Waterweg 15 'Wanneer gaat dit college nou eens keuzes maken Kethel slijpt de messen Elfde editie Hoekse Havendagen moet alle records verslaan; 'Roddel en achterklap vertroebelen discussie nieuw bestemmingsplan' genda De maat is echt vol! Tekenen en schilderen Het natuurt in de buurt Bieb leent nu ook cd-I's uit Stadhuis deze zomer 's avonds op slot Vrijwilligers nodig voor zwem-activiteiten ÉlïÉS®«al*Pre,- Rotterdams Dagblad Woensdag 29 juni 1994 Het was me nooit zo opgevallen, maar inderdaad: het centrum van Vlaardingen is een rotzooitje. Op de Westhavenplaats staan twee ver schillende soorten paaltjes aan de trottoirrand: grijze betonnen Vlaardingertjes en groene Amsterdammertjes. En er is nog veel meer mis: blauwe afvalbakken, grijze elektriciteitshuisjes, smalle trottoirs, hekjes, stroken zand en roosters om de bomen. Op deze anarchie werd ik vorige week attent gemaakt door twee "Vlaardingse proj ectmanagers. In een artikel in deze krant hielden ze een pleidooi voor 'uniformiteit in details', want 'het winkelend pu bliek moet weten waar het aan toe is'. Om dat nobele doel te berei ken, stelt de gemeente een bedrag van 4,5 miljoen gulden ter be schikking, want geld speelt geen rol als het gaat om het visueel wel zijn van de "Vlaardingse burger. O lieve Heer, bad ik in stilte, nadat ik het artikel had gelezen: verlos me van deze appararatsjiks. Laat de Belgen desnoods de welstands commissie overnemen, geef de Fransen het beheer over de parkeer plaatsen, maak de Italianen de baas over de verkeerslichten, laat voor mijn pan café d'Oude Stoep runnen door een Duitser met een bierbuik, maar sla deze ambtenaren alstublieft in goed oudtesta mentische traditie met stomheid als u nog enig mededogen met ons Vlaardingers heeft. Wantje moet toch wel een I.Q. van min honderd hebben om bij die paaltjes op de Westhavenplaats te durven zeggen: 'Kijk, zo willen wij het dus niet meer.' (Let vooral op het woordje 'dus'.) Vele malen be ver had ik elke dag de TROS met Sets, wandel, rijd, vlieg, stop 'm d'r in, dan dat ik mij laat koeioneren door een stel neuzelende ing.'s, die na een studie van vier jaar als hoogste wijsheid verkondigen dat grij ze en groene paaltjes van een afwijkend formaat het winkelend pu bliek in verwarring brengen. 'Ik voorspel u: als deze mensen het voor het zeggen krijgen, zullen we het nog beleven dat alle terrasstoelen en -tafels worden gelijkge schakeld en de cafés allemaal dezelfde naam krijgen. Ook de natuur zal eraan moeten geloven. Want uit eigen ervaring weet ik: die bomen, och jee, die doen maar, ze groeien alle kanten uit. ze laten hun blaadjes op .het trottoir vallen, de een heeft een gladde stam en de ander een geschilferde... alsof we geen welstandscommissie heb ben. Er is voor deze mierenmanagers nog veel te verbeteren in de Open bare Ruimte Stadshart. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jeile Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans In de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 is gedurende de maanden juli en augustus een ten toonstelling te zien over tekenen en schilderen. De expositie is vormgegeven door tekenares en ont werpster Marijke Gasille en is bestemd voor zowel de beginnende als de gevorderde amateur. Het tekenen en schilderen wordt door middel van elementen zo als vorm, kleur, beweging en compositie uitgelegd. De tentoonstelling is vrij te bezoeken tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. Vlaardingen De kijk van de Vlaardingers op de natuur in hun stad. Dat is het thema van een fotowedstrijd die de Dienst Milieu uitschrijft ter gelegenheid van de ge lijknamige tentoonstelling 'Het natuurt in de buurt'. Deze expositie vindt in oktober plaats in het natuur- en milieucentrum 't Hof. Een prachtige berm, plantjes tussen de stoeptegels, het nest van een meerkoet: talloze foto-onderwerpen zijn mogelijk. Iedereen die graag fotografeert kan meedoen, verschillende prijzen zijn te vergeven. De jury let in de eerste plaats op originaliteit. De foto van de eerste prijs winnaar wordt gepubliceerd op de infopagina van de gemeente Vlaardingen, De veer tien winnende foto's maken deel uit van de tentoon stelling in "t Hof. Tot en met 9 september kunnen vier foto's (zwart-wit of kleur) worden ingestuurd. Een wedstrijdformulier met voorwaarden is verkrijgbaar bij de Vlaardingse fotozaken, de bibliotheken, de VW. boekhandel Den Draak, het publiekseentrum in het stadhuis en het natuur- en milieucentrum 't Hof aan de Hofsingel 80. Telefonisch aanvragen kan ook: 2484500. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De Centrale Bibliotheek aan de Waalstraat leent met ingang van 4 juli ook cd-I's en cd-Roms uit. Al eerder profileerde de bibliotheek zich als innovatieve in stelling door het beschikbaar stellen van de catalo gus aan computerliefhebbers in bezit van een mo dem (Biblitel). Binnen afzienbare tijd zullen ook cd- Roms en elektronische databanken via de studiezaal van de biblitoheek ter raadpleging beschikbaar ko men. Omdat veel mensen nog niet beschikken over een 'cd-I speler, kan ook deze geleend worden. Op ver toon van de lenerspas bibliotheek krijgen leners vijf .procent korting op de aankoop van een cd-I speler bij Radio Modern op het Liesveld. Kopers krijgen bo vendien drie bonnen voor het gratis lenen van een cd-I bij de bibliotheek. Tijdens de zomervakantie, in de periode van maan dag 4 juli tot en met vrijdag 12 augustus, is het stad huis van Maassluis 's avonds gesloten. De deuren gaan om 18.00 uur dicht, er 2ijn geen avondvergade ringen. Alleen de afdeling burgerzaken blijft op dinsdag geopend van 17.00 tot 19.00 uur. Tijdens de zomervakantie worden in en rond het zwembad Dol-fijn diverse evenementen georgani seerd voorkinderen van 6 tot 12 jaar. De zwem-in be helst activiteiten als spijkerbroekhangen, snorke len, ponyrijden, poffertjes bakken en verschillende waterspelen. Ook is er een springkussen en een mi- ni-golfoaan. De zwem-in wordt gehouden van 1 tot en met 5 en van 8 tot en met. 12 augustus van 9.00 tot 13.00 uur. Een toegangskaartje kost vijf gulden. De organisatie zoekt nog enkele vrijwilligers die tijdens de activitei ten willen helpen. Voor informatie: Jilles van Dam of Aad Kloosterman, telefoon: 01899-12876. sü Door Jan Rozendaal Vlaardingen - Als het Nederlands elftal vanavond aan de tweede helft begint, buigt de "Vlaardingse gemeenteraad zich over de finan ciële zorgen. De komende jaren moeten bedragen van tussen de vijf- en acht miljoen gulden wor den bezuinigd; en of dat allemaal nog niet genoeg is, over dit jaar nogeens eventjes 1,8 miljoen. Een pittig debat, zou je verwach ten, Stakende ambtenaren die worden bedreigd met ontslag, klagende verenigingen en instel lingen die wéér in moeten leveren en demonstrerende inwoners die te hoop lopen tegen hogere tarie ven - zou het vanavond druk wor den op de stoepen van het stad huis? Nee dus. Ook al had Oranje toevallig niet op dezelfde tijd ge speeld, zelfs dan niet. John Ranshuijsen, ex-wethouder van financiën en met Leo ten Ha ve als zelfstandige fractie afge splitst van de PvdA, venvacht zelfs dat het in de raadszaal er rustig aan toe zal gaan. En ja, waar valt eigenlijk over te praten? Want de bezuinigingen worden dit én volgend jaar vooral inge vuld met financieel-techniscbe maatregelen. En nog wat restjes worden bij elkaar gesprokkeld door investeringen op te houden en vacatures selectiever te vervul len. Niet iets om je echt druk over te maken. Of juist weer wel, omdat het allemaal zo weinig zegt. Het is zo boekhouderig. Ranshuijsen: „Financieel-tech- nisch zal het allemaal best klop pen. Maar inhoudelijk deugt er natuurlijk niet veel van. In het college-programma (van 8 april 1994, red.) staat dat het wenselijk is om de komende maanden een visie te ontwikkelen op het taken- en voorzieningenpakket van de gemeente. Maar wat doet het col lege nu: ze stellen het alsmaar uit. Ze praten alleen maar over struc turen, trajecten en themaconfe renties, maar wat ze concreet wil len - laat staan over wat ze niet meer willen, want dat is natuur lijk nog moeilijker - blijft maar verborgen. Wanneer gaat dit col lege nou eens keuzes maken, vraag ik me dan af, „Ja, eind 1995, als het college er al anderhalfjaar zit. Dat lijkt me rij kelijk laat. Bovendien zullen er dan zoveel nieuwe problemen en tegenvallers zijn. Ik zie tenminste nog weinig verbeteringen. Het nieuwe kabinet zal zeker niet minder willen bezuinigen en daarvan krijgt ook Vlaardingen haar deel," Ranshuijsen vindt dat het college met de 'keuze' om geen beleidsin houdelijke keuzes te maken, de politiek geen goede dienst be wijst. „De nieuwe coalitie heeft er, net als de meeste andere par tijen overigens, de mond van vol om de politiek dichter bij de bur ger te brengen. Men wil een draagvlak creëren voor de beslui ten. Op deze manier komt daar natuurlijk niks van terecht." Vervolgens komt Ranshuijsen weer op het maken van keuzes. Heldere voorstellen, die mis schien de burger geld gaan kos ten, of waardoor hij ergens geen gebruik meer van kan maken. Dat zal de burger wel pikken, als hij er maar iets goeds voor terug krijgt. Ranshuijsen: „Ik weet wel dat de problemen groot zijn en antwoor den tot achter de komma heb ik ook niet, maar deze werkwijze is verlammend. En als ik dan lees dat de nieuwe wethouder van fi nanciën niet verwacht had dat de financiële problemen zo groot wa ren toen hij op 12 april achter zijn bureau ging zitten, dan stoor ik mij daaraan. Want als hij de meer jarenbegroting die de raad vorig jaar heeft vastgesteld goed hac gelezen, had hij al een heieboe geweten. Dat het dan niet mee valt, daar heb ik alle begrip voor maar het is wat laat als hij zid toen pas realiseerde hoe de situ atie er voor stond." Een monsterverbond, werd dd nieuwe coalitie van PvdA, WD CDA en D66 door de tegenstan ders genoemd. Een dub van te genpolen, die misschien wel keu zes wil maken, maar het niet een1 kan worden hoe die dan moeter uitvallen. Ranshuijsen: „Ik wee niet of het heeft geholpen, zo', breed college formeren om eei breed draagvlak in de samenie ving te creëren. Ik kan dat nu nie beoordelen. Dan moet er eers eens wat gebeuren." Door Peter de Lange Schiedam - In Kethel-dorp worden de messen geslepen voor de ontmoeting morgen avond met ambtenaren van Gemeentewerken en leden van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. De hoorzitting vorige week don derdag over de herziening van het bestemmingsplan heeft veel kwaad bloed gezet. De Kethelaars die zich toen in het stadhuis verzamelden om hun zegje te doen hebben het gevoel dat ze met een kluitje in het riet zijn gestuurd. Dat zullen ze geen tweede keer la ten gebeuren. De gemeente Schiedam lijkt wei nig lering te hebben getrokken uit de vorige confrontatie. Ge meentewerken werd toen door de raadscommissie op de vingers ge tikt omdat een eerste inspraak avond wel heel gebrekkig en haastig was voorbereid. Dat moest over, en beter. Maar wat ge schiedde? Afgelopen zaterdag kregen slechts zes Kethelaars een uitnodiging voor de nieuwe af spraak morgenavond. Dat groepje moest de rest van de bevolking maar mobiliseren. En dus toog een inwoonster gis terochtend nijdig naar het stads kantoor om daar de invitatie 150 keer te copièren, werk dat de ambtenaren eigenlijk zelf hadden moeten doen. Ze hebben tenslot te alle namen en adressen bij de hand. Daarbij vermeldt de brief ook nog eens dat er in het stad huis maar plaats is voor zestig personen. Gezien de vorige blun der niet erg tactisch, vinden ze in Kethel. Dakkapellen Daarbij komt nog eens dat Ge meentewerken sinds maart volop gelegenheid heeft gehad de inwo ners van Kethel te informeren over de voorgenomen herzienin gen. Nu moet dat opeens op stel en sprong, omdat de gemeente raad het bestemmingsplan nog voor de vakantie, tijdens de ver gadering van 4 juli, wil vaststel len En waarom is daar eigenlijk zo'n haast bij? „Het is allemaal even twijfelachtig," zegt Anja Drop, woordvoerder van de circa 150 Kethelaars die zich hebben uitgesproken tegen een nieuw be stemmingsplan. Kern van de herziening is dat de maximale nokhoogte van panden - ;\y.' fo.; .«J is- -«,2 sjnifrftss Ui! <j W-S.V-iw- Aan de Schiedamseweg 15 moet een woonhuis annex kantoor worden gebouwd. Een mooi ontwerp, zeggen de dorpsbewoners, en het gezin dat er komt te wonen is welkom. Maar wat betekent het voor toekomstige bouwplannen in Kethel? Foto Roeioykstra in Kethel wordt opgetrokken van acht naar negen meter. Gemeen tewerken zegt dat het verzoek daartoe eigenlijk uit Kethel zelf komt, omdat veel mensen een dakkapel op hun huis willen zet ten. Maar de bevolking heeft de indruk dat de gemeente die ver ruiming enkel wil doorzetten om een stilgelegd bouwproject aan de Schiedamseweg weer vlot te trek ken. Met als onaangenaam ge volg, vreest Kethel, dat straks overal in het dorp karakteristieke gevels worden gesloopt om extra woonruimte te creëren. Van aanvragen voor dakkapellen weet Anja Drop trouwens niets. „En moet daar een heel bestem mingsplan voor worden aange past? Voor mensen die een dak kapel willen bestaan ontheffings mogelijkheden." Veel liever dan verruiming van de bouwmoge lijkheden, zien de actievoerders een beperking daarvan - dan pas is de gemeente geloofwaardig als ze zegt dat 'memand het karakter van Kethel wil aantasten'. Die geloofwaardigheid is er sinds de hoorzitting van vorige week niet groter op geworden. Anja Drop: „Wij mochten alleen aan het begin ons verhaal vertellen, daarna kwamen de ambtenaren en commissieleden aan het woord. Reageren op wat zij zeiden -en daar waren nogal wat halve waarheden en gratuite bewerin gen onder - mochten we niet." Of de Kethelaars morgenavond meer spreektijd krijgen weet nie mand in het dorp. Zelfs de status van de bijeenkomst is onduide lijk. Is het een inspraakavond? Een informatie-avond? Bieden de resultaten juridisch enig hou vast? Het gevoel overheerst dat de raadscommissie de actievoer ders in het dorp alleen maar bij elkaar wil hebben om de gemoe deren te sussen met een 'er is niets aan de hand'-verhaal. Anja Drop: „Zo van, geef ze nou een avondje info, dan is de pijn weg." Maar de pijn zit diep. En de ach terdocht is groot. Telkens weer duikt het perceel Schiedamseweg 15 op in de discussie. Wat is daar precies aan de hand? Waarom wordt dat project 'een probleem', zoals wethouder Hafkamp vorige week zei. als de bouw met binnen kort wordt hervat? Sinds wanneer maakt de gemeente zich zo druk over particuliere bouwplannen, dat er stante pede een bestem mingsplanvoor moet worden her zien? Heipalen Anja Drop stelt voorop dat nie mand de familie Van der Windt het recht wil ontzeggen er een woonhuis annex kantoor te bouwen. Zc'n hetze zou de sfeer in het dorp verpesten. Van der Windt is van harte welkom. Maar het is natuurlijk wel gek dat de gemeente eerst toestemming geeft om palen te heien, dan de bouw laat stilleggen omdat het ontwerp niet strookt met het be stemmingsplan, en vervolgens op de proppen komt met een nogal ingrijpende herziening die be trekking heeft op het hele dorp. Een van de speculaties is dat Van der Windt heeft gedreigd met een schadeclaim. Een ander gerucht luidt dat hij goed bevriend is met burgemeester Scheeres. Weer een ander zegt dat de bouwer en de burgemeester elkaar goed ken nen. Anja Drop is niet blij met zul ke verhalen van horen zeggen, ze vertroebelen de discussie. Maar, zegt zij ook, de gemeente werkt die speculaties zelf in de hand door gewoon niet duidelijk te zeggen waar het op staat. „Dat meneer Griffioen (adjunct-direc teur Gemeentewerken, red.) zei dat de heipalen de grond in moes ten omdat ze niet horizontaal ko nen worden opgeslagen, is na tuurlijk een lachertje. Zoiets neemt niemand serieus. Nee, er zit daar ergens een addertje onder het gras, en wij hopen morgen avond boven water te halen wat dat precies is." Popschoj Woensdag 29 juni SCHIEDAM Podium. Presentatie Schiedam. 21.00u. VLAARDINGEN Stadhuis. Gemeenteraad, 19.30u ROTTERDAM Sorbonne. Peter Vlietstra Band 22.00u. De Twijfelaar. DesgarGa ga, 23.00u. Popular. Voetbal: Ne derland-Marokko en andere verras smgen, 23.30u, Mad Mick's Brea; kaway Café. Voetbal: Ni Marokko, 18.30u. Donderdag 30 juni SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Richard. 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zou tendijk, 12.45u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Metamorpho-, sen,20.30u. St.Laurenskerk.MicR) dagpauze-concert, 12.45u. Night- town. Busi Mhlongo, 21.QOU. Ro-; town. Vers uit de Maas, 21.30u.SK-' VR-Muziekschool Centrum-Westf Pianouitvoqnng, 20.30u.' De Twijfe-. laar. Skunk Funk, 23.00u. Mad. Mick's Breakaway Café. SheepTo^ ss in atnum. 12.00u. Bar bungee irr atnum, 19.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The Pia no' (12) dag- 11,45-2.15-4.45- 7.15-9.4^; Alftambra 2: Ace Veitf tura' (al) dag. 6.45-9.30! do. ooft 1.15-4. Calypso 1: 'Angie' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Damage' (16) dag. 1.15-4-6.45= 9.30. Calypso-3: The Hudsucker Proxy' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30^ Cinerama 1: 'MrJones' (al) dagl 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 2r 'Grumpy Old Men' (al) dag, 1.15-4-1 6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Pelh can Bnef (12) dag. 1.15-5-8.30; Cinerama 4: The Concierge' (a| dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: True Romance' (16) dag. 4-6.45; 9.30, doook 1.15. Corso: 'Schmdj, ler's list' (12) dag. 2-8. ImaxThea* ter: 'Blue Pianet' (at) do.wo. 2-8. 'Mountain Gorilla' (al) dowo. ,3^ Lantaren/Venster 1: 'La Ardiffa Ro- ja' (16) dag.8-10. Lantaren/Ven ster 2: alle films (16) 'Een les in lief de' do.8-10. 'Schreeuw Zonder Ant woord' wo.8. 'Van Aangezicht tot Aangezicht' wo.10. Lantaren/Ven ster 3: 'Lifetimes' (16) dag. 8_ Temptation of a Monk' (16) dag 10, Lantaren/Venster 4: 'Vacas' (16) dag. 8. '1,2,3 Soleil' (16) dag. 10.; Lumière 1: 'Intersection' (al; dagi 1.15-4-6.45-9.30, Lumière 2:' 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30j Lumière 3: The Paper' (12) dag; 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4:> 'Cool runnings' (al) dag. 1.15-4 6.45. 'Love, Cheat Steal'(16) dag. 9.30.'Rex: 'Every woman h3S a fan; tasyli' (18) dag.vanaf 12 dood.voot; stelling. Thalia: 'Naked gun 331/3 The final msult' (al) dag. 1.154». 6.45-9.30. Vrijdagavond vaart rond 20.15 uur een keur van schepen aan dé Hoekse Berghaven voorbij oré vervolgens een plaats in te nemen in de haven. De vlootschouw vat naast nostalgische schepen ook vaartuigen van onder andere Rijkswaterstaat, het Gemeente lijk Havenbedrijf, de rivierpolitie douane, Takmarine, de Koninklij ke Nederlandse Reddingmaat schappij en het loodswezen. Df; meeste schepen blijven tijdens de Havendagen voor bezichtiging liggen. t Vrijdagavond wordt om 23.00 ua| bij het Expocentrum aan de Nieu- we Waterweg een spectaculair licht- en vuurwerkshow geho#: den. Het hoogtepunt van de sho'f is, mits de weersomstandigheden het toelaten, de act met een helt kopter die uit de rook tevofiK schijn komt. Of het magie keüjkheid is, zaL men met c"* ogen moeten aanschouwen. Hoek van Holland - Zo'n 60.000 bezoekers kwamen vorig jaar af op het programma van de Hoekse Havendagen. Voor deze elfde edi tie, vrijdag 1 en zaterdag 2 juli, re kent de organisatie op nóg meer gasten. Niet alleen Rijkswater staat viert namelijk tegelijkertijd het 100-jarig bestaan van de Ver eniging van Waterstaatkundige Ambtenaren. Ook het Nederlands Rode Kruis, afdeling Maassluis, Maasland en Hoek van Holland zal zich ter viering van zijn 50-ja- rig bestaan extra manifesteren. En voor het eerst is een kermis gekoppeld aan het evenement. Het terrein wordt om die reden uitgebreid tot aan de Koningin Emmaweg. Op deze plaats is van af vandaag onder andere de ker mis te vinden. Ook staat er een grote tent van Rijkswaterstaat op gesteld, waarin een tentoonstel ling is te bezichtigen over de in aanbouw zijnde Stormvloedke ring Nieuwe Waterweg Noord tus sen Maassluis en Hoek van Hol land. In een aparte stand zet de dienst haar werkzaamheden uiteen om trent de bescherming en onder steuning van het milieu. Ook an dere facetten van Rijkswaterstaat komen aan de orde. Zo tonen ambtenaren hun vaardigheden met een stoomwals en een asfalt- spreidmachine. En op een zomer se dag een strooier met sneeuw ploeg op de weg zien lijkt onwaar- schijnlijk, maar tijdens de Hoek se Havendagen is men hiervan getuige. Op het programma staan verder veel demonstraties, onder meer een duik- en bergingsshow van Takmarine bv, een dochteronder neming van Smit Tak uit Rotter dam. Ook de jeugd EHBO A/B van het Rode Kruis en de Lotus- groep laten zien wat zij in hun mars hebben. De volwassenen van het Rode Kruis zetten een scheepsramp in scène. Traditiegetrouw keren enkele vaste items terug. Een niet meer weg te denken programma-on derdeel zijn bijvoorbeeld de rond vluchten per helikopter. Verder trachten ook dit jaar talloze koop lieden hun kleding, cd's, schilde rijen en andere zaken aan de man te brengen op de Havenmarkt. Rondom de Berghaven is vrijdag een kunstmarkt te vinden, waar verschillende kunstenaars acte de présence geven. En als van ouds kunnen bezoekers zaterdag ochtend tussen 09.00 en 11.00 uur aanschuiven aan een groot gratis openiuchtontbijt. Sportief Twee sportieve onderdelen zijn de Havenloop en de Coca Cola Ski Show. De Havenloop wordt zater dag voor de tweede maal dit jaar gehouden. Start en finish zijn aan de Cruquiusvfeg. Om 16.00 uur vertrekken de junioren voor een loop van circa twee kilometer, waarna om 16.30 uur de senioren de vijf kilometer mogen volbren gen. Een dag eerder presenteert het showteam van Coca Cola tus sen 15.00 en 19.00 uur zijn kun sten op de lange latten. Een onbe twist hoogtepunt van de show is de onnavolgbare Rapid Fire, waarbij drie springers achter elkaar naar beneden komen en vlak naast elkaar op het luchtkus sen zullen landen. De sprong be vat maar liefst acht salto's. Het GWK speelt, samen met an dere instellingen, in op de the ma's vakantie, sport en vrije tijd. Zaterdagmiddag komt een acht tien meter lange showtruck naar Hoek van Holland, waarop een non-stop vijf uur durende show gepresenteerd wordt, met optre dens van artiesten als Ricardo en Mai Tai. Wie de wateren rond Hoek van Holland wil verkennen, kan beide dagen inschepen op motorpar tyschip Columbus. Aan boord ge komen waant men zich in een an dere tijd. Zaterdagavond vindt op dit schip een romantische dans avond plaats. De gasten vertrek ken vanuit de Berghaven voor een ontdekkingstocht door de ha vens van Rotterdam. Tegelijker tijd wordt een saladebuffet geser veerd. Een dag later, zondag 3 juli, vaart de Columbus via de Nieuwe Wa terweg, Nieuwe Maas en de Lek naar het Amsterdam Rijnkanaal, waar ten hoogte van Utrecht een toeringcar gereed staat om de mensen weer terug te brengen naar Hoek van Holland. Kaarten voor alle rondtochten zijn ver krijgbaar bij de VW. Na de aarzelende start verleden jaar, staat ook bij deze editie de vlootschouw op het programma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1