Rotterdam 13 Groen licht voor Kop van Zuid Paars Beraad Rotterdam maakt zich sterk voor produktieheffing Laatste bezwaarschriften nu ook op hoogste niveau verworpen Botulisme bezorgt Vogelklas Karei Schot handenvol werk Rotterdam hunkert naar ministers van eigen kweek Gay-disco bij Hilton wordt 'beetje hetero' Protestmars naar FNV Overvaller uitgeleverd dffcS Tasjesroof Rotterdams Dagblad Dinsdag 9 augustus 1994 RW RV RZ Rotterdam - Rotterdams nieuwste gay-disco Trust blijft 'gay onder voorbehoud. Exploitanten Teun en Willem van Rij gaan de komende week bekijken welk karakter de opvolger van Le Bateau moet gaan krijgen. Waarschijnlijk zal het deurbeleid van de dis co onder het Hilton-hotel minder streng worden en mogen ook anders geaarden (in dit geval hetero's) naar binnen. „Maar dan wel mensen die zich thuis voelen in het homo-wereldje," voegt Teun van Rij hier aan toe. De gebroeders Van Rij kregen gisteren, net terug van vakantie, de Hilton-directie op hun dak. Volgens Roberto Payer, die namens het hotel- concern het onroerend goed in Rotterdam beheert, is er geen overleg geweest over de opening van een dis cotheek voor uitsluitend homo's. „Ik begrijp het wel," zegt Teun van Rij, „In de hele wereld heelt Hil ton een eigen uitgaansgelegenheid. Gasten die in het hotel verblijven moeten ook hier naar binnen kunnen, dat is logisch." Door hotelgasten om hun incheckkaart te wagen denkt hij 'het misverstand' te hebben opgelost. De gebroeders Van Rij, die de 'ruimte onder het Hilton-hotel sinds een jaar of twaalf pachten, ontkennen dat ze hun contract niet zijn nagekomen. Door 'huisbaas' Hilton zijn volgens hen geen aanvullende voorwaarden gesteld. „We hebben alleen de afspraak dat we geen bordeel of zo beginnen." De omschrijving 'gay-disco' moet vol gens Teun van Rij overigens ruim worden opgevat: ,.De iT heeft ook die naam, maar is alleen op zaterdag voor gays. Er hangt hier een fijne, ongedwongen sfeer. Voor de gemiddelde hotelgast zal het even wennen zijn dat ze hier niet meer zo makkelijk een meisje kunnen versieren. Maar een discotheek met homo's en hetero's is toch óók heel gezellig?" Rotterdam - Enkele tientallen werknemers van het Rotterdamse stukgoedbedrijf Multi Terminals Waal haven (MTW) hebben vanmorgen opnieuw een pro testmars gehouden om aandacht te vragen voor de aangekondigde reorganisatie van hun overslagbe drijf. Deze keer trokken de havenwerkers echter niet naar het kantoor van hun 'moeder' Pakhoed of het hoofdkwartier van de havenwerkgeversvereniging SVZ, maar naar het kantoor van de Vervoersbond FNV bij het Zuidplein. Onder aanvoering van de on dernemingsraad en het afdelingsbestuur van de Ver voersbond bij MTW togen de werknemers vanaf Pier 2 in de Waalhaven naar het Zuidplein. Daar leverden "zij hun stembriefjes in voor het referendum dat de FNV heeft uitgeschreven over de reorganisatie. Op Tiün briefjes prijkte een duidelijk 'nee'. In juni be reikte de Vervoersbond FNV een akkoord met de SVZ over de reorganisatie van het bedrijf. De aan de demonstratie deelnemende werknemers weigeren echter in te stemmen met banenverlies, alhoewel is afgesproken dat er geen gedwongen ontslagen val len. Verder verzetten zij zich tegen de in het akkoord mogelijk gemaakte functiewijzigingen. Zij wilien dat alle 180 overgebleven werknemers m dienst blij ven en hun huidige functies behouden. De vakbon den bereikten het akkoord na maandenlange touw trekkerij met de SVZ en ruggespraak met moeder concern Pakhoed. Volgens dat akkoord blijft het be drijf behouden, al of niet in samenwerking met een ander stuwadoorsbedrijf. Bij een eventuele af slanking zullen de werknemers worden herplaatst bij andere Pakhoed-dochterbedrijven. De econoom W. Smit zal als extern deskundige de toekomstmoge lijkheden van het stukgoedbedrijf onderzoeken. De Vervoersbond FNV begrijpt niet dat een deel van het personeel zich nu afzet tegen de bond. Volgens de FNV-onderhandelaars zetten de tegenstemmers het voortbestaan van het hele bedrijf op het spel. Rotterdam - De gemeente Rotterdam kan vanaf nu onbelem merd verder met de ontwikkeling van de Kop van Zuid. Vrijwel alle bezwaarschriften die tegen de plannen waren ingediend, zijn nu ook op het hoogste niveau definitief verworpen. Van de tientallen bezwaren die zo'n drie jaar geleden werden in gediend, resteerden er uiteinde lijk nog elf van betrokkenen die besloten tot de Kroon door te pro cederen. Gistermiddag arriveerde in Rot terdam de uitspraak. Tot laat in de avond studeerden juristen van de dienst Stedebouw en Volks huisvesting op de zestien pagi na's tellende uitspraak. De con clusies luidden zeer positief voor de gemeente Rotterdam: vrijwel het gehele bestemmingsplan blijkt goedgekeurd en daarmee is een ongehinderde voortgang voor het grootste deel van het project een feit. Nu het bestemmingsplan is vastgesteld kan de verde e bouw op de Kop van Zuid veel vlotter worden uitgevoerd. „Als er plannen zijn dan kunnen we daar meteen bouwvergunnin gen voor afgeven," aldus woord voerder Kok van het communica tieteam Kop van Zuid. Het eerste concrete project dat nu kan wor den uitgevoerd is het Albeda-col- lege. De Kroon maakte bij het uiteinde lijke besluit twee uitzonderingen. Zo moet eerst overeenstemming met de Nederlandse Spoorwegen zijn bereikt over de overdracht van het emplacementsterrein al vorens goedkeuring aan de wo ningbouwplannen aldaar wordt verleend. „Maar," zegt Kok, „de woningbouw daar is gepland rond 2004. Dat komt dus wel goed." Voorts dient een aparte unth^f- fmgsprocedure te weiden gestart voor woningbouw op de Wilhelmi- napier. Dit omdat .nkele bedrijven op Katendiccnt voor teveel geluids overlast zorgen. De Kroon ver langt aanvullende maatregelen van de gemeente Rotterdam, maar gaat er vanuit dat de daar voor gereserveerde zes miljoen gulden toereikend zullen zijn. De provincie en de gemeente Rotter dam hebben bijzonder verheugd gereageerd op he* besluit. Kok: „Als je ziet dat we in '87 heel voor zichtig zfjn begonnen met de ont wikkeling van de plannen is het .och heel snel gegaan. Voor zo'n groot gebied ben je normaal een jaar of vijftien kwijt voordat alles is goedgekeurd," Rotterdam - België heeft gisteren een 24-jarige man uit Puttershoek, die eind vorig jaar een reeks over vallen op één dag pleegde, uitgeleverd aan Neder land. Het verzoek om uitlevering was ingediend na dat de man in Antwerpen was aangehouden. De Rot terdamse politie heeft gisteren laten weten dat de man in Rotterdam in verzekering is gesteld. Hij zal nog deze week worden voorgeleid aan de officier van •justitie. De verdachte zou op donderdag 9 december tussen Puttershoek en Rotterdam de chauffeur van een streekbus hebben beroofd van zijn dagop brengst. In Rotterdam ovendel hij vervolgens een pompbe diende, waarna hij vluchtte met een van de Wegen wacht gestolen auto. Onderweg naar Belgie dwong de man op Rijksweg A 29 een bestuurder van een personenauto tot stoppen, waarna hij in diens auto naar Antwerpen reed. Met een 24-jarige handlanger, die hij in Antwerpen had opgepikt, bedreigde de man daarna een taxichauffeur in de Scheldestad. De rijkswacht zette daarop de achtervolging in, maar het duo reed dwars door de opgeworpen wegversper ringen. Nadat de achtervolgers enkele schoten had den gelost, belandde de vluchtauto total-loss tegen een kademuur. De Antwerpenaar bleek in zijn rug geraakt door een politiekogel, de inwoner van Put tershoek was ongedeerd. J» Mrih s** '-'■h&iffiA'"" Medewerkers van de Vogel klas Karei Schot hebben het de laatste weken bijzon der druk met het verzorgen van door botulisme verzwakte vo gels. Foto John de Pater Rotterdam - De Vogelklas Karei Schot in de Rotterdamse Afri- kaaaderwijk heeft het er maar druk mee. Het warme weer van deze zomer bezorgt de medewer kers handenvol werk. „Ik schat het voorlopig op een twintigtal vo gels per week, dat bij ons met botulisme wordt binnengebracht. Het zijn vooral meeuwen. De meeste dieren halen het met, maar gelukkig kunnen we er toch steeds weer een paar redden," zegt een medewerkster. De afdeling Waterhuishouding van Gemeentewerken neemt we kelijks nog steeds vele tientallen klachten over gevonden dode vo gels in ontvangst. Medewerkers van de dienst hebben er met het opruimen een extra taak bij. En kele exemplaren zijn voor onder zoek naar het laboratorium in Lelystad gestuurd. Tot op heden zijn alleen nog de twee voor de mens minder schadelijke soort botulisme geconstateerd. De zo genoemde C-variant, die ook voor de mens zeer gevaarlijk is, werd nog niet aangetroffen. Op het stadhuis heeft de afdeling voorlichting inmiddels maatrege len genomen om te handelen in dien deze variant wel wordt ont dekt. De bestuursdienst heeft de dan benodige besluiten inmid dels voorbereid. Zonodig kan de burgemeester direct een zwem- verbod uitvaardigen. Het water peil in de stad heeft zich inmid dels gestabiliseerd. Hoofd van de afdeling Waterhuishouding van Gemeentewerken Talma meldt: „Onze oproep aan de bevolking geen water op te pompen om te sproeien lijkt succes te hebben. Vooral Recreatie Rotterdam heeft geholpen door niet meer te spui ten in Hoek van Holland en Hoog vliet. Wel hebben we voor de bak ken op het DWL-terrein in Kralin gen een noodbemaling aange bracht. In die bassins kunnen we geen water inlaten, zodat we moe ten pompen. Het water was daar vijftien centimeter gezakt. Nu hebben de vissen weer de ruim te." Volgens Talma is Schieland in middels begonnen met een on derzoek naar de kwaliteit van het water in de Kralingseplas, Dit naar aanleiding van de dode pa ling die daar de afgelopen weken is aangetroffen. De uitslag ervan is nog niet bekend. Zwemmen in het water wordt net als in alle an dere buitenwateren ten zeerste ontraden. Rotterdam - Oud-wethouders ir. Pim Vermeulen en Edit Hallens- leben behoren tot de favorieten van de Rotterdamse gemeentepo litiek voor zetels in een paars ka binet. Ook dr. Gerard de Kleijn, voorma lig projectleider van de sociale vernieuwing van Rotterdam, wordt als 'een kanjer' beschouwd voor een ministerspost in een ka binet dat vernieuwend te werk wil gaan. Volgens betrokkenen bij het Paars Beraad Rotterdam is het echter op dit moment niet de be doeling kandidaten in te brengen, omdat de formatiebesprekingen nog niet in dat stadium zijn geko men. Er staan meer namen op het verlanglijstje van de Rotterdamse afdelingen van PvdA, WD en D66. Burgemeester Peper en oud wethouder Linthorst komen er niet op voor, wat meer te maken heeft met hun eigen uitspraken dat ze geen belangstelling heb ben, dan met hun kwaliteiten. Naar verluidt staat de Zuidhol landse gedeputeerde Hans van der Vlist uit Schiedam eveneens hoog genoteerd, maar niet diens plaatsgenoot Chris Zijdeveld, die twintig jaar wethouder is geweest in Schiedam en de stad aanzien heeft bezorgd op milieugebied. Door Kor Kegel Rotterdam - Prof. Willem Ver meend ziet er niets in. Het Twee de-Kamerlid van de PvdA meent dat er meer nadelen dan voorde len aan verbonden zijn, als in Ne derland de produktieheffing zou worden ingevoerd als nieuwe fi nanciering van de sociale zeker heid. Maar in zijn eigen partij is lang niet iedereen het deze keer met fi nancieel specialist Vermeend eens. Filosoof Sander Hupkes van de Jonge Socialisten diende hem uitvoerig van repliek en leg de dc zwakke plekken bloot in de visie van Vermeend. Ook het Paars Beraad Rotterdam breekt een lans voor de produktiehef fing: „Jammer voor Willem, maar het is toch echt het ei van Colum bus om de verzorgingsstaat Ne derland in stand te houden," zegt Chris van Hoeve, voorzitter van de PydA-afdeling Rotterdam. Het Paars Beraad Botterdam is een gelegenheidsoveiieg van af- w delingsbestuurders van de PvdA, de WD en D66, de drie partijen die landelijk aankoersen op een paars kabinet. Maar omdat je op plaatselijk mveau anders tegen maatschappelijke problemen kunt aankijken dan vanuit een vogelvluchtperspectief in Den Haag, hebben Van Hoeve en zijn 'paarse' makkers een brandbrief gestuurd aan onderhandelaars Bolkestein, Wallage en Van Mier- Io alsmede aan formateur Kok. De produktieheffing is één van de te re kwesties. Zoals het Rotterdams Dagblad gisteren al berichtte, zijn de Rot terdamse bestuurders vooral be vreesd voor het paarse onderwijs beleid, de regiovorming en de Be tuwelijn, om een paar voorbeel den te noemen. „Onze brief had wel zes keer zo dik kunnen zijn, maar je moet je toch tot de aller belangrijkste zaken beperken. De onderhandelaars worden natuur lijk al vanuit het hele land bedol ven onder papierstromen," aldus Van Hoeve. „Je moet dus tot de kern komen. De essentie is vooral dat we vinden dat er een grote- stadvnendclijk beleid moet ko men We willen een regering met ministers die de grote stad een warm hart toedragen. In verhou ding moet er naar deze regio meer geld vloeien dan naar pakweg Wyk bij Duurstede of Ermelo." Van Hoeve spreekt mede namens Harry Exman, secretaris van D6G m Rotterdam, en Herbert van Sluys, vïce-voorzitter van de WD-afdeling. Wat Van Hoeve be treft wordt het Paars Beraad Rot terdam een blijvertje, maar dat is afhankelijk van de uitkomst van de kabinetsformatie. Geen paars kabinet, dan ook geen paars lo kaal beraad. Van Hoeve ziet het paars beraad nadrukkelijk met als alternatief voor het coalitie- overleg. waarvan in Rotterdam ook het CDA en GroenLinks deel uitmaken. „Je moet het meer als iets extra's beschouwen. Iets wat we er gewoon naast doen. Parallel aan. Niet in plaats van," zegt hij. Volgens Van Hoeve is het begrip 'produktieheffing' inmiddels ge noegzaam bekend in de nationale politiek. Weliswaar is het in Rot terdam uitgevonden en verder ontwikkeld, maan „De discussie erover hebben we in Den Haag re dely k kunnen aanblazen," zegt Van Hoeve, met een verwijzing naar een eerdere brief namens Rotterdamse partijen ten tijde van de eerste onderhandelingen over een paars kabinet. Eén der grondleggers van de produktie heffing is Rob Lubbers, directeur van Hollandia-Kloos en voorzitter van het Regionaal Bureau voorde Arbeidsvoorziening. Het idee is verder uitgedacht en vervol maakt door Piet van Eis wijk, Pe ter Voogt en Hans Stenfert Kroese. Via het projectbureau So ciale Vernieuwing op de Coolsin- gel kreeg het landelijke aandacht, zij het aanvankelijk schoorvoe tend. Pas in de zomermaanden is er meer over te doen geweest. Produktieheffing houdt kortweg in dat de sociale zekerheid wordt gefinancierd via een heffing op de bruto toegevoegde waarde van het. bedrijfsleven, maar op zo'n manier dat het lonend is om per soneel in dienst te nemen en te houden (door een bonus, die in mindering wordt gebracht op de heffing). Zoals het nu is, wordt de sociale zekerheid gefinancierd uit de loonbelasting, met als gevolg dat het verschil tussen bruto- en nettoloon zeer hoog is, met alle nadelige gevolgen vandien voor de arbeidskosten. Het huidige stelsel werkt contraproduktief, is Van Hoeve het met de 'uitvinders' van de produktieheffing eens. Want bij een grote economische recessie stoot het bedrijfsleven werknemers af, terwijl de lasten voor de overheid heel zwaar wor den. Hef gróte voordeel bij pro duktieheffing zou zijn dat er min der noodzaak is om mensen te ontslaan, omdat de heffing dan evenredig zwaarder wordt. „Het is een perfecte manier om de werkloosheid tegen te gaan en toch te komen tot een grondige reorganisatie van de uitvoerings- Chris van Hoeve: dis cussie aan blazen over andere finan ciering van de sociale ze kerheid. Foto Fred Emst/Cor Vos organisaties en een verlaging van de werkgeverslasten," zegt Van Hoeve. De Rotterdamse PvdA-voorzitter wil er bij zijn partijgenoten in Den Haag nog eens nadrukkelijk aandacht voor vragen. Want dat iedereen nu klakkeloos Willem Vermeend napraat en produktie heffing afwijst zonder zich er zelf in verdiept te hebben, dat is geheel tegen de geest van een PvdA zoals die volgens partijvoor zitter Felix Rottenberg zou moe ten zijn, vindt Van Hoeve. Rotterdam - Een 68-jarige vrouw is gisteravond op de Meidoornsin gel in Sehiebroek beroofd van haar tas. De vrouw liep op het trottoir toen plots een passerende fietser de tas van haar schouder rukte. De vrouw kwam daar bij ten val en liep enkele flinke schaafwonden op. In de tas zat on der meer haar portemonnee met daarin een geldbedrag van onge veer vijfentwintig gulden. Dinsdag 9 augustus ROTTERDAM Popular. Doordraaishow, 20.30u. Dizzy. Zita Duson Band. 22.00u. De Doelen KLz. ChesterStringQuar- tet, 20.15a ROTTERDAM Woensdag 10 augustus Popular. Doordraaishow, 20.30u. The Act. Jam sessie, 22.00u. Sorbonne, Dirty Laundry, 22.00u. VVijkgebouw Musics. Theatergroep Lawine, 14.00u. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker. Kinderacb- viteiten met thema: Hollywood, 10.00u-15.00 u. Podium. Jamses sie olv Donald, 21.30u. VLAARDINGEN Vlaardingse Hoofd. Rondvaarten 11.00 en 13.15u. MAASSLUIS Dolfijn. Zwem-m, 9.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Sleëj£ lessin Seattle'(al) dag. 11.45-2.15=- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'My Father the Hero' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 1: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'ComoAgua para Chocolate' (12) dag. 4-6.45- 9.30. Calypso-S: The Anstocats' (a!) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Maverick' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Blank Check' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine- ram a 4: 'Naked Gun 331/3' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'The Beverly" Hillbillies' lal) dag.' 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The Fimtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (ai) dag. 2-4. 'Alive* (16) dag. 6.45. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3. 'Ju rassic Park' (12) dag. 9.15. Lanta ren 1: alle films (16) dag. 9.30: 'Oeroeg' do. 'Bitter Moon' vr. 'Inthe line of fire'za. 'Howards End'zo. 'Car- lito's Way' ma. 'Indochme' di. 'Red Rock West'wo. Venster 1: 'La Afdilla Roja' (16) dag. 10. Lantaren/Ven ster 2: alle films (16) dag. 9.45: '300 Mile to heaven' do. 'Un coeur en htver' vr. 'Stranger than paradise).., za. 'Pans s'eveilie' zo. 'Les amants i du Pont Neuf ma. 'Die Klage des Kai:\f senn' di. 'Ay, Carmela!' wo. Lanta-' ren/Venster3: 'Last Tango in Pans' (16) dag. 9.30. Lantaren/Venstel',, 4: 'Abgeschmmkt' (16) dag. 10. Lu- mière 1: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: The Getaway' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'Serial Mom' (12) dag. 6.45-9.30. Lumiè- re 4: 'Schindler's List" (12) dag. 8. Rex: '10 Little Maidens' (18) dag- .vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Striking Distance' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Speed' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Beverly Hills Cop III' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The Getaway' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'In the line of fire" (16) vr. 24. 'Carliot's Way' (16) za. 24. Venster 1: 'Bitter Moon' (16) vr.za. 00.15. Venster 2: 'Stranger than paradise' (16) vr. 24. 'Les amants du Pont Neuf (16) za. 24. Venster 3: 'LastTango in Pans' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Red Rock West' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4, Calypso 2: 'Duimelijntje' dag. 1.15. Lumière 3: 'De Aristokatten' dag. 1.15-4. Lu mière 4: 'Duimelijntje' dag. 1.15-4. HELLEVOETSLUIS Tivoli Theater: The Fimtstones' (al) dag. 2-8, za. 2-7.30-10.30, di. al leen 8. 'De Aristokatten' (al) dag. (beh.di.) 2.30. 'Cool runnings' (a!) dag. 8.30, za. 7.30-10. BRiELLE Apollo Theaters: 'Beverly Hills Cop III' (al) do.ma.di.wo. 8.15, vr.2a.z0. 7-9.30. SPIJKENISSE Euro Cinema: Euro 1: 'The Fimtsto nes' dag. 2-7-9.30, zo. 00k 4. 'Be verly Hills Cop III' za. 23. Euro 2: 'Be verly Hills Cop III'dag. 2-7-9.30. zo, 00k 4. The Rintstones' za. 23. Euro 3: 'My Father the Hero' dag. 2-7.zo. 00k 4. 'Staking distance' dag. 9.30. Euro 4: 'De Anstokatten' dag. 2,20. 00k 4. 'Mavenck'dag. 9.30. 'MrJo nes' dag. 7. DORDRECHT Euro Cinema: 'Striking distance' (12) dag. 6.45-9.30. 'De Anstokat-, ten' (al) dag. 1.30, zo. ook4. 'Bever ly Hills Cop lil' (12) dag. 1.30-6,45- 9.30, zo. ook4. The Rintstones'(a!) dag. 1.30-6.45-9.30, zo. 00k 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1