Waterweg 15 Van pleinen in Spaland-Oost moeten zo de ruimtevoertuigen kunnen vertrekken 'Stadsgesprek' over mooiste en lelijkste gebouw in Vlaardingen 'Makkums aardewerk is mooi, maar niet exclusief De missers van vier weken Gedwongen verhuizing Fusiefeest in Kethel Uitwisseling van bands Nieuwe attractie: diverse rondvaarten Vrijwilligers voor DC Soenda A1 V® 58 jaar Rotterdams Dagblad Vrijdag 24 juni 1994 Na een, overigens geheel vrijwillig, verblijf van vier weken onder een overwegend blauwe Franse hemel was het even wennen de eer ste dagen na terugkomst. De keurig op datum bewaarde stapel kran ten en reclamedrukwerk bleef enkele dagen onaangeraakt in de hoek liggen. Het laatste bij de aangenaam koesterende avondzon ge opende en nog niet uitgelezen vakantieboek kreeg de voorkeur. Wel kwam er een snelle gewenning aan het televisiescherm tot stand on der invloed van het hoge gehalte voetbal in de programma's. Uiteindelijk moest ik maandag toch beginnen aan de stapel en kwam tot de splitsing tussen overbodig en te lezen drukwerk. De eer ste plastic tasjes met oud papier waren snel gevuld. Vervolgens kwam het lezen op gang en ontdekte ik, wat ik in de afgelopen vier weken nog meer had gemist door mijn afwezigheid dan regen en kil te. Op het eerste gezicht leek het niet veel te zijn. Wat ontwikkelingen in het regionale voetbalwereldje met als meest opvallende de toch niet geheel verassende terugkeer van Jan Baksteen bij Fortuna, die nota bene ook nog bijna promoverend afscheid nam van VDL. Op nieuw versterkingen bij Deltasport, dat - ook opnieuw- de promo tieboot miste. Een echte misser was voor mij het happen in de eerste haring met de plaatselijke huisartsen. Met deze door Kees Sloot eertijds in het le ven geroepen plechtigheid is, heb ik inmiddels begrepen, dit jaar on eerbiedig omgegaan. De snel groothandelaar geworden John Lorijn heeft het 'haring in het iand dokters aan de kant' ongevraagd willen annexeren na het vertrek van Sloot uit Vlaardingen. Daartoe heeft hij zelfs de pers misleid, maar de plaatselijke artsen maakten snel duidelijk dat alleen de viszaak aan de Billitonlaan bij hun traditie hoort om een brevet van gezond haring eten uitte delen. Zelf heb ik overigens mijn haringscbade al ingehaald. En, eerlijk is eerlijk, ze smaken me weer goed. Over smaak gesproken. Er valt natuurlijk niet over te twisten. Wat de een mooi of lekker vindt, kan de ander verafschuwen. Wat ik deze week las over plannen voor uniformiteit in de Vlaardingse binnen stad, vind ik niet van smaak getuigen. BEN VAN HAREN Schiedam De verhuizing van peuterspeelzaal Pippeioentje naar de accommodatie van harmonie Harpe Davids is rond. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben onlangs ingestemd met deze oplossing. Vorige maand moest de peuterspeelzaal noodge dwongen het lokaal in de Woudhoekschool aan het Nijhoffplein verlaten omdat de school het onderko men nodig had voor een nieuwe groep leerlingen. Na overleg met het bestuur van Harpe Davids kreeg Pippeioentje een van de lokalen van de harmonie toegewezen. Harpe Davids repeteert in een voorma lig schoolgebouw dat eveneens aan het Nijhoffplein is gevestigd. De Dokter van der ITuij school en Koningin Juliana- school in Schiedam-Noord gaan 1 augustus fuseren en onder de nieuwe naam christelijke basisschool Kethel verder. Het onderwijs gaat voorlopig op de twee bestaande locaties verder, aan het Baehplein 582 en de Vïaardingseweg 23. Het schoolbestuur wacht nog op goedkeuring voor de ingediende bouw plannen. Ter kennismaking vieren de beide scholen dinsdag een fusiefeest, waarin onder andere op het plein bij de Dorpskerk een huwelijksplechtigheid plaats vindt tussen beide scholen. Daarna is er een feestelij ke optocht door Kethel, evenals enkele optredens en spelletjes, 's Avonds is er voor ouders en genodigden een bezinningsmoment in de Dorpskerk en een ge zellig samenzijn in het schoolgebouw aan de Vïaar dingseweg. De Big Band Schiedam en de funk/rockband Don't lose your head van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord nemen deel aan een internationaal jazz-concours in de Franse partnerstad Vienne. Schiedam gaat daar tussen 1 en 13 juli de competitie aan met de andere partnersteden. Aan het concours zijn verschillende prijzen verbon den, ondermeer voor de beste instrumentalist en de origineelste band. De groep die het beste uit de bus komt, speelt in het voorprogramma op de laatste avönd van het jazzfestival op 13 juli in het enorme Romeinse amfitheater in Vienne. Het Schiedamse gezelschap vertrekt dinsdag 5 juli per touringcar uit Schiedam en komt donderdag 7 juli weer terug. De reis wordt mogelijk gemaakt met een gemeentelijke subsidie en met de opbrengst van een benefietconcert van de beide bands, morgen avond in jazzclub Center Five aan dc Schiehaven 11 te Rotterdam-Delfshaven. Vlaardingen Vlaardingen is sinds kort een toeristische attractie rijker. Vanaf de steiger aan de Maasboulevard kun nen dagelijks (behalve maandag) rondvaarten ge maakt worden naar diverse bestemmingen Kapitein Cees Koopman weet tal van wetenswaardigheden te vertellen. Tochten zijn mogelijk naar de Zuidhollandse Bies- bosch, de molens aan de Kinderdijk, de Europoort, langs de havens van Vlaardingen naar Rotterdam en een moonlightcruise. Voor meer informatie kan men terecht bij de VW Vlaardingen, tc.efoon 4346666. Dienstencentrum Soenda, op de begane grond van het gelijknamige zorgcentrum aan de Soendalaan. gaat activiteiten opzetten voor de wijkbewoners in de Indische Buurt en de bewoners uit het zorghuis. Belangstellenden kunnen zich tijdens de open dag. 24 augustus, aanmelden voor deze activiteiten. Voor het zover is, zijn dringend vrijwilligers gewenst voor het opzetten en uitvoeren van het aanbod. Soenda zoekt mensen voor allerlei taken, zoais buf fetwerkzaamheden, publiciteitverzorging, winkel verkoop, boekhouders, klusjesmensen en ga zo maar door. Tijdens een informatie- en kennismakmgs- middag, on donderdag 7 juli vanaf 14.00 uur in Soe- na, wordt uitleg gegeven over de preciese werkzaam heden en taken. Schiedam - Wie over een aantal jaren door de nieuwe wijk Spa land-Oost in Schiedam loopt, zou zich kunnen wanen in één of an der ruimtestation. Langgerekte gebouwen. Grote glazen serres waarin tropische planten groeien. Woningen in de vorm van maan- raketten. Pleinen betegeld met zwartwitte blokken, waar van daan space-shuttles en andere ruimtevoertuigen zo zouden kun nen vertrekken. Als het aan wet houder Reijnhout ligt ziet de wijk Spaland-Oost er over een paar jaar zo uit. De wethouder van stadsvernieu wing in Schiedam is zeer gechar meerd van de Amersfoortse wijk Kattenbroek, die de afgelopen weken onder meer bekendheid heeft gekregen uit de 'milieu vriendelijke' reclames van Shell. Reijnhout ziet deze wijk als mo del voor de nieuw te bouwen wijk Spaland-Oost, waarvoor de pro vincie twee weken geleden het bestemmingsplan goedkeurde. Kattenbroek in Amersfoort wordt gezien als 'de vernieuwing in de stedenbouw voor de toekomst'. De architect van deze wijk, Rot terdammer Ashok Bhalotra, be dacht eerder ook al de plannen voor de nieuwbouwwijk aan de Vaart in Vlaardingen. Bhalotra ontwierp voor de ge meente Amersfoort een wijk van in totaal vijfduizend woningen. Veel ruimte was er met en dus moest erbij het ontwerp rekening worden gehouden met de inde ling. De bebouwingsdichtheid is dan ook gemiddeld hoger dan in andere woonwijken in Nederland. De architect heeft de ruimte ech ter optimaal benut, zodat de wijk toch een ruimtelijk karakter heeft gekregen. Bhalotra is er op korte termijn - binnen zes jaar - in geslaagd met weinig geld en Een voor de wijk Katten broek typisch architecto nisch hoog standje. Foto Kuiper Compagnons ruimte een bijzondere woonwijk neer te zetten. De futuristisch ogende wijk Kat tenbroek is opgebouwd uit vijf thema's. De Gesloten Stad. het Fort, de Boerderijenkamer, de Brugwoningen en wonen aan een Wintertuin. De verschillende ge deelten van de wijk hebben elk een eigen thema en ieder gedeel te heeft zijn eigen typische archi tectonische kenmerken. Zo staan er in het gedeelte de Ge sloten stad voornamelijk huizen met zilverkleurige daken van ge bogen golfplaat. Door het cen trum van de wijk loopt een 150 meter lang gebouw dat vanuit de lucht gezien op een masker lijkt. Het gebouw wordt door middel van vides en glazen lichtkoepels van daglicht voorzien. In de wijk is niet of nauwelijks on derscheid gemaakt tussen de ver schillende woningtypen. De wijk bestaat voor veertig procent uit sociale woningbouw maar deze zijn geïntegreerd tussen de ande re woningtypen zoals premie- koopwoningen, goedkopere vrije sectorhuizen en dure koopwonin gen. Kattenbroek is hierdoor, in tegenstelling tot de andere uit breidingswijken in Nederland, niet het resultaat van de recht- toe-recht-aan hiërarchische orde ningprincipes. Architect Bhalotra heeft in de wijk gebruik gemaakt van ver schillende kleuren. 'Reizen en thuis zijn' vormt de basis waarop de wijk is ontworpen. Volgens Bhalotra worden de jaren negen tig gekenmerkt door reizen en weer thuis komen. Hij ontwierp daarom een wijk met verschillen de sferen. De bewoners kunnen dus in hun eigen wijk op reis. Wanneer de gemeente Schiedam gaat beginnen aan de bouw van Spaland-Oost is nog niet bekend. Zowel directeur van de Dienst Ge meentewerken Frans Griffioen als wethouder Reijnhout van stadsvernieuwing willen daar over nog geen uitspraken doen. Arie Baauw, verzamelaar van aardewerk, bewondert een vanzij'n topstukken. Makkum heeft terecht een grote reputatie, maar volgens Baauw wordt elders in Nederland en Europa ookïnteres- sant aardewerk gemaakt. Foto Roei Dijkstra Door Peter de Lange Vfaardingen - Een beetje reden om J.P. Tichelaar tegen te spre ken heeft Arie Baauw wel. Ti chelaar is directeur van de groot ste fabriek van Makkumer aarde werk en Baauw heeft in Friesland een bedrijfje datsoortgelijke pro* dukten maakt. Dus Concurrentie-/ nijd speelt in zekere/zin mee, al' doet Baauw voornamelijk in te- geitjes en tableaus en Tichelaar ook in siervoorwerpen. Maar los daarvan: Tichelaar kletst uit zijn nek. In een artikel over het 400-jarig bestaan van Konin klijke Tichelaar Makkum (in het Rotterdams Dagblad van 4 juni) beweert de aardewerkfabrikant volgens Baauw zo veel onzin dat een weerwoord op zijn plaats lijkt. Voor de goede orde: Arie Baauwis medefirmant van een grote Vlaar dingse bouwmaterialenhandel en sinds een aantal jaren verzame laar van en handelaar in aarde werk. Zijn in Friesland onder het merk BZ-Makkum gebakken te gels worden verkocht via de zaak, zeldzamer stukken -voorname lijk uit Frankrijk- komen in 't Aards Goed terecht, Baauws showroom vol peperdure vazen, wandborden en siervoorwerpen aan de Korte Dijk in Vlaardingen. Erg druk beklant is dit winkeltje overigens niet. Voor het grote pu bliek liggen de prijzen veel te hoog. Anders dan Tichelaar zijn Baauw de produktietechnieken van aar dewerk en majolica niet met de paplepel ingegoten. Maar hij heeft zich in de loop der jaren wel veel kennis eigen gemaakt. Hij staat in Frankrijk op grote beurzen, kent veel mensen in het vak, kiest zelf de klei uit voor zijn Makkumer tegels. Met Jan Brus- se heeft hij wel eens een televisie reportage gemaakt over het aar dewerk dat in' het'Pas; de ^Calais' wbrdhgemaakt! ij,Ik WeöUao/Lmg-.- zamerhand' vfeK iets van aarde werk af," zegt hij met een flauwe glimlach die moet aangeven dat dit een understatement is. Tichelaar vertelde aan de krant dat zijn fabriek en een bedrijf in Delft de enige zijn die nog de ma- jolicatechniek toepassen. Baauw noemt dit een pertinente onwaar heid: „Ik kan zo zes bedrijven op noemen waar eveneens met deze techniek wordt gewerkt. En welk Delfts bedrijf bedoelt Tichelaar eindelijk? Verder wil ik even rechtzetten dat het kenmerkende van de majolicatechniek niet per se is dat de geschilderde lijn iets uitvloeit in het glazuur. Er zijn voorbeelden genoeg van deze techniek met volkomen strakke lijnen. Zelfs produkten van de fir ma Tichelaar." Echt geheimzinnig hoeft er ook niet te worden gedaan over ty pische kleursamenstellingen door fabrikanten, zegt Arie Baauw. „Voor wie het oud-Neder lands beheerst en thuis is in de aardewerkwereld, is er veel uit de doeken gedaan in een al heel oud boekje. Dat is vrij te koop," Tichelaar spreekt zichzelf boven dien op bepaalde punten tegen, heeft Baauw geconstateerd. „Hij Vlaardingen - Wat vinden Vlaar- dingers het mooiste en het lelijk ste gebouw m hun stad' En na tuurlijk: waarom Die vraag komt aan de orde tijdens een zoge noemd 'stadsgesprek', dat plaats vindt tijdens de tweede Vlaar dingse Architectuurdag, vnjdag 1 juli. Naast de mening van een pa nel deskundigen, worden ook de inwoners gevraagd welke effec ten bepaalde gebouwen voor hen hebben op de sfeer in de stad. „Al is met iedereen specialist op het gebied van architectuur, de inwoners van een stad kijken wel dag in dag uit tegen die gebouwen aan. Zij wonen, werken of win kelen in die stad, het is dus van belang dat we hun mening be trekken bij het stadsgesprek," stelt woordvoerder Remus Aus- sen. De tweede architectuurdag is een initiatief van de Dienst Stads werk in samenwerking met een aantal Vlaardingse architecten, de VW en de Vrije Academie. De dag borduurt voort op het vorig jaar gehouden initiatief van acht Vlaardingse architecten, die een tentoonstelling in de Gemeente bibliotheek hielden als protest te gen het germge aantal opdrach ten dat zij van de bestuurders in hun woonplaats kregen toegewe zen. Dit jaar is het thema van de archi tectuurdag 'Vlaardingen tekent verder voor haar toekomst', als verwijzing naar de in 1993 door de gemeenteraad vastgestelde ge lijknamige structuurschets Deze geeft een aantal richtlijnen voor werken aan de stad volgens het begrip 'plankwaliteit': de bouw plannen, stedebouwkundige plannen en inrichtingsplannen voor de openbare ruimte moeten een zekere kwaliteit hebben. Dat wil zeggen: de gebruikers moeten er prettig in kunnen leven. Daarom wordt tijdens het stads gesprek in het Hollandia-gebouw gedebatteerd over de vraag hoe bepaald moet worden of een ont werp van een architect acceptabel is, en welke invloed opdrachtge ver, gemeente, inwoners en wel standcommissie hebben op dit besluit. De avond wordt ingeleid door de Vlaardingse wethouder Van der Windt (stadsontwikkeling). In het forum nemen plaats: Noud de Vreeze (directeur van het lande lijk Stimuleringsfonds voor de Architectuur), Ans Theissen (di recteur Stichting Woningbedrijf Vlaardingen), Ger Vermeer (Vlaardingse architect), Cees Bokx (directeur Bouwbedrijf SSN bv) en J.W. van der Weerd (voor zitter van de welstandscommis sie). Zij praten -met het publiek- over de 'droom' van de architect, het 'kasboek en de eisen' van de opdrachtgever, de 'zeef van de welstandscommissie en de 'ken nersblik' van de voorbijganger, Voorzitter van de avond is de Vlaardingse journalist Martin Ruis. Aan het eind van de eerste discussieronde leest een colum nist een column voor, waarin hij zijn visie geeft op de architectuur perikelen. De avond begint om 20.00 uur. Aanmelden kan met een bon in Groot Vlaardingen of bij Jean Paul Andela en Remus Aussen van de Dienst Stadswerk. Tijdens de architectuurdag kan ook met het serviceteam Vlaar dingen en een aantal Vlaardingse architecten een wandeling door de stad gemaakt worden. Vertrek punt is het Hollandia-gebouw, vrijdag 1 juli om 10.30 uur en za terdag 2 juli om 12.00 uur. Daar naast is er tof en met 8 juli een tentoonstelling te zien over het centrale thema op de begane grond van het Hollandia-gebouw. zegt dat hij speciale klei uit Sop- sum haalt, maar in een boekje dat hij zelf heeft geschreven - 'Fries tinglazuur aardewerk' - staat dat de klei uit Doornik komt." Die stad in de Belgisch-Franse grens streek levert ook naar de overtui ging van Baauw de beste grond stof voor aardewerk op. Vaak wordt er klei uit andere streken aan toegevoegd, meestal m een verhouding van één op één. Verder moet Tichelaar niet bewe ren dat zijn Makkumer aarde werk het predikaat exclusief ver dient. In weer een ander boekje ('Makkumer aardewerk') zegt de fabrikant namelijk zelf: „De naam Makkumer aardewerk is een verzamelnaam geworden voor het Friese produkt. zoals met de naam Delft vaak de hele majo- hcaproduktie in Nederland wordt aangeduid, het Makkums in cluis." Navolging En dat is wat Arie Baauw ook graag had willen zeggen. In de aardewerkindustrie volgt de een traditioneel de ander na. In Mak kum werden in de 19e eeuw al leen tegels gemaakt, de produktie van sieraardewerk kwam pas op gang toen die in Delft begon terug te lopen. Baauw: „Daarom wordt Makkum wel eens aangeduid als een 'boerenvoortzetting' van het Delfts." Trouwens, Delfts blauw is weer een imitatie van het vroegere Chinese porselein. En zo rolt het balletje telkens verder, want het Franse aardewerk uit dc omstreken van Boulogne, waar Baauw zelf heel dol op is, is óók weer een imitatie van vroegere Delftse produkten. Baauw: „Zo'n 95 procent van wat er op de markt is, is navolging. Er zijn maar een paar originele men sen in dit vak. Maar als het pu bliek moet afgaan op wat Ti chelaar zegt, zouden ze al gauw denken dat alleen hij maar faien ce maakt in ons goede landje. Ti chelaar is wel de oudste, en ik heb bewondering voor hun produk ten, maar in mijn collectie heb ik tal van recente majolicastukken, uit Nederland, die niet van Ti chelaar komen. Je zou de mensen die ze hebben gemaakt voor het hoofd stoten als je blijft volhou den dat alleen Tichelaar zoiets kan." Vrijdag 24 juni SCHIEDAM De Ark. Kinderkoor Jong Begin 19.30u. MAASSLUIS Grote Kerk. Carillonconceit Heieen van der Weel, 19.30-20.30 uur. Luxor Theater. Dance to the sum mer party by Godeha!, 21.00u. ROTTERDAM Theater Bonheur. Klem Bonheur Festival, n.n.b. Tent Hotel New York. Twee, 21.30u. De Doelen Rotterdams Philharmomsch Orkest Jubileumconcert, 20.15u. 25e Poetry International 1994.20.00u. The Little Cave. Presentatie Pop- Workshop, 21.00u. Nighttown,' The Basement. Cool Sounds Spots Road Show, 21.00u. Popu- lar. LesBien Nuits, 22.00u. DeTwij.' felaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Mu seumpark. Cirque Plume, 21.00u.| SKVR-Muziekschool Centrum- West. Open Podium, 20.00u. Cas- tagnet. Kinderuitvoenng muziek en dans, 19.30u. Zaterdag 25 juni SCHIEDAM Grote Kerk. Inloopconcert, Addyde Jong, 15-OOu. Ridderkerkse- straat. Kinderrommelmarkt, 13.00u. Hemapieïn. Rommelmarkt drumband Juliana, 10.00 uur. Ste delijk Museum. Vocaal ensemble Schiedam, 15.00u. Podium. Sans Rancune (pop met stekels). 22.30u. 't Trefpunt. Harmonie Wilton-Fijen- oord,20.15u. VLAARDINGEN De Telder. Superbingo, 19.0Quf Zuidbuurtseweg. Open dag Volks- tuinderevereniging Zuidbuuit,1. 10.30U. Grote Kerk. Kamerkoor^ Magister Cantat, 15.00u. MAASSLUIS r Gymzaal Mgr. Bekkerslaan. Wan deltochten richting Delfland, 8.00u. ROTTERDAM Baroeg. Spinozapop, 14.00u. Pa- racfi/skerk. Orgelconcert, 16.00u. Prinsekerk. Dag van de elektroni sche muziek, 13.15, 13.45 en 15.30u. Popular. Voetbal: Neder- land-Belgie en andere verrassingen, 17.00u. Zondag 26 juni SCHIEDAM h 'H t-; Podium. Mannen met migraine (ko mische jazz), 21.30u. Wielerbaan Olympiaweg. Schoonheidswed strijd voor boxers, 8.30u. Zaal de Noord. Zomerconcert Martiener- koor, ll.OOu. ROTTERDAM Alhambra Rïksbioscoop: The Pia no' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Ace Ven tura' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'Angie' (ai) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. CaIypso-2: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'The Hudsucker Proxy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'MrJones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Grumpy Old Men' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30J Cinerama 3: The Pelican Brief' (I2f dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4? 'The Concierge' (al) dag. 1.15-4-fi 6.45-9.30. Cinerama 5: TrueRO; manee' (16) dag. 4-6.45-9.30, Corso: 'Schmdler's List' (12) dag. 2- 8. Imax Theater: 'Blue Planet' (all za. 2-4. 'Sharks' (al) za.zo. 12 'Mountain Gorilla' (al) za.zo. 1-3,20 1-3-7. 'Speed Picture Holland' (all vr.za. 9. 'Cliffhanger' (16) za.10. Lantaren/Venster 1: 'La Ardiüa Ro- ja' (16) dag.8-10. Lantaren/Ven ster 2: alle films (16) 'Glimlach van een zomernacht' vr.8. 'Wilde Aard beien' vr.10. Lantaren/Venster 3: 'Lifetimes' (16) dag. 8. Temptation of a Monk' (16) dag.10. Lantaren Venster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. '1,2,3 Soleil' (16) dag. 10. Lumière 1: 'Intersection' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. lumière 3: The Paper' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'Cooi run-, nmgs' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'Love, Cheat Steal' (16) dag. 9.30. Rex: 'Every woman has a fantasy II' (18! dag,vanaf 12 doori.voorstelling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Son in Law' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'On deadly ground' (16! vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Naked Gun 331/3' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 1: 'La Ardilla Roja' (16) vr.za. 24. Venster 2: 'Fearless' (16) w.za. 24. Venster 3: 'Metisse' (16) vr.za. 00.30. Venster 4: 'Vacas' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Alhambra 2; 'Aladdm' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Free Willy' za.zo.wo. 1.15 Exclusieve maa tkledirig en confectie Vy Ruim 100 jakr kleermakers In 'onze. etalages steeds specialeaanbiedingen!! I» Ook voor. C onfectiè naar <je - mw m'L-«n Lw - Rott'erdarnsédijk-409a KLEERMAKER >Tel 4268464;'Schiedam'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1