11 Veldsportclubs moeten 70.000 gulden inleveren kent geen pardon bij R «gassets: Lm Stichting Nieuw Werk wil nieuwe banen scheppen Minder onderhoud aan velden ter compensatie Sloop in oudste havengebied Autodieven zijn politie te snel af Bewoners rekenen op nieuwbouw naast renovatie in Zuidbuurt róor 'n warme oi Biggetjes in wei gedumpt Hardrijders bekeurd Weer leraar bestolen Puin op straat na ongeluk Sigaretten weg uit tuinhuisje Waterweg Dinsdag I november 1994 Door-MariëtteOlsthobm VlaardingenEen kersvers initia- tief van de*. Rotarydab Vlaardin gen 80 moet langdurig werklozen in Vlaardingen weer aan de slag i helpen. De Stichting Nieuw Werk - start rond de jaarwisseling met ,.een boodschappendienst voor ou- deren,waar plaats is voor negen 2banenpoolersjeugdwerkgaran- 1 bewerkers enklantenvan het GAK De bedoeling is dat de werk- nemers na twee jaar in dienst ko men van de Boodschappendienst Rijnmond, De stichting wil- de groeiende werkloosheid onder jongeren in: de leeftijd van 16 tot 27 jaar be strijden door het scheppen van nieuw werk. Vlaardingen telt zo'n tweeduizend werkloze jongeren, van wie velen langer dan een jaar geen baan hebben. De nieuwe on derneming is erop gericht 'verbor gen werkgelegenheid' op te spo ren en om te zetten in betaalde ar beid. .De initiatiefnemers zijn van me ning dat de bestaande regelingen, zoals het Jeugdwerkgarantieplan -{JWG).-en~Banenpooly-onvoldoen de zijn ora de.harde kern langdu- rig werklozen weer aan het'werk te helpen. „Daar is nieuw werk voor, nodig," stelde-voonitter H. Versluijs gisteren vast tijdens de presentatie, van de plannen. Mo gelijkheden om arbeidsplaatsen te creëren ziet hij op het gebied van milieu, beveiliging en dienst verlening. De boodschappendienst voor ou deren en gehandicapten 'is het eerste project van de stichting, die nog verschillende vervolgini- tiatieven in petto zegt te hebben. De Rotterdamse projectontwikke laar Mar Aalders, die in de Rotter damse deelgemeente Charlois successen wist te boeken met een soortgelijke opzet, deed onder zoek naar de haalbaarheid van het Vlaardingse project. Daaruit bleek dat de doelgroep vaak dage lijks met boodschappentassen loopt te sjouwen en met moeite de afstand van de winkel naar huis kan overbruggen. Koelauto's Voor hen biedt de boodschappen dienst een oplossing-.-Ouderen en gehandicapten kunnen 's mor gens telefonisch hun boodschap penlijstje doorgeven. En de orga nisatie, die zelf de inkoop van de artikelen verzorgt, bezorgt de be stelling met gehuurde koelauto's in de loop van de middag aan huis. Het assortiment blijft beperkt tot drieduizend goederen, waarvan de prijs is te vergelijken met de gemiddelde prijs in de super markt. Bezorgingskosten zijn er amper, alleen voor de krat waarin de goederen worden bezorgd, wordt statiegeld gevraagd. De verwachting van de initiatief nemers is dat in het eerste jaar drie- tot vierhonderd mensen ge bruik zullen maken van de bood schappendienst aan huis. Na drie jaar moet het bedrijf zijn uitge groeid tot een'zelfstandige onder neming en zo'n twintig werklozen aan blijvend werk hebben gehol- pen. De eerste gesprekken met het toe komstige personeel hebben al plaatsgevonden door de Stichting Maatwerk van het JWG en Banen pool. De GMD houdt zich bezig met de selectie van de projectlei der, die onder meer het bedrijf op poten zet. De werknemers krijgen een cursus aan het Plaatselijk Educatief Centrum of de Streek school Rotterdam alvorens zij aan het werk gaan. Het loon dat zij ontvangen is gelijk aan hun uitke ring, met daarbovenop een kleine toelage die wordt betaald door de stichting. Voor de financiering van het pro ject zijn acties op touw gezet die bij elkaar 65.000 gulden oplever den. Samen met een gemeentelij ke bijdrage van tienduizend gul den, subsidie van het Europees Monetair Fonds (EMF) en geld van de bank zijn daarmee alle fi nanciële drempels overwonnen. Wethouder Kool prees het initia tief gisteren tijdens de presenta tie in het stadhuis. „De bood schappendienst sluit, naadloos aan bij de doelstelling van het Vlaardings Werkbedrijf, dat der- gelijke initiatieven wil stimuleren en mede wil helpen ontwikke len." Vlaardingen Het pakket maatregelen om het begrotingste kort van twaalf miljoen gulden in Vlaardingen terug te drin gen treft ook de sportclubs. In 1995 worden de verenigingen geacht opnieuw 70.000 gulden in te leveren. De sport zal ook na 1995 worden aangepakt: 140.000 gulden in 1996 en 210.000 gulden in 1997. De bezuinigingen zouden de sportwereld volgend jaar aanvan kelijk' 210.000 gulden kosten, maar de gemeente is van dat plan teruggekomen. Het grondbedrijf neemt in 1995 de resterende 140.000 gulden voor zijn rekening. Dat verwacht dit bedrag terug te krijgen omdat het aantal velden zal inkrimpen door de op handen zijnde herstructurering. Bij het uitwerken van de structuurschets moet zelfs aan fusies worden ge dacht. Op voorhand is een huurverho ging (rirca 45 procent) van de vel den niet realistisch. Met de - een malige - tariefsverhoging van 17 procent dit jaar hadden de (veld) sportclubs al grote moeite. Zij be sloten zelfs het bedrag aan huur verhoging op een aparte rekening te zetten. Toen de gemeente •dreigde het onderhoud van de vel den te beperken, kozen de clubs eieren voor hun geld. Volgens Teun Goedknecht, hoofd afdeling sport en recreatie, lijkt een nieuwe discussie over beper king van het onderhoud aan de velden een logisch gevolg. „En kele jaren geleden wees een on derzoek uit dat het de clubs prijs- technisch goed uitkwam, dat de gemeente het kwalitatief hoge on derhoud voor zijn rekening bleef nemen. Nu in 1995 weer moet wor den ingeleverd, lijkt de tijd geko men dat de clubs zelf meer doen om de onderhoudskosten terug te dringen," 'Niet leuk' Zover kwam het gisteravond tij dens een vergadering van de veld- sporters in het clubhuis van Voet- Schiedam Gisterochtend is ont dekt dat zondagavond in een-wei land in Kethel een aantal bigge tjes is gedumpt. Eén van de beest jes werd aangetroffen in een tuin aah de Kerklaan. De vondelinge tjes werden door medewerkers van de dierenambulance naar een kinderboerderij gebracht. balclub Deltasport (nog)'niet. 'Na" vele discussies kwam de sectie tot een voorstel om- de noodzakelijke grote onderhoudsbeurt van vel den voor een jaar over te slaan. Voorzitter Krijn van der Zwan van de sectie veldsporten: „Het is niet leuk om opnieuw te moeten inle veren. We denken echter dat het voorstel haalbaar is, Volgens plan worden velden gerenoveerd, die wellicht in het kader van de her structurering over enkele jaren overbodig zijn. Het geringere on derhoud aan. de velden moet de compensatie rijn voor de 70.000 gulden die moet worden ingele verd. We gaan niet zover om het onderhoud van de velden volledig bij de clubs te leggen. We willen eerst de consequenties van de herstructurering en het plan VSS 2000 (een grote omni-sportclub in de Broekpolder) afwachten." Naast een aanslag op, de véld- sportclubs stelt de gemeenté' ver der voor dat het gebruik van de turnzalen 50.000 gulden moet op leveren. Door invoering van een dagkaart voor .het buitenbad van het Kolpabad moet eveneeris een halve ton extra binnenkomen. Het zomerzwemabonnement in de voorverkoop bedroeg dit jaar 39,75 gulden bij een tarief van 3,50 gulden. Bij de invoering van de dagkaart a vijf gulden voor het buitenbad wordt het zomerabon- nement opgetrokken tot 55 gul den. Het enkel badtarief wordt verhoogd naar 3,75 gulden en een tienbadenkaart naar 33,75 gulden. Verder zal volgens het (sport)be- leidsplan van de gemeente in 1995 een sporthal worden gerealiseerd in Holy en zal sporthal Westwijk worden- geprivatiseerd. De 'op brengst' van de hal zal ten goéde komen aan de sport. De subsidie van 34.000 gulden voor vervoer schoolzwemmers zal worden.op- 'geheven. -De negatieve reactie van de nota 'Sport Is Actie' van de NOC/NSF op de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie (VRSR) heeft z'n uitwerking niet gemist. De VRSR is van plan vier keer per jaar een nieuwsbrief uit te bren gen om tot een betere communi catie met de sportclubs te komen. Tevens zal de 'sportraad' thema bijeenkomsten houden. Tenslotte zal jeugdsportsubsidie blijven be staan en niet worden aangewend voor nieuw sportstimuleringsbe- leid. De politie van Maassluis hpeft vanmorgen vroeg weer (brom-)fietsers en een vrachtwagenchauffeurbekeurd omdat de verlichting ^niëtin.ordewas, Erwbrdt deze weken streng gecontroleerd. Foto Dennes van dwWei/Koei oi)kstra - - Êr^éggebrakètgfiD. Syykte ^er-voertuig 'dé h ordeis hébben ptalvac plaafinwot, tróIës.gëSoüaffiriï-TVfèrkéeï^Iófgë- i tódejk'opbmpen?5Hêt:.achtei- -. licht van de Hels te'pot? Het bote-.- kentsonderibeereenprent; - VoordatVtópolitfè tot de coritiolo- acües overging:zyh aDe burgers op :de hoogte gesteld:'-Dé. hele i maand oktober is een grofe-voor- van zijn of haar vervoermiddel in orde te maken. Tegen een gere- 'j .spedaal; rdücëerü bedrag kor. bij s ■hting .-..wordenJ erigerepareenO waarbij wérdjopgètreden; iedere overtre der kreeg de kans de verlichting leerd engerepareerd. Kiem nog iigèpakt Jwordt,.kan peffiientéeri .De politie'controleert .vooral, op -doorgaande routes in de nabij- .heid var, scholen.' Maandagoch tend was de .eerste controle en werden 'direct ai bekeuringen uitgedeeld. Op de Sportlaaiy Westlandseweg en Rozenlaan 1 werden tussen zeven uur er. half acht. tientallen auto's, fietser,, brommers én motoren aan een onderzoek- onderworpen. Bij elf van hen bleek dé yërüchtmg,riiet in orde en wérd het bonnenboek-, :je uit de borstzak getrokken..;. .laan. de controles herhaald. Gc- durendehv-mtigminütenwerdéri.7 één V.achtwagenchiiuifeur, één bromfietser en .vijf fietsers be- keurd. Voorlopig gaat de politie; komende hvee weken elke dag door met de. controles. Daarna wordt steekproefsgewijs 'gecon troleerd fijdens surveillance diensten. Fietsers en bromfieters van 16 tot 48 jaar kunnen respectievelijk eén prent van twintig gulden en dertig gulden per niet juist wer kend licht tegemoet zien. De be-. .•'keuringen'. wordt, kwijtgeschol- den.als .ze.binnén vijf.dagen bij óhetbureau kunnen aantonen dat .huri'.wri!Chtipg,ip..o:de»is,ge- v genjeembnef^ee.vooKhun.ou- ders,waarin-.hénïwordt .ge'som- .meerdietS'teahVd?Jampen te Om de controles bp de jwegge- .bruikers ondérdé; aar.dkht te' brengen worden deze week op •verschillende plekken b Maas- -.-sluis spandoeken 'opgehangen. Ook Hoek van. Holland wordt bij .het verlichtingsproject betrok- ken. Daar 'zijn eveneens span- - doeken opgehangen en begint de politie deze week met controles. Maassluis Tijdens een snel heidscontrole gistermorgen op dé Westlandseweg in Maassluis,, heeft de politie 38 automobilisten op de bon geslingerd omdat ze te hard reden; De hoogst gemeten snelheid bedroeg 98 kilometer per Schiedam In de Streekschool Rijnmond Noord aan de Sint Ii- duinastraat is voor de tweede maal in één week tijd een leraar bestolen van zijn portemonnee. Eind vorige week werd de knip van een leerkracht uit zijn tas ge pikt. Gisteren kwam een collega tot de ontdekking dat zijn porte monnee uit zijn jas was gestolen. De streekschool is niet de enige waar dieven actief rijn geweest. Vrijdag werden uit klaslokalen van basisschool De Taaltuin aan de Thorbeckesingel twee porte monnees weggenomen. Schiedam Een 'gekantelde vrachtwagen heeft gisterochtend rond half zeven op de Vlaardin- gerdijk in Schiedam een flinke fi le veroorzaakt. Door het ongeluk ter hoogte van de oprit van de rijksweg kwam de lading van de oplegger, een flinke hoeveelheid puin, op het wegdek terecht De troep werd later weggehaald door een andere vrachtwagen. Waar door de vrachtauto kantelde is niet bekend. Schiedam—Ondanks verscherpte controles van de Schiedamse poli tie weten inbrekers nog altijd hun slag te slaan op het volkstuinen complex Thurlede, Gisteren werd door een eigenaar van een tuin huisje aangifte gedaan van een in braak. Uit zijn tweede domicile werd een voorraadje sigaretten gestolen. Het ongewenste bezoek kwam afgelopen weekeinde bin nen door een openstaand raam. «sS- c; 1 De oude loodsen van de voor malige scheepswerf en ma chinefabriek A. de Jong aan de Vlaardingse Havenstraat vallen eindelijk ten prooi aan de sloperskogel. Het ge meentebestuur werkt aan een plan voor de omgeving van het oudste havengebied van Vlaardingen, waar de panden al tientallen jaren ge leden werden verworven. Met het Buizengat is de Haven straat de belangrijkste bouw locatie In de binnenstad, waar overigens pas na bo demsanering gebouwd kan worden. Er zit olie en teer in de grond. Scheepstimmer man Hendrick Drop dé Zeeuw bouwde er houten zeilloggers en De Jong had er, tot de ver huizing naar Schiedam, een machinehal. Al jaren dienden de hallen als berging voor plezierboten. Foto Roel Dijkstra Maassluis Pplitie-agentën van de districten Waterwee en Schiedam hebben vanriaeuc.Ver- geefs geprobeerd twee autodie ven te arresteren. Het duo iwérd rond half vier in de Wesselinck- straat te Maassluis aangetroffen in .een auto die' in Maasdijk was gestolen. Op het moment dat de politie een stopteken gaf, ginr het duo er vandoor. Tijdens de achtervolging reed het tweetal op de Mesdaglaan een verkeers- bord omver. Met de hulp van Vlaardingse collega's werd de auto op de Zuidvliet klem gere den. De inzittenden sloegen daarop rennend op de vlucht en "werden niet meer gevonden. An derhalf iüiir later zagen Schiedamse politie-agenten de zelfde Overdachten in - een in Maassluis gestolen! auto rijden. Wederom weid dè achtervolging ingezet, maar dit maal wisten de twee via de Rijksweg A20 te ont komen. Elders in Schiedam liet het duo de auto achter en bleef onvindbaar. Kort daarna werd aan de Parkweg een auto gesto len. Hoewel het niet vast staat, wordt vermoed dat ook dat het werk is geweest van de twee voortvluchtigen. Door Ben van Haren Vlaardingen Hoopvol zijn de le den van het bestuur van de bewo- nersvereniging 720-PLN/Zuid- buurt over de toekomst van hun woningen en hun buurt. Zij ver wachten dat volgend jaar wordt gestart met de lang verwachte re novatie van hun huizen. Sloop van een van de zeventien flatgebouwen vrezen ze niet meer. Wel zien ze de scholen en hun buurtwinkel in de centrale groenstrook tegen de vlakte gaan en daar nieuwe koophuizen ver rijzen. Verder verwachten ze de korfbalvereniging Spirit in de Zuidbuurt als nieuwe bespeler van het oude Cionveld. Tot deze .voorlopige conclusies komt het bestuur na de gesprek ken met vertegenwoordigers van alle Vlaardingse gemeenteraads fracties. Voorzitter A. van Embden: „Wij hadden heel goede gesprekken en hebben de indruk gekregen dat alle fracties positief tegenover ons plan staan en de fiats willen be houden. Na de verhuizing van Spirit zouden op het vrijkomende terrein aan de Geert Grootelaan, na sloop van de gymnastiekzaal naast het veld. eengezinswonin gen gebouwd kunnen worden voor de verkoop. Deze plek aan het begin van de Zuidbuurtseweg ligt zeer gunstig, dichtbij het re creatiegebied. Verder hoorden we dat binnen twee jaar de openbare scholen willen vertrekken naar nieuwbouw op de plek waar nu nog de bejaardenwoninkjes slaan achter de Valkenhof. Iri de groen strook bij onze fiats zou dan ook ruimte vrij komen voor de bouw van koopwoningen. Al die nieuw bouw zou extra geld opleveren om een duurdere renovatie van onze fiats te bekostigen." De fracties buigen zich nog for meel over de nota van de bewo- nersvereniging 'PLN-720 in de steigers! Nu!', maar vertegenwoor digers hebben zich er positief over uitgelaten. De fractie-commenta ren worden er straks in verwerkt. De nota bevat een plan van aan- pak voor de modernisering van de woningen op het gebied van sani tair, verwarming, isolatie en vei ligheid. Daartoe behoort een voor stel voor het plaatsen van nieuwe gevels inclusief deuren en van dubbel glas voorziene ramen. Ver der het aanbrengen van liften bij alle flats en anti-sliptegels op de galerijen. De vereniging heeft een aannemer. OVR uit Rijswijk, ge vonden die het karwei binnen de begroting van 23 tot 27 miljoen gulden kan uitvoeren. Huisbaas Stichting Woningbedrijf Vlaar dingen (SWV) zegt echter door een al jaren oude overeenkomst vast te zitten aan het Schiedamse bouwbedrijf SSN. Directeur C, Bokx van het ook als projectont wikkelaar actieve bouwbedrijf heeft pas nog verklaard vast te houden aan zijn in 1989 met toen malig directeur Melis van het wo ningbedrijf gesloten contract. Zeer vreerad Het bestaan van zo'n overeen komst heeft verschillende raads leden verrast. De*fractie van de kleine christelijke partijen heeft het college van burgemeester en wethouders om opheldering ge vraagd. Woordvoerder C. de Jonge zegt: „Wij vinden het 2ecr vreemd en hebben hier nooit wat van ge weten. Anders hadden we wei naar de consequenties gevraagd bij de overdracht van het gemeen telijk woningbezit aan de Stich ting Woningbedrijf Vlaardingen." Ook R. Molenaar van D66 noemt het merkwaardig. „Vooral het ont breken van een zogenoemde af standsverklaring is zeer onge bruikelijk. Recht op bepaald werk kan natuurlijk alleen verleend worden als de prijs concurrerend is." P. Roovers van de PvdA consta teert: „Het woningbedrijf is door het verleden belast met SSN, maar die kan natuurlijk geen pri- vé-recht hebben waar je niet van af zou kunnen komen. Ik weet overigens niet wat ik moet den ken van de aannemer, waarmee de bewonersvereniging is geko men. Hij is voor mij een onbeken de. Mij viel op, zijn handgeschre ven begroting. Het is me overi gens om het even wie het doet als er maar goed gebouwd wordt, want daar gaat het natuurlijk om." Zijn fractie handhaaft haar eigen plan, net als het afgesplitste VV 2000. Hun plan gaat uit van re novatie van alle PIN-fiats en bij sommige uitbreidingen en luxe voorzieningen. CDA'er C. Oosterom zegt niet te kunnen beoordelen of het bewo nersplan realistisch is. ..Zij noe men een veel lagere prijs dan de veertig miijoen' waarmee mevrouw Theissen van het wo ningbedrijf rekent. Wat moet ik geloven?" De Jonge (RPF) twijfelt aan de juistheid van de opgave van de SWV-directeur: ..Ik erger me aan de houding van het wo ningbedrijf. dat luchtkastelen heeft opgeworpen. Volgens mij maken ze het alleen duurder omdat ze nieuw willen bouwen. Voor de overdracht is door de ge meente met het kostenbedrag van 23 miljoen gerekend. Met wat ren te erbij is dat nu 25 miijoen en daarvoor moet het plan gewoon uitgevoerd worden."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1