aterweg 13 'Bouwen voor de laagste inkomens, dat komt straks ernstig in gevaar' A w Fort brengt vroegere militaire leven in beeld ^Factor 22 Iepeziekte en sprintkever Financiële steun voor bewonersvereniging 'Nieuwe aanwinsten 2' in Stedelijk Museum Zomeractiviteiten in wijkcentrum De Erker Kinderspeelweek in wijkcentrum De Telder Spreekuur gewijzigd van Buro Slachtofferhulp Vlaardingse Zeekadetten op internationale toer Vlcggeert en Kombrink maken zich zorgen over grootscheepse Vinex-plannen Krant niet ^bezorgd?) riants iagblad Rotterdams Dagblad Vrijdag 22 j uh 1994 \|M| i A's Ze zijn momenteel bijzonder actueel de zieke iepen, Met dit warme weer floreert de iepespintkever, een beestje dat zijn eitjes legt in de bast van de iep en daarmee de ziekte overbrengt. De iepziekte slaat dus toe. Dachten wc. Tot een collega ons wees op een foutje. Volgens hem namelijk leden de bomen niet aan de iep- ziekte maar aan de lepeziekte. met 'e'. Dat meldde tenslotte zyn Van Dale, groot woordenboek der Nederlandse taal Nou varen wij wat de Nederlandse taai betreft 2eker met blind op eigen kennis; daarvoor telt onze taal teveel valkuilen en afwijkingen van de regeltjes. Derhalve onze Van Dale gepakt en ook daar de nachtmerrie van me nig boomkweker opgezocht. Ons genoegen was groot toen daar wel degelijk iepziekte het enige juiste woord bleek te zijn. Memootje te rug dus naar onze gewaardeerde collega met de vraag of de hitte mis schien iets te hard had toegeslagen, met in het achterhoofd de ge dachte dat hij wellicht aan een nieuwe leesbril toe was. Niets bleek echter minder waar. Pagina 1157 van zijn Van Dale, zo bewees de fax even later, sprak toch echt over tepenekfe. Terwijl het beruchte 'Groene boekje* (de officiële woordenlijst van de Neder landse taai) weer wél over tepziekie sprak. Voor de zekerheid nog een derde Van Dale-bezitter gebeld en ja hoor, ook in zijn taaibijbel stond iepeziekte vermeld. Om de verwarring nog groter te maken stond in de twee andere versies ook nog dat de ziekte werd overgebracht door de sprintfceuer, terwyl ons woordenboek het over eensptntlcetw had. En dat allemaal in dezelfde elfde herziene druk van de Van Dale. Om voor eens en altijd duideli, kheid te krijgen meneer Van Dale zelf maar eens gebeld. „Iepeziekte - met 'e' - is niet fout, maar in de twaalfde druk is het wel gewijzigd m iepziekte zonder 'e'," vertelt een redactielid. En dat van die spnntkever? „Da's gewoon fout. Iaat dat duidelijk zijn. Daar zal ook we! het nodige over afgelachen zijn." Dat in dezelfde elfde druk woorden verschillend voorkomen kan kloppen, weten ze bij Van Dale ook nog te melden. Bij elke nieuwe oplage worden er nog verbeteringen aangebracht. Gerustgesteld als we zijn door deze uitleg bladeren we onze Van Dale (die van de iepziektezonder 'e') nog even door. En daar valt ons oog op het rijtje iepenbos, ..Jaan én ..kiekte. Tepenziekte' mag dus ook, al is het geen voorkeurspelling. Want daarachter staat de verwijzing: zie iepeziekte. Snapt u het nog? MICHEL SCHREUDER Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Bewoners vereniging Schiedam-Oost een bijdrage toegekend van tienduizend gulden voor de aanschaf van een dupkceermachine. Het fonds verleent financiële steun aan zowel kleine als grotere initiatieven cüe het maatschappelijk wel zijn bevorderen, zoals de opvang van daklozen, de renovatie van dorps- en buurthuizen en vrijwillige hulp- en dienstverlening In het Stedelijk Museum is tot en met 28 augustus de tentoonstelling "Nieuwe aanwinsten 2' te zien. De ex positie laat behalve schilderijen, tekeningen en gra fisch werk, ook beelden en installaties zien. Zo is onder meer het beeld 'Reims' van Marmus Boe zem te zien. Van f^jotr Muller is er de sculptuur 'Schets voor een atelier". Op het gebied van de schil derkunst is onder meer het doek 'De kunst van het leven' van Otto Egberts tentoongesteld. Wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avennes- straat, beleeft deze maand een primeur. Voor het eerst worden er zomeractiviteiten georganiseerd voorde kinderen. Op de woensdagen 27 juli en 3 en 10 augustus valt er tussen 10.00 en 15 00 uur van alles te beleven Elke dag staat m het teken van een bepaald thema. De laatste dag wordt afgesloten met optredens van kin deren voor ouders en andere belangstellender. Deelname kost een rijksdaalder per dag. De kinde ren moeten zelf voor hun lunch zorgen. Vlaardingen In de week van maandag 1 tot en met vrijdag 5 au gustus wordt in wijkcentrum De Telder weer een kinderspeelweek georganiseerd Kinderen tussen 5 en 13 jaar kunnen de he'e week knutselen, schmin ken, zingen, spelletjes en van alles en nog wat do*-n Op maandag tot en met donderdag is De Telder ge opend var. 10.00 tot 12.00 en van 14 00 tot 16 00 uur Voor vnjdag staat een dagje Dumreil op het pro gramma Het tijdstip van vertrek is bepaald op 9 15 uur. De kosten bedragen 2.50 gulden per dag en vijf tien gulden voor het dagje uit Het wekelijkse spreekuur van het Buro Slachtoffer hulp m het politiebureau is voortaan op donderdag Het tydstip is ongewijzigd Tussen 14 0') i n 16 00 uur staat de medewerkster van d.t bureau Wdh Door- duvn. mensen te woord Zij kan irbeeld heipen by het invullen van formulieren, meegaan om aan gifte te doen bij de politie of zorgen nor begeleiding naar de officier van justitie en do rechter Zes Vlaardingse zeekadetje zijn woensdag (20 juli) aan een groot avontuur in do Schot-o Hooglanden begonnen De groep ortegertw rhrdigt Vierdingen in tal van Schotse act tv iteiten. zoals bergbeklimmen, abseilen, zeiion en kanovaren Op 2 augusta- zetten de Vlaardingers weer voel op eigen bodem In een later stadium .-«taan internationale uitwisse lingen op het programma van het Zeekadetknrps Doei daarvan is dc kadetten kenni> te lak-n maker» met jongelui uit andere landen, zoals Car. jda Zwi den, Belgie. Engeland en de VS. Het Zeekadetkorps is eer. jeugdvereniging vuur jon geren van II tot 15 jaar Alle activiteiten vinden plaats op en rond het water Elke zaterdag zijner bij eenkomsten aan boord van de Assam aan de WiMha- venplaats. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Bon Maandag Rotterdam - Het leek allemaal in kannen en kruiken, die zonni ge ochtend van 11 april, in een van die kamers van het ministe rie van VROM in Den Haag. Iedereen was er. De bewindslieden Alders, Maij-Weggen en Heerma keken blijmoedig. Burge meester Peper ging. als voorzitter van de stadsregio, maar met een pontificaal in het midden zitten. Alleen wethouder Lint horstvan Rotterdam en burgemeester Vieggeert vanSpijkenis- se keken bedenkelijk en een beetje bedrukt voor zich uit. korte tyd tot omvaarschynlyke hoogten zijn gestegen. Het rijk wordt bedankt. Onbetaalbaar De gemeenten, die met de betrok ken partijen tot overeenstem ming moeten komen om de wo ningbouw hoe dan ook doorgang te kunnen laten vinden, moeten navenant hoge bedragen neertel len om het in het akkoord vastge legde resultaat te kunnen beha len. Dat is nauwelijks op te bren gen, is het besef dat hoe langer hoe meer in de betrokken ge meentehuizen doorsijpelt. Goed, het rijk heeft wel 290 miljoen gul den beschikbaar gesteld voor grondverwerving, maar zoals het er nu naar uitziet is dat bij lange na met genoeg. Er moet veel geld bij, want anders worden die nieu we woningen straks één voor één onbetaalbaar én wordt het afge sproken tijdstip met meer ge haald. „De zorg die wy vooral hebben." zegt Vieggeert. ,.is dat er voor de 'nagste inkomensgroepen geen woningen meer kunnen worden gebouwd. Door de prijsopdrijving komt dat in gevaar. Er zijn men sen die zeggen, ach, het zij zo, prijzen van 45 gulden per vier kante meter, daar komen we ook wel weer uit. Maar voor ons is dat niet zo." zegt Vieggeert. En op eens fel: „Wij zijn geen knip voor de neus waard, wanneer wij ons met inspannen voor degenen die niet zijn gezegend met een hoog inkomen." De risico's die m dat Vmex-ak- koord lagen besloten, pakken wei heel erg ongunstig uit voor de ge meenten. „Bij ons ligt de zwarte piet." zegt zowel Kombnnk als Vieggeert. Kombrink: „Het is wel heel zuur dat de lagere overheden nu alles op zich af zien komen en in het akkoord overal voor verant woordelijk worden gesteld." Er werden mooie woorden ge sproken. Er werden zwierige handtekeningen gezet. Dit ak koord. deze overeenkomst tussen de stadsregio Rotterdam en het rijk over de Vierde Nota Ruimte lijke Ordening Extra (Vincx), was dan toch maar getekend. Het had zoveel moeite gekost, maar nu lag het daar zomaar op tafel. Voor het jaar 2005 zouden er 53 000 wonin gen worden gebouwd. Forse in vesteringen zouden er worden ge daan. Er zouden van het rijk ilin- ke bedragen zijn te verwachten, zodat de gemeenten aan de slag konden De mouwen opgestroopt. Allemaal ertegenaan. Zon sfeer. Nu, alweer een aantal maanden verder, staan in de stadsregio Rot terdam de gezichten steeds som berder. Het was het beste wat er toen was uit te slepen, maar intus sen is de aap wel uit de mouw ge kropen. „Wij lopen enorme risi co's en de vraag is of we die wel kunnen dragenzeggen ze nu, wethouder Kombnnk, die in Rot terdam de portefeuille ruimtelij ke ordening inmiddels van Lint horst heeft overgenomen en bur gemeester Vieggeert. binnen de stadsregio de eerst verantwoorde lijke voor het beleid over de ruim telijke ordening. De problematiek rond de grond prijzen op de plaatsen waar ge bouwd moet worden is behoorlijk de pan uitgerezen. Grondspecu- lanten en projectontwikkelaars hebben zich op de grond gestort, hebben die opgekocht of in optie genomen. In de Vmex stond im mers precies waar er moest wor den gebouwd. Tussen Rotterdam. Nieuwerkerk en Zevenhuizen w-aar de nieuwe wijk Achtkamp moet komen. In het gebied Smits- hoek-Albrandswaard. ook al goed voor duizenden huizen. Die open hartigheid in de nota. precies ver tellen waar wat zou gebeuren, had ais gevolg dat de grondprijzen in Burgemeester Vieggeert (links) en de Rotterdamse wethouder Kombrink: 'Wij lopen enorme risico's en de vraag is of we die wel kunnen dragen.' Foto Niels van der Hoeven/Rotterdams Dagblad Peperduur De gemeenten worden in een wel heel erg lastige situatie gedwon gen. Er moet worden gebouwd, dat staat vast. Maar het wordt de gemeenten vrijwel onmogelijk gemaakt. En de gemeenten heb ben absoluut geen middelen in handen om daar iets tegen te doen. Nieuwbouwwijken be woond door verschillende inko mensgroepen. het ideaal dat al tijd voorop stond? Differentiatie, zoals dat met een modieus woord heet? Vergeet het allemaal maar. Peperdure woningen worden heb op deze manier. Dat maakt de si tuatie er alleen nog maar hopelo zer op. Toegegeven, er wordt druk ge werkt aan de wet voorkeursrecht, waarbij de gemeente straks als eerste aanspraak kan maken op de gronden waarop moet worden gebouwd. Kombrink: „Die wet moet zo spoedig mogelijk van toe passing worden verklaard. Maar dan nog moet je concluderen dat we daar al te laat mee zijn. Het ka binet had, toen het de Vinex in het vooruitzicht stelde, dat voor keursrecht al geregeld moeten hebben,'* is het verwijt aan minis ter Aiders en diens voorganger. Dan was niet gebeurd wat nu al die hooggestemde bouwplannen dreigt te frustreren. Ziedaar trouwens ook de ironie van de geschiedenis: een staats secretaris Heerma. afkomstig uit het CDA, die nu zit te ploeteren op dat voorkeursrecht om nog recht te breien wat al zo scheef dreigde te gaan. En dat terwijl datzelfde CDA in 1977 juist het kabinet Den Uyl liet vallen op dit aspect van de grondpolitïek. Kombrink weet zich er nog alles van te herinneren: „Dat het voor keursrecht werd beperkt tot de stadsvernieuwingsgebieden, dat is toen de grote fout geweest. Daar betalen we nu als gemeen schap miljarden guldens voor." Hoe nu verder? Wat kan er wor den gedaan om de woningbouw- plannen nog in goede banen te leiden? Hoe kom je als gemeente nog uit deze lastige situatie? J)aar kom je niet meer uit," zegt Vieggeert somber. „Die wet dut duurt nog even. De enige moge lijkheid is naar die locaties te kij ken, die niet binnen de Vinex val len. Maar dat is een moeilijke kwestie. In Vlaardingen bijvoor beeld, in de Broekpolder, daar zou je zo enkele duizenden wo ningen kunnen neerzetten. Die discussie kan nog wel eens heel actueel worden." Er wordt op plaatsen als Smits- hoek en Achtkamp door de ge meenten wel aan de voorbereidin gen gesleuteld, maar daarbij wordt er wel degelijk rekening ge houden dat factoren ais tijd en stijgende rente uiteindelijk in het nadeel van de projectontwikke laars werken. Kombrink: „Die mensen spelen ook met vuur. Er zou een situatie kunnen ontstaan dat het ook voor hen voordeliger wordt die grond weer van de hand te doen. Je ziet, wanneer de rente oploopt dan loopt de belangstel ling opeens terug." Er moet dus eerst, op het niveau van de stadsregio, door alle be trokken gemeenten een duidelijk bouwscenario worden uitgestip peld. Vieggeert: „De binnenstede lijke locaties hebben daarin voor rang. Daar kunnen we snel aan de slag en daar zitten ook wel grote locaties bij, waar je 2000 wonin gen kan bauwen. Misschien dat daar de sleutel ligt. Dat zou dan door de overheid moeten worden gehonoreerd." Misschien moeten er nog wel veel meer woningen worden gebouwd in de binnenstad. Kombrink wijst op de cijfers: de bevolkingsaan was blijft doorgaan. Er zijn steeds meer woningen nodig om al die mensen onderdak te bieden. Er wordt al naarstig gezocht naar plekken, waar dat in de binnen stad mogelijk is. Kombrink: „Het aantal woningen dat in Rotter dam en omgeving moet worden gebouwd is al van 45.000 naar 53.000 opgeschroefd. En dat zou nog wel eens verder kunnen oplo pen tot 60.000. Dan is het noodza kelijk alternatieven by de hand te hebben." Openbreken En dan? Met de overheid aan tafel om het Vinex-akkoord open te breken? Kombrink: „Ik sluit niets uit. Maar we moeten eerst ons eigen huiswerk doen. Kijken naar de locaties, waar het eerst kan worden gebouwd. Dan komt het dit najaar tot conclusies en dan moeten we kijken of het alle maal kan in het keurslijf dat de overheid ons heeft aangemeten. Het is geen makkie. Die eerste pa len gaan de grond in, dat wel maar waar Is nog de vraag." Pleister op de wonde kan zijn dat andere stadsregio's in het land exact dezelfde problemen op hun weg vinden. Overal in het land stuiten de bestuurders op dezelf de problemen. Dat noopt tot ver eende krachten. Vieggeert: „We moeten als stadsregio's samen optrekken. En bij de overheid moeten we dan ook als gespreks partner als eenheid optreden," De definitieve overeenkomst met de overheid, waarin de uitvoering van de plannen wordt geregeld, moet april volgend jaar worden getekend. Liefst weer met van die blije gezichten. Jaarlijks trekken 1,5 mil joen badgasten richting Hoek van Holland-strand. Voor een lome, lange dag aan het zonnige strand. Lekker lan£ uitgestrekt in het rulle zand, op het ter ras met een glas koud bier of wandelend door de dui nen. Over het leven op en rond het Hoekse strand gaat de zomerserle Factor 22. Vandaag: de geschie denis van het pantserfort, en de militaire objecten die er zijn tentoongesteld. j Door Jelle Gu nnew eg Hoek van Holland - Tus-nn de i Nieuw c Waterweg en de spo< trlyn richting strand ligt het voormali ge pantserfort. dat ruim honderd jaar geit-den werd gebouwd ter verdediging \an Rotterdam Die functie heeft het al lang niet meetna de Tweede Wereldoorlog stond het gebouw zelfs jarenlang leeg Tot de stichting Fort aan den Hoek van Holland m 1989 besloot de vesting zoveel mogelijk in ou de staat terug te brengen en er een museum m te vestigen Het monument is grotendeels in gericht met spullen uit hel Leger museum m Delft, waarmee het Fort een convenant heeft geslo ten en met schenkingen van par ticulieren er. van het Militair Luchtvaartmuseum in Soester- berg Zestig vrijwilligers zijn vrij wel dagelijks in dc weer met het hennrichlen van de kamers naar origineel ontwerp, het inrichten \an vitrines en hel opknappen van oude motoren en kanonnen. 'n Hoek van Holland is meer te zien dan zon, zee en strand: het voormalige pantserfort tussen de Nieuwe Waterweg en de spoorlijn. Foto Roei Dijkstra Enkele pronkstukken zijn te zien op het buitenterrem, het kleinere oorlogstuig is binnen opgesteld. Lopend door de gangen, kamers en doorgangen krijgen bezoekers een goed beeld var. het vroegere militaire leven in het fort. Vanaf d'' hixifdingang voert een uitge stippelde route langs de belang rijkste plekken. Zo maakt de be zoeker bij de entree kennis met het ingenieuze regen- en afvoer systeem. dat is opgebouwd uit 52 druipkokers die schuil gaan ach ter houten deurtjes. Onder het ge bouw ligt nu nog steeds zo'n 210 000 liter drinkwater, waarvan 280 mensen een maand kunnen leven. Torpedo Ylak na de entree staat m een van de gangen dc Biber opgesteld, een Duitse mini-onderzeeerdie tn 1990 boven water is gebracht door Smit Tak. De duikboot heeft na dien nog twee jaar op de kant langs de Nieuwe Waterweg liggen roesten, omdat meerdere gega* 'Ze hebben in de Hoek veel meer dan zand en zee' (Frans Krijgsman, bezoe ker van het Kustverdedi gingsmuseum) digden aanspraak op de boot dachten te kunnen maken. Het Kustverdedigingsmuseum is uit eindelijk de trotse bezitter gewor den van de onderzeeer inclusief de torpedo, die bij de berging eerst nog onschadelijk moest worden gemaakt. De Biber verkeert, na vijftig jaar in het zoute water te hebben gele gen, in opvallend goede staat. Het originele dmkerspak is bijvoor beeld vrywel compleet behouden gebleven. Alleen de aluminium- onderdelen zijn door het zout aan getast, hetgeen duidelijk is te zien aan enkele attributen in de vitrine. In één van de andere gangen is een enorm kanon te bewonderen, dat vroeger op één van de koepels heeft gestaan. Helaas ontbreekt de zeventien meter lange loop; slechts het eindstuk is bewaard gebleven. Aan het plafond hangt het meterslange pompstuk waar mee de kruitresten werden ver wijderd, Gids Jaap Admiraal ver telt dat bij gebruik van het kanon vooraf alle ramen uit hun spon ningen moesten worden gehaald, vanwege de trillingen bij het af vuren. Vlak nadat de Duitse bezetters in de Tweede Wereldoorlog bezit hadden genomen van het fort, werden de kanonnen van de twee koepels gehaald om ze te laten omsmelten. Op het platte dak heeft het museum vele jaren later enkele schapen laten grazen, maar dat feest was snel over omdat de blatende beestjes ach ter elkaar naar beneden in de sloot vielen. De enige huisdieren die nu nog in het fort rondlopen zijn twee poézen, ter bescher ming van de kostbare uniformen die anders doox de rr'»^ wor den aangetast. Een van de absolute pronkstuk ken in het museum is de giganti sche bakkersoven, waarin per keer 250 broodjes, verspreid over twee platen, konden worden ge bakken. Tijdens de Duitse bezet ting maakte de oven topuren. omdat in het fort ook brood werd gebakken voor honderden Duitse militairen die in de omgeving van Hoek van Holland waren gele gerd. Stapelbedden In totaal konden er in de vesting 281 manschappen worden gele gerd, verspreid over 106 kamers. In een van de heringerichte ka mers is goed te zien hoe de Duitse soldaten gedurende de oorlogsja ren hebben geleefd. Met z'n nege nen sliepen ze op stapelbedden in kleine, veel te benauwde kamer tjes, waarin verder alleen nog een kleine tafel paste. Een earbïet- lamp zorgde voor verlichting. Een klepperend apparaatje diende als alarm bij gebrek aan zuurstof. De rondleiding eindigt bij de poli tiecel, waar de gids vertelt over een jongen van 17 jaar die ten tij de van de Tweede Wereldoorlog maar liefst negen maanden onaf gebroken in de cel moest verblij ven omdat hij een handgranaat had gegooid in een Duitse bunker in Hoek van Holland, Volgens Jaap Admiraal is de saboteur na de oorlog nog jarenlang in thera pie geweest om van dit trauma af te komen. Pas nadat hij op aan dringen van zijn psychiater terug ging naar de plek des onheüs, schijnt de man van zijn slapeloze nachten en vreselijke huilbuien verlast te zijn geraakt, Voor de spannende verhalen ver zorgen de vele vrijwilligers rond leidingen voor minimaal tien per sonen. Individuen kunnen ook op de volgende dagen aan een rond leiding deelnemen: 26 en 28 juli en 26 en 28 augustus. Aanmelden kan bij de VVV Hoek van Hol land, 01747-82456. Het Kustverde- dingsmuseum aan de Stations weg 82 is elk eerste weekeinde van de maand geopend, zaterdag van 13.00 tot 16.00 uur en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Vrijdag 22 juli SCHIEDAM Rederij Dulcis. Avondtocht met muziek. Vertrek 20.00u. vanaf Holy- weg. ROTTERDAM Centrum Rotterdam. Het Rotter damse Festival van het Levensfied. Voorrondes. King David. Breeze| 19.00u. Overwerk. Sadik en Ma- zhar, 22.00u. Plan C. Mtlly's Move, 22.30u. Popular. Swingbeat-mght] 23.30u. Café De Twijfelaar. Reva- lation, 23-OOu. Zaterdag 23 juli SCHIEDAM Podium. Festival van het levenslied 20.00u, VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert 15.00u. MAASSLUIS Grote Kerk. Orgelconcert j. Kroonenburg, 20.15u. MAASLAND House-avond in discotheek Vliet- zicht ter mluidmg van strand maas vlakte. 21 u. ROTTERDAM The Act. Coast to Coast 22.00u Centrum Rotterdam. Het Rotter damse Festival van het levenslied. Voorrondes. King David. La Ventu ra. 20.30u. Oude Haven. Marlboro Music tour, 15.00-24.00u. Over werk. Willem Cramer en vnenden, 22-OOu. Paradijskerk.Christo lelie, orgel. 16.00u. PianC.Swmgingona Boulevard, 22.30u. Popular. Pop quiz 'Connecties'. 15.00u. Café De Twijfelaar. PAN, 23.00u. Centrum Rotterdam. Zomerkaravaan. Zondag 24 juli SCHIEDAM Podium. David Patillo, 21.30u. Maandag 25 juli SCHIEDAM Stichting Lentefeest. Varen op de Hollandse wateren, lO.OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'A Perfect World' (12) dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: "The Pelican Bnef (12) dag. 8.30. Calypso 1: 'Man Trouble' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: The Aristo- cats' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30 Calypso-3: 'MrJones' (a!) dag 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Mavenck (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'My father the hero' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3; The Beverly Hillbillies' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Naked Gun 331/3' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: Police Academy* (al) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. Corso: The Flintstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Blue Planet' (al) dag. 2-4- 8. 'Sharks' (al) vr.za. 9. 'Mountain Gonlla' (al) dag. 1-3-7. 'Jurassic Park' (12) vr.za. 10, zo.t/m do. 9. lantaren 1: alle films (16} dag. 9.3ü. Under the Volcano" do. 'Pas sion Fish' M\. 'Easy Rider' za. 'All the President's' zo. Vil that jazz' ma. 'Betty Blue' di. 'utengarty Glen Ross' wo. Venster 1: 'La Ardilla Roja' (16) dag. 10. Lantaren/Venster 2: alie films (16) dag. 9.45: 'Kleine Vera* do. 'C'estamvepresde chezvous'vr. 'Delicatessen' za. 'Intervista' zo. 'Een verhaal van de wind' ma. 'Waar om vertrok Bodhi Dharma' di. 'Sweet Emma. dear Böbe' wo. Lantaren/ Venster 3: 'LasLTango in Paris'(16) dag. 9.30. Lantaren/Venster 4: 'Abgeschminkt' (16) dag. 10. Lu- mière 1: The Getaway' (16) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink* (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30- Lumière 3: 'Intersection' (ai) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: 'Schindler's List' (12) dag. 8. Rex: 'Lolita' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstellmg. Thalia:'Striking Distance (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Blink' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'On Deadly Ground' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'Underthe Volcano' (16) vr.za. 24. Venster 1: 'Easy Rider' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 2: 'Delicatessen' (16) vr. 24. 'C'est amve pres de chez vous* (16) za. 24. Venster 3: "Wicked City' (16) vr. 00.15. 'Legend of the Ovcrfneno' (16) za. 00.15. Venster 4:'Glengar ry Glen Ross" (16) vr. 00.15. 'Pas- s«onFish'za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: "De Anstokatten' dag. 1.15-4. Calypso 3: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4. Lu mière 3: 'De Anstokatten' dag. 1.15-4. Lumière 4: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4. Bel OIO - 4004.444 en 't komt In do bus! U kunt bellen: maandag t/m vn;dag van 18.00 -19.00 uur en zaterdag van 14.00 -16.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1