aterwe Niemand is blij in Vlaardingen -1 '68 BS mt fik éfii A Nagekomen hertje zoekt warmte bij reuze-konijn 'Parkeergarage Dijksteeg via centrum ontsluiten' MARCONI Wereldkampioen Regilio Tuur uitgedaagd door wethouder Doodkorte van Capelle aan den IJssel m fm Het uitzicht van de Hoekse Lijn Concert van docenten Nieuwe speeltoestellen Rolverdeling man-vrouw Tweede asfaltlaag op P.C. Hooftlaan kapsalon zet alles op z'n kop! 'Teruggekomen wethouders schuldig aan tekorten' Rotterdams Dagblad S4I Donderdag 10 november 1994 Een marketingmeisje van NS-Reizigersvervoer reikte mij op station Maassluis-West. een kartonnen enquêteformulier aan, waarin de pas sagiers op het traject Hoek van Holland-Rotterdam hun mening kun nen geven over wachttijden, aansluiting, service van loketbeambten en zo meer. Tineke Pacqué is routemanager van de Hoekse Lijn en zij informeert vriendelijk naar wat wij van de dienstregeling en zo vinden Nou, meteen ingevuld natuurlijk dat het hoog tijd wordt voor een NS-station Steendijkpolder. Het is typisch zón enquête waarvan je je afvraagt wat ze toch hebben aan gegevens ever hoe vaak je met de trein gaat en waarom. Het ge heim van zulke enquêtes ts meestal dat de vragensteller er niets aan hoeft te hebben, maar dat degene die het formulier invult een men taal proces doormaakt. Moetje het loketpersoneel een zeven of een acht geven? Is de frequentie van eenmaal per kwartier een voldoen de waard? Er staat niet op wat ik van Han Klaasse vindt, maar die krijgt van mij een tien, sinds deze altijd vriendelijke conducteur de passagiers in een overvolle trein publiekelijk bijviel. Aan het eind van de enquête kom je zowaar tot het gevoel dat de kwaliteit van de Hoekse lijn gut, ja, best toch wel, tja, meevalt. Maar het uitzicht! Tussen Maassluis en Vlaardingen is er weinig aan de hand. Links de landschappelijk waardevolle Zuidbuurt, rechts het ecologisch waar devolle oevevbos Lickebaert. Maar eenmaal voorbij De Groote Lucht moetje een tijdje je ogen dichtknijpen, zo mooi is Vlaardingen langs het spoor niet. De haven, die wel. Maar pas bij het Shell-sportpark wordt het uitzicht weer echt prachtig. De landtong tussen twee slo ten, een lange rij bomen in een herfstgloed. De volkstuintjes van Vijf- slmzen. De Poldervaart. De achtertuinen bij Spieringshoek. Dat is een kilometer lang genieten. Maar dan Nieuwland. Allemaal dezelfde balkonnetjes, met net iets andere kleuren geraniums. Allemaal dezelfde ramen, met net iets an dere glasgordijntjes. Allemaal hetzelfde. Zelfs het net iets andere is hetzelfde, fis datik juist klaar was met het invullen van het enquête formulier, anders had uitslag er negatiever uit gezien, gramstorig als'een mens van Nieuwland kan raken. KOR KEGEL Redactie Waterweg: Jelte Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Zeventien docenten van de Streekmuziekschool Nieuwe Waterweg Noord geven op zaterdag een con cert m de kerk van de Nederlandse Protestanten Bond. Zij zullen de volgende instrumenten bespelen: fluit, accordeon, gamba, viool, cello, piano en gitaar. Het concert begint om 20.00 uur. Vlaardingen In goed overleg met de leerlingen van de omringen de scholen zijn afgelopen week enkele nieuwe speel toestellen geplaatst in de Van Boisotstraat. De leer lingen van De Wetering, De Schakel en Van Houte mochten zelf aangeven aan welke speeltoestellen zij de voorkeur geven. Sommige voorstellen vielen af omdat ze bijvoorbeeld te duur waren of al aanwezig waren in de wijk. In het door de afdeling Groen, sport en recreatie gepresenteerde inrichtingsplan kon uit eindelijk iedereen zich vinden. Bij basisschool De Wetering is een combinatie van een armwalk (een soort fitnesapparaat met twee bui zen), een spirouet (twee gedraaide buizen waarmee rondgedraaid kan worden) en een club-corner (een ontmoetingsplek). Bij basisschool De Schakel is een combinatie van een opstaptorens neergezet, met drie halve torens, twee torens met dak, één brugnet en twee glijbanen. Tussen de basisscholen De Schakel en Van Houte wordt momenteel een amfitheater en een tafelten nistafel aangelegd. Deze zijn over ongeveer twee we ken klaar Het project maakt onderdeel uit van het Vlaardingse Speelruimteplan Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Hoe vanzelfsprekend en hoe rechtvaardig is de rol verdeling tussen mannen en vrouwen wereldwijd? Over deze vragen buigt de Landelijke Vastenactie zich de komende vastentijd. Vanavond geeft mede werkster Jeanette Claessen informatie over het the ma 'Kiezen om te delen, vrouwen en mannen wereld wijd.' Tevens vertelt Joke Brinkhof, coordinator van het dekanaat Schiedam, over het hongerdoek uit In dia dat tijdens de vastenactie gebruikt gaat worden. De bijeenkomst begint om acht uur in gebouw De Groene Luiken aan de Oosthavenkade Maassluis Ais het weer het toelaat, krijgt het wegdek op de P C. Hooftlaan morgen een tweede asfaltlaag. Het ver keer wordt ter plaatse geregeld met verkeerslichten Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, kunnen automobilisten beter een andere route te nemen Omwonenden is verzocht hun auto in een van de zijstraten van de P C Hooftlaan te parkeren Een bierflesje met zuignap blijkt voor het beheerderspaar Cees en Phemia Vermeulen een prima middel om het kleine hertje te zogen. FetoWestiandsFotobura Maasland „Het kan nu haast niet meer mis gaan. We gaan er van uit dat dit hertje het nu wel zal redden." Cees Vermeulen, sa men met Frans Resens vaste ver zorger van de veestapel in het Maaslandse hertenkamp, koes tert het nog geen twee weken ou de hertje alsof het een eigen kind is. Er worden uiteraard wel meer hertjes geboren in het Maasland- se dierenparkje, dat knus ligt ver scholen aan de Molenweide. Maar de geboorte van dit reetje zullen de dierenverzorgers niet snel ver geten. „Dit beestje krijgt bij mij een apart plekje," zegt Cees Ver meulen. „Die pik ik er straks zo tussenuit en dan zal ik hier nog wel eens aan terug denken." De geboorte van het inmiddels als kool groeiende hertje is in die zin opvallend, dat het wel een erg laat nakomertje is. Het is momenteel zelfs alweer bronsttijd en ook in de Maaslandse kolonie gedragen de uieren zich aan die parings drift. Hertjes worden gewoonlijk in juni of juli geboren, maar dit beestje kwam pas vorige week ter wereld. Om meteen door de moe der te worden verstoten, omdat die in de bronsttijd geen melk meer geeft. De overlevingskan sen leken dan ook miniem, totdat het hertje in handen kwam van Cees Vermeulen. „Het was al stijf en koud toen we het vonden, maar we hebben toch geprobeerd om het te redden." Met succes zo zou later blijken. Het dier werd onder een lamp gelegd, de veearts werd er bij gehaald voor een prik en om de twee uur, de eerste dagen dag en nacht, kreeg het hertje de fles. Waar een bierflesje al niet goed voor is. In ieder geval goed ge noeg om eerst biest en vervolgens een papje toe te dienen. Vermeulen: „Ik hoef er nu m'n bed niet meer voor uit. Het voe den is teruggebracht tot vijf keer per dag. Als het zo goed blijft gaan als nu, hoeft dat over een week nog maar vier keer." Het hertje gedijt goed onder al die zorgen. Is al bijna twee keer zo groot als toen het meer dood dan levend werd gevonden. Het hertje deelt een ruimte in het gebouwtje by het hertenkamp met een reuze-ko nijn. „Bambi en Stamper zoeken eikaars warmte," grinnikt Ver meulen om de weinig originele namen. Het gaat ai zo goed met het dier, dat het af en toe even naar buiten mag. Aangelijnd als een hond, heel schuchter op de ie le en wankele pootjes, die toch krachtig genoeg blijken voor en kele decimeters hoge sprongetjes, Het heeft er dan ook alles van dat het troeteldiertje van Cees Ver meulen een blijvertje is en dat ze haar weg in de Maaslandse kudde straks wel zal weten te vinden. Vlaardingen Soberheid regeert in Vlaardingen. Dat is gister avond nogeens bevestigd tijdens de algemene beschouwingen over de begroting van 1995. Nergens viel enige opgewektheid te bespeuren. En de toekomst ziet er nog zwarter uit: bezuini gen, taken afstoten en tarieven verhogen. Maar daarover - de échte ingre pen - wenst het college pas vol gend jaar mei met de gemeente raad te discussieren. Aan de hand van een voorjaarsnota-met-meer- jarenbegroting. Dit zeer tegen de wens in van de oppositie. Vooral, zo stelde Vlaardingen Voorwaarts 2000, de fractie van ex-PvdA'ers J. Ranshuijsen en L. ten Have, omdat zonder inhoudelijke be leidskeuzes toch bezuinigings voorstellen worden gedaan. „Daarmee draait u de bevolking een rad voor ogen," aldus fractie voorzitter Ranshuijsen. Hij doel de onder meer op de bezuinigin gen op het ouderenbeleid (vol gend jaar 50.000 gulden, daarna 100.000 gulden) en het opschroe ven van huren van gemeentelijke panden die heel veel instellingen voor financiële problemen stellen. Voorstellen die overigens niet al leen van de oppositie kritiek krij gen. De SGP/RPF/GPV vroeg zich af of er volgend voorjaar nog wel wat te kiezen valt en schuift de schuld daarvan voor het grootste deel te rug naar het vorige college. Door slechte controle van de uitgaven kreeg de huidige wethouders- ploeg met forse tegenvallers te maken. Maar om dan nu door het leggen van 'noodverbanden' de begroting sluitend te krijgen, gaat de SGP/RPF/GPV te ver: „Nood verbanden leg je om de patiënt te laten overleven en hem daarna zo te behandelen dat er beterschap op volgt. Wij zijn bang dat de pati ent het met uw behandeling niet zal halen." Onderhoud dat wordt uitgesteld (maar toch eens moet gebeuren), korten op ouderenzorg terwijl de vergrijzing toeneemt: „Dan spre ken we volgend jaar over ampute ren," vreest fractievoorzitter M. Lensvelt. 'Verstandig' Maar volgens coalitiepartner PvdA is het Verstandig' van het college om 'voldoende tijd' te ne men voor die keuzes. Over de be groting was fractievoorzitter A. Attema het meest positief: 'Een prestatie van formaat', noemde ze het. Om daar voorzichtigheidshal ve meteen aan toe te voegen: „Maar toch is er geen reden voor opgetogenheid." En even later: Vlaardingen De SGP/RPF/GPV-fractie in de Vlaardingse gemeente raad heeft gisteravond een motie ingediend waarin de mogelijkheid is ingebouwd om de te bouwen parkeergarage naast het stadhuis toch toegankelijk te maken vanuit het centrum. Het huidige bouwplan voor woningen en parkeergarage aan de Dïjk- steeg/Sclaavenburgh voorziet met in een ontsluiting via het centrum voor gebruikers van de 150 openbare parkeerplaatsen. De SGP/RPF/ GPV is bang dat hierdoor het verkeer via de Zomerstraat de Vettenoord- sepolder extra belast. In eerste instantie wil de fractie een onderzoek naar de gevolgen die de parkeergarage voor de kruising Maassluisse- dijk/Burgemeester Pruissingel heeft. Omdat de verwachting is dat dit kruispunt moet worden aangepast en de gemeente daarvoor voorlopig geen geld heelt, verzoekt de SGP/RPF/GPV het college toch een ontslui ting via het centrum te maken. De motie is mede ondertekend door GroenLinks, Socialistische Partij en Burger Belangen. Dit voorstel sluit aan op het standpunt van de WD, die dit altijd al heeft gewild. Volgens de liberalen zou dit de exploitatie alleen maar ten goede komen. En hoe wel de PvdA 'niet goed ziet hoe de parkeergarage via het centrum kan worden ontsloten', zien de socialisten ook problemen voor de Maassluis- sedyk. „Wij willen daarom een integraal onderzoek naar de ontsluiting van de garage en de gevolgen daarvan voorde omgeving," aldus A. Atte ma. die daarbij aansluiting kreeg van D66. Heb je een VBO (LTS) of MAVO diploma of enkele jaren HAVO en ben je geïnteresseerd in de metaal- en/of elektrotecnmek7 En wil je direkt aan de slag7 Pak nu de kans om meteen in de praktijk te leren en werken Stuur de bon in en je ontvangt alle informatie Een goed begin voor iedereen tussen 16 en 27 jaar LEREN EN WERKEN IN DE METAAL- OF ELEKTROTECHNIEK» BEL 01806-19850 Naam Adres Woonplaats Telefoon leeftijd Opi^iding - tV SB j#'® PrUfWK. velop naar SflO Rijpdc-ltd Anv/oo'drummer >3 HOT f- 9 ?9SC VE Ba'-rnoftn' Gehele week geopend. Ook maandag'sl Bel even voor 'n afspraak! Suippimpq alapaï ïïq ^!>|apl|ï nsj iSuïjaödsjnapi èuisüo sijejq nu-'szi |ebuijou'P7 ui) SüïSmrsJM ^awalS UaJJöSJSi -ëMJö uauqoj 'uaddiuy 'ubssbm •puj juaueuuaduapmjx Sujsjjo Hoogstraat 175 - R'dam - Tel. 010- 4120707 Schtedamseweg 205 - R'dam - Tel. 010- 4153988 Abr. Kuyperlaan 78b - R'dam - Tel. 010- 4663998 Vlaardingen Voordat de ge meenteraad van Vlaardingen gisteravond aan de algemene beschouwingen over de begro ting van 1995 begon moest er nog een vlekje worden wegge werkt: het tekort over de be groting van vorig jaar. In 1993 is 3,4 miljoen gulden meer uit gegeven dan was begroot Dat geld moet uit de algemene re serve worden gehaald. Maar voordat het zover was hield L. ten Have (W200ö)een vlammend betoog waarin hij de drie wethouders die ook in het vorige college zaten (Kool, Van der Steen en Van der Windt) verantwoordelijk stelde voor de tekorten. Omdat zij zich niet aan de gestelde bezui nigingenhebben gehouden. Ten Have stoorde zich eraan dat de gemeenteraad in de loop van het vorig jaar nooit op de hoogte is gesteld van de drei gende tekorten en dat er nooit posten zijn bijgesteld. Boven dien vindt hij het een hard ge lag dat de burger daar nu voor moet opdraaien, terwijl de wet houders weer op hun stoel zit ten. De (nieuwe) wethouder van fi nanciën H. Roijers was het eens met Ten Have dat grote tekorten eerder hadden moe ten worden gemeld. Maar vol gens de wethouder is dat geko men omdat de financiële admi nistratie vorig jaar niet op orde was. Een 'grote zorg' die voor een deel ook nog in dit jaar doorwerkt. Het idee dat leeft bij de wethouder om een con cern-directeur aan te stellen, die dat soort zaken in de gaten houdt, biedt volgens Ten Have 'enige hoop voor de toekomst'. Op de -vraag van A Zonne (WD) of het huidige college consequenties zal trekken als blijkt dat deze periode weder om de bezuinigingen niet wor den gehaald, antwoordde Roij ers dat hij daarop nog zal te rugkomen. „Niemand is blij met deze begro ting." De WD had 'vrede' met het tech nisch sluitend maken van de be groting. Maar evenals de andere coalitiepartners drong de WD er bij het college op aan om haast te maken met de voorbereidingen van de nu al veelbesproken voor jaarsnota. En wat de liberalen be treft mag daarbij op voorhand geen enkele post worden ontzien. Enkele voorzetjes die fractievoor zitter A. Zonne gaf: leengeld bi bliotheek verhogen en bescheide ner omgaan met de culturele voorzieningen. Daarentegen wil de WD weer wel dat de verhoog de huren voor instellingen hier en daar worden gecompenseerd en dat ook bekeken wordt of de be zuiniging op ontwikkelingssa menwerking kan worden terugge draaid. Wensen die bij meer frac ties leven. Ook de kleinste coalitiepartij, D66, wacht met spanning af. Want echt bezuinigd wordt er volgens de democraten nu niet: „Indien het college er niet in slaagt bij de voorjaarsnota structurele bezuini gingen van enige omvang te pre senteren, dan wordt de situatie vrij hopeloos," aldus fractievoor zitter W. van Rijn. Voorschotten Eén van de voorschotten die het college op de voorjaarsnota nam, door na 50.000 gulden volgend jaar, vanaf 1996 steeds 100.000 gulden te bezuinigen op het oude renwerk, stuit bij veel fracties op verzet. De SGP/RPF/GPV wil de bezuinigingen voor volgend jaar deels (20.000 in plaats van 50.000 gulden) nog wel slikken, maar de tonnen voor daarna niet. Een amendement en een motie daar over werden ondersteund door GroenLinks, SP, Burger Belan gen en W200Ö. Ook de PvdA 'wil daar (de bezuingmgen na 1995, red.) nog over spreken en het CDA eist 'een meer onderbouwd voorstel' voordat wordt ingestemd met deze bezuinigingen. D66 wijst het voorstel zonder meer af, maar wil daarover in het voorjaar verder praten. En omdat dit met de meeste hei kele punten zal gebeuren, opper de W2000-fractievoorzitter giste ren tegen middernacht het idee om de begroting voor 1995 meteen maar 'voorlopig vast te stellen' en elke inhoudelijke discussie tot mei 1995 te verdagen/ Maar dit ging de ovenge fracties te ver en daarom wordt er vanavond en morgen verder gepraat. Té d m m Donderdag 10 november EB Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Gegijzeld (to neel), 20.15u. Three Musketeers (film), 20.30u, Groene Luiken. Avond over mannen- en vrouwenrol len, 20.00u. Schuurkerk. Jongerentoneei Sapr- no, 20.00u. Ahoy'. René Froger, 20.15u. Thea ter Zuidplein Gr.z. The Nylons, 20.15u Jazzcafé Dizzy. Cornell Ro chester Trio, 21.30u. JC The Little Cave. Jamsessie, 21.30u. Luxor Theater. Freek de Jonge, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Oleanna, 20.15u. Kl.z. Red ons, Ma- na Montanelli, 20.30u. Lantaren'1 Venster. Dutch Electronic Art Festi val 1994, n.n.b. Goethe-lnstïtut. Die Zeitdavorund danach, 20.00u. Zaal De unie. Flaneren in de media, 20.30u. Theater De Evenaar. Cine ma Diaspora: Black is boxoffice 20.15u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Blink' (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9.45. Alhambra 2: 'I love trouble" (12) dag. 4-6.45-9.30, vr. ook 1.15. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Four weddings and a funeral" (al) dag. 1.15-4-9.30. 'Pnscilla' (16) dag. 6.45. Calypso 3: 'De vlinder tilt de kat op' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Chase' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: The Shadow' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'When a man loves a wo man' (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Realil Bites' (al) 4- 6.45-9.30. vr. ook 1.15, Corso: Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30- 6.15-9.15. fmax Theater: 'Yel lowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45. 'Blue Planet' (al) dag. *.30. 'Dances with wolves' (al) dag. 8. 'Walt Disney' dag. 1-4-6-11, Venster 1: 'Rouge' (16) dag. 8-10. Venster 2: Nieuwste films/video's van Tom Kalm do. 7.30. 'Swoon' do. 10. Venster 3: 'Ladybi rd, ladybird' (16) dag. 8. 'Fresaycho- colate' (16) dag. 10, zo. ook 2.30. Venster 4: 'Mina Tannenbaum'dag. 7.30-10. Lumière 1: The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 2: 'The Crow' (16) dag 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Clearand present danger' (161 dag. 3.30- 6.15-9.15, vr. ook 12.45. Lumière 4: 'Natural Bom Killers' (16) dag. 4- 6.45-9.30, vr. ook 1.15. Rex: 'Piay me again Vanessa' (18) dag.vanaf 12 door! .voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'Baby's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. (Ad\ eneurie) Capelle aan den IJssel, november 1994. Op 11 november a.s. staat er in de nieuwbouwwijk 's-Gravenland in Capelle aan den fjssel een echte boksrmg. De speciaal voor dit gevecht gebouwde arena komt in een tent en staat naast het infor matiecentrum aan de Sibeliusweg. Toegang tot dit tweegevecht, dat om 16.00 uur begint, is voorbe houden aan genodigden. Directeur Koos de Jong van Aannemingsbedrijf IJsselbouw heeft inmiddels al vele eerste palen laten slaan. Maar ook deze keer is hij er weer in geslaagd om iets bij zonders te bedenken. Na maan den van corresponderen en tele foneren kwam eindelijk het verlossende woord en de bevesti ging dat Regilio Tuur naar Capelle aan den IJssel komt. Gelijktijdig is het IJsselbouw gelukt om de heer Doodkorte. wethouder tinancien c.a. over te halen vooreen krachtmeting met de super vederge wicht en wereldkampioen Regilio Tuur Betden zullen hun titel zo goed mogelijk verdedigen. Mevrouw Dienny Kroos-v d. Meij, wethouder stadsontwikkeling c.a. treedt hierbij op als scheidsrechter De meeste klappen vallen op een symbolisch opgestelde Ie paal in het centrum van de ring. Direct na het vallen van de laatste klap begeeft het gezelschap zich naar dc bouw plaats. waar de officiële eerste paal zal worden geheid. Na afloop hier van deelt Regilio Tuur handtekenin gen uit en worden de gasten in de feesttent onthaald op een muzikaal festijn. De circa 200 genodigden, waaronder kopers, de makelaar, de architekt cn vertegenwoordigers van dc gemeente, kunnen onder het genot van een hapje en een drank te met elkaar kennis maken. Deze hele feestelijke gebeurtenis is het startsein voor de bouw va» 76 vnje sectorwoningen in bouwfase 4, dat onderdeel uitmaaki van het tota le woningbouwplan Capelle 's-Gra venland. Aannemingsbedrijf IJssel bouw realiseert in dc/e bouwfase 24 waterrand woningen en 52 exclusie- se kwadrant villa's. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2