School moet veilige plek zijn A Uitkeringsfraudeur tilde staat voor ruim twee ton Ouderavond moet pesten uit taboesfeer halen Werkzoekende hoeft straks maar bij één loket aan te kloppen jgenda Spektakel op de Kwakeïweg Stillevens bij Artoteek Wandeling Broekpolder Lunchconcert door Rebel Workshops bij Creatief Centrum Rotterdams Dagblad Donderdag 3 november 1994 Wie komt er ooit in de Duifpoider? Wie weet in hemelsnaam waar de Duifpolder ligt? Ik heb het kennissen gevraagd uit Maassluis, Vlaar- oiogen en Schiedam. Eén wist het: hij is een zondagsfietser en mag er graag op uittrekken in Midden-Delfland. Dan verlaat hij Kethel via de Harreweg, baant zich langs de knotwilgen een Woudweg richting Vlaardinger Vaart en kiest daarna uit verschillende mogelijkheden: naar Schipluiden, een stukje afzakken om ter hoogte van De Fuut de Broekpolder in te komen, of overvaren. Een heel leuke route was via het Sommeer en de Vlietlanden, waarna je met het voetveer op de Kwakeïweg belandt. Daar, weet hij, is de Duifpolder. Wie komt daar ooit? Een handjevol boeren. Glastuinders. Bewoners, En de recreanten die van het voetveer gebruikmaken. Alles bij me kaar zo druk. datje je er in niemandsland waant. De Delftse hoog bouw lijkt er verder weg dan wanneer je vanuit Vlaardingen-Holy of Schiedam-Spaland de polder overziet. Die Kwakeïweg is zo stil, dat lieden die hei gemene belang voor ogen hebben ervan alles kunnen uithalen. Het gemeentebestuur van Maasland liet eerder al de moord toe op het bomenlaantje naar de Maasdijk, waar nu het bedrijvenpark Col- dcnhove komt. Die hele bestemming is verkeerd, want het verstoort de ecologische zone die zou kunnen ontstaan tussen het Hoekse strand, het Staeldumse Bos, de Ora.ijeplassen, Midden-Delfland, de Ackerdijkse Plasjes bij Overschie en het Groene Hart van Holland. Dat Coldenhove ligt heel vervelend in de weg, en al even rampzalig was de verwoesting van de monumentale bomengalerij langs de rou te naar de Steendijkpolder. v Een nieuwe bomcnmoord gaat de bevolking te ver. Men komt in op stand. _nu langs dat godvergeten Kwakelweggetje in de Duifpalder zon 250 wilgen, essen en eiken omgehakt dreigen te worden. De Kwakeïweg heeft door de reconstructie al veel van zijn landschappe lijke karakter verloren, maar nu is tot overmaat van ramp het talud een halve meter te veel opgehoogd, waardoor de bomen te diep staan -•en weg moeten! Terecht komen er protesten tegen zo'n achterlijk plan. De Maasïandse oud-wethouder Piet Houtenbos (what's in a name?) kwam er te laat achter dat het transportcentrum Coldenhove ver keerd was geprojecteerd. Nu weer het spektakel op de Kwakei. Er schijnen pientere mensen in Maasland te wonen, maar goede be stuurders kiezen kunnen ze niet. Tot in Vlaardingen en Schiedam hebben fietsers er last van. En overigens ben ik van mening dat Maasland. Maassluis. Maasdijk en Hoek van Holland tot één ge meente moeten worden samengevoegd, dan wordt het misschien nog wat. KOR KEGEL Het thema van de vijfde nationale Dag van de Kunst uitleen is stilleven. In dit kader zijn er bij de Artoteek Schiedam stillevenpakketjes te koop voor een tientje per stuk. De inhoud blijft geheim, de voorraad is be perkt. Ook staan er diverse eetbare stillevens klaar. Iedereen kan hieruit een hap nemen. Tenslotte is een expositie ingericht met stillevens uit de collectie. Deze kunnen worden gereserveerd. De Artoteek is tijdens de Dag van de Kunstuitleen langer geopend: van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuwe le den die alvast een abonnement voor 1995 nemen, le nen gratis tot_l januari. Elke vijfde nieuwe lener krijgt één cadéau'tieTVob'FtêlaaTingeleverde werken wordt geen boete berekend. Door Mariette Olsthoom Vlaardingen Cynthia is dik, draagt een uilebril en wordt al tijd als laatste gekozen met gym. Mark loopt op schoenen van de Bristol en is het pispaaltje van de klas. En dan Saskia, de studiebol van de groep, die laat iedereen links liggen. Basisschool De Singel in deVlaar- ten echt een probleem gaat wor- dingse wijk Holy wil het onder werp pesten door middel van een ouderavond op dinsdag 8 novem ber bespreekbaar maken. „Pesten heeft jarenlang in de taboesfeer gezeten," zegt directeur Henk Ro- bers. „Ouders van pesters zie je hier bijvoorbeeld nooit. Confron teer je hen met het pestgedrag van hun kind. dan is hun eerste reactie: dat kan niet. 'Mijn kind doet zoiets met'." Uit het eerste grote pestonder- zoek van twee jaar geleden bleek dat zo'n 385.000 kinderen regel matig tot vaak worden gepest op school. Dat zijn gemiddeld twee a drie kinderen per klas. Gepeste kinderen kunnen vaak niet van zich afbijten. Of ze zijn dik, hebben een bril of dragen 'foute' kleding. Pestkoppen heb ben een grote mond of zijn juist zelf een probleemgeval. Ze leiden de aandacht van zichzelf af door een ander als slachtoffer te kie zen. Niet dat ze op De Singel dagelijks telefoontjes krijgen van veront ruste ouders van gepeste kinde ren. Nee, de ouderavond is meer bedoeld om te voorkomen dat pes- den, zegt Vera Kalf van de ouder raad. Tijdens de bijeenkomst worden ouders geïnformeerd door Marja Bos van de Stichting Spel- en Opvoedingsvoorlichting over pestgedrag en wat de school eraan doet. Robers: „School moet een veilige plek zijn. Ouders moeten weten dat wij openstaan voor pro blemen tussen leerlingen en dat we als team naar een oplossing zoeken. Bijvoorbeeld door middel van gesprekken met de ouders en de kinderen." Ouders Vera Kalf: „Ouders hebben een belangrijke rol in het signaleren van pestgedrag. Het probleem se rieus nemen is een tweede." Een foute aanpak is volgens haar als ouders van het gepeste kind direct contact opnemen met de ouders van de 'daders'. Dan wordt het een emotioneel beladen ge sprek dat slechts aan beide kan ten irritatie oproept. Een onafhan- v«liik persoon op school is vol gens Kalf de aangewezen persoon om te bemiddelen in het conflict. Veel gepeste kinderen kijken wel Pesterijen op schoot kunnen ernstige gevolgen hebben: 'Dan is het ineens allemaal niet zo leuk meer.' Archieffoto Rotterdams Dagblad uit om thuis te vertellen dat ze worden getreiterd. Stel dat hun ouders naar school stappen, dan zijn ze helemaal de pineut. Veel pesterijen blijven zo verborgen, weten leerkrachten Ronald Vos (groep 5) en Merel Hogerseyl (groep 8). Bovendien wordt er vaak na schooltijd gepest of op het school plein. Bijna nooit in de klas. Ronald Vos heeft een leerlinge in de klas die werd opgestookt een ander te pesten. Daar had zij hele maal geen zin in en vertelde het hele verhaal aan haar ouders, die in paniek raakte en overstuur contact opnamen met school. Daar hadden ze totaal niks in de gaten gehad. Vervolgens legde Vos zijn klas het verhaal voor. Wat doe je als jou zoiets zou overko men? Iedereen reageerde veront waardigd, behalve de pesters, die hielden zich verdacht stiL De pes terijen hielden vanzelf op en bin nen korte tijd waren de betrokken leerlingen weer vriendjes. Of neem dat meisje uit groep 8, dat buiten de groep valt. Als Merel Hogerseyl aan haar waagt wat ze daarvan vindt, haalt ze onver schillig haar schouders op. Het kind sluit zichzelf af en de leer kracht kan niet tot haar doordrin gen. Om haar leerlingen te laten voe len hoe kwetsend pestgedrag kan zijn, houdt ze daarom klasge- sprekken. Daarin vertellen de kinderen over huii eigen ervarin gen met pesten. Sommigen zijn zelf weieens slachtoffer geweest vanwege een bril, beugel, of puist jes. Ze bekenden dat ze daar dan een nacht van wakker hadden ge legen. Pesten is stom, vond ieder een achteraf. Ze leest ook voor uit een boek over pesten op school, zodat haar leerlingen zich in kun nen leven in de rol van zondebok. „In het begin hadden ze leedver maak, totdat ze inzagen dat peste rijen ook ernstige gevolgen kun nen hebben. Dan is het ineens al lemaal niet zo leuk meer." Vlaardingen Samen met de Groenservice Zuid-Holland heeft het recreatieschap Midden-Delfland een herfstwande- hng uitgezet in het recreatiegebied De Krabbeplas en de Broekpolder. Op zondag 6 november kunnen wan delaars kiezen uit twee tochten: een van vijf en een van tien kilometer, De start is tussen 11.00 en 15.00 uur vanaf de parkeerplaats bij het Paviljoen De Krab beplas. Om 14.00 uur wordt er eveneens een natuur- excursie gehouden onder leiding van een gids. Door Jelle Gunneweg Vlaardingen Huiswerkbegelei der, (hulp)conducteur in het open baar vervoer, assistent bij (sport) .evenementen, klusjesman bij ver huizingen o£*toezichthouder bij 'stations Het is zomaar ,réèn greepSnLneti overzicht aan nieuwe" banèn dié de gemeente Vlaardingen in gedachte heeft om ^mqtejroep werklozen aan de^ Meeuwis Rebel, dirigent van verschillende koren in Maassluis en omgeving, geeft zondag 6 november een lunchconcert in Theater de Schuurkerk (aan vang 14 00 uur) Martin van Broekhoven, die al sinds 1978 met Rebel samenwerkt, begeleidt hem daarbij op de vleugel. Hoek van Hollands De Stichting Creatief Centrum houdt twee 'work shops' m het leslokaal aan de Van Spilbergenstraat. De eerste workshop, creatief met bloemen', wordt gehouden op vrijdag 11 en 25 november en 9 decem- bei Ter afsludmg is op woensdagavond 21 december een speciale avond voor het maken van kerststukjes. Op de zaterdagen 29 oktober en 5 november is er een workshop zijdeschilderen Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 „Aan ideeën en enthousiasme geen gebrek," aldus projectmana ger Winny Burgers. Tijdens de in september gehouden werkconfe rentie Baanbreker bleek dit vol gens haar overduidelijk. Verte genwoordigers uit diverse gele dingen (sociale zaken en werkge legenheid. cliëntenraad, dienst welzijn. bedrijfsverenigingen, vakbonden en bedrijfsleven) op perden een lange reeks aan moge lijke werkprojecten. Dat deze projecten noodzakelijk zijn. staat voor Burgers vast. Bij het arbeidsbureau staan zo'n 4800 Vlaardingse werkzoekenden in geschreven. Die groep wordt steeds groter omdat er te weinig regulier werk is. ondernemers het een te groot risico vinden om in langdurig werklozen te investe ren en de gemeente steeds meer te maken krijgt met belemmeren de regels. „Een omslag in het denken over werkgelegenheid is noodzake lijk," aldus Burgers. ..Niet meer denken vanuit bestaande regels, maar vanuit het belang van de werkloze en de maatschappij. Daartoe moeten de overheid, par ticuliere markt en het bedrijfsle ven gezamenlijk de krachten bun delen." Eerdere projecten als de banen pool en de Jeugd Werk Garantie- wet hebben respectievelijk 80 en 81 werkzoekenden aan een baan Controleur in het openbaar vervoer is één van de mogelijkheden die degemeente Vlaardingen ziet om een groot aantal werklozen een baan te helpen. Foto Roei Dijkstra geholpen. „Als je dat bij elkaar op telt, gaat het om een hele fabriek vol," aldus wethouder Kool (socia le zaken). „Maar het kan beter." Ook het Regionaal Bureau Ar beidsvoorziening, het Centrum voor Werk en Scholing, het CNV Brugproject voor jongeren, de af deling Sociale Zaken en Werkge legenheid. het Toeleveringsbe drijf Vlaardingen en de Volwasse neducatie hebben hun steentje bijgedragen aan de bevordering van werkgelegenheid. Maar niet genoeg naar de zin van het college. Daarom is de aanpak van werkloosheid als prioriteit op genomen in het nieuwe college programma. Door alle bestaande activiteiten samen te voegen in een projectbureau Werken denkt het bestuur efficiënter te kunnen werken. Op deze manier kunnen met weinig extra middelen meer mensen aan het werk worden ge holpen. Na verloop van tijd moet het pro jectbureau uitgroeien tot het Werkbedrijf Wethouder Kool: „Een werkzoekende hoeft dan nog maar bij één loket aan te klop pen voor een baan of scholing. Ook voor de aanbieder van werk gelegenheid is het prettig als er één centraal punt is. Daarmee voorkom je versnippering en dub bele initiatieven." Iedereen die via het Werkbedrijf een baan krijgt, wordt als werkne mer beschouwd. Hij/zij ontvangt dan ook een salaris, hetgeen ge lijk staat aan een uitkering of het minimumloon. De projecten die door het Werkbedrijf worden ont wikkeld, moeten op den duur commercieel, self-supporting en concurrerend kunnen draaien. „Ook moet alles in het werk wor den gesteld om cliënten te laten doorstromen naar een arbeids plaats buiten het Werkbedrijf. Dit bevordert de kansen van cliënten op een loopbaan en maakt plaat sen vrij voor nieuwe cliënten." Bestaande initiatieven als de klussendienst en de boodschap pendienst dienen als voorbeeld voor werkprojecten die bij het Werkbedrijf kunnen worden on dergebracht. Gedacht wordt ver der aan de oprichting van een be wakingsdienst, een korps vrijwil lige politie, stageplekken voor herintredende vrouwen, een leer- werkbedrijf voor lager geschool den. een winkelbewakingspro ject, postbestellingsbedrijf en re paratiebedrijf voor kleding en huishoudelijke apparatuur. Buidel Over de financiering van de pro jecten, maakt Kool zich voorals nog geen zorgen. „We streven naar een budgettair neutrale or ganisatie, door met middelen en mensen te gaan schuiven. Maar het wordt zeker geen liefdadig heidsinstelling. Wie gebruik maakt van de werklozen zal dan ook in de buidel moeten tasten. Ook wordt gedacht aan subsidies, sponsering en inleenvergoedin- gen." Nadelen, nee. die kleven volgens de projectmanager niet aan het Werkbedrijf. „Tegenslagen zullen we wel tegenkomen. De belang rijkste is de tijd: de aanpak zal niet zo snel gaan als we eigenlijk zouden willen. Het vergt nu een maal een omslag in het meer den ken naar plichten in plaats van rechten die aan een uitkering zijn verbonden. Maar gelukkig liggen de banen op straat, daar kan het niet aan liggen." Donderdag 3 november VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Francis Goya fed taar) en Peter Weekers (panfluit) 20.15U. Sliver (film), 20.30u. Zon nehuis. Bazar, 19.00u, MAASSLUIS Openbare bibliotheek. Literaire avond met Joost Zwagerman 20.30u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Meestets aan het klavier, 20.15u. Zaal De Unie. Con frontaties V: Arditti Quartet, 2(X30u. Popular.Ame!iaMuge,21.00u. The Little Cave. Jamsessie 21.30u. Luxor Theater. Freek dé Jonge, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Tineke Schouten, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Vi rginia Woolf, 20.15u. Theater Zuid.' plein Kl.z. De Val, 20.30u. Rotterdamse Schouwburg Kl.z. EP Cimarron, 20.30u. Lantaren/Venster Studio. ZureT Melk, 21.00u. Lantaren 1. Trilogie De Jonge/Voortman, 20.30u. Theater De Evenaar. Cinema Dn*u «spora: Black is Boxoffice, 20.15u.'ln? i' —3d Vrij dag 4 november rvi .t SCHIEDAM'"'4 Teerstoof. Trio de Janeiro, 20.30u[ii Filmhuis. The age of Innocence*1 21.30u. Podium. Bonebat 22.00u. VLAARDINGEN X 645. Vlaardingse band Dub, 23,00u. Stadsgehoorzaal. Sliver (film), 20.30u. Waardenberg en de Jong,20.15u. Zonnehuis. Bazar, 14.00-16.30u. en 19.00-22.00u. Kerkcentrum H oly. Concert Annchen „nden Bos- koor, 20.Q0u, Vrije Academie. Le zing over impressionisme, 20.00u. ROTTERDAM De Laurens. Orgelconcert, 12,45u. De Scheg. Kindertheater, 16.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The remains of the day' (a!) dag. 11.45- 2.45-5.'45-8.45. 'Alhambra 2i Wolf(12) dag;4;6.45-9.30, vrtook8 1.15. Calypso '1: 'Fopest .Glimp*"' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2:' 'Four weddings and a funeral' (al) dag.l:i15>4js;45?9i^q..Calypso3jr 'Pnscilla i (16) .dag.„'J.J.5-4-é:45M 9.30. Cinerama 1: The Mask' (12): dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Chase' (12) dag." 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Reality 8i- tes' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: 'When a man lovesa wo man' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Flmtstones' (al) 1.15-4. love trouble' (12) dag. 6.45-9.30. Corso: Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6:15-9.15. fmax Theater: 'Blue Planet' (al)vr.2. ■Yel lowstone1 (al)vr. 3-7. 'Dances with wolves' (ai) dag. 8. Venster 1: 'Lady bird, ladybird' (16) dag. 8. 'Fresa y chocolate'(16) dag. 10.15. Venster 2:30 films van Alain Fleischer. 'De- hors-dedans' do. 9.30. Venster 3: 'Sonatine' (16) dag. 8. 'Rock rol! junkie' (16) dag.10. Venster 4: 'Mi na Tannenbaum' dag. 7.30-10. Lu- mière 1: 'The specialist' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2:'The Crow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Lumière 3: 'Clear and present dan ger' (16) dag. 3.30-6.15-9.15, vr; ook 12.45. Lumière 4: 'Natural Boft,: Killers' (16) dag. 4-6.45-9.30, vr. ook 1.15. Rex: 'Naked-Scent' (lgjy dag.vanaf 12 doorl. voorstelling. Thpiö lia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'B^r! by's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. Heb je een VBO (LTS) of MAVO diploma of enkele jaren HAVO en ben je rje r.teresseerd in de metaal- en/of elektrotechniek' En wil je direkt aan de slag' pak nu de kans om meteen m de praktijk te leren en werken Stuur de bon m en je ontvangt alle informatie Een goed begin voor iedereen tussen 16 en 27 jaar LEREN EN WERKEN IN DE METAAL- OF ELEKTROTECHNIEK? BEL 01806-19850 Nddi n Acres Woonplaats te'eiuon Leef' jd Opleiding ,ta— SM O P-ijndeltA Antwoordnumn er 559. 29S0 Vfc Bdrendrecht Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam Uitke ringsfraude. Het wordt steeds va ker geconstateerd als computer bestanden van de belastingdienst en uitkeringsinstanties met elkaar worden vergeleken. Zo ver ging het ook de 5Ö-jarige Schiedammer N. den H. De werk loze schilder genoot een uitke ring, maar verzweeg zo'n twaalf jaar lang ook nog eens inkomsten te hebben genoten uit arbeid. Door een ongeluk viel hij tenslot te door de mand. De medische controleur rook on raad, tipte de sociale dienst en de hele handel en wandel van de man werd doorgelicht. Gisteren diende de Schiedammer zich te verantwoorden voor zijn duistere zaakjes. De verdachte deed er niet moei lijk over en bekende verschillen de instanties die hem een uitke ring verstrekten te hebben opge licht. Hem was krachtens de Alge mene Arbeidsongeschiktheids wet (AWW) financiële bijstand verleend. Hoewel hij was afgekeurd, werkte hij daarnaast voor tientallen uit zendbureau^ en bedrijven in het hele land. Met opzet verzuimde hij dat te melden op de inlichtin genformulieren die hem door de sociale dienst werden toegezon den. „Het is nog al wat," constateerde rechter mr. J. W. Heijman. „Gedu rende die twaalf jaar heeft u de staat in totaal voor 235.000 gulden getild. Dat gaat het voorstellings vermogen te boven. Wat vindt u daar zelf eigenlijk van?" De verdachte gaf toe niet goed be zig te zijn geweest, maar kon niet precies aangeven wat hij met zijn riante inkomen had gedaan. Hij verklaarde een zwervend bestaan te hebben geleid nadat zijn vrouw zich van hem had laten scheiden. Een aanzienlijk deel van zijn in komsten ging op aan de huur van dure kamers. Alimentatie hoefde hij niet te betalen. Verder ging veel van het geld op aan drank. Want de man had een drankpro bleem. En daardoor was het in 1977 allemaal mis met hem ge gaan. Schilder De Schiedammer verdiende zijn. brood als schilder. Nadat zijn hu welijk was ontbonden raakte hij zijn baan kwijt en zocht z'n heil in de drank. Hij raakte er tenslotte aan verslaafd. Op zoek naar werk stroopte hij het land af en sliep hij op straat en in stations. Hóe werd tijdens de behandeling van de zaak niet bekend, maar hij wist zijn uitkering te behouden, hoe wel hij geen vaste woon- of ver blijfplaats had. Toen hij als gevolg van een ongeval werd gekeurd door een arts, kwam aan het licht dat de steuntrekker ook werkte. Zodoende ging de bal aan het rol len en werd de Schiedammer in juni van het vorig jaar door de po litie aangehouden. Op verzoek van raadsman mr. V. L. Koppe werd de zaak, nadat de ten laste gelegde feiten waren behandeld, aangehouden tot 28 december. De advocaat vond het raadzaam een reclasseringsrapport over zijn cli ënt uit te laten brengen. Aanvan kelijk leek rechter mr. Heijman daar weinig voor te voelen. De verdachte zou in de tijd die hij bij zijn moeder woonde, tot drie keer toe een oproep van de reclasse ring hebben gehad zonder dat hij daarop reageerde. Dat berustte volgens de Schiedammer op een misverstand. Hij was toen inmid dels verhuisd en had de oproepen nooit gezien. Na kort beraad be sloot de rechtbank dan toch 'ge zien de omvang van de zaak' het verzoek van de raadsman te hono reren. Zodoende bleef het plei dooi van de advocaat achterwege. Dat hy zich in december zal ver weren tegen het ten laste gelegde bedrag staat nu al vast. „Dat be drag klopjniet," liet hij zich na de rechtszaak ontvallen. „Het moet ongeveer ae helft zijn. "Dan is het natuurlijk nog ongelooflijk veel. Mijn cliënt heeft zich bewust la- tenf pakken- omdat hij geholpen wilde worden. Dat heeft toch al iets opgeleverd. Nu hij is gepakt, heeft de sociale dienst hem hulp geboden. Hij heeft sinds een jaar onderdak." Bestemmingsplan "Hoogstad". Het college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in artikel 28, lid 6 van de Wet op dc Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 4 novem ber 1994, gedurende zes weken op deafdeling Ruimtelijke Ordening, sector Ruimtelijke plannen, kamer 115/116, van de Dienst Stadwerk, Hoflaan 27, alhier, vooreen ieder ter inzage ligt het besluit van het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hotland van 20 september 1994, alsmede het daarbij goed gekeurde bestemmingsplan "Hoogstad". De Dienst Stadswerk is op werkdagen geopend van: 8.30 -12.00 en 13.30-17.00. Tegen het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten kan gedurende genoemde termijn, degene, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tot Gedeputeerde Staten heeft gewend, alsmede een belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest, overeenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zich tot Gedeputeerde Staten te wenden, schriftelijk beroep instellen bij dc Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA te 's-Gravenhagc. Vlaardingen, 3 november 1994. Burgemeestercn wethouders van Vlaardingen, dc secretari s, de burgemeester.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2