Waterweg 15 Camping Vafamil vreest voor toekomst 1 I A Milieuzorg op school bespaart geld en materiaal Schiedams oudste (102) kan er met pacemaker weer tegenaan genda O-o, wat is het f-ij-n Toch Brandersfeesten Proveniersbrug heeft opknapbeurt nodig Finaiestrijd om DJ en Mix Award Nieuw nummer voor maatschappelijk werk Iepen plat door ziekte De Lugt van Vlaardingen 'Als je dit gebied openstelt voor publiek is het gedaan met de natuur' Rotterdams Dagblad Woensdag 6 juli 1994 „Hij ontwerpt urinoirs." - Je zult toch dat antwoord moeten geven als iemand Informeert wat je vader doet. Ik weet niet of ik als kind trots op zo'n vader zou zijn. Zelfs als ik eraan toe zou kunnen voegen: „Ja, niet zomaar urinoirs, maar van die mobiele dingen die ze bij popfestivals gebruiken. En met zijn laatste ontwerp heeft hij een de sign-prijs gewonnen." Sinds kort staat dit design-ding achter de Visbank Qua vorm doet het mij een beetje denken aan een puntenslijper met vier gaten voor verschillende soorten potloden (alleen zijn hier de gaten even groot). Het heeft ook iets weg van het papiermolentje uit mijn kinderjaren. Vier vingers erin, en na een aantal keren open en dicht doen, komt een lieve groet of een lelijke verwensing tevoorschijn. De plaatsing van de waterplaats is een experiment van de gemeente VLaardingen en de uitbaters van de Westhavenplaats. Aanleiding is het massaal plassen van drinkebroers tegen de achtermuur van de Visbank. Als dat doorgaat, vreet de unne, die nog zuurder is dan de zuurste regen, het gebouw weg. En dan zijn we over een aantal jaar een van onze fraaiste monumenten kwijt, die doorgaans netjes na een democratisch genomen besluit geslooopt worden in Vlaardin- gen. Ik heb mij laten vertellen dat het ding na elke sproeibeurt een fris luchtje produceert, zodat het niet die vreselijke stank verspreidt die in zijn klassieke broertjes hangt (voor de kenners: de enkele en dub bele krul). Of dat zo is, weet ik niet. Ik had me voorgenomen een con sumententest te doen, maar gezien de zuurgraad van het testvocht heb ik dat plan laten varen. Ik zal hier ook geen grapjes maken over de Visbankbeschermer, want monumentenzorg is een ernstige zaak (hoge nood trouwens ook). Bovendien betrapte ik me er onlangs op dat ik liep te neuriën: .,0-o, wat is het fijn, Vla-a-a-rduiger te zijn. Dat heb ik in jaren niet ge voeld. zo-o fijn zo-o fijn." Dit kan maar één ding betekenen: het Qp- zoomergevoel, dat ik even dreigde kwijt te raken (zie mijn column van vorige week) is weer terug. Voor brievenschrijver Assenberg wel licht een troostrijke gedachte. DICK VAN DER LUGT Ondanks alle bouwwerkzaamheden in Schiedam staan de Branders feesten toch weer gepland voor het weekeinde van 17 en 24 september Het watersport- weekend, de verlichte gondelvaart de brandersbra derie en de zondagsmarkt keren als vanouds terug. Voor het gesloopte Passage Theater treedt een straattheater annex muziekgroep op. Het is alleen nog de vraag of de feesten afgesloten zullen worden met vuurwerk. De organisatie heeft daarvoor tot nu toe onvoldoende financiële middelen. Het elektronische bedieningspaneel van de Prove niersbrug is dringend aan vervanging toe. Het bedie nen van de de elektrisch aangedreven brug levert steeds meer problemen op, mede doordat dc elektro technische onderdelen zijn verroest. Een nieuw be dieningspaneel en diverse andere werkzaamheden zijn noodzakelijk. Wanneer de brug onder handen wordt genomen, is nog met bekend. Vlaardingen Zes DJ-finalisten strijden donderdag 7 juli vanaf 20.00 uur om de titel Vlaardingse Packhuys DJ en MixAward. De finale vindt plaats in 't Pakhhuys aan de Koningin Wilhelrmnahaven in Vlaardingen. De finalisten zijn Andrew Dekker en Ed Vink uit Vlaardingen en Marcel de Groot, Elroy Heesbeen, Sjoerd Hofman en Bertram Kleizen uit Maassluis. Maassluis Het telefoonnummer waarnaar mensen in de ge meente Maassluis buiten kantooruren kunnen bel len voor hulp van het maatschappelijk werk is gewij zigd in 010-4763944. De wijziging is noodzakelijk omdat het team van het Gemeentelijk Maatschappe lijk Werk met groot genoeg is voor instandhouding van de 24-uurs dienst. Het team is nu aangesloten by de Algemene Hulpcentrale in Rotterdam. Hel sociaal advies- en inlbrmatiesprcekuur. dat het Gemeentelijk Maatschappelijk Wem noimaal ge sproken iedere donderdagochtend houdt, komt tot en met 12 augustus te vervallen. In zeer dringende gevallen kunnen mensen tussen 09 00 en 10 00 uur contact op nemen met een maatschappelijk werker via telefoonnummer 01899-19111 Maasland Op verschillende plekken m het dorp wordt binnen kort een aantal bomen gerooid omdat ze besmet zijn met het iepziekte-virus Onder andere op de Wevers kade, Koningin Julianaweg en Slot de Houvelaan moeten zieke iepen verdwijnen om besmetting van andere bomen te voorkomen Vermoedelijk dienen ook elders aangetaste bomen te worden gekapt Ingezonden brief Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Enige tijd geleden werd deze stad verrijkt met een bezoek van een tv- ploeg van de Tros Het schijnt dat tienduizenden uit Vlaardingen en omgeving het schouwspel 'Fiets 'm d r m' hebben aanschouwd. Ik vond het kostelijk! Wie het weer eens niet kon waarderen was onze lokale zuurpruim Dick van der Lugt. columnist van dit dagblad In een stukje getiteld "Vlaardingen op de buis' liet hij zoals gebruikelijk zijn zure re gen weer neerdalen Zijn geleuter over het bestellen van brieven en zijn humorloze gezever over de correspondentie van de PTT, zijn honden- circulatieplan" en zijn analyse over de chemische samenstelling van de Broekpolder zijn van een hoge zuurgiaad en bederven de positieve at mosfeer die hier en daar in Vlaardingen wordt geventileerd. Diverse malen daarentegen heeft deze Vlaardinger voortreffelijke praatshows georganiseerd die ver boven het niveau stonden van 2ijn naar maagsappen riekende columns Prachtige 'Salons werden er ge houden waar ik altijd zeer van genoot. Natuurlijk is Vlaardingen geen bijzondere stad. waarom zou dat moeten' Dat de lucht er soms niet schoon is, nou en! Op het platteland stinkt het ook vaak. Dat de Broek polder vervuild is weet zo langzamerhand half Europa. Ik hoef echt niet nog meer zure regen en 'sombere Lugt' in onze harmgstad. Kom op Dick, ontstijg de bedompte kelder van je denkwereld en staak je zuur geraas! Maak meer vrolijke columns (voordat het poezie-festival begint). Verhuis anders naar Assen en vraag dan of Weemoedtje plaats wil innemen. Om hem kon je tenminste gieren! Vlaardingen, Frans W. Assenberg Vlaardingen - De introductie van de balpen werd in de jaren zestig op veel scholen met vreugde be groet. Gedaan was het met vlek kerige schriften, blauwe vinger toppen. krassende kroontjespen nen waarvan de punt net tijdens het dictee afbrak en de bijkans manshoge flessen van de firma Talens die de neiging hadden uit je handen te glijden als het inkt potje in de bank moest worden bijgevuld. Ruim dertig jaar later worden de zegeningen van de 'losse inkt' op sommige scholen herontdekt. De kroontjespen heeft waar schijnlijk voorgoed afgedaan, maar de vulpen is onmiskenbaar bezig met een come-back. Ver schillende scholen in de Water weg-regio hebben het gebruik er van heringevoerd en de balpen af gezworen. Een vorm van milieu bewustzijn. Een balpen gooi je weg als hij leeg is, een vulpen gaat jaren mee. Dat spaart afval. De keuze van schrijfgerei is maar één klein onderdeel van de mi lieuzorg op scholen. En ook de be kende plastic koffiebekertjes die bijna overal zijn vervangen door mokken van aardewerk behoren tegenwoordig tot de marginale maatregelen. Veel scholen zijn bereid het milieu serieus te ont zien, maken er zelfs een be leidspunt van. zo tonen de erva ringen met het in 1992 gestarte Premos-projeet aan. Zandbak Premos staat voor preventieve milieuzorg op school. Het idee is afkomstig van de Vereniging te gen Milieubederf in en om het Nieuwe Waterweggebied, kort weg de VTM, en werd verder uit gewerkt door de onderwijsafde- fingen van de gemeenten Maas sluis, Vlaardingen en Schiedam. De provincie steunt het project met subsidie. Enkele tientallen scholen uit het basis- en voortge zet onderwijs doen er aan mee, of laten zich er door inspireren. Af gaande op het boekje dat de VTM erover samenstelde, is het Pre mos-projeet een tamelijk groot succes. De verdienste van het project is dat het probeert meer structuur aan te brengen in milieumaatre gelen in de klas. Plastic bekertjes afschaffen is natuurlijk prima, maar dat zet geen zoden aan de dijk. Er moet meer gebeuren. Achttien scholen waren dat vorig lesjaar al met projectleidster El len van Rhijn eens en stelden een 'milieubeleidsverklaring' op. Naar verwachting zal het aantal deelnemers de komende jaren verder groeien. Een eerste inventarisatie maakt duidelijk dat milieuzorg ook op school vooral een kwestie van wil len is. Moeite kost die zorg nau welijks, en er kan behoorlijk wat geld mee worden bespaard. Er komt alleen wat creativiteit aan te pas. Basisschool De Singel in Schiedam bijvoorbeeld ontdekte dat wanneer er een zeil over de zandbak wordt gelegd, het zand niet elk jaar hoeft te worden ver schoond. Opbrengst: duizend gul den. Maar er zyn tal van andere moge lijkheden. Scholen verbruiken bijvoorbeeld veel papier. Het ligt voor de hand dat daar als eerste naar wordt gekeken. Kringloop papier heeft op grote schaal zijn intrede gedaan, evenals de ge woonte om de achterkant van eenzijdig bedrukte vellen als kladpapier te gebruiken. De Jo hannes Caivijnschool in Vlaardin gen heeft becijferd dat leerlingen en leerkrachten met allerlei pa pieracties jaarlijks zeshonderd bomen 'sparen'. Deurmat Ook de techniek kan een handje helpen. Voor de verwarming be staan 'optimisers' die de tempera tuur op financieel voordelige wij ze regelen, elektrische handen- drogers in het toilet zijn goedko pe alternatieven voor dure hand- doekenrollen, een spiegel achter de tl-buis vergroot het rende ment. Scholen die een herinkma- Het terrein van camping Vafamil aan de Hoekse Strandweg: 'Hier spreekt iedereen elkaar aan bij de voor naam'. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Door Jelle Gunneweg Hoek van Holland - Niets wijst op het bestaan van de camping, nog geen bordje of tentzeil. Zelfs de meest verstokte Hoekene- zen reageren verbaasd als je de weg naar het kampeerterrein aan de Strandweg vraagt. „Altijd gedacht dat er maar één cam ping in Hoek van Holland is," klinkt het dan. Toch zijn al miljoe nen badgasten langs het terrein gelopen, op weg naar en van de trein. Recht tegenover NS-station Hoek van Holland-Strand ligt namelijk de Vafamil-camping, verscholen in een dal achter de hoge duinen. De onbekendheid met de kam peerplaats heeft te maken met de aard van het terrein. De camping is m 1963 gesticht op een terrein van defensie en alleen toeganke lijk voor medewerkers en oud medewerkers van de dienst. Ook leden van buitenlandse zusteror ganisaties mogen er kamperen. „Maar rang of stand telt hier met hoor." haast beheerder Wil Bos zich te zeggen „Mensen die hoog opgeven van hun werk. zie je hier met of ze gaan na één dag alweer weg. De sfeer is er eenvoudigweg met naar. Of je nu van de land macht bent, de marine of mare- chausse iedereen spreekt elkaar aan bij de voornaam of als mevrouw, meneer. En over het werk wordt al helemaal niet ge sproken Soms loopt Wil weieens over 'haar' landgoed, samen met haar man Jan Genietend van de ruige natuur en intense rust. Bij na 3 hectare grond hebben ze tot hun beschikking, goed voor elf verhuurcaravans en 41 seizoens- en kort kampeerplaatsen. Het is een intieme camping, in een heu velachtig landschap met veel ver wilderd groen tussen de verschil lende staanplaatsen. Vraag de on geveer 150 gasten naar de reden van hun verblijf en ze antwoor den' voor de rust, de ruimte en de natuur Recreanten Als de Hoekse deelraad haar zin krijgt, is het binnenkort gedaan met al dat moois. De deelgemeen te wil het gebied algemeen toegankelijk maken voor recrean ten. en voelt zich daarin gesterkt door een uit 1948 daterend be stemmingsplan. Hierin staat dat het duingebied bestemd is als de- fensieterrom. cn dus niet voor kamperen. De Stichting Vafamil kreeg zodoende een ontruimings bevel toegestuurd, waartegen ver volgens beroep werd aangete kend. Afgelopen maandag oordeelde de Raad van State dat de kampeer ders met zomaar op straat mogen worden gezet. De rechter diri geerde beide besturen opnieuw naar de onderhandelingstafel en zegde de kampeerders toe dat ze de komende drie jaar gedurende het overleg met rust zullen wor den gelaten. Opgelucht haalde het beheerdersechtpaar adem. „Waar hadden we onze gasten naartoe moeten sturen? Het me rendeel is al op leeftijd, sommi gen staan hier al dertig jaar en wonen ergens in Den Haag vier hoog achter. Die kun je toch niet zo maar wegsturen?" Helemaal gerust over de afloop zijn ze echter niet. Wil: „De char me van dit gebied is dat het zo ruig is. Wij zetten ons dan ook voor honderd procent in om het terrein zoveel mogelijk in oor spronkelijke staat te behouden. Nog geen plantje gaat hier de grond in. Ook mag er niet gevoet bald worden, want het gaat twee, misschien drie keer goed. Maar de vierde keer schieten de jonge lui toch echt die bal de bosjes in en trappen ze de hele boel plat." „De deelgemeente heeft geen idee hoe wij ons inzetten voor de natuur," vult echtgenoot Jan aan, terwijl hij over het door duinen en bunkers gedomineerde terrein rond de camping wandelt. „Wij waken voortdurend over dit ge bied, houden de natuur op peil en weren ongewenste gasten. Het bestuur onderschat de waarde van onze aanwezigheid. Als je dit gebied openstelt voor publiek is het gedaan met de rust en de na tuur." Machtig mooi Ook Joop Nederhof, één van de vaste gasten, is niet gerust op de toekomst. „Ik ben een echte kolo niaal uit het bouwjaar '28, dan geef je verdomd veel om de na tuur. Je hoort hier heel bijzondere vogels fluiten, er lopen zelfs een paar vossen rond. Ik bekijk het al lemaal met mijn verrekijker of leg het vast met mijn fotocamera. Machtig mooi vind ik dat." „Als die gladjakkers van de ge meente aan deze omgeving een andere bestemming willen geven, hebben ze er echt niets van begre pen. Er liggen hier honderden bunkers, je kan tot aan Katwijk door ondergrondse kelders lopen. Alleen dat is al een museum waard!" Schiedam - „ik heb nog twee handen en tien vingers en ze doen 't nog allemaal," grapt de zojuist 102 jaar oud geworden Martinus de Reuver. „En m'n tenen zijn ook nog goed Moet je ze zien?" Met een ondeugende blik m de ogen kijkt hij rustig om zich heen, af en toe een knipoog gevend of zijn tong uitstekend De Reuver is erg doof en sinds een jaar slecht ter been, maar on danks dat is hij nog altijd erg ei genzinnig en een echte kome diant. „Kan die man met eens weggaan," zegt hij tegen zijn zoon Gijs, doelend op de burgemeester die op verjaardagsvisite is Hij heeft even genoeg van alle aan dacht en draait zich om, rustig naar buiten kijkend laat Schiedams oudste inwonei iedei- een voor wat 'ie is Afgezien van zijn doofheid man keerde De Reuver tot voor kort niets. Tot hij op Tweede Pinkster dag met zijn hoofd tegen de ver warming viel. Zoon De Reuver: „Hij ging hele gekke dingen zeg- BurgemeesterScheeres (rechts) bezoektde 102 jaar geworden Martinus de Reuver in Huize Thurlede. Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra gen Tijdens een spelletje kaarten was 'ie opeens de kluts kwijt. Ik ben toen naar de leiding van het bejaardentehuis gestapt en ver volgens is er een dokter bijge haald." De dokter was ervan over tuigd dat De Reuver niet dement kon zijn. Een behoorlijke wond op z'n kruin duidde volgens hem op een binnenwaardse bloeduitstor ting, die vanzelf moest genezen. „Daarnaast constateerde de dok ter een onregelmatige hartslag vanwege z'n hoge leeftijd. Hij zet: je vader is een krasse baas, dus la ten we hem een pacemaker ge ven. Dat zal dag en nacht sche len." Vogeltje Sinds veertien dagen is De Reu ver weer terug in Huize Thurlede; met pacemaker. Hij slaapt veel en heeft weinig energie. „Maar hij komt weer helemaal terug," zegt z'n zoon beslist. „Drie weken ge leden was hij net een dood vogel tje. Het hoefde van hem helemaal niet meer. Nu is al wat meer de oude." Bij het personeel en medebewo ners van Huize Thurlede staat de hoogbejaarde De Reuver te boek ais een montere man. Bewoonster Suisse-den Uijl: „Hij is een hart stikke leuke man. Hij houdt altijd de moed erin en is op een ondeu gende manier geinig. Laatst zei hij tegen me: 'Jij krijgt vandaag geen eten.' Dat soort geintjes, daar staat hij om bekend." Vandaag de dag heeft De Reuver niet veel kontakt meer met bewo ners, omdat hij z'n kamer bijna niet meer af komt. Verzorgster T. Valk: „Vroeger ging hij altijd be neden koffie drinken en stond 'ie met bingoën vooraan in de rijTe genwoordig gaat dat niet meer omdat hij zo slecht ter been is." De Reuver komt uit een gerefor meerd gezin, maar zelf is hij onkerkelijk en een socialist in harten nieren. In zijn jonge jaren was hij een groot vakbondsman. Zijn zoon: „Hij heeft altijd een ei gen wil gehad. Je kunt hem niet koeioneren. Ik ben eigenlijk de enige, hoewel ik ook lang niet al tijd iets voor elkaar krijg bij 'm." Zoon De Reuver zoekt zijn vader elke dag op in het bejaardente huis. „Vroeger wisselden we elkaar af, m'n broer, zus en ik, maar zij zijn allebei inmiddels overleden. Als we niet uitkijken, overleeft die ouwe baas ons straks nog allemaal." chine aanschaffen, doen langer met hun printerlinten en oplaad bare batterijen «paren natuurlijk ook een boel afval uit. Al naar ge. lang het milieubewustzijn van de school, kan de lijst worden uitge breid met nog veel meer maatre gelen en ingreepjes, zoals koffie in statiegeldblikken, minder agressieve schoonmaakmiddelen gebruiken, het licht uitdoen zo- dra de zon schijnt, een goede mat bij de voordeur zodat de schoon makers minder werk hebben. Het Premos-project in de Water-' weg-regio heeft inmiddels school gemaakt. De provincie heeft op eigen initiatief voor onderwijsin stellingen in heel Zuid-Holland een dergelijk project opgezet In Vlaardingen en omstreken wordt het project verder uitgebreider' ook uitgediept. Het is de bedoe ling in de klas ook aandacht te' gaan besteden aan het waarom van milieu-besparende acties. Want je kunt wel zuinig met pih pier zijn, maar je moet ook weten waarom je dat doet. En dat bete kent dat je ook moet weten hoe papier gemaakt wordt en welke grondstoffen er voor worden ge bruikt. Om die kennis aanschou welijk te maken mogen school kinderen straks zelf kringlooppa pier gaan maken. Woensdag 6 Juli VLAARDINGEN Vlaardingervaart. Vaarexcursie Vlietlanden, 19.00u. ROTTERDAM Rotown. Pink moon, 22.00u. De' Twijfelaar. Desgar Gaga. 23.00u, PlaswJjckpark. De Blauwe Man, 15.00u. Donderdag 7 juli SCHIEDAM Jeugdland. Frans Halsplein: creati viteit, lO.OOu. Schoolplein De Klin ker: spelcircuit, 10.15u. Gebouw t Zuiderkwartier: theater, lQ.30u. Schoolplein De Klinker: spelcircuit, 14.00u. Edisonplem: spelcircuit, 14.15u. VLAARDINGEN 't Packhuys. Finale d.j. en mi* award. 20.Q0U. Grote Kerk. Lunch concert, 12.45u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Zomersymfomeor- kesten. Het australisch Jeugd Or kest 20.15u. Nighttown. Gwar, 21.00U. De Twijfelaar. Skunk Funk 23.00u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Hard Target' (16) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Ace Ventura' (al) dag. 6.45-9.30. do- .vr.ma.di. ook 1.15-4. Calypso 1: The Anstocats' (al) dag. 1.15-4. 6.45-9.30. Calypso-2: 'Romeo is bleeding' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-3: 'Angie' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'MrJones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Son in Law" (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 4: 'The Concier ge' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Gooi Runnings' (ai) dag. 1.15. 'Love, Cheat&Steal' (16) dag 4-6.45-9.30. Corso: 'SchmdlerV Ust' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do.vr. 2-8, za.t'm. wo. 2-4-8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Gorilla' (al) do.vr. 3-7, za.t/m wo. 1-3-7. 'Jurassic Park' (12) za. 10,zo.t/m wo. 9. Lantaren/, Venster 1: alle films 9.30 (16)'- 'Much ado about nothing' do. The cook, the thief, his wife, her lover'vr. 'Unforgiven' za. The Joy Luck Club', zo. 'Manhattan Murder Mystery'ma 'Dances with Wolves' di. 'Mad dog- and Glory' wo. 'La Ardilla Roja' (16 dag. 10. Lantaren/Venster 2: alle films 9.30 (16): 'Scènes uit een hu-, welijk' do. 'Fanny en Alexander' vr.za.zo.ma, 'Na de repetitie' di.vw Lantaren/Venster 3: 'Lifetimes'; (16) dag. 9.45. Lantaren/Venster 4: '1,2,3 Soleil' (16) dag. 10. Uk mïère 1: 'Police Academy 7' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45 9.30. Lumière 3: 'Intersection' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The Paper' (al) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Rex: 'Ero tic Nights' (18) dag.vanaf 12 doori- .voorstelling. Thalia: 'Naked gun 33 V3 The final insult' (al) dag. 1.15-4 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1 'Police Academy 7' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'On deadijfj ground' (16) vr.za. 00.15. Lumièrej 3: True Romance' (16) vr.za. 00.15 Lantaren 1: 'Unforgrven' (16) vr. 24 The cook, the thief, his wife, her lo ver (16) za. 24. Venster 1: 'LaArdW Roja' (16) vr.za. 00.15. Venster! 'Vacas' (16) vr.za. 00.15. Venster, 4: 'Mad Dog and Glory' (16) 24.15. 'Manhattan Murder Mystery (16) za, 24.14. Kindermatinees: Alhambra 2' 'W Anstokatten' za.zo.wo. 1.15-4. L* mière 4: 'De Anstokatten' za.zo.wo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1