13 Grote illusies kosten veel geld I 1 'Droompaleisje' blijft sta-in-de-weg Amateurschilders kunnen werk showen op de Wilhelminapier Afgeschminki gerote 4370393 Activiteiten in Thurlede Muzikale studenten spelen in Plantage Varen en zingen op avondtochten Ziekenvervoerder benoemd tot Ridder Gouden eremedaille voor bestuurslid Openbare verlichting grotendeels vernieuwd House-avond op Maasland-zand Rotterdams Dagblad Woensdag 20 juli 1994 Sinds 1 april rijden gele busjes door Schiedam, Waardingen en Maassluis met-het opschrift Tele-taxi. Deze nieuwe vervoersvorm is een initiatief van drie .lokale taxibedrijven en de ROG-NWN (geen idee waar die afkorting voor staat). Het is een soort treintaxi voor ou deren, maar dan zonder trein; Een rit binnen de eigen gemeente kost drie gulden, een ritje in twee gemeenten zes gulden en de langste rit negen gulden. Alleen mensen met een pasje mogen gebruik maken van dit futuris tische vervoer. Dat moeten ze tevoren schriftelijk aanvragen. Kos ten; tien gulden, over te maken op een bankrekening; De ritten kun- neh niet contant worden voldaan. Daar heb je weer een bonnenboek- je voor nodig. Dat boekje kun je niet in de taxi kopen, maar 'op een aantal verkooppunten in ;uw woonplaats', aldus de folder, die niet vertelt waar die punten zich bevinden. Het aanvragen van een rit gaat als volgt. Je moet een uur tevoren het nummer 4370393 bellen. Daar vertelt een aardige mevrouw datje een kwartier voor de aangevraagde tijd moet Maar staaii. Hóe laat de taxi precies komt, weet ze niet; maximaal een kwartier na de aangevraag de tijd kan hij voorrijden. Hoe lang de rit duurt, kan ze ook niet ver tellen, want dat hangt af van de ophaaladresscn en bestemmingen van de overige passagiers. Eén praktijkvoorbeeld. Oma Klinkhamer, die nog zelfstandig in Vlaardingen-Oost woont, wil haar kleinkinderen in West bezoeken. Ze belt om negen uur en bestelt de tele-taxi voor tien uur. Om kwart voor tien (want oma is van een generatie die nog kan klokkijken) staat ze klaar, beneden in het halletje van de flat» Omdat het vriest dat het kraakt, staat ze te rillen van de kou, want flatgalerijen wor den nu eenmaal niet verwarmd. Om kwart over tien rijdt de taxi voor en verkleumd tot het bot stapt oma in. Ze toont haar pasje (dat ze gelukkig niet boven heeft laten liggen), scheurt een bonnetje af (gelukkig is het boekje nog niet leeg) en neemt plaats. Nu is de barre winter een voordeel, want de ramen van het busje kunnen niet open en dus is het lekker warm. Via cen trum en Holy waar andere klanten moeten worden opgehaald en ge bracht, belandt ze om elf uur op de plaats van bestemming; Hoe het verhaaltje verder gaat, weet ik wei, maar vertel ik niet. Want ik heb vorige week-op deze plaats beloofd niet te klagen, zolang de huidige temperaturen aanhouden. Dus houd ik maar mijn mond. DICK VAN DER LUGT Woon- en Zorgcentrum Thurlede aan de Nieuwe Damlaan 759 houdt deze maand diverse activiteiten voor bewoners en niet-bewoners van Thurlede. Alle dagelijkse Tour de France live-uitzendingen worden op een groot beeldscherm vertoond. Verder zijn er spelletjes-, bingo- en muziekmiddagen. De spelletjesmiddagen zijn op donderdag 21 en 28 juli om 14.00 uur. Allerlei gezelschapsspelen zoals kaarten en biljarten kunnen dan worden gespeeld. De bingo vindt plaats op woensdag 27 juli. De 'American Musical Ambassadors' geven donder dag 21 juli tussen 18.30 en 19.30 uur een concert in de muziektent van de Schiedamse Plantage. Het orkest komt al voorde vijftiende keer naar Schiedam en be staat uit negentig muzikale studenten, zowel jon gens als meisjes, uit dertig verschillende staten van Noord-Amerika. Het repetoire bevat onder meer werken van John Philip Sousa. Andere Amerikaanse componisten zul len ook aan bod komen. Vlaardingen Rederij Dulcis heeft weer een aantal avondtochten georganiseerd met aan boord tenor Albert de Bruin. De tochten worden gehouden op 21,22 en 29 juli en vertrekken 's avonds om acht uur vanaf de Holyweg. Reserveren kan telefonisch (010-4270905). Na 38 jaar werkzaam te zijn geweest in de gezond heidszorg is Vlaardinger Rob Suurendonk onlangs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Suurendonk was sinds 1986 hoofd van de afdeling zieken- en ongevalIenvervoer van de Geneeskundi ge- en Gezondheidsdienst Nieuwe Waterweg Noord. Wegens het beëindigen van zijn 25-jarig dienstver band als bestuurslid van de Woningstichting Samen werking Vlaardingen, heeft de Vlaardinger J.L.M.V. Coenen de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Naussau in goud, ontvangen. De uitreiking vond onlangs plaats tijdens de afscheidsreceptie in het kantoor van de Woningstichting Samenwerking Vlaardingen. Op diverse plekken in de stad wordt de straatverlich ting binnenkort flink aangepakt. De armaturen van de lichtmasten aan de P. C. Hooftlaan en de Lange Boonestraat worden vervangen en aan de Sportlaan wordt voor de verlichting een speciale kabel aange legd. Ook in de Prinses Julianalaan en Stationsstraat komt nieuwe verlichting. Op de Dr. Kuijperkade wordt de huidige openbare verlichting vervangen door nostalgische lantaarnpalen. In discotheek Vlietzicht wordt vrijdag 22 juli een house-avond gehouden. Om het zandstrand van Maasland in te luiden, wordt de discotheek op deze avond volgeladen met zand, palmbomen, parasols en alles watje verder tegenkomt op het strand. Het house-duo 'Touchez' staat 's avonds met een spannende show op de planken. Op de houseparty brengt de groep zijn eerste single 'Is it love or laughter' ten gehore. Het house-festijn begint om 21.00 uur. De entree bedraagt tien gulden. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Een feest zonder artiest is zoiets als een ijsje zonder slagroom. Op een feest heb je een gangmaker nodig. Een zanger, een orkestje, een buikdanseres. Wie zijn de mensen die het amusement ver zorgen op bruiloften en partij en? En welk gezicht gaat er schuil achter de make-up? Jeannette (61) en Boe- lem (70) Eelsing uit Maasland vormen sa men Boeléro's Varié té. Boei heeft de rol van goochelende clown, Jeannette treedt op als gast vrouw. Vroeger ston den ze voor grote za len, tegenwoordig zijn kinderen hun belang rijkste publiek. Tus sendoor doen ze aan table-magic, in het Scheveningse Kurhaus en andere ge renommeerde restau rants. Door Peter de Lange Het leuke aan goochelen, tja. „Iets doen wat een ander niet begrijpt. Niet om mensen te belazeren, maar om te ze amu seren. Het is een spelletje. Ik ben niet zo'n ernstig mens." Om die reden is Boelem Eelsing (Boeléro op de affi ches, Boel in de omgang) ge knipt voor dit vak. Hij hangt graag een beetje de clown uit. „Verbaal is hij niet zo sterk, mimisch wel," zegt zijn echt genote Jeannette, die in de show als gastvrouw optreedt. „Ik heb de halve voorstelling. Hij is geen clown zonder mijn aandeel." Boelem Eelsing leerde zijn eerste goocheltrucjes toen hij tien jaar was. Een vriendje kwam met een blaadje aanzetten, 't Amusantje heette het. Sommige trucs die daarin stonden waren al zo oud als de weg naar Kralingen. En on verslijtbaar: ze worden nu nog uitgevoerd. Boel ging er nieuws gierig mee aan de slag. „Maar in 1939. '40 begon het echt te komen. Toen begon ik voorzichtig stap pen te ondernemen om iets in huiskamers te doen. Bij kennis sen, bij de buren. En ik ging eens proefdraaien in ['Ambassadeur, destijds een bekend variété-thea tercafé in Rotterdam." De oorlog haalde aanvankelijk een streep door zijn carrière. Hij moest naar Duitsland. Tot hij. in Berlijn tewerkgesteld, voor ande re Nederlandse dwangarbeiders Boe! (links) en vermaken een klas schoolkinderen. Zelf hebben ze minstens zoveel pret als hun publiek. Foto Roei Dijkstra kon gaan optreden. Met een klein gezelschap, pianist, orkest, dan seressen, reisde hij allerlei fabrie ken af. „Later kom je er dan ach ter dat het hele spul voor de En gelse inlichtingendienst werkte. Bedrijven waar we waren geweest lagen een week later opeens in puin. Heel opvallend." Boeléro's roem reikte weldra ver der dan de bedrijfskantines. Hij had ook voorstellingen in ge renommeerde Berlijnse theaters, zoals de Wintertuin met zijn ellip tische zaal. De toegangskaartjes van die grote shows heeft hij zorg vuldig bewaard. De trucs voor zij n voorstellingen kocht hij van vak genoten. Een simpel kaarttrucje kostte 25 Mark. voor grote illusies werd al gauw duizend Mark ge vraagd. „Die zijn altijd het duurst."' De eerste na-oorlogse jaren kwam hij in Nederland als manipulator en illusionist nog redelijk aan de kost. Maar in full-time goochelen zat toen al geen brood meer. De glorie van het variété begon te ta nen. ..Ik hoorde de armoeklok lui den," vertelt Boel. Hij nam er uit voorzorg een baantje op kantoor bij. In 1954 leerde hij Jeannette ken nen. ,.Ik vond dat hij griezelige vingers had," zegt zij. „En in kleinkunst was ik totaal niet geïn teresseerd. Ik vond 't allemaal maar... hmm. Maar na een week deed ik al mee aan z'n program ma." Die ommezwaai kan ze ach teraf wel verklaren. „Ik wilde al tijd naar de toneelschool, maar dat botste thuis. Ik kom uit een christelijk nest. Niks toneel school. Maar het theaterleven bleef natuurlijk trekken." Boel bleek een druk baasje. „Zelfs in de trouwkoets zat hij van: 'Weetje dat we volgende week daar en daar moeten optreden. Heb jij ideeën?' 'Laten we eerst maar even trouwen.' zei ik, 'we zijn bij na bij het stadhuis'." In 't begin stond Jeannette enkel op het podium oin de sjaaltjes op te vangen die Boel in de lucht wierp. Dat vond ze maa^ niks. „En dus ging ik zoeken naar een eigen rol in de voorstelling." Zo ont stond gaandeweg een hechte sa menwerking. In 1957 kochten ze een 'grote illusie' voor 25.000 gul den. Een verdwijnshow, met Egyptische en Chinese decors. Boel: „Dat was een hoop geld. Een familielid van mij kocht in die tijd voor 21.000 gulden een villa met garage in het Van Heutszpark in Vlaardingen. En die show was ook voor ons een grote illusie. Het was moeilijk het geld eruit te halen. Je had een hoop kosten, je moest ook je assistenten betalen." In die tijd kon een goochelaar een zaal vol mensen nog wel een avondje bezighouden. Jeannette: „Dat zou nu niet meer lukken. Het publiek heeft daar geen ge duld meer voor. Wat momenteel erg in is, is table magic. Gooche len aan tafeltjes in een restaurant. Daar willen mensen nog wel even aandacht voor opbrengen Dat Boelpro en zijn vrouw de laat ste jaren vrijwel uitsluitend op treden op scholen en kinderfeest jes, vinden ze geen achteruit gang. „Kinderen zijn een heerlijk publiek," zeggen ze eenstemmig. Boel zit er ook niet mee dat hij nooit tot de echt groten heeft be hoord. „Daar mist hij iedere eer zucht voor," zegt Jeannette zon der het geringste spoortje van verwijt. De goochelaar: „Nee, voor mij hoeft roem niet zo. Denk maar aan Fred Kaps. Die is niet voor niets zo jong doodgegaan. Hij moest en zou een bepaald niveau handhaven. Dat vrat aan hem. Zo'n streber ben ik niet. 't Moet leuk blijven." Rotterdam - De Stichting Kunst zinnige Vorming Rotterdam (SK- VR) heeft dit jaar voor de vierde maal het Amateurschilderscon-; cours georganiseerd. Maar liefst driehonderd amateurschilders in de regio Rijnmond krijgen de ge legenheid hun schilderijen en te keningen te exposeren in de voor malige vertrekhal (de hal met de bogen) op de Wilhelminapier. De eerste aflevering, in 1988, leverde een tentoonstelling als een gigan tische Franse Salon in de hal van het World Trade Center op. De tweede en derde aflevering von den daarna op de Wilhelminapier plaats. Het Amateurschildersconcours is een tentoonstelling van en voor inwoners van Rijnmond die zich, als amateur, bezig houden met beeldende kunst. De deelnemers kunnen tekeningen en schilderij en inleveren. De werken worden op thema geëxposeerd. Op de gro te witte wanden van de vertrekhal wordt van elke deelnemer één werkstuk opgehangen, waarbij bordjes komen te hangen met de naam van de schilder en de even tuele titel. De officiële opening is vrijdag 14 oktober en de tentoonstelling duurt twee weken. De expositie is geopend van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.30 uur. Belangstellenden kunnen zich nu reeds bij de SKVR inschrijven voor deelname. Wie mee wil din gen naar een van de prijzen moet drie werkstukken inleveren. Wie minder inlevert krijgt wel een plaatsje op de tentoonstelling maar dingt niet mee naar de prij zen. Alle inschrijvingen moeten uiterlijk 12 september bij de SKVR binnen zijn. Wie het eerst komt die het eerst maalt. Het maximaal aantal deelnemers is driehonderd. Een deskundige jury selecteert uit de ingeleverde werken per deelnemer het werk dat wordt tentoongesteld. Ook be oordeelt de jury de ingezonden werken voor de wedstrijd. Er wor den drie prijzen uitgereikt. De eerste prijs is een kunstreis naar een cultureel interessante stad: de tweede en derde prijs zijn ma teriaal-pakketten ter waarde van 500 en 250 gulden. Een speciale prijs is de 'Brakkce-trol'ee'. een speciaal ontworpen beeld van de Rotterdamse kunstenaar Diet Wiegman. De trofee is genoemd naar de initiatiefnemer van het concours, de beeldend kunste naar Frans Brakkee. Meer informatie, een folder of een inschrijfformulier is verkrijgbaar bij de SKVR. vragen naar Mieke Twigt. telefoonnummer: 010- 4361366. Woensdag 20 juli VLAARDINGEN Hallo. Gordon, 22-OOu. ROTTERDAM The Act. Jam sessie. 22.00u. Groove Garden. What's Cookin? 22.30u. King David. Blues en R&B- session. 21.00u. De Twijfelaar. DesgarGaga. 23.00u. Donderdag 21 juli SCHIEDAM Jeugdland. Dr. Wibautplem: creati viteit. lO.OOu. De Velden: spelcir- cuit. 10.15u. Blauwe Brug: theater. 14.00u, Hemaplein: creativiteit, 14.00u. Wilhelminaplein: spetcir- cuit, 14.15u. Podium. Jamsessie olv Richard. 21.00u. 'American Musical Ambassadors' in de Plantage van 18.30 tot 19.30 uur. Rederij Dulcis: avondtocht met mu ziek. 20 u. vanaf Hoiyweg. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert door Aad Zoutendijk, 12.45u. ROTTERDAM Groove Garden. Groove Band. 22.30u. King David. Muziek uit de jaren "60, 21.00u. St.Laurens- kerk. Middagpauze-concert, 12.45u. Overwerk. Ravel en Maffia, 22-OOu. DeTwijfelaar.SkunkFunk, 23.00u. Ahoy'. Jeugdland, 10.00- 16.30u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The Firm" (16) dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: 'Getting even with dad' {al} dag. 6.45-9.30. Ca lypso 1: "Mr Jones' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'The Aristo- cats" (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Caiypso-3: 'Romeo is bleeding' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'Maverick' (ai) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'My father the hero' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Beverly Hillbillies' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Lightning Jack' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5- 8.30. Corso; 'The Getaway' (16) dag. i.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4- 8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3-7. 'Jurassic Park' (12) vr.za. 10. zo.t/m do. 9. Lantaren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Daëns' do. 'Basic Instinct' vr. 'Falling Down' za. 'Little Buddha' zo. 'A few good men' ma. 'Gandhi' di. 'Drowning by Numbers' wo. Venster 1: 'La Ardilla Roja' (16) dag. 10. Lan taren/Venster 2: alle films (16) dag. 9.45: 'Urga'do. 'Danzon'vr. TheCe- ment Garden' za. The unbelievable truth'zo. Eldorado'ma. The woman from the Lake of Scented Souls' di. 'Le Petit Prince a dit' wo. Lantaren/ Venster3: 'LastTangom Paris' (16) dag. 9.30. Lantaren/Venster 4: 'Vaarwel Ganzen' (16) dag. 10. Lu- mière 1: 'Police Academy 7' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 3: 'Intersection' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Rex: 'A girl's best friend' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Na ked gun 33 1/3 The final insult' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Striking Distance' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Police Academy 7' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: "On Deadly Ground" (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'Falling down' (16) vr. 24. 'Basic Instinct' (16) za. 24. Venster 1: 'La Ardilla Roja' 116} vr.za. 00.15. Ven ster 2: The Cement Garden' (16) vr. 24. 'Danzon'(16)za.24.Venster3: 'Last Tango in Paris' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: Drowning by Numbers' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Lumière 3: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Door Ben van Haren Vlaardingen - De aankoop van het laatste pand aan de Van Rie- beeckstraat, dat de gemeente Vlaardingen nodig heeft om te slopen ten behoeve van nieuw bouw door Patrimoniums Wo ningstichting. is nog steeds niet voor elkaar. Wethouder Roijers (financiën) is met vakantie ge gaan in de veronderstelling de al zeven jaar slepende kwestie op gelost te hebben, maar nu blijkt de zaak op een detail te blijven hangen. „De gemeente houdt zich niet aan de afspraken." legt makelaar Van Zon, die de belan gen behartigt van huiseigenaar Van den Brink, de schuld bij de gemeente. De gemeente heeft bij de onder handelingen over de verbouwing van het Weeshuis aan Patrimoni ums Woningstichting (PW) toege zegd het aangrenzende rijtje wo ningen in de Van Riebeeckstraat aan te kopen voor sloop. PW was van plan geweest aansluitend op de verVnieuwbouw van het Wees huis op die plek een twintigtal woningen te laten neerzetten. De gemeente verplichtte zich hier voor de grond bouwrijp op te le veren. Zolang niet alle huizen uit het rijtje met de woning van de familie Van den Brink in handen van de gemeente zijn. kan aan deze verplichting niet worden voldaan. De kwestie van het tot sloop ge doemde pand loopt al vele jaren. John en Gea van den Brink ko pen het dubbele pand op num mer 79 in 1986 na zich uitgebreid geïnformeerd te hebben over de toekomstplannen van de ge meente voor dit gebied in hartje stad. Zij krijgen de garantie dat ze niets te vrezen hebben èn ook gewoon een gemeentegarantie voor de hypotheek voor de aan koop van het bewuste pand. Met behulp van vrienden werken ze maandenlang aan een zeer gron dige verbouwing. Een jaar nadat ze in het huis zijn gaan wonen be sluit de gemeenteraad toch tot sloop van het Weeshuis en de achterliggende (particuliere) panden om op de dan vrijkomen de grond een hoge flat neer te zetten. Tegen de sloop van het Weeshuis komt verzet van onder meer de Historische Vereniging Vlaardin gen en de politieke discussie loopt vervolgens hoog op. Het ge zin Van den Brink (met twee kin deren) heeft zijn huis dan omge- overd tot een 'droompaleisje'. Pas in 1989 krijgen de bewoners de eerste officiële mededeling dat de gemeente hun rijtje pan den wil aankopen voor sloop. Het stadsbestuur is bereid de dan gel dende marktprijs te betalen. En kele eigenaren verkopen hun huis, sommigen krijgen hun geld naast het recht om tot aan de sloop erin te blijven wonen. Al die tijd gaat het politieke ge krakeel over het Weeshuis door. Het stoopbesluit wordt tot twee keer toe bevestigd in de gemeen teraad, maar tenslotte in 1992 toch ingetrokken. Het Weeshuis kan blijven staan. Een met ge meentelijke steun gehouden prijsvraag van de Historische Vereniging Vlaardingen. levert als winnaar aannemer Werner op, die een aantal weken geleden het nieuwe Weeshuis met luxe huur- appartementen heeft opgeleverd aan PW. In de jaren van discussie over dc toekomst van hei Weeshuis toont de gemeente weinig initiatief om tot aankoop van de achterliggen de panden te komen. Er komt wel een aantal keer taxateurs langs bij de familie Van den Brink, die helemaal niet weg wil uit het cen trum en zeker niet nu eindelijk het Weeshuis is opgeknapt. De vergoeding die de gemeente hen wil geven voor hun huis staat in geen verhouding tot de aanschaf van een vergelijkbare woning. Eind vorig jaar rekent de te hulp geroepen deskundige van make laardij Van Zon Partners voor, dat een schadeloosstelling voor het opgeven van het 450 kubieke meter tellende, van alle moderne gemakken en een fraaie tuin voorziene eigendommetje, op ei gen grond in het hartje van Vlaar dingen, ruim 300.000 gulden zou moeten bedragen. De gemeente komt niet verder dan 190.000 gul den. Niet weg „Wij willen helemaal niet weg uit ons huis, maar als het moet wil len we er niet op achteruit gaan," zegt het echtpaar Van den Brink. De gemeente is weinig mee gaand en een optie op een nieuw bouwwoning in de Babberspol- der moeten de Van den Brinks la ten schieten omdat ze met het stadhuis niet tot zaken kunnen komen. Bij zijn aantreden treft wethou der Roijers dit voorjaar een brief aan op zijn bureau, waarin make laardij Van Zon namens de fami lie Van den Brink 'een serieus bod voor 5 mei' als ultimatum stelt. .Anders staken we de on derhandelingen en moet te- zijnertijd de rechter maar beslis sen over onteigening," verduide lijkt onteigeningsdeskundige Tom Smeelen van Van Zon in het Rotterdams Dagblad van 19 april. Er volgen besprekingen in mei en juni met ambtenaren en met dc nieuwe wethouder, die zich ter plekke van de zaak op de hoogte heeft gesteld. „Roijers heeft dc zaak voor de vakantie afgehan deld. De gemeente koopt dat pand," vertelt zijn collega en ver vanger Van der Windt. „Dat dachten wij ook," zegt Smeden namens Van den Brink. De gemeente blijkt nu bereid 250.000 gulden te betalen en te willen bemiddelen bij de aan koop van een nieuwe woning, als nog in de Babberspufder. Smeelen: „Bij uitwerking van de details van de gemaakte afspra ken wijzigt dc gemeente echter plotseling de voorwaarden, waar door de familie Van den Brink niet op korte termijn zijn vergoe ding ontvangt en in afwachting van de verhuizing naar hun nieu we woning in het oude pand kan blijven wonen. Wij achten dit on acceptabel en onbehoorlijk en hebben dit het gemeentebestuur ook laten weten." Wethouder Roijers en de behan delend ambtenaar waren niet voor commentaar bereikbaar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1