naar mijn vrouw. Ze antwoordde met een rozige knipoog. Haar gezicht gloeide zichtbaar. ,-,Het was een heerlijke dag," zuchtte ze loom. Thuis proefden we het zout nog op onze lippen. Voor een mooie dag in de delta: „Het wordt morgen mooi weer," zei hij, en legde gapend z'n boek op het nachtkastje. „Oh, ja?" vroeg ze nieuwsgierig, terwijl ze ziek naar hem toedraaide. Hij keek kaar zacht aan. Al dertig jaar waren ze samen en nog steeds smolt hij nan die speelse tmnkel in haar ogen. „Wat dacht 'je van een dagje Delta," opperde ze, dé .-stilte doorbrekend. Hij moest lachen. Ze roos heni, zoals altijd, weer eens voor. Iets later die avond, nadat het middagprogramma van de vol gende dag was doorgesproken: Ze giechelde als een jong meisje, Hij genoot... plotseling stapte hij wit bed en koos zorgvuldig een pak uit de klerenkast. „Waar heb jij nou morgen een pak voor no dig," verbaasde ze zich. „Wil je soms indruk maken op de vissen? „Nee op jou, tijdens het con cert," antwoordde hij losjes.'Ze was overrompeldToen hij weer in bed kroop sloeg ze haar arm in de zijne "en fluisterde: ,jAlleen jij kan zoiets bedenken." De Delta Rotterdam. Men'zal er- wan opkijken, 'V Vrijdag 17 juni SCHIEDAM Filmhuis, The piano, 21.30u. Po. dïum. Henderickx project, 22.00u. De Erker. Presentatie popwork. shops, 19.30u. VLAARDINGEN Stadhuis. Ontvangstsportkampioe. nen, 19.15u. Beierlandsestraat 57. Inleveren pakketten Pokn 18.00u. MAASSLUIS Grote Kerk. Canlionconcert' 19.30-20.30 uur. ROTTERDAM Tent Hotel New York. Twee, 21.30u. De Doelen 25e Poeliy in ternational 1994, 20.00u. Lanta ren/Venster. Dansacadenmes, 20.30u. The Act. Phr) Friendly Friends, 22.00u. The Little Cave.. MaChma, 22.00u. Nlghttown. Go thic Wave Night, 2l.00u. Plan C. In- ner0utrage,22.30u. DeTwijfelaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Zaterdag 18 juni SCHIEDAM Beatrixpark. Avond van het Spec trum, 19.00u. Grote Kerk. Inloop concert: Kees Passhier (orgel), Aad' Verhey (alt), 15.00u. Podium. Easy, Meat (gitaarrock), 22.3Uu. Oe Er ker. Presentatie popworkshops, 19.30u. Stedelijk Museum. Orgel concert met Addie de Jong, 15.00u. VLAARDINGEN Vredeskerk. The legend of wolf mountain (film), 10.30 en 14.00c;" Ichtuskerk. The legend of wolf mountain (film), 13.00u. Fa. Van der Horst Gratis caravankeunng, 9-OOu. Grote Kerk. Wandelconcert met Lucie van Oortmerssen (fluit) en Albeit Moerman (orgel), 15.00u. Westhavenkade. Fiets 'm enn, 12.30u. ROTTERDAM Conservatorium. De dag van de vi ool, 10.30-17.00u. Ichtuskerk. Presentatie orgel-cd, 16.00u. SK- VR-Muziekschool Dalweg. Etnd- festival bands SKVR-PopschooC 13.00u. Zuiderpark. Balloon fiesta, 18.00u. Zondag 19 juni SCHIEDAM t Beatrixpark. Spectrum Festival.- Podium. The Rood (rock folk), 21.30u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbroscoop: 'Acci dental Hero' (ai) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Phi ladelphia' (al) dag. 6.45-9.30, ma. ook 1.15-4, Calypso 1: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-2: 'The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'Shadowlands' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'LovC cheat steal" (16) dag. 1.15-4' 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Con cierge' (al) dag. 1.15-4-6.45-9,3CL, Cinerama 3: True Romance' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Pelican Brief (12) dag'. 5- 8.30, ma. ook 1.15. Cinerama 5: 'Ace Ventura' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'The Paper' (12) dag' 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do.8, vr. 2-8.7a.zo. 2-4-8. 'Sharks' (at) za.zo. 12..vr.3- 7, za.zo. 1-3-7. 'Speed Picture Holland' (al) vr.za. 9. 'Cliffhangef (16) za.10. Lantaren/Venster 1* 'Lifetimes' (16) dag.8. Temptation of a Monk' (16) dag. 10.15. Lanta ren/Venster 2: alle films (16) 'Roc- coeisuoifratelli'vr.8. 'MorteaVene- zia' za.8-10.30. 'Senso' zo. 8-1Q. Lantaren/Venster 3; 'Metisse'{16j dag. 8. 'l^.SSoleil'ae) dag. 10. Lantaren/Venster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. 'Fearless' (16) dag. 10. Lu- mière 1: 'Intersection' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2:~ 'Sch/ndler's List' (12) dag. 2-8. lu mière 3: 'Blink' (12) dag. 1.15-* 6.45-9.30. Lumière 4: 'Cool run nings' (ai) dag 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Devil in Miss Jones III' (13) dag.vanaf 12 doorl.voorstel i mg. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorsteliingen: Lumière 1: 'Naked Gun 33 1/3' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'On deadly ground' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The Lookout' (16) vr.za. 00.15! Venster 1: 'Blood Simple' (16! vr.za. 00.30. Venster 2: 'She'sgot- ta have it' (16) vr.za. 23.30. Venster 3: 'Metisse' (16) vr.za. 00.30. Ven ster 4: 'Fearless' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Alhambra: 'Alad din' za.zo.wo. 1.15-4. Cinerama 4: 'FreeWilly'za.zo.wo. 1.15-4. Maasland - De bussen maken er al sinds half januari gebruik van maar het nieuwe busstation van Westnederland aan de Oude Va- ling in Maasland is nog steeds niet klaar. Er moet nog een wacht ruimte annex horecagedeelte ko men en een bewaakte fietsenstal ling. De gemeente zoekt al heel lang een kandidaat voor de here ca-gelegenheid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1