^flgP J PirMb. o i u i h1,"* s 11 Sloop voor nieuwbouw Politie wil dat spookrijder opnieuw rijexamen aflegt gpgf: Rotterdams Dagliladl Geen tweede kans voor ontnchtpleger 2de Tuinsingel moet plat voor stadsvernieuwingsplan Gemeente vindt dat er zorgvuldig is gekeken naar nieuwbouw Huize Spaland Hoogstraat helemaal autovrij Jeugdbende opgerold r r •Mfc'fflipWfl'.ii#^:iii|ji|WK' 7$Ss,<i Man fraudeert met uitkering Engelsen vast voor vandalisme Mannen breken in voor krat bier Autokraker gearresteerd Inbraak PPSC Weer te hard op Van Haarenlaan Autodieven slaan slag Voor 'n warme opfrisserü s#;» sl; tV#P ïClsïSï Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - Een 30-jarige Schiedammer is door de politie opgepakt omdat hij de Sociale Dienst heeft getild voor ruim zes duizend gulden. De sociale re cherche ontdekte dat de man in de periode februari 1990-deeem- ber 1991 voor een uitzendbureau werkte terwijl hij een RWW-uitke- ringgenoot, De extra verdiensten werden nooit gemeld. Tegen de verdachte is proces-verbaal opgemaakt. Bin nen afzienbare tijd dient de frau deur voor de rechtbank te ver schijnen. Hoek van Holland - De politie van Hoek van Holland heeft gister avond om tien uur vijf Engelsen aangehouden omdat ze vernielin gen hadden aangericht. De ver dachten sloopten een slagboom installatie en konden dankzij het door een getuige opgegeven sig nalement in de Wierstraat worden aangehouden. De mannen, tus sen de 19 en 30 jaar, zitten nog vast op het politiebureau. Hoek van Holland - Vier jonge mannen uit Nistelrode, variërend in leeftijd van 18 tot 21 jaar, zijn vanochtend vroeg door de politie aangehouden op verdenking van een inbraak. Twee surveillerende agenten hoorden rond half vier op de Harwichweg glasgerinkel en namen poolshoogte. Ze stuitten op vier jongens die een kratje bier tussen zich in droegen. Omdat de verklaring over de herkomst van de drank niet aannemelijk klonk, werd het viertal meegenomen naar het bureau. Bij controle bleek het bier uit een pand aan de Harwichweg te zijn gestolen. Bo vendien werd ontdekt dat vier au to's waren beschadigd. Schiedam - Twee bewoners van de Prinses Beatrixlaan hebben er voor gezorgd dat een autokraker door de politie kon worden aange houden, Ze zagen dat een 21-jari- ge Rotterdammer in hun straat een auto openbrak en er met de radio-cassetterecorder vandoor ging. Naar aanleiding van het op gegeven signalement kon de man op de parkeerplaats bij Zwembad Groenoord worden opgepakt. De verdachte werd tijdens een spie gelconfrontatie op het Schiedame politiebureau door de getuigen herkend. Schiedam - De Sehiedamse voet balvereniging PPSC heeft afgelo pen nacht ongewenst bezoek ge had in het clubgebouw in sport park Thurlede. Er werd een ruit ingegooid om binnen te komen. Uit de kantine verdwenen een voorraad etenswaren, drank en de kassa. De spullen werden later in een tuinhuisje langs het nabij ge legen spoor aangetroffen. Afgelopen weekeinde werd Thur lede ook al bezocht door inbre kers. Toen werden uit tien tuin huisjes gereedschappen en ande re goederen gestolen. Schiedam - Omdat omwonenden hebben geklaagd over de ver keersveiligheid op en rond de Burgemeester van Haarenlaan in Schiedam, heeft de politie er we derom een snelheidscontrole ge houden. Dat gebeurde gistermid dag tussen een uur en half vier. Van de ruim vierhonderd auto's die werden gecontroleerd, reden er 39 te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 95 kilometer per uur. Vlaardingen - Op de parkeer plaats aan de Lissabonweg in Vlaardingen zijn gisteren twee personenauto's van het merk Mercedes 280 gestolen. Uit de An neke Bussinkstraat werd een wit te vouwwagen ontvreemd. figs&j Rotterdam/Schiedam - De 43-jari- ge ontuchtpleger J. B. heeft het aan zijn eigen houding te danken dat hy gisteren door de rechtbank is veroordeeld tot een gevange nisstraf van vijftien maanden, waarvan vijf maanden voorwaar delijk. Ondanks dat hij in een eer der stadium het contact met de reclassering had verbroken, vroeg de officier twee weken gele den de zaak aan te houden om de Schiedammer alsnog te laten deelnemen aan het incestdader- project. Maar omdat de verdachte daar nauwelijks heil in zag, be sliste de rechtbank tenslotte an ders. Naast de celstraf dient hij zich te houden aan de richtlijnen die de reclassering voor hem uit stippelt. Bewezen werd geacht dat de Schiedammer het minderjarige dochtertje van zijn vriendin onge veer driejaar lang seksueel heeft misbruikt. Hij begon daarmee in 1989, toen het slachtoffertje 13 jaar was. Hij betaste regelmatig haar borsten en vagina, maar ging in een later stadium nog een stap je verder. Hij drong met zijn tong en vingers haar lichaam binnen. Ook Het de ontuchtpleger zich meermalen bevredigen. Soms thuis, soms ergens op een stille plek in de auto. De ontuchtige handelingen wei den de man door de rechtbank zwaar aangerekend, Vooral omdat de moeder van het meisje, zelf slachtoffer van incest, aan het begin van de relatie had gezegd dat hij hoe dan ook van haar doch ter af moest blijven. Ondanks dat ging de Schiedammer meer dan eens zijn boekje te buiten en ver greep zich aan het kind. Als ex cuus voerde hij aan dat hij de lief de wilde krijgen, die hij in de rela tie met zijn vriendin miste. In eerste instantie stelde de offi cier voor de man deel te laten ne men aan een project om de kans op herhaling uit te sluiten. Daar wilde de rechtbank gezien de slechte ervaringen die de reclas sering met de man had gehad echter niets van weten. De ver dachte had de mogelijkheid ge had deel te nemen aan het incest- dader-project en die kans was niet benut. Voor de officier zat er toen niets anders op dan een gevange nisstraf van een jaar te eisen. Die mocht van hem eventueel ook worden omgezet in dienstverle ning. De 2deTuinsingel. Om plaats te maken voor het nieuwbouwproject moeten alle huisjes er verdwijnen. Foto Roet Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam - Om plaats te ma ken voor nieuwbouw moet de 2de Tuinsingel in Schiedam plat. Alle acht huisjes moeten worden gesloopt voor 124 wo ningen, inclusief een woon zorgvoorziening voor oude ren, die op en rond de Marco- niweg uit de grond zuilen wor den gestampt, Ongeveer de helft van de bewoners heeft zich tegen de plannen van de gemeente gekeerd. Zij willen dathun huiswordtopgeknapt in plaats van met de grond ge lijk gemaakt. Maar deze variant (nummer twee) in het stadsvernieuwingsplan is als meest voor de hand liggend uit de bus gekomen. Burgemees ter en wethouders hebben er in maart van dit jaar al hun goed keuring aan gegegeven. In totaal kunnen binnen deze op lossing naast het ouderenproject zo'n vijftig woningen worden ge bouwd. Daarvan staan 24 gesta pelde sociale huurwoningen, waarvan negentien stuks voor ou deren, gepland aan de Singel en een even zo groot aantal vrije sec tor-appartementen aan de Korte Singelstraat. Verder behelst de variant zes eengezinswoningen, Niet af De ontwikkelaars van het stads vernieuwingsplan zijn van me ning dat het deel van Schiedam- Oost stedebouwkundig gezien niet af is en geen eenheid vormt. De Laurens Costerstraat en om liggende straten zijn opgeknapt, maar de nieuwe uitstraling houdt op bij de 1ste Tuinsingel. In het plan is aan de Marconiweg -de verbinding van de Korte Singel straat en de Van Swindensingel - een woon-zorgvoorziening, inclu sief een steunpunt voor ouderen uit Oost en het centrum, geprojec teerd. In het deelgebied 2de Tuinsingel moeten nieuwe hui zen komen en de Ohmstraat krygt een speelplek. Basisschool Smt Jan aan de Marconiweg kan eindelijk op een nieuw school plein rekenen. Vooruitlopend op het stadsver nieuwingsplan is op de hoek van de Singel en de Korte Singel- straat in 1991 al een aantal pan den gesloopt. Daarvoor is een tij delijk speelterrein tje in de plaats gekomen. Het is de bedoeling dat de speelplaats elders in de wijk wordt aangelegd nadat de nieuw bouw af is. De afgelopen jaren zijn uitvoerige onderzoeken verricht naar de staat., van de woningen in het stadsvernieuwingsgebied. Daar uit is gebleken dat een aantal panden aan de 1ste Tuinsingel moet worden opgeknapt en dat één huis rijp is voor de sloop. Voor wat betreft de 2de Tuinsingel is eveneens één woning niet te handhaven. In zes andere huisjes kari nog wel worden gewoond, hoewel renovatie vanuit bouw technisch opzicht sterk wordt af geraden. Daarom geldt eveneens in die gevallen een nadrukkelijk sloopadvies. Ook de twee panden op de hoek van de 2de Tuinsingel en de Singel, waarin een muziek- studio is gevestigd, staan op de nominatie gesloopt te worden. Ze hellen voorover en rechtzetten kost honderdduizenden guldens. Met de eigenaar is overeengeko men dat na de sloop twee nieuwe panden worden gebouwd. Een aantal bewoners van de 1ste Tuinsingel moet een deel van hun tuin afstaan voor het project. Bezwaarschriften Inmiddels is bij de gemeente een aantal bezwaarschriften binnen gekomen. De bewoonster van het pand aan de 1ste Tuinsingel 31 wil haar huis niet uit. Dat het fi nancieel niet haalbaar is haar wo ning te renoveren schuift ze in de schoenen van de gemeente, omdat die nagelaten zou hebben onderhoud te plegen. Ook enkele buren zijn tegen de sloop van de woning. Ze vrezen dat hun pan den schade zullen ondervinden van de sloopwerkzaamheden op nummer 31. Voornoemde bezwa ren zijn door de gemeente onge grond verklaard. Vier bewoners van de 2de Tuinsingel hebben zich uitge sproken tegen variant twee. De gemeente is gevraagd de variant onder de loep te nemen waarbij hun woningen gehandhaafd kun nen blijven. Dat alternatief, het goedkoopste, telt echter slechts 26 woningen. In vergelijking met de andere drie voorstellen komt in die variant het belang van de volkshuisvesting volgens de ge meente het minst goed tot zijn recht. De vier bewoners maken bezwaar tegen de voorgenomen sloop omdat ze vinden dat de mogelijk heid voor handhaving van hun huizen in combinatie met een be perkte renovatie onvoldoende is onderzocht. In de beschryving van het stadsvernieuwingsplan wordt echter gemeld dat de bewo ners niet aan een bouwtechnisch onderzoek wilden meewerken zo dat de pandjes alleen op hun ui terlijk konden worden beoor deeld. Schiedam - Het bezwaar dat de omwonenden van Huize Spaland in Schiedam maken1 tegende nieuwbouwplannen van hét'ver zorgingshuis aan de Willem An- dnessenlaan is volgens projectco ördinator Piet de Jong onterecht. Volgens De Jong was de nieuw bouw al lang geleden opgenomen in het bestemmingsplan en had den de buren de nieuwbouwplan nen kunnen zien aankomen als ze het bestemmingsplan hadden ge lezen. Daarby is er volgens hem tijdens een informatie-avond uit voerig met de omwonenden ge sproken over de plannen. De Jong wijst er verder op dat er niet 20 maar m het wilde weg wordt gebouwd. Volgens hem is er 'op een zorgvuldige manier ge keken naar de omgeving1. Terwijl er in het bestemmingsplan voor dat gebied geen maximum bouw hoogte is opgenomen, is er vol gens de gemeente toch rekening gehouden met de omwonenden door niet al te hoog én te dicht op de bestaande woningen te bouwen. Volgens De Jong is het dan ook niet terecht om te stellen dat het woongenot afneemt door de bouw van een nieuwe flat. „De nieuw bouw staat echt niet als een muur om de andere woningen heen. Je hoeft je gezicht toch met op één plaats te houden?" De omwonenden maken ook be zwaar tegen het verkeerspro bleem dat zal onstaan. Volgens hen'biedt de parkeergarage die wordt gebouwd niet genoeg plaats voor de auto's die er bij ko men. Daarnaast menen ze dat de weg naar het huis toe te smal is voor het zware bevoorradingsver- keer. „Er is bij de plannen reke ning gehouden met een één-op één verhouding tussen woningen i< en parkeerruimte," zegt De Jong. ;,Er zijn natuurlijk veel ouderen die autorijden, maar relatief ge zien rijdt deze groep minder auto dan de rest van de bevolking." Op piekdagen zoals kerst en va der- of moederdag kunnen de be zoekers gebruik maken van de nieuw te bouwen parkeerruimte naast het huidige fietspad. De bomen die naast het fietspad staan hoeven geen plaats te ma ken voor deze nieuwe parkeer ruimte. De Jong meent dat er voor het be- voorradingsverkeer wel een op lossing te vinden valt. „Je kunt met de leveranciers de afspraak maken dat ze niet met grote vrachtwagens komen voorrijden, maar daarvoor kleinere bestelau to's gebruiken." De gemeente heeft toegezegd nog te gaan praten met de omwonen den. Door Jan Rozendaal Schiedam - De 67-jarige spookrij der die het afgelopen weekeinde een dodelijk ongeluk veroorzaak te by het Kethelplein in Schiedam zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. Daarbij zal hem dan waarschijnlijk dood door schuld ten laste worden ge legd. Dat kan een maximale ge vangenisstraf van negen maan den of een boete van 25.000 gul den opleveren. Een langdurige ontzegging van de rijbevoegd heid behoort ook tot de mogelijk heden, eventueel in combinatie met een (voorwaardelijke) gevan genisstraf of boete. Daarnaast houdt de politie de mo gelijkheid open om een nieuwe rijproef te vorderen van de man. Dat betekent dat zijn - inmiddels ingenomen- rijbewijs ongeldig wordt verklaard. Volgens artikel 18 van de Wegenverkeerswet kan de politie dat doen. Hoewel hier over nog geen beslissing is geno men, meent een woordvoerder van de politie dat 'dit toch wel het minste is.' Deze mogelijkheid wordt nogal eens ingezet bij auto mobilisten die herhaaldelijk zijn gepakt voor dronken rijden of bij voorbeeld met een sukkelgange tje van dertig kilometer per uur over de rijksweg rijden. Ook het opleggen van een onderzoek naar de lichamelijke- en geestelijke gezondheid behoort tot de moge lijke procedures voordat de man weer de weg op mag. Grove manier De politie spreekt van. 'een grove manier van onoplettendheid' bij de inwoner van Honselersdijk. De man reed zaterdagavond rond half acht over de rijksweg 20 (Hoek van Holland richting Gouda) en was op weg naar Schiedam. Maar in plaats van de afslag Schiedam-Noord te nemen, reed nlj de A4 richting Benelux- tunnel op. Ter hoogte van de af slag Vlaardingen-Oost is hij op de rijksweg gedraaid en op de rech ter rijbaan tegen het verkeer in terug gereden. In de bocht van het Kethelplein botste hij op een motor. De motorrijder, een 41-ja- rige man uit Spijkenisse, kwam daarbij om het leven, terwijl zijn vriendin, die achterop zat, een dwarslaesie opliep. Praten Volgens getuigen zat de spookrij der druk te praten met een 70-ja- rige plaatsgenoot, die rechts- voorin zat. In ieder geval had hij geen oog voor de waarschuwin gen van het tegemoetkomend verkeer. Met een gangetje van De ravage na het ongeluk bij het Kethelplein in Schiedam waarbij de spookrijder betrokken was. Foto Roel Dijkstra vijftig tot zestig kilometer per uur reed hij door in een poging om zo weer op de rijksweg 20 te komen. „We weten niet wat de man be zielde. Draaien op de vlucht strook en terugrijden. Het is on begrijpelijk," aldus een politie- Dit jaar zijn bij de politie in totaal 94 meldingen van spookrijders binnengekomen. Daarbij bleken drie meldingen vals en is ruim vijftig keer geen spookrijder aan getroffen. Dertig keer betrof het een echte melding en dne keer is de automobilist door de politie aan de kant gezet. Twee spookrij ders verooi zaakten een aanrij ding waarbij slachtoffers vielen. Hoewel spookrijders over het al gemeen 'iels ouder' zijn, rijden volgens Rob van Rees van het Korps Landelijke Politiediensten m Driebergen ook jongeren regel matig de verkeerde kant van de rijksweg op. Van Rees: „Vaak ver gissen ze zich in de wegsituatie. Je ziet het bijvoorbeeld bij tank stations. Dan rijden ze de rijks weg op en slaan links af. Of ze kunnen de goeie pomp niet in één keer vinden, draaien een rondje by het tankstation en rijden ver volgens na het tanken de verkeer de kant op." Een andere veel voorkomende oorzaak is stress. „De mensen hebben prtvéproblemen, het is druk op het werk of er is de drei ging van ontslag, dan zijn ze daar mee bezig en letten niet op de weg." Volgens Van Rees is er weinig aan te doen om spookrijders tegen te houden. „Bij elke afrit staat een geslotenverklaring (rood bord met witte balk, red.) en daaronder met grote letters: Ga terug. Wat fnoet je anders. Je kan er moeilijk spoorbomen neer zetten, want vanaf de andere kant komt het verkeer met een flinke gang aan rijden." De spookrijder uit Honselersdijk ligt nog met een gebroken borstb een in een ziekenhuis. Zodra hy daaruit wordt ontslagen zal de po litie het onderzoek afronden en dan zal de officier van justitie een beslissing nemen over welke fei ten hij hem ten laste zal leggen. Vlaardingen - De Hoogstraat in Vlaardingen wordt helemaal voet gangersgebied. Voor-het-grootste deel van de winkelstraat geldt al langer een verbod voor auto's en (brom)fietsers. Alleen op het deel tussen de Afrol en de Joannes de Dooperkerk mag nog worden ge reden. Maar dat is met ingang van vrij dag 8 juli dus ook over. Dan wordt de straat afgesloten voor de auto's door er een verplaatsbare paai neer te zetten. Die wordt 's mid dags na vijf uur (op koopavonden na winkelsluitingstijd) wegge haald tot de volgende ochtend elf uur, zodat het bevoorradend ver keer bij de winkels kan komen. Doorgaand autoverkeer mag ook dan geen gebruik maken van de Hoogstraat; de fietsers hoeven tij dens die uren niet af te stappen. Het besluit is genomen in overleg met winkeliers en omwonenden. In eerste instantie was het plan om het noordelijke deel van de Hoogstraat alleen op vrijdag avond en zaterdag af te sluiten, maar een meerderheid van de be trokkenen pleitte voor een alge hele afsluiting. Dat verzoek is nu door de gemeente ingewilligd. De regeling voor bevoorradingsver- keer is ruimer dan in de rest van Vlaardingens belangrijkste win kelstraat. Dat is gedaan omdat de bevoorraders zich in de praktijk nauwelijks aan de beperktere openingstijden houden. Het gaat om een proef voor een periode van een jaar. Hoek van Holland - Met de aan houding van twee inbrekers heeft de politie van Hoek van Holland 38 diefstallen en in braken opgelost. De delicten werden de afgelopen negen maanden gepleegd door een jeugdbende bestaande uit elf jongeren variërend in leeftijd van 16 tot 20 jaar. De twee verdachten werden onlangs op heterdaad betrapt tijdens een inbraak in wijkge- bouw De Hoekstee. Tijdens de verhoren kwam aan het licht dat het duo deel uitmaakte van een jeugdbende die in wisse lende samenstellingen ope reerde. Er werden zeventien autokraken en evenzoveel in braken in kantines, winkels, horecabedrijven en tuinderij en gepleegd. De totale waarde van de buit, hoofdzakelijk geld en geluids apparatuur, is zo'n 35.000 gul den. De bij de inbraken veroor zaakte schade bedraagt rond de 15.000 gulden. De gestolen goederen werden doorver kocht aan twee helers in Hoek van Holland. Van Beethoveniaan 170 Schiedam-Noord. Tel. 010-4703470

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 3