13 Schiedammer beschrijft einde van visserij 'Over honderd jaar ben ik gecraqueleercF Amateurfoto's laten na-oorlogs verleden van Vlaardingse 40-plussers zien genda 'Die struik mot weg' Renovatie orgel feestelijk gevierd Expositie cursistenwerk in Galerie de Duig Oud papier actie op parkeerterrein Lunchconcert Grote Kerk Vlaardingse scouts bezoeken Engeland Orgelconcert in delmmanueikerk Rotterdams Dagblad Woensdag 27 juli 1994 De SGP/RPF/GPV-fractie in de Vlaardingse gemeenteraad heeft de wijkagent van de Oostwijk gevraagd om bewoners die bomen en struiken tegen hun voorgevel hebben geplant, daarop 'aan te spre ken'. Want dat groen, aldus de lange combinatie, vormt voor veel kinderen en ouderen een sta-in-de-weg. Dus doet de bel tring-tring bij tante Sonja in de Arnold Hoogvliet straat, die van haar laatste spaarcentjes een bromelia argentina heeft gekocht en deze met veel zorg (zoals bekend is de bromelia een moei lijke plant) heeft, opgekweekt Tanta Sonja sloft naar de voordeur. Wie zou dat kunnen zijn? Oom Agent staat met een strenge blik voor de voordeur. Hij wijst naar het geveltuintje en bromt: „Mevrouw, die struik mot weg." Tan ta Sonja, die sinds haar jonge-meisjesjaren trouw haar belasting heeft betaald, nimmer haar stemrecht verzaakt en nog nooit door het rode voetgangerslicht heeft gelopen, begrijpt het niet. „Waarom agent", vraagt ze. „Die struik staat in de weg," zegt Oom Agent. „We hebben klachten gekregen van de SGP/RPF/GPV. Persoonlijk stoort het mij niet zo, maar ja, die politici hebben het nu eenmaal voor het vertellen in dit land. D'r struikelen regelmatig bejaarden over uw struik en ja, dan weet u het wel: gebroken heup, Hoiyziekenhuis, allemaal ellende, mevrouwtje. U begrijpt: dat kost handenvol met geld. De gezond heidszorg is toch al zo duur." Nu is tante Sonja niet iemand die gauw zal tegenspreken. Ze is een godvruchtig persoontje en weet wat Romeinen 13 zegt: 'Alle ziel zij den machten over haar gesteld, onderworpen; want daar is geene macht dan van God, en de machten die daar zijn, die zijn van God ge ordineerd' (Statenvertaling). Dus vraagt tanta Sonja haar zoon Joost om de met veel zorg geplante en onderhouden bromelia weg te halen en de stoeptegels terug te leggen. Maanden later ligt op de deurmat een felgele folder. Tante Sonja sloft weer naar de deur, pakt de folder, loopt terug naar de woonka mer en zet haar leesbril op. 'Steek de Qpzoomerhanden uit de Öp- zoomermouwen en verlevendig uw straat met geraniums aan de muur en geveltuintjes onder het raam,' roept de folder op. Tanta Sonja denkt aan Romeinen 13 en vraagt Joost om de naar de achter tuin verplaatste bromelia weer terug te plaatsen. Joost denkt: mijn ouwe moedertje is aan het dementeren, maar dat zegt hij niet hardop, want hij weet: 'Eer uwe vader en moeder, opdat uwe dagen verlengd worden in het land, dat u de HEERE uw God geeft' (Exodus 20:12). DICK VAN DER LUGT Een grondige renovatie en herintonatie van het orgel van de Grote Kerk wordt vrijdag vanaf 20.15 uur ge vierd met een feestelijk concert. De organist van de Grote ïterk voert composities uit van Bach, Buxte- hude, Reger, Widor en Andriessen. Flentrop Orgel bouw heeft de restauratie en retonatie van het orgel uitgevoerd. De directeur van dat bedrijf, A. J. Steke- tee, geeft voor het concert een toelichting op de ver richte werkzaamheden. De toegang is gratis. Galerie de Duig aan de Landstraat 29 houdt momen teel haar jaarlijkse expositie van het werk van cursis ten. De 'Presentatie '94' toont een overzicht van aquarellen, kleurpotloodtekeningen en olieverf- schilderijen, die het afgelopen jaar zijn gemaakt. Aangezien het merendeel van de cursisten de lessen al jaren volgt, stijgt de kwaliteit van het tentoonge stelde werk elk jaar. Aquarel is de meest gebruikte techniek, maar er wordt tijdens de lessen ook steeds meer met olieverf gewerkt. De expositie is tot en met 27 augustus elke zaterdag middag tussen 13.30 en 16.30 uur te bezichtigen. C.K.C. Oranje Nassau houdt zaterdag tussen 9 en 12 uur een oud-papieractie. Op het parkeerterrein aan de Dirk de Derdelaan staat een grote container klaar, waarin grote en kleine hoeveelheden papier kunnen worden geworpen. Aad Zoutendijk geeft morgen tussen 12.45 en 13.15 uur een lunchconcert in de Grote Kerk. Zoutendijk is de organist van de kerk. Naar aanleiding van de jaarlijkse Bach-herdenking is er zaterdag tussen 15 en 17 uur ook een wandelconcert in de kerk. Ook hier verzorgt Zoutendijk het orgelspel. De Vlaardingse Scoutinggroep 'Mamix van Sint Al- degonde' vertrekt vrijdag naar Engeland, om daar een gezamenlijk, zomerkamp te houden met de zus- tergroep '2nd Normandy St. Georgesgroep' uit Midd lesbrough. Het contact met deze Engelse scouting groep kwam ïn 1972 tot stand tijdens een Jamborette naby Haarlem. De Vlaardingse scouts gaan nu voor de vijfde keer op kamp naar Engeland, terwijl de En gelsen vier keer op Nederlandse bodem zijn geweest. Voor en na het kamp genieten de Vlaardingers gast vrijheid bij de Engelse gezinnen om zodoende iets van de Engelse cultuur op te steken. Op 12 augustus keren de Vlaardingse scouts terug. Ze brengen ter af sluiting een bezoek aan burgemeester Stam. Bert Visser geeft zaterdag vanaf 20.15 uur een orgel concert in de Immanuelkerk. Hij genoot zijn oplei ding bij Koos Bons en behaalde drie staatsdiploma's voor orgel- en pianospel. Hij musiceert in kerkdien sten en concerten en fungeert in zijn woonplaats als een gerenommeerd lesgever. Het programma is als volgt: koraalbewegingen van Walter, de Fantasie en Fuga van Bach, de vijfde So nate van Mendelssohn, de Trauerode van Lis2t, de Final van Franck, een Prelude van Durufïé en tot slot de melodie-bewerking van Asma: 'Komt als kind'ren van het licht'. De toegangsprijs is acht gulden. Voor CJP-houders en 65-plussers vijf gulden. De op brengst van het concert gaat naar het orgelfonds. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Door Ben van Haren Vlaardingen - 'Het zout verzouten' is de titel van een pas ver schenen boek en vaneen tentoonstelling, die momenteel in het Visserijmuseum in Vlaardingen is te zien. Achter deze, alleen zeer ingewijden aansprekende titel gaat de interessante weerg ave van een nog jong verleden schuil. Zelfs veertigers vinden er jeugdherinneringen. Sportredac Donald Bax Telefoon De laatste fase van de Vlaar dingse visserij is het eigenlijke onderwerp. Onder de kreet 'Het zout verzouten', die na een misse reis werd gebezigd, wordt het ver haal verteld van het moeizame vlootherstel na de Tweede We reldoorlog, het achterblijven van de sociale voorzieningen, de ha- ringworm, de oliecrisis, de schaal vergroting en de teloorgang van aanverwante bedrijven. Mannen en vrouwen met een Vlaardings verleden worden rij kelijk bediend met informatie en vooral beelden uit een tijd, die ze als kind of jong-volwassene heb ben meegemaakt en waarover ve len vaak met zoveel nostalgie kunnen praten. De tijd waarin de haringvisserij nog net zichtbaar was naast de invloed van de groei ende petrochemie en andere in dustrie op Vlaardingen. Ook import-Vlaardingers komen aan hun trekken, zeker op de ten toonstelling. Zij zien hun nieuwe woonplaats terug in het begin van de wederopbouwtij dbij de start van de verdubbeling van het in wonertal tot 80.000. Het Vlaardin gen van voor 'de doorbraak' van de Hoogstraat, dus van voor het Liesveld en de Westwij k, is zicht baar. Boek zowel als tentoonstelling zijn tevens interessant door de ve le beelden, die getuigen van de laatste visserijbedrijvigheid in en langs de Koningin Wilhelminaha- ven en het Buizengat. Foto's van gebouwen en straatbeelden, waarvan de een het verdwijnen betreurt en de ander de vervan ging toejuicht. Plaatjes, in de vijf tiger en zelfs nog zestiger jaren gemaakt, voornamelijk doorama- teurfotögrafen. Een van hen is Peter Zuydgeest (52). Hij heeft dit boek over de na oorlogse visserijgeschiedenis van Vlaardingen samengesteld en droeg tevens de bouwstenen aan voor de tentoonstelling. „Er zitten foto's bij, die ik heb gemaakt met een geleend toestel omdat ik in die tijd er zelf nog niet een kon kopen." Het interieur van zijn woning in de Hoevenbuurt in Holy straalt de passie van Zuydgeest voor de Vlaardingse visserij geschiedenis uit. In de woonkamer tref je rond om scheepsmodellen aan en wandkasten vol boeken en foto albums met vissersschepen als onderwerp. Het is slechts een deel van zijn verzameling. „Op zolder heb ik ook nog een giganti sche zooi," zegt hij zelf. En met het uitvliegen van twee van zijn drie kinderen kreeg hij in hun vroegere slaapkamers op de bo- venetage nog meer ruimte, die hij gretig in beslag nam voor zij n lief hebberij. Twaalf boeken, voornamelijk over Vlaardingen en zijn vissers- verleden, staan nu op naam van Marcus Peter Zuydgeest, in 1941 geboren te Schiedam, de stad waar hij ook opgroeide. „Ja, ik ben echt Schiedammer," reageert hij op een vragende blik. „Ik kom niet uit Vlaardingen en ook heb ik geen familie, die op de visserij heeft gevaren. Toen ik vijf jaar was. ben ik weieens bij een tante in Vlaardingen geweest en maakte een schip dat hoog boven de schutting uitstak, diepe in druk op me. Pas in 1958 echter zijn wij hier komen wonen en mijn belangstelling voor de visse rij groeide pas goed nadat ik in oktober 1959 ging werken op de afdeling inkoop van scheepswerf De Jong." „Bram van Noort was daar mijn collega. Hij, in Vlaardingen voor- Peter Zuyd geest: 'Avond aan avond ging ik, vaak aan de hand van Bram van Noort, op pad om te praten met oud schippers of kuipers.* Foto Roel Dijkstra al ook bekend van zijn werk voor de voetbalvereniging Zwaluwen, is mijn leermeester geweest in de visserij. Zijn broer werkte als pro curatiehouder bij de rederij Van Toor en Bram kende heel Vlaar dingen. Hij nam me overal mee naar toe nadat ik liet blijken be langstelling te hebben voor de visserijhistorie en maar vragen bleef stellen." Met trots toont Zuydgeest zijn eerste album, uit 1969. Het is een foto-album waarin hij naast re producties van oude prenten van visserijschepen en Vlaardingse stadsgezichten met balpen een eenvoudige toelichting hoeft ge schreven. „Die reproducties kon je toen kopen bij Foto Boer en dat deed ik dus zeer regelmatig. De toelichting erbij verzamelde ik door aan iedereen vragen te stel len." Een feest zonder artiest Is zoiets als een ijsje zonder slagroom. Op een feest heb je een gangmaker nodig. Een zanger, een orkestje, een buikdanseres. Wie zijn de mensen die het amusement ver zorgen op bruiloften en partij en? En welk gezicht gaat er schuil achter de make-up? Albert de Bruin (41) vertolkt klassieke lie deren. Van Dawson tot Gershwin. Hij zingt Ita liaans, Frans en En gels. En natuurlijk 'Die Winterreise'van Schu bert. Zijn stem is te ho ren op feestjes, in res taurants, op rond vaartboten en tijdens brunches op de Velu- we. Soms heeft hij een hoofdrol in een ope rette. Maar op roem zit hij niet echt te wach ten. Door Peter de Lange ..Avond aan avond ging ik, vaak aan dc hand van Bram van Noort. op pad om te praten met oud schippers of kuipers. Zo heb ik ook Piet van Embden Ieren ken nen. van wie ik in december 1965 het mooiste stuk in mijn verza meling heb gekregen. Het is de zeemansbijbel 'De Godvreezende zeeman'. Kijk, hier ligt de pauwe- veer, die hij gebruikte als bladwij zer. En op deze bladzij zie je nog de afdruk van zijn duim. Ik weet dat zijn familie het niet Jeuk vindt dat hij het aan mij heeft gegeven, maar ik ben er zeer gelukkig mee. Ook bracht Bram me bij Piet Er- kelens. d:e bekend stond als ver zamelaar van toto's van loggers. Rij hem ontmoette ik later Jaap Sluimer mei wie ik :n 1983 mijn eerste boekje maakte "Vlaar dingse visserij in oude ansichten.' Nu staat Peter Zuydyeest bekend als Vlaardingse visscrijkenner. Hij is voorzitter van de vereni ging Vrienden van het Visserij museum en werkt tuee dagen in de week als vnjwiJitger in het stadsarchief. Hij tobt ai jaren met reuma, is afgekeurd, zit in de 'A'AO en leeft du- de laatste tijd in onzekerheid Ik vermen op mijn Tenor Albert de Bruin, hier zingend tijdens een rondvaart door de Viietlanden: „Mijn voordeel is misschien dat ik heel close op het publiek durf te staan." Foto Roei Dijkstra Als je met toonkunst bezig bent, daal je af tot in de diepere lagen van het universele. Zo beleeft Al- bert de Bruin het zingen. Hij zegt het een beetje onbeholpen. Mis schien is die omslachtige manier van praten wel de reden dat hij zingt. Een lied gaat recht op het doel af en heeft vaak meer emo tionele zeggingskracht dan een gesproken mededeling. Albert de Bruin is concertzanger. Niet één van het conventionele type, dat pas opkomt als het pu bliek keurig op een rijtje zit. Ais het even kan. rangschikt de Sehiedamse tenor zelf de tafeltjes en stoelen. Hij is ook niet te be roerd om tussen twee liederen door een glaasje wijn voor een toehoorder in te schenken. Dat stelt de zaal op z'n gemak. Want De Bruin zingt vaak voor mensen die weinig of niets van klassieke muziek afweten, mensen voor wie concertbezoek een heel avontuur is. „Je moet weten dat ik tot m'n zes tiende bij wijze van spreken nooit één noot had gehoord. Thuis de den ze niet aan muziek. Dus ik weet wat er speelt bij een publiek voor wie klassieke muziek een hoge drempel is. Ik probeer het zo toegankelijk mogelijk te maken, ik vertel ook meestal iets over de componist, en dan niet zozeer over zijn muziek als wel over zijn leven. Wat hij voor mens was." De kwalificatie gezelligheidszan ger' vindt Albert de Bruin dan ook wel van toepassing. Zolang maar niet de indruk wordt gewekt dat hij maar wat aanrommelt. „Dat permitteer ik mezelf niet. Wat ik doe, moet goed in eikaar ■zitten. Ik heb een hekel aan dat loodzware, maar ik stel wel eisen aan mezelf, aan de muziek en aan het repertoire. 'O sole mio' doe ik al jaren niet meer. Op zich is dat geen fout lied, maar het is in de loop der tijd zo uitgekotst, dat ik er niets meer bij voel." Op muziekgebied is hij min oi' meer autodidact. Rond zijn 26ste pakte hij de zang serieus op, omdat hij genoeg had van zijn baan als sportinstructeur. Dat was hij gaan beschouwen als oog kleppenwerk'. Hij werd lid van een operettekoor, leerde noten le zen cn nam zanglessen. Op avondjes cn feestjes verdiende hij met zijn warme stem eer. aardige boterham. Een jaar of vijf later raakte hij geblokkeerd, hij zag er geen gat meer in. Totdat hij bij toeval een concertpianist ont moette. die hem aanmoedigde de draad weer op te pakken. Zo kwam hij als hospitant op het Rotterdamse conservatorium te recht. waar hij zijn stem verder ontwikkelde en zijn muziek ken nis verdiepte. Sinds enige tijd speelt hij ook piano. Vocaal is hij gespecialiseerd in het Xapoli- taans belcanto, maar daarnaast heeft hij een breed repertoire: ..Renaissance, barok. Schumann, Schubert. Meldelssohn. en dat is maar een greep. De klassieke mu ziek is onuitputtelijk. Het is clo bakermat van vee! moderne mu ziek. Ik hen vaak gevraagd ais zanger voor een pupband. maar dat genre ligt me toch niet zo. Ik heb meer de drang mc in de echte toonkunst te ontwikkelen." Zingen is jezelf in je nakie zetten. heeft hij ontdekt. Aan de or.e kant is er de drang irn artistiek ver antwoorde prestatie te leveren, aan de andere kant is er het pu bliek dat de zanger m aan te ga pen. „Daarom zijn vee! artiesten introvert, denk ik. Ze moeten iets overwinnen voor ze hei podium opgaan." Ook voor Albert de Bruin Is het telkens weer zoeken naar de juis te houding. ..Mijn voordeel is mis schien dat ik heel 'close' op het publiek durf te staan. Ik zing ge- j rust op een open bout met motor- j geronk en vogelgeluiden op de achtergrond, ik probeer dan toch geconcentreerd te blijven cn tege lijkertijd te zingen, vanuit het na tuurlijke element. Je moet niet verkrampen tot een puur techni sche en statische prestatie, 'i Moet vloeien. Ik denk altijd aan wat een van mijn zangleraren zei: de monden van je toehoorders moeten openvallen van verba zing." De ambitie om werkelijk be roemd te worden is hem vreemd, j zegt de Sehiedamse zanger na enig naden kenE i ge n 1 ij k ben ik j best tevreden met zoals, riet nu I gaat. Ik heb een tijdje geleden j een hoofdrol gehad in een operet- i te in Den Haag. Dat is een leuke j bevestiging datje m éér kan. Maar j je moet ook reëel wezen. De we- j rek.1 draait imk door als ik niet zing. Er zijn zoveel mensen ge weest die mooi hebben gezongen, en die allang zijn vergeten. Roem is heel vergankelijk, hoor. ..Een stern blijft het doen lol je vijftig, vijfenvijftig bent. Daarna takel je ai'. Je hebt dus maar cn betrekkelijk korte periode om te doen wat je moet doen. Ik kan er niet op gaan wachten tot ze over honderd jaar misschien eens zeg gen: die De Bruin, dat was een goeie zanger. Tegen die tijd ben al lang gecraqueleerd. Ik doe iet dus nu maar. en liefst zo re laxt mogelijk. Dat ligt mij 't best." Woensdag 27 juli ROTTERDAM The Act. Jam sessie. 22.00u. Groove Garden. What's Cockm? 22.30u. King David. B'uesen R&B- session. 21.00u. Popular. Club Va gue. 21.00u. Café De Twijfelaar. Desgar Gaga. 23.00u. Ahoy'. Jeugdland. 10.00- 16.30u. Plas- wijekpark. Poppentheater Anneke Strack, 15.00u. Openluchttheater Kralingen. Kunstcoilectief Het Ver bond. kindervoorst. 14.00u. Hotel New York. Paulo Mayka. Vider voorst. lS.OOu. Donderdag 28 juli SCHIEDAM Podium. Jamsessie oiv Richard. 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert. 12.45u. ROTTERDAM Groove Garden. Groove Band. 22.30u. King David. Muziek uit de jaren '60. 21.00u. St.Laurens- kerk. Middagpauze-concert. 12.45u. Overwerk. Bram Bram en aiiochlonen, 22.00u. Café DeTwij- felaar.SkunKFunK.23.00u. Ahoy'. Jeugdland, 10.00-16.30u. ROTTERDAM Athambra Riksbioscoop: 'A Perfect World' (12i dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: 'The Pelican Brief (12) dag. 8.30. Calypso 1: 'Man Trouble" (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: The Ansto- cats' tal) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'MrJones' (ail dag. 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Maverick' ■ei'I dag. 1.15-4 6.45-9.30. Cine rama 2: My father the hero' (all dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Beverly Hillbillies' (al) dag. manier mijn uitkering," zegt hij. Samen Tot het publiceren van rijkelijk geïllustreerde boekjes over oud- Vluardingen ten eenmaal over zijn geboorte- en jeugdgrond oud-Schiedam) kwam hij heel toevallig. „Jaap Sluimer had zich boos ge maakt na het verschijnen van een boekje over Scheveningen als ou de visser stad. In een brief aan de Europese Bibliotheek stelde hij. dat Vlaardingen veel meer te bie den had ert dus eerder zo'n hoekje verdiende. Het antwoord van de uitgeverij was, dat hij dan maar tekst en foto's voor het boekje moest leveren. Hij is toen naar mij toegekomen en in 1983 heb ben we samen 'Vlaardingse visse rij in oude ansichten' gemaakt." Ook bij het nu verschenen twaalf de boek van Peter Zuydgeest bij de Europese werkte dc auteur nauw samen met anderen. „Het idee voor dit boek onstond kort nadat Kwakkels te in het laat ste Vlaardingse visserschip ver kocht had. Bij het zoeken naar fo tomateriaal, wat in dergelijke boeken altijd ruim aanwezig moet zijn. kreeg ik de bevestiging dat van beroepsfotografen weinig te rug te vinden is uit de tijd. dat het visserijbedrijf stervende was. Het zijn vooral de amateurs, de verza melaars, die historische feiten op foto vastgelegd hebben." Van de oorspronkelijke opzet om in honderd pagina's met 124 fo to's en vijftien bladzijden tekst over nevenbedrijven de naoor logse ontwikkeling in het Vlaar dingse visserijbedrijf vast te leg gen kwam niks terecht. Zuydgeest: „Na mijn research in de verschillende archieven en ge sprekken mei veie betrokkenen kon ik blijven schrijven. Onder meer over de problemen met de terugkeer en het herstel van de gehavende vloot, die de Duitsers in beslag hadden genomen tij-'." dens de bezetting." Thuis, zittend aan de keukenta fel, schreef en schrapte Peter Zuydgeest met balpen de teksten in het schrijfblok. Ruim drie maanden was hij hier mee bezig. Zijn vrouw kroop achter de com puter en zette de tekst op een floppy. Uiteindelijk verscheen een boek van 156 bladzijden met 160 foto's. Het boek bevat vele nog nooit ge publiceerde foto's en ruime tek sten over de vele aanverwante be drijven. die met de visserij uit Vlaardingen zijn verdwenen, en de enkele die zich hebben ge handhaafd. De directeur van het Visserijmuseum. Frits Loomeijer. en collega-verzamelaar Alewijn Verboon Jzn, telg uit een oud Vlaardings rederijges.'acht, die zelf nauw betrokken was bij de neergang van het Vlaardingse visserijbedrijf leverden ook be langrijke bijdragen aan het boek. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 4: 'NakedGun 331/3' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Police. Academy' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: The Fliritstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Imax Theater: 'Blue Planet' (al) dag. 2-4- 8. 'Sharks' (al v.za. 9. 'Mountain Gorilla' (at) oog, 1-3-7. 'Jurassic Park' (12j vr.za. 10. zo.v'm do. 9. Lantaren 1: alle films (16) dagl 9.30: "Under the Volcano' do. 'Pas sion h. vr. 'Easy Rider' za. 'Alt the Preside.., s" zo. 'All that Jazz' ma. 'Betty Blue' di. 'GlengarryGlen Ross' wo. Venster 1: 'La Ardilla Roja* (16) dag. 10. Lantaren/Venster 2: alle films (16) dag. 9.45: 'Kleine Vera) do. 'C'est arrive presdechezvous'vr. 'Delicatessen' za. Tntervista' zo. 'Een verhaal van de wind' ma. 'Waar om vertrok Bodhi Dharma' di'Sweet Emma, dear Bóbe' wo. Lantaren/ Venster 3: 'Last Tango in Pans' >16) dag. 9.30. Lantaren/Venster 4: 'Abgeschmmkt' (16) dag. 10. Lu- mière 1: 'The Getaway' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Blink' (12 dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Intersection' (al) dag. 6.45 5.30. Lumière 4: 'Schindler's Lis', (12) dag. 8. Rex: 'Lolita' II3) dag.vanaf 12 doorl.voorstellmg. Thalia: Striking Distance" (12) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Blink' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'On Deadly Ground" (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: "Underthe Volcano' (16) vr.za. 24. Venster 1: 'Easy Rider' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 2: 'Delicatessen' (16) vr. 24. 'C'est arrive pres de chez vous' (16) za. 24. Venster 3: 'WickeoCity' (16) vr. 00.15. 'Legend oftheOverfriend' (16) za. 00.15. Venster 4: "Glengar ry Glen Ross' (16) vt. 00.15. 'Pas sion Fish'za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Calypso 3: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4. Lu mière 3: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4, Lumière 4: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1