Bastion wil hotel bij NS-statioe Volle kerk voor cantate dienst M' Honderd accordeons in Hoek van Holland f i Ook plannen voor Formule 1-vestiging in Schiedam Parkeergarage Stadhuis voorlopig toch door centrum bereikbaar Afschaffen vervoerskosten schoolzwemmen uitgesteld Protesten tegen verlaging subsidie voor oud papier Pleidooi voor herbouw Jugendstil-pand 'genda Prins René I weer herkozen Ernstig gewond bij fikkie stoken Klachten over rubberlucht Jongen honds behandeld Vrouw op brute wijze beroofd Invalide uit haven gered Inbraak in Turkse moskee Onderzoek naar aanplakzuilen in Vlaardingse wijken Enkele honderden reacties op herinrichting Steendijkpolder Rotterdams Dagblad PT; v»*. t w v<rv J.:-* &:t j. 43 ?&si Maandag 14 november 1994 viaardingen/Schiedam- De r\Taardingse camavalsvereni- - ging De Leutloggers heeft af- geiopende weekeinde Bené Vastbinder voor de tweede maal herkozen als Prins Car- •Bavah Prins -Bené de Eerste komt pas 25 februari eeht in ae- tie als hij van burgemeester Stam de stadssleutel overhan- •- oigd krijgt. Nadien regeert hij 'drie dagen in Vlaardingen dat --in de carnavalsperiode Het Buizengat heet Ook De Rietzeilers uit Schiedam hebben hun prins gekozen. Bon Dries is de man die onder de naam Prins Le-, onardus de Eerste in februari de verschillende carnavalsacti- "viteiten zal leiden. Voor het eerst in het bestaan van De Rietzeilers werd ook een Prin ses Carnaval benoemd en die eer viel Dries' vrouw ten deel. Haar naam: Prinses Antoinette de Eerste. Tijdens het feest in de Blauwe 'Brug overhandigde Prins Le- onardus cheques van vijfhon derd gulden aan de Schiedam- se Ziekenomroep en verpleeg tehuis DrieMaasStede voor de oprichting van een dierentuin tje. Schiedam Een 16-jarige jonge man is vrijdag ernstig gewond ge raakt aan zijn gezicht toen hij met drie vrienden fikkie aan het sto ken was op de Horvathweg in Schiedam. Het slachtoffer liep ernstige brandwonden op toen een in het vuur geworpen spuit bus m zijn gezicht ontplofte. Vlaardingen Bij de meld- en re- gelkamer van de DCMR Milieu dienst Rijnmond zijn gistermid dag door inwoners van Vlaardin- gen-Oost en Schiedam 38 klach ten ingediend over stankoverlast. Volgens DCMR was sprake van een rubberlucht. De oorzaak van de stank bleek de lekkage van en kele liters van de stankverwek- kende stof ethylacrilaat. Het on welriekende goedje kwam vrij bij het overpompen van deze stof tus sen twee tankers tn de le Petrole umhaven in Pemis. Tegen een van de schippers is proces-verbaal opgemaakt. Schiedam Een onbekend aantal jongeren heeft vrijdagavond op de Rembrandtlaan een 14-jarige jongen mishandeld. Zonder dat er een reden voor was, werd de knaap geschopt en geslagen. Een van de jongens deed het slachtof fertje daarna een hondeketting om zijn nek en gaf daar meerdere stevige rukken aan. De politie probeert de identiteit van de jon geren te achterhalen. Maassluis Op het Fenacolius- plein in Maassluis is zaterdag avond een vrouw beroofd door twee jongens. Ze werd door het tweetal tegen de grond gewerkt .waarna haar schoudertas werd af gepakt. De vrouw liep verwondin gen op aan haar handen. Schiedam Dankzij alert optre den van een voorbijganger is za terdagochtend een 73-jarige inva lide Schiedammer van de verdrin kingsdood gered. De man reed in zijn wagentje over de Nieuwe Ha ven tegen enkele losliggende te gels. Daardoor raakte hij de con trole over zijn voertuig kwijt en reed het water in. Een man uit Ca- pelle aan den IJssel was getuige van het voorval, sprong het water in en hielp de man op het droge. Schiedam Inbrekers hebben af gelopen weekeinde huis gehou den in de Turkse moskee aan het Raam in Schiedam. Ze kwamen binnen door een deur te forceren en pleegden verschillende vernie lingen, Ook werd geprobeerd een brandvrije kast open te breken. Hit het winkeltje dat in de moskee is gevestigd, werd een een hoe veelheid geld weggenomen. Door Jelle Gunneweg Schiedam Hotelketen Bastion heeft opnieuw een vestiging op het oog in Schiedam. Gedacht wordt aan een hotel langs de Schie, tussen het spoor en de snelweg, aan de kant van de Delflandseweg. Zowel de gemeente als Bastion houdt één slag om de arm: mocht op basis van het hernieuwde bodemonder zoek blijken dat de grond vervuild is, dan valt de locatie af. Ook de bewonersvereniging Delf landseweg kan zich vinden in de komst van het hotel, mits wordt voldaan aan twee voorwaarden. Het verkeer naar het hotel mag geen gebruik maken van de Delf landseweg en er moet een uitlaat- gebied komen voor honden. Bas tion heeft hier geen problemen mee. De hoofdingang van het ho tel komt te liggen aan de kant van de Nieuwpoortweg bij Radio Mo dern. En in de ontwerptekenin gen is al rekening gehouden met een openbaar toegankelijk hon- denuitlaatpad langs het hotel. Het is niet voor het eerst dat de Franse keten haar oog laat vallen op het braakliggende terrein voor een hotel met veertig kamers ver deeld over twee bouwlagen. In 1987 was hiervoor ook al een voor stel gedaan. Omdat de Dienst Gemeentewer ken daar destijds zelf plannen had voor een kantoor, viel het ini tiatief af. De gemeenteraad buigt zich 12 december over de plek, voor de buurtbewoners wordt 21 december een informatie-avond gehouden. Locatie-aquisitiema- nager W. van Kiezen hoopt dat na acht jaar onderhandelen eindelijk een eind komt aan de 'lijdensweg' langs allerlei mogelijke locaties. Enkele maanden geleden leek de komst van het hotel aan de Swee- lincksingel al bijna rond, toen plotseling de gemeenteraard haar veto uitsprak over de bouw. Dit na protesten van buurtbewoners in Groenoord-Zuid, die fel gekant waren tegen het hotel omdat er een boomgaard voor moest ver dwijnen in dit toch al niet zo groe ne deel van Groenoord en omdat de verkeersoverlast zou toene men. Eerder vielen ook al dc Louis Rae- maekersstraat en een braaklig gend stukje bouwgrond aan de andere kant van de Schie af. ..Dat gesol zijn we nu goed zat. Het lijkt nu echter goed te gaan, we krijgen alle medewerking." Overigens had Bastion had ook interesse voor een vestiging bij het nieuwe Bad Groenoord. Die optie vervalt nu. Verschillende andere grote hotel ketens zijn nog wel in onderhan deling met de gemeente. Die ge sprekken daarover bevinden zich vooralsnog in een onenterende fa se. Ook zijn er plannen voor een For mule 1-vestigmg naast het Novo- tel in Schiedam. Beide hotelke tens hebben een gemeenschappe lijk moederbedrijf. Een verken nend gesprek met de gemeente over dit plan heeft reeds plaats ge vonden, concrete voorstellen zijn echter nog niet gedaan. Formule 1 is een Franse hotelketen, die be kend staat om haar lage prijzen. In Nederland zijn er al twee Fl- vestigingen: in Kerkrade en Gro ningen. Aan een uitgebreider net werk wordt hard gewerkt. Vlaardingen Er komt een on derzoek naar de haalbaarheid om in elke Vlaardingse wijk aanplakzuilen te plaatsen. Op die manier moet een einde ko men aan het illegaal plakken van reclame-uitingen op onder meer muren, verkeersborden en viaducten. De gemeenteraad van Vlaar dingen heeft een motie van die strekking, ingediend door de fractie van Burger Belangen, aangenomen. Alleen de SP was tegen. Ha is nog niet duidelijk of de ruimte op de zuilen gratis wordt, of dat er een vergoeding moet worden betaald. Vlaardingen Zo lang het kruis punt Burgemeester Pruissingel/ Maassluissedijk niet is aangepast moet de nieuw te bouwen par keergarage Stadhuis door hei centrum van Vlaardingen bereik baar blijven. Die opdracht heeft de gemeenteraad aan burgemees ter en wethouders meegegeven bij de verdere ontwikkeling van het bouwplan Dyksteeg/ Sclaavenburg: woningen en een parkeergarage met honderd open bare plekken. De gemeenteraad van Vlaardin gen had vrijdagavond bij de be grotingsbehandeling drie moties ingediend over de nieuwe par keergarage Dijksteeg. Behalve twee moties van de SGP/RPF/ GPV-fractie, rook ook de WD haai' kans om een verloren discus sie uit het verleden enigszins recht te zetten. De liberalen zijn altijd al voor een (definitieve) ont sluiting van de te bouwen par keergarage via het centrum ge weest. In een motie van L. de Beer werd het college gevraagd om het bouwkundig mogelijk te maken dat het in een later stadium een voudig zou zijn de parkeergarage via het centrum toegankelijk te maken. Ais redenen haalde de WD'er aan dat het m de toekomst niet ondenkbaar is ('Zie de exploi tatieverliezen op de Afrol-garage') dat de nieuwe parkeergarage slecht draait en dat het wenselijk zou zijn deze beter toegankelijk te maken. Met de wens zou in het bouwplan rekening moeten worden gehou den ('Bijvoorbeeld door een hek'), zodat de bouwkundige aanpassin gen niet te veel zouden kosten. Want een dure investering zou de verbouw alleen maar onaantrek kelijker maken waardoor de ge meente met de exploitatieverlie zen zou blijven zitten. Maar deze motie haalde geen meerderheid. Dat gebeurde wel met de SGP/RPF/GPV-motie. On danks de toezeggingen van ver antwoordelijk wethouder T. van der Steen. Hij beloofde namens het college dat bij de voorjaamota een 'hoge prioriteit' zal worden gegeven aan de aanpassingen van de kruising Burgemeester Pruis- singel/Maassluissedijk, waardoor de nieuwe parkeergarage bij het stadhuis makkelijk bereikbaar moet worden. Maar M. Lensvelt (SGP/RPF/ GPV) had 'niet zo'n hoge pet' op van die toezegging. En de dossier kennis van A. Zonne (WD) maak te de waarde van de toezegging van het college niet harder. Zonne wist zich nog te herinneren dat de gemeente in 1981 al eens had la ten onderzoeken wat een aanpas sing van de nu gevaarlijke kruising moest kosten. „In 1981 was dat al 600.000 gulden. Dus op het huidige prijspeil komt dat nu op een miljoen," aldus Zonne. Met de wetenschap dat de ge meente volgend jaar voor een mil joen of acht bezuinigingen moet vinden, stemden coalitiepartijen WD en CDA en op W2Q00 na alle oppositiepartijen voor de motie. Dat betekent dat zo lang de kruising Burgemeester Pruissin- gel/Maassluissedijk niet is aange past er een adequate ontsluiting via het centrum moet zijn. Vlaardingen Het afschaffen van de vervoerskosten voor school zwemmen is voorlopig uitgesteld. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen wilden per 1 januari 1995 deze kostenpost (34.000 gul den per jaar, 45 gulden per leer ling) schrappen. Maar door kri tiek uit de gemeenteraad is dit op geschort tot het nieuwe school jaar. Met name het CDA heeft zich fel verzet tegen deze bezuiniging. Hoewel het vergoeden van de ver- voerskosten van kinderen om naar het schoolzwemmen te kun nen geen wettelijke taak is van de gemeente, hamerde fractievoor zitter K. van Netten op handha ving. Volgens hem zou er onge-1 lijkheid ontstaan, die wordt ver oorzaakt door de verschillende af standen van de scholen naar een zwembad én de financiële draag kracht van de ouders. De kans is groot dat kinderen uit armere ge zinnen niet meer naar zwemles kunnen, omdat hun ouders dat niet willen of kunnen betalen. De opmerking van Van der Steen dat de scholen zelf maar financië le ruimte moesten zoeken, gooide alleen maar olie op het vuur. Want, stelde Van Netten, de schoolwerkplannen, waarin ook het aantal uren zwemmen is opge nomen, staan vast. En een fancy- fair of sponsorloop voor de zwem- bus, dat vindt de CDA'er onwen selijk. Aan het eind van het debat over de begroting kwam Van der Steen met de toezegging dat de vergoe ding tot het einde van het school jaar, komende zomer, in stand wordt gehouden. Hij achtte het 'fatsoenlijk' om daarover nogeens met de scholen te praten. „Maar," stelde de wet houder, „met ingang van het nie- wue schooljaar wordt het voorstel alsnog van kracht." De accordeondag in Hoek van Holland is zaterdag een groot succes geworden. Met ruim honderd accordeons werd in 'De Hoekstee' een redelijk populair programma afge werkt met als slot 'Het kleine café aan de haven' van Pierre Kartner, waarbij ook twee mondharmoni ca-orkesten en het shantykoor 'Die Maeze Sanghers' hun medewerking verleenden. De ac cordeondag stond verder in het teken van het afscheid van Hennie Hessels, die 34 jaar leiding heeft gegeven aan diver se accordeonorkes ten in Hoek van Hol land en Rotterdam. Behalve zo'n 140 muzikanten en zan gers, kwamen er driehonderd belang stellenden af op de accordeondag. Foto Roel Dijkstra Maassluis De hervormde wijk- gemeenten Koningshof en De Ark hebben hun bezorgheid uitge sproken over het raadsvoorstel de subsidie op oud papier te verlagen van acht naar zes cent per kilo. Daarmee komt volgens de inza melaars het voortbestaan van de oudpapieracties in gevaar. De marktprijs van oud papier ligt momenteel op zo'n tien cent. Woordvoerder A. van den Hof van de twee wijkgemeenten verwacht dat daarom de verenigingen die papier inzamelen, zullen over stappen naar particuliere hande laren. De Pauw uit Rotterdam bij voorbeeld. betaalt elf cent per kilo en stelt gratis containers beschik baar. Tot op heden nemen de pa pier inzamelende verenigingen deel aan het AVR-project dat twee jaar geleden door wethouder J. Storm werd gelanceerd. Van den Hof: „Storm verklaarde destijds dat de verenigingen door de bundeling van krachten op de oudpapiermarkt niet zouden wor den gedupeerd. De resultaten lie gen er niet om. Voor 1994 ver wacht de sector Stads- en Milieu beheer een stijging van vijftig procent aan ingezameld papier ten opzichte van 1992. De ge meente verdient per 100.000 kilo oud papier enkele tientjes in ver gelijking met de verbranding van huisvuil. Verlaging van de subsi die zal dit alles te niet doen." De woorvoerder vreest dat als de papierinzamelaars zaken gaan doen met handelaren, de markt prijs zal dalen. „Dan zijn we weer terug bij af. Verenigingen verlie zen de hen gewaarborgde conti nuïteit en zullen alleen in goede tijden inzamelen. Daardoor raken de burgers hun vaste patroon kwijt en deponeren hun papier weer bij het huisvuil. Redenen ge noeg om de subsidie op acht cent te houden." markt De PvdA steunt de inzamelende instanties bij hun protest. Vooral omdat wethouder Storm volgens de partij niet aan kan geven hoe hij op de pry s van zes cent is geko men. Raadslid G. Enzennk (CDA) kan Storm alleen maar gelijk ge ven. ,.De gemeente moet de tering naar de nering zetten. Gezien de armoede van Maassluis kunnen we gewoon met tegen het voorstel stemmen. Als de verenigingen de markt opgaan, geven we ze gelijk. Misschien is het AVR-project wel achterhaald." Storm wijst de protesten van de hand. Hij is van mening dat als de markt instort, de gemeente daar altijd op in kan spelen. Volgens hem duurt het trouwens niet tang meer voordat naast de glasbak ken in de stad ook containers voor oud popier komen te staan. Daar mee moet de burger worden gesti muleerd het oud papier op verant woorde wijze op te ruimen. Vlaardingen Er blijkt onver wacht grote belangstelling te be staan voor cantate diensten zoals die in de Grote Kerk m Vlaardin gen worden gegeven. Bij de aller eerste cantate, zaterdagavond, waren al ruim 450 mensen aanwe zig. Er wordt voorzichtig al over een nieuwe Vlaardingse traditie gesproken. Na de samenzang op de koraalme- lodie uit de cantate 'Wachet auf (gezang 262). werd geluisterd naar de cantate 'Wachet auf BWV140, gecomponeerd in 1731. Het koor 'Magister Cantat1, onder leiding van dirigent Arie Eikelboom, be schikt over een goede verdeling Schiedam Het deze herfst ge sloopte woon- annex winkelpand aan de Lange Kerkstraat 29 moet worden herbouwd. Dat vindt de Historische Vereniging Schiedam. Burgemeester en wet houders hebben dit voorstel van de vereniging nog in overweging. Technisch zijn er weinig proble men. De waardevolste en meest karakteristieke elementen van het interieur zijn voor de sloop verwijderd en op een veilige plaats opgeborgen. En met het weer steen voor steen opbouwen van historische panden hebben aannemers de laatste jaren op veel plaatsen in Nederland erva ring kunnen opdoen. De moeilijk heden zijn vooral van financiële en ruimtelijke aard. Waar moet het pand worden herbouwd en wat kost dat? En hadden woning en winkel zoveel architectonische waarde, dat herbouw gerechtvaar digd is? De historische vereniging meent van wel. Het gesloopte pand - dat verdwijnen moest om het bouw- verkeer naar de Nieuwe Passage te vergemakkelijken- werd be schouwd als een curieuze eenling in de toch rijk gevarieerde Schiedamse binnenstad. Volgens de historische vereniging was het vrijwel het enige voorbeeld van Jugendstil-bouwkunst m Schiedam. In het betreffende pand was tot voor kort een schoenmakerij ge vestigd. Daarvoor zaten er een drogisterij en een kaarsenmakerij in. Kaarsen werden ook al op die plaats gemaakt voordat in 1906 het pand werd opgetrokken en de familie Vlek er ging wonen. De gevel vertoonde een aantal bij zondere kenmerken: een erker met glas in lood, een balkonnetje met zes consoles die gedragen werden door leeuwekoppen, ra men met glas in lood in Jugenstii- motieven, In de hal bevonden zich twee ovale reliëfs met Ju- ge ndstil-omlijsting en met voor stellingen van waterpartijen met planten, bootjes, zwanen en ree- en. Andere interessante elemen ten waren de trap, een fonteintje en enkele ornamenten. over alie stemgroepen, de koor klank is homogeen en zuiver en er is veel aandacht geschonken aan kleine nuances. Dit eerste koraal is jammerge- noeg wat overstemd door een hier en daar wat fors spelend orkest. Solist was onder andere tenor Re- mco Roovers. Hij heeft een fraaie stem, maar kwam door zijn zeer summiere aandeel niet geheel uit de verf. Het grootste solisten-aan deel lag in handen van sopraan Anja Brands en de veelbelovende jonge bas Mare Pantus. Deze so listen hebben op expressieve en indringende wijze gestalte gege ven aan de qua tekst niet de meest interessante aria's. Het eer ste duet heeft Bach voorzien van een schitteren vioolsolo, die op meeslepende wijze gespeeld werd door concertmeester Marco Bons. Hoboïst Andries Boelens vertolk te op briljante wijze de solopartij bij het tweede duet. Magister Can tat besloot met het stralende en feestelijk koraal 'Gloria, sei dir ge- sungeri. De instrumentale begeleiding was in handen van een fraai bege leidend ad hoc-orkest onder lei ding van concertmeester Marco Bons en met Aart Beigwerff-or- gelcontinuo. De samenzang werd begeleid door organist Aad Zou tendijk. De volgende cantate diensten (aanvang 19.00 uur) zijn op 10 de cember ('Nun komm der Heiden Heiland'), 14 januari (Sie werden aus Saba alle kommen') en 11 fe bruari ('Nimm was dein ist, und gehehiri). Maandag 14 november SCHIEDAM NPB, Westvest 90-92. Lezing over dromen, 20.00u. VLAARDINGEN DC West, HarmonieveremgingVoor- waarts, 20.00u. ROTTERDAM luxor Theater. Melame, 20.15u. De Doelen Gr.z. Orkest van de Acht tiende Eeuw, 20,15u. Ahoy'. René Froger, 20.15u. Rotown. Rambling Jeffrey Lee Pierce Cypress Groove, 22.00u.Weste!ijkHandelsterrein. Tsjechov en Tsjechov, 20.00u. Jeugdtheater Hofplein. Scholieren Eenakter Festival, 19.30u. Dinsdag 15 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. De eerste cantate dienst trok zaterdagavond 450 mensen naar de Grote Kerk in Vlaardingen. Foto Roei Dijkstra ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Blink' (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15-9.45. Alh ambra 2: T love trouble' (12) dag. 4-6 45-9.30, di. ook 1.15. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Four weddings anda funeral' (al) dag. 1.15-4-9.30. 'Priscilla'(16) dag. 6.45. Calypso3: 'De vlinder tilt de kat op' (al) dag. 1.15-4-6:45-9.30. Cinerama 1: 'The Mask' (12) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'The Chase' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Shadow' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'When a man loves a woman' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Reality Bites' (al) 4-6.45-9.30. di.ook 1.15. Corso; Thue Lies' (16) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Imax Theater: 'Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45. 'Blue Planet' (al) dag. 4.30. 'Dances with wolves' (al) dag. 8. 'Wait Disney' dag. 1-4-6-11. Venster 1; 'Rouge' (16) dag. 8-10. Venster2: 'La Jetee' en'BasicTrammg'ma. 7.30. TIGndo' ma. 9.30, Venster 3: 'Ladybird, la dybird' (16) dag. 8. 'Fresay chocola te' (16) dag. 10. Venster 4: 'Mina Tannenbaum'dag. 7,30-10, ma. al leen 7.30. Sneak Preview?? (16) ma. 10. Lumière 1: 'The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 2: The Crow' (16) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Clear and present danger1 (16) dag. 3.30- 6.15-9.15, di. ook 12.45. Lumière 4; 'Natural Bom Killers' (16) dag. 4- 6.45-9.30, di. ook 1.15. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) cag.vanaf 12 doori .voorstel h ng. Thalia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'Baby's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. Maassluis Tydens de in spraakperiode ten behoeve van de herinrichting van de Steendijkpolder-Zuid hebben meer dan tweehonderd Maas- sluizers schriftelijk gerea geerd op de plannen. Vrijwel alle brieven bevatten meerde re vragen en voorstellen. Afge lopen maanden zijn zo'n dui zend verschillende suggesties op haalbaarheid onderzocht. V/aar mogelijk zijn de voorstel len verwerkt in het definitieve herinrichtingsplan. Volgens de gemeente is een groot aantal ideeën gehonoreerd. De zaken die om uiteenlopende redenen niet konden worden overgeno men in het plan, worden in het inspraakverslag uitvoerig be argumenteerd. Iedereen die een reactie heeft ingestuurd, krijgt het verslag toegezonden. Over de ontwikkelingen met betrekking tot de sanering van de Steendijkpolder is nog niets nieuws te melden. De door de gemeente en de provincie Zuid-Holland uitgewerkte plannen zijn ingediend bij het ministerie van VROM. Het wachten is nu op instemming van de minister. Pas daarna kan worden begonnen met uit voering van de sanering. In de periode van maandag 14 november tot woensdag 7 de cember worden de plannen in de hal van het stadhuis door middel van een expositie ge presenteerd Van elk deelge bied -de Steendijkpolder is opgesplitst in drie gebieden- zyn plantekeningen te zien. Ook hangen er schetsen van de huidige situatie. Het definitieve voorstel voor de herinrichting van het ver vuilde gebied zal worden be sproken in een extra vergade ring van de commissie civiele werken op dinsdag 6 decem ber. De bewoners van de Steendijkpolder worden door middel van een speciale bro chure door de gemeente over de voortgang van de plannen op de hoogte gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1