15, Schiedam en Vlaardingen spelen van oudsher een aparte rol in medialand I 'ADVERTENTIEBLAD. Ie Meiwe Wiikel. II. HOFSTEE. Ook bij de dierenambulance telt iedere seconde Er woéd ooi Goeüeren IF UW! pism I Het waarom van het schrappen van oudste krantetitel blijft onduidelijk fe 'I T# Speeltuin Beatrixpark twee maanden gesloten Beren- en poppenbeurs Wethouder opent Centraal Meldpunt Voorlichtingsmiddag over suikerziekte Blokfluitmuziek in Orgelloods Hans Rikken exposeert in galerie bankgebouw Informaiiebij eenkomst bestuurlijke vernieuwing Natuur - en iandschapdagen j VLAARDINGSCH Alle voorhanden Goederen 2 p INVENTARIS-PRIJS. genda Herinrichting Frans Halsplein Rotterdams Dagblad Dinsdag 13 september 1994 De speeltuin in het Beatrixpark is gedurende de maanden september en oktober buiten gebruik. Het terrein vlakbij het theehuis moet worden opgehoogd. Ook een aantal grasvelden in het park ondergaat een opknapbeurt. Op de velden wordt een ongeveer twin tig centimeter dikke zandlaag aangebracht die zich moet vermengen met de ondergrond. De maatrege len zijn noodzakelijk om een goede waterhuishou ding te waarborgen. De grasvelden mogen na de werkzaamheden zo'n zes weken niet worden ge bruikt. Liefhebbers van poppen en speelgoed kunnen zater dag 17 september hun hart ophalen in het Novotel aan de Hargalaan, Daar wordt die dag een grote pop pen- en berenbeurs gehouden. Uit het hele land ko men poppenmakers naar het hotel om hun vaardig heden en bijzondere exemplaren te tonen. Ook kin deren met kapotte poppen kunnen er terecht. Het speelgoed wordt ter plekke gerepareerd door een 'poppendokter'. Tijdens de beurs worden antieke stoffen en allerlei materialen voor hobbyisten verkocht. De beurs is ge opend van 10.30 tot 16.30 uur. Wethouder B. de Leede verricht donderdag 22 sep tember de officiële opening van het Centraal Meld punt voor ouderen en gehandicapten aan de Van Swindensingel. Bij het meldpunt kan iedereen te recht met vragen over de zorgvoorzieningen. Het meldpunt opereert onder de verantwoordelijk heid van een stuurgroep die bestaat uit vertegen woordigers van onder andere de stichtingen Maat schappelijk Werk, Thuiszorg NWN, de GGD en de stichting Welzijn Ouderen. De openingsceremonie begint om 12.00 uur met een toespraak van J. Bol, directeur Stichting Welzijn Ou deren Schiedam. Daarna wordt tot 14.00 uur een open huis gehouden. Vlaardingen In de lezingzaal van het Holy-ziekenhuis wordt woensdag 21 september een voorlichtingsmiddag ge houden over suikerziekte. De middag is gratis toegankelijk en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. De Maassluise huisarts M. van Dijk spreekt over de begeleiding door de huisarts bij de ziekte die vooral ouderen treft. Daarna wordt de videofilm 'Diabetes, daar kan je oud mee worden' vertoond en vertelt een dietiste over diabetes en voeding. Vanzelfsprekend zijn er ook mogelijkheden tot het stellen van vragen. Belangstellenden dienen zich van tevoren op te ge ven bij het Patiënten Service Buro van het Hoiy--.te kenhuis (4742222). In de orgelloods van J. van de Ende aan de Willems- oordseweg op de grens van Vlaardingen en Schiplui den wordt zaterdag 24 september weer een orgelcon cert gegeven. Gast-organist is Anton Doomheim uit Rjjnsbrug. Hij wordt muzikaal bijgestaan door een biokfluitiste. Een toegangskaartje kost vijf gulden en dan is de koffie gratis. Aanvang: 20.00 uur. In de galerieruimte van de VSB-bank aan de Schiedamseweg is van 15 september tot en met 9 de cember een expositie te zien van de Vlaardingse kun stenaar Hans Rikken. Hij laat een aantal imposante doeken zien, waaronder het schilderij met de titel 'Emaus 6, XIX'. Onlangs is van Rikken het boek 'Een kushand voor het vuurpeleton' verschenen. Het bevat recente schilderijen, tekeningen en teksten. Ook in de Art Gallery van het World Trade Center in Rotterdam wordt werk van Rikken geëxposeerd. De tentoonstel ling daar duurt tot 25 september. De expositie in het filiaal van de VSB is te bezichti gen tijdens de openingstijd», n van de bank. Met een discussie-bijeenkomst over de bestuurlijke vernieuwing in Maassluis geven alle raadsfracties woensdag 14 september hun visie op de concept-nota die daarover is uitgebracht. Ook de inwoners mogen hun mergeven en wagen stellen over de nota. In de nota, onderdeel van het collegeprogramma voor de komende vier jaar, wordt een aantal voorstel len gedaan om de relatie tussen de burgers en het lo kale bestuur te verbeteren en de inwoners meer te betrekken bij het bestuur van hun stad. Wethouder J. Storm stelt tijdens de discussie-avond de voorstellen die in de nota worden gedaan aan de orde Er kan ook schriftelijk worden gereageem op de no ta. Die ligt tot 1 oktober ter inzage in het informatie centrum van het stadhuis. Dat is ook de dat' im waar op de inspraaktermijn sluit. De Vereniging Natuurmonumenten organiseert za terdag 17 en zondag 18 september de 'Dagen van Na tuur en Landschap'. Hiervoor doopt burgemeester Kokxhoom van Maasland zaterdag om 13.00 uur de nieuwe excursieboot voor natuurgebied de Vtietlan- den. Daarna kan iedereen gratis een tocht met de boot maken. Op de grens van recreatiegebied de Broekpolder en natuurgebied de Alkeetbuitenpolder staat een tent waarin diverse activiteiten georgani seerd zijn en informatie te halen is. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De voorpagi na van de eer ste editie van de Nieuwe Vlaarding- sche Courant, 27 februari 1892. Reproduktie Rotterdams Door Ben van Haren Vlaardingen Boze tongen beweren dat het schrappen van de oudste krantetitel uit het Waterweggebied een persoonlijke keuze is van Wegener-directeur Tom Bakker. Of dit waar is en wat de beweegredenen zijn blijft onduidelijk, want Bakker heeft geen tijd kun nen of willen vrijmaken om uitleg te geven. Feit is wel dat de oud-Vlaardinger geen prettige herinneringen heeft aan die Nieuwe Vlaardingse Cou rant (NVC). Hij is de enige zoon van de oprichter van Groot Vlaar dingen, Sybren Thomas Bakker, en die heeft in de jaren vijftig een kostbare commerciële en gerech telijke strjjd moeten voeren met de toenmalige uitgevers van de Nieuwe Vlaardingse Courant, Dorsman Odé. Betrekkelijk kort geleden stapte Thomas Sybren Bakker over naar Wegeners De Havenloods. Hij be gon zijn loopbaan in Vlaardingen bij Verba, de uitgeverij van zijn ouders (Verboon en Bakker), ging mee naar Randstad Edities en werd, nadat deze bladengroep in de schoot van Sijthoff terecht kwam en directeur Henk van der Drift zich in 1980 terugtrok, lid van de concemieiding. Die positie moest hij twee jaar geleden opge ven toen Sijthoff in een crisis be landde. Bakker trad in dienst van Wegener, dat korte tijd later geheel Sijthoff (dus ook Randstad Edities) aankocht. Schiedam en Vlaardingen hebben van oudsher een aparte rol ge speeld in medialand en hebben daardoor in de belangstelling ge staan van grote uitgevers. De oud ste plaatselijke kranten, de Vlaar- dingsche Courant en de Algemee- ne Nederlandsche Schiedamsche Courant, dateren van 1804. Het zijn enkele malen per,week ver schijnende nieuwsbladen, die - tegen vergoeding - exclusivi- teitsrechten krijgen in een 'oc troy' van de besturen van de stad, waarvan ze ook het wapen voeren. Beide kranten zijn geen lang le ven beschoren. De eerste Nieuwe Vlaardingsche Courant geeft Dorsman uit in 1873. Zijn collega- drukker Odé uit Schiedam komt in 1876 met de eerste Nieuwe Schiedamsche Courant. Gezamenlijk zijn Dorsman Odé verantwoordelijk voor de uitgave van het eerste advertentieblad, dat in Vlaardingen huts-aan-huis verschijnt op 27 februari 1892. Dit VLaardingsch Advertentieblad' belandt in 2500 brievenbussen. Ruim 25 jaar blijft die uitgave van Dorsman Odé bestaan. Het laat ste exemplaar, nr. 1399, komt uit op 28 december 1918. Vorige eeuw Er zijn geen aanwijzingen in het Sehiedamse archiefvinden, dat de bewoners van die smd ook de vonge eeuw al een advertentie blaadje in de bus kregen. De oudst bekende huis-aan-huis-uit- I Oplaag 25QO Efcgemplaron. cHo. f. Zaterdag 27 Februari 1892. Dit blad verschijnt eiken Zaterdag. Drukkers-Uitgevers DORSMAN ODÉ, Vlaardingen. 'Prijs der AiJvartentiën: 1—ft tisjtIv 0% va or wdera rtjjcl luittr ID coal" (ïmn-ne Mrer> q.ul plutimg tyofil «'echt? Iuitruual lirrek.nd ui pUil-niniii- tr ttrringdovtidiit gebit mi itptvitutt tnr A il verten tl en wrtkc toM P.-Gwiieeati t-irekl.jnjj iwitbo». n,a« de friautt Vinarm» pidit Ctutanl won! ui ojüjcgeui', mil til, vior nai snik» verlui at. gnitU m (tit Wait Hortten <>]iire-!niwn oil. n ar itew É- -ejQ i— S"S gave in Schiedam is van na de Tweede Wereldoorlog. Het Nieu we Stadsblad nr. 1 verscheen op 6 oktober 1949 met de mededeling dat het voorlopig iedere veertien dagen zou verschijnen. Het blaad je (vier pagina's) van C. J. van der Klink was volgens een melding op de voorpagina bedoeld als een nieuws- en advertentieblad voor Schiedam en Oud-Mathenesse en verscheen in een oplage van 16.000. Echt nieuws ontbreekt echter. Op de eerste voorpagina staan weliswaar nog geen advertenties, maar naast uitgebreide medede lingen over de reden van verschij ning een 'Sterk Verhaal'. Het is wennen voor de Sehiedamse ad verteerders, die toen nog de keu ze hadden uit een over alle zuilen verdeeld aantal van zes plaatselij ke (edities van) dagbladen. In de eerste jaargang komt Het Nieuwe Stadsblad soms op half formaat uit, maar al spoedig overheersen advertenties. In 1951 gaat Van der Klink samen werken met collega-uitgevers, waaronder Van der Drift uit Delft, die zelf een drukkerij heeft en de Delftse Post uitgeeft als voortzet ting van het al in 1888 gestarte Delftseh Advertentieblad. Het gaat zakelijk beter. De aangege ven oplage is wel naar 15.000 ge zakt, maar het advertentieblad komt iedere week uit en gebruikt een kleur. De inhoud bestaat uit advertenties, gelardeerd met pre dikbeurten, een menu van het Bureau voor de Voeding en een af levering van 'Brabantse Brieven van D'n Dré'. Het duurt vele jaren voor er spra ke is van een professionele redac tie. Groot Vlaardingen Hetzelfde geldt voor de Vlaar dingse deelnemer aan het samen werkingsverband, het door de Bakkers in 1950 gestarte Groot Vlaardingen. De eerste, in een op lage van 12.000 exemplaren ver spreide uitgave heeft op 15 sep tember 1950 een voorpagina met uitsluitend advertenties. Opval lend is wel de rode steunkleur, die direct al wordt gebruikt. In de in troductie, op pagina 2, staat behal ve een wekelijkse verschijning op vrijdag ook vermeld dat het be doeld is als 'gratis door winkeliers aangeboden vlotte, graag gelezen lectuur voor Vader, voor Moeder en voor de jeugd'. Verder schrijft ene Charl. Otten, deels op rijm, een rubriek Van Dag tot Dag door Vlaardingen' en staat op de vierde, tevens laatste, pagina een strip. In het derde nummer, op afwijkend formaat verschenen, doet hier ook D'n Dré met zijn 'Brabantse Brieven' zijn intrede. Een puzzel, recepten en predikbeurten zijn dan andere vaste onderdelen van de inhoud gew jen. Later zorgen onder de namen Par levinker en Klaas Vlaring colum nisten voor een wekelijkse bijdra ge, waarvan de laatste grote faam verwerft met het openbaar maken van de inhoud van discussies tus sen burgemeester en wethouders. Dt Havenloods Hadden alle hierboven genoemde uitgevers uitsluitend een com mercieel doel met hun adverten tiebladen, in het centrum van Rotterdam brengt dominee J. M van Krimpen kort na de bevrij ding het eerste huis-aan-huisblad uit, bedoeld om informatie te ver spreiden. Radio Modern finan ciert de eerste, op evangelisatte- arbeid gerichte, De Havenloods en krijgt hiervoor ruimte voor een advertentie ter beschikking. De teksten van de moderne predi kant Van Krimpen slaan aan en de belangstelling voor zijn evan- gehsatieblaadje groeit tot een nieuw medium, waarvan ook ad verteerders graag gebruik willen maken De Stichting Jeugdhaven knjgt een sterke inkomstenbron aan haar inmiddels over geheel Rot terdam verspreide huis-aan-huis blad, waarvoor zij ervaren journa listen in dienst neemt In de roeri ge zestiger jaren ontwikkelt De Havenloods zich tot een veelgele zen progressieve gratis krant. Het blad weerstaat klagende adver teerders en loopt voorop m de mi- heujournalistiek. De toen moeilij ke tijden doormakende bestaande dagbladpers m Rotterdam voelt zich er zo dooi bedreigd, dat ze een boycot uitroept tegen de nieu we collega's. Persconferenties waarvoor De Havenloods is uitge nodigd, worden door dagbladjour nalisten gemeden. In 1965 slaat de Jeugdhaven, voor al op verzoek van groot-adverteer ders in haar huis-aan-huisblad, de vleugels uit naar het Waterwegge bied. Op donderdag 16 september verschijnen de eerste edities Schiedam en Vlaardingen van De Havenloods. Concurrentie Om de Nieuwe Vlaardingse Cou rant, die zich m tegenstelling tot de Schiedamsche Courant al die tijd heeft kunnen handhaven, strijden in 1969 de Dagbladunie en Sijthoff. De laatste investeert eind jaren zestig miljoenen gul dens in het Rotterdams Nieuws blad en bijbehorende plaatselijke kopbladen. Overal worden oude of bestaande titels op- en journa listen weggekocht. In Vlaardin gen haalt Sijthoff wel het redac tionele personeel van de NVC, maar niet de uit 1873 daterende ti tel van de krant binnen. Ze begin nen het Vlaardings Dagblad en de Sehiedamse Courant in het Wa terweggebied. De titel NVC ver koopt (oud-wethouder) Ton Kloos in december 1969 namens de fa milie Dorsman aan de Dagblad unie, die het eerst als plaatselijke bijlage voor abonnees van de Nieuwe Rotterdamsche Courant cn Het Vrije Volk verspreidt en er uiteindelyk een huis-aan-huis- blad van maakt. In 1975 stoot de Dagbladunie de NVC af naar We gener, die dan inmiddels eigenaar is geworden van De Havenloods. Vorig jaar was Sijthoff onderwerp van strijd tussen Dagbladunie en Wegener. De Apeldoorners haal den het Haagse concern binnen, de Dagbladunie werd enig eige naar van het Rotterdams Dag blad Van beide krijgen de bewo ners van het Waterweggebied vanaf deze week een huis-aan- huisblad m de bus. Door Arjen van den Oever Schiedam Bij station Nieuw- land in Schiedam ligt een kat roerloos langs de rails. In de zijde gaapt een wond. „Dood. Geraakt door een trein," constateren Rob en Lenie Schipper van de Sehiedamse Dierenambulance. Met zijn tweeen tillen zij voorzich tig het stoffelijk overschot in een zak. Deze verdwijnt in de bagage ruimte van de ambulance. Daarna spuiten de vrijwilligers een desin fecterend middel over hun han den en armen. Als de eigenaar zich niet meldt, wacht de overle den kat een anoniem einde m de ovens van de vuilverbranding. Het lot van de 'zwervers'. Wie het woord 'dierenambulance' hoort, denkt meestal aan het ver voer van gewonde dieren. Maar de medewerkers doen veel meer. „Voor alles wat met dieren te ma ken heeft, kunnen wij worden in geschakeld," zegt Rob. Overleden dieren vervoeren naar het crema torium, als vermist opgegeven viervoeters terugbrengen naar de eigenaren of bejaarde mensen met hun huisdier een lift geven naar de dierenarts. De Schippers doen het allemaal. Liefde voor dieren is de motivatie. Hun gebouw aan de Hoofdstraat in Schiedam ademt dat uit. Er hangen foto's aan de muur, in en op de vitrinekasten staan beeld jes. Daar tussen bevinden zich ook nog echte dieren; valkparkiet Koko slaakt zo nu en dan een kreet, terwijl huiskat Rembrandt zich vermaakt met een balletje. „Rembrandt leerden wij kennen nadat hij van een dak was geval- Roben Lenie Schipper van de dierenam bulance stop pen de dode kat bij het Sehiedamse station Nieuwland in een zak om de stoffelijke resten af te voeren. Foto Roel Dijkstra len bij de Rembrandtiaan. Hij was gewond geraakt aan de rug, maar geluklug is hij weer helemaal her steld," vertelt Lenie Schipper en thousiast De Sehiedamse dierenambulance bestaat nog niet zo heel lang. Rob Schipper begon er vier jaar gele den mee. Daarvoor had hij enige jaren bij de Rotterdamse dieren ambulance gereden. „Het viel mij op dat ik heel vaak in Schiedam kwam, omdat daar geen dieren ambulance was. Zodoende ben ik op het idee gekomen om het zelf op poten te zetten." Moeder Leme is sinds de oprichting zijn trouwe steun en toeverlaat. Het begin van de Sehiedamse die renambulance werd gekenmerkt door een chronisch geldgebrek. „Geiukkig hebben veel mensen ons in dat eer3te jaar geholpen. Vooral watersportvereniging Dc Vrije Liggers en de inmiddels overleden meneer Jonkman, die een winkel voor dierenbenodigd heden had bij ons m de buurt. De weduwe helpt ons nog steeds en komt regelmatig bij ons over de vloer," zegt Lenie. De dierenliefhebbers moeten te genwoordig nog steeds goed op bun geld passen. Rob: „Wij zijn, in tegenstelling tot wat veel mensen denken, met een onderdeel van de dierenbescherming. Daardoor missen wij een boel geld. En de gemeente geeft ons geen subsi die Vraag mij niet waarom niet." De dierenambulance Schiedam draait op donaties, de inkomsten van ritjes naar het crematorium of de dierenarts en mensen die sim pelweg spullen aan hen geven. Ook wat hun werk betreft staan Rob en Lenie er met alleen voor. Met enthousiaste armgebaren vertelt Rob: „De brandweer en po litie hebben ons vaak geholpen. Bijvoorbeeld als er een dier dreigt te verdrinken of vast zit in een boom. Die hulp is perfect. En na tuurlijk werken wij nauw samen met andc dierenambulances m de regio dierenbescherming en het asiel Want daar moeten wij tenslotte veel dieren afleveren." De dieren die zij van de straat ha len worden als er sprake is van een ongeluk altijd eerst naar een dierenarts gebracht. Rob, met een bezorgde uitdrukking op zijn ge zicht: „Zo'n dier kan veel ernsti ger gewond zijn dan het op het eerste gezicht lijkt. Bovendien zijn wij geen artsen Alles wat wij kunnen doen is een bloeding af binden. Tegen de tijd dat dat is gebeurd, zijn wij meestal al bij een dierenarts. Voor dieren geldt hetzelfde principe als voor men sen: elke seconde telt Op grond van die gedachte doet de dierenambulance Schiedam ook mee aan een stickeractie. Ei genaren van huisdieren worden aangemoedigd een sticker te ko pen, waar 'Let op, huisdieren aan wezig' op staat. „In geval van brand kan de brandweer ons ge lijk bellen als zij die sticker zien," verklaart Lenie „Ik ga er van uit dat heel wat dieren op die manier gered kunnen worden." De Schippers hebben veel mooie herinneringen. Rob: „Een paar maanden geleden troffen wij een Mecheist h c: der aan op straat Hij had dagen lang met een diepe snee in een poot rondgelopen en liet zich meevoeren toen hij aan voelde dat wij hem wilden helpen Het bleek een waakhond te zijn, die nu iedere keer als hij ons ziet zijn poot opsteekt Eigenlijk is dat het moeilijkste in ons werk. die ren laten weten datje ze wilt hei pen Zeven dagen per week zijn Rob en Lome dag en nacht te bereiken. Rob: ..Het misverstand bestaat dat wij m het weekeinde niets zouden doen Dat is absoluut niet waar Wij zyn altyd bereid te ko men - zeker als het om een sterf geval gaat. Je kan mensen met een nacht lang met hun overleden huisdier laten zitten Dinsdag 13 september SCHIEDAM Grote Kerk. Orgelconcert Manna Nevskaja, 20.15u. Podium. Jam sessie. 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Always Rythm (showvol pophitsen dans), 19.30u. d'Oude Stoep. Back to Basic, 22.00u. Muziekinformatie-en do cumentatiecentrum Ton Stolk. Opening expositie Willem Brauck- man (t/m 2 oktober), 16.00 uur. MAASSLUIS Gebouw de Ark. Dialezmgopenbaar vervoer tn en om het Westland, 20.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster.The Best of 'I did it my way', 20.30u. Luxor Theater. The Sound of Motown. 20.15u. Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Toc cata, 20.15u. Kl.z. Suites, 20.30u. Dizzy. Ane Kuit Quintet. 22.00u, De Doelen Kl.z. Orpheus Kwartet, 20.15u. Groove Garden. PhatVibes Factory, 21.00u. Nighttow. The Ge- mtorturers,21.00u. Woensdag 14 september SCHIEDAM DC de Woudhoek. Modesnow vo^. 55+, lO.OOu. Stadskantoor. Info- en inspraakbijeenkomst metrolijn, 20.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Always Rythm (show vol pophits en dans), 14.00u. 't Hoofd. Rondvaart naar Avifauna, 9.30u. Holyweg. Rondvaart over de Vlieten, 14.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster.The Best of'I did it my way', 20.30u. Luxor Theater. The Sou nd of Motown2015u. Rot terdamse Schouwburg. Kl.z. One, 20.30u. The Act. Jam sessie, 22.00u. Café Floor. Heleen Live, 21.30u. Groove Garden. What's Cookm, 21.00u. Popular. The Bel- mondo's, 21.00u. Sorbonne. The Fatso's, 22.00u. De Focus. Kinder- filmmsddag, 14.00u. Plaswijck- park. Poppentheater, 15.00u. Mu seumpark. Topohno, 20.30u. SK- VR-MuziekschoolCentrum-West. Open Huis Popschool voor jongeren, 19.0QU. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The Age of Innocence' (al) dag. 11.45-2.45- 5.45-8,45. Alhambra 2: 'Sirens' (a!) dag. 4-6.45-9.30, do.vr.ma.di. ook 1.15. Calypso 1: 'Wolf (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-2: 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Schmdler's List' (12) dag. 8, t .vr.ma.di. ook 2. Cinerama 1: 'I love trouble' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Four weddings and a funeral1 (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: 'Speed' (12) dag, 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Naked Gun 33 1/3' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'The Client' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet'(al) do.di.wo. 2. 'Moun tain Gorilla' (al) doA.wo. 3. Wereld havendagen programma (al) vr.za- .zo. 11-12-13-14-15-16. 'Free Wil ly" (al) dag. (beh.ma.) 7. 'Jurassic Park' (12) dag. (beh. ma.9.15. Ven ster 1: "Theo van Gogh's 06' (16) dag. 8-10. Venster2- 'llGattopardo' (16)dag.8.30.Venster3: 'ElPajaro de la Fehcidad' {16} dag. 8. "Abge- schminkt1' (16) dag. (beh.ma.) 10. Sneak Preview ma. 10. Venster 4: 'Moge u gelukkig worden' (16) dag. 8. 'Un'anima divisa in due' (16) dag. 10, Lumière 1: 'The Flmtstones' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lum ière 2: 'The Cowboy Way' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: The Geta way" (16) dag. 6.45-9.30. do vr.ma.di.ook 1.15-4. Lumière 4: 'Striking Distance" (12) dag. 6.45- 9.30, do vr.ma.di. ook 1.15-4. Rex: 'Roommates' (18) dag.vana' 12 doori.voorstelltng. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Calypso 3: The Aristocats' wo. 1.15-4. Lumière 3: 'DeAristokatten'wo. 1.15-4, Lumiè re 4: 'Duimelfjntje' wo. 1,15-4. Schiedam De gemeente ichiedam trekt 350.000 gulden uit voor een plan urn het Frans Hals- piem opnieuw in te richten. Op en rond het plein m de West- wijk is de leefbaarheid door ver schillende oorzaken met langer aanvaardbaar. Het nieuwe Frans Halsplein krijgt meer speelruimte voor kin deren. Nieuw aan te planten bomen moeten het speelgedeelte omgrenzen Het midden van het plein wordt opnieuw bestraat en het voetbalveldje oen kwart slag gedraaid. De bestaande omhei ning wordt verbeterd en voorzien van zogenoemde hondenroosters. Tussen de schoolpleinen van De Kring en ktnderdagv'riijf Katja komt een nieuwe speelgelegen- heid en plaatst de gemeente bankjes.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1