13 Meubelboulevard Vlaardingen onzeker 'Uitzicht is geen blijvend recht' 'Drieëneenhalf jaar gevangenis? Mij best' ■Met een bril van Optiek Style de Vie scoort u beter Rotterdams Dagblad SÉ - V:.',- B|; m*'- ii r TMTÉte jHHH Provinciale commissie adviseert negatief Rotterdam vreest concurrentie SSl^i^P tS&ft&wsmwËm Strijd om geluid Inbreker vijftien maanden de cel in Voortaan jaarlijkse controle GGD op kwaliteit dagverblijven JS§sBESSP!& Abonnementenverkoop Stadsgehoorzaal op peil Twintig uur achter stuur Burenhulp bij brand Tweede overval lukt niet Paarden los Nachtbrakers gearresteerd Beneveld: botsing Agressieve man gepakt Vrijdag 26 augustus 1994;.'; Waterweg Regio Waterweg j Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-234005 5/fax.4349754 Den Haag/Vlaardingen - Het be sluit van de provincie om voor de geplande 109 aanleunwoningen aan de Claudius Civilislaan in --Vlaardingen in verband met het "^aanwezige industrielawaaieen --hogere geluidsbelasting toe te 'Istaan, was gisteren inzet van een spoedprocedure bij de Raad van State. Rechter H. Polak boog zich Tover de bezwaren van omwonen- de J. van Mansum. Dat Van Mansums verzoek met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid wordt afgewezen, "werd tijdens de zitting al duide-, lijk. Het besluit betekent niet dat er meer lawaai geproduceerd wordt, aldus de rechter, die te kennen gaf dat de aan de Karei de Grotelaan woonachtige Van Man- sum door dit besluit niet wordt benadeeld. Van Mansum had steunbetuigingen van een groot aantal bewoners meegebracht. De wettelijke geluidsbelasting van woningen bedraagt vijftig de cibel. De Wet Geluidhinder biedt de mogelijkheid om van die norm af te wijken. In dit geval heeft de provincie ingestemd met zeven decibel meer, in verband met het industrielawaai. Daarmee wordt het lawaai toegestaan, zo meent Van Mansum. Naar zijn oordeel zal dit van invloed zijn in de po gingen om het industrielawaai te rug te brengen. Van provinciezij de werd dit bestreden en ook rechter Polak bleek het met die stellingname niet eens te zijn. De uitspraak over Van Mansums verzoek is woensdag. De gemeen te wil, als het verzoek wordt afge- ivezen, direct met de uitvoering van het bouwplan beginnen, zo liet een gemeentewoordvoerder na afloop van de zitting weten. Rotterdam/Schiedam - Hoewel zijn advocaat dienstverlening be pleitte, is de 26-jarige Sehiedamse inbreker R.H. gisteren door de rechtbank' in Rotterdam veroor deeld tot vijftien maanden cel. De uitspraak is conform de strafeis van de officier van justitie. De verdachte werd twee weken geleden een woninginbraak, een i inbraak in een bedrijfspand, een poging tot inbraak, een bedrei ging en verboden wapenbezit ten laste gelegd; Hij bleek een onfor tuinlijk inbreker, want telkens ging het fout en werd hij door de politie in de kraag gevat. De laatste maal dat de Schiedam mer werd aangehouden was tij dens een inbraak die hij met zijn hele gezin pleegde. Dat gebeurde op 6 juni van dit jaar 's nachts "bij een kapperszaak aan de Mgr. No- lenslaan in Schiedam. Zijn slanke vriendin wurmde zich door een bovenraam en liet haar vriend en de twee kinderen van twee maan den en drie jaar binnen. De fami lie werd op heterdaad betrapt. De raadsman van de Schiedam mer vond de strafeis veel te hoog en noemde dienstverlening de enige toepasselijke straf. Volgens hem zou het voor het gezin niet goed zijn als hij langere tijd in de gevangenis zou moeten doorbren gen. Maassluis - De Maassluise kin derdagverblijven, peuterspeelza len en vestigingen voor buiten schoolse opvang worden met in gang van 1995 elk jaar gecontro leerd op hygiëne en veiligheid. De controles worden uitgevoerd door de GGD Nieuwe Waterweg Noord, die eerder dit jaar voornoemde in stellingen al op eigen initiatief onder de loep nam. Bij de Stichting Kinderopvang, die in Maassluis zes peuterspeel zalen, twee kinderdagverblijven en twee buitenschoolse opvang- adressen exploiteert, komt de 'GGD jaarlijks soms zelfs twee keer per jaar langs. Mochten zich. in de toekomst in Maassluis parti culiere kinderdagverblijven ves tigen, dan moeten ook zij de kwa liteitscontroles uit laten voeren. De GGD-controle richt zich op hy giëne, veiligheid en inrichting van toiletten en keuken. Dergelij ke controles zijn nu door het mi nisterie verplicht gesteld. De bouwkundige staat en brandvei ligheid van de gebouwen worden door de gemeente zelf in de gaten gehouden, Ook Schiedam over weegt de GGD dergelijke contro les te laten uitvoeren. Door Ben van Haren Vlaardingen - De kans op een concentratie van meubel- en woninginrichtingszaken op het nieuwe bedrijventerrein Hoogstad in Vlaardingen is klein. Rotterdam is tegen zo'n Vlaardingse meubelboule vard op die plek omdat het de ontwikkeling van het winkel centrum Oosterhof (op de grens met Capelle aan den IJssel) zou dwarsbomen. De provincie staat op het stand punt, dat een dergelijke vesti ging in Vlaardingen niet ten koste van andere meubelbou levards in de regio mag gaan. Het gemeentebestuur kan niet zonder goedkeuring van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland op die plek grond uitgeven voor de bouw van een meubelboule vard. In de voorschriften van het bestemmingsplan Hoogstad is vastgelegd, dat op het voomialige Moermanterrein hoogwaardige bedryven en kantoren moeten komen. Het kunnen echter alleen kantoren en schone vestigingen zijn voor plaatselijke bedrijven, omdat het terrein, tussen de rijks weg, Westlandseweg en Burge meester Heusdenslaan, niet vol doet aan de rijksnormen voor grootschalige kantoorvestigin gen. Daarvoor is de aanwezigheid van hoogwaardig openbaar ver voer voorgeschreven. Voor het weiland en de Volkstui nen, die na de dood van de om zijn speciale kankertherapie bekende Vlaardingse arts in gemeentehan den kwamen, is een plan ontwik keld met naast het Ibishotel een hoog gekwalificeerd bedrijven terrein met onder meer kantoren en toonzalen. De uitgifte van de grond stagneert echter al enige tijd. Oud-wethouder A. van Ardenne- van der Hoeven heeft weliswaar kort voor haar vertrek naar de Tweede Kamer hier symbolisch een eerste paal geslagen, maar tot werkelijke bouwactiviteiten is het nooit gekomen. Knelpunt is het inzakken van de vraag naar. nieu we kantoren, waardoor de animo van beleggers is teruggelopen. Oplossing Als oplossing werd gezien het aantrekken van een serie bedrij ven op het gebied van woningin richting. Volgens de gemeente kan zo'n verandering van doel groep eenvoudig plaatsvinden omdat de bestemming 'bedrijven en kantoren' ook toonzalen om vat. Aanvankelijk waren hiermee alleen showrooms voor automo bielbedrijven (onder meer Dorzo), keukens en sanitair bedoeld, maar voor alle zekerheid kregen burgemeester en wethouders de bevoegdheid om uitzonderingen te maken voor meubeltoonzalen van meer dan duizend vierkante meter. Van die bevoegdheid wil het college nu graag gebruik ma ken. In zo'n geval is echter wel goedkeuring van GS vereist. En daar wringt de schoen. De Provinciale Planologische Commissie, waarin ook vertegen woordigers van het ministerie van Economische Zaken zitting hebben, besloot gisteren GS te adviseren om alleen met een grootschalige vestiging voor wo ninginrichting in te stemmen als zo'n Vlaardingse meubelboule vard past in de regionale struc tuurvisie van het Regionaal Eco nomisch Overleg Rijnmond. Ge zien de Rotterdamse bezwaren en reacties uit de meubelbranche over een overvloed aan dergelijke boulevards, Rikt de kans op goed keuring uit Den Haag klein. „Nu de kantorenmarkt inzakt, moeten het meubeltoonzalen worden. Straks worden het che mische bedrijven, omdat toeval lig daarnaar waag is," merkte een van de PPC-leden op. ,V -- k. - ■fA Het Liesveldviaduct, in het midden van de foto, had van de Provinciale Plano logische Commissie geheel mogen verdwijnen, maar ze kan ook instemmen met de gemeentelijke plannen voor inkapseling. Aan de voet van het viaduct (middenonder) wordt de laatste hand gelegd aan twee gebouwen met htiur- flats van DeSamenwerking, die in september worden uitgegeven. Daarachter komen twee parkeerdekken en aansluitend tottussen Van Uffelen (links) en V &D (rechts van het viaduct) een nieuwe supermarkt van Albert Heijn met rond om winkeltjes. In het midden, links van de kruising Liesveld/Veerplern, verrijst de 'Lange Jan'. De bomen, die nu nog aan de linkerkant langs het viaduct te zien zijn, verdwijnen als aan heteind van dit jaar de eerste nieuwe winkels aan de zuidkant (rechts) klaar zijn en de bouw van de noordelijke passage begint. Luchtfoto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - Alles wijst erop, dat architect Jan Decker van AGS Heerlen helemaal zijn zin krijgt en over twee jaar het hoogste gebouw van Vlaardin gen staat in het nieuwe stads hart, Ambtenaren van de pro vincie en andere adviseurs van Gedeputeerde Staten wuiven de bezwaren weg, die zijn aange voerd tegen de, naar zijn archi tect gekscherend 'Lange Jan' genoemde, woontoren op de kruising van Liesveld en Veer- plein. „De bouw van een woon toren van 21 bouwlagen en 65 meter hoogte op het Liesveld viaduct leidt niet tot een onaan vaardbare situatie. Het is wel een ingrijpende verandering, maar ook een verbetering," zo luidt de redenering in het Haag se Provinciehuis. Men is daar niet onder de in druk van de bezwaren, die be woners van het Liesveld hebben ingediend tegen de bouw van de 'Lange Jan' in opdracht van Wo ningstichting Samenwerking Vlaardingen. Trouwens alle be zwaren tegen het bestemmings plan Stadshart zijn volgens de Dienst Ruimte en Groen van Zuid-Holland ongegrond. Gede puteerde Staten, die op 14 sep tember de bezwaarmakers nog zullen horen, krijgen het advies de bedenkingen van de acht be zwaarmakers ongegrond te ver klaren. De Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) heeft gisteren dit advies ondersteund. Een deel van de omwonenden zal na de bouw van de woonto ren te maken krijgen met een ander of beperkter uitzicht, maar -zo stelt men in Den Haag - in z'n algemeenheid kan 'aan uitzicht geen blijvend recht ontleend worden'. Het straks hoogste gebouw van Vlaardin gen draagt volgens de provincia le beoordelaars bij tot verbete ring van het viaduct en de om geving daarvan. De PPC vindt de keuze voor handhaving van het Liesveld viaduct niet ideaal, maar heeft begrip voor de argumenten van de gemeente dat de gekozen op lossing met de bouw van wonin gen op en nieuwe winkels onder het viaduct het hoogst haalbare is. Liesveldbewoners hebben bij monde van L. J. H. Ruigrok on der meer aangevoerd dat bij uit breiding van het aantal cen trumbewoners met tweehon derd de huidige bewoners ver vreemd zullen raken. Boven dien nemen het uitzicht, de toe lating van zonlicht en de privacy af. terwijl geluidhinder en wind- neerslag zullen toenemen. Ook vinden zij dat het karakter van het centrum 'volledig wordt ver nietigd'. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Vlaardingen - Officier van justitie mr. G.Th. Sta kwam er eerlijk voor uit. Hij wist niet wat te doen met de verdachte. Dat was niet zo vreemd, want ook de leden van de rechtbank en de ad vocaat van de 34-jarige man zon der vaste woon- of verblijfplaats konden geen duidelijkheid in de omstandigheden van de inbreker krijgen. Zoals de rapporten van het Pieter Baancentrum in Utrecht vermelden, gaf de ver dachte ook gisteren niets over zijn afkomst, verleden en per soonlijke omstandigheden prijs. „Wat moeten we met deze man?" vroeg de officier zich hardop af. „We weten helemaal niets van de periode voordat hij naar Neder land kwam. Hij sluit 2ich hele maal af.-Ik heb echter het idee dat deze verdachte een rol speelt. Hij maakt het onmogelijk te bepalen wat er met hem moet worden ge daan. Deze man moet veilig en ver weg worden opgeslotenIk eis een gevangenisstraf van driejaar en zes maanden." Eerder dit jaar werd de behande- Vlaardingen - De teruglopende verkoop van theaterabonnemen ten bij de Vlaardingse Stadsge hoorzaal is gestagneerd. Het aan tal ingestuurde formulieren ligt weer op het zelfde niveau als vo rig jaar. Eind juli dreigde een te rugloop in het aantal abonne menthouders. Het verlies is ech ter ingelopen, waarschijnlijk on der invloed van de veranderende weersomstandigheden en het ein de van de schoolvakanties. De in zendtermijn sloot officieel 16 au gustus, maar deze is verschoven naar zaterdag 3 september. Op die dag, tijdens het Haring- Bier feest, start de losse verkoop. Dan zijn ook zo'n vijfhonderd kaarten te koop voor Herman Finkers. Er zijn géén kaarten meer verkrijg baar voor de voorstellingen van Mini Maxi, het Groot Niet te Vermijden Dans Show Orkest, Pieter de Rijk/Ajuinen en Harrie Jekkers. De volgende produkties zijn afge last: My Fair Lady, Marco Tem pest en Hans Dagclet. Dc kassa gaat om 9.30 uur open. ling van de zaak aangehouden omdat de verdachte schitterde door afwezigheid. Hij vertoefde in het Pieter Baancentrum waar hij pS3fchiatrische en psychologische onderzoeken onderging. Wederom zorgde hij, na het horen van de strafeis, voor de nodige verbaasde gezichten. „Drieëneen half jaar gevangenis? Mij best. Ik heb daar te eten en te drinken en kan er mijn sigaretje roken," ant woordde hij op dc vraag van rech ter mr. A.C.M.P. Van Breukelen- van Aarnhem wat hij er van vond. De strafeis viel hoog uit omdat de verdachte, afkomstig uit Ameri ka, bekende bij een inbraak ge weld te hebben gebruikt en ver klaarde daarvan geen spijt te heb ben. Begin vorig jaar pleegde hij meerdere woninginbraken in Maassluis en Vlaardingen cn 'be zocht' hij in Schiedam en Rotter dam enkele winkels. Bij een inbraak in een woning aan de Vlaardingse Oranjestraat werd hij betrapt door de 80-jarige be woonster. Zij ging de confrontatie niet uit dc weg, maar werd mis handeld. De verdachte beet haar en probeerde haar keel dicht te knijpen. Bij eerdere verhoren had de verdachte dat feit steeds ont kend. maar gisteren kwam hij met een openhartige bekentenis voor de dag. „Ik heb geweld ge bruikt omdat ik seks met die vrouw wilde hebben." ..Seks met een vrouw van tachtig? fronste één van de rechters zijn wenkbrauwen. Het antwoord bleef uit. Wel gaf de inbreker aan dat het hem niet interesseert dat de vrouw slachtoffer was gewor den van geweld. Als de situatie zich weer een keer zou voordoen, zou hij weer geweld gebruiken. „Dat is uw probleem, niet het mij ne." hield de verdachte de recht bank voor. Omdat dc man in het beklaagden bankje gebrekkig Nederlands, Duits en Engels door elkaar sprak, kreeg de behandeling van de zaak een uiterst rommelig ka rakter. De rapporten van het Pie ter Baancentrum brachten ook ai geen soelaas. Er werden geen psy chiatrische stoornissen vastge steld. Wel werd geconcludeerd dat er sprake is van een persoon- lijksheidsstoornis. 'Gesloten, op zichzelf gericht, egocentrisch. Er valt niet makkelijk ëcn gesprek met de man le voeren en informa tie los te krijgen. De kans op her haling is aanwezig," luidden de conclusies. Toch wist de recht bank nog iets los tc peuteren bij dc warrig ogende verdachte. Aan het licht kwam dat de man in Utrecht in het ziekenhuis had ge legen. Waarvoor werd echter niet duidelijk. „Bent u eerder als eens onderzocht door een dokter omdat u gekke dingen doet en zegt gevaarlijk te zijn?" probeer de de rechter nog maar eens. Er kwam geen antwoord. „Doe mij maar in de gevangenis, want ik kan toch niet stoppen met klauwer.. Ik heb geld nodig. Ik heb trouwens in het buitenland ook al eens in de cel gezeten. Een jaar of drie." gooide de man er nog uit. Meer daarover wilde hij niet ver tellen. De rechtbank zat duidelijk met de verdachte in de maag. Niets, maar dan ook niets, wilde hij nog kwijt. Uitspraak over dertien dagen. Schiedam - De verkeerspolitie heeft gisteren aan het einde van de middag drie Spaanse vracht wagenchauffeurs een rijverbod van negen uur opgelegd omdat zij ruim twintig uur hadden gereden zonder te rusten. Omdat zij ook met de tachograaf-schijf hadden gefraudeerd kregen zij tevens een boete van vijfduizend gulden. De drie vrachtwagens zijn aan de kant gezet totdat de boete is be taald. De chauffeurs werden door de politie ontdekt toen zij op de vluchtstrook van rijksweg 20 ter hoogte van Schiedam bezig wa ren de weg te zoeken naar de Waalhaven. Vlaardingen - Een 39-jarige Vlaar- dinger, die op de Dr.W- Beckmansingel in zijn woon plaats in het voorbijgaan op een fornuis twee pannen in brand zag staan, heeft de keukenbrand geb lust. De 45-jarige bewoonster was in de woonkamer in slaap geval len. De buurtbewoner forceerde de deur en rende met de branden de pannen naar buiten. Daarna bluste hij het vuur. Dc inmiddels gewaarschuwde brandweer hoef de alleen nog te controleren of het vuur goed gedoofd was. Schiedam - Een jongen heeft gis teren op de Dr. Kuij perlaan in Schiedam geprobeerd een 15-jari ge plaatsgenoot te beroven. Het was de tweede keer in korte tijd dat slachtoffer cn dader elkaar troffen. De eerste keer was da Schiedammer een armband afge nomen en nu wilde zijn belager weer wat hebben. De dader gaf het slachtoffer een knietje en liet een mes zien. Maar de Schiedam mer zag kans de aanvaller te slaan en weg te komen. Schiedam - De politie is vanmor gen vroeg druk in de weer ge weest om een aantal losgebroken paarden te vangen. Vier paarden liepen te wandelen over de Smet- analaan in Schiedam. Met behulp van een afzetting zijn de dieren weer het weiland ingedreven. Twintig minuten later liep echter weer een paard los. Ook dit dier is weer veilig achter het hek gezet. Vlaardingen - Drie mannen zijn vrijdagochtend rond vijf uur op de Lepelaarsingel in Vlaardingen gearresteerd, omdat zij geen aan nemelijke verklaring konden af leggen over de herkomst van ver schillende spullen in hun auto. Agenten zagen de verdachten in de auto rondrijden terwijl ze veel belangstelling toonden voor wo ningen en schuren. Op de Lepe- laarsingcl hielden ze de mannen aan. waarna bleek dat zij in de au to sieraden hadden liggen en 'in brekerswerktuig', zoals 'flippers' waarmee deuren kunnen worden geopend. De mannen zijn voor nader onderzoek ingesloten. Vlaardingen - Een 36-jarige brom fietser uit Spijkenisse is vrijdag ochtend omstreeks half één op het Mendelssohnplein in Vlaar dingen tegen een auto aangere den, waarbij hij een hoofdwondje opliep. De verdachte kon door overmatig alcoholgebruik nauwe lijks op zijn benen staan, waarna hij naar het bureau is overge bracht. Rond drie uur mocht de man weer naar huis. De brommer moest hij achterlaten. Schiedam - De politie heeft'giste- ren een 26-jarige Schiedammer gearresteerd omdat hij woensdag een 19-jarige plaatsgenoot had mishandeld en bedreigd mei een mos. Dat gebeurde op de Broers- vest in Schiedam. De fietsende verdachte reageerde nogal agres sief op het slachtoffer, dat hem op de brommer wilde passeren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1