9 Veel bekeuringen voor te hoge snelheid Geen jachthaven voor 't Keerpunt: watersporters zwaar teleurgesteld Bew lers le Tuinsingel voor het blok: slikken of woningen slopen Rotterdams Dagblad Bestrijden kattenplaag Hoogstraat 'lastig' Dieren jbevangen door de hitte Vrachtwagen uit de bocht Groenoord Voor 'n warmeéopfrissér!! 'Racebaan' Burgemeester Van Haarenlaan wordt trager gemaakt 't Nieuwelant blijft intact Familieruzie wordt vechten Buit inbraak: een staatslot Truck duwt auto van de snelweg Betrapt bij inbraak Onverzekerd achter stuur Jongens op inbrekerspad Boete voor knoeien olie t^Van'B©0thoveni^il7Q$^#-#tW^ Dinsdag 26 juli 1394 Waterweg Schiedam - De Dierenbescher ming Schiedam ziet op korte ter mijn geen kans een einde te ma ken aan de kattenplaag rond de Hoogstraat. „Dat lukt alleen als de hele buurt meewerkt," aldus een woordvoerder van de Dieren bescherming. Of iedereen bereid is mee te helpen met het vangen van katten, wordt echter betwij feld. Ai geruime tijd lopen er opval lend veel zwerfkatten over en achter de Hoogstraat. De dieren zijn vermoedelijk afkomstig uit het buurtje rond het voormalige Passagetheater. Sinds de sloper het theater met de grond gelijk heeft gemaakt, zijn de katten uit geweken naar andere oorden. Vorige week bleek dat dit verve lende gevolgen kan hebben. De eigenaresse van een kledingzaak vond in de kelder onder haar winkel een dode kat. De vrouw had al enkele dagen een afschu welijke stank geroken. In de kel der trof zjj niet alleen een al sterk ontbonden kadaver aan, ze werd er ook besprongen door een le gioen vlooien. De winkel moest worden ontsmet. De vrouw riep de hulp in van de Dierenbescherming, maar die zegt geen acute hulp te kunnen bieden. Alleen een massale vang- actie heeft zin. Er moeten dan kooien worden geplaatst, maar voorwaarde is dan wel dat kat- tenminnende buurtbewoners op houden de dieren te voeren. An ders hebben de katten geen aan leiding een kooi binnen te wan delen om het daar neergelegde hapje te verorberen. Katten vangen - met het doel ze te steriliseren - is sowieso een lastige opgave, heeft de Dieren bescherming ervaren. Enkele ja ren geleden werden vijftig vang- kooien aangeschaft. Er zijn er nog maar acht van over. De rest is gestolen of vernield, waar schijnlijk door Schiedammers die denken dat de in kooien ge vangen katten worden afge maakt zodra ze in het asiel aan de Sportlaan zijn aangekomen. „Dat is niet. zo," zegt de woord voerder van de Dierenbescher ming met grote nadruk. „Voor poezen of honden die hier wor den gebracht is dit geen eindsta tion. Maar we hebben ooit het imago opgelopen dat we beesten in de Hargahoeve laten inslapen. Het duurt heel erg lang voordat je weer van dat idee af bent." De politie van Schiedam heeft de afgelopen twee weken bij snelheidscontroles op de Burgemees ter Van Haarenlaan 646 automobilisten bekeurd. Foto Roei Dijkstra Schiedam - Bij snelheidscontroles op de Burgemeester Van Haarenlaan in Schiedam heeft de politiede afgelopen twee we ken 646 automobilisten op de bon geslingerd. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 97 kilometer per uur. Die werd gemeten op de kruising met de Piersonstraat Naar aanleiding van de vele aan- Om die reden rijdingen dit jaar op de Burge meester Van Haarenlaan heeft de politie onlangs een onderzoek naar de verkeersveiligheid inge steld. Daaruit bleek dat sinds no vember 1990 op_ de doorgaande weg j ten noorden" van het cen trum. 127 aanrijdingen hadden plaatsgevonden. Bij zeventien daarvan raakten mensen gewond; twee keer overleed één van de be trokkenen aan de gevolgen. Analyse De aanrijdingen gebeurden zowel op de kruisingen met andere we gen als op weggedeelten die daar tussen liggen. Uiteen analyse die de politie heeft gemaakt, blijkt dat bijna de helft (45 procent) van de aanrijdingen het gevolg is van een te hoge snelheid. Om die reden heem^g^ip'eeri. offensief ingezet tcgeh'dVsnel heidsovertreders. Daarbij is ge constateerd dat -met de ver keerslichten in werking- de ge middelde snelheid 55 kilometer per mir bedroeg^ de véle bekeL gen die dwlpiopen we ken zijn uitgeschreven, wil de po litie de snelheidscontroles de ko mende tijd intensiveren. Daarnaast heeft de.politie.dege meente Schiedam, die de Burge meester Van HaarentaanJjeheert, voorgesteld om structurële maat regelen te treffen zodat de snel heid omlaag gaat, Eén daarvan is -het al eerder*'bedachté"-® ver smallen van het deel'"Wssen het Nieuwlandplein en de Tróelstra- laan. ter hoogte waarvan een zo genoemde minirotonde wordt ge legd. Dit zal vertragend werken. Daarnaast is het idee om de ver keerslichten bij de diverse voet gangersoversteekplaatsen tot la ter in de avond te laten werken. Nu gaan ze vroeg in de avond op knipperen. ;-^-Het^grootste snelheidsremfi^nde maatregelen voor het deel tussen het Nieuw landplein en Plein 1940-1945. Een mogelijkheid waarover wordt ge- prakkizeerd is het invoeren van egp.'rode^l5ï:Dat auto'&sowjeso c^r-eliE végers licht cnigétijchfep groen Afbeten wachten. „Maan", zegt een-woordvoerder van de ge-„" meepte, „het dilemma is dat de VmtHaarenlaan 'haBuriij^en. gaande verkeersweg is^HeT verkeersaanbod is er zo hoog, dat bjj onvoldoende doorstroming er ook allerlei problemen zullen ont staan. Het probleem is om daar tussen, veiligheid en snelheid, een :ëpede mix te vinden." In ht%rcjaarzuüentle ambtelijke voorstellen voor de Burgemeester Van Haarenlaan door de politiek worden besproken. Hoek van Holland - Ook dieren zoeken verkoeling tijdens tro pische dagen. En ook dieren ra ken door de hitte uitgeput. Dat ondervond de politie in Hoek van Holland gisteren, toen eerst een doodvermoeid paard uit het wier moest worden gered en vervolgens een hond, die op het punt stond te verdrinken, assis tentie werd verleend. Het paard werd 's middags aan getroffen in het water langs de Bonnenweg. Vermoedelijk lag het dier daar al een uur of twee. Het kon niet meer op eigen kracht naar de kant komen. De hond had 's avonds een bad ge nomen in de Nieuwe Waterweg bij de Koningin Emmaweg. Ook dit dier had niet meer voldoende kracht om zelfstandig op het droge te komen. De hond werd naar het asiel gebracht. Later op de avond kon de eigenaar wor den achterhaald. Het dier is in middels weer thuis. Door Peter de Lange Schiedam - Watersportvereni ging 't Keerpunt krijgt geen eigen jachthaven in Schiedam. Burge meester en wethouders hebben afwijzend gereageerd op een ver zoek in die richting. Het stadsbe stuur -rindt vier jachthavens - die zeven watersportverenigingen sa men delen - voldoende. Geld voor nog een accommodatie is er niet. Dit besluit werd vorige week mee gedeeld aan het bestuur van 't Keerpunt. De beslissing haalde een lelijke streep door de plannen van voorzitter Rob Post, want die heeft nu enkel een vereniging op papier. Hij kan zijn leden geen enkele voorziening bieden, 't Keerpunt is een afsplitsing van watersportvereniging De Vrije UggersfT^öigtr^n; drie andere be dsitters van een pïèzierbootje ver trokken vorig jaar november met grote borye bij hun oude vereni ging. Daardoor raakten zij uiteri aard hun ligplaats in de jachthaf ven van De Vrije Liggers aahwl Schie kwijt^Sidsdien maken ze gebruik vah een noodvoorziening verderopin de Schie. -^r „Wij zijn voor iedereen versch'öp- pejinge:Tu'fl^gagt- een boze en te- SÈgPPP». Hij schaamt 'zich' voor ■'zijn' huidige ligplaats^, een terreintje vol afgedankte ea?t- ravar.S: en sloopmateriaal, waar wat kippen scharrelen en her en der allerlei rommel ligt. „Bij mooi weer gaat het nog wel, maar moet -Ije hier eens komen als het regent. Dan is het één grote modder- troep." De ligplaats van 't Keerpunt grenst direct aan de luxe en mooi verzorgde jachthaven van water sportvereniging De Schie. Post en drie andere leden van 't Keerpunt die aan de noodsteiger liggen af gemeerd, zouden zich best bij De Schie willen aansluiten. Maar daar is geen plaats voor hen. Het advies van het gemeentebe stuur om maar bij een van de an dere Schiedamse verenigingen onderdak te zoeken, is volgens Post dan ook niet veel waard. Of er is geen plaats, of de ligplaats is te duur, of de haven ligt ongun stig. „Ga je naar een haven in De Gorzen, dan moet je om de bin- Leden van 't Keerpunt bijeen op de noodsteiger langs de Schie.Niemand wil ons, wij zijn verschop pelingen.' Foto Roel Dijkstra nenwateren dp té küimen eerst een stuk de Maas over. En als je boot te veel diepgang heeft, moet je ook eerst nog eens op hoog wa ter wachten voor je kan vertrek ken. Trouwens, als je zegt dat je van De Vrije liggers afkomstig bent, willen ze je nergens heb ben." De vier ex-leden van De Vrije Lig gers zijn feitelijk weer terug op hun beginpunt van een jaar of tien geleden. De gemeente Schiedam eiste in die tijd van de plezierkapiteins die 'zwart' in de Schie lagen dat ze een vereniging zouden oprichten. De gemeente zou dan geld en grond beschik baar stellen voor een eigen haven. Zo gebeurde het ook, maar door ruzie met de oude club is het kwartet Vrije Liggers n^ftïèuw aan de zwerf geraakt. „Uitermate wrang," zegt Post. „Ik heb zelf nog geholpen de palen voor onze haven te slaan." Tot nu toe werden de bootjes bij het sloopterrein gedoogd door de gemeente. Post zegt dat er ook trouw liggeld wordt betaald. „Ter wijl we hier geen enkele voorzie ning hebben, stroom moeten we via via betrekken." Maar het lijkt erop dat de gemeente inmiddels genoeg heeft van de situatie. Wil de liggers, besloten burgemeester en wethouders onlangs, zullen worden aangepakt en desnoods weggesleept. Namens de Havendienst ver klaarde een gemeentelijke woordvoerder vorige week dat het vooral ging om Rotterdammers die hun bootje stiekem in de Schie afmeren, maar Post twijfelt er niet aan of hij kan ook een aan schrijving tegemoet zien. Hij heeft geen idee waar hij dan naar toe moet. Bij De Vrije Liggers zijn de vier ex-leden in geen geval meer wel kom. verklaart bestuurslid Reijn- hout beslist. „Ze zijn geroyeerd en ze komen er nooit meer in." Reijnhout spreekt beweringen van Post tegen dat er de laatste tijd 'grote groepen' watersporters uit onvrede zijn vertrokken. Dat 't Keerpunt inmiddels 36 leden zou tellen -van wie de raeesten af komstig zouden zijn van De Vrije Liggers - noemt Reijnhout kort weg 'quatsch'. Dw:? Sander Sonnemans Schiedam - De bewoners van de le Tuinsingel in Schiedam voelen zich door de gemeente met de rug tegen de muur gezet. U't vrees dat voor de realisatie van het stadsvernieuwingsplan in Schiedam-Oost hun woningen zouden moeten wijken, hebben ze toegezegd een stuk van hun tuin in te zullen leveren. In het con ceptplan was bepaald dat alle be woners aan de westkant van de le Tuinsingel zestien meter van hun tuin moesten opgever, voor wo ningbouw. ..We waren absoluut tegen dat voorstel, voor zover daar overigens sprake van was. We hebben het mogen vernemen. De mogelijkheid op inspraak i- ons nooit geboden," uit één va:: de bewoonsters kritiek. Door de hele toestand staat ze wantrou wend tegenover de gemeente. Daarom wil ze ook liever niet met haar r.aam in de krant. Voor het stadsvernieuwingsplan, dat uiteindelijk de bouw van 124 woningen, een steunpunt voor ouderen, een speelplaats en schoolplein moet opleveren, wer den twee jaar geleden verschil lende varianten ontworpen. Die werden door de bewoners alle maal van tafel geveegd. Eén van hen maakte zelfs een paar tegen- ontwerpen in een poging de ge meente op andere gedachten tc brengen. Maar hoe dan ook. vol gens de rdnnnen zou er zestien meu r alle tuinen afmoeten en -h ii' woningen aan 2e Tuin.-;:...' i zouden zelfs plat gaan. Dal laatste blijft gehand haafd. De eerstgenoemde maatre gel is enigszins teruggedraaid. ..Het wordt op het stadskantoor wel ontkend, maar ons is tijdens een informatiebijeenkomst toch echt gezegd dat ais we dwars zou den liggen, ook onze huizen dan maar moesten verdwijnen. Omdat we ons in het nauw gedre ven voelden, hebben we water bij de wijn gedaan en toegestaan dat er acht meter van de tuinen af gaat. Dat betekent dat degenen die een schuur of garage achterin de tuin hebben staan dat ding wel moeten verplaatsen. Dat kost na tuurlijk geld. Ook voor de in te le veren grond zal de gemeente in de buidel moeten tasten. We wachten af wat dc gemeente daar tegenover stelt. Al een hele tijd hebben we niets meer gehoord. En als we geen aannemelijk bod krijgen, stappen we naar de rech ter. We handelen collectief om te voorkomen dat straks iedereen apart wordt benaderd en het op handje-klap uitdraait. Als de ge meente met ons in zee wil gaan. dan met iedereen tegelijk." De planontwikkelaars noemen het inkorten van de tuinen nood zakelijk om daarachter woning bouw te kunnen plegen. Door de herinrichting van de gazonnetjes en de daarachter hoger gelegen straat alsmede het verdwijnen van een aantal grote bomen, vre zen de ontstemde bewoners dat de tuinen in een put komen te lig gen. Ze zijn bang dat ze dan ver anderen in kleine zwembadjes. Tot op heden zijn de mensen nog niet op de hoogte gesteld van de consequenties. „We hebben in moeten leveren, maar verder weten we helemaal niets. Ja, er is een keer een taxa teur geweest en we hebben een krantje met globale informatie in de bus gekregen. We weten geen van alleen waar we aan toe zijn. En in 1996 wil men al gaan bouwen. We zijn gewoon voor het blok gezet." Volgens een woordvoerder van de gemeente is regelmatig overleg geweest tussen de betrokken ambtenaren en bewoners en moet bekend zijn dat het hele plan in september door de gemeenteraad wordt behandeld. „Tot die datum kan niet worden overgegaan tot de verwerving van de grond. Dat is logisch zolang het plan niet de finitief is vastgesteld." Schiedam - Een familieruzie in de Willem Andriessenlaan in Schiedam is tegen middernacht ontaard in een vechtpartij. Daar bij zijn enkele mensen gewond geraakt. Eén van de slachtoffers raakte buiten westen en is ter ob servatie opgenomen in het zie kenhuis. De politie heeft naar aanleiding van de vechtpartij een vader (42) en zijn 18-jarige zoon aangehouden. Het tweetal zat vanmorgen nog vast. In totaal wa ren zon vijf mensen betrokken bij de ruzie. Op het Ke- thelplein in Schiedam is gistermid dag een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. De truck met op legger kwam met te hoge snelheid vanuit Rot terdam en wilde richting Beneluxtun- nel. In de bocht verloor de 25-jarige bestuurder de macht over het stuur en reed aan de linkerkant door de vangrail. Daar kantelde de met oud papier geladen wa gen; het voertuig kwam tien meter verder op dezijkant tus sen de bomen totstilstand. De chauffeur, een inwoner van Dordrecht, is ter behandeling van zijn verwondingen naar een ziekenhuis overgebracht. Door het ongeluk, dat rond half vier plaatsvond, ontston den flinke files. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - De velden van sportpark 't Nieuwelant in Vlaar dingen zullen weinig te lijden hebben door de komst van de Tweede Beneluxtunnel en de ver breding van de rijksweg A4. Dat blijkt uit het nieuwste ontwerp- bestemmingsplan. Eerder was er sprake van dat een flink deel van de sportvelden in het oosten van Vlaardingen ten prooi zouden val len aan de verbrede rijksweg. Maar volgens de jongste afspra ken met Rijkswaterstaat blijft dat nu beperkttot een klein stukje. In ieder geval kunnen alle velden blijven liggen. Ter afscheiding wordt een damwand geslagen. I Regio Waterweg Westhavenplaats 22 I 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Schiedam - Bij een inbraak in een woning aan het Hargplein in Schiedam is een staatlot meege nomen. De dader wist binnen te komen door de deur te forceren. De hele woning is doorzocht, maar de bewoners misten alleen het staatslot. Vlaardingen - Op de A20 heeft een vrachtauto gisterochtend een personenauto van de weg ge drukt. De bestuurder, een 25-jari- ge man uit Wuppertal, kwam met de schrik vrij. Een 26-jarige pas sagier bezeerde zijn nek toen de auto tegen de vangrail klapte. Hjj werd naar het ziekenhuis ver voerd. De politie is er nog niet achter of er opzet in het spel was. De 40-jarige vrachtwagenchauf feur, die doorreed maar in Pernis werd gearresteerd, heeft bekend dat hij de personenauto wegduw de, maar ontkent dat hij de auto opzettelijk aanreed. De politie is daarom op zoek naar getuigen. Volgens de politie was de vracht wagenchauffeur waarschijnlijk geïrriteerd omdat de Duitse auto op de snelweg voor de truck in voegde. De chauffeur probeerde de Duitser van de weg te duwen en haalde naar links uit op het moment dat de personenauto naast de truck reed. Schiedam - De politie van Schiedam heeft gisteravond rond elf uur een man op heterdaad be trapt bij \.en inbraak in een be drijfspand aan de Van Berckenro destraat. De 29-jarige Vlaardinger was door een raam naar binnen geklommen en wilde er met een doos sportdrank vandoor gaan toen hij door .de agenten in de kraag werd gevat^JIij is opgeslo ten. Vlaardïngen/Maassluis - Bij een verkeerscontrole op de Dr. Wtardi Beckmansingel is gisteren een 26-jarige Vlaardinger: aangehou den wegens rijdei^onder rijbe wijs. Op de WestlÉiöseweg werd later op de dag een 50-jarige Vlaardinger aangehouden omdat hij in een onverzekerde autoreed. Ook op de Westlandseweg werd een 46-jarige automobilist uit Vlaardingen van de weg gehaald omdat hij onder invloed van alco hol verkeerde. In Maassluis werd gisteren een 53-jarige inwoner eveneens be trapt op rijden onder invloed. De man, die werd aangehouden op Laan 1940-1945, moest zijn rijbe- wijs inleveren. Schiedam - Rond middernacht zijn in de Rozenburgsestraat ie Schiedam twee jongens aange houden die op inbrekerspad wa ren. Zij liepen met onder meer een schroevedraaier rond, waar schijnlijk met de opzet om een of meer auto's open te breken. Hoe wel het Schiedamse tweetal (16 en 18 jaar) nog geen auto's had open gebroken, bekenden zij wel diver se andere delicten op hun naam te hebben. Ze zitten vast en zullen vandaag verder aan de tand wor den gevoeld. Schiedam - Een 45-jarige Schiedammer heeft een bekeu ring van 400 gulden gekregen voor het weg laten lopen van olie op straat. De man liet de olie da de kofferbak van zijn auto op de JA Albergink Thijmstraat lek ken. Behalve de fikse boete, moet de boosdoener ook nog opdraaien voor de kosten van het opruimen. Per ongeluk is in de krant gisteren op pagina 4, waar (owr- Üjdens)advertenties hadden moeten staan, een sportpagud verschenen met stukkeD dk voor een deel ook al in het spon- deel stonden. Excuses daarvoor- HOOFDREDACTIE 'Schiedam-NoorÖiitegOl Q-47pWÜf[.§k;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1