Waterweg 13, e 'Gemeente devalueert Hoogstad' ÜPS im NewJfc«a 'Ons pand op de monumentenlijst? Het is aan flarden gereden' AUTUMN SENSATION BY NEW BASSY'S FASHION PAK NU JE KANS!!! IHSI Konijn zijn in de Plantage Schiedam op televisie Eremedaille in goud Expositie Bep Roggeveen Nieuwe winkeltijden Contract volkstuinen Pleidooi voor Kolpabad SHORT STORM p OFLONDON 1 j is binnen: i DON'T MISS IT!!! I PERFEKTE PASVORM' fashion 1e Middellandstraat 7a, Rotterdam, tel. 010-41346681| Rotterdams Dagblad Donderdag 29 september 1994 Honderden malen liep ik door de Plantage. Het is het oudste stads park van Nederland en als je er vaak komt, ga je dat vanzelf ook zo beleven: je vergrijst mee. Het mag lente zijn of herfst, er mag sneeuw liggen of hondepoep, maakt niet uit, de Plantage is in al zijn cyclische veranderingen een monument, een baken in je persoonlijke stadsge- schïedenis. Juist de wisseling der seizoenen maakt zo'n park duur zaam en bestendig. In 1767 was het een lange tuin in de Rococo-stijl, rond 1835 werd de Plantage door Zocher ontfranst en verengelst, in 1994 maakten Sjef Henderickx, Diet Wiegman en Marcel Warmenho- ve.n een nieuw ontwerp, er kan beuren wat beurt, maar altijd was de Plantage er al. Duizenden Schiedammers groeiden op via slingeren de paden, langs heesters en borders. Daar moest wel een boek over komen. Bordewijk kwam nooit verder dan de Lange Nieuwstraat, maar dê Plantage is vereeuwigd door Nathalie Lans. Geen moment te vroeg. Enkele jaren geleden zag je het ineens misgaan. De gigantische boom tegenover het -toen nog - politiebureau legde het loodje, de stutten hielden het niet meer. Te hoog grondwater bedreigt nu de an dere bomen. Ingrijpen is nodig. Ik hoorde Piet Bliek een toelichting geven op het restauratieplan en was gerust: hier en daar wordt de Plantage omgewoeld, er komt een parallelle wandelroute, struiken en borders komen op andere plekken, maar de bomen blijven, de aansluiting op de Gerrit Verboonstraat wordt hersteld, het hekwerk van weleer komt terug - alleen de slootjes aan weerszijden, dat wringt nog. En wat eveneens klemt: het struikgewas aan de randen staat op het spel, omdat voorbijgangers vrij uitzicht dienen te hebben op de monumentale panden aan de Tuinlaan en Piein Eendragt La ten we niet overdrijven. Een oud gebouw is het mooist als er groen voor staat. En denk ook aan de wandelaar: een vrij uitzicht op huizen geeft omgekeerd een vrij uitzicht op de wandelaars. Dat is een paar meter leuk, maar niet een halve kilometer lang. Handhaaf het intie me loof, zorg onderweg voor beschutte zitjes voor jongen en ouden van dagen, maak een beeldentuin, creëer plekjes waar je kunt lezen zonder dat er doorgaand verkeer door je ooghoeken flitst. Richt de Plantage niet alleen in voor voorbijgangers, maar Iaat het een rust punt zijn, een stiltecentrum, een lustoord, een plek waar je konijn zou willen zijn. En laat de Plantagezieh vertakken langs het Handelsentrepot, waar een voetgangersbrug aansluiting moet geven op de Westerkade (vol gende project: kinderboerderij). En nu we het toch over stadsparken hebben, kunnen die hekken in het Julianapark ook niet terug? KORKEGEL Schiedam Schiedam is zaterdag 1 oktober 'Gemeente van de Week' in het tv-programma 'Eigen huis en tuin' van RTL4. WV-directeur Ruud Pillard leidt in het pro gramma presentator Rob Verlinden langs de Lange Haven, Spaland, het Robiniabos aan de Zoomweg, Branderij de Tweelingh en de Piramide-woningen. De uitzending is tussen 18.10-19.00 uur op RTL4. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Viaardingen Postbus 4008 3130 KA Viaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac- tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Antonie van der Heiden, voormalig adjunct-bureau chef van de financiële administratie van de gemeen te Schiedam, heeft woensdag 28 september de gou den eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, van burgemeester Scheeres ontvangen. Van der Heiden (60) was veertig jaar in dienst, waar hij zich vooral bezighield met de gemeenterekening. Viaardingen Aquarelliste Bep Roggeveen exposeert van 1 tot 16 oktober haar werk in galerie 't Podium aan het Van Sehravendijkplein 11-13. De natuur is haar grootste inspiratiebron. De aquarellen worden gevormd tot stemmingsbeelden in wegvloeiende tinten. Rogge veen expirimenteert ook met andere materialen, zo als glaspoeder en zuiver kleurpigment. Maassiujs Het Maassluise college van burgemeester en wethou ders stelt de gemeenteraad voor een nieuwe verorde ning te maken voor de winkelsluitingswet in de stad. Door de gewijzigde landelijke winkelsluitingswet is het volgens het college overzichtelijker één nieuwe verordening vast te leggen. Ook de avondwinkels zouden in deze verordenng moeten worden opgeno men. Het plan wordt dinsdag 27 september behan deld in de commissie groot-, midden- en kleinbedrijf. De commissie algemene en bestuurlijke zaken komt donderdag 27 oktober aan de beurt. Hoek van Holland De volkstuindersvereniging 'De Noort Bonnen' krijgt van de deelgemeente Hoek van Holland een contract aangeboden voor tien jaar. Tot nu toe was het de gewoonte om voor volkstuincomplexen een contract voor 25 jaar af te sluitenmaar het deelraads- bestuur is van mening dat een dergelijke termijn niet verantwoord is gezien de steeds veranderende omstandigheden. Ook de commissie voor sport en bestuurszaken is van mening dat een 10-jarig con tract voldoende is om het voortbestaan van het volks tuincomplex voorlopig te garanderen. De overeen komst wordt aangegaan volgens de thans geldende huurvoorwaarden voor sport- en recreatieobjecten. De Rotterdamse Bond van Volkstuinders heeft de verantwoordelijkheid voor de naleving van de huur voorwaarden en de inning van de huur, zoals ook bij andere Rotterdamse complexen gebruikelijk. Zolang het Kolpabad al bestaat profiteren duizenden Vlaardingers en inwoners van omliggende gemeenten jaarlijks van dit mooie zwembad. In de zomers is vooral het buitenbad een trekpleister voor velen door zijn mime opzet, kinderbaden, zonneweiden en de besehuttingevende 'groene wal' rondom. Op dit moment is zo'n mooi buitenbad in ,de verre omtrek niet meer te vinden. Indien de plannen van b en w doorgang vinden en het Kolpabad zal worden vervangen door een nieuv; binnenbad op een kleinere loca- eers verarming betekenen. Er wordt dan ook nadrukkelijk voor gepleit om de mogelijkheid van be houd van het Kolpabad nog eens grondig te bestuderen, daarbij ook re kening houdend met bovengenoemde niet-financieel/technische argu menten. In een éénmansactie, door mij opgezet, zijn in ruim een maand tijd 1140 handtekeningen opgehaald van mensen, die vóór behoud van het Kolpabad zijn. Hanno de longh, Viaardingen Door Ben van Haren Viaardingen - ,,'n Laphertje." Zo betitelen de broers Ronald en Eduard van Leeuwen, direc teuren van Van de Graaf Accountancy BV, de gang van zaken op het bedrijvenpark Hoogs tad. Hun nieuwe kantoorpand is het enige, dat er op dit moment in aanbouw is. Vrolijk is het duo er echter geenzins onder. Het lachen is hen vergaan bij het aanhoren van de nieuwste ge meentelijke plannen voor het ter rein tegenover het Kolpabad. „Een meubelhal, de Formido, een McDonald's drive-in, een slach terij en een Kwikfit-uitlatenser- vice zijn niet de soort buren, die ons voorgespiegeld zijn," zucht het duo. Hun advocaat heeft in middels het gemeentebestuur ge waarschuwd, dat zij vasthouden aan de steeds door Viaardingen genoemde hoogwaardige eisen voor vestiging. Paal Op 15 februari sloeg ex-wethou- der Van Ardenne-van der Hoe ven (onder meer economische za ken) de eerste paal voor het nieu we kantoor van de accountants. Zij sprak toen erg optimistisch over de ontwikkeling van Hoogs tad hoewel er sinds de presentatie van de plannen in maart 1993 minder van de in totaal zeventig duizend vierkante meters was ge reserveerd dan de helft. Na de melding, dat de kantorenmarkt in een diep dal zat, zei ze: „Je mag nu toch concluderen dat er zeker behoefte is aan een kleinschalige kantoorontwikkeling op Hoogs tad; aan een representatieve om geving voor een kleine kantoren- markt." Ook verklapte ze, dat het voor haar persoonlijk „een bijzondere dag" was. Vlak voordat ze naar het parlement in Den Haag vertrok kon ze eindelijk toch een eerste paal slaan. De eerste in haar vier jarige wethouderscarrière. „Wel heb ik de afgelopen jaren een aan tal kleine en grote bedrijven offi cieel geopend, een verkeersroton- de, fietspaden en wegen, zelfs een aanlegsteiger in gebruik gesteld, maar een eerste paal slaan? Nee..," bekende ze. Die laatste wens vervulden Jan de Graaf en de directeuren van zijn accountantskantoor. Het was een houten neppaaltje omdat de bouw nog niet echt kon beginnen. De gemeente lag nog dwars over de juiste vormgeving van het kan toor. Orangerie Ronald W. J. van Leeuwen: „Wij waren al lang op zoek naar een nieuwe kantoorruimte. We heb ben gekeken in Rotterdam in het Brainpark, aan de Wijnhaven, in het Rivium, maar wilden toch ei genlijk liever in Viaardingen blij ven waar het bedrijf is gestart." „Hoogstad, zoals het werd gepre senteerd in de folder, met haar 'hoogwaardige terreinopzet met het accent op representativiteit en Het enige kantoor in aanbouw op Hoogstad is detoekomsti- ge vestiging van van de countancy Foto Roel Dijkstra kleinschaligheid', leek ons wel wat De prijs van 300 gulden de meter vonden we in vergelijking met zelfs Rotterdam hoog, maar onze band met Viaardingen en de aantrekkelijk opzet gaven voor de doorslag. We willen laagdrem pelig zijn. Niet een onderdeel in een grote kantoortoren. We waren de eerste serieuze gegadigde voor Hoogstad, reserveerden grond en lieten architect De Bruin een ont werp maken. Hij kwam met een prachtig gebouw, maar de des kundigen bij de gemeente Viaar dingen keurden het af. Het 'deto neerde' met de Moermanboerde rij, zei de welstandscommissie. Het moest anders. Iets 'orange- rie-achtig met het karakter van een paviljoen en zo'n transparant mogelijke gevel met doorzicht naar de achterliggende Moer manboerderij." Van Leeuwen kan de gebruikte formuleringen zo uit het hoofd op dreunen. Wel is van zijn gezicht weerzin af te lezen als hij ze her haalt. „Kijk wij zijn geen bouwers, maar boekhouders. Toen dus het goed gekeurde ontwerp op tafel lag, bleek de voorgevel helemaal van glas te zijn en de kosten aanzien lijk gestegen. Toegeven aan die gemeentelijke eisen kwam neer op een investering van 150.000 gulden meer." „Wij kwamen echter in een tijds klem te zitten, want het pand waarin we nu aan de Korte Hoog straat zitten, is in Zweedse han den overgegaan en op 1 januari 1995 moeten we eruit zijn. Met wethouder Van Ardenne kwamen we overeen, dat wij niet hoefden op te draaien voor de meerkosten. Zij sloeg de eerste paal en ver dween. Uiteindelijk bleef de com pensatie beperkt tot de helft. Maar goed daar valt overeen te ko men en de bouw ging in de loop van het jaar dus echt van start." Geschrapt Nu de vormen van het nieuwe kantoor langs de Westlaridseweg zichtbaar worden, dringen steeds vaker berichten door tot de mede werkers van Van de Graaf Ac countancy, dat van de hoogwaar dige opzet van Hoogstad weinig overblijft. Er is sprake van deva luatie, menen zij. Het centrale kantoreneiland met vijver zou zijn geschrapt. De 'allu re', die de Haiicogroep (architect Nefkens en bouwer SSN) aan bood, heeft plaatsgemaakt voor een 'Themapark Wonen', wat niks anders is dan een aantal meubel zaken, woninginrichters en de bouwmarkt van de Formido. Van de automobielbedrijven, die met showrooms op rij langs de rijksweg zouden gaan zitten, is al leen Dorzo Otohome (Renault) nog een serieuze gegadigde. Vari (Suzuki), Carmada (Seat) en Hoogwerf (Mazda) zijn afgehaakt. In hun plaats is nu de uitlatenser- vice van Kwikfit in beeld. De door de gemeente ingescha kelde projectontwikkelaar Pro gram Invest (van de Ridderkerk- se burgemeesterszoon Taco Ver- planke) voert nu zelfs besprekin gen met een slachterij. Tot grote ontzetting van Ibis zou de gemeente verder ruimte voor een drive-inrestaurant van Mc Donald's achter haar hotel willen toezeggen als de hamburgerketen een kleinere vestiging op het nieuwe Liesveld begint. Bezwaren De Van Leeuwens, die Viaardin gen en het plaatselijke onderne- merswereldje goed kennen, vre zen dat zij straks vijf jaar in een bouwput zuilen zitten. „Wij zijn vreselijk boos op de gemeente, die verschrikkelijk knullig en onhan dig manoeuvreert in deze zaak. Wij zijn de enige inversteerder op Hoogstad. Wij hebben onze nek uitgestoken, maar de gemeente gaat geheel voorbij aan onze be langen en is alleen maar bezig de grond uit te venten. Je kan er don der op zeggen, dat ook de bewo ners tegenover Hoogstad op hun qui-vive zijn en bezwaren gaan indienen tegen vestigingen als een meubelhal en Formido. Met dit beleid maakt de gemeente er een tweede of derde Vettenoord van." „In een gebied met representatie ve kantoren konden wij de situ ering van showrooms voor nieuwe auto's in een strook langs de rijks weg uitstekend voorstellen, maar een uitlatenservice natuurlijk niet. Zo'n bedrijf is gericht op mensen met auto's van vier jaar of ouder. En dan zo'n Formido? Laat die lekker zitten in de Vettenoord- sepolder. Net als een Mac-drive trekken zulke bedrijven veel au toverkeer aan en dan blijft er van de parkachtige opzet helemaal niks meer over." Onzeker Na Van de Graaf, dat eind dit jaar zijn nieuwe kantoor hoopt te ope nen, lijkt Dorzo Otohome het tweede bedrijf te worden, dat daadwerkelijk gaat bouwen. Di recteur Frans van Dorp verwacht in december de eerste paal te slaan, ook hij heeft klachten over de gemeentelijke aanpak. „In juli 1993 hebben we de grond gereserveerd, in september de uitgewerkte plannen ingediend en nog maar net hebben we de goedkeuring binnen van de wel standscommissie. Afgelopen zo mer ben ik naar wethouder Van der Windt gestapt met de waar schuwing dat we helemaal kap pen met ons plan als er niet snel duidelijkheid komt. Pas daarna kwam er vaart in de zaak." De bewering van Van Leeuwen, dat een prijs van 300 gulden per meter voor autobedrijven veel te hoog is, bevestigt Van Dorp. „Wij doen het alleen omdat we erin ge slaagd zijn het dealerschap te ver werven van Renault voor zowel Viaardingen als Schiedam. Zo'n plek langs de rijksweg vinden we aantrekkelijk." Andere autobedrijven zouden op die prijs zijn afgeknapt. Vari heeft gekozen voor een goedkopere plek in de Spaansepolder. Fotohome, de ontwikkelcentrale, staat op het punt zijn reservering in te trekken. „Er zijn omstandig heden waardoor wij nieuwbouw in Hoogstad in heroverweging hebben genomen," aldus dirée- teurDrop. Ook Kanters architecten- en ad viesbureau heeft nog geen defini tief besluit genomen. Directeur Jan Kanters: „Zoals bekend heeft de economie een duikeling ge maakt, al trekt ze nu gelukkig weer aan. Wij beslissen binnen kort over voortgaan of afhaken." Patrimoniums Woningen heeft ook een reservering lopen voor de bouw van een nieuw kantoor. Op dit moment wordt volgens woord voerster José Besters gesproken over verlenging. „In verband met de plannen voor samenwerking of fusie met Woningstichting Sa menwerking Viaardingen hebben we echter gevraagd-om een ander kavel. Eerst hadden we een plek bij het Ibishotel. Nu denken we aan de enige kavel ten oosten van de Burg. Heusdensiaan." De ge wijzigde opzet van Hoogstad, met onder meer de meubelboulevard, speelt ook een rol bij deze keuze. Donderdag 29 september SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Undercover blues (film), 20.30u. Herman Ver- beeck en Helmert Woudenberg (grimmige komedie), 20.15u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Metamorpho- sen, 20.30u. Lantaren/Venster. Cutup-Uppercut, 20.30u. luxór Theater. The sound of Motown 20.15u, Rotterdamse Schouw burg. Heartbreak House, Gu 20.15u. De Rotterdamse Dans groep, Kl.z. 20.30u. Groove Gar den. The Groove Band Some FunkY 21.00u, Holland Casino. Valentine' lS.OOu. Plan C. Mark Kossmaii Band, 22,00u. Zaal de Unie. Maar- ten Altena Ensemble Derek Bailey 20,30u. Theater Zuidplein. Dié Lustige Witwe, Gr.z. 20.15u. Lanta ren/Venster. Cubaans Filmfestival 19.30en21.30u. Goethe-lnstitut. Ha ns Pleschmski, 20.00u. Popular." Comedy Explosion, 21.00u. Vrijdag 30 september SCHIEDAM Podium. The rock of ages blues band, 22.00u. Buurthuis Nieuw- land. Kleding- en speelgoedbeurs lO.OOu. VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Undercover blues (film), 20.30u. Niet uit bet raam (cabaret), 20.15u. MAASSLUIS Schuurkerk. De Roosenknaapjes, 20.15u. Coerke. Baravond voor vrouwen, 21.00u. Bioscope ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Cool Runnings' (al) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Stri king distance' (12) dag. 4-6.45- 9.30, vr. ook 1.15. Calypso 1: 'For rest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four Weddings and a Funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-3: 'Schmdler's List' (12) dag. 2-8, Cinerama 1: 'Wyatt Earp' (12) dag. 2-8. Cinerama 2; 'When a man ioves a womap' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'I love trouble' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Beverly Hills Cop III* (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: 'The Flmtstones' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Clearand Present Danger' (16) dag 1-3.45-6.30-9.30. Imax Theater: 'Blue Planet' (al) do.vr. 2-7. 'Moun tain Gonlla'(al)do.vr. 3. 'Danceswith wolves' (al) dag. 8, vr. 9. Vensterb 'Fresa y Chocolate' dag. 8-10. Ven ster 2: Muestra de Cine Cubano dag. 7.30: 'Cumbite' do.vr. Cubaanse muziekfilms dag. 9.30. Venster 3: 1 Rock Roll Junkie' (16) dag. 8-10. Venster 4: '1000 Rosen' (16) dag 7.30, Theo van Gogh's 06' (16) dag 10. Lumière 1: 'Color of Night' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière2: 'Wolf (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Getaway' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr. ook 1.15-4, lu- mière 4: The Client' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Rex: Ticklid Pink' (18) dag.vanafl2doorl.voorstelling. Tha lia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Door Sander Sonnemans Schiedam Het echtpaar De Haard uit Schiedam heeft met on geloof gereageerd op het plan van de gemeente hun pand op de mo numentenlijst te zetten. De on dernemers zijn al maanden met de gemeente in een strijd verwik keld voor een schadevergoeding. Als gevolg van het sloop- en bouw- verkeer in de binnenstad vertoont hun winkel en bovengelegen wo ning namelijk diverse manke menten. „De gemeente noemt ons pand zó mooi dat het bewaard moet blijven. Maar ze laten het wel eerst aan flarden rijden zon der daarna over de brug te ko men," aldus de boze burger. „Ik ben er echt niet op uit om er fi nancieel wijzer van te worden," benadrukt Harry de Haard, die sinds 1979 met zijn tabaks- en lek- tuurshop op de hoek van de Kreu pel- en Lange Kerkstraat is geves tigd. „We hebben onze winkel en woning tien jaar geleden volledig verbouwd en willen het pand ge woon terug hebben in de staat waarin het toen verkeerde. We hebben niets tegen de nieuwbouw in het centrum. Wat ons betreft zijn de nieuwe winkelcentra van harte welkom. Maar er wordt door de gemeente geen rekening ge houden met de bestaande panden in de binnenstad. Door al dat zwa re vrachtverkeer heeft het onze een paar flinke optaters gehad." Het echtpaar De Haard overweegt een advocaat in de arm te nemen in een hernieuwde poging de schade op de gemeente te verha len. Eerder dit jaar sloegen enkele middenstanders in de omgeving van de Kreupelstraat, ook al de handen ineen om een rechtszaak tegen de gemeente aan te span nen. Door de op de Kreupelstraat en Grofbaan af en aan rijdende vrachtwagens verzakten de nabij gelegen panden en liepen ze ver schillende gebreken op. In het vonnis van het kort geding werd door de rechter bepaald dat de Grofbaan moest worden afgeslo ten voor vrachtverkeer. Schadeclaim De afgelopen jaren werd meerma len de bouwkundige staat van de winkel en woning beoordeeld om eventueel later ontstane schade te kunnen waarnemen. Sloopbedrijf Bik kreeg op een gegeven mo ment een schadeclaim aan de broek. De schade die Bik heeft veroorzaakt met het vervoer van materieel door de Kreupelstraat was relatief laag, maar de verze keringsmaatschappij van de slo per is nog altijd niet over de brug gekomen. Een jaar geleden werd wederom een schade-rapport op gesteld, dit maal door de verzeke Advertentie I DE TOTALE, j NIEUWE COLLECTIE I j- fziefoto 7 "PASHION" "DOUBLE DUTY" De nieuwe Diverse collectie modellen en 94/95 kleuren ringsmaatschappij van de ge meente. „De bouwkundige staat werd on derzocht naar aanleiding van de grote hoeveelheid verkeer naar en van het Imeldaterreinlegt De Haard uit. „We hebben de vracht wagens geteld. Soms denderden er wel zeshonderd per week voor bij. Ons pand is daardoor enigs zins gaan verzakken en hellen, deuren en ramen klemmen, en er ontstonden kieren en scheuren. De verzekeraar van de gemeente heeft deze gebreken geconsta teerd, maar we hebben nooit meer iets gehoord. We moeten overal zelf achter aan. De nonchalance waarmee we door de gemeente worden behandeld, stuit mij nog het meest tegen de borst Men laat de burgers links liggen. Zo ga je de gemeente op den duur nog als vijand beschouwen." Zijn vrouw vult aan: „Nooit zijn we op de hoogte gesteld van din gen die bij ons voor de deur ston den te gebeuren. Er wordt geer. rekening met de commercie ge houden. Dit jaar is de straat al achttien maal opengegooid. Eén maal heeft de straat hier voor de deur een week open gelegen zon der dat er iets gebeurde. De men sen konden amper onze zaak bin nen. Moeilijk lopende klanten hebben we op straat moeten hel pen. Nee, dan Slavenburg (de bouwer van het ABC-complex, red,). Daar kan de gemeente een puntje aan zuigen. Die heeft ons altijd perfect geïnformeerd over bepaalde ontwikkelingen en als we aangeven ergens problemen mee te hebben, worden direct maatregelen genomen." Bezwaar Het middenstandsechtpaar kan er met de pet niet bij dat de ge- meente hun pand op de monu mentenlijst wil plaatsen. Ze heb ben dan ook bezwaar aangete kend tegen dat voornemen. De verantwoordelijke ambtenaar heeft inmiddels laten weten dat niet elk bezwaar kan worden ge honoreerd en dat het echtpaar te zijner tijd van de beslissing op de hoogte wordt gesteld. „De halve Lange Kerkstraat is te gen de vlakte gegaan voor het ABC-complex," schampert De Haard. „Inclusief het Jan van Rie- beeckhuis. Was dat dan geen pand voor de monumentenlijst? Ach, er zfin hier de laatste maan den wel meer dingen gebeurd die wij niet kunnen rijmen. Ons was toegezegd dat de bestrating van de Kreupelstraat regelmatig on derhouden zou worden. Geen en kele keer is daaraan iets gedaan. We hebben de gemeente gevraagd snelheidsremmendëmaatregelen te nemen. 'We hebben geen ver keersborden voor een maximum snelheid van vijftien kilometer, werd op het stadskantoor gezegd. En wat staan er nu? Borden die aangeven dat niet harder gereden mag worden dan vijf kilometer per uur." Op de afdeling monumentenzorg was gisteren niemand bereikbaar voor commentaar. Gemeente- voorlichter J. Langstraat zegt re gelmatig nieuwsbrieven over de projecten in het centrum te ver spreiden. „Desondanks zal het best wel eens gebeurd zijn dat niet iedereen op de hoogte is ge houden van bepaalde ontwikkel lingen. Met name als er worden geïmproviseerd. Het is ze ker niet de bedoeling geweest on vrede te veroorzaken bij die men sen. Maar een andere route na® de bouwplaatsen is er nu eenmaal niet."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1