Waterweg 15 m 'Bootjes kijken trekt nu eenmaaï' Incident bij presentatie van oorlogsboek UK Denksporters zien eindelijk droom in vervulling gaan Vlaardingen en Schiedam zoeken het water op De nieuwe luizen Lees- en luisterhoek Eerste expositie in De Groene Luiken Jonge acteurs nodig voor film Wat doe je met moderne kunst? Handboek voor verlening bijstand genda Rotterdams Dagblad 2-' november'1994 In de Vlaardingse gemeenteraad zijn de kaarten opnieuw geschud. De PvdA'ers John Ranshuijsen en Leo ten Have, eerder uit de fractie gegooid, zullen geroyeerd worden, heeft de ledenvergadering beslo ten. John en Leo hebben nu een eigen fractie gevormd onder de naam W2Ö00. Moeten we daar blij om zijn? Ja, ik vind van wel want sinds het vertrek van Remi Poppe naar het Haagse pluche is de Vlaardingse gemeenteraad er beslist saaier op geworden. Je kunt zeggen watje wilt over die Poppe: hij is een dema goog en zijn maatschappijvisie is ontleend aan een zwart-wit B-film, maar hij was de luis in de pels van de raad. Zonder hem waren raad en college allang in een 100-jarige slaap gesukkeld. Bovendien had hij uitstekende contacten in het maatschappelijk veld en ambtenarenapparaat. Als het Vlaardingse stadskantoor lekte, was Poppe de kraan. Ambtenaren die een misstand aan de kaak wil len stellen weten namelijk dondersgoed dat je daarvoor niet bij de traditionele politici moet zijn, want die angsthazen lopen altijd als eerste naar hun wethoudertje. En dan wordt de zaak weggeachterka- merd en weggenotaad. Maar Poppe stelde zo'n misstand publiekelijk aan de orde. Hij gesel de het college met schriftelijke en mondelinge vragen. Hij dwong zijn mede-raadsleden te stoppen met neuspeuteren en eens over straat te lopen om te zien hoe het papieren Vkardingen er in werke lijkheid uitzag. Toegegeven, soms zat hjj er faliekant naast, maar vaak genoeg schoot hij pijnlijk nauwkeurig in de roos. Sinds Poppes vertrek is die rol vacant en het duo John en Leo lijkt mij de aangewezen kandidaat om de opengevallen plaats in te ne men. Met name John heeft hetzelfde ruwe bolster-blanke pit, grof- primitieve, arbeideristische en tüsje dictatoriale gedrag als Poppe. Ook hij heeft een huid als een olifant, een muil als een leeuw en de tanden van een pitbull. Die heb je wel nodig in de politiek, waar jak halzen achter elke pilaar op de loer liggen. En daarom benoem ik John tot Enige en Echte Luis in de Pels van de Vlaardingse Politiek met Leo als slippendrager, want die is niet onge nuanceerd genoeg voor die functie. Dus John, geef ze van katoen, daar aan de Markt. Laat ze alle hoeken van de raadszaal zien. En leg en passant even uit, waar dat tekort van twaalf miljoen vandaan komt, datje als wethouder van financiën hebt achtergelaten. DICK VAN DER LUGT Schiedam In het bibliotheekfiliaal op het Dr. Wibautplein wordt vrijdag 4 november door wethouder Wiegman een lees- en luisterhoek voor kinderen geopend. In de lees- en luisterhoek zijn boeken en bandjes in de Ne derlandse en Turkse taal aanwezig. De verhalen kun nen worden beluisterd met koptelefoons en tegelij kertijd kan mee worden gelezen in een bijbehorend boek. Het nieuwe onderkomen is ontwikkeld om de leescultuur, taalontwikkeling en het lees-, luister- en kijkplezier te stimuleren. Het is bestemd voor kinde ren van 4 tot 9 jaar, waarbij speciale aandacht uitgaat naar kinderen in een achterstandsituatie. De lees- en luisterhoek is een project van de Gemeentelijke Openbare Bibliotheek in samenwerking met het On derwijsvoorrangsbeleid. Vlaardingen In het AanloophuisJD&Grcene Luiken aan de Oost- havenkade 8 is de hele maand november werk te zien van de Schiedamse kunstenares Marja Wijnhorst. Net als bij eerdere exposities in Vlaardingen staan ook nu weer vogels centraal in haar werk. Haar aqua rellen bevatten figuren en symbolen uit oude cultu ren. Marja Wijnhorst is de eerste kunstenares die ex poseert in het Aanloophuis. Het ligt in de bedoeling om steeds wisselende tentoonstellingen te organise ren. De Groene Luiken is dagelijks geopend van 14.00 tot 17.00 uur en daarnaast op woensdag, don derdag en vrijdag vanaf 11.00 uur. De Stadsgehoorzaal is op zoek naar jonge acteurs die in een film willen spelen, waarin een beeld wordt ge geven wat er achter de schermen van het theater ge beurt. Het is de bedoeling dat de film de komende twee jaar op basisscholen wordt vertoond als voorbe reiding op een bezoek aan het theater. Meisjes en jongens tussen 8 en 12 jaar, die goed toneel kunnen speien, geduldig zijn en over veel vrije tijd beschik ken, kunnen zich aanmelden voor een screentest. Zij moeten dan voor 20 november een brief sturen met hun gegevens en pasfoto en eventuele ervaring naar: Harlekino Jeugdfilm, ta.v Rob VoorbachDuifstraat 20, 3136 XH Vlaardingen. Voor meer informatie: 4742242. De kunstuitleen Maassluis doet zaterdag 5 november mee aan de Dag van de Kunstuitleen. In het Ge meentemuseum wordt deze dag extra andacht be steed aan de tentoonstelling Moderne Kunst, wat doe je ermee... De zeventiende eeuwse schilders als Frans Hals, Vermeer en Rembrandt schilderden een ruimtelijke illusie. Door technisch vernuft wisten ze een beeld van de wereld te scheppen dat bijna echt was. In de twintigste eeuw kwamen er kunstenaars die dat bewust niet deden. Door de traditie van het realisme los te laten kwamen andere mogelijkheden naar voren. Het ging er niet meer om iets na te schil deren, maar om iets toe te voegen aan de dingen die er al zijn. Het schEderij, of het beeld, is zichzelf. De kunstenaar heeft vanuit zijn idee of gevoel iets nieuws gemaakt. Hij heeft zijn eigen interpretatie gegeven aan de werkelijkheid. Hij is vrij om te kie zen hoe. en met welke middelen hij zijn interpretatie zichtbaar maakt. Hoe dit gegeven door zeventien he dendaagse kunstenaars wordt opgezet is nog tot 14 december te zien op de tentoonstelling 'Moderne kunst, wat doe je ermee...' in de Kunstuitleen Maas sluis. Zuiddijk 16, geopend dinsdag tot en met zon dag van 14.00 tot 17.00 uur Het college van Maassluis heeft in 1993 richtlijnen vastgesteld die by gemeentelijke besluiten inzake de verlening van bijstand als leidraad dienen. Op deze richtlijnen zijn afgelopen week enkele aanvullingen en wijzigingen aangebracht. Het geheel is gebundeld in een handboek interne richtlijnen inzake verlening bijstand. Dit boek ligt voor belangstellenden ter inza ge bij de receptie van de sector welzijn en bij het in formatiecentrum in de hal van het stadhuis. Redactie Waterweg: Jelie Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jan Rozendaal Vlaardingen/Schiedam De draagvleugelboot van de Spido zoeft over de Nieuwe Waterweg. Op de oever van Vlaardingen spelen gezond-blozende kinderen in de groene tuinen van de woning van hun ouders. Mooie huizen zijn het. Verderop wat dure appartementencomplexen, voordat er bedrijfsgebouwen opdoemen. Schone bedrijven. Het is opletten geblazen want op eens doemt de grens met Schiedam op. Daar stonden vroeger de enorme loodsen van scheepswerf Wilton Fijenoord. Nu noemen ze dat Vyfsluizen en aan de voet van Tweede Beneluxtun- nel en metrostation staat een ver zameling van keurige bedrijven. Veel auto's op de parkeerplaat sen; veel werkgelegenheid dus (weer). Een pleziertochtje over de Nieu we Waterweg langs Vlaardingen en Schiedam, ergens in het begin van de volgende eeuw, zoals Kees van der Windt en Bart de Leede willen dat het eruitziet. De beide wethouders hebben onlangs af spraken gemaakt om samen een onderzoek te verrichten voor her structurering van de rivierzone. Schiedam en Vlaardingen doen dat samen omdat dat goedkoper is en omdat de havengebieden van de twee gemeenten in elkaar overlopen. In eerste instantie zou ook Maassluis meedoen, maar omdat die gemeente meer inzet op een recreatieve ontwikkeling is daarvan afgezien. Het vloeit voort uit het project ROM-Rijnmond; 'versterken van de mainport en verbeteren van het woon- en leefmilieu'. Het Schiedams-Vlaardingse project is één van de 48 initiatieven. Dat de beide gemeenten moeten samen werken staat voor Van der Windt vast: „Neem onze plannen voorde bouw van een zwavelverwer- kende procor-installatie op het EBS-terrein in Vlaardingen. De actie daartegen is begonnen in Schiedam. Daaruit blijkt dat je steeds meer met elkaar te maken krijgt. Stof en lawaai stoppen niet op de gemeentegrens." Versterking Overigens hebben de twee wet houders niet dezelfde plannen. Voor Vlaardingen is de belang rijkste inzet dat de stad oprukt naar de rivier; in Schiedam gaat het vooral om het terugdringen De wethou ders Van der Windt van Vlaardingen (links) en De Leede van Schiedam óp de Benelux- tunnel: 'Stof en lawaai stoppen niet op de ge meenteg rens.' FotO Dennes van der Wel/Roel Dijkstra van de mEieu-overlast en verster king van de economische functie. Van der Windt: „De ontwikkeling van de rivierzone wordt heel be langrijk voor Vlaardingen. Onze rivierfront is heel slecht ontwik keld. Het contact tussen stad en rivier moet beter worden. Het ge zicht van Vlaardingen moet naar het water komen te staan." Dat het 'gezicht van Vlaardingen' dan recht op de raffinaderijen kijkt, weet de milieu-wethouder als geen ander. „Maar dat is juist de opgave in het ROM: een beter evenwicht tussen milieu en wonen aan de ene kant, en economie aan de andere kant. De raffinaderijen aan de overkant zijn allemaal toe aan nieuwe in vesteringen. Wij gaan ervan uit dat dit qua geluids- en stankover last een enorme winst op zal leve- Van der Windt denkt dat de men sen staan te trappelen om aan de Vlaardingse kust te gaan wonen. Hij wordt daarin ondersteund door De Leede: „De woningen aan het Hoofdplein in Schiedam gin gen als zoete broodjes. Er moes ten heel behoorlijke prijzen voor worden betaald, maar bootjes kij ken trekt nu eenmaal." En Van der Windt: „In Vlaardin gen zijn de wachtlijsten voor de huurwoningen aan de Maasboule vard kolossaal." Uitgebouwd Schiedam is aan de oevers wel zo'n beetje uitgebouwd. Behalve recreatie - De Leede wil ook een vorm van recreatie creëren op het voormalige Wilton-terrein- wE Schiedam vooral gaan kijken hoe de bedrijfsterreinen beter kun nen worden ingericht. „Belang rijk daarbij is het binnenhalen van werkgelegenheid, maar ook de onderlinge samenhang. Bedrij ven die elkaar dwars zitten moe ten uit elkaar worden geplaatst. Ik denk bijvoorbeeld aan een be drijf dat veel stof met zich mee brengt en nu naast een spuiterij zit, daar moeten we wat aan doen. En de bedrijven die de meeste overlast veroorzaken, moeten zo ver mogelijk van de woningen ko men." Het zijn vele miljoenen guldens verslindende operaties, die er niet zo maar even tussen neus en lippen op een maandag middag doorheen kunnen worden gejaagd. Inmiddels hebben Van der Wmdt en De Leede aan de Heidemij de opdracht gegeven een plan van aanpak op te stellen. Door Sander Sonnemans Schiedam Het idee werd al acht jaar geleden geboren. De bridge- en schaakfanaten Jos van den Dool en Hans van Leeuwen wil den een denksportcentrum op po ten zetten. Ze waren werkloos en zagen daarin de kans aan de slag te kunnen. Maar tegenwerking van de gemeente, gebrek aan fi nanciële middelen en het ontbre ken van een geschikt pand stel den de verwezenlijking van de lang gekoesterde wens enkele ja ren uit. De denksporters zaten echter niet stil. Ze vonden een baan, spaar den een aardig bedrag bij elkaar, liepen bij toeval tegen een leuk pand aan en gingen aan de slag. Het resultaat: een schitterend za lencomplex waar bridgers, scha kers en dammers naar hartelust hun hobby kunnen bedrijven. Denksportcentrum Brandersstad, het eerste in het Waterweggebied, wordt komend weekeinde, ge opend. De Schiedammers zullen deze da gen nog bergen werk moeten ver zetten. Waar eens aan de Boter- straat discotheek Cartouche en la ter het Italiaanse restaurant Arco Benelo waren gevestigd, is de ver bouwing immers nog in volle gang. Als het straks klaar is kun nen de denksporters die er over de drempel stappen, rekenen op professionele begeleiding, dage lijkse activiteiten en vooral veel toernooien. Een succes wordt het, daar twijfelen Van Leeuwen en Van den Dool niet aan. „Het is sowieso m ons voordeel dat we de enige zijn in onze re gio," is Jos van Leeuwen, in het plaatselijke schaak- en bridgecir- cuit zeker geen onbekende, hoop vol gestemd. „Daarnaast is het zo dat de denksporten almaar popu- Jos van den Dool (links) en Hansvan Leeuwen aan één van de ve le bridge-ta- fels: 'denk sporten wor den almaar populairder.' Foto Dennes van derWei/Roe! Dijkstra lairder worden. Mede als gevolg van de schaak- en bridgecursus- sen die de AVRO op televisie gaf, is het aantal beoefenaars van die sporten aanzienlijk gestegen. De bridgebond, om maar een voor beeld te noemen, is in zes jaar tijd gegroeid van 71.000 naar ruim 95.000 leden en daarmee de snelst groeiende sportbond van Neder land." Van den Dool: „Denksport centra blijken in de praktijk ook een commercieel succces. In Ne derland zijn al ruim twintig flore rende denksportcentra. Alleen al in het district Den Haag zijn er al vijf. Ons centrum wordt het eerste in het Waterweggebied. Aange zien de Schiedamse schakers en dammers redelijk aan de top zit ten en de bestaande verenigingen goede en goedkope onderkomens hebben, komt bij ons voorlopig de nadruk op bridge te liggen. Bridgers vormen een grote groep en zijn veel buiten hun vaste club avonden actief. Schakers en dam mers hebben meer behoefte aan af en toe een toernooi of een vrij blijvend avondje snelschaken." Plannen heeft het tweetal genoeg. Een bridgecompetitie, schaak middagen voor werklozen, senio renavonden voor de wat minder fanatieke bridgers en bridgecur- sussen voor beginners. Vóór het geven van de cursussen zijn da mesinternational Martine Ver beek en de regionaal bekende Paul Fokkelman als docenten aangetrokken. Ook het organise ren van evenementen onder aus piciën van de bridgebond en toer- nooien, veel toernooien, worden in het eerste jaar op het program ma gezet. Eén ding is duidelijk: Van Leeuwen en Van den Dool pakken het groot aan. „We gaan inderdaad niet half slachtig te werk," legt Van den Dool (37) uit. „Het is ook de bedoe ling dat Hans als fulltimer gaat werken in het denksportcentrum. Dat moet ook wel, want met de op brengsten van de bar moeten we onszelf kunnen bedruipen. Daar om hebben we elk weekeinde een denksportcafé. Kan men in ont spannen sfeer een potje dammen of schaken, of gewoon voor een praatje langs komen." Overhand Bridgen krijgt dus de overhand m denksportcentrum Brandersstad. De activiteiten behelzen het eer ste jaar cursussen, zogenoemde top-integrale toernooien met geldprijzen en bridge-instuiven. Toch wordt ook aandacht ge schonken aan jeugdschaken. Vol gens Van den Dool en Van Leeu wen telt Schiedam nauwelijks jonge schakers, terwijl er in Ca- pelle aan den IJssel en Spijkems- se honderden actief spelen. In overleg met de Schiedamse schaakverenigingen wil het twee tal die denksport bij de jongeren populair maken. Denksportcentrum Branders stad is gevestigd aan de Boter- straat 6 in Schiedam en wordt zaterdag5 november officieel ge opend. Daarna worden belang stellenden tot en met 12 novem ber in de gelegenheid gesteld gratis kennis te maken met de activiteiten die het denksport centrum te bieden heeft. Door Ben van Haren Vlaardingen - Er ging een schok dooT de Oude Hal van het stad huis gistermiddag. „Gênant," riep een van de ongeveer 150 genodig den onverwacht luidkeels. Het gebeurde toen drs. Klaas Kor- naat bekendmaakte wie hij had uitgekozen om de eerste exempla ren van zijn boek over Vlaardin gen tijdens crisis, bezetting en be vrijding te overhandigen. De auteur reageerde prompt: „Het gaat me niet om ze aan te wijzen als de twee grootste hei den, maar om een blijk van erken ning voor hun integriteit en hun bescheidenheid over de eigen rol bij het geven van informatie." Het incident tijdens de presenta tie yan 'De schok van het onbe kende' is typerend voor de inhoud van het boek. Veel sluiers worden erin opgelicht van gebeurtenissen tussen 1940 en 1945, maar ook worden nieuwe vragen opgeroe pen, Komaat raadpleegde 100 tot 150 mensen en toetste de, soms te genstrijdige, getuigenissen aan archiefmateriaal. J.J. Dubbeldam, oud-gemeente- raadslid, riep gisteren zijn onge noegen uit over de overhandiging van het boek aan oud-politieman C.A. van Eendenburg, met wie Komaat gesprekken heeft ge voerd. Dubbeldams vader was gemeen teambtenaar voor en tijdens de bezetting en Van Eendenburg po litieman, eerst in Vlaardinger- Ambacht en na de annexatie in Vlaardingen. Na de oorlog werd Dubbeldam sr uit zijn functie ge zet door een zuiveringscommis sie, waarvan ook Eendenburg deel uitmaakte. Historicus Komaat noemt in zijn boek die commissie voorzichtig 'niet al te slagvaardig' en spreekt het vermoeden uit 'dat de top van ambtelijk Vlaardingen Dub beldam, een lastige klant die geen gezag aanvaardde, gewoon kwijt wilde'. Hij citeert ook de gisteren opstan dige zoon van deze om zijn 'vloei end Duits' op het stadhuis belang rijk geworden Dubbeldam: „Ik weet dat mijn vader goed werk heeft gedaan. Veel Vlaardingers kwamen hier aan de deur omdat ze wisten dat Dubbeldam wel wat kon regelen. Maar voor hoge jon gens was hij gevaarlijk geworden, hij wist maar al te goed wat een lafaards het allemaal waren ge weest." Opvallend genoeg laat Komaat deze quote volgen door de verras sende conclusie, die politiecom missaris Kramer acht maanden na de bevrijding trok: „De publie ke opinie heeft zich hier niet, zo als verwacht was, tegen de politie gekeerd." In strijd met het oorspronkelijke programma kwam de auteur van het ruim 200 pagina's en zeer veel foto's teUende boek pas tot zijn presentatie nadat burgemeester Stam het eerste exemplaar had overhandigd aan Koos Postema. Stam verraste hierbij zijn gehoor met de mededeling, dat de Stich ting Nationale Gedenkdagen in 1995 weer een musical wil laten uitvoeren zoals in 1990 gebeurde met 'Kantje Boord' en waarvan het succes voor het startkapitaal zorgde om een gedegen boek over Vlaardingen in oorlogstijd te laten verschijnen. Wie dat moet uitvoe ren is nog onduidelijk. Het, overi gens niet aanwezige, Vlaardings Musical Gezelschap heeft al de bewerking van een tweede boek van Jaap Kolkman 'De zee is mijn- land' in studie genomen. Postema, na het bombardement op Rotterdam naar de Nassaulaan 36 in Vlaardinger-Ambacht ver huisd, haalde herinneringen op aan zijn onbezorgde kindertijd op straat en op de Vaart, aan het ver zamelen van scherven na een bombardement en aan zijn teleur stelling over de heropening van de Ligthartschool na de bevrij ding. D. Doorduijn, die zeer actief is geweest in het plaatselijke ver zet en gisteren naast politieman Eendenburg een boek kreeg uit gereikt. constateerde aan het slot van de bijeenkomst, dat Kornaat diep in de moeilijke materie was gedoken. Hij feliciteerde de na de oorlog geboren historicus-publi cist met het resultaat. Dat verschijnt in de zomer van 1995. De beide wethouders ver wachten dat 'ergens in '96' be kend is wat er kan. Ook financieel gezien, waarbij bedrijfsleven en de ministeries van Economische Zaken en VROM met grote schep pen geld over de brug moeten ko men. Het geschetste boottochtje met de Spido duurt dus nog wel even. „Het ROM-project loopt tot 2010. Daaraan moet je denken." aldus De Leede. Woensdag 2 november VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Cuadro Flamen co, 20.15u. Bibliotheek Holy. Foto- expositie Joke Plat (f m 30 novem ber). Centrale bibliotheek. Exposi tie Amateur Fotografen Vereniging Vlaardingen (l/m 30 november) ROTTERDAM De Doelen Russisch Staats Symfo nie Orkest, 20.15u. Zaal De Unie. Confrontaties V: SchönbergKvvartet, 2O.30u. Nighttown. Mistyin Roots, 21.00u. Nighttown TheBasement. Stiltskm. 21.00u. Café Floor. He- leen Live m Café Floor, 21.3Cu. Theater Zuidplein Gr.z. Tineke Schouten, 20,15u. Kl.z. De Val. 20.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Virginia Woolf, 20.15u. KLz. El Cimarron. 20.30u. Lantaren/ VensterStudio.ZureMelk,21.00u Conservatorium. Openbare lezing en concert over Indiase zang, n.n.b. Popular. Romeo Delta, 20.00u. Donderdag 3 november VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. FranctsGoya (gi taar) en Peter Weekers (panfluit). 20.15u. Slrver (film), 14.00 en 20.30u, Zonnehuis. Bazar, 19-OOu. Sportpark Vijfsluizen. Postzegel- ruilbeurs, ll.OOu. MAASSLUIS Openbare bibliotheek. Literaire avond met Joost Zwagerman, 20.30u. ROTTERDAM De Laurenskerk. Middagpauze- concert, 12.45u. ROTTERDAM Alnambra Riksbioscoop: 'Addams Family 2' (12) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Wolf' (12) dag. 4-6.45-9.30. Calyp so 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15- 5-8.30. Calypso-2: 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso 3: 'Priscilla' (16) cfag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'When a manlo- vesa woman' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Baby's Day Out' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'I Love Trouble' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'The Flmtstones' (al) 1.15-4-6.45. 'The Client* (16) dag. 9.30. Corso: Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15. ImaxTheater: 'BluePla- net' (al) do.t/mzo. 2-4. 'Yellowstone' (al) do. 1-3-7, wo. 3-7. 'Dances with wolves' (al) wo., do. 8. Venster 1: 'Fresa y Chcolate' (16) dag. 8- 10.15. Venster 2: De rand van Euro pa. Ierland dne korte films met 'Into the Abyss', do. 7.30. 'Vacas' wo. 7.30-9.30. Venster 3: 'Rock roll j un kie' 16) dag. 10Ven ste r 4; 'La dybird, ladybird' (16) dag. 8-10.15. Lumière 1: 'The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30,Lumière2: 'Cle ar and present danger' (16) dag. 1- 3.45-6.30-9.30. Lumière 3: 'Color of Night' (16) dag. 6.45-9.30, tlo. ook 1.15-4. Lumière 4: 'Natural Bom Killers' (16) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.15-4. Rex: 'Sex Corrup tion' (18) dag.vanaf 12 doori.voor- stellmg. Thalia: 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimelyntje' za.zo.wo. 1.15. Ld* mière 3: 'DeArrstokatten'za.zo.wö. 1.15-4. Lumière 4: 'Jungle Jack'za .zo.wo. 1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2