Waterweg 13 Fusie clubhulzen op stapel r 'Het was geen wapen maar een zakje drugs' 1 Waterlelies ten prooi aan schouw 'Voor 'n cursus Frans hoefje niet per se om de hoek terecht te kunnen' Maasland wil minder diensten Een briefje van de GGD Kijkje onder water ADB in de vakantie Vrijwilligers voor visiteclub Nieuw bestuur Gemeente Belangen Openingstijden Schans en Koepaardbrug anders Nieuwe buslus Onderzoeken naar verkeersongelukken Nota hofecabeleid op stadhuis ter inzage BEKENDMAKING 'Geen consumenten in commissie voor bedrijfsleven' Rotterdams Dagblad Dinsdag 28 juni 1994 Dit stukje schrijf ik voor mijn vrouw. Of moet ik zeggen: mijn man? De GGD vindt dat juister, want die stuurde haar onlangs een briefje met als adressering 'de heer'/Er zijn wel meer instanties die, getuige hun correspondentie, gemaks halve aannemen dat de wereldbevolking uitsluitend uit mannen be staat. Maar van een medische dienst zou je toch anders verwachten. Zo'n verkeerd begin op de envelop doet het ergste vrezen voor de in- houd. Want slordigheden komen zelden alleen. De gezondheids dienst vormt geen uitzondering op die regel. Het briefje eist dat mijn vrouw op die en die dag bij dokter zus en zo verschijnt. Waarom zij zo nodig op het spreekuur moet komen staat er niet bij. Zelf heeft zij geen flauw idee. Wel wordt vermeld dat bij verhindering 'contact opgenomen kan worden met bovenstaand telefoonnummer1. Boven noch onder deze mededeling is een telefoonnummer te vinden. Ook 'bovenstaand adres', waar die mysterieuze afspraak plaats moetvinden, ontbreekt Vier blunders in één briefje. Ik weet niet of ze bij de GGD ook recep ten mogen schrijven, maar ik zou met zo'n papiertje niet naar de apo theek durven. PETER DE LANGE Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans De heemtuinexcursie, die zondag 3 juli in het Bea- trixpark wordt gehouden, staat dit maal in het teken van het leven onder water. De deelnemers worden uitgerust met een schepnet, loepbekertje en een zoekkaart om waterdiertjes te vangen, ze te bekijken en de juiste naam erbij te zoeken. Het wordt dus meer een doe-excursie dan een natuurwandeling. De organisatie is in handen van de hoofdafdeling groenvoorziening en natuur van de dienst gemeen tewerken. De excursie begint om 14.00 uur bij de in gang van de heemtuin en deelname is, zoals gebrui kelijk, geheel gratis. Het Anti-Diskriminatie Buro (ADB) is in verband, met de vakantie in de periode van 4 juli tot 15 augus tus alleen telefonisch bereikbaar op maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 11.30 uur. Buiten die tij den kan men wel naam en telefoonnummer inspre ken, waarna de beller zo spoedig mogelijk wordt te ruggebeld. Het ADB is gevestigd aan de Van Swin- densingel 40. Voor de reeds bestaande en nieuw op te starten visi teclubs worden vrijwilligers gezocht voor een dag of een dagdeel. Koffie schenken, met de deelnemers praten en de-activiteiten^begeleiden zijn enkele ta ken. De visiteclub is'eéri groep van ongeveer twaalf ouderen vanaf 65 jaar die zelfstandig wonen. Eens per week komen zij tussen 10.00 en 15.30 uur bij elkaar in de verzorgingshuizen Spaland en Thurlede of Wijkpost Zuid. Doel is het leggen van contacten met anderen. Belangstellenden voor het vrijwilli gerswerk kunnen contact opnemen met het Steun punt Vrijwilligerswerk, 2465011 of de Stichting Wel zijn Ouderen'Schlédam, 4731976. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardïngen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 P, C. van der Knaap is benoemd tot voorzitter van Gemeente Belangen Schiedam. Tweede voorzitter is J. den Brinker. Van het bestuur maken verder deel uit seeretaris J. Hagendoorn, tweede secretaris W. E. van den Eshof en penningmeester A. Gunneweg. Als reactie op het rapport 'Maassluis mag de boot niet missen' van de Belangenvereniging Maassluise Haven hebben burgemeester en wethouders beslo ten de openingstijden van de Koepaard- en Schans- brug te wijzigen. Op zaterdagmorgen zijn de brug gen van 7.00 tot 9.30 uur bemand om schepen door te laten. Op zondagen gaan beide bruggen bij wijze van proef tot 1 oktober om 20.30 uur open voor de recre atievaart. Het bruggeld voor de recreatievaartuigen, die van de zondagse openstelling gebruik willen ma ken, is vastgesteld op 7,50 gulden per brug. Schiedam - KlubhuisZuidenKluphuisOostmSchiedaingaan fuseren. De beide instellingen willen binnen twee jaar toewer ken naar één bestuur en één beleid. Het programma-aanbod blijft grotendeels aecommodatiegebonden. Ook de afzonderlij ke namen blijven vooralsnog gehandhaafd. Wel wordt het ver zorgingsgebied van de nieuwe instelling uitgebreid met het centrum, mogen nu voor tweederde deel zelf bepalen hoe we ons geld be steden, als we maar aan het verei ste aantal activiteiten komen. Een derde deel wordt voortaan aangewend voor projecten die de gemeente noodzakelijk vindt, waarbij valt te denken aan tiener werk." Volgens collega Dirk Scherpenis- se van Rluphuis Oost resulteert budgetfinanciering in efficiënter ondernemerschap. „De resulta ten zijn nu de toetssteen voor de hoogte van het budget. Ook wordt de gemeente gedwongen eigen prioriteiten aan te geven. De ge meente koopt dus een produkt, in plaats van dat ze een winkel neer zet zoals voorheen gebeurde." Het nieuwe systeem biedt daar naast de buurthuizen meer bewe gingsvrijheid, onder andere met wie ze een samenwerking aan gaan. Volgens Scherpenisse was het niet toevallig dat Oost en Zuid De fusie komt voort uit het nieu we subsidiesysteem van de ge meente Schiedam, dat buurt- en clubhuizen meer vrijheid biedt in de besteding van de subsidiegel den. Voorheen bepaalde het stadsbestuur de verdeling van gelden over personeel, huisves ting en organisatiekosten, het geen volgens teamleider André Woutersen van Klubhuis Zuid re sulteerde in een onduidelijke en besluiteloze situatie. „De gemeenteraad gaf nooit aan wat ze werkelijk met het buurt en clubhuiswerk voor ogen had, maar we moesten wel steeds toe stemming vragen voor het opzet ten van nieuwe activiteiten. Daar door holden we voortdurend ach ter de feiten aan. Ook het aanbod van de verschillende instellingen liep sterk uiteen. Met de invoe ring van de zogenoemde budget financiering worden de schotten tussen de potten weggehaald. We Door Sander Sonnemans Rotterdam - Voor officier van jus- Jitie mr. H. H. J. Harmeijer was fhet/een*klare zaak. De. 51-jarige Rotterdammer die voor hem "in het verdachtenbankje zat, was de man die vorig jaar de wijnhandel Nico Bergers op de Schiedamse Singel had overvallen. De getui genverklaringen staken volgens de officier als een legpuzzel in elkaar. Hoezeer de verdachte ook ontkende. Dinsdag 16 februari 1993. In de Wattstraat, tegenover de winkel, wordt tegen half zes een gestolen auto geparkeerd. Eén van de twee inzittenden stapt uit en gaat de winkel binnen. Op het moment dat hij een zakflacon Bacardi rum en een fles whisky afrekent en de winkelier de kassa opent, trekt hij een chroomkleurig vuurwapen. Hij richt het op het hoofd van het slachtoffer en eist de dagomzet, zo'n 4200 gulden. Met het geld gaat de overvaller er in de klaarstaande auto vandoor. De gewapende Rotterdammer be gaat een dag later met de zelfde bestuurder een andere misdaad. In Rotterdam wordt een zaken man klemgereden, die snel daar na in de loop van een revolver kijkt. Hij vlucht uit zijn auto en zoekt een veilig heenkomen ach ter een boom. De aktentas op de achterbank wordt door het twee tal meegenomen. De volgende dag wordt het duo aangehouden op de Spangesekade in Rotter dam. De overvaller, tevens hande laar in heroine en cocaïne, gooit zijn vuurwapen in het water voor- Deze week wordt begonnen met de aanleg van de buslus op de Burgemeester Wesselink- straat. De nieuwe kcerlus voor buslijn 125 van "Westnederland is noodzakelijk omdat het hui dige keerpunt aan de Stadsmolen komt te ver vallen in verband met de woningbouw aan het Westeinde. De nieuwe keerlus aan de Burge meester Wesselinkstraat moet omstreeks 16 juli gereed zijn. Het college van b en w van Maassluis wil on derzoek verrichten naar de verkeersveiligheid op het kruispunt van Laan '40-'45 en andere delen van de stad waar veel ongelukken ge beuren. Doel is het terugdringen van het aan tal ongelukken. Het voorstel, waarmee een be drag van bijna 100.00Ü gulden is gemoeid, wordt in augustus besproken in de commissie civiele werken. Als de gemeenteraad instemt worden de onderzoeken medio september uit gevoerd. In de hal van het stadhuis ligt tot en met 31 au gustus de nota horecabeleid ter inzage. In de nota worden onder andere voorstellen gedaan over procedures bü het verlenen van vergun ningen en de inhoud van die vergunningen. Iedere belangstellende kan zijn mening of voorstellen schriftelijk ventileren bij het ge meentebestuur. Naar aanleiding van de reac- ties wordt de nota mogelijk aangepast. Inmid- dels behhen alle hnrera-nndememprs de nota samenwerkingsorgaan S WESTLAND SO w Huisvestingsverordening Westland. Het dagelijks bestuur van het samenwerkingsorgaan Westland maakt bekend dat de Westlandraad in zijn openbare vergadering van 2 juni 1994 de Huisves tingsverordening Westland. inclusief 1e wijziging, heeft vastgesteld. Hierin zijn op basis van artikel 2 Huisvestingswet regeis opgenomen over de verdeling en het in gebruik nemen en geven van woonruimte in de Westiandse gemeenten. De verordening stelt per 1 juli 1994 de koopprijsgrens op 250.000.- en de huurprijsgrens op 963.75. Voor het in gebruik ne men van woonruimte met koop- of huurprijs onder deze grenzen is het bezit van een huisvestingsver gunning verplicht. De Huisvestingsverordening Westland c.a. treedt per 1 juli 1994 m werking in de gemeenten 's-Gravenzan- de, De Lier, Maasland, Monster, Naaldwijk, Schiplui den en Wateringen en vervangt de Woonruimteveror deningen van deze gemeenten. De ingevolge de artikelen 6 lid 4 Huisvestingswet en 3 lid 2 Huisvestingsbesluit benodigde goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is verleend bij besluit van 21 juni 1994. Door belangstellenden kan de Huisvestingsverorde ning Westland worden ingezien op het kantoor van het Samenwerkingsorgaan Westland, Herenstraat 6 tn Naaldwijk of in het gemeentehuis van de hiervoor ge noemde gemeenten. Het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsorgaan Westland, de secretaris, mr. G. P. van der Stoel, de voorzitter, drs. W. van den Bos Czn. dat hij in de boeien wordt gesla gen. Niet veel later wordt door de politie een revolver opgedoken. „Het was geen wapen maar een -zakje drugs,^verklaarde de ver dachte gisteren.' „Dat is wel toe vallig," reageerde rechtbankpre sident mr. F. J. W. M. van Dooren. „Door beide slachtoffers wordt het vuurwapen herkend. En op de plek waar u iets in het water heeft gegooid, ligt precies zo'n wapen. Bovendien was de kogel die er in zat van het zelfde kaliber als de scherpe patronen die u op zak had." „Ik heb met beide zaken niets te maken," hield de verdachte vol. Maar de officier had nog meer troeven in h anden voordat hij met een eis van drieëneenhalf jaar ge vangenisstraf op de proppen kwam. De verdachte was door zowel de winkelier als de zaken man herkend tijdens verschillen de fotoconfrontaties. En ook de chauffeur werd op foto's herkend. De winkelier had. hem op de be wuste dag langzaam langs zijn zaak zien rijden. Ook een buurvrouw had de tweede man herkend. Ook hij moest gisteren voor de rechtbank verschijnen, maar de voormalige Schiedam mer schitterde door afwezigheid. Op de vraag waarom, moest zijn raadsman mr. V.L. Koppe het antwoord schuldig blijven. Zijn collega mr. J. A. M. van de Sande bepleitte vrijspraak voor de Rotterdammer. Hij voerde aan dat de dochter van de wijnhande laar, die tijdens de overval in de winkel was, na een spiegelcon frontatie had verklaard dat de man zelfs niet op de overvaller leek. Bovendien had het slachtof fer bij de persoonsbeschrijving gezegd dat zijn belager geen snor had, terwijl de verdachte er sinds jaar en dag wel degelijk een draagt. De fotoconfrontatie noem de hij wegens uiteenlopende re denen onbetrouwbaar. De verdachte gaf overigens wel toe gedurende een aantal jaren te hebben gehandeld in drugs. Maar omdat hij daartoe gekomen was doordat 2ijn vriendin verslaafd was, trachtte de advocaat ver zachtende omstandigheden aan te voeren. Mr. Van de Sande ging echter nog een stapje verder. Zijn diént wordt wegens hartklachten verpleegd op de ziekenafdeling van de gevangenis in Schevenin- gen en wil daar vandaan om zich uit onvrede over de behandeling in het Rotterdamse ziekenhuis Dijkzigt op te laten nemen. Daar om verzocht de raadsman de voorlopige hechtenis in afwach ting van het vonnis te schorsen. Na kort beraad werd het verzoek door de rechtbank echter afgewe zen. Hoewel de 32-jarige mede-ver dachte niet-kwam opdagen, werd zijn zaak toch behandeld. Hij werd eerder al zeven maal tot cel straffen variërend van drie weken tot vijf maanden veroordeeld. Te gen hem werd gisteren een ge vangenisstraf van twee jaar ge- eist. De rechtbank doet over dertien dagen uitspraak. met elkaar om de tafel gingen zit ten. „Het personeel stemde reeds regelmatig activiteiten op elkaar af, ook de besturen zaten qua ideëen min of meer op één lijn. De bedrijfscultuur was dus gelijk. Maar een nog bredere samenwer king sluiten wij niet uit. Ook an dere instellingen kunnen op de trein springen." Verhoudingen Gezien de onderlinge verhoudin gen, inhoudelijke overeenkom sten, geografische ligging en vooral de haalbaarheid lijkt het de twee besturen verstandig de stad op te delen in drie ongeveer gelijke delen. De eigen instelling krijgt dan als werkgebied Schiedam Oost, Zuid en Cen trum; drie wijken waar ongeveer een derde van de plaatselijke be volking (circa 25.000 mensen) leeft en deels werkt. André Woutersen: „Het centrum was altijd een witte vlek op de so ciaal-culturele kaart. Met de fusie werken we dat gat weg; de samen werking levert dus meer op dan de optelsom van beide instellin gen." De teamleider rekent ook op een grotere continuïteit in de samenwerking met andere orga nisaties en instellingen. Beide in stellingen willen namelijk met het aanbod een bijdrage (blijven) leveren aan het voorkomen of het opheffen van problemen die in de wijken aan de orde zijn. De beide besturen hebben er na drukkelijk voor gewaakt dat er aan de fusie louter positieve effec ten kleven voor de vrijwilligers. Scherpenisse: „Vrijwilligers en gebruikers moeten zich kunnen blijven identificeren met hun buurthuis, daarom blijft er een ac commodatiegebonden aanbod be staan dat dicht bij de wijk en de vrijwilligers staat. Dubbels blij ven noodzakelijk, maar zijn soms te vermijden. Voor een cursus Frans hoef je niet per se om de hoek terecht te kunnen, peuter- opvang maakt dat al meer nood zakelijk." Afstemming Het fusieproces neemt maximaal twee jaar in beslag. Het eerste jaar wordt besteed aan inhoudelijke afstemming met besturen, teams en vrijwilligers. Dit zal uitmon den in een gezamenlijk beleids plan. Volgend jaar januari worden enkele samenwerkingsprojecten gestart, zoals deskundigheidsbe vordering voor de beroepskrach ten, naschoolse opvang voor de basisgroepen 1 tot en met 5, op voedingsondersteuning voor ou ders en activiteiten voor tieners. In het tweedejaar wordt aandacht besteed aan de praktische en juri dische afwikkeling van de fusie. Wethouder De Leede heeft reeds ingestemd met het fusieplan. DtLFLABÖ WAtEftLCLIE Een zwarte vlag halfstok naast een bord dat boosheid uit over de ver woesting van de waterle hes. Foto Roel Dijkstra Maasland - Niek van der Drift is teleurgesteld en nijdig tegelijk. De Maaslandse bewoner van de Commandeurskade kan het niet verkroppen dat het Hoogheem raadschap van Delfland vrijwel alle waterlelies uit het water van de Gaag heeft weggemaaid. Vóór 4 juli moet er worden ge schouwd, waarvoor de verant woording op de kade bij de ge meente ligt. In het water heeft Delfland het voor het zeggen. Het hoogheemraadschap heeft de ver plichting te zorgen voor een goe de doorstroming van het water. Om aan die voorwaarde te vol doen wordt het werk uitbesteed aan een aannemer. Tot dicht aan de kant wordt alle begroeiing met waterlelies grotendeels wegge maaid. Niek van der Drift (57) steekt zijn woede daarover niet onder stoe len of banken. Hij kan het niet uitstaan dat er zo met de natuur wordt omgegaan. Hij heeft een groot bord in zijn tuin langs de Gaag geplaatst. 'Delfland zijn moordenaars van de waterlelies' staat erop. Pal daarnaast wappert een zwarte vlag halfstok. Een ver droogd bosje bloemen maakt het in het oog vallende geheel com pleet. Van der Drift zegt niet alleen naar het vlietje langs zijn huis te kij ken, maar ook naar de andere wa tergangen. „Daar is ook bijna al les weg." De Maaslandse tuinder annex bijenimker zegt vorig jaar al bij het districtshoofd van Delf land te hebben geïnformeerd waarom het karwei juist in deze lijd van het jaar moet plaatsvin den. „Dan zijn de lelies op hun mooist. Maar zij hebben ook een andere functie in het organisme. Kleine visjes, kikkers en tal van andere levensvormen zoeken on der die lelies naar schaduw." Van de door Delfland gedane be lofte om vijftig centimeter uit de kant te maaien zodat de planten kunnen overleven, komt volgens Van der Drift niet veel terecht. Met een hark toont hij dat vrijwel alle waterlelies los van de steel drijven. Ter hoogte van zijn huis heeft Van der Drift zelf lelies ge plant, wit, rose en geel. Veel is er niet van over. Gelaten harkt hij de drijvende restanten op een hoop bij elkaar. „Een hele trieste zaak", meent hij. „Zo'n lichaam als Delfland, dat zo radicaal de natuur vernie tigt." Niek van der Drift ziet wei een oplossing voor het probleem. „Kijk, waterbeheersing moet ab soluut gebeuren. Maar met één keer per jaar zou dat kunnen vol staan, twee keer is echt niet no dig," meent hij. „Eén keer is niet nadelig voor de doorstroming van het water, want die zit toch in het midden van de vliet." Om zijn ongenoegen over het ver lies van de waterlelies te uiten, laat Van der Drift het bord en de vlag nog even staan. „Voor dit jaar is het te laat, maar misschien helpt het voor volgend jaar." Maasland - De commissie cypór algemene'en bestuurlijke jiaken '(ABZ) in Maasland wil de gemeentelijke organisatie herstructureren. Van de vijf af- - delingen "-'financiën, welzijn, "algëmenezaken,1 burgerzaken'' en gemeentewerken - worden dé eerste vier tot twee afdelin:' 'gen 'samengesmolten, zodat er drie resteren. - Hiertoe is besloten om een compactere organisatie te krij gen waarin beter en sneller kari worden gehandeld. Voor zover valt, te overzien brengen de •maatregelen geen ontsla gen met zich,mee. De ambte- naren van de afdelingen die worden'samengevoegd blijven nagenoeg allemaal dezelfde werkzaamheden uitoefenen. Voor de reorganisatie, waar over personeel en medezeg genschapscommissie zijn ge ïnformeerd, wordt 70.000 gul» den uitgetrokken. Dinsdag 28 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald, 21.00u. ROTTERDAM De Tent Robert Baeldestraat. Ten- sio '94,21.00u. Dizzy JazzfrorrUhe conservatory, 22.00u. Rotown. SK- VR Poppresentatie, 20.00u. SKVR- Muziekschool Centrum-West. De persoonlijke noot, 20.00u. Woensdag29juni SCHIEDAM Podium. Presentatie Popschool Schiedam, 21.00u. VLAARDINGEN - Stadhuis;'Gemeentèraad;/19.30u, ROTTERDAM Sorbonne. Peter Vlietstra Band, 22.00u. De Twijfelaar, Desgar Ga ga, 23.00a. Popular. Voetbal: Ne- dertand-Marokko en andere verras singen, 23.30u. Wijkgebouw De Focus. Kmder-Rommelmarkt, 14.00-16.00u. Plaswijckpark. Poppentheater Anpeke Strack, 15.00u. Mad' Mick's Breakaway Café. Voetbal: Nederland-Marokko, 18.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'The Pia no' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9,45. Alhambra 2: 'Ace Ven tura' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'Angte' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- Si 'The Hudsucker Pro^r' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'MrJones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Grumpy Old., Men' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 4: The Concierge' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: True Ro mance' (16) dag. 4-6.45-9.30. Corso: 'Schmdler's List' (12) dag. 2- 8. Imax Theater: 'Blue Planet" (al) di.wo. 2-8. 'Mountain Gonlla' (al) di- .wo. 3-7. Lantaren/Venster 1: 'La Ardilia Roja' (16) dag.8-10. Lanta ren/Venster 2: 'Wat betreft de vrou wen' di.8. 'Maskers' di.10. 'Schreeuw Zonder Antwoord' wo.8. 'Van Aangezicht tot Aangezicht' wo. 10. Lantaren/Venster 3: lifeti mes' (16) dag. 8. Lantaren/Ven ster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. '1,2,3 Soleii' (16) dag. 10. Lumière h 'In tersection' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Paper'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Cool runnings' (al) dag 1.15-4-6.45. 'Love, Cheat Steal' (16) dag. 9.30. Rex: 'Every woman has a fantasy H' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstellmg. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Maassluis - Met de uitbreiding van de commissie groot-, midden- en kleinbedryf is de eis van de Ondernemers Federatie Maas sluis (OFM) er geen lid van de consumentenorganisaties in toe te laten, voor onbepaalde tijd in gewilligd. Daarover moet door b en w eerst nog advies worden in gewonnen bij de commissie. Ge zien de inbreng van de OFM valt echter niet uit te sluiten dat de nieuwe samenstelling van de commisie GMK nog wordt gewij zigd. De OFM is al enige tijd van me ning dat de commissie te weinig invloed heeft op het gemeentelijk apparaat. Door wijzigingen in de status van de commissie, waarbij het lidmaatschap van raadsleden werd geschrapt, twijfelde de OFM of zitting in de commissie nog wel zin had. Omdat vervolgens het idee van de OFM om aan te slui ten bij de commissie economi sche zaken door de politiek werd afgewezen, vreesde de onderne mersvereniging dat de commissie GMK nog minder in de melk te brokkelen zou krijgen. „Het functioneren van de com missie heeft vanwege de geringe resultaten frustraties opgeleverd bij het bedrijfsleven," uitte OFM- voorzitter N, Rol eerder dit jaar zijn kritiek in deze krant. „De OFM heeft het college en de sa menstellers van het collegepro gramma daarom gewezen op de noodzakelijkheid van uitbreiding van de commissie." Een intensieve briefwisseling tussen de OFM en de gemeente leidde tot voorstellen van het col lege waarin de ondernemers zich wél konden vinden. Inmiddels zijn vertegenwoordigers van on der andere de Kamer van Koop handel, OFM en de winkelcentra Koningsboek, Steendijkpolder, Binnenstad en Palet, onder wie OFM-voorzitter N. Rol, als lid van de commissie groot-, midden- en kleinbedrijf benoemd. Volgens het raadsvoorstel komt de benoe ming van een lid uit de consu mentenorganisaties in een later stadium aan de orde. In de onder- nemerskrant die regelmatig in Maassluis wordt verspreid, heeft de OFM zich al tegen dat voorne men uitgesproken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2