m Vlaardingse bedrijven moeten herrie indammen Schiedam pakt fietspaden aan Eventueel ook geluidsschermen of isolatie van woningen 4 Lastige verkeersdrempels niet vervangen De Groot stapt uil gemeenteraad 3 Scheuren in goudleerbehang consistoriekamer flHffiOTW CDA: 'Beveilig gesloten scholen' Gestolen goed teruggekocht Tasjesroof Mishandeld door ex-vriend Munten ontvreemd Bromfietsen op fietspad Man in de boeien geslagen GroenLinks twijfelt aan besteding geld statushouders Vlaardingse ingenieur vermist ».*m^''-v'v^ -. - -" <,w>;,\ Woensdag 7 september 1994 Maassluis Raadslid G. Enzerink (CDA) vmdt dat de leegstaande schoolgebouwen aan de Plevier- straat en de Merellaan m Maas sluis beveiligd moeten worden. Hy vTeest dat de panden anders het zelfde lot zullen ondergaan als het Elementum-gebouw aan de Industrieweg Dat werd na de sluiting doelwit van vandalen en is totaal vernield Wethouder L Wesenhagen-Kaste- lem wonderwijs' zei dat het alarm van de twee scholen nog altyd werkt en eventueel overwogen zal worden extra beveiligingsmaatre gelen te treffen H van Hoeven (RPF/SGP/GPV) vroeg zich gisteravond in de raadsvergadering af of de gebou wen gekocht kunnen worden door bijvoorbeeld kerkgenootschap pen Dat kan volgens Wesenha- gen pas worden beoordeeld als men met concrete plannen komt. Schiedam Een Schiedammer wiens auto vorige week is openge broken en leeggehaald is opge beld door twee mannen die zich meidden als de vinders van onder meer zyn kentekenbewijs. De twee zeiden dat ze hem wilden ontmoeten achter de Hema, waar hy zijn spullen terug kon knjgen. Omdat de mannen, die zeiden dat ze de gestolen goederen hadden gevonden in de bosjes, aarzelden met teruggeven, haalde de Schiedammer een tientje te voor schijn. Dat werd uit zijn handen gegrist De Schiedammer ver moedt dat hij de spullen heeft te ruggekocht van de dieven. WaardingenEen 23-jarige Vlaar- dingse is vannacht op de Dirk de Derdelaan van haar tas beroofd. De dader rukte de tas met kleding en make-up uit haar handen. Schiedam Een 25-jange Schiedamse is mishandeld door haar ex-vnend. Dit'gebeurde op de Hogenbanweg m Schiedam. De \touw hep diverse kneuzingen en blauwe plekken op. Schiedam Bij een inbraak m een woning in net centrum van Schiedam is een muntenverzame ling buit gemaakt. Onbekenden hebben gisteren overdag de voor deur open gebroken en daarna de woning doorzocht Daarbij is nog al bruut te werk gegaan: zelfs di verse kastdeuren werden afgebro ken en spullen over de grond ge gooid. Het is nog met bekend of er meer is weggehaald Vlaardingen Tydens een brom fietscontrole op het fietspad Ach terlangs in Vlaardingen heeft de politie gisteren twee bromfietsers bekeurd Aanleiding voor de con trole was een aantal klachten over bromfietsers die het fietspad ge bruiken Tevens werd proces-ver baal opgemaakt tegen een jonge man wiens brommer een te hoog vermogen had Schiedam Een politiesurveil lant heeft gisteren op de Hoogs traat m Schiedam de handen vol gehad aan een 30-jange inwoner van die plaats Deze man fietste over de Hoogstraat en werd daar op aangesproken Maar m plaats van af te stappen reed de Sc hiedammer tegen de politiesur veillant op en wilde hem vervol gen- slaan Toen de surveillant hem beetpakte bleef de lastige klant om zich heen slaan Met be hulp vaneen politieman m burger kon de Seïüttidmmri di de bocicfi worden geslagen. Hij werd mee genomen naar het bureau, waar hy tot kalmeren ts gebracht Door Jelle Gunneweg Vlaardingen Bedrijven die te veel geluid produceren op de Vlaardingse industrieterreinen Vuleaanhaven, Koningin Wil- heiminahaven, Klein Vettenoord en het Scheur, moeten maat regelen nemen tegen het industrielawaai. Uit onderzoek is ge bleken dat de geluidsbelasting op de gevels van omliggende woningen hoger is dan 55 dB(A). de wettelijk toegestane norm. Aanleiding voor het onderzoek is de zogenoemde zonenng: het in kaart brengen van geluidszones - rond industrieterreinen in de Rijnmond. Met de constatering dat maatregelen noodzakelijk zijn, wil de DCMR Milieudienst Rijnmond een tweede onderzoek starten naar mogelijke oplossin gen In overleg met de bedrijven zal worden bekeken welke maat regelen mogelyk zyn. wat daar van de gevolgen zyn voor de be drijfsvoering en welke kosten er aan zyn verbonden. Mocht bij de te treffen maatrege len een nog nader vast te stellen maximumbedrag voor het hf>le gebied worden overschreden, dan wordt bekeken welke aanvullen de voorzieningen mogelijk zijn. Gedacht wordt daarbij aan maat regelen in de overdracht van ge luid (geluidsschermen) of aan de woningen zelf (geluidsisolatie). Gisteren zijn de betrokken bedrij ven en enkele bewonersorganisa ties ingelicht over de plannen rond het saneringsonderzoek. Volgens DCMR-voorlichter René Kuyper werd door de bedrijven vooral kritiek geuit op de geluids overlast vanuit de Botlek. ,JDe vraag was of geluidsmaatregelen bij Vlaardingse bedrijven wel zin hebben, als de Rotterdamse raffi naderijen maar door blijven pro cederen. Dat heeft natuurlijk al tijd zin, los van de vraag of de be drijven aan de andere kant van het water wel of geen geluids maatregelen treffen." Hydro Agri Een woordvoerder van Hydro A- gri -een van de belangrijkste ge luidsveroorzakers volgens de DCMR - juicht het toe dat de ge luidsoverlast wordt aangepakt, njaar betwijfelt of zijn bedrijf zo'n probleemveroorzaker is. „Wij zit ten binnen de nonnen van onze geluidsvergunning, dus aan ons kan het niet liggen. Bovendien: een gulden kun je maar één keer uitgeven, en dan denken wij bij milieumaatregelen binnen het be drijf eerder aan de problematiek rond gips dan aan geluidsover last." Ook woordvoerder A. Kooijman van Scheepswerf Vlaardingen- Oost bagatelliseert de problema tiek rond het industrielawaai. J)at we met elkaar teveel geluids overlast veroorzaken, staat voor my vast Maar wie nu precies de problemen veroorzaken, moet nog worden uitgezocht. Zolang dat nog niet duidelijk is, nemen wij geen maatregelen. Volgens mdj valt het bij ons zelfs mee: wij zitten bij de continue belasting op eenderde van de maximaal toege stane waarde. Wat mij betreft moet er bij de sanering ook geke ken worden naar het beleid van de gemeente Vlaardingen. Die heeft immers in het verleden wo ningbouw toegestaan aan de rand van een industriegebied." Een projectgroep - met daarin de bedrijven, de Kamer van Koop handel, de gemeente Vlaardin gen, de provincie Zuid-Holland, het ministerie van Vrom, een ad viesbureau en de DCMR- gaat het saneringsonderzoek begelei den. Uiteindelijk moet Vrom eerst haar goedkeuring aan het plan geven voor tot uitvoering kan worden overgegaan. Gelijktij dig met de te treffen bedrijfs- maatregelen, wordt ook de milieu vergunning aangescherpt voor de dan geldende geluidsnormen (la ger dan 55 decibel). Het goudleer- behang In de consistorie kamer In de Grote Kerk van Schiedam vertoont ern stige scheu ren. Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra Schiedam - Het uit 1760 daterende goud leerbehang m de consistoriekamer van de Grote Kerk m Schiedam is hoognodig aan restauratie toe. Het gelooide kalfsleer waann bladzilver is geperst en dat met de hand is opgeschil derd. is m de loop der jaren flink scheuren Aangetast door de tand des tijits heet dat Want aan de goede zorg ligt net met. al jaren wordt de vergaderkamer op de juiste temperatuur en vochtigheidsgraad gehouden. Driehonderdduizend gulden is er nodig om de kamer weer in oude glorie te herstellen. Een klus die twee jaar gaat duren. De ge meente Schiedam en het rijk financieren de opknapbeurt voor negentig procent omdat het goudleerbehang een zeldzaamheid is in Nederland. Het resterende bedrag, dertig duizend gulden, moet de Grote Kerk zelf be talen. Met een expositie over de geschiede nis van het behang en rondleidingen op vrij dag en zaterdag tussen tien en vier uur hoopt de kerk voldoende sponsors warm te maken. De restauratie gaat deze maand van start Eerst wordt de kleinste wand weggehaald, waarna ook de andere twee muren zullen volgen. Als afsluiter wordt de acht meter lange muur gerestaureerd. Door Sander Sonnerrans Schiedam De Burgemeester Honnerlage Greteiaan m Schiedam moet het voorlopig zon der verkeersdrempels stellen. De straatbredc hobbels, die naar aan leiding van de vele valpartijen van fietsers werden verwijderd, worden niet vervangen door nieu we drempels De gemeente is niet bereid er geld voor uit te trekken De bewoners zyn zeer ontstemd over het genomen besluit. Want juist zij wilden de drempels voor de deur hebben omdat het ver keer veel te hard door de straat raasde en gevaar opleverde voor de spelende kinderen uit de buurt Ze vrezen dat met de toena me van het verkeer binnenkort slachtoffers zullen vallen Het be leid van de gemeente kan de ver ontruste mensen met bekoren Ze hebuen niet ontzetting gerea geerd op de maatregel van de dienst Gemeentewerken, die af gelopen week de hindemissen verwijderde en de straat dicht gooide Fietsers De verkeersdrempels kwamen er enkele maanden geleden naar aanleiding van een handtekenin genactie die bewoonster A Ham had gehouden Het overgrote deel van haar buren aan het stukje Honnerlage Greteiaan tussen de Damlaan en de P.JL Troeistralaan schaarde zich achter haar uit on vrede over de onveilige verkeers situatie De drempels kwamen er en de straat werd gemeden door automobilisten. Later maakten ook fietsers liever een ommetje. De drempels waren onvoldoende gemarkeerd zodat ze te laat wer den opgemerkt De ene na de an dere fietser smakte daardoor te gen het wegdek. Het regende klachten in het stadskantoor. De hobbels werden na zo'n twee maanden verwijderd. „Het is toch ongelofely k! Ze halen die dingen weg zonder er nieuwe voor in de plaats aan te leggen" zegt bewoonster A. Ham veront waardigd. ,.Er wordt gezegd dat er geen geld voor een herindeling van de straat is. Men legt drem pels aan, ze worden er weer uitge haald en na verloop van tijd ko men er weer nieuwe. Kost dat geen geld dan? De situatie is nu weer net als vroeger. Auto's scheuren door de straat en als vrachtwagens passeren, staan on ze huizen te schudden. Om dan nog maar met te spreken over de veiligheid van de kinderen. Hier aan de overkant staat nota bene een school. Een gemeente-ambte naar heeft ons beloofd tekeningen met de nieuwe drempels op te zul len sturen. We hebben nog altijd niets gezien." Woordvoerder D. de Munmk van de dienst Gemeentewerken laat mevrouw Ham niet langer in haar waan. „Het besluit die drempels weg te halen is op hoog niveau be slist. Die mevrouw heeft pech ge had. Een alternatief laat voorlopig op zich wachten omdat de finan ciën nog niet rond zyn. Het heeft al heel wat gekost. Het is een nor male doorgaande straat. Je mag daar maar vijftig rijden. Als ieder een zich aan de regels houdt, is er niets aan de hand." „Vijftig," reageert mevrouw Ham tenslotte.js gewoon veel te hard „Eigenlijk zouden ze er een woon erf van moeten maken. De boel wordt opgehouden omdat de zaak straks toch overhoop moet in ver band met de aanleg van de metro lijn. Zo werkt de gemeente Schiedam." Schiedam Om het autogebruik in de stad terug te dringen en de veiligheid voor langzaam verkeer te verbeteren, wordt in Schiedam binnenkort een aantal fietspaden grondig opgeknapt. Op diverse plekken worden extra fietsklem- men neergezet en komen er ook nieuwe paden by. Die maatregelen vloeien voort uit de fietsnota die in februari van dit jaar is uitgebracht. In deze nota staat aangegeven dat in diverse Vleanfmgen GroenLinks vraagt zich af of de gemeente Vlaardingen het geld dat het rijk overboekt voor de opvang van statushouders wel goed besteedt Fractievoorzitter Van der Velde heeft de afgelopen week stukken onder ogen ge kregen waarin burgemeester fcn wethouders voorstellen doen om de sümuieringsuitke- ringen aan andere doeleinden uit te geven. Zo willen b en wde drie lingsmogelijkheden 'Project Instroom Nieuwkomers', 'Educatie Statushouders' en "Wegwerken wachtlijsten Ne derlands als nieuwe taal' sa menvoegen tot één integraal plan 'Scholing allochtonen'. Een ander voorstel is om uit die doeluitkering van het rijk 5,5 nieuwe arbeidsplaatsen te financieren op de afdeling So ciale Zaken en Werkgelegen heid. Oneigenlijk gebruik Volgens GroenLinks wordt daarmee een grote aanslag op de gelden van het rijk gedaan. Gesuggereerd wordt dat er sprake is van oneigenlijk ge bruik van dat geld. Vlaardin gen krijgt drieduizend gulden per statushouder van het rijk. Van der Velde: „Natuurlijk is het prima dat de gemeente probeert om de achterstand in het taalonderwijs van allochto nen in te halen. Maar als daar voor geld wordt gebruikt dat speciaal voor statushouders is bedoeld, is het onzeker wat er voor deze mensen overblijft." Daarover wil GroenLinks op heldering. Verderwil de fractie dat het college zekerheid geeft over het voortbestaan van Vluchtelingenwerk Vlaardin gen, dat wordt gesubsidieerd door de gemeente. Sinds enige tyd is het zo dat er alleen nog maar statushouders vanuit de opvangcentra worden doorge stuurd. Mensen, die in tegen stelling tot asielzoekers de ze kerheid hebben dat zij in ons land mogen blijven. Daarmee, zo is een steeds meer gehoorde theorie, zou een groot deel van de taken van vluchtelingen werk overbodig worden. GroenLinks, die deze mening bestrijdt, wil weten hoe burge meester en wethouders van Vlaardingen daarover denken. delen van de stad de infrastruc tuur moet worden gewijzigd om de veiligheid van fietsers te waar borgen en het gebruik van twee- wielers te stimuleren. De gemeen te heeft ruim 120.000 gulden uit getrokken voor een fietspad tus sen de Mozartlaan en het Baeh- plein, de aanpassing van het fiets pad op de Nieuwe Haven en het creëren van een speciale, verlich te nachtroute voor fietsers en bromfietsers. Verder worden nieuwe mogelijkheden voor de exploitatie van de rijwielstalling bij het NS-station Schiedam/Rot terdam-West onder de loep geno men. Tevens wordt de bestraling van de fietspaden op de Zwaluw laan aangepast. Het zyn overigens niet de eerste resultaten van de fietsnota. Het aantal fietspaden werd al eerder uitgebreid en op verschillende plekken in Schiedam zyn fietsen stallingen neergezet. Het is de be doeling dat in de nabije toekomst nog meer projecten worden gerea liseerd om het fietsgebruik te be vorderen. Vlaardingen/Defft C.M. Brak man, ingenieur aan de Tl" Delft, wordt vermist. De su rige Vlaardinger vertrok op 8, augustus naar Spanje, waar hy zou gaan wandelen en bergbe- klimmen. Sindsdien is mets meer van hem vernomen. Volgens hoogleraar S. van Zwaag van de faculteit Schei kundige Technologie en Mate riaalkunde zou Brakman op 26 augustus terugkeren. „Dr.e dagen later had hij een ingeni eursexamen van een van zijn afstudeerders. De heer Brak man staat bekend als een zeer' consciëntieus man, dus dit was' voor hem zeker aanleiding ge-; weest om naar de universiteit te komen. Hij zou nooit zonder: opgaaf van redenen later zijn teruggekomen van vakantie," aldus Van der Zwaag. Op 31 augustus heeft deTUde; vermissing van de vrijgezel aangegeven bij de politie in Vlaardingen. „Die nam het be richt serieus en heeft vrijwel onmiddellijk contact gezocht met de politie in Spanje. In middels is duidelyk dat de heer Brakman op 8 augustus voor het laatst is gesignaleerd Dat was op het vliegveld ui Oviedo." De zoektocht wordt volgens Van der Zwaag bemoeilijkt, aangezien Brakmans reispro gramma bij niemand beker.o is. „Hij heeft maar één broer en ook die was niet op de hoogte Het was ook niet ongebruike lijk dat Brakman er in z'n eent je op uit trok. In het verleden heeft hij wel vaker m de ber gen gewandeld." De TU hoopt nu via contacten in het bedrijfsleven Brakman op het spoor te komen. ,.We zijn van plan ondernemingen in te schakelen, die vestigin gen hebben in Spanje. Ik denk dat Hoogovens ons wel zal wij len helpen. Verder probeert fa milie van hem contact te leg gen met kennissen die in Noord-Spanje wonen. Zij zou den oproepen in de kranten kunnen plaatsen." Plet de Groot: na vier maanden alweer uit de gemeenteraad van Maassluis. Archieffoto Jaap Rozema/Rotterdams Dagblad Maassluis Het PvdA-fraetidid Piet de Groot heeft zich terugge trokken uit de Maassluise poli tiek, De Groot is na vier maanden gemeenteraadslid te zijn geweest, opgestapt wegens persoonlijke omstandigheden. Gisteravond nam hij na de gemeenteraadsver gadering afscheid. Op de reden van zijn vertrek wilde hy niet in gaan. Voormalig fractielid J. de Bruin neemt de plaats van De Groot in. De Groot maakte sinds de verkie zingen in maart van dit jaar deel uit van de gemeenteraad. By zijn afscheidswoord sprak hij de hoop uit dat de politieke partijen in de nieuwe raadsperiode tot een goe de samenwerking zullen komen. „De PvdA is niet zo best van start gegaan. We zijn in de oppositie ge duwd. Maar hoe dan ook, we zijn er met z'n allen om Maassluis te besturen. Dat moeten we samen doen," hield De Groot het kort. WD-fractievoorzitter J. Schee: stra, qua 'dienstjaren' de nestc van de gemeenteraad, vroeg B Groot in elk geval wel lid te bi, ven van de sportraad „Da#1 heeft hij z'n sporen wel verdiets Ais voorzitter van de sportraad: hy een steunpilaar geweest vos de wethouder met sport tn A portefeuille." Uit handen van burgemeester Sterkenburg-Versluis ontving S Groot de Roemer, een wyng* met inscriptie dat elk vertrei kend raadslid mee naar ha krijgt. „Ik heb in de korte tyd® je deel uitmaakte van de raad a varen dat jouw betrokkenhes met vele zaken in de gemee# Maassluis bijzonder gm°t sprak ze hem toe. „Onze sam« werking was weliswaar kort, ma ik wil je er toch voor bedanken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2