i'fitwmmm 15^ Raad pleit voor leefbaar Schiedam Over waterwegcentrum is nog niets vastgelegd A i Begrotingsdebatten: weinig harde kritiek op coalitie Meer kans, meer geld, bij genda vwi ww Caddie Back To Music voor de laatste maal Muzikaal cadeau Omleiding verkeer via 'landje van Chardon' Lesbisch avondje uit bij Stichting Coerke Inktvissen in Visserijmuseum Marco Borsato in Vlietzicht P, Vervenne in de Staatsloterij 'Snel woningbouw in Commandeurspolder' Noordvestbrug in aanbouw Rotterdams Dagblad Woensdag 9_novembèr 1994 Afgelopen zondag speelde een aantal Vlaardingers een vriendschap pelijke competitie op de golfclub Broekpolder. Alhoewel golf ais een elitesport te boek staat, droeg geen enkele deelnemer een ruitjes broek en klonk geen enkele stem naar hete aardappel. Prominente deelnemers waren onder meer ex-wethouder Bas Goudriaan (inmid dels gebrild, wat ouder en kaler) en huidig wethouder Kees van der Windt (met sportieve pet). Ik was caddie van een van de deelnemers, wat een duur woord is voor loopjongen. Je zeult een wagentje met dubs (stokken) mee, geeft de vereiste club aan en stopt de gebruikte terug, na soms het gras eraf geveegd te hebben. Na achttien holes (een tippel van vier uur over zes kilometer) sjokken, aangeven, terugsteken en soms tussen de struiken naar het balletje zoeken, was ik aardig vermoeid. Blijkbaar is golf toch een sport en niet een veredeld ommetje, zoals ik altijd heb gedacht. Ook op deze mooie herfstochtend, die zo nu en dan versierd werd door een laagstaand zonnetje, boorde de NAM naar olie. Vanuit een grote boortoren achter een hoog groen geluidsscherm gaat een boor kop kreunend kilometers de diepte in. Het is een raar gezicht om daar Pemis in actie te zien. Een golfdubhuis kan nog, het huis van Chiem van Houweninge kan ook nog net. maar Texas in de groene Broekpolder is als een vrouw in een tuinbroek, wat ik ook een afschu welijke combinatie vind. Tot nu toe heeft de NAM niets gevonden en dat verbaast me niet. Ze boren namelijk veel te diep. Zoals iedereen weet, is de Broekpolder een replica van de bodem van de Rotterdamse Petroleumhaven. Ze hoeven alleen maar een slangetje in de bovenste laag aarde te steken en het zwarte goud stroomt eruit. Om dezelfde reden valt het ook af te raden om tijdens het golfen te lang stil te staan. Voordatje het weet, heb je een benzeen-vergiftiging te pakken. Afgelopen zondag begreep ik ineens waarom John Ranshuijsen geen wethouder mocht worden en Kees van der Windt wel. Bas, die thans zijn brood verdient als adviseur, kan met Kees zaken doen en met John niet Want Keep golft en John niet. En het golfterrein is, sinds de aftrekmogelijkheid van zakenlunches zijn vervallen, nu eenmaal de uitgelezen plaats voor zakendeals. Ik ben benieuwd bij welk lokaal bouwproject we binnenkort de naam van Bas tegenkomen. Als dat het geval is, heeft Bas de competitie ge- wónnen en niet de golfer, wiens caddie ik was. DICK VAN DER LUGT Schiedam De band Solid Soul en Theo Vaness verzorgen zater dag voorlopig het laatste concert dat door de muziek- vrienden van Back To Music wordt georganiseerd. Plaats van handeling is de wielerbaan in sportpark Harga. Het optreden begint om 20.30 uur en kaarten a tien gulden zijn verkrijgbaar bij Café Royal (Vlaar- dingerstraat),op de wielerbaan en bij Willem Giessel- bach, Emmastraat 2. Vooral het optreden van Solid Soul wordt aangepre zen. De band brengt een gevarieerde soul-revue met veel covers afgestemd op de oudere jongeren. De Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord biedt dit seizoen de mogelijkheid iemand muziekles sen cadeau te geven. Met een cadeaubon van 25 kan één les worden gevolgd in een instrument dat men graag zou willen leren bespelen. Wie het betreffende instrument zelf al in bezit heeft, betaalt 20 per les. Voor meer. informatie;' t'iissen 14.00 en 17.00 uur, telefoon 4269680. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven- piaats 22 3131BT Vlaardïngen Postbus 4008 3130 KA Vlaar dïngen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredactie: Donald Bax Door Peter de Lange Schiedam Hoe leefbaar is Schiedam nog? Is er nog wel voldoende speelruimte voor de jeugd? Moeten er niet snel maatregelen genomen wor den tegen de hondepoep en de parkeeroverlast? Is het per se nodig om op ieder strookje groen huizen te bouwen? Zullen toekomstige generaties nog na het inval len van de duisternis de straat op durven, of leven zij straks 'onder een regime van drugs'? De negen fractieleiders in de Schiedamse gemeenteraad schetsten gisteravond in de eerste ronde van de jaarlijkse begro tingsdebatten een nogal somber toekomstbeeld. De begroting van het college van PvdA, D66, Groen- Links en D66 geeft daar ook alle aanleiding toe. Het geld voor 'leuke dingen' is op, het college zal zich moeten beper ken tot de aanpak van de grote problemen: werkloosheid, onvei ligheid, verkeersoverlast, milieu vervuiling. Uit de algemene beschouwingen bleek dat het college met dit be leid althans voorlopig kan reke nen op brede steun. Alleen het CDA, de grootste oppositiepartij, en D66 kondigden een kritische houding aan. Van deze partijen kregen b en w ook het meeste weerwerk. Het CDA diende zeven moties in, D66 kwam met één mo tie en hield er drie achter de hand. GroenLinks beperkte zich tot één motie. De rest van de raad hield het bij mondelinge voorzetjes. Fraterniteiten Het CDA mat zichzelf gisteravond bij monde van woordvoerder D. Baart de rol aan van een bezin ning uitstralende geestelijke or de, naar voorbeeld van de -niet bij alle raadsleden bekende - Mo nastieke Fraterniteiten te Parijs. Volgens het CDA heeft de coalitie een valse start gemaakt, alleen al door pas acht maanden na de ver kiezingen met een collegewerk- Vlaardingen In verband met de rioleringswerkzaamheden en herprofilering van het wegdek is het kruis punt Prins Bernhardlaan/Mauritssingel/Juli- analaan vanaf 14 november twee weken afge sloten. Tijdens de werkzaamheden wordt het verkeer omgeleid via de voormalige busbaan 'het landje van Chardon' naar de Burgemeester Verkadesingel. ."Lesbische- en biseksuele vrouwen kunnen voortaan om de week een avondje uit naar het Vrouwen Ontmoetings Centrum van de Stich ting Coerke in Vlaardingen. De inloopavonden staan al gepland voor 11 en 25 november en 9 en 23 december, steeds van 21.00 tot 01.00 uur. Ei gen cd's en cassettebandjes meenemen kan, eventueel zelf muziek maken is ook een moge lijkheid. Vrouwen die bardiensten willen draai en of mee willen denken over andere activitei ten tijdens de inloopavonden kunnen zich mel den bij Annie (telefoon 4351280, van 9.00 tot 12.00 uur) of Ria (telefoon 4340714). De laatste aflevering van vijf eigentijdse foto exposities in de reeks Vis-a-Vis in het Visserij museum wordt door Thomas Lenden afgeslo ten met inktvissen. In Vis-a-Vis probeert het museum een koppeling te leggen tussen de vïs- serijcultuur en hedendaagse fotografie. Thomas Lenden (1959, Frankfurt; woont en werkt sinds 1985 in Nederland en is bekend ge worden als 'de fotograaf van tijd en verande ring'. In reeksen, doorgaans kleine foto's laat hij de veranderingen zien die door de tijd tot stand komen. Met betrekking tot de inktvis laat hij de vervormingen zien van inktvissen op sterk water, een reeks 'bladzijden' uit histori sche boeken, gecombineerd met portretten van fossiele inktvissen. Op de begane grond van het Visserijmuseum is een 'installatie' gemonteerd, bestaande uit zes panelen met ieder honderden kleine glasplaat jes met dia's. 'Inktvissen' loopt nog tot en met 8 januari 1995. Maasland Marco Borsato is zondag te gast tijdens een Vlietzicht Party in Maasland. Hij brengt daar werk van zijn nieuwe cd 'Marco' ten gehore. Vlietzicht is geopend vanaf 20.00 uur. Hoek van Holland Prins Hendrikstraat 265 01747-82516 Schiedam Groenelaan 1 03 tel. 010-2730720 De Blokshop Schiedam Tabaksshop De Bol winkelcentrum Hof van Spalarrd 6 tel. 010-4714083 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje i Boerhaavelaan 80 tel. 010-4265513 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58 tel. 010-4703768 Schiedam Tabaksspeciaalzaak B. P. H. Janse Broersvest 8a tel. 010-4268804 Schiedam St. Liduinastraat 55 tel. 010-4267613 Tabaksshop Jacqueline Schiedam P.K.O.Iaan 144 tel. 010-4155016 Primera Joop van Schijndel Schiedam Tabcksspeciaalzaak Nico Smitshoek P. J. Troelstralaan 31 tel. 010-4703037 Vlaardingen Liesveld 161 tel. 010-4349911 Sigarenhandel Berco Vlaardingen De Loper 82 tel. 010-4742997 Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek 'Zullen toekomstige generaties nog na het invallen de duisternis de straat op durven,'vroegen di verse Schiedamse raadsleden zich gisteravond af. Foto Roei Dijkstra ..r programma te komen en veel te laat een meerjarenbegroting te presenteren. Veel vertrouwen dat de vaart er alsnog inkomt hebben de chris ten-democraten niet. Met zeven moties tracht Ket CDA alsnog een eigen inbreng te realiseren. De voorstellen op een rijtje: geef bur gers de vrije keuze tussen erf pacht en aankoop van eigen grond, leg speciale parkeerplaat sen voor toeristenbussen aan, voer snel een parkeerplan voor de binnenstad in, voorkom dat door bezuinigingen bibliotheekfilialen moeten sluiten, onderzoek jaar lijks de bodemgesteldheid en - vervuiling in Spaland, organiseer een banenmarkt voor werklozen en schoolverlaters en laat de ver lieslijdende Bedrijfsgemeen- schap Schiemond (de sociale werkplaats) meer werk voor de ge meente doen. Verkeersspreekuur Voor D66 is de eerste indruk die het college heeft gemaakt positief uitgevallen. Wat niet wil zeggen dat deze coalitiepartij slaafs ach ter b en w aan zal hobbelen. Frac tieleider M. Houtkamp eiste via een motie op korte termijn een onderzoek naar de mogelijkheid om naast erfpacht, grondverkoop mogelijk te maken. Drie D66-mo- ties hangen nog in de lucht. Komt het college niet met harde toezeg gingen over verzelfstandiging van het noodlijdende Grondbe drijf. invoering van een wegsleep- regeling, en het houden van een discussie over de kerntaken van de gemeente, dan dienen de De mocraten deze voorstellen don derdag bij de tweede begrotings ronde alsnog in. Andere ideeën van D66: het in stellen van een verkeersspreek uur voor de bevolking, een refe rendum over de vorming van de stadsprovincie; ;Rotterdamr- *effi- ciency-onderzoekem bij verschil lende gemeentediensten, zoals de Dienst Gemeentewerken. Teamspirit WD-voorman W. van Wijk denkt dat het college voldoende team spirit heeft om de problemen in de stad adequaat aan te pakken. Maar hij dringt wel aan op waak zaamheid en inzet. Het banenplan van de coalitie biedt maar werk aan 165 mensen en dat vindt Van Wijk een druppel op een gloeien de plaat. Het geld voor extra werk gelegenheid moet goed worden besteed. De liberalen betwijfelen of uitbreiding van het personeel van het opbouwwerkorgaan IOBS wel zo'n goed idee is. Zoals meer dere andere fracties, pleit ook de WD voor snelle invoering van het parkeerplan voor Schiedam-Cen trum. Van de -zijde van GroenLinks kwam gisteren weinig kritiek. Fractievoorzitter B. Oomens gaf uiting aan een 'voorzichtig en thousiasme' over het college. „Er staan veel leuke dingen te gebeu ren," meende Oomens. Zij kwam zelf met nog enkele aanvullingen, zoals een enquête onder de jeugd wat die vindt van de 'speelbaar heid' in Schiedam en het aanstel len van banenpoolers die de over last door hondepoep te lijf gaan. Verder streeft GroenLinks naar het totaal autovrij houden van de nieuwbouwwijk Spaland-Oost. Van wethouder L. Hafkamp eiste Oomens de garantie dat er geen bibliotheekfilialen dicht gaan. Tenslotte was er nog een motie van GroenLinks om meer perso neel te benoemen bij het project Schuldhulpverlening. Curatele De door vier nieuwkomers sterk gewijzigde PvdA-fractie beperkte zich gisteravond tot voornamelijk beleidsondersteunende opmer kingen. De nieuwbakken fractie voorzitter P. Groeneweg, die ook als raadslid zijn maidenspeech hield, benadrukte dat de PvdA zich ondanks alle interne perike len aan de met de coalitiepartijen gemaakte afspraken zal houden. Hij ontkende dat zijn fractie on der curatele staat van partijvoor zitter Rottenberg, zoals het CDA heeft gesuggereerd. De Centrum-Demoeraten zullen het college met 'enige scepsis' vol gen. Zij hekelen de multi-culture- le samenleving, zijn tegen verde re subsidiëring van het Anti Dis criminatie Bureau en ook tegen een aangekondigd onderzoek naar huurdifferentiatie dat de la gere inkomens wat financiële ruimte moet geven. De afgeschei den CD'er C. Krommenhoek wil dat er een permanente expositie in het Stedelijk Museum komt over Schiedam tijdens de Tweede Wereldoorlog en de opbouwperio- de die daarop volgde. A. van Loenen van de eenmans fractie Solidair '93 maakte zich boos dat kleine partijen geen ei gen vergaderruimte hebben in het stadhuis. Hij heeft weinig ver trouwen in de daadkracht van het college, waarvan hij verwacht dat het zijn voornemens 'niet of slap' zal uitvoeren. De splinterpartij Burger Belangen Schiedam (één raadszetel) keerde zich in de per soon van H. Metaal tegen bebou wing van de laatste restjes groen van Schiedam. Metaal pleitte ook voor meer opvangmogelijkheden voor de rondhangende straat jeugd. Hoek van Holland—De ontwik keling van het gebied tussen de Berghaven en het strand van Hoek van Holland komt steeds dichterbij. De plannen voorzien onder meer in wo ningbouw en bevordering van de werkgelegenheid. Vóór er echter ook maar iets wordt vastgelegd, mogen eerst de dorpsbewoners hun mening laten horen over de ideeën rond het zogenoemde water wegcentrum. De hoorzitting op donderdag 17 november is de eerste stap op de weg die moet worden begaan, voordat het project plan verder in de ambtelijke en politieke molen gaat. Daar na komt het progiamma van eisen en op de derde plaats moet er een financieel master- plan op tafel komen. Het se lecteren van de marktpartijen en de uitvoering van het plan vormen de laatste stap, uiter aard nadat de bestemmings plan-procedures zijn uitge voerd. De bewoners van de 'Oude Hoek. waar het waterwegcen trum hoofdzakelijk wordt ge realiseerd. hebben inmiddels al een eerste informatieronde achter de rug. „Het ligt in de bedoeling dat we per kwartaal gaan bijpraten met de men sen," zegt L Vreugdenhil, portefeuillehouder ruimte in de Hoekse deelgemeenteraad. „De basisopzet is dat Hoek van Holland uitgroeit tot een veelzijdige woon- en bad plaats, waarin de natuurwaar de heel belangrijk bliji: Ver der willen we natuurlijk de werkgelegenheid bevorderen, want dat is belangrijk voor de zelfstandigheid. Wat de werk gelegenheid betreft, zijn we heel kwetsbaar." Vreugdenhil meent dat de wo ningbouw in het waterweg centrum de financiële drager zal moeten zijn. Hij denkt daarbij aan een extra impuls van zo'n 450 woningen in één keer. gevolgd door een jaar lijkse bouwstroom van 50 tot 60 woningen per jaar naar een totaal van duizend in dit ge bied. Hoek van Holland zal daardoor na het jaar 2000 groeien van zo'n 9300 naar 11.000 inwoners. Groen balkon Het waterwegcentrum begint in feite al bij de Berghaven, waar enkele kleine bouwloca ties zijn. Het groene balkon langs de Nieuwe Waterweg zal vrij blijven en zelfs nog ver sterkt worden. Dit moet een mooie boulevard worden. Wo ningbouw komt er verder langs de Langeweg aan de zij de van de spoorbaan, aan de Strandweg en de Oude Hoek. „We willen het dorp beter ver binden met het strand," zegt Vreugdenhil. „Op die manier kan de Hoekse Brink uitgroei en tot het dorpscentrum dat we zo graag willen hebben. Dit deel komt dan meer centraal te liggen." De lijsttrekker van Hoeks Welzijn, die na de verkiezin gen dit jaar als grootste partij de portefeuille ruimte in han den kreeg, wijst erop dat er ook moet worden gedacht aan verbetering van de infrastruc tuur in het gebied om het voor een grote groep mensen be reikbaar te maken. Niets ligt echter vast, bena drukt Vreugdenhil. „Wat er nu ligt, is een concept-voor- stel. Iedereen kan erover mee praten en daarom houden we de hoorzitting. De bevolking, en dan hebben we het zeker niet alleen over de omwonen den, kan nu nog allerlei eigen ideeën inbrengen. Iedereen mag vertellen hoe men de ont wikkeling van het gebied tus sen de Berghaven en het strand het liefst ingevuld wil zien. Maar dan moet men na tuurlijk wel naar de hoorzit ting komen, want dan kunnen de suggesties in een verder stadium worden meegeno men." Beïnvloeden Vreugdenhil benadrukt dat dit vooral een goede gelegen heid is om de raadsleden te beïnvloeden vóór besluiten worden genomen. Pas nadat de hoorzitting is gehouden, gaan de concept-plannen naar de commissies voor verdere uitwerking. „En ook daar kan de bevolking zich dan weer la ten horen. We gaan eerst een programma van eisen samen stellen, voordat we tot defini tieve planvorming komen." De hoorzitting vindt donder dagavond 17 november in De Hoekstee plaats vanaf 19.30 Maasland Het gemeentebestuur van Maasland moet niet langer een afwachten de houding aannemen ten aanzien van woningbouw voor het uitbreidingsplan Commandeurspolder IEL Dat vindt de CDA-fractie in de gemeenteraad, die meent dat b en w meer druk in de richting van het provinciebestuur moet uitoefe nen. „Het is bijna tragisch dat de streek- pianwijziging ten behoeve van woning bouw op deze plek nog niet is gereali seerd," zegt fractievoorzitter P. M. Quak. „Enkele jaren geleden werd dit nog ge koppeld aan de bestemmingsplanwijzi ging van het transportcentrum," Die medewerking vanuit de Maaslandse raad is er, rij het met de kleinst mogelijke meerderheid, gekomen. Maar Maasland wacht nog steals op instemming van de provincie om in de Commandeurspolder III te kunnen bouwen. Quak: „De rente lasten drukken steeds zwaarder op de reeds verworven gronden. Er komt 300.000 gulden per jaar bij. De kans op sociale wo ningbouw of bouw in de huursector in de ze wijk wordt op deze manier steeds klei ner. Om uit deze impasse te geraken, zou het college kunnen kijken naar beroeps mogelijkheden bij de rijksoverheid." Het CDA heeft tijdeps de begrotingsbehande ling daartoe ook een motie ingediend. Stelde het college steeds dat er voorlopig geen woningbouw in dit uitbreidingsplan van de Commandeurspolder mogelijk was, het CDA neemt hiermee niet langer genoegen. Zo mogelijk nog in 1995 moe ten er concrete plannen komen. De overi ge fractjes delen die mening. Het Maaslandse college en met name wet houder D. Hanemaaijer (Open Groepe ring) van ruimtelijke ordening moet der halve aan de slag om het nadrukkelijke verzoek van. de raad om spoed te zetten achter woningbouw in de Comman deurspolder. Hanemaaijer moet het pro vinciebestuur helpen herinneren aan de eerder gemaakte 'deal' tussen transport centrum en woningbouw.. Er passen in deel IE van de Commandeurspolder onge veer 250 huizen. Woensdag 9 november SCHIEDAM Dorpskerk. Harpe Davids en Streek muziekschool. De Harg. Mandoline Orkest, 20.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Beppie Blanker! (dans), 20.15u. DC West. Dans- avond, 19.30u. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Reizend Muziekge zelschap, 20.15u. Café Floor. He- leen Live in Café Floor, 21.30u. Rot. terdamse Schouwburg Gr.z.0lean- na, 2Q.15u. Kl.z. Red ons, Maria Montanelli, 20.30u. Lantaren/Ven ster. Dutch Electronic Art Festival 1994, n.n.b. Zaal De Unie. Achter- staliigonderhoud, 20.30u. Donderdag 10 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Gegijzeld {to neel}, 20.15u. Three Musketeers! (film), 14.00 en 20.30u, Grote Kerk. Lunconcert, 12.45u. MAASSLUIS Schuurkerk. Jongerentoneel Sapi no, 20.00u. ROTTERDAM De Laurens. Middagpauze-concert,, 12.45 u.TheaterZuidpleinGr.zJIiel Nylons, 20.15u. Jazzcafé Dizzy, Cornell Rochester Trio, 21.30u. jc The Little Cave. Jamsessie. 21.30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Oleanna, 20.15u. Kl.z. Red ons, Maria Montanelli, 20.30u, Lantaren/Venster. DutchElectronic Art Festival. Bióscopert ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The remains of the day' (al) dag. 11.45- 2.45-5.45-8.45. Alhambra 2: 'Wolf (12) dag. 4-6.45-9.30, do. ook 1,15. Calypso 1: 'ForrestGump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2; 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso3: 'Pnscilla' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 1: The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Chase' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Reality Bi tes' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: When a man loves a wo man' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Flmtstones' (al) 1.15-4. 'I love trouble' (12) 6.45-9.30. Corso: 'Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Imax Theater: 'BluePlanef (al) do. 2. Yel lowstone' (al) do.wo. 3-7. 'Dances with wolves' (al) dag. 8. Venster 1: 'Ladybird, ladybird' (16) dag. 8. 'Fre- sa y chocolate' (16) dag. 10.15. Venster 2:30 films van Alain Fleis cher. 'L'Art d'exposer' en 'Aufil du la byrinths' do. 7.30. 'Dehors-dedans" do. 9.30. Fiimkeuze van Fleischer. 'Wilde aardbeien' wo. 7.30. 'India Song' wo. 9.30. Venster 3: 'Sonati ne' (16) dag. 8. 'Rock roll junkie' (16) dag. 10. Venster 4: 'Mina Tan- nenbaum'dag. 7.30-10, Lumière 1: The specialist' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: The Crow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 3: 'Clear and present danger (16) dag. 3.30-6.15-9.15, do. ook 12.45. Lumière 4: 'Natural Bom Kil Iers' dag. 4-6.45-9.30, do. ook 1.15. Rex: 'Naked Scent'. Thalia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'Baby's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. Schiedam Deze week wordt be gonnen met de werkzaamheden voor de aanleg van de beweegbare voetgangers- en fietsersbrug over de Noordvestgracht. De nieuwe brug komt te liggen tussen de 's- Gravelandseweg en de Noordvest en moet ter hoogte van het Ge meentelijk Woningbeheer een be- tere verbinding met de Branders- buurt gaan vormen. Vanaf de Broersvest en de 's-Gra- velandseweg is de Brandersbuurt alleen bereikbaar via de lange route door de Boterstraat en Spin huispad. Automobilisten zullen moeten blijven omrijden, maar voetgangers en (brom)fieters kun nen binnen afzienbare tijd via dt brug oversteken. Met de bouw van de nieuwe brug is al in een eerder stadium begon nen. Na de goedkeuring van hei krediet is de afgelopen zomer door een firma in Gouda gestart met het vervaardigen van de sta len constructie. Naar verwachting is die volgende maand klaar en wordt het geraamte in januari op de landhoofden en pijlers gets keld. Voor de realisatie van de brug moeten de bestaande kademuren worden aangepast. Vervolgens moet er een zogenoemde bouw- kuip worden gemaakt zodat in de cember de palen voor cje pijlers kunnen worden geslagen. Vol gens de planning kan de brug eind januari in gebruik worde® genomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2