15,; Slank na een 'dikke' veertig jaar Ria (45) kocht voor het eerst van haar leven een badpak Vlaardings Musicalgezelschap brengt vervolg op 'Brood uit het water' igenda Naam nieuw Verolme Elektra geeft 'verkeerd beeld van werkelijkheid' Weg met de klant! Knotgroep zoekt enthousiastelingen Meiden leren koken WV ook open op donderdagavond Otto. B. Kat in Gemeentemuseum Vragen naar-de-bekende-weg Rotterdams Dagblad Woensdag 23 november 19.94 Een bekend Nederlands gezegde, gebezigd door winkeliers, horeca ondernemers en dienstverléners, luidt: „Ik heb een leuke zaak, maar er moesten geen klanten zijn.'' Vooral sinds het woord 'klantgericht' is uitgevonden, lijkt het of dit motto steeds meer de boventoon gaat voeren. En Viaardingen doet beslist niet onder voor de rest van Ne derland. Neem de centrale bibliotheek in het centrum. Je moet zo'n beetje een rooster ter grootte van een spoorboekje hebben om te weten of dat ding open is. Even tussen de middag langs wippen, is er al helemaal niet bij want dan zitten de knotjes te lunchen. En heb vooral niet het !ef om op dinsdag zin te hebben in een boek, want dan is de tent de gehele dag gesloten. Willen ze eigenlijk wel boeken uitlenen, daar op hetVeerplein? Neem het openbaar vervoer. De frequentie van de drukste bus in Waardingen, lijn 56, gaat deze zomer naar beneden. Burgemeester en wethouders hebben weliswaar geprotesteerd, maar ik verwacht niet dat de RET onder de indruk zal zijn. Die presteert het ten slotte om bij Vlaardingen-Oost bus 56 op exact hetzelfde tijdstip richting Westwijk te laten vertrekken als de aankomst van de trein uit Rotter dam, zoals mij dinsdag om 19.05 uur overkwam (en dat was niet de eerste keer). Neem het Nutsbedrijf. Vorige week kreeg ik een brief van het bin nenkort door Rotterdam geannexeerde bedrijf met het verzoek van daag thuis te blijven of de sleutel aan de birfen af te geven. De heren moeten aan de loden waterleiding knutselen. Nu wonen op mijn por tiek vier alleenstaanden, dus welke buren districtschef gas en water J. p. H. Naaijkens op het oog heeft, weet ik niet. Bovendien meet ik net als veel andere Nederlanders overdag mijn brood verdienen, dus thuisblijven vereist behoorlijk wat geregel. En neem de apotheek. Viaardingen is toch geen dorp, zou ik zeggen, maar op zondag is zegge en schrijve éér. apotheek open. Om aan me dicijnen te komen zul je verrekte veel moeite moeten doen en, als je pech hebt, een forse afstand moeten afleggen. Wordt de reis gemaakt met het openbaar vervoer, dan ben je dubbel gehandicapt, want dan kostde boodschap je minimaal een uur. Hopelijk overleeft de ziek? de wachttijd, anders geldt hier het gezeg de: operatie geslaagd, patiënt overleden. Maai goed, dan kun je in af wachting van de begrafenisondernemer altijd nog een boek lezen, op zaterdag tussen 10 en 13 uur bij de centrale bibliotheek geleend, on der het genot van een glaasje water uit een vernieuwde waterleiding- pijp. Tenzij natuurlijk intussen je huis is leeggehaald door de buren, aan wie je de sleutel ter hand had gesteld. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jeile Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Het .knotseizoen is weer begonnen: de wilgen zijn hard aan een knotbeurt toe. Wilgen zijn naarmate ze ouder worden gevoeliger voor de zogenoemde water merkziekte. Door de bomen te knotten worden ze als het ware 'verjongd', zodat deze ziekte geen kans krijgt. De Knotgroep Schiedam zet zich al vijftien jaar in voor het natuurbehoud. Zij doen dit met elle- bógenstoom, zoals zij het zelf uitdrukken. Het komt erop neer dat er alleen mët handgereedschap, zoals de jirizaag wordt gewerkt. De Knotgroep komt eens in de twee weken op zater dagen bijeen, steeds om 9.00 uur aan de Harreweg 19. Belangstellenden kunnen zich zaterdag 26 novem ber bij de club vervoegen. Denk vooraf wel aan stevi ge kleding en schoenen, een lunchpakketje en een thermosfles met koffie of thee. Voor meer informatie: Chris Vermaat, 4714897. Kluphuis Oost start woensdag 30 november een cur sus koken voor meiden van 10 t/m 14 jaar. Tijdens de lessenreeks leren zij hoe je lekkere en gezonde hap jes kunt maken, die natuurlijk na afloop gezamenlijk worden opgegeten. De cursus vindt plaats elke woensdag van 16.00 tot 18.00 uur en duurt zes weken. Kosten: ƒ15. Voor meer informatie: 4735435. Westhaven plaats 22 3131BT Viaardingen Postbus 4008 3130 KA Viaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De VW Schiedam is vanaf 24 november ook tijdens de wekelijkse koopavond geopend, dit vanwege de toegenomen belangstelling voor de diensten en het bemiddelingspakket van het kantoor. Eindjaren ze ventig moest de VVV de deuren sluiten op koopavon den, omdat de belangstelling op die avonden te ge ring was. Maassluis In het Gemeentemuseum aan de Zuiddijk is tot en met II december de collectie van Otto B. Kat te zien. De tentoonstelling is een goede afspiegeling van het oeuvre van Otto de Kat: interieurs, stillevens, land schappen, stadsgezichten en (zelfportretten. De kunstenaar wordt weieens beschreven als 'intimist, een schilder van het beschouwelijke, kalme en ge borgen leven'. Zijn voorbeeld is Pierre Bonnard, die onderwerpen in zijn werk ontleende aan zijn eigen leven, zijn familie en objecten om hem heen. Ingezonden brief Volgens Peter de Lange, gezien zijn bijdrage van 15 november 1994 in het Rotterdams Dagblad, is het droevig gesteld met de democratie in Schiedam. Deze zou op een laag pitje staan, werd er boven zijn bijdrage gekopt. Als burger die bewust de oorlog heeft meegemaakt, schrik je daar toch wel even van. Je denkt op zijn minst dat die barbaarse tijden gaan weerkeren. Maar gelukkig, bij het verder lezen bleek dat het niet ging om het recht op vrije meningsuiting, noch om de persoonlijke vrij heid en gelijkheid van de Schiedamse burger. Nee, daar zat het wel goed mee. die zijn voor allen in de wet verankerd. Nee, het lage democratiegehalte moest slaan op de saaiheid van de twee begrotingsavonden van de Schiedamse gemeenteraad Het bewijs van zijn stelling haaide Peter de Lange uit het boek van de gebundelde vragen. Hem bleek dat bepaalde partijen (w.o. Solidair'93) niets hadden gevraagd. Ho, stop even. Als De Lange de vragen echt heeft gelezen, zou hij hebben gezien dat vele vragen daarvan het vragen naar-de-bekende- weg was. Dat kan ook niet anders. Individuele raadsleden vergaderen bij elkaar al snel zo'n 400 uren. Als je dan op tijd hebt gezegd watje als partij te zeggen had, dan heb je nauwelijks nog vragen. Zonder politiek zouden kranten er saai uitzien. Daarom moet niet alleen de politiek de democratie ter harte nemen, ook de pers heeft daarin een taak. Maar de pers bezoekt nauwelijks de commissievergaderingen en 'vertaalt' naar mijn smaak, te vaak de toegezonden commissievoorstel len, zonder dat de vergadering daadwerkelijk wordt bijgewoond waar het voorstel wordt behandeld. Makkelijk is dat wel, maar het is wei ni vellerend. Bovendien is 'thet bedrijven van papieren journalistiek. Onnauwkeurig is het, dat een jr urnalist die 35 raadsleden een spiegel wil voorhouden, hardnekkig de partij van Henk Metaal Burger Belan gen blijft noemen, terwijl een ieder weet dat deze al negen jaar Gemeen te Belangen heet. Arie van Loenen, Solidair'93 Door Jan Speyer Viaardingen Goed en gezond eten en toch meer dan vijftig kilogram afvallen. Voor dé Vlaardingse Ria Groetelaers (45) is dik zijn verleden tijd. Met hulp van de EGA-lijnclub is ze in twintig maanden veranderd in een slanke, zelfverzekerde vrouw. Een mooier cadeau dan op haar streefgewicht zitten kon ze zichzelf op haar verjaardag, enkele weken geleden, niet wensen. De schoolarts zei het vroeger al: „Je hebt aanleg voor dik zijn." Van jongs afaanwasze te zwaar. Geen en kel middeltje heeft de afgelopen jaren geholpen. Modi- fast, astronauten- voer, een brooddi- eet, niets hielp. „Ik viel weieens tien kilo af, maar bin nen de kortste ke ren zat het er weer aan." Tot ze uiteindelijk in januari 1993 te recht kwam bij de EGA-lijnclub. Toen is haar suc cesverhaal begon nen. Marry Boot en Wil- ma Olgers, de cur susleidsters, staan te trappelen om het supces van Ria te verklaren. Marry lachend en zichtbaar trots: „Wij hebben haar begeleid en gesteund. Verder kwam het bij Ria aan op doorzet tingsvermogen. En dat heeft ze ruimschoots getoond." In wijkgebouwde Indische Buurt aan de Floreslaan is de EGA (Eer ste Goudse Lijnclub) gevestigd. In de zes jaar dat de afslankclub in Viaardingen actief is hebben Marry en Wilma inmiddels drie duizend mensen mogen verwel komen. Nu nog maken vierhon derd cursisten wekelijks de gang naar het wijkgebouw. 'Helse machine' Nadat men bij Wilma het cursus geld heeft betaald wordt men door Many op de weegschaal, ook wel de 'helse machine' genoemd, gewogen. Het gewicht wordt net jes genoteerd en na de koffie (ui teraard zonder suiker of melk!) besproken. Cursiste Joke komt te laat binnen en staat erop dat ze nog voorde koffie gewogen wordt. „Scheelt toch weer een ons," zegt ze lacherig. Dat is ook zo'n beetje de sfeer.. Ge zellig keuvelen en eikaars gra fiekje bekijken. Voor de meesten een neergaande lijn, wat duidt op gewichtsafname. Nadat Marry ie dereen tot de orde heeft gebracht, roept ze per cursist het resultaat af. Bij gewichtsafname volgt een instemmend geklap en gejuich. Een discreet 'plusje' betekent een toename van gewicht en bij de be treffende cursiste staat binnen de kortste keren het schaamrood op de kaken. Het is bovenal ook een gezellig uurtje. Velen zouden het niet willen missen. Streefgewicht Ria zeker niet. Zij maakt zo al twintig maanden de gang naar het Ria Groetelaers zitop haar streefgewichten daardoor valt de oude kleding wat groot. Op het inzetje uit het familie-album de Vlaardingse voor haarafslankcursus: 130,9 kilogram. Foto Roet Dijkstra wijkgebouw en zal dat voorlopig ook nog blijven doen. Ze is wel af gevallen van 130,9 naar 74,8 kilo, maar daarmee is ze er nog niet he- Door Mariëtte Olsthoorn Viaardingen De nieuwe produk- tie van het Vlaardings Musicalge zelschap gaat net als de vorige over het Vlaardingse vissersverle den. 'De zee is ons land' wordt op verzoek van het publiek een ver volg op 'Brood uit het water', de musical waarmee het gezelschap begin dit jaar volle zalen trok. 'De zee is ons land' is de titel van de derde roman van de in 1912 in Viaardingen geboren Jaap Kolk man, die onder het pseudoniem Fenand van den Oever verschil lende boeken over Viaardingen schreef. In de nieuwe musical voegt tekstschrijver Chris Bezooi- jen het tweede ('Laat mij maar zwerven') en derde deel samen tot één geheel. De weduwe van de schrijver en uitgever Callenbach aarzelden geen moment om na het succes van 'Brood uit het wa ter hun goedkeuring te geven. Levensverhaal De nieuwe musical vertelt het le vensverhaal van de Vlaardingse haringvisser Arend-Michiel van. Roon aan het begin van deze eeuw. Na jarenlang op de grote vaart, keert hij terug als reder in de haringvisserij, waar hij naam maakt met vernieuwende ideeën. „Natuurlijk ontbreekt ook het fa miliedrama niet," merkt artistiek leider en componist Dick Borst op. „Als we het verhaal letterlijk op zouden voeren, zouden we zak doeken tekort komen." Dat doen ze dus niet. „We willen het Vlaar dingse publiek juist de leuke kan ten latenzien." „We gaan het professioneel aan pakken," vervolgt Eric van der Ende, regisseur van het gezel schap. „Dat mag je als amateur ei genlijk niet zeggen, maar het zal in de produktie zeker tot uitdruk king komen." Als de voorstelling begin volgend jaar op papier staat, volgen de au dities. Van der Ende doet aan 'ty pecasting' en wil niet dat er rollen open blijven. „Ik zoek specifieke mensen die voldoen aan de karak terschets van de schrijver," stelt hij. Daarbij doet hij vooral een op roep aan mannen. Die laten het in tegenstelling tot de vrouwen nog al afweten. Bart Samwel, die vorig jaar de rol van Arend-Michiel ver- Een scene uit 'Brood uit het Water'. In 1996 krijgt de produktie vanhetVlaardingsMusïcalgezelschapeenvervolgr'Dezeeisons land'. Archieffoto Roel Dijkstra tolkte, is to jong om opnieuw ge stalte te geven aan de visserszoon. De regisseur denkt eraan om in de nieuwe musical twee personen op de hoofdrol te zetten. Een nieuwe choreograaf die in de voetsporen treedt van Anneke van Gelderen, moet de musical een extra impuls geven. Anneke Monster zorgt wederom voor alle kledingontwerpen en Jan van Ginneken heeft de eerste decor- schetsen alweer gereed. De ver eniging. die onlangs haar decor ruimte kwijtraakte, is nu nog naarstig op zoek naar een alterna tief om de tien tot twaalf meter ho ge decors te vervaardigen. De produktiekosten van een ton worden gedeeltelijk betaald met de opbrengst van de kaartverkoop van 'Brood uit het water. De rest komt van sponsors en de gemeen te. Volgens de planning wordt de musical in maart 1996 op de plan ken gebracht. Bevrijding Voor het zover is. heeft het musi calgezelschap voor de lans nog een tussentijdse voorstelling in petto. Wat eerst een drie kwartier durende opvoering moest wor den. is uitgegroeid tot een avond vullende bevrijdingsshow met muziek en liedjes uit de periode van voor, tijdens en na de oorlog. Leden van de vereniging zijn al volop aan het oefenen voor het 'theaterspektakeF. dat volgend jaar tijdens "het 50-jarig bevrij dingsfeest van Nederland zal wor den opgevoerd. Waar is echter nog de vraag, omdat de Stadsgehoor zaal in die tijd al bezet is met een optreden van stadgenoten Dick van der Lugt, Marten Putman, Cornelis Pons en Han van der Horst. Eric van der Ende over de bevrij ding van Nederland: „Er is onge looflijk veel muziek uit die tijd blijven hangen. Voor mensen die de oorlog hebben meegemaakt is de bevrijdingsshow niet alleen herkenning, maar zal het ook emoties losmaken." Volgens Dick Borst moet de voor stelling bezoekers een blijvende herinnering meegeven. „We laten de sfeer van voor de oorlog zien, de ellende tijdens de oorlog, maar vooral de vreugde van de bevrij ding." In de nieuwe show zullen ook oude nummers uit de bevrij dingsrevue 'Kantje Boord' wor den gezongen, „Sommige num mers zijn er zo mee verbonden dat we ze er gewoon niet uit konden laten," zegt Borst. „Er is helaas geen ed verschenen van Kantje Boord. Daarom blijven mensen erom vragen en laten we ze nog een keer terugkomen." vult Eric van der Ende aan. Op 10 december geeft het musi calgezelschap alvast een voor proefje van de bevrijdingsshow op de Vlaardingse vrijwilligcrs- dag in de Lijnbaanhal. lemaal. Heel zelfverzekerd legt ze uit. „Ik zit nu op mijn streefge wicht en dat betekent dat ik nog vier zogenoemde controieweken heb te gaan. Ik blijf het menu - ik spreek liever niet van dieet - ge woon volgen, maar nu mag ik er ook dagelijks iets lekkers bij ne men. Een koekje by de koffie." Een foto uit de zomer van 1992 Iaat een ongemakkelijke Ria zien. „Er leuk uitzien was er niet bij. Kleren moest ik zelf maken omdat er in mijn maat niets te koop was." Sinds januari vorig jaar heeft ze een metamorfose on dergaan. In niets is ze nu nog de Ria van toen. „Lekker eten, leuke kleren kopen, geen probleem." Ze heeft afgelopen zomer zelfs voor het eerst van haar leven een badpak gekocht. „Nu voel ik mij ongelooflijk goed, maar dat is wel eens anders geweest. Solliciteren naar een baan clie ik leuk vond was een probleem. Ik kreeg steeds te horen dat mijn overge wicht een gezondheidsprobleem zou kunnen worden. Daar kun nen ze nu niet meer over zeuren," zegt ze lachend. „Kennissen die ik een tijdje niet heb gezien, her kennen me vaak niet eens meer." Het geheim achter de formule wordt niet helemaal verteld. Mar ry Boot kan wel een tipje van de sluier oplichten. „Het gaat in ie der geval om een optimale wer king van de schildklier. Veel vis eten, dagelijks een paar liter vocht en de verplichte groenten." Als we haar mogen geloven is men in staat om de eerste zes, ze ven weken zo'n tien kilo -en mannen zelfs vijftien kilo- af te vallen. De recepten liegen er niet om. Vis Stroganoff, Zuurkool met bacon, Stampot peen/ui, Hongaar se Lever. Het is duidelijk, er mag met mate lekker gegeten worden. En daar is het Marry Boot en Wil ma Olgers om te doen. „Omgaan met de welvaart om ons heen. Dat is de kunst." Woensdag 23 november SCHIEDAM DC Tburlede. De pika's (piano en te nor), 19.30u. VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Harrie Jekkers, 20.l5u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Marmierskapel der Koninklijke Marine, 20.i5u. Schie- landshuis. Avondconcert, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. De Berini's, 20.15u. Popular. Byther Smith Band, 21.00u. Café Floor, Heieen Live in Café Floor, 21.30u. Luxor Theater, Cameretten 1994, 20.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. O'Neill, 20.15u. KJ.z. Ta mara Huilmand/Zuil van Volta, 20.30u. Hal 4. Natte Sneeuw, 20.30u, Zaal De Unie. Modekafee, 20.00u. Ahoy'. Holiday on Ice, 20.00u. Theater De Evenaar. On derwijs en emancipatie, 20.15u. Donderdag 24 november SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. Ver zorgingshuis Spaland. Dia-mid dag, 14.30u. Wijkcentrum Nieuw- land. Lezing over Kirlian-fotografie 20.00U, VLAARDINGEN DC West. Bingo, 19.30u. Stadsge hoorzaal. Avondvullend Biesheuvel. 20.15u. Sister Act 2 (film), 14.00 en 20.30u. Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45u. MAASSLUIS Gebouw de Ark. Dialezing over het verleden van Maassluis, 20.000. ROTTERDAM De Laurens. Middagpauze-concert, 12.45u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Hëaven and earth' (12) dag. 11.45-2.45- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Natural Born Killers' (16) dag. 4-6.45-9.30, do. ook 1.15. Calypso 1: 'Forrest Gump' (12) dag. 1,15-5-8.30. Ca- lypso-2: 'Four weddings and a fune ral' (al) dag. 1.15-4-9.30. 'Priscilla' (16) dag. 6.45. Calypso 3: 'Devlin- dertiltde kat op' (al) dag. 1.15-6.45. 'Reality Bites' (ai) dag. 4-9.30. Cine rama 1: The Mask' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Chase'(12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Trial by Jury' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'When a man loves a woman' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: The Shadow' (12) 4-6.45-9.30, do. ook 1.15. Corso: 'Thue Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15, Imax Theater: 'Yellowstone' (al) dag. 2- 3.15-6.45. 'Blue Planet' (al) dag. 4.30. 'Dances with wolves' (al) dag. 8, Venster 1: 'Rouge' (16) dag. 8- 10, Venster 2: Kafka/Kieslovski 'Kafka'do. 7.30. 'The Trial'wo. 7.30. Dagelijks 21.30: Cinemascope in black white. 'Compulsion' do. 10. 'Hud' wo. 9.30. Venster 3: 'Ladybi rd, ladybird' (16) dag. 8. 'Fresa ycho- coiate'{16) dag. 10. Venster 4: 'Mi na Tannenbaum' dag. 7.30-10. Lu- mière 1: 'The specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Ba by's Day Out' (al) dag. 1.15-6.45. 'Speed' (12) dag. 4-9.30. Lumière 3: 'Clear and present danger' (16) dag. 3.30-6.15-9.15, do. ook 12.45. Lumière 4: The Crow' (16) dag. 4-6.45-9.30, do. ook 1.15, Rex: 'Shacking Up' (18) dag.vanaf 12 doorl .voorstelling. Thalia: 'Blown Away' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. dc terugkeer van de oude naam het beste is. Die naam staat ook goed bekend bijvoorbeeld in Den Haag. waar we zaken doen met het ministerie van Defensie." Door Ben van Haren Maassluis De naam Verolme Elektra keert officieel terug in Maassluis. Op de plek waar tech nische kunststukjes op elektro nisch gebied werden uitgehaald tot het Rijn-Schelde-Verolmecon- eem ineen stortte, zal binnenkort weer een VE-logo prijken aan de muur langs de Elektra weg. Ver schillende Maassluizers zijn hier niet gelukkig mee. „Het klopt voor geen meter," zegt een van hen. „Juist nu na de ne gende reorganisatie de laatste elektronica-vaklui afvloeien, ko men ze met die oude naam terug. Verolme Elektra stond voor een gerenommeerd elektronicabe drijf, maar is onder leiding van een stel snelle jongens terugge bracht tot een simpele plaatwer kerij. De terugkeer van deze naam geeft een verkeerd beeld van de werkelijkheid." De'snelle jongens' zijn de 32-jari- ge G. E. Hartman uit Amsterdam en de een jaar oudere Beverwijker R. L. Visser, die in België' is gaan wonen. Dit duo nam eind vorig jaar Electron Fabricage BV over van Elvc Beheer, dat in 1987 Verolme Elektra plukte uit de ruif van het faillieteRSV-concern. Hun holdingmaatschappij Kribo BV werkt onder de naam Hart man Visser en voert de directie over meerdere bedrijven, die ze hebben aangekocht in de metaal sector en wat hen de bijnaam 'kleine Begemann' heeft opgele verd. De laatste aanwinsten zijn de Rotterdamse Plaatwerk Indus trie en Bolnes Multitechniek, die zijn samengevoegd tot R PI-Bol nes. Het bedrijf is met 120 man overgebracht van respectievelijk Krimpen aan de Lek en Zwijn- drecht naar de Elektraweg 5 in Maassluis, het voormalige pand van Verolme Elektra. Har lm an heeft zijn persoonlijke belangen gebundeld in G. E. Hart man Beheer BV te Amsterdam met een maatschappelijk kapitaal van 200.001) gulden. Zijn partner Visser werkt vanuit Drie Beheer BV met een maatschappelijk ka pitaal van twee miljoen gulden en gevestigd te Delft. Deze maat schappij is net als Kribo geregis treerd in Delft. Kritiek Hartman kent de kritiek van (oud-) personeel op de keuze voor de terugkeer van de oude naam in Maassluis. „Ik kan me die reactie ook voorstellen, zeker omdat we nu bezig zijn met de laatste fase van de vorig jaar ingezette af vloeiing van zestig man. waarbij het gaat om dertien elcktromon- teurs. We hebben echter te maken met de feiten, dat we de naam Electron niet mogen blijven voe ren en dat onze klanten nog steeds vertrouwd zijn met de naam Verolme Elektra. We heb ben de zaak intern besproken en zijn tot de conclusie gekomen dat Na de toevoeging van 120 mensen van RPI-Bolnes en de afhande ling van de laatste reorganisatie werken in Maassluis, waar ook nog Blom Food Equipment en Mareng zijn gevestigd, ongeveer 180 mensen. Aanzienlijk minder dan in de jaren tachtig en, erkent Hartman, het zijn voornamelijk metaalbewerkers. „De afslanking tot deze minimumbezetting was nodig om het bedrijf draaiend te houden." - Niet blij Hartman beziet de toekomst opti mistisch: „We hebben net een or der van Defensie binnen van ze ven miljoen gulden voor een pe riode van vier jaar. Verder hebben we een partnership met General Electric in verband met mogelijke onbemande verkenningsvlieg tuig-leveranties aan Defensie." Hij is niet blij met de bijnaam 'kleine Begemann': „Een paar jaar geleden had hel ons mis schien nog wel gestreeld, maar nu ligt het anders. Het komt natuur lijk omdat we net als Begemann actief zijn in de metaalsector, wat vanzelf is gegaan na de eerste overname in die sector. Ons spe cialisme is reorganistie en mana gement."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2