16 iegiö Barendrecht gepolst over opvangcentrum Verdachte ontkent poging tot overval op bankfiliaal GENTbE!t$N ItpaB Nooit meer wachten op warm water. Gewoon jezelf zijn. f Middeleeuwse klanken Van kunst naar jazz Kroon buigt zich over dwangsom Cito Pallets Zwijndrecht steunt bezwaren actiegroep Devel tegen HSL LEDUB Ministerie op zoek naar plek voor zeshonderd asielzoekers Elfde editie van de 't;Brandersfeesten mist ^enkele onderdelen Bonsai- kwekerij failliet: financiële strop gemeente STRIJEN ALLE MONTUREN VOOR 75/" =OaQiderop Waar vind U de meest moderne oogmeet instrumenten bij Optiek Style de Vie Rotterdams Dagblad Zaterdag 17 september 1994 Door Jos Wesdijk Barendrecht De gemeente Baiendreeht is door het ministe rie van Justitie benaderd met de vraag of er in die plaats ruim te is voor een opvangcentrum voor zeshonderd asielzoekers voor een periode van ten minste twee jaar. Burgemeester en wethouders willen pas praten met de betrokken instanties als zij zich door andere gemeenten uitgebreid hebben laten voor lichten over de gevolgen van zo'n centrum voor de plaatselij ke samenleving. Wethouder C. Silvis heeft dit donderdag avond bekendgemaakt. Het verzoek van de Centrale Op vang Asielzoekers (COA), het uit voerend orgaan van het ministe rie. aan Barendrecht is vorige week op tafel gelegd tijdens een regionale overlegvergadering over de opvang van asielzoekers, waarin ook Barendrecht is verte genwoordigd. Een officiële briefis er nog niet, en volgens wethouder Silvis behelst het verzoek voorlo pig niet meer dan een oriënterend gesprek. „Er is nog veel onduide lijk. We zijn nog niet klaar voor zo'n gesprek," aldus Silvis. In het centrum dat in Baren drecht zou moeten komen, vindt de eerste opvang van asielzoekers plaats. Dat betekent dat er zowel kansrijke als kansarme asielzoe kers zullen worden gehuisvest. Wethouder Silvis denkt, dat hier voor al gauw zo'n honderdvijftig huizen of tijdelijke accommoda ties nodig zijn. Volgens Silvis heeft het college nog niet stilge staan bij de vraag waar binnen Barendrecht plaats is voor zo'n centrum. De Centrale Opvang Asielzoekers heeft gevraagd om een plek 'aan de rand van het dorp.' Het college heeft dinsdag beslo ten het gesprek met de Centrale Opvang Asielzoekers niet uit de weg te gaan. Silvis vindt, dat in de discussie over de komst van een asielzoekerscentrum best mag meespelen, dat Barendrecht al zwaar is belast met ingrijpende spóorpiannen en de aanstaande grootschalige woningbouw bij Smitshoek. „Maar het gaat me te ver om de vreemdeling aan de poort te laten staan zonder dat er ook maar één oriënterend ge sprek is gevoerd." Wethouder B. Huitink is dat met Silvis eens. „We kunnen dit niet botweg wei geren. Moreel durf ik de discussie met de Barendrechters best aan. En praktische problemen mogen zeker zo'n eerste gesprek niet blokkeren," aldus Huitink. Vlaardingen Voormalig galeriehouder Jos Noordhuizen is terug van weggeweest in Vlaardingen. In een kleurige folder herintroduceert de gewezen galerist zichzelf bij het Vlaardingse publiek, met informatie over de vernieuwde opzet van zijn kunsthandel en de JazzNetNight in het DeltaHotel aan de Maasboulevard. Vanaf 21.00 uur vanavond staan onder andere het Denise Jannah Kwintet, Deborah Brown en het Rein de Graaf Trio en Jules Deelder met zijn Trio Me Reet op de planken. Als extraatje fungeert de Jazzdisco in het Kraaiennest op de zesde etage van het hotel. Bekende jazzrecensenten als Randy Cox, Kees Polling en Ju les Deelder nemen iedereen uur voor hun rekening," waarirrzij hun ei- gen platencollectie ten gehore brengen, al dan niet voorzien van com mentaar. Ook heeft Noordhuizen zich weer aan een tentoonstelling gewaagd: tot en met november presenteert hjj in het hotel werk van Tim Hinterding. Hij besloot zijn kunstuitleen nieuw leven in te blazen en introduceerde de Kunst+kaart, met kortingen op kunstaankopen en voordelen bij an dere bedrijven. Dordrecht Heeft J.G. op 10 juni nou wel of niet een begin gemaakt met de gewapende overval op het Zwijndrechtse Rabo-füiaal aan de Kortambachtlaan? Officier van justitie mr. S. G. Jonker vond van wel en eiste deze week voor de Dordtse rechtbank een celstraf van twee jaar. De 32-jarige Rotterdammer had op de morgen van de overval twee bankemployees, kort voor ze hun werkplaats bereikten, de weg naar zijn eigen woonstraat ge vraagd. De derde bankmedewerk- ster vroeg hijkijkend op zijn hor loge, naar de tijd. Na een gesprek van enkele minuten liep zij naar de personeelsingang. De verdach te trok de vrouw daar aan de ha ren en probeerde haar naar bin nen te duwen. Ze slaagde er ech ter in om gillend weg te rennen, waarop haar collega toesnelde en de man van achteren besprong. De verdachte, die in 1986 door het Haagse hof al eens een celstraf van acht jaar kreeg wegens afper sing en drie bankovervallen, koos daarop het hazepad en verstopte zich in de bosjes. De politie begon een klopjacht, zette daarbij een helikopter in en kon hem daarna toch inrekenen. G. bleek een gela den semi-automatisch pistool en extra munitie op zak te hebben. Ook droeg hij handschoenen bij zich. „Ik was dronken. Ik ben ge vlucht omdat ik een pistool bij me had en niet omdat ik een bank wilde overvallen. Dat wapen heb ik nodig, omdat ik in het crimine le circuit m'n leven niet zeker ben." Hij ontkende de drempel van de personeelsingang te heb< ben overschreden. De officier geloofde dat verhaal niet. „De verdachte heeft gepro beerd de vrouw het gebouw in te duwen om daarna de deur achter zich te sluiten en het wapen te trekken. Toen dat niet lukte en er een automobilist stopte, heeft hij zich uit de voeten gemaakt" Het nette pak en de donkere zon nebril behoorden volgens de offi cier tot de vermomming. G.'s raadsman mr. M. J. Smit was het daar niet mee eens. „De verdach te viel juist op door zijn nette kle ding. Als hij de bank had willen overvallen, zou hij zich wel beter hebben voorbereid. Bovendien zou hij dan zijn woonstraat niet verraden hebben. Hij zou dan im mers binnen de kortste keren zijn herkend." aldus de raadsman. De rechtbank doet binnen twee weken uitspraak. Middeleeuwse klanken, af komstig van authentieke mu ziekinstrumenten als een ci der, een mandoline en een dwarsfluit. De Nederlands- Hervormde kerk in Hendrik- Ido-Ambacht beieefde don derdag met het optreden van zes musici van Studio Laren een zeer bijzondere avond. Nu eens niet met het geres taureerde Duysschotorgel als middelpunt, maar dankzij muziek uit lang vervlogen tij den. De gespeelde stukken werden begeleid door uitleg over de gebruikte instrumen ten en uit welke episode de muziek precies dateerde. Studio Laren is de enige pro fessionele groep die in vaste samenstelling Middeleeuwse concerten geeft. Het optre den maakte deel uit van de VSB Drechtdagen. Voor het concert stroomde de kerk met zo'n 150 bezoekers vol. Foto Etienne Buslnk Den Haag/Barendrecht—Ondanks het faillissement van Cito Pallets wil de gemeente Barendrecht we ten of de dwangsom op een bo demvervuiling onder het bedrijf aan de Zweth op bedrijfsterrein Dierenstein rechtmatig is. Dit bleek deze week bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State tijdens een door het be drijf aangespannen beroepszaak tegen de dwangsom. Daar ontbrak de curator van Cito, die per brief had laten weten niet aanwezig te zullen zijn op de zit ting. Barendrecht zegt nog belang te hebben bij een uitspraak over de dwangscm, die kan oplopen tot maximaal 240.000 gulden. Het is immers nog niet duidelijk of een deelbedrijf van Cito Pallets de grond met de vervuiling over neemt. Bovendien wil de gemeente een eventuele nieuwe eigenaar het liefst meteen benaderen met een uitspraak van de Raad var State in de hand. Volgens Cito Pallets ontstond de vervuiling toen een wraakzuchtige ex-werknemer op een kwade nacht de slang van een dieselpomp doorsneed. Daardoor zou 3.000 liter dieselolie de bodem in zijn gelopen. Schoonmaakkost meer dan 200.000 gulden. De afdeling bestuursrechtspraak maakt haar oordeel over de dwangsom over enige tijd be kend. Zwijndrecht De steun van de ge meenteraad van Zwijndrecht voor het bezwaarschrift van de actie groep HSL/Devel is zo groot, dat de raad er naar verwijst in zijn ei gen inspraakreactie naar Den Haag. Op verzoek van raadslid J. de Graaf {SGP/GPV/RPF} wordt aan de tekst die is opgesteld door b en w, toegevoegd dat de gemeente Zwijndrecht in navolging van de actiegroep met name 'de nood zaak van aanleg van de HSL in twijfel trekt'. Dit werd donderdag bekend in de Zwijndrechtse com missie wonen bouwen. De termijn voor inspraakreacties tegen de voorkeursbeslissing van het kabinet voor tracé F-noord van de Hogesnelheidslijn loopt op 19 september af. Voor de gemeen te is de HSL alleen bespreekbaar als deze ondergronds wordt aan gelegd, en wel zodanig dat versto ring van van de polder Groote en Kleine Lindt en het Develgebied minimaal zal zijn. De gemeente beklaagt zich verder met verwij- ..weten wat je wilt. Een bewuste keuze voor je stijl van leven, voor je kleding, je Ledub shirt past daarbij. Want Ledub is net zo veelzijdig als je zelf bent. Kwaliteit en een ruime keuze (ook in mouvvlengte-7). Passend bij je eigen stijl en gevoel. Iedere ochtend weer! shirts U vin dl Ledub bij de bekte herenmode-speciaalzaak OOSTDUK 19 - TEL 0 1 860 - 1 4 1 65 OUD - BEI-JERLAND Schiedam De nieuwbouwactiviteiten in het cen trum van Schiedam vormen nauwelijks een beletsel voor de Brandersfeesten die de komende twee week einden worden gevierd. Slechts een enkel evene ment is afgeblazen omdat er in de binnenstad geen plaats voor is. Zo is wegens ruimtegebrek het stand werkersconcours geschrapt en gaat de taptoe op woensdagavond niet door omdat het plein achter de Hema niet beschikbaar is. Het bestuur van de stichting Brandersfeesten was overigens in eerste instantie van plan het program ma drastisch in te korten. Het idee leefde om het feest in vier opeenvolgende dagen - van donderdag tot en met zondag - te gieten. Mede op aandringen van de winkeliersverenigingen werd besloten toch vast te houden aan de twee weekeinden. In verband met de veiligheid is er echter van afgezien de zon dagsmarkt en de kermis op de Broersvest tijdens het laatste weekeinde in elkaar over te laten lopen. De kermis is niet alleen aanzienlijk kleiner van om vang, maar ook verplaatst omdat op de gebruikelijke plek, het Emmaplein, wordt gebouwd. Daarom moest ook de zondagsmarkt, dit keer opgeluisterd met op tredens van de zangers Harry Slinger en Marco Bors- ato, worden verschoven. Het kostte organisator Jan vari Meel heel wat puzzelwerk om een goede alterna tieve marktroute in elkaar te zetten. Die voert over een stukje Broersvest, het parkeerterrein achter de Hema, de Lange Kerkstraat en de Hoogstraat. Naar verwachting trekt de zondagsmarkt zo'n 350 stand houders en 200.000 bezoekers. Bij slecht weer wordt gerekend op 75.000 belangstellenden. In de elfde editie van het Schïedamse binnenstads festijn blijven de andere hoofdonderdelen in elk ge val gehandhaafd. Vandaag om 11.00 uur heeft burge meester R. Scheeres vanaf een vaartuig het start schot gegeven voor de Brandersfeesten, waarmee ge lijk het watersportweekeinde wordt geopend. Grote trekpleister daarvan is als vanouds de verlichte gon delvaart, 's avonds vanaf 9.00 uur. De hele dag zijn er rond de Lange Haven tal van wedstrijden en is er live-muziek te beluisteren. Ook de Brandersbrade rie, hardloopwedstrijd, de Nederlandse kampioen schappen trucktrekken, de jazz-nacht (dit maal op beide zaterdagen) en het vuurwerk ter afsluiting van het feest staan op het programma. Winkelend publiek dat graag op de koopjes loopt, kan behoorlijk aan z'n trekken komen. Komende dinsdag staat te boek als Dwaze Brandersmiddag, met verrassende aanbiedingen van de winkeliers. De donderdag erop zijn de winkels tijdens koopavond geopend tot 11.00 uur. Vanzelfsprekend hebben de horecazaken gedurende de komende weekeinden volop muziek in huis of voor de deur. Schiedam De gemeente Schiedam heeft het veilingbedrijf Hobaho Intermediates uit Lisse opdracht gegeven de boompjes van het Chinese Bonsai Centre aan de Fokkerstraat in een veiling van de hand te doen. De kwekerij staat voor enkele tonnen in het krijt bij de gemeente en is on langs failliet verklaard. Door de boompjes te laten veilen wordt ge poogd alsnog een deel van de schuld op tafel te krijgen. Volgens burgemeester Scheeres bedraagt de schuld van het bonsai-centrum aan de gemeente tussen de 100.000 en 200.000 gulden. Aan vankelijk wilde de gemeente zelf het faillissement aanvragen. Daar werd van afgezien omdat dan waarschijnlijk slechts een heel klem deel van de schuld zou wor den terugbetaald. Bij een veiling zou meer geld te halen zijn. Het Chinese Bonsai Centre huur de geruime tijd een kas van de ge meente en personeel van desocia- le werkplaats. Omdat de rekenin gen voor huur en personeel niet werden betaald, liet de gemeente in januari al een keer beslag leg gen op de bonsais. Daarmee wilde men de kweker dwingen alsnog over de brug te komen. Vandaag gaat de volledige bonsai-collectie om 14.00 uur onder de hamer. zing naar het IMZS-rapport over de al bestaande grote milieubelas ting voor Zwijndrecht, het ontbre ken van samenhang met andere nieuwe 'belastende' ontwikkelin gen (Betuwelijn, uitbreiding Kijf hoek, spoorbaanverbreding) en het loslaten van de westelijker m de Hoeksche Waard gelegen HSL- variant tracé H. De actiegroep wijst de flitstrein zonder meer af. Zij heeft in ruim een maand tijd negen belangen groeperingen achter zich verza meld, naast natuur- en milieu clubs ook bewoners uit Zwijn drecht en Heeijansdam. De actie voerders verwijzen naar verschei dene bestaande ruimtelijke-orde ningvisies van rijk en provincie, waarin het cultuur-historisch waardevolle Devel- en Waalge- bied is aangemerkt als groene* bufferzone tussen Rotterdam en Dreehtsteden. In het bezwaar schrift is berekend, dat de tijd winst Rotterdam-Parijs via Ha- zeidonk op Nederlands grondge bied met de flitstrein over een apart traject slechts 16 minuten bedraagt. „Een apart traject voor de HSL door Nederland is een overcom plete oplossing. In België wordt dat tussen Halle ten zuiden van Brussel en Antwerpen (65 km) ,ook niet gedaan." Veel beter is het volgens de actiegroep de spoor- verbreding (project Rail 21) te ver lengen tot het spoorknooppunt Lage Zwaluwe. „Daar kan de ho gesnelheidstrein gebruik van ma ken. Een goed intercity-Zinterre- gionet verbetert de ontsluiting van de Dreehtsteden via station Dordrecht." Positieve reactie op melding (art. 42 Woningwet) Een positieve reactie is verleend op de volgende mel ding: C.J. den Haan, Ernst Bariachrade 11, Capelle a/d IJssel - plaatsen dakkapel. Oudendijk 94, Strijen. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na deze publikatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen deze melding bij burgemeester en wethouders. Zij, die van oordeel zijn, dat de onmiddellijke uitvoe ring van de genoemde melding een onevenredig nadeel voor hen meebrengt, kunnen bij de president van de arrondissementsrechtbank schorsing/voorlopige voor ziening vragen. Met vragen over het gebruik van uw beroepsmogelijk heden kunt u zich altijd wenden tot de afdeling Algeme ne Zaken op het gemeentehuis. Voorbereidingsbesluiten De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 30 augustus 1994 besloten te verklaren dat wijzigingen van het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' worden voorbereid. Voorbereidingsbesluit 'Land van Essche II94-02' - t.b.v. oprichten 40 woningen op depercelen kad. bek. gem. Strijen, sectie N, nr. 1110 en sectie K, nrs. 1090 en 708. Het betreft hier een aantal percelen gelegen in het nieuwe woongebied Land van Essche II, nabij de DamAVeelsedijk. Voorbereidingsbesluit 'Landelijk Gebied 94-02' - t.b.v. oprichten loods en agrarische bedrijfswoning op het perceel kad. bek. gem. Strijen, sectie G, nr. 1969, pi. bek. een perceel grond gelegen aan de Kromme Elleboogseweg te Stnjen. De voorbereidingsbesluiten treden in werking op 19 september 1994 en liggen vanaf die datum ter inzage op de gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken. 16 september 1994, Burgemeester en wethouders van Strijen Met recept van de oogarts 20% korting op de glazen. Contactlensvloeistoffen guldens goedkoper. Voorstraat 10 Spijkenisse Tel.: 01880 - 17799 Direct warmwater in de keuken met de Close-in" van Daalderop Verkrijgbaar in 10 en 15 Itr. Compacte afine ringen. Lage installatie- en onderhoudskosten. Zéér lange levensduur. Veilig, geruisloos en schoon. Royaal met warm water, zuinig met energie. WARM WATER WARMTE Uw Installateur voor alle Daalderop boilers: LOODGIETERS- EN INSTALLATIEBEDRIJF A.v.d.SLUiSB.V. Oosteinde 11* 2991 LG Barendrecht Tel. 01806 -195 79

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1