Bemiddeling in conflict staf Holy-ziekenhuis r Geraamte nieuwe sporthal staat Fusieplannen oorzaak voor onrust en van vertrouwensbreuk Schrijvers te gast in reuzekijkdoos Preventiedag groot succes genda Schiedam wil fietsbus door Beneiuxtuimel Criminaliteitspreventie op Maassluise scholen Bezorger van shoarma en geld beroofd Rake klappen in café Pacha Man maakt kind fiets afhandig Schaap op spoorlijn Vechtpartij bij discotheek Politie pakt drie dietjes Voetballers bestolen Harpe Davids boekt succes Vergunningen EBS gedeeltelijk versoepeld Rotterd&ms Dagblad Maandag 10 oktober 1094 VlaardingenEen 17-jarige shoar- mabezorger is zaterdagavond rond kwart over negen op de Ko- ninginnelaan in Vlaardingen door drie mannen van zijn geld en een maaltijd beroofd. Vermoed wordt dat de drie het eten hadden be steld om de jongen naar het adres te lokken.* Daar werd hij buiten opgewacht. Nadat de bezorger in zijn gezicht was geslagen en een spray in zijn ogen kreeg gespoten, pakte een van de mannen de knip met daar- in 190 gulden én de bestelde maal- tijd. Schiedam Bezoekers van café Pacha aan de Schiedamse Hoogs traat zijn vrijdagnacht met elkaar op de vuist gegaan. De vechtpartij ontstond nadat twee mensen ru zie hadden gekregen omdat de een tegen de ander was aangelo pen. Twee slachtoffers moesten aan verwondingen worden behandeld in het ziekenhuis. Maassluis Op de Noordvliet in Maassluis is zaterdagavond om streeks tien uur een 12-jarige jon gen met geweld van zijn moun tainbike beroofd. De jongen was op weg naar huis toen hij werd in gehaald door een man op een fiets. Die haalde een mes uit zijn zak waarmee hij de jongen be dreigde en hem dwong zijn fiets af te geven. Daarna ging hij er op de tweewieler vandoor. Schiedam Agenten van de Schiedamse politie zijn gister middag dé weilanden van Kethel ingetrokken om een schaap .van de rails te halen. Het dier liep over de spoorlijn tussen Schiedam en Delft. Pas na een lange wandel tocht slaagden de agenten erin het dier met zijn familie te hereni gen. Vlaardingen Bij een discotheek aan de Vlaardingse Koningin Wil- helminahaven zijn zondagoch tend vroeg verschillende perso nen met elkaar slaags geraakt. In de disco was wat onenigheid ont staan. die buiten ontaardde in een knokpartij waarbij enkele vech tersbazen rake klappen opliepen. Van een taxi werd een ruit ver nield doordat iemand er iets te genaan gooide. De politie moest er aan te pas komen om de ruzie te sussen. Door geen van de be trekkenen werd aangifte gedaan. SchiedamDankzij een opletten de burger heeft de politie van Schiedam zaterdag drie knapen van 13.14 en 15 jaar kunnen op pakken die hadden ingebroken in een garage aan de Burgemeester Honnerlage Gretelaan. De getui ge had gehoord dat een ruit werd ingegooid en zag een aantal per sonen wegrennen. Toen de politie ter plekke kwam, bleek dat drie auto's waren opengebroken en de radio-cassetterecorders eruit wa ren gehaald. Na een korte achter volging werden de inbrekertjes aangehouden. Vlaardingen -- De Rotterdamse voetbalploeg ZW heeft zaterdag een katterig gevoel overgehouden aan het bekerduel tegen het TSB. ZW verloor in Vlaardingen niet al leen met 4-1, na afloop bleek de gemeenschappelijke kleedkamer geplunderd te zijn. Er werd vooral kleding ontvreemd. Rijnsburg De majoretteteams van de Schiedamse muziekver eniging Harpe Davids hebben za terdag succesvol deelgenomen aan een concours in Rijnsburg. Het A-team sleepte de eerste prijs in de wacht. Het B-team werd tweede. Zaterdag 29 oktober ko men beide teams uit in het mars-, show en mgjorttenconcours in de Schiedamse Margriethal. Door Jelle Gunneweg Vlaardingen Het bestuur van het Vlaardingse Holy-zieken huis gaat een buitenstaander benaderen om te bemiddelen in het conflict tussen directeur M. J. Rutgers en de medische staf. Aan het specialistenteam is gevraagd eveneens een ex terne vertrouwenspersoon aan te wijzen, om samen met de di recteur de problemen nader te analyseren. Uiteindelijk moe ten de besprekingen resulteren in herstel van de geschonden verhoudingen. De bemiddelingspoging is het re sultaat van vele gesprekken die het bestuur de afgelopen weken heeft gevoerd met de medische staf. de directie, de onderne mingsraad. het manage mentteam, de inspectie en enkele andere functionarissen van het ziekenhuis. Ook is er overleg ge weest met het ziekenfonds DSW en de Inspectie Volksgezondheid. Aanleiding voor het overleg was het halverwege september opge zegde vertrouwen van de medi sche staf in de directeur. Be stuursvoorzitter K. van der Windt —wethouder volksgezondheid in Vlaardingen— vat de oorzaken van dit conflict in vijf problemen samen. Binnen alle geledingen bestaat er onduidelijkheid en onzekerheid over de te" volgen koers bij de voorgenomen fusie met het Schie- Iand Ziekenhuis. „Nadat de toen malige staatssecretaris Simons de fusiebesprekingen had verscho ven naar 1996, is in Vlaardingen het idee ontstaan dat de fusie he lemaal wordt afgeblazen. Het be stuur is echter van mening dat die fusie er hoe dan ook moet komen, omdat twee kleine ziekenhuizen in deze regio onvoldoende is.'' Ook bestaat er intern bezorgdheid*, over het beschikbare voorziënirr-' genniveau in het Holy-zieken huis. Met name de medische staf en de ondernemingsraad hebben de indruk dat directeur Rutgers in de besprekingen met Schie- land te weinig oog heeft gehad voor de belangen van de eigen or ganisatie. „De Inspectie Volksge zondheid heeft gezegd dat Holv nog steeds een volwaardig zieken huis is en in niets onder doet voor het Schieland Ziekenhuis," aldus Van der Windt. Een derde punt van kritiek is de interne communicatie. Deze is dringend aan verbetering toe. Verder komt volgens de betrokke nen de kwaliteitszorg op alle afde lingen onvoldoende uit de verf en verdient het functioneren van het managementteam extra aan- Schiedam Ruimschoots vóór de start van de preventiedag bij de politie Schiedam, stonden de eer ste bezoekers al aan de poort. Kwart voor acht was het om pre cies te zijn, toen de eerste Schiedammer zich afgelopen za terdag meldde. En dat alleen om een gestolen fiets weer in eigen handen te krijgen. De politiemedewerkers ontvin gen vanaf tien uur in totaal een kleine duizend bezoekers. Slechts twaalf fietsen werden herkend en aan de eigenaars teruggeven. Daarentegen werden maar liefst 348 fietsen gegraveerd, ter voor koming van diefstal. Ook 82 per sonenauto's kregen een gegra veerd kenteken in de ruiten. Een van de auto's was waarschijnlijk zo van de dealer naar de politie ge reden, want die had pas 6 kilome ter op de teller staan. Verder zijn een fototoestel, vier videocamera's, acht autoradio's en een paardezadel gegraveerd. Wie de dieven op een andere ma nier te slim afwilde zijn, kreeg ge richte preventie-adviezen. In vier gevallen is een afspraak gemaakt voor advies op maat. Ook de Echte Nederlandse Fietsers Bond bracht een aantal adviezen uit. De ongeveer 180 overgebleven fietsen worden aanstaande woensdag tussen acht uur en half vier verkocht aan benadeelden voor slechts een paar tientjes. Vol gens de politie staan dan al rond vijf uur de eerste belangstellen den voor de deur. Immers: wie het eerst komt... dacht. Het bestuur sprak afgelo pen donderdag in een voorlich tingsbijeenkomst voor het perso neel uitdrukkelijk het vertrou wen uit in de directie. „De heer Rutgers is in staat verdere kwali teitsontwikkeling en versterking van de positie van het Holy-zie kenhuis te realiserenDaarnaast werd aangegeven dat niet de di recteur maar het bestuur verant woordelijk is voor een aantal kri tiekpunten betreffende de fusie plannen, het voorzieningenni veau en sluitende begrotingen. Bij mogelijke oplossingen denkt Van der Windt aan versterking van het managementteam, zodat een breder draagvlak en duidelij ke communicatie naar de organi satie onstaat. Van de onderne mingsraad wordt een sterkere be trokkenheid gevraagd. En zowel de medische staf als het bestuur moeten een bemiddelaar aamvij- zen om in overleg te treden met de directeur, zodat de problemen nader kunnen worden geanaly seerd. ..Het voordeel van externe bemiddelaars is dat ze in alle rust de problemen in kaart kunnen brengen. Op een zakelijke manier en zonder gebukt te gaan onder allerlei emoties." Overigens spelen volgens Van der Windt de spanningen rond de ar beidsvoorwaarden van de direc teur geen rol in het conflict. On langs protesteerde het zieken huispersoneel tegen de aanschaf van een directie-auto van 65.000 gulden, gezien de vele bezuinigin gen in de gezondheidszorg. In het antwoord op schriftelijke vragen van de SP en de gemeen teraadsfractie van de SGP/RPF/ GPV schrijft de bestuursvoorzit ter dat de functie van Rutgers de afgelopen tijd dermate verzwaard was door de keuze voor een een hoofdige directie en de op stapel staande fusie, dat het bestuur meende zijn arbeidsvoorwaarden te moeten herzien. Na een oriën tatie bij andere ziekenhuizen, heeft het bestuur ingestemd met de aanschaf van een nieuwe direc tie-auto. Voorprivégebruik van de dienstauto is een betalingsrege- ling getroffen. Rutgers onkosten vergoeding is conform de stan daardregeling van de Nederland se vereniging van ziekenhuisdi recteuren. Zijn salaris is de afgelopen tijd niet verhoogd, alleen trendmatig aangepast. Leerlingen van vijf Maassluise basisscholen speelden afgelopen zaterdag scènes uit hu n meest favoriete kinderboek. Foto Roel Dijkstra Maassluis Boeken lenen, dat kon dit weekeinde even niet in de jeugdafdeling van de Maassluise bibliotheek. Luisteren naar schrijvers kon wel, want de bieb had met het oog op de kinder boekenweekzes auteurs uitge nodigd om stukjes uit hun werk voor te lezen. En voorlezen, zo bleek uit de grote belangstelling, vinden veel kinderen minstens zo fijn als thuis stil met een boek in een hoekje zitten. Om het hele maal echt te maken hadden leer lingen van vijf Maassluise scho len voor bijpassende decors ge zorgd en reuzekijkdozen gemaakt met daarin uitgebeeld een scène uit hun meest favoriete boek. Voor de auteurs (Lineke Dijkzeul. Henk Hokke, Theo Hoogstraaten, Henk van Kerkwijk, Simone Kra mer en Koos Meinderts) was dat een leuke verrassing. Ze waren voor het eerst in de gelegenheid de wereld binnen te stappen die ze zelf hadden geschapen. De Kin derboekenweek blijkt elk jaar weer een evenement. Veel scho len in de omtrek organiseren deze dagen voorleesuurtjes. tentoon stellingen over boeken en ver kleedpartijtjes waarbij de leerlin gen zich mogen uitdossen als de figuren uit hun geliefkoosde boe ken. Wijkgebouwde Blauwe Brug in Schiedam-Noord staat de ko mende woensdagmiddag hele maal in het thema griezelen. Le zen blijft ook in het televisietijd perk populair bij de jeugd, verze kert een medewerkster van de Maassluise bieb. In Maassluis hebben ongeveer 5000 kinderen een abonnement. En. zo blijkt, met lezen kun je niet vroeg ge noeg beginnen. Het jongste lid is negen maanden oud. Schiedams derde sporthal in aanbouw. Door het geraamte heen valt zwembad Groenoord te zien. Schiedam Als alles meezit kun nen handbalvereniging DWS en de-volleybalclub Rijnmond eind december hun intrek nemen in de nieuwe sporthal naast zwembad Groenoord. Drie maanden nadat de eerste paal in de grond is gesla gen zijn de contouren van Schiedams derde sporthal duide lijk zichtbaar. Voor de jaarwisse ling moet het sportcomplex wor den opgeleverd. Er moet nog veel gebeuren maar Jan van Vugt, di recteur van de Dienst Sport en Recreatie van Schiedam, twijfelt er niet aan dat de nieuwe sporthal eind dit jaar in gebruik kan wor den'genomen. Alleen de weers omstandigheden kunnen roet in het eten gooien. „De sportvloer kan pas worden aangelegd als de zogenoemde ondervloer een be paalde droogtegraad heeft be reikt," legt hij uit, die nog maar niet stilstaat bij eventuele vorst perioden die de bouwwerkzaam heden kunnen vertragen. De Groenoordhal, want zo gaat de sporthal heten, wordt geëxploi teerd door DSR. Het horecage deelte komt voor rekening van de sportclubs DWS en Rijnmond. De sporthal is ongeveer de helft klei- Foto Roel Dijkstra ner dan de nabij gelegen Margrie thal en telt vier kleed- en douche ruimtenZaal voet bale lu b Groenoord en de bowlsvereniging 'The Rolling Stoons'hebben zich al gemeld als huurder. Scholen zullen er geen gebruik van maken omdat de nieuwe hal niet centraal genoeg is gelegen. ..Wel jammer." meent Van Vugt. ..want zo mis je een bron van in komsten." Den Haag/Vlaardïngen - Van de vijftien verzoeken om voorlopige voorziening —tijdelijke aanpas sing van de vergunningen die het in Vlaardingen gevestigde European Bulk Services (EBS) bij de Raad van State had ingediend, zijn er slechts vier ingewilligd. EBS (voorheen Frans Swarttouw) vroeg vorige weck bij de Raad van State uitstel om aan bepaalde voorwaarden te voldoen en ver soepeling van andere voorwaar den uit twee vergunningen. Uit de lozingsvergunning die het ministerie van Verkeer en Water staat aan EBS heeft opgelegd, zijn de verplichtingen om het afvalwa ter door een slibvangput en een olie-afscheider te voeren ge schorst. Toegevoegd is de eis om binnen vijftien maanden na het van kracht worden van de vergun ning een zuiveringsinstallatie te plaatsen die hei afvalwater zui vert. Ten aanzien van de provin ciale vergunning in het kader van de wet milieubeheer heeft EBS slechts tot 1 december 1994 uitstel gekregen voor de produktie van een milieu-jaarverslag. Een half jaar later moet ook een rapport op geleverd zijn over de toepassin gen van win dafseher mende voor zieningen. stof afzuigsystemen en een beladingsbalg bij de overslag van stofgevoelige prudukten. Bij het beladen van lichters aan de lichters te iger zal du laatstge noemde systeem, de be ladings balg. direct gebruikt moeten wor den. Sto tb verlast zorgde de alge lopen jaren voor een groot aantal klachten van omwonenden. Schiedam De gemeente Schiedam is in overleg met de vervoersmaatschappijen RET en Westnederland over de mogelijk heid een fietsbus door de Bene- luxtunnel te laten rijden. De Je- neverstad ziet in een dergelijke voorziening de mogelijkheid om het autoverkeer terug te drin gen. Schiedam heeft voorgesteld bus sen op lijnen die al door de tun nel rijden te voorzien van een ruimte waarin fietsen kunnen worden meegenomen. Dat kan door enkele stoelen uit de bus te verwijderen, of door achter de bus een aanhanger te koppelen. Vooral D66 heeft zich in de raads commissie voor verkeer en ver voer sterk gemaakt voor een fietsbus. Raadslid V. Broeke: „in de metro kun je op sommige uren fietsen meenemen. In de trein komen daar ook steeds meer voorzieningen voor be schikbaar. Dus waarom zou het in de bus ook niet kunnen? Touroperators hebben ook al speciale bussen met aanhangers rijden, want fietsvakanties zijn erg populair." Een fietsbus door de Benelux- tunnel zou slechts een tijdelijke functie hebben. In de plannen voor de tweede Beneluxtuiv .1, die rond de eeuwwisseling naast de bestaande tunnel aangelegd zal worden, is ook een buis voor het langzaam verkeer opgeno men. Voor een fietsbus zou volgens D66 zeker belangstelling be staan. Vooral werknemers in de industrie op de zuidelijke Water wegoever die op de noordoever wonen, zouden er gebruik van kunnen maken. Daarnaast kan de bus 's zomers ook een functie hebben voor recreanten die tochtjes maken naar het Brielse meer of de Zeeuwse wateren. De enige verbinding voor het langzame verkeer tussen de bei de Waterwegoevers is momen teel het pontje dat tussen Vlaar dingen en Pernis vaart. Schiedam betaalt mee aan de ex ploitatie van dit veer. Ingebruik name van een fietsbus zou een daling van het aantal passagiers op de pont tot gevolg kunnen hebben. Maandag 10 oktober ROTTERDAM Ahoy'. André Hazes. 20.00u. Doe- iencafé. 't Octet. 22,00u. De Lau rens. Musica Sacra. 20.15u. Ro- town. Remko Visser, 22.00u. Lan taren/Venster. Seminar Animatie, 20.00u. Zaal De Unie. Magie en Kunst: cezaaKGoIclreyer. 20.30u. Dinsdag 11 oktober SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN DC Soenda, Modeshow door de we reldwinkel, 14.00u. d'Oude Stoep. Coast totcoast (funckrocki. 22.00u. MAASSLUIS Koningshof. Concert Adrian SneL 20.00U, ROTTERDAM Lantaren/Venster. Kniertjes Knie. 20.30u. Luxor Theater. Momix Mo dern Dance Company (USA). 20.30u. Dizzy. Gjs Hendriks Quar tet, 22,00u. De Doelen Eind Abend in Wien. 20.15u. Trio Tchaikovski (Rarijsf, 2ü.l5u. Bibliotheekthea ter. Kleur, ruimte en tijd. 20.00u. Zaal De Unie. De Kwestie, 20.30u. Maassluis Politie van het dis trict Waterweg is het anti-crimina- litcitsproject 'Nee bedankt' ge start op de Maassluise basisscho len. Dit betekent dat politie-amb- tenaren speciale lessen gaan ge ven over jeugdcri m i nali teit. De zes preventi el essen gaan on der meer over vandalisme, win keldiefstallen en mishandelin gen. De reeks wordt afgesloten met een bezoek aan het politiebu reau. waar de scholieren een rond leiding krijgen. De politie werkt in dit project samen met bum HALT, die jongeren onder de 18 jaar alternatieve straffen laat on dergaan als ze een strafbaar feit hebben gepleegd. Niet alleen in Maassluis brengt de politie jeugd criminaliteit on jeugd problema tiek onder de aandacht. Ook Hoek van Holland gaat zich. er mee be zig houden. Het project is een ini tiatief van de Utrechtse politie en werd dit jaar overgenomen dooi de collega's uit Vlaardingen. Daar gaat men er in 1995 voorlopig nog mee door. „Wc doen dat." zegt woordvoerder C. Will ems, ..omdat jeugdcrimina liteit nog steeds een groot pro bleem is. Er worden nog altijd door jongeren winkeldu-tstaUen gepleegd, moedwillig verkeers borden of bushokjes vernield en auto's bekrast. Daarom is moer aandacht aan de bestrijding van vandalisme in het distrietsjaar- pi an opgenomen." ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Philadel phia' (al; dag. 11.45-2.15-4.<15- 7.15-9.45. Alhambra 2: The Geta way' (16i dag. 4-6.45-9.30. rns.di. ook 1.15. Calypso 1:'Forrest Gump' 112'f dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four Weddings and a Funeral' iah dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Schinoler's List': 12;- cag. 2-8. Cine rama 1; 'Natural Born Killers' (16» dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'When a man loves a woman' (el) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3:love trouble" <12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: Beverly Hills Cop III' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: The Flmtstones' tail dag. L. 15-4-6.45-9.30. Corso: Clearanu Present Danger' ;i6stiag 1-3.45-6.30-9.30, tmax Theater: "Blue Planet' (ah cin 2-7. 'Mountain Gorilla' i.aM di. 3. 'Dances with wol ves' uv; dag. iheh.rna.i 8. Venster 1: 'Fresa y Chocolate' 16' cag. S. Ladybird, Ladybird' .16; dag. 10.15. Venster 2: Muesira de Cine Cuba no dag. 7.30. Theo van Gogh's 06' 1161 dag. '10.45. Venster 3: 'Rock rait junkie' 16dag7.30-11.' 1000 Re- sen' (16) dag. 9.15. Venster 4: 'La- dyoird. Ladybird'16; bag. S. 'Frcsa y chocolate' 16) dag, ubeh.maj 1.0.15. Sneak Pre\"ev. ma. 10.15. lumière 1: 'Wolf12) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Lumière 2: Color of Night' (16) dag. 6.45-9.30. ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'WyattEarp' (12) dag. 2-8. Lumière 4: 'The Cli ent" (16; dag. 1.15-4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1