13 Meer dronken automobilisten betrapt Maassluis komt ouderen tegemoet en onderzoekt bouwlocaties Pakkans vergroot door extra controles. Opknapbeurt voor Volkspark SWIWf HIMPPfplllll W Uitkeringsfraudeurs tillen Maassluis voor vier ton Lampen van tennisbaan mogen blijven branden Rechter verbiedt verbouw van historische woningen Alerte winkelier helpt politie Racen door bebouwde kom Raam open: huis geplunderd Babbeltruc Man vergeet parkeerplaats Meisjes vallen met snorfiets Esso Shipping weg uit Schiedam Appartementen in centrum Hoek van Holland Spitspendel niet storend voor auto's 'aten Dinsdag 6 september 1994 Schiedam Dankzij de opletten de eigenaresse van een dranken handel aan de Hoogstraat in Schiedam, heeft de politie een re delijk succes kunnen boeken. De winkelier betrapte op 28 mei jongstleden een 34-jarigc vrouw en een 22-jarige man uit Rotter dam die met gestolen cheques wilden betalen. Ze schakelde ver volgens twee politiesurveillanten in die het duo aanhielden. De man en vrouw bleken in het bezit te zijn van rookwaren en schoenen, die met vervalste che ques waren gekocht. In de hand tas van de Rotterdamse werden een bankpas, horloge en een hoe veelheid geld en sieraden aange troffen. De cheques waarmee was betaald, vijf in getal, en het horlo ge bleken in Tilburg uit een be jaardentehuis te zijn gestolen. Nadat de twee weer op vrije voe ten waren gesteld, kwam de poli tie tot de ontdekking dat zij nog zeven gestolen cheques had ver zilverd. Het tweetal werd weer op gepakt en voorgeleid aan de offi cier van justitie. Daar bekenden de verdachten het geld dat ze met de gestolen cheques hadden ge- ind, te hebben uitgegeven. De wouw is in verzekerde bewa ring gesteld en dient binnenkort, evenals de man, voor de recht bank te verschijnen. De herkomst Van de sieraden kon niet worden vastgesteld. Geprobeerd wordt $a het televisieprogramma Op sporing Verzocht de eigenaar te achterhalen. Maassluis De politie heeft even na middernacht in Maassluis een automobilist aangehouden die met een gang van 123 kilometer per uur over de Westlandseweg reed. De toegestane snelheid is daar vijftig kilometer per uur. De 23-jarige inwoner van Maasdijk is meegenomen naar het politiebu reau voor verhoor. Schiedam Een bewoner van de Swammerdamsingel in Schiedam is gistermiddag heel wat eigen dommen kwijtgeraakt doordat hij zijn raam open had laten staan. De man had zijn woning verlaten en ontdekte bij terugkomst dat een handige dief door het raam was geklommen. De bewoner mist onder meereen boormachi ne, zijn videorecorder en een Filmnet-decoder. Maassluis De politie vermoedt dat in Maassluis twee mannen ac tief zijn die proberen met een bab beltruc mensen op te lichten. Zo zijn in de Witte de Withstraat en kele mensen benaderd met het aanbod om de tuin op te hogen. Hiervoor vroeg het tweetal een be drag van tussen de honderd en vierhonderd gulden. Daarvoor storten de mannen twee zakken zand in de tuin. De politie waar schuwt mensen niet met hen in zee te gaan. Het komt volgens een woordvoerder nog regelmatig voor dat mensen het slachtoffer worden van dergelijke bab beltrucs. Vlaardingen Een bewoner van de Vlaardingse Callenburgstraat die zondag aangifte deed van een autodiefstal, heeft gisteren zelf zijn auto teruggevonden. Het voertuig bleek niet te zijn gesto len. Toen de man zijn auto elders in de buurt zag staan, herinnerde hjj zich pas weer dat hij 'm daar zelf zaterdagavond had gepar keerd. Schiedam Een rit op een snor fiets is twee meisjes uit Schiedam gisteravond niet zo goed bevallen. De meisjes, 14 en 15 jaar oud, had den de snorfiets geleend voor een ritje. In de Willem de Zwijgerlaan kwamen ze echter ten val doordat de jongste van de twee de macht over het stuur verloor. Beide meisjes werden per ambulance overgerbaeht naar het zieken huis. Maassluis De Maassluise wet houder J. Storm (ruimtelijke or dening en woningbouw) heeft gis termiddag bekend gemaakt dat in het stadhuis wordt gewerkt aan een nota over op korte termijn te realiseren bouwmogelijkheden voor ouderen. Daarmee reageerde hij op de ludieke protestactie van het Ouderencomité Maassluis, die al enkele weken in het huis-aan- huisblad De Schakel wordt ge voerd. Met een serie advertenties is het gemeentebestuur gewezen op een aantal geschikte plekken waar volgens het comité kleinschalige woonprojecten voor ouderen kun nen worden gerealiseerd. Storm wilde gistermiddag tijdens een speciale bijeenkomst voor oude ren niet ingaan op alle tien loca ties die zijn gepresenteerd. Wel verklaarde hij dat 'zeer voorzich tig omgesprongen dient te wor den met de open plekken in Maas sluis'. „Je kan," doelde hij op de locaties die in De Schakel zijn ge noemd, „overigens niet overal bouwen. Je hebt te maken met be stemmingsplannen en de bodem kan verontreinigd zijn. Met voort varendheid wordt op dit moment gewerkt aan de nota én aan een vi sie voor de langere termijnIk doe de toezegging dat het gemeente bestuur bij dc te ontwikkelen plannen een hoge prioriteit geeft aan de ouderenhuisvesting." Storm liet overigens weten dat het initiatief van het ouderenco mité op het stadhuis niet als een protestactie wordt gezien. Wel zei hij door de actie geprikkeld te zijn. „Dat was ook de bedoeling," reageerde N. van der Burg van het comité. „We wiiden de gemeente uitlokken tot reacties. Dat is nu dus gelukt." In zijn betoog legde Storm de ruim honderd aanwezigen uit dat uitgebreid onderzoek is gedaan naar de woningbehoefte in Maas sluis. Daaruit is gebleken dat veel huishoudens te goedkoop wonen. Gezien het feit dat bijna de helft van de huishoudens geneigd is binnen de stad te verhuizen, be staat er een aanzienlijk tekort aan woningen. „Je hebt echter onvoldoende mo gelijkheden voor de doorstromers en daarnaast is nog nauwelijks bouwgrond," aldus Storm. Toch vond hij nog een ander argument waarom de ouderenhuisvesting onder de loep genomen moet wor den. „De ouderen vormen voor de doorstroming een belangrijke groep. Ze willen op den duur van hun eengezinswoning verhuizen naar een meer toepasselijke wo ning. Zodoende komen weer een gezinswoningen vrij, die zeer ge wild zijn bij de jongere generaties. Reden temeer om ons in het on derwerp te verdiepen." Als uit een blaastest blijkt dat een automobilist een slok op heeft, komt hij op het bureau aan het ademanalyse-apparaat terecht. Daar wordt het exacte alcoholpromillage vastgesteld. Foto Dennes vanderWei/Roei Dijkstra Maassluis Afgelopen maand zijn achttien inwoners van Maassluis opgepakt omdat ze ten onrechte een uitkering heb ben opgestreken. De afdeling sociale zaken en werkgelegen heid van de gemeente is daarbij voor een totaalbedrag van bijna 400.000 gulden opgelicht. De achttien personen pleegden fraude doordat zij naast hun uit kering ook inkomsten uit arbeid genoten, zonder dat het bij de gemeente werd gemeld; Tegen de fraudeurs is proces-verbaal opgemaakt De verdachten wor den binnenkort voorgeleid aan de officier van justitie. De ten onrechte ontvangen uitkerin gen worden door de sociale dienst teruggevorderd. Het aantal opgespoorde uitke ringsfraudeurs stijgt de laatste tijd aanzienlijk in Maassluis. Doordat de bestanden van de be lastingdienst én de uitkerende instantie1 regelmatig worden vergeleken, Slippen er steeds minder fraudeurs door-de ma zen van het neti Daarnaast wordt er steeds scherper gecon troleerd en worden meer en meer huiszoekingen gedaan. Zo gauw het vermoeden bestaat dat fraude wordt gepleegd, schakelt de gemeente de sociaal recher cheur in. Die stelt diepgaande onderzoeken in en is gerechtigd verdachte uitkeringstrekkers in het politiebureau te horen. Den HaagWaaslandDe kans dat Tennisvereniging Maasland (RVM) de omstreden lichtinstalla tie op haar complex aan de Molen- weide moet doven lijkt uiterst ge ring. De president van de Haagse rechtbank wees een door de Maas- lanüse Vogelvereniging en de Stichting Hertenkamp aange spannen schorsingsverzoek van de hand. In afwachting van de de finitieve uitspraak kan de instal latie blijven branden. Vogelvereniging en hertenkamp hadden een voorlopige voorzie ning tegen een door de gemeente Maasland verleende bouwvergun ning aangevraagd. Maar een schorsing heeft volgens de rech ter geen zin omdat de installatie ondertussen al is gerealiseerd. De definitieve uitspraak van de pre sident is binnen twee weken te verwachten. De rechter ging er niet op in dat TVM de lichtmasten al had ge plaatst nog voordat de bouwver gunning door de geméente was verleend. Dit 'staaltje van onbe hoorlijk gedrag' is een zaak voor de gemeente zelf. Over deze han delwijze heeft de gemeenteraad zijn ongenoegen uitgesproken. Het is dan ook niet toevallig dat burgemeester M. Kokxhoorn als verantwoordelijk portefeuillehou der niet in is gegaan op het ver zoek van TVM om de installatie officieel in gebruik te stellen. TVM had aangekondigd dat de lichtinstallatie komende zaterdag onder het genot van een feestelijk glas champagne door 'een bekend persoon' officieel in gebruik zou worden gesteld. Wat de bezwaren van de vogelver eniging en hertenkamp betreffen, meende de rechter dat er door TVM en gemeente zorgvuldig was gehandeld. In een rapportage 2ijn vier andere tennisverenigingen gehoord on zijn door een bureau de neveneffecten van een lichtin stallatie op het nabij gelegen her tenkamp onderzocht. Harde be wijzen dat het bioritme van de dieren door het licht zou worden verstoord, konden niet worden aangetoond. Schiedam Esso International Shipping Company Ltd. gaat weg uit Schiedam. De oliemaatschap pij heeft het beheer van de vloot ondergebracht bij Petroleum Shipping Ltd. in Southampton, Engeland. Bij Esso Shipping in het kantoor gebouw Torendijk aan de 's-Gra- venlandseweg in Schiedam werk ten -naast enkele medewerkers van buitenlandse werkmaat schappijen- twintig mensen. Ze ventien van hen zijn inmiddels ondergebracht bij andere afdelin gen van de oliemaatschappij. De overige drie personeelsleden is ook een andere baan binnen het concern aangeboden, maarzij zijn daarop niet ingegaan en hebben het bedrijf verlaten. Esso International Shipping be heerde een deel van de vloot van tankers die olie vervoert naar on der meer de Rotterdamse haven. Zo werd bijvoorbeeld gezorgd voor bevoorrading en onderhoud. Deze werkzaamheden worden nu geconcentreerd in de Engelse ves tiging. Op die manier verwacht het bedrijf een doeltreffender ma nier van werken te bewerkstelli gen. Behalve kostenbesparingen, hoopt Esso zo ook expertise op het gebied van vervoer van gevaarlij ke stoffen te vergroten die de vei ligheid ten goede moet komen. Door Sander Sonnemans Schiedam Het alcohol-ontmoedigmgsbeleid dat sinds an derhalf jaar wordt gevoerd in het politiedistrict Schiedam heeft tot op heden positieve resultaten opgeleverd. Volgens de meest recente tellingen zit Schiedam met het aantal aange houden automobilisten onder invloed ruimschoots onder het landelijk gemiddelde. Dat laatste schommelt zo rond de 2,4 procent van het aantal auto mobilisten dat een blaastest af legt. In Schiedam ligt het gemid delde op 0,9 procent, zo blijkt uit de peilingen van de eerste zeven maanden van dit jaar. Ondanks dat positieve cijfer is het aantal gepakte bestuurders met een slok op toch gestegen. Pakkans Dit komt omdat in vergelijking met voorgaande jaren veel meer alcoholcontroles worden gehou den. Daardoor zijn dus ook meer automobilisten betrapt. De pak kans is immers groter. Ais het ge ringe aantal automobilisten in overtreding wordt afgezet tegen alle mensen die een blaastest heb ben afgelegd, blijft het aantal dronken bestuurders vrij laag. Brigadier C. van Haaften, lid van de werkgroep Alcoholontmoedi- gingsbeleid voor weggebruikers, is positief gestemd over het resul taat. „De actie bevalt goed. We zijn redelijk tevreden. Het doel van de actie is de mensen bewust te maken van het feit dat rijden met alcohol op gewoon niet kan. Daarom wordt ook veel publiciteit gegeven aan de alcoholcontroles. Gezien de cijfers zijn we daar aar dig in geslaagd." Raak Toch is het de laatste weken op vallend vaak raak als het om be schonken bestuurders gaat. Afge lopen weekeinde bijvoorbeeld werden elf automobilisten met te veel drank in hun lijf achter het stuur vandaan gehaald. Niet tij dens een controle, maar omdat ze opvielen door hun rijgedrag. Een bestuurder was dermate onder in vloed dat bij op de rijksweg een stuk achteruit reed. Uit gegevens blijkt dat de meeste misdrijven worden begaan in de weekeinden, na koopavonden en trainings avonden van sportverenigingen. In vergelijking met de eerste ze ven maanden van vorig jaar (173 overtreders) zijn dit jaar 41 meer automobilisten gepakt voor het rijden onder invloed. Opvallend daarbij is dat alleen in de maand juni van 1993 (50 overtreders) meer bestuurders dronken op de weg zaten dan in juni van dit jaar (29 overtreders). Verder werden dit jaar elke maand meer be schonken rijders bekeurd dan in 1993. Het resultaat van de vele controles die worden gehouden. „Er is momenteel een piek waar neembaar," geeft VanHaaften toe. „Maar de rest van het jaar is het vrij rustig geweest. We heb ben controles gehad waarbij nie mand met drank op achter het stuur werd aangetroffen. Dat was vroeger wel anders." Stijgende lijn Ook in het politiedistrict Water weg (Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland) is een stijgen de lijn waar te nemen. In de perio de januari-juli var 1993 reden 193 automobilisten tegen de lamp. Dit jaar zijn in de zelfde periode 249 weggebruikers met alcohol op be trapt. Hier geldt het zelfde ver- haai. „In het jaarplan zijn meer alcohol controles opgenomen," zegt pers voorlichter C. Willèms. „In juni hebben we nog een grote controle gehad. Ook bij ons is het dus het geval dat meer mensen moeten blazen en dus ook meer mensen worden betrapt op het rijden on der invloed." Hoek van Holland Het eer. trum van Hoek van Holland gaat veranderen. Er komt een1 sterker accent op het wonen te liggen. Binnenkort wordt ge start met de bouw van twee luxe appartementencom plexen, zeven eengezinswo ningen en elf appartementen in de sociale koop- en premie- koopsfeer. De huizen komer, op het terrein van de oude ma vo-school en het vroegere GEB-gebouw. Ook de houten kleuterschool gaat verdwijnen. Hoek van Holland kent nauwe lijks -luxe appartementenge bouwen .en de. deelgemeente vindt het daarom ook verstan dig een en ander op deze unie ke locatie te. realiseren. In to taal worden er inclusief drie penthouses vierenveertig ge- bouwd, verdeeld over twee ge- bouwen: 'Calandhof op de hoek Middenseheepvaari- straat'Schoolstraat en 'Cordes- hof óp de hoek Schoolstraat Cordesstraat. Aan de Cordes- straat komen ook de zeven eengezinswoningen. Aan de zijde van de Middenscheep- vaartstraat worden elf gesubsi dieerde appartementen bouwd. Voor alle bewoners van de luxe appartementen en de eenge zinswoningen is een vaste par- binnenterrein, dat voorzien zal- worden van het nodigs groer, en verlichting ter verhoging van de veiligheid. VlaardingenDe toename van he: aantal sluitingen van de spoor wegovergang Westhavenkde door de komst van de spitspendel is niet onoverkomelijk, meent hei gemeentebestuur. Het wegver keer in het spitsuur kan nu gedu rende bijna twintig minuten niet doorrijden. Voorheen was de op telsom van wachttijden elf minu ten per uur. Onderzoek van de Dienst Stad: werk heeft uitgewezen, dat doe de uitbreiding van het aantal treinritten in de ochtendspits met zes per uur slechts driemaal vaker dan voorheen de spoorbomen dichtgaan. Dit leidt ertoe dat in dat uur de Westhavenkade acht minuten langer is afgesloten voor het wegverkeer. Volgens een bij het gemeentelijk onderzoek betrokken ambtenaar heeft dit te maken met het vaker tegelijkertijd passeren van dezelf de overgang door treinen uit bei; de richtingen, „In de praktijk zai dit voordeel nog verder toenemen en de totale wachttijd per uur ge middeld minder zijn dan twintig minuten," zegt hij. Hoek van Holland Zeven histori sche panden aan de De Ruyter- straat in Hoek van Holland blij ven voorlopig in de oorspronkelij ke staat gehandhaafd. De recht bank in Rotterdam heeft de bouw vergunning geschorst die door de deelgemeente Hoek van Holland was verleend aan een van de be woners. In die vergunning werd toestem ming verleend voor het bouwen van een derde woonlaag op een van de panden. De andere bewo ners van het huizenblok zijn ech ter van mening dat daardoor het unieke karakter van de wonin gen, gebouwd rond 1900, onher stelbare schade wordt aangedaan. Mevrouw Joke Verdoom-Otting, woordvoerster van de proteste rende bewoners, toont zich bijzon der verheugd over de uitspraak van de rechter. „Bij de vergun ningaanvragen zijn de ambtena ren kennelijk misleid door valse voorwendsels en foutieve teke ningen," vindt zij. „De werkelijke situatie van de huizen is volko men verkeerd weergegeven. Al lerlei details zijn al dan niet be wust weggelaten. Bovendien is bij de bouwaanvraag geen toestem ming gevraagd aan dc andere ei genaren, terwijl in enkele geval len hun woning direct wordt aan getast. Deze huizen zijn 'gespie geld' gebouwd, dat wil zeggen dat het linker huis naast een portiek een spiegelbeeld vormt van het huis rechts ervan. Maar op de bouwtekeningen is zelfs niet te rug te vinden dat er twee voordeu ren van verschillende eigenaren in één portiek zijn." De bewoners hebben niet alleen bezwaar tegen de verbouwing op zichzelf, maar ook tegen de ge volgde procedure. Mevrouw Ver doom: „Wij zijn door de aanvra gers nooit benaderd en hebben de plannen uit de krant moeten ver nemen. En dat terwijl de deelge meente Hoek van Holland goede sier maakt met deze historische panden door ze als zodanig op fo to's in het Expocentrum aan de Nieuwe Waterweg te exposeren." De advocaat van de deelgemeente Hoek van Holland kon op de zit ting als enige verweer aanvoeren dat de nu gevoerde procedure de laatste jaren in Hoek van Holland gebruikelijk is. De rechter had niet veel tijd nodig om tot het schorsingsbesluit te komen. De kosten van het proces komen ook voor rekening van Hoek van Hol land. Het deelraadsbestuurkan binnen zes weken in beroep gaan tegen het schorsingsbesluit van de rech ter. Daze speel hoek wordt verplaatst naareen meer toegankellj ke re hoek van het Volks park. Foto Dennes van oer Wel/Roel Dijkstra Schiedam Het in 1914 aangelegde Volkspm in Schiedam-Zuid is hoognodig aan een opknapbeurt toe. De beplanting is verouderd en de inrichting moet worden gewijzigd. Vier jaar geleden werd in het park aan de Westfrafc- kelandsedijk al het een en ander aangepakt. Door de storm in januari 1990 was heelwat groen beschadigd en moest deels worden vervangen. Nu komt er nieuwe beplanting die meteen wordt aan gepast aan het natuurlijke karakter van het park. Voor de verouderde speelelementen van de twee speelterreinen komen nieuwe in de plaats. Eén vaa de twee speelhoeken in het oostelijk deel van uf groene long wordt verplaatst naar een betere, ge braiksvriendelijke plek. Het terreintje ligt te vee. tussen het groen verscholen, zodat nauwelijks toe zicht gehouden kan worden op de spelende kinde ren. Het renovatieplan wordt uitgevoerd in drie fas® Met de ingrijpende opknapbeurt is een bedrag var 240.000 gulden gemoeid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2