Wat# 13 d Bewakers historie loven uitbreiding van Stadsarchief Tekenaar Theo Gootjes: 'Lekkere broodjes bakken is ook een kunst' Bouwplan De Drie Hoeven kan doorgaan Schiedam in Minneapolis Schrijfwedstrijd verhalen en gedichten Vredesmarkt in De loper Wereldwinkel op de bres voor kleine koffieboeren Beweging en muziek als ontspanning Expositie Joop Vaissier Medisch centrum op Maaslands dorpsplein Afsluiting seizoen Vooral veel 'oude bekenden' bij derde lustrum Furiade Agenda Rotterdams Dagblad Donderdag 22 september 1994 Onlangs ging een Rotterdamse delegatie op excursie naar Minnescë ta, Het doel was te onderzoeken waarom ondernemingen in Minnea polis meer betrokkenheid tonen met maatschappelijke problemen dan het bedrijfsleven in Rotterdam. De delegatie bestond uit perso- - nen die op één of andere manier in Rotterdam actief zijn. Maar in Amerika ontdekte ik dat het gezelschap door een gril van het lot een zeer hoog Schiedam-gehalte had. Zo noteerde ik: Frans van Krugten, ondernemer uit Schiedam, ex-prins Carnaval en voorzitter van de Sehiedamse sportraad; organisatie-adviseur Ronald te Loo, zoon van de vorige burge meestervan Schiedam; Look Boden, lid van de Kamer van Koophandel, eigenaar van een franchise-keten (onder andere in de Vlaardingse Westwyk), die aan de Nieuwe Haven te Schiedam heeft gewoond; Theo Hagendoorn, ambtenaar vari binnenlandse zaken en ex- Schiedammer, broer namelijk van Lange Haven-bewoner Jan; Conrad Bons, socioloog aan de Erasmus Universiteit, die de deelna me van Schiedam-Zuid aan de Rotterdamse Opzoomerdag onder zocht; de Rotterdamse oud-wethouder George Muller, woonachtig aan de Schïedamsesingel (zelfs in hun adres drukken die Rotterdammers hun regionale sympathieën uit); Theo Florijn, voorzitter van de Horecabond in Rotterdam, die als bierdrinker een heel speciale relatie heeft met de Jeneverstad; en zelf zal ik nóóit een Maassluizer worden. De 'Rotterdamse' delegatie keerde heel wat wijzer uit Minneapolis terug. Dus nu dacht ik: het zou ook wel wat zijn voor de PvdA in Schiedam, zo'n reisje. Maar dan moeten ze er wel héél lang blijven. Dan komt het met allebei nog wel eens goed. KOR KEGEL Ook dit jaar houdt de Literaire Commissie van het Filmhuis Schiedam een schrijfwedstrijd voorverha len en gedichten. Deelnemers kunnen een verhaal van maximaal 1500 woorden en/of dne gedichten van maximaai 32 regels insturen voor 1 maart 1995. Het adres is: Sehiedamse Schrijfwedstrijd, Het Filmhuis, Postbus 4117,3102 GC Schiedam. AI het werk moet in vijfvoud ingeleverd worden. Informatie: 4751785 en 01899-17521. Vlaardingen fa winkelcentrum De Loper vindt zaterdag 24 sep tember van 12.00 tot 16.00 uur de Vredesmarkt plaats. De markt is onderdeel van de Vlaardingse Vredesweek, dat als thema heeft 'Europa belooft wat'. Showcorps Jong Avalance verzorgt vanaf 12.00 uur een aantal optredens. De Wereldwinkel aan de Hoogstraat vraagt aandacht voor de slechte leefomstandigheden van de kleine koffieboeren. Daarom is erop 23 en 24 september een koffieproeverij, zodat iedereen kennis kan maken met Max Havelaar-koffie. Klanten kunnen hun handtekening zetten en een koffieboon kopen als symbolische ondersteuning. De handtekeningen en koffiebonen worden aangeboden aan het Europarle ment. Alle levensfuncties, zowel lichamelijk als geestelijk, zijn muzikaal te beïnvloeden. Dat stelt de Vlaar dingse Stichting Beweging en Muziek aan de Hofsin gel 76. De stichting verzorgt bijeenkomsten, die niet alleen bedoeld zijn als therapie, maar ook als ont spanning voorde deelnemers. Tevens stimuleert de stichting wetenschappelijk onderzoek naar dit feno meen. Voor meer informatie: telefoon 4354166. Maassluis De Maassluizer Joop Vaissier exposeert momenteel in de hal van het stadhuis, dit in het kader van de pro vinciale kunstestafette. De tentoonstelling loopt tot en met 11 oktober en is gedurende de openingstij den gratis te bezichtigen. In Maassluis zijn verschillende kunstwerken van Vaissier te vinden. Zo staat bijvoorbeeld achter de Wagenstraat het speelobject 'Piega dit terra'. In de vijver tussen de Touwslagerij, Ververij en Oleander- straat is het kunstwerk 'De Baanwagen' te zien. Het oprichten van een klein medisch centrum en de inrichting van een dorpsplein, gaan in Maasland hand in hand. De praktijken van twee artsen en twee tandartsen zijn samengevoegd in 'Het Heelhuis', dat aan het Pynasplein, pal tegenover de ingang van het gemeentehuis, een centrale plaats inneemt. In Het Heelhuis hebben vier in Maasland praktiserende medici elkaar gevonden. Ook een mondhygiëniste komt naar het gebouw. Het Heelhuis is gevestigd aan het Pynasplein. Het is de nieuwe naam voor het nog verder in te richten dorpspleintje. Hoek van Holland De traditionele seizoenafsluitmg met een lampion optocht en een kindervoorstelling op het strand be hoort tot hét verleden. Het seizoen begint op het strand met het viaghijsen op Hemelvaartdag en dus moet het seizoen ook op het strand eindigen met het strijken van de vlaggen, vinden de organisatoren. Daarom trekken de VW, de strandexploitanten en de deelgemeente zaterdag strandwaarts, waar om 13.30 uur de officiële handelingen worden verricht. De sluiting van het seizoen blijft wel als vanouds een kinderfeest. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen de kinderen van 4 tot 6 jaar deelnemen aan het schat graven op het strand aan de Badweg. Voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar is er een spelenkermis. Door Ben van Haren Vlaardingen 'Emausoleum' is het schamper genoemd en voorafgaand aan de 'Dag van de Architectuur' kwam het zelfs te staan op de lijst van lelijkste gebouwen van Vlaardingen. „Ten onrechte," vindt de commissie Stad en Monument van de Historische Vereniging Vlaardingen. De in zwart marmer uitgevoerde uitbreiding van het Stadsarchief aan het oude raadhuis van Vlaardinger-Ambacht heeft de tongen los ge maakt. Stadsarchivaris Hans Mathijssen spreekt zelf over 'een parel', die is toegevoegd. Een tweede depot, een moderne berging en studie- zaai voor de topografisch-histori- sche atlas, een kantine voorzien van het oude naambord van een vroegere uitspanning, De Gouden Leeuw geheten, een donkere ka mer en extra kantoorruimte bevat de uitbreiding. Daarnaast heeft het oude raadhuisje ee i grondige restauratie ondergaan en werd de automatisering, met aansluiting op het gemeentelijke computer netwerk, gemoderniseerd. Op 13 oktober zal de officiële c pening van het vernieuwde Stadsarchief plaatsvinden. Onvrede Uiteindelijk is het uit acht perso nen bestaande archiefpersoneel tevreden, maar uit het pas ver schenen jaarverslag over 1993 klinkt wei een grote portie onvre de met de aanpak van het breek- en bouwwerk. „Het is niet de be doeling van een objectief jaarver slag om personen of instanties zwarte pieten toe te spelen, maar de uitbreiding en verbouwing van het gebouw had ik me toch min der ongecontroleerd en ongecoör dineerd voorgesteld," verzucht Mathijssen. Het aantal bezoekers daalde in 1993 met vijf procent tot 2.423. Onvrede klonk er ook van buitenaf. Toen de afwerking van de hoekige uitbreiding van glad, zwart marmer bleek te zijn, heb ben vooral omwonenden en ou ders van leerlingen van de Ligthartschool zich afkeurend uitgesproken over de nieuwbouw aan de Prins Bemhardlaan. Ande ren haakten aan en in de uitslag van de enquête onder de deelne mers aan het zogenaamde Stads gesprek in het kader van de Dag van de Architectuur werd - naast het warenhuis van V&D - door meerdere mensen de nieuwbouw bij het oude raadhuisje als lelijk ste gebouw van Vlaardingen aan gewezen. Bewaker Dit gaat de commissie Stad en Monument van de Historische Vereniging Vlaardingen veel te ver. Deze commissie, bestaande uit kenners van de historie van Vlaardingen en van architectuur, voelt zich als bouwkundige groep van de vereniging de belangrijk ste bewaker van waardevolle his torische gebouwen en stadsdelen. Het raadhuis van de vroegere ge meente Vlaardinger-Ambacht is volgens haar zo'n historisch ge- oouw, dat „ook al is het nog niet oTicieel beschermd, tot de monu menten van de stad gerekend ma? worden. Een gebouw waar met1 dus zorgvuldig omgegaan moef worden." In de recente uitgave van Tijd schrift, het kwartaalblad van de historic che vereniging, staat een Het in oude luister herstelde raadhuisje van Vlaardinger-Ambacht heeft een zwart 'niet-gebouw' als uitbreiding voor het Stadsarchief gekregen. Foto Roel Dijkstra artikel van de commissie waarin de architect van de uitbreiding van het archief lof wordt toege zwaaid. „De opgave van de architect was zeker geen eenvoudige: het be langrijkste deel van de nieuwe aanbouw, het archiefdepot, is feitelijk niet anders dan een grote gesloten doos, die daarbij ook nog zoveel mogelijk vrij moet liggen, gescheiden van andere bouwwer ken. Terecht heeft de architect ge meend zich in zijn ontwerp reken schap te moeten geven van de om geving, en zeker van het monu ment waar hij tegenaan bouwde, en bovendien een modem ge bouw te moeten ontwerpen." De commissie wikt zorgvuldig de mogelijkheden. De keuze voor een ontwerp in harmonie met het bestaande, uit 1906 daterende, raadhuisje van Jan Gratema en S. de Clercq was onmogelijk, consta teert zij Immers de nieuwe func tie wijkt geheel af van het oor spronkelijke gebruik en de daar uit voortvloeiende gevelopemn- gen. Een alternatief is iets sterk contrasterend, dat het aanwezige monument in zijn waarde laat. Gelukkig, vinden de deskundi gen van de HW, is dat het ook niet geworden. Ragfijn „Zeker bij een relatief klein en ragfijn ontworpen gebouwtje als het oude raadhuisje loop je. met een bouwprogramma dat zo groot is als dat van de nieuwe aanbouw, het gevaar dat de zaak uit even wicht raakt. Dat het oude gebouw als het ware door de nieuwbouw wordt verpletterd." „De architect heeft gekozen voor een 'met-gebouw', een glim mend zwart blok, dat ais inert li chaam is neergelegd en zich haast volkomen onzichtbaar (in over drachtelijke zin!) naast het oude gebouw bevindt," schrijft de com missie. Hij heeft zich. meent zij, laten lei den door architect Wim Quist die de Laurenskerk in Rotterdam met donkere kubussen uitbreid de. „De opgave was per slot enigs zins vergelijkbaar, maar door het verschil m schaal van de oude ge bouwen is toch sprake van een ei gen oplossing; zo niet de enige, dan toch een van de weinige, die op deze plek en in deze situatie mogelijk was." Door Arjen van den Oever Schiedam De zeefdruk ken stralen een interconti nentale sfeer uit. Figuren in Afrikaanse stijl, in zwart-wit of gecombi neerd met kleurpatronen. Het vrije werk van de Sehiedamse tekenaar Theo Gootjes is met recht multicultureel te noemen. Morgenavond wordt in theater De Teerstoof in Schiedam een expositie van deze zeefdrukken ge opend. Theo Gootjes: „Mijn werk is te vergelij ken met onze samenle ving. Culturen komen sa men en vermengen zich." Officieel is Theo Gootjes van beroep politiek teke naar voor onder andere het Rotterdams Dagblad. Toch vindt hij zijn vrije werk noodzakelijk. „Je kan gewoon niet altijd po litiek tekenaar blijven. Daar ga je in vastzitten. Ik wil wat meer ruimte. Te kenenwat ik echt wil teke nen. De ene avond werkte ik aan mensenfiguren in westerse stijl, de andere avond aan Afrikaanse. Zo vloeit het uiteindelijk in elkaar over." Ook de tegenstelling tus sen zijn politieke prenten en het vrije werk spreekt Theo aan. „Als ik die poli tieke prenten maak, hang ik de rebel uit. Zoiets moet tegen draads zijn en mensen tot naden ken aanzetten. Mijn vrije werk is pure decoratie. Dat is eigenlijk ook de essentie van prenten." Ondanks dat de tekenaar in mu sea heeft geëxposeerd, heeft hij nu bewust gekozen voor een thea ter. Ik beschouw een museum als een dode plek. Musea hebben een te hoge drempel voor de men sen. Ze gaan er steeds minder vaak naar toe. Ik heb het idee dat die werken in het museum er ai- leen maar hangen voor andere schilders en tekenaars, om indruk op elkaar te maken. Anderen tel len niet meer mee." Theo Gootjes houdt van zijn werk. Hij heeft zijn hele leven gete kend, „Zoiets leer je niet, dat moet bij de geboorte al in je zitten. Je kan niet als je achttien bent op eens tekenaar worden," Hij heeft vier jaar op het gymnasium geze ten, waar hij vaak in conflict kwam met de schooldirectie. Zijn aversie tegen autoriteiten werd er sterker door. „Misschien komt Theo Gootjes: iedereen is kunstenaar. 'Leven is een kunst op zich.' Foto Roe! Dijkstra het daar wel door, dat ik politieke prenten ben gaan maken." Na het gymnasium ging hij naar de grafische school en de kunst academie in Rotterdam. Theo kwam terecht in de reclamewe reld. Dat beviel hem slecht. „Ik moest altijd maar weer concessies doen, omdat de opdrachtgevers een dikke vinger in de pap had den. Als ik een vrouw in een bloe metjesjurk wilde tekenen, maar de opdrachtgever vond een streepjesjurk mooier, dan moest ik een vrouw in een streepjesjurk tekenen. De invloed van het kapi taal is er te groot. Bovendien is het onzin om je talent in wasmid delen te steken." De verandering in Gootjes' leven kwam met een advertentie in Vrij Nederland. Het Vrije Volk zocht mensen die bij deze krant 'durf den' te werken. „Ik dacht: 'als re clametekenaar durf je alles', dus solliciteerde ik als vormgever." Theo kreeg als proef zijn eerste opdracht: een illustratie voor een verhaal over kindermishande ling. De tekening werd goed ont vangen. Theo Gootjes werd 'jour nalistiek tekenaar.' Toen de vaste politiek tekenaar van Het Vrije Volk, Frits Muller, opstapte wegens ruzie met de hoofdredactie werd Theo Gootjes politiek tekenaar. „Op de voor waarde dat ik alleen maar politie ke prenten hoefde te maken. Het is een apart vak, waar je de tijd voor moet nemen om er in te groeien." De tekenaar is niet ge steld op de woorden 'kunst' en 'kunstenaar'. „Ik kom wel eens mensen tegen die zeggen: 'Goh, u bent kunstenaar, ik zou willen dat ik dat ook kon zijn.' Mijn ant woord is dan altijd: 'U bent ai kun stenaar.' Leven is een kunst op zich. En ook als je goed les kunt geven of lekkere broodjes kunt bakken, dan is dat in mijn ogen kunst. Ik heb nooit begrepen dat veel mensen bij dat woord denken aan kliederen met verf of hakken op een stuk steen." De tentoonstelling van Theo Gootjes in De Teerstoof aan de Nieuwstraat in Schiedam duurt tot 28 oktober. Maassluis De trouwe bezoekers van de Furiade zullen tijdens de vijftiende editie van het volks feest veel hoogtepunten uit eerde re afleveringen krijgen voorge schoteld. Voor het feestweekem- de van vrijdagavond 30 septem ber en zaterdag 1 oktober in en rond de Maassluise haven worden enkele tientallen schepen ver wacht. Velen daarvan zijn 'oude bekenden' die eerder al speciaal voor de Furiade in Maassluis aan legden. In totaal komen er zo'n vijftig vaartuigen. Als vanouds zullen de Zeevalk. Koppelstock, Smit Frankrijk en de Delta te bewonde ren zijn. Maar ook komen er sche pen te liggen die nog nooit in Maassluis zijn geweest. Een van de nieuwe gezichten is de Maas haven; het oudste nog bestaande sleepbootje m Nederland dat ooit deel uitmaakte van de vloot die nu Smit Internationale heet. Een ander bijzonder schip is de motorzeesleepboot Hudson. Het is een vooroorlogse boot die ter nauwernood uit de slopershanden kon worden gered en inmiddels met een ingrijpende restauratie zo veel mogelijk in originele staat is teruggebracht. Met de noordzeeklipper Albatros kon vorig jaar al kennis worden gemaakt. Het enige zeilende vrachtschip in Europa is een bij zondere trekpleister omdat ge toond wordt hoe de boot wordt ge lost en de lading van 125 ton vee voer wordt overgeslagen m een binnenvaartschip. Voor de over slag wordt gebruik gemaakt van de enige stoomaangedreven graane'evator van Nederland, be schikbaar gesteld door het Mari tiem Museum in Rotterdam. De Furiade wordt vrijdag 30 sep tember geopend, kort nadat de Furie, waar hek vijftien jaar gele den allemaal om is begonnen, de met feestelijke verlichting uitge doste haven binnen is gevaren. Daarna volgen het promenade concert in de Immanu-rikerk. met dit maal liedjes van de zee als the ma, en het vuurwerk vanaf de Nieuwe Waterweg. Dat kr.igt een extra dimensie door de verlichte waterstralen van de brandnlus- boot Jan van der Heyde. Zaterdag 1 oktober, de tweede on laatste dag van de Furiade, staal zoals gebruikelijk m het teken van de braderie. Niet zomaar een rijtje kraampjes, maar met drie honderd standhouders de op één na grootste braderie van Neder land. Op de markt en partyschip de Minerva treden diverse arties ten en bandjes op. De hele dag kan men terecht in de Grote Kerk waar een keur van organisten hun talenten zullen laten horen. De feesttent voor verschillende optredens is het enige onderdeel dat wegens het tegenvallende succes van afgelopen jaar uit het programma is geschrapt. Wat in de voorgaande edities wel is aan geslagen en wordt geprolongeerd, zijn de rondvaarten niet de Miner va en Pieter Caland. Als eerbetoon aan de rium dertig sponsors worden de geldschieters die het jaarlijks terugkerende evenement mogelijk maken, woensdag 28 september uitgeno digd in het stadhuis. Zij mogen als echte VIPS de uitreiking van de Maassluise promotieprijs bij wonen. Donderdag 22 september SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN Bibliotheek Waalstraat. Schrijver savond met Marion Bloem, 20.00u. Stadsgehoorzaal. Trespass (film), 14.00 en 20.30u. Marjorie Barnes {one-woman show), AFGELAST. ROTTERDAM Luxor Theater. The sound of Mo town, 20.15u. Museumpark. Cen tral Park, 20.30L. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. Caribe Festival Rotterdam, 20.30u. Gr.z. Alvm Alley American Dance Theatre (New York), 20.15u. Groove Garden. The Groove Band Some FunkY, 21.00u. Plan C. Seven Eleven, 22.00u. Ro- town. Tom Robinson, 22.00u. Kl.z. Earliest Date of Release, 20.30" i. Nederlands Architectuur Insti tuut. Sculpture City Conference, 20.00u. Popular. Comedy Explo sion, 21.OOu. Vrijdag 23 september SCHIEDAM Podium. Saviour (heavy metal), 22.00u. DC de Woudhoek. Klaver- jastoernooivoor55+,13.00u. Teer stoof. Voorselectie Cameretten, 20.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Trespass (film), 20.30u. Many Sacksioni& vrienden,' 20.30u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Rimpels, 20.00u. Luxor theater. The sound of Motown, 20.15u. Museumpark. Centra! Park, 20.30uRotterdamse Schouwburg. Caribe Festival, 20.30u. Holland Casino.Snoop?, 19.Q0u. Plan C. Funkville Station, 22.30u .SKVR Muziekschool Cen trum-West. Duke Ellington Work shop, 20.3Qu. lantaren/Venster. Cubaans Filmfestival. 19.30 en 21.30u. De Scheg. De Csrcusspm, 16.00u. Rotterdamse Schouw burg. Akwaaba, 20.15u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 4-6.45-^ 9.30 vr. ook 1.15. Alhambra 2: The Cowboy Way' (12) dag. 4-6.45- 9.30, vr. ook 1.15. Calypso 1: 'For rest Gump' (12} dag. 2-5-8. Calyp- so-2: 'FourWeddings and a Funeraf' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calyp- so-3: The Last Seduction' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'I love trouble' (12) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Beverly Hills Cop III' (12) dag, 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 4:'Schmdler,süst' (12) dag. 2-7.30. Cinerama 5: 'FourWeddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Clear and Present Danger' (16) dag. 1-3.45-6.30- 9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) vr. 2. 'Mountain Gonlla' (al) vr. 3. 'FreeWilly' (al) dag. 7. 'Jurassic Park' (12) dag. 9.15. Venster 1: Ned.Pre- m lere 'Muestra de Cme Cubano' dag. 8-10 vr.za. ook 12. Venster 2: 'Muestra de Cme Cuba no'dag. 7.30. 'Los DiasdelAgua'#. 'Alicia en el Pueblo de LasMaravillas' za.zo. Cubaanse muziekfilms: 'Noso^ tros la Musics en Nostalgia de Cha cha cha. dag. 9.30. Maasland De gemeenteraad van Maasland heeft met twaalf stem men voor en één tegen het licht op groen gezet voor de bebouwing van het gebied Drie Hoeven. Of het tot een snelle bouw zal komen, is nog maar de vraag. De belan gengroepering 'De Drie Hoeven' heeft aangekondigd bezwaar aan te tekenen tegen het raadsbesluit. Volgens het aanvankelijke raads voorstel zouden er 23 eengezins woningen en zes appartementen in het gebied worden gebouwd. Minder dan een uur voor de ver gadering bleek dit voorstel gewij zigd. Het college had op de valreep een woning geschrapt. Vooral de VVD kon dit met waarderen. „Heel ver rassend dat we in vijf minuten nog 238.000 gulden missen", schamperde WD-fractievoorzit- ter Lauwaars. Omdat de grond wel zal worden verkocht, gaat het volgens wethouder Hanemaaijer om 'slechts' een kleine 150.000 gulden De prijs van de eenge zinswoningen wordt geraamd op 238 500 gulden De zes apparte menten. voorzien van een lift, kunnen vermoedelijk voor onge veer 185.000 gulden van de hand gaan. Bezwaren De beide collegepartners. CDA en Open Groepering, zien geen pro blemen m de jongste aanpassing Om zoveel mogelijk aan de be zwaren van de belangengroep, waarin vrijwel alle aanwonenden van de Drie Hoeven zijn vertegen woordigd, tegemoet te kunnen komen, zijn al eerder aanpassin gen gepleegd en is ook ai twee keer eerder een extra raadsverga dering over het plan afgelast. De omwonenden handhaven on verkort hun bezwaren. Zij vinden dat de bebouwing te dicht op elkaar komt te staan. Volgens weU- houder Hanemaaijer valt dat wel mee: omgerekend komt die dicht heid op ongeveer 38 woningen per hectare. Dat is minder dan in het eerder afgeronde plan Transpa- rand, waar de dichtheid per hecta re 42 huizen is. Weinig kans Voor de 120 jaar oude kastanje achter de boerderij van Van Geest is er weinig kans voor overleving. De boom staat de bebouwing in de weg. Ook van de zijde van natuur liefhebbers is er een bezwaar schrift te verwachten. De op de tribune zittende bomenvnend Van der Does kondigde aan dat de Nationale Bomenstichting m be roep zal gaan. .Alleen PvdA-raadslid Gouma is tegen het bouwplan, dat volgens hem is gebaseerd op 'bestuurlijk drijfzand'. Gouman hield vast aan een gemeentelijke bijdrage van hooguit 500.000 gulden. Naast een provinciale bijdrage van 1,6 mil joen, steekt Maasland zelf 750.000 gulden in het project. Volgens Hanemaaijer loopt Maasland geen financieel risico: „We hou den de bouwer aan de inhoud van zijn brief, waarin hij stelt eventu eel tegen kostprijs te bouwen".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1