Wl Bewoners van Oostsingel zijn overlast drugspand zat H Franje moet er af: minder bloembollen in Vlaardingen Kruispunt Oude Veiling wordt beveiligd met verkeerslichten Haring- Bierfeest krijgt een Vlaardings gezicht genda Help de knusse ondernemers Streekmuziekschool gaat weer van start met een uitgebreid lesprogramma Exposities van diverse kunstenaars in Soendra en De Babberspolder 'Dat soort grote jongens heeft natuurlijk ook vuurwapens op zak' WAAR WONEN NOG OP SPELEN LIJKT, WAAR STARHEID VOOR BEWEGING WIJKT! Rotterdams Dagblad Donderdag 25 augustus 1994 De Peperstraat, door de VJaardingers steevast als Pepersteeg aange duid, verloor deze week tijdelijk zijn belangrijkste functie. Na stom miteiten op de bouwerij op de hoek van de Hoogstraat en risico's voor instorting van gevels van bestaande winkels sloten hekken het gezel lige winkelstraatje af. Dat was een tegenvaller voor veel trouwe eentrumbezoekers. Im mers. die Peperstraat is de enig overgebleven historische verbinding tussen Kuiperstraat en Hoogstraat. Sterker nog, de enige gezellige verbinding tussen de oude winkels in het Vlaardingse centrum en de na-oorlogse nieuwbouw van Fransenstraat en verder Liesveld. Veel mensen maken gebruik van dit straatje. Ze mijden het enige al ternatief; de sombere en vieze tunneltjes tussen de panden van He- ma en C&A. Deze zijn al voor sloop aangewezen, omdat ze met pas sen in de filosofie van moderne marketingdeskundigen over ïun- shoppen'. Dat is een modem woord voor de combinatie van bood schappen doen, slenteren, flaneren en rondhangen, zoals in een ver verleden op de Vlaardingse Hoogstraat gebeurde. De moderne mens doet graag waarvoor ook zijn voorouder naar het centrum ging, maar dan wel in een gebied waar hij niet het risico loopt van de sokken gereden te worden. De smalle Peperstraat vol doet aan die wens. Elkaar passeren met boodschappentassen in de hand vergt wel enige behendigheid, maar dat ongemak wordt ruim schoots goed gemaakt door de knusheid van de winkeltjes. Ze hebben een zeer menselijke maat, wat niet past in de strategie van winkelketens. Daarom is die Peperstraat in trek bij jonge starters, die van die knusheid houden. Ze willen een eigen sfeertje maken, zelfstandig hun brood verdienen en dromen niet meteen van kapita len op de bank. Een paar van deze knusse ondernemers stonden woensdagmiddag, toen de muren van 't Salonnetje van Karei en Cora in beweging kwa men, zich te ergeren aan de nieuwe tegenvaller. Nico van de croissan- terie en Jannie van het café bijvoorbeeld herinneren, met hun neus tegen het hun winkelstraatje afsluitende hek, fijntjes aan de ellende die ze nu al zolang meemaken op de hoek van de Hoogstraat. Eerst bleef het terrein kaal na sloop van het pand, waarin vroeger het gemeentelijk Woningbureau en later de Fonoteek was gevestigd. Daarna kwam er een schutting omheen ten behoeve van archeolo gisch onderzoek. Vervolgens werd het voor een nog onbekend bouw plan bestemd en bleef het maandenlang een met hekken afgezette bouwput, waarvan vorige zomer zelfs met auto-uitlaten een tijdelijk kunstwerk werd gemaakt. Zeven maanden terug begon eindelijk de bouw, maar opnieuw was er vertraging nadat de eerste aangebrachte heipalen werden afgekeurd. Nu is de ftmdering van de naastliggende bebouwing ondermijnd en ging de Peperstraat aan een kant dicht. Teleurgesteld klonk het: 'Lekker voor de klandizie, zo'n doodlopen de straat. Wanneer doet die gemeente iets voor ons?' Help die knusse ondernemers, is mijn advies. BEN VAN HAKEN Vlaardingen Deze week is de Streekmuziekschool weer begonnen met muzieklessen. Voor wie een muziekinstrument wil leren spelen of wil Ieren muziek beluisteren is een uitgebreid programma samengesteld. Voor de kleintjes (groep 2 en 3 van de basisschool) is er de cursus Spelen met de blokfluit Kinderen uit gToep 4 en 5 kunnen zich opgeven voor de cursus Al gemene Muzikale Vorming. Nieuw zijn de korte cursussen, zoals muziek beluis teren, koorscholing, pop, midi, gitaar, blaasinstru menten, theorie, dirigeren en muziek voor baby's. Deze cursussen beginnen allemaal in de week van 19 september en bestaan uit ongeveer tien lessen. Voor meer informatie op werkdagen tussen 14.00 en 17.00 uur: 4269680. Werk van Vlaardingse kunstenaars is nu te zien m twee dienstencentra: tot 26 september in diensten centrum Soenda en van 31 augustus tot 3 oktober in dienstencentrum de Babberspolder. De tentoonstellingen zijn bedoeld om aankopen te doen voor beide centra, die onlangs in gebruik zijn genomen. Bezoekers en gebruikers van de panden mogen meebepalen welke werken uiteindelijk blij ven hangen. Cirkel-tekeningen Mandala's zijn cirkel-tekeningen, het symbool van de kosmos, waarin veel met symbolen wordt ge werkt. Mandala-kunstenares Adrie Schwencke en haar cursisten exposeren van 27 augustus tot en met 4 september in galerie 't Podium aan het Van Schra- vendijkplein 13. Onder de titel 'Mandalr's in een spiritueel tijdperk' hangen in de bibliotheek aan de Waalstraat geduren de de maand september mandala's van Moruk van Baarle. De muziekdoosjes m de vitrines zijn even eens van deze kunstenares uit Maassluis In de filialen Holy en Westwijk van de Stadsbiblio theek zijn beschilderde leesplankjes en keramiek te zien van Toon Ham. Wilco Maarleveld exposeert twee series zwart-wit fo to's in filiaal De Loper. In de eerste serie is de werkelijkheid verbeeld tot verstilde stadslandschappen. De tweede sene bestaat uit sequenties: één foto opge bouwd rut drie tot vier kleinere foto's. Redactie Waterweg: Jelie Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jan Rozendaal VlaardingenDe franje moet er af in Vlaardingen, dat zal de komen de maanden duidelijk worden als het gemeentebestuur de finan ciën op orde zal proberen te krij gen. De eerste tegenvaller die niet lang meer op zich laat wachten gaat nog over vorig jaar. De verschil lende diensten hebben inmiddels op een njtje gezet wat ze allemaal te veel hebben uitgegeven of min der ontvangen dan was begroot. Wethouder Roijers (financiën), die al die negatieve resultaten mag optellen, rekent op meer dan een miljoen dat nog (uit de reser ves) moet worden bijgepast. Omdat het 'nieuwe' jaar al weer bijna voor driekwart is verstreken en een groot deel van de budget- overschrijdingen door zal werken, moet - om volgend jaar niet voor eenzelfde verrassing komen te staan - ook in de lopende begro ting fors worden geknepen. Dat komt bovenop de medio juni aan gekondigde 1,8 miljoen gulden bezuinigingen, omdat onder meer de kosten voor bibliotheek, bij stand en sportvelden hoger uit zijn gevallen dan was afgespro ken. Of dit aliemaai nog niet genoeg is kwam Roijers vlak voor de vakan tie met een bezuinigingspakket voor de komende jaren: van 1995 tot en met 1998 met respectieve lijk vijf, zeveneneenhalf, acht en zeseneenhalf miljoen. Er zij n wet houders die nog wat leuke plan netjes in de ijskast hebben staan, maar - om in deze beeldspraak te blijven - het is de vraag of Roijers zelfs wel geld geeft voor de elek triciteitsrekening van de vriezer. Met andere woorden: zet de plan nen maar uit jé hoofd, want er is toch geen geld voor. Met name Van der Windt zal hard moeten vechten om nog iets van de (in de verkiezingscampagne beloofde) stadsvernieuwingsplannen door te voeren. Tulpen Een precies in dit verhaal passen de brief hebben burgemeester en wethouders nog niet zo lang gele den naar de Vereniging tegen Mi lieubederf (VTM) gestuurd. Deze vereniging had het gemeentebe stuur gevraagd rekening te hou den met de milieubelasting van bloembollen die door veel ge meenten (ook Vlaardingen) wor den geplant. Dit kan, schreef VTM, door over te gaan op biolo gisch (müieu-vriendelijk dus) ge teelde tulpen, narcissen of kro kussen aan te schaffen. Daarover was met de leverancier al gesproken, antwoordde burge meester Stam aan VTM. Maar, wordt even verderop aangekon digd in de brief, in de komende bezuinigingsronde zal de Jaar lijkse aanschaf van bloembollen ter discussie worden gesteld: Wij gaan ervan uit dat voor dit dod de middelen in de komende jaren drastisch zullen worden beperkt.' Het afgelopen jaar werd nog 17.500 gulden vGor tulpenbollen uitgegeven, 82.000 gulden voor narcissen, 18-000 gulden voor kro kussen en 1.200 gulden voor hyacinten in bloembakken bij winkelcentra cf andere represen tatieve plekken in de stad. Het geld (130.000 gulden inclusief het bijgoed) is het misschien niet zo zeer. Maar de uitwerking van de maatregel zegt des te meer over de toekomst van Vlaardin gen; de franje moet er af. Of, zoals Roijers het vlak voor de zomerva kantie nog in deze krant zei: „Er kan geen gebruik meer worden gemaakt van de kaasschaaf-me thode; met andere woorden op di verse posten een onsje minder. Dat is al zo vaak gebeurd in Vlaar dingen. Het vet is er nu wel af." Volgende week begint het politie ke circus weer te draaien. Leuk zal de boodschap niet zijn die de dames en heren politici te vertel len hebben. Door Sander Sonnemans Schiedam Met een brief aan burgemeester Scheeres en een handtekeningenlijst willen bewoners van de Oostsingel in Schiedam bewerkstelligen dat een eind wordt gemaakt aan de overlast vanhet drugspand in hun straat. Ze zij n het toenemend aantal inbraken, autokraken en achteloos in hun wijk wegge worpen inj ectiespuiten meer dan zat. De bron van alle ongerief is de wo ning aan het begin van dé straat, tegenover de fysiolherapie-prak- tijk. De bewoner is een 36-jarige dealer, die eerder dit jaar door de rechtbank wera veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf, maar volgens omwonenden nog altijd in zijn huis zit. Verslaafden lopen in en uit, maar nemen ter loops ook hier en daar een kijkje in de buurt. Het is al meermalen voorgekomen dat bewoners op klaarlichte dag een junk, met de hand tegen het raam naar binnen loerend, in de tuin aantroffen. Het aantal pogingen 'tot inbraak neemt toe, evenals de autokra ken. Twee buurmannen gingen dins dagavond tot actie over. Ze hiel den een hantekenmgenactie on der de buurtbewoners. Al gauw werd duidelijk dat de junks ook in de omliggende straten -de Sin gel, Land van Ris en Villastraat - voor overlast zorgen en de bewo ners angst inboezemen. De actie werd daar gisteren door anderen voortgezet. Vuurwapens „Normaal bemoei ik me nergens mee," zegt één van de initiatiefne mers, die zijn naam niet in de krant wil zien. Hij heeft er de vol gende reden voor: „Er komen daar lui in auto's waar wij ons hele leven voor zouden moeten wer ken. Dat soort grote jongens heeft natuurlijk ook vuurwapens op zak. Eén plus één is twee. Omdat het nu eindelijk eens afgelopen moet zijn met alle ellende, heb ik de stoute schoenen aangetrokken en ben ik met die handtekenin genlijst langs de deuren gegaan. Eén bewoner uitgezonderd, zegt iedereen last van de drugsklant jes te hebben." HetdrugspandaandeOostsingel.OmdehoekligthetpleinvandeGravinAleidaschool waar spelen de kinderen regelmatig injectienaalden vinden. Foto Dennes van der wei/Roei Dijkstra De initiatiefnemer maakt zich het meest zorgen om de kinderen uit de buurt. „Als ze hier inbreken kan je de gestolen goederen ver vangen. Als een kind iets over komt, kan dat niet. Overal in de buurt worden spuiten gevonden. Zelfs op het pleintje. En dat is een plek waar veel kinderen spelen. Voor ons staat in elk geval vast dat de overlast wordt veroorzaakt door de junks die in het pand hun rotzooi komen halen. Afgelopen zondag zijn daar door de politie goederen aangetroffen die 's och tends bij een autokraak in de straat buit waren gemaakt. Met de handtekeningenactie bereik je, hoop ik, meer dan als we zelf het heft in hand nemen. Geloof me, er zijn al mensen geweest die een knokploeg wilden formeren. Ge lukkig hebben we de boel tot be daren kunnen brengen." Zondag was de zaak bijna geësca leerd. De bewoner wiens bedrijfs auto was opengebroken moest he mel en aarde bewegen om zijn ge stolen gereedschappen terug te krijgen. Hij kon niet bewijzen dat het zijn eigendommen waren. Uit onvrede met de hele situatie bleef hij de hele dag posten voor het pand, met de bedoeling wraak te nemen zo gauw er iemand naar 1 buiten kwam. Ook dat werd door andere bewoners in de kiem gesmoord. Het woongenot aan de Oostsingel heeft inmiddels een flinke knauw gekregen. Mensen durven 's nachts niet alleen over straat en ouderen voelen zich onveilig in hun eigen huis. „Laatst belde bij een oude vrouw een junk aan, die zó naar binnen wilde lopen," ver telt de leider van de handtekenin genactie. „Gelukkig kon dat men- sie op tijd de deur voor zijn neus dichtgooien. Mijn eigen vrouw liet vroeger 's avonds de hond uit. Dat durft ze nu niet meer. En als ik 's ochtends om vijf uur naar mijn werk ga, moet ik van haar de deur op het nachtslot draaien. Nee, het is momenteel echt geen pretje om hier te wonen." M. Schep, woordvoerder van de politie, zegt op de hoogte te zijn van de onprettige situatie. „Wij besteden er heel veel aandacht aan. Op elk telefoontje wordt ge reageerd. Er zijn al meermalen huiszoekingen gedaan en perso nen aangehouden. Juridisch staan we echter niet sterk. Het pand is particulier eigendom. We kunnen er verder niets tegen on dernemen. Het enige wat we doen, is voortdurend verbalise rend optreden en mensen aan houden." Vlaardingen De tweeëntwintig ste editie van het Haring- Bier feest krijgt een sterk Vlaardings karakter. Het nieuwe bestuur van het groots opgezette volksfeest wil meer dan ooit plaatselijk ta lent de kans geven kunsten te to nen aan het publiek. Zo zijn er za terdags september optredens van Vlaardingse muziekgroepen en zangtalenten en geven sportclubs demonstraties. „Maar ook nationale en interna tionale artiesten zullen van de partij zijn," belooft de kersverse voorzitter Pim Flach. Doelend op de aanwezigheid van Corry Komngs, Joe Bourne, The Clarks en een Tsjechische folkoregroep. Na het vertrek van stuwende kracht Rinus van Zanten heeft ITUPP TRAPP* L>ewi Peicf Qps'<w Design Pe.i ©e BB O DB D0 trui a Markt 57 Vlaardingen Tel. 010 - 434 36 85 het nieuwe bestuur bewust het bestaande draaiboek aangehou den. In het oude recept zijn slechts kleine wijzigingen aange bracht. Zo zijn niet meer alle onderdelen gratis. Voor bijzondere attracties als bungy-jumpen en helikopter- vluchten moet flink in de buidel worden getast. Terug van wegge weest is de Walk of Fame. Dit jaar zal de afdruk van de voet van de sterkste man van de wereld 1993, Ted van der Parre, worden bijge zet naast andere bekende Vlaar dingers als Koos Postema, Chiem van Houweningen en Gerard van der Berg. Ook is het Vlaardings Popoverleg weer van de partij. Op de hoek Hofiaan/Hofsingel verzorgt het POV in samenwerking met het Pandemonium een festival met The Undatables, Roots Connec tion, The Professors, Alice Day en Coast to Coast. Aan de Oosthaven- kade zet spelen Always, Rock of Ages en Outland. Verder zijn in het centrum diverse groepen te beluisteren. Het evenement gaat vrijdag avond van start met een open luchtconcert op de Westhaven plaats. Het feest wordt zaterdag ochtend officieel geopend om elf uur door burgemeester Stam, di rect gevolgd door het optreden van de 'Koningin van het Neder landse levenslied' Corry Konings, de voetafdruk van Ted van der Parre en een show van de Vlaar dingse meidengroep High Ener gy. Radio 10-Gold presenteert de rest van de dag een eigen pro gramma aan de Westhavenplaats, met bekende en minder bekende artiesten. Het programma omvat verder een antiek- en curiosa- markt, braderie, vrijmarkt voor kinderen, (straat)theater, rond vaarten en demonstraties. Eenbrugvoor fietsers en voetgangers naast de be staande bruggen was door de hoge kosten niet haalbaar. Foto Westlands Fotobureau Maasland Het kruispunt Oude Veiling met de Kerkweg en Ko ningin Julianaweg in Maasland moet worden beveiligd voor voet gangers en fietsers. De voorkeur gaat uit naar een regelbare ver keerslichtinstallatie. Na de reconstructie van de Oude Veiling wordt al geruime tijd ge dacht over maatregelen, want de Maaslandse politiek en andere be trokkenen, zoals ouderenbonden, onderwijs en de Vrouwen Advies Commissie (VAC), zijn het eens dat het kruispunt voor het langza me verkeer moet worden bevei ligd. Vooral omdat dagelijks vele honderden leerlingen uit Maas land en Maassluis het kruispunt passeren. In de afgelopen jaren zijn diverse plannen gelanceerd om Maas- iands drukste en gevaarlijkste kruispunt te beveiligen. Een brug voor fietsers en voetgangers naast de bestaande bruggen bleek door de hoge kosten niet haalbaar. Daarop lanceerde de Open Groe pering het idee van een onder doorgang. De dorpspartij had een dergelijke oplossing elders gezien en meende dat dit ook bij het kruispunt mogelijk was. CDA en WD wezen dit plan ech ter af. Ex-CDA-raadslid P. de Jong overtuigde zijn toenmalige fractie dat de hellingen veel te steil zou den zijn. Ook de geringe hoogte van rond de twee meter leverde vraagtekens op. Overigens over tuigde De Jong niet alleen zijn ei gen fractie, maar ook de afgevaar digden van de POOB en KBO. Het standpunt van de land- en tuinbouwschool, waarvan dage lijks vele tientallen leerlingen het kruispunt passeren, was kort en duidelijk. Directeur Bonke ver klaarde tegen een onderdoorgang te zijn. Hij verwacht dat scholie ren dat als een omweg zullen be schouwen en het kruispunt toch bovenlangs zullen passeren. Zijn voorkeur gaat dan ook uit naar een verkeerslichtinstallatie. De verkeerslichten kunnen door de fietsers en voetgangers worden bediend. De kans is groot dat de installatie tot filevorming voor het autoverkeer zal leiden. Niet alleen op de Kerkweg en Koningin Julia naweg, maar ook op de Maassluis- seweg. Deze weg wordt door veel Maassluise automobilisten ge bruikt als ontsluiting naar de A 20. Tijdens de avondspits zouden ook files op de afrit van de A 20 en mo gelijk op de rijksweg zelf kunnen ontstaan als de verkeerslichten in werking zijn. Rijkswaterstaat heeft Maasland echter laten we ten geen bezwaar tegen de instal latie te maken. Vrijdag 26 augustus MAASSLUIS Grote Kerk. Canllonconcert 19.30u. ROTTERDAM The Act. The Rock of Ages, 22.0Qu Dizzy. HeinekenJazz&Bluesfestival 22.00u. De Doelen Gipsy f*- 20.30u. Doelencafé. Heineke. uca Bluesfestival, 22.00u. PopularT Swingbeat-riight, 23.30u. Rotovvru Heineken Jazz Bluesfestival 22-OOu. Sorbonne. Hemken JazzI] Bluesfestival, 22.00u, Openluchti bioscoop Museumpark. FausL 21.3Qu. Centrum Rotterdam. Hei neken Jazz Bluesfestival. Popular) Les Bien Nuits, 22.00u. Zaterdag 27 augustus SCHIEDAM TI Westerkade 21. Schiespoordagi met ruilbeurs, lO.OOu. Podium i Oxol,22.30u. 1t Hoofd. Rode Kans dagboottoeït! voor ouderen, minder validen en inJ validen, 8.30u. i Toren Grote Kerk. Torenbeklini) j mmg, 13.45u. Aansluitend Canllon- concert door Addie de Jong. J i VLAARDINGEN I De Hoogkamer. Fietspuzzeitochtj door het Westland, 9.30u. Grote! Kerk. Wandelconcert, 15.00u.Tri-l angel. Beethoven 2 (film), 13.30u i en 19.30u. Leger des Heils. Beethoven 2 (film), 14.30u. 't> Hoofd. Rondvaart, 13.15u en 20.00u. MAASSLUIS Immanuelkerk. Orgelconcert, 20.15u. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Van Mendelssohn tot Messiaen, 15.00u. Paradijs- kerk. Paolo Crivellaro, 16.00u. Cen trum Rotterdam. Heineken Jazz BluesfestivalCentrum Rotterdam, Zomerkaravaan, Rotterdams Cen trum voor Theater. Open ll.00-16.00u. Zondag 28 augustus SCHIEDAM Kerkplein Kethel. Kampioenschap tonnetjesteken, 10.45u. VLAARDINGEN Kolpabad. Watersport Spektakel, lO.OOu. DC West. Open 13.30u. 't Hoofd. Rondvaart, lO.OOu. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Robin Hood Mannen in maillots?' (al) óag 11.45-2.15-4,45-7.15-9.45. Al hambra 2: 'The Beverly Hillbillies' (al) dag. 4-6.45-9.30. Calypso 1: 'Four Weddings and a Funeral' (T dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Schmdler's List' (12) dag. 8. Calyp- so-3: The Anstocats' (al) dag, 1.15- 4-6.45. 'Love and... Human Remains' (16) dag. 9.30. Cineraria 1: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: 'Maverick' (al) dag. 1.1)5- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Bat Girls' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.3Ö) Corso: 'TheClient' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. ImaxTheater: 'BluePfa- net' (al) do. Vm zo. 2-4. 'Mountain Gorilla' (al) do.t/mzo. 1-3. The Fug tive' (12) dag. (beh.ma.) 6.45. 'Jurassic Park' (12) dag. (beh.ma;) 9.15. Lantaren alle zalen: Zapp- Jazz Part Three (16) zo.vanaf 3. Veri- ster 1: 'Rebelsofthe Neon-God'(16) dag. (beh.zo.)8. 'Die todliche Mane' (16) dag. (beh.zo.) 10. Lantaren/ Venster 2: alle films (16) dag. (beh .zo.) 7.30-9.45: 'Simple Men' dp 'Trahir' vr. 'Europa' za. Lantarw Venster 3: 'Just Friends' (16)dag8, zo.ooklO. 'La Ardilla Roja' (16) dag. (beh.zo.) 10. Lantaren/Venster4: 'Abgeschminkt' (16) dag. (beh.zo) 8-10. Lumière 1: 'The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ookl.15-^ Lumière 3: 'The Getaway' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4;, 'Striking Distance' (12) dag. 6.45- 9,30. Rex: 'Inside Little Annie'(18) dag. vanaf 12 doorl.voorstellmg. Tha lia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Nachtvoorstellïngen: Lumière 1' 'Wolf' (16)vr.za. 00.15. Lumière2: 'The cowboy way' (16) vr.za. 00.15 Lumière 3: 'The Getaway' (16) vr.# 00.15. Venster 1: 'DieTödlicheMa na' (16) vr.za. 00.15. Venster 2: 'I? terrogatron' (16) vr. 24. 'Step across the border' (16) za. 24. Vensterk 'La Ardilla Roja' (16) vr.za. 00.15 Venster 4: 'Abgeschminkt' (16)1/ za .00.15. T Kindermatinees: Alhambra 2: 't* Anstokatten'za.zo.wo. 1.15. Calyp so 2: 'Duimelyntje' za.zo.wo. 1.15" 4. Lumière 2: 'De Anstokatten' za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 4: 'Duimf lijntje'za.zo.wo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2