Democratie in Schiedam staat op laag pitje Deurwaarder: nog steeds de boeman 'Soms hoor je weieens: Ah, gelukkig, bent u daar' genda Toch kamer kleintjes? 0 'nafu'r; Officieel startschot voor bouw nieuwe basisschool Concert Maarten Peters verschoven naar maart Leren kijken naar moderne kunst Kerstactie slaat aan Touw met knopen Eerste plaats voor harmonie Vluchtelingenhulp voor vrouwen Rotterdams Dagblad V"£ Dinsdag 15 november 1994 De ouderavond in basisschool De Woudhoek aan het Nijhoffplein van woensdag 16 november krijgt een bijzonder tintje. Hoewel de eerste paal op de locatie van de nieuwe school in Spaland al de grond in is ge gaan, lost wethouder Wiegman, die avond het officië le startschot voor de nieuwbouw. Daarna volgt een receptie voor ouders, wijkbewoners en leerkrachten. De school verhuist voor de start van het nieuwe schooljaar naar de nieuwbouwwijk en gaat daar ver der onder de naam De Violier. Het is de eerste school in Spaland. Gedurende het bouwjaar wordt regelma tig een speciale krant in de wijken Woudhoek en Spa land verspreid. Donderdag 17 november verricht de jongste leerling van de school de eerste officiële bouwhandeling samen met directeur G. Kruijt. Dan wordt een bekistingsschot op één van de verdiepin gen getakeld. Maassluis Het geplande concert van Maarten Peters op 19 no vember in De Schuurkerk is verschoven naar 25 maart 1995. Dit in verband met ziekte van de zanger. Voor dat concert zijn reeds toegangskaarten ver krijgbaar bij de informatiebalie in het stadhuis. De kaarten kunnen ook telefonisch worden gereser veerd bij het theater (01899-13700). 'Moderne kunst, wat doe je ermee', is de titel van een tentoonstellingsproject in het gemeentemuseum van Maassluis. De expositie met werk van zeventien ei gentijdse kunstenaars, is bedoeld voor scholen en ie dereen die weinig vertrouwd is met het kijken naar moderne kunst. De zestien schilderijen, tekeningen, aquarellen, collages, foto's en vier ruimtelijke objec ten van hout, klei, metaal en keramiek zijn geselec teerd op hun 'ontoegankelijkheid'. Aan de hand van een vragenlijst kunnen de werken worden bekeken. De tentoonstelling duurt tot en me-, 14 december. De Actie Kerstgroet '94 die de afgelopen weken in Maassluis voor de Oekraïne is gehouden, heeft meer kleding en voedsel opgebracht dan door de organisa toren werd verwacht. De reactie was zó omvangrijk dat niet één maar twee vrachtwagens ingezet moeten worden voor het vervoer van de hulpgoederen. De inzamelingsactie startte ruim een maand geleden tydens de Furie-ade. In diverse winkelcentra konden bezoekers zelf voedselpakketten samenstellen en af geven aan de medewerkers van de actie. In totaal zijn ruim 1400 pakketten bijeengebracht. Voor de inza meling van kleding werd door een bedrijf aan de In dustrieweg een loods beschikbaar gesteld. Gister avond ging de eerste vrachtwagen op weg naar de Oekraïne. Zo gauw op het gironummer van de actie genoeg geld is binnengekomen, gaat ook de tweede vrachtauto rijden. De actie werd mede zo'n groot succes door de in breng van zeven basisscholen in Maasssluis en Maas land. Die haalden in de laatste week van de inzame lingsactie 125 voedselpakketten open brachten 1500 gulden bij elkaar. Hoek van Holland 'Een touw met knopen' is de titel van een film, die Henk van de Meeberg heeft gemaakt met leden van video- en smalfilmclub Maassluis en spelers van to neelgroep Schater. De film gaat over een jonge vrouw die de weg kwijt is. Ze komt terecht bij men sen die in afzondering leven en vraagt hen om hulp. Al snel blijkt haar nieuwe woonomgeving eert laby rint met gefrustreerde bewoners. Haar bezoek is niet zonder gevolgen. Henk van de Meeberg schreef het verhaal en nam te vens de produktie, regie en montage voor zijn reke ning. In de film dient het Fort Hoek van Holland als decor, vandaar dat ook daar de vertoning plaats vindt. De première is donderdag 17 november om 20.00 uur. Harmonie Wilton-Fijenoord heeft afgelopen week einde de eerste plaats behaald tijdens het KNF-con- cours in Hellevoetsluis. Tijdens dit concours, dat eens in de vijfjaar wordt gehouden, presenteren alle verenigingen van de Koninklijke Nederlandse Fede ratie voor Muziekgezelschappen zich aan een vak kundige jury. De jury let onder meer op zuiverheid, klankgehalte en klankverhouding, techniek en arti culatie en interpretatie. De Schiedamse harmonie vereniging komt al sinds jaar en dag uit in de Vaan delafdeling, de hoogste afdeling voor amateurgezel schappen. Afgelopen zaterdag speelden de Schiedammers werk van Charles E. Ives, Henk Ba- dings en Roger Nixon. In totaal behaalden ze daar voor 328,5 punten, hetgeen een gemiddelde betekent van 9,2. Met deze hoogste score van het gehele con cours sleepte het gezelschap de eerste prijs binnen eq.een onderscheiding van de jury. Vlaardingen Het onderwerp van de jaarlijkse themadag bij Stich ting Coerke is 'Vluchtelingenhulp voor vrouwen1. Voor deze dag zijn drie spreeksters uitgenodigd. Ir ma Bolhuis van het centrum De Heuvel van Vluchte lingenwerk Rotterdam vertelt wat er regionaal ge beurt op het gebied van (vrouwenMuchtelingen- hulp. Ingrid Beek, coördinatrice van Vluchtelingen werk Vlaardingen, gaat in op de plaatselijke situatie. Ook vertelt de in Vlaardingen wonende vluchtelinge Asmara Hagosm over haar ervaringen. Na elke lezing is er gelegenheid voor het stellen van vragen. De middag is gepland voor discussie. De bij eenkomst vindt plaats van 9.45 tot 15.00 uur in de burgerzaal van het stadhuis. Door Peter de Lange Schiedam—Het is droevig gesteld met de democratie in Schiedam. Als de begrotir.gsdebatten vorige week iets aan het licht hebben ge bracht, is het wel het politieke on vermogen en misschien ook wel onbenul van een aantal volksver tegenwoordigers. Om te beginnen liet de grootste fractie, de PvdA, het lelijk afwe ten. Door het interne tumult van de laatste maanden rond het ver trek en de opvolging van vier raadsleden, was deze partij er niet toe gekomen de gebruikelijke schriftelijke vragen te stellen over de voornemens voor 1995. „Wat we weten wilden, hebben we in de wandelgangen gevraagd aan wethouder Wiegman," verklaarde de nieuwbakken fractievoorzitter P. Groeneweg ter verdediging. Kennelijk gaf hij zich er geen re kenschap van dat er kiezers zijn die graag op de hoogte blijven van wat hun vertegenwoordigers zoal aan de orde stellen in de gemeen teraad. Onderonsjes met een wet houder verschaffen de kiezer wei nig inzicht. Uit de gebundelde vragen bleek trouwens dat wel meer partijen bij de voorbereiding van de begro ting er met de pet naar hebben ge gooid. De Centrumdemocraten hadden niets te vragen. Ex-CD'er C. Krommenhoek had niets te vragen. De eenmansfracties Soli dair '93 en Burger Belangen Schiedam hadden niets te vragen. Vijf van de negen fracties hadden niets te vragen.' Dat is op z'n minst opmerkelijk op een mo ment dat wordt vastgesteld waar aan de gemeente de komende twaalf maanden zijn geld (een paar honderd miljoen gulden) gaat uitgeven. Iedere partij, zou je zeggen, zit toch in de raad voor een achterban die ook wensen en belangen heeft. Het excuus dat een zo omvangrijk en gecompliceerd stuk als de be groting voor kleine fracties niet tc behappen is, snijdt geen hout. Achter iedere partij staat, als het goed is, een steunfractie. Die kan meehelpen bij het uitvlooien van de begroting. De CD is trouwens met drie zetels geen kleine partij. De algemene beschouwingen vormden ook al een dieptepunt. Deze redevoeringen lenen zich, zoals de naam al aangeeft, voor beschouwingen van algemene aard (over de stand van zaken in de plaatselijke samenleving) en uiteraard voor kanttekeningen bij het beleid van burgemeester en wethouders. Sommige woordvoerders hielden het vooral algemeen en nauwe lijks beschouwend. C. Zonneveld van de CD bijvoorbeeld. Hij deel de mee dat 'een aantal ideeen' (van het college) zijn fractie 'zeer sympathiek' voorkwamen. Welke ideeén dat waren, zei hij niet. Wel stond hij uitvoerig stil bij het aan tal werkloze migranten en de weerzin van de CD tegen de subsi diering van het minderhedenbe leid en het Anti Discriminatie Bu reau. De uit de CD gestapte C. Krom menhoek maakte er helemaal een potje van door een betoog af te steken waar geen touw aan vast viel te knopen. Een willekeurig ci taat: „Overigens ben ik van me ning, dat doorgaans gestaafd dooi de ervaring van de afgelopen tijd, hoe je ook je best doet zaken m welke zin ook voor belangengroe peringen te behartigen, al dan niet met enig succes, de belang stelling van de diverse burgers al tijd van korte duur is, daarmee maar aangevend, dat bescheiden heid ons allen blijft sieren." Een raadslid dat er zo over denkt, kan maar beter een andere hobby zoe ken. A. van Loenen (Solidair '93) had het niet zozeer over Schiedam, als wel over zichzelf. Hq beklaagde zich erover dat zijn partij geen ei gen vergaderruimte heeft in het stadhuis. Een groot deel van zijn vij f minuten spreektijd besteedde hij aan de voorspelling dat kleine lokale partijen een steeds grotere rol in gemeenteraden zullen gaan spelen. Van de splinters maakte H. Metaal (Burger Belangen) nog de meeste indruk met een com pact betoog over veiligheid op straat, de problemen van de Schiedamse jeugd en onzalige bouwplannen voor de laatste groenstrookjes. De vertegenwoordiging van maar liefst negen fracties in een raad met 35 zetels wekt de indruk dat Schiedam een optimaal democra tische stad is, waar iedere groepe-» ring zijn stem kan laten horen Maar de ironie wil dat er nauwe lijks verschillen zijn te ontdekken in de standpunten van al die par tijen - de CD daargelaten, omdat die fractie toch voornamelijk de aanwezigheid van buitenlanders m de samenleving aan de orde stelt. De wijksgewijze veiligheidsplan nen die Metaal te berde bracht, vielen ook in andere betogen te beluisteren. Het CDA waarschuw de voor een stad vol armoede en criminaliteit, de WD toonde zich bezorgd over de veiligheid van de burgers, de PvdA zei dat gevoe lens van onveiligheid 'met langer kunnen worden genegeerd', enzo voort. Net zo unaniem waren de geluiden over verkeersoverlast en de noodzaak van een parkeerpian, over de zorgwekkende werkloos heid, over het milieu, over de hon- depoep. Kortom, alle partijen wil len nagenoeg hetzelfde. Oppositie viel er dan ook nauwe lijks te beluisteren, behalve van de zijde van het CDA. Deze partij moet in z'n eentje opboksen tegen een coalitie van vier (PvdA, VVD, DG6 en GroenLmks), en dat is. gaf fractieleider Baart toe, een wei nig benijdenswaardige positie. Maar Baart gaf ook aan dat de christen-democraten oppositie voeren tegen een beleid dat er nauwelijks anders zou uitzien als hun partij wél deel had uitge maakt van de coalitie Publiek viel er ook dit jaar nauwe lijks te bekennen op de tribune. Hoeveel mensen de directe radio uitzendingen hebben beluisterd, is bij de Stadsomroep Schiedam onbekend. Aan een oproep van wethouder Wiegman aan de luis teraars om te reageren, werd door acht luisteraars terstond gehoor gegeven, Zij hadden, volgens een woordvoerder van de Stadsom roep, 'vragen over de politiek'. In de studio was op dat moment al leen een technicus aanwezig, en die had geen verstand van poli tiek. Vijfentwintig jaar preciesis Willem-Jan Dolk als ge rechtsdeurwaarder in Schiedam actief. Reden om de man eens aan de tand te voelen over zijn vak: wat doet een deurwaarder precies? Hoe reageren de mensen op zijn komst? Dolk gaat over het algemeen met de grootst mogelijke voorzichtigheid te werk. Cliënten of voormalige clienten groet hij bijvoorbeeld zelden op straat. „Mensen willen liever niet dat de buitenwereld ontdekt dat ze in dc pro blemen zitten." Ook op zijn eigen kantoor heeft hij dc nodige maatrege len getroffen om onaangename reacties te voorkomen. „Soms denk ik weieens: het 1 ijkt hier wel Fort Knox. Maar cr zit helaas niets anders op. De veiligheid van mijn per soneel gaat boven alles." Deurwaarder Willem-Jan Dolk heeft nog nooit de bekende voet tussen de deurnodigge- had. Maar verder dan het halletje komt hij zel den. Foto Roel Dijkstra "fOV hrr Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Jelle Gunneweg Schiedam Er zijn van die momenten dat Willem-Jan Doik het liefst het bijltje erbij neer zou gooien. Als een woedende wanbetaler op het kantoor aan de Tuinsingel is verschenen om met het personeel op de vuist te gaan of om de boel eens flink kort en klein te slaan. Of wanneer de gevel weer eens is beklad of de deur eruit is getrapt. Met enige regelmaat wordt zelfs zijn familie met de dood bedreigd onder het mom van: „We weten je wel te vinden hoor." Vraag hem dus niet of hij zjjn be- taal niet. In beide gevallen wordt roep leuk vindt, want dan zegt hij: „Leuk? Nee, leuk is het vak van deurwaarder niet. Ik weet nog zo net niet of ik hier woei 1 oor zou kiezen als ik mijn k ocht overdoen. Daarvoor fc~ menleving in de loop d( veel zien verharden.*' In Nederland zijn in totaal zon 250 gerechtsdeurwaarders actief, onder wie slechts drie vrouwen. Een typisch mannenberoep dus. „Helaas wel. De agressie is daar voor een belangrijk deel debet aan. Maar de laatste jaren zie je op de opleiding steeds meer vrou wen, dus de omslag is op komst." De meeste mensen komen voor het eerst in aanraking met de deurwaarder als zij een bepaalde vordering weigeren te betalen. De gerechtelijk ambtenaar wordt dan ingeschakeld door de eiser: een verhuurder, het ziekenfonds, een postorderbedrijf of welke instel ling dan ook om te bemiddelen in het conflict. Soms gaat dit met een zeer langdurige correspon dentie gepaard, een andere keer leggen mensen zich direct bij de oproep tot betaling neer. Anderen blijven weigeren of reageren to- de zaak aan de rechter voorge legd. De rechterlijke procedure start met de afgifte van de dagvaar ding, door' de deurwaarder per soonlijk te overhandigen aan de betrokkene. Soms is het niet mo gelijk deze oproep af te geven doordat de aangeschrevene op zijn werk is, op vakantie is of el ders verblijft. In zo'n geval gooit de deurwaarder een speciale en velop in de bus, die door de tekst en het afwijkende formaat (lang werpig) duidelijk opvalt tussen de andere post. Als de woon- of ver blijfplaats van de betrokkene on bekend is, plaatst de deurwaarder een oproep in de krant. Versloft De reacties op zijn verschijning zijn volgens Willem-Jan Dolk zeer divers: „Soms hoor je weieens: 'Ah, gelukkig bent u daar. Ik had u al verwacht': Dan willen ze de zaak zo snel mogelijk afhandelen om eindelijk rust te krijgen na el lenlang gecorrespondeer en gete lefoneer. Soms is het van: 'Dit klopt: ik heb het versloft en zal di rect betalen'. Ik adviseer dan al tijd zo snel mogelijk naar ons kan toor te komen, want als ze te lang wachten komt hun zaak toch bij de rechter voor en dan moeten ze alsnog de proceskosten betalen." Anderen blijven erbij dat ze met hoeven te betalen. Dan treed ik m overleg met de eisende partij of benader hun advocaat of het in cassobureau. Ik geef echtei wel al tijd eerst de dagvaarding af: men sen moeten met ijzersterke argu menten komen, wil ik de afgifte opschorten. Toch gebeurt het wei eens, bijvoorbeeld als ze een beta lingsbewijs kunnen tonen of als blijkt dat de oproep aan een ver keerd familielid is geadresseerd." De bekende voet tussen de deur, die heeft hij nog nooit nodig ge had. Willem-Jan Dolk probeert het met een goed gesprek. Hij praat op zachte toon, zodat de bu ren zijn boodschap niet kunnen horen. Meestal komt hij niet ver der dan de deuropening. Een en kele keer wordt hij toegelaten in het halletje, maar een kopje koffie krijgt hij zelden. De deurwaarder wordt in Nederland nog steeds als boeman beschouwd. Toch probeert de Schiedammer de wanbetalers zo goed mogelijk in te lichten over hun mogelijkhe den. „Maar over het algemeen luisteren mensen slecht of ze be grijpen het niet De rechtsgang is erg ingewikkeld en de ambtelijke taal vormt een hoge drempel om verder te lezen De wet stelt nu eenmaal hoge eisen aan de dag vaarding. We raden daarom vaak aan om met de brief naar de vak bond, een rechtswinkel of des kundig familielid te gaan, zodat ze toch voldoende worden voorge licht" Rottige situaties Andere zaken waar de deurwaar der mee te maken krijgt zijn de ontruimingen en de beslagleggin gen op goederen. Dan zijn andere mogelijkheden uitgeput en probe ren de schuldeisers op zo'n ma nier hun geld te krijgen „Rottige situaties zijn dat wel, zeker als je een gezin op straat moet zetten. De hele buurt weet dan van hun geldproblemen af, want we ko men met een mannetje of tien de woning ontruimen Maar voor we het zover laten komen, is er al een heel scala aan oplossingen gebo den. Een beslaglegging komt dus niet zomaar uit de lucht vallen Soms grijpt hij in, om escalaties tc voorkomen. „Mensen helemaal vermorzelen of m de goot helpen, dat is nadrukkelijk niet mijn be doeling Soms moet je zeggen tot hier en met verder. Dat is het aar dige van dit beroep Dal je een soort dirigent bent tussen alle partijen en in het spanningsveld iets probeert tc bereiken waar in iedei geval een partij, maar liever allebei de partijen bij gebaat zijn." „Soms voel je je inderdaad een welzijnswerker, maar die zijn vaak defensief met hun klanten bezig. Ik ga offensief te werk er moet toch betaald worden Echt li chamelijk letsel heb ik tot nu toe niet opgelopen, hoewel ik regel matig met ijzeren pijpen en bijlen geconfronteerd ben. In dc loop der jaren heb ik echter zoveel mensenkennis opgebouwd dat ik kan inschatten of het bij een drei ging blijft of dat het dreigement werkelijk wordt uitgevoerd. Voor mijn gevoel ben ik tot nu toe steeds door het oog van de naald gekropen, maar daar heb ik wel allerlei maatregelen voor getrof fen zoals extra sloten op de deu ren en een afgesloten wachtka mer." Intimideren Mocht het desondanks uit de hand lopen, dan trekt Dolk ande re registers open. „Ik laat me niet zo maar door de eerste de beste in timideren en dit werk mag niet ten koste gaan van mijn kop of die van mijn personeel. Ik vraag bij dergelijke gevallen altijd aan de eisende partij om de zaak te laten voor wat 'ie is. hetgeen meestal gebeurt. Verhuurders, banken en financieringsmaatschappijen we ten dat ze het risico lopen nooit meer hun geld terug tc zien. Maar Jet wel* het gaat hier om hoog stens vijf tot tien gevallen per jaar. Uitzonderlijke situaties dus." Toch, helemaal pais en vree is het met. dat mag duidelijk zijn. Tot de aanschaf van een vuurwapen heeft het gelukkig nooit hoeven komen. „Ergo: als ik die aandrang voel, kan ik maar beter mijn jas aan de kapstok hangen. Ik geef bever een menselijk tintje aan mijn werk. probeer me zoveel mo gelijk m de persoon te verplaat sen En misschien klinkt dit ide alistisch. maar als ik het niet doe, doet een ander het misschien wel slechter Ik kan dus maar beter aan het werk blijven." r-r^ Dinsdag 15 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie. 21.00u. ROTTERDAM Theater Zuidplein Gr.z. De Benm's, 20.15u. Jazzcafé Dizzy. Dick de Graaf Septet, 22.00u. Westelijk Handelsterrein. Tsjechov en Tsje- chov, 20.00u. Luxor Theater. Freek de Jorge. 20.15u, Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Mountains made of barking, 20.15u. Bibliotheek theater. Toen was gebuk nog heel gewoon, 20,15u. Jeugdtheater Hofplei n. Scholieren EenakterFesti- val, 19.30u. Zaal De Unie. Mind the Gap: (Alter) Ego Documents. 20.30u. Woensdag 16 november SCHIEDAM DC Thurlede. Muziekprogramma, 14.00u. DC de 4Molens. Ouderen biljarttoemooi,9.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Jeugdfilm, 14.001. Harmonie. Caoutchouc plays Garcia Lorca, 21.00u. DC Bab- berspolder. Spellen middag, 14-OOu. MAASSLUIS De Ark. Bazar kerkelijk befang, lO.OOu. Schuurkerk. Noejork (kin dertheater), 14.00u. MAASLAND Grote Kerk. Kerstconcert Koninklij ke Militaire Kapel. 20.00u. ROTTERDAM Open Hof. Marktconcert, ll.OOu. De Doelen Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. KI .z. Theater 't Kapelletje. De Razende Donder, 14.30u. Cas- tagnet. Peter Grooney's Kolder Kin dershow, 14.30u. St. Droomthea ter. Heksenen Schimmen, 15.00u. SKVR-MuziekschooI Centrum- West. KmderOpen Podium, 16.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Blmk' (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'I love trouble" (12) dag, 4-6.45-9.30. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Ca lypso-2: 'Four weddings and a fune ral' (al) dag. 1.15-4-9.30. 'Pnscitla' (16) dag. 6.45. Calypso 3: 'De vlin der tilt de kat op' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'The Chase' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'The Shadow' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30, Cinerama 4: 'When a man lo ves a woman' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5:'Reality Bites'(a!) 4-6.45-9.30. Corso: 'Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. (max Theater: 'Yellowstone' (al) dag.(beh.ma.) 2-3.15-6.45. 'Blue Planet' (al) dag. 4.30. 'Dances with wolves'(al) dag. 8. 'Walt Disney'dag. 1-4-6-11. Venster 1: 'Rouge' (16) dag. 8-10. Venster 2:'Geschichts- unterricht' di. 7.30. 'Le Journal d'un cure de campagne' di. 9.30. Venster 3: 'Ladybird, ladybird' (16) dag. 8. 'Fresay chocolate' (16) dag. 10. Venster 4: 'MinaTannenbaum' dag. 7.30-10. Uimière 1: The spe cialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumïère 2: "The Crow' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière3; 'Cle ar and present danger' (16) dag. 3.30-6.15-9.15. Lumière 4: 'Natu ral Born Killers' (16) dag. 4-6.45- 9.30. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) dag. vanaf 12 ooorl .voorstelling. Thalia: 'Speed' (12) dag. 4-9.30. 'Baby's Day Out' (al)dag. 1.15-6.45. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Duimelijntje' wo. 1.15. Cinerama 5: 'The Flintstones' wo. 1.15. Lumiè re 3: 'De Anstokatten'wo. 1.15. Lu mière 4: 'Jungle Jack' wo. 1.15. Ve nster 4:1 Brief naar de hemelwo. 2. Schiedam Sinds de laatste ge meenteraadsverkiezingen vragen A van Loenen (Solidair '93) en H. Metaal (Gemeentebelangen) al om een gezamenlijke fractieka mer in het Schiedamse stadhuis. Vorige week vonden ze eindelijk een gewillig oor. Burgemeester Scheeres, gesteund door de ge meenteraad, beloofde een oplos sing te zoeken voor het huisves tingsprobleem van de twee een mansfracties Alleen wethouder B. de Leede onthield zich van een stem. tot ontsteltenis van zijn ei gen fractie. „Dat zorgt voor een crisis binnen GroenLinks hoor," grapte fractievoorzitter Oomens. Een ander raadslid merkte op: „En dat voor de wethouder min derheden." De Leede bleef echter vastbeslo ten: „De argumentatie in de motie is niet juist. Ze eisen de beschik king over een fractiekamer omdat ze tijdens de verkiezingen geza menlijk meer stemmen hebben behaald dan een enkele partij, die wel een kamer heeft. Dat slaat na tuurlijk op GroenLinks. Boven dien: ik vind dat aile partijen een fractiekamer moeten hebben, on geacht het aantal stemmen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2