Schadeclaims Steendijkpolder toegekend Kunst als middel tegen 'erwtensoep-ziekte' Systeem woonruimteverdeling verdient bijstelling Gemeente Maassluis stelt 140 ex-bewoners in het gelijk SHOWROOM TEGEN ELK AANNEMELIJK BOD! KOM KIJKEN! genda II W&aj. Esma en Hawa Extra koopavonden voor Sinterklaas en kerst Artoteek Schiedam op de Kunstbeurs Inspraakavond bouwplan Soenda Ouderenbond rn BADKAMERS KEUKENS -ss® Rotterdams Dagblad Woensdag 30 november 1994 De Vlaardingse burgemeester en wethouders hebben eieren voor hun geld gekozen. Vorige week vergaderden ze "heel lang' over de twee Turkse hoofddoekjes en besloten 'unaniem' dat Esma en Hawa van school moesten. Nu ze zich landelijk belachelijk hebben ge maakt, mogen de meisjes ineens toch blijven,mits ze hun hoofddoek met een platte knoop vastmaken (of zoiets), Nu vertrouwde ik die vergadering van vorige week al niet, want hoe kan een college dat zelf op school gemiddeld een 31/2 voor gymnas tiek had, beoordelen of gymmen met een hoofddoekje gevaarlijker is dan gymmen met lang haai', een bril, een gehoorapparaat of gymmen als je een atletische brekebeen bent? Wat voor gevaarlijke dingen doen ze daar dan op de VOS: discuswer pen, speerwerpen, zwaaien aan de hoge brug? Bij deze hogeschool acrobatiek kan ik me nog voorstellen dat er beter geen hoofddoekje voor je ogen kan schuiven. Want dan zoeft de discus de verkeerde kant op, bijvoorbeeld richting rectorskamer waar de rector zich op dat moment net in alle bochten wringt om de Turkse vader uit te leg gen dat hoofddoekjes niet en minirokjes tot op het kruis wel mogen. Maar wat stelt die gymles op de VOS nu eigenlijk voor? In mijn raid- deibare-schooltijd begonnen we met rondjes lopen. De leraar, die ik nooit heb betrapt op het voordoen van enige gymnastische oefening, stampte daarbij met een stok op de vloer. Daarna behelsde het pro gramma kegelvoetbal, apekooitje, trefbal of hockey. En driemaal per jaar, wanneer de rapporten eraan kwamen, moesten, we een vogel nestje maken aan de ringen, bok springen of zwaaien aan de brug met ongelijke leggers. Zo'n gymles kun je desnoods geblinddoekt doen. Krijgen Esma en Hawa dan wellicht gemengd gym? Ik kan me voor stellen dat pa daar bezwaar tegen zou maker, want Zo'n les is be zwangerd van seks. De ontluikende mannelijke pubers loeren naar de zwabberende tietjes van de meiden en giebelen tegen elkaar.' „So, die heeft grote." En de seksueelal wat rijpere meiden kijken naar het kruis van de jongens en giebelen tegen elkaar: „Kijk, wat daar hangt." En als jongens dat in de gaten hebben, krijgen zeeen vuurro de kop en begint de handel tot hun grote ongemak direct te zwellen. Maar over gemengd gym heb ik niets gelezen in de krant Is de leraar dan een probleem? Op mijn school had je een jonge gym leraars-die het leuk vond om de warmwaterkraan dicht te draaien als öeMMS-meiden onder de douche stonden. Het jonge grut rende dan poedeltjenaakt gillend uit de kabines. De man genootervan. Ik weet niet of hij vervolgens zijn handen kon thuishouden, maar hij heeft het in ieder geval later nog tot wethouder in Vlaardingen geschopt, Over dit soort frustraten heb ik ook niets gelezen. Afijn, het is allemaal met een sisser afgelopen. Blijkbaar bedrijven ze daar op de VOS toch niet gymnastiek op Olympisch niveau. DICK VAN DER LUGT De winkeliers van het centrum van Schiedam hou den hun deuren gedurende de feestmaand langer open. Extra koopavonden zijn er ingelast op woens dag 30 november, donderdag 1 en vrijdag 2 december en woensdag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 decem ber. Alle winkels zijn ook open op de 'kerstkoopzon dag', zondag 18 december van 11.00 tot 17.00 uur. De Artoteek Schiedam is ook dit jaar vertegenwoor digd op de Kunstbeurs van de Stichting Kunstwerkt m het Stedelijk Museum Schiedam. De Artoteek biedt tijdens de beursdagen op 3 en 4 december klei ne kunstobjecten te koop aan. Er is keus uit sieraden, glas, serviesgoed, lampjes, servetringen, kerskaar- ten en t-shirts die zijn ontworpen door beeldend kun stenaars en vormgevers. De actie sluit aan bij de ver kooptentoonstelling Multiple Choice, die de gehele maand bij Artoteek Rijnmond in Rotterdam wordt gehouden. Vlaardingen Omwonenden van de Billitonlaan en de Burgemees ter Pruissingel kunnen nader kennis maken met het concept-bouwplan en het concept-inrichtingsplan voor de bouw van 105 seniorenwoningen aan de Billi tonlaan tijdens een inspraakavond op donderdag 1 december in de burgerzaal van het stadhuis. De plan nen worden nader toegelicht door de architect. Ook wordt ingegaan op de te volgen procedure. In het ka der van de Wet Geluidhinder kan verder worden in gesproken over het verzoek hogere waarde geluid wegverkeerslawaai/industrielawaaL Ook deze proce dure wordt nader toeglichi De aanvang is 20.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Ingezonden brieven De artikelen 'ANBO-bestuurder onder vuur' en 'Bestuursleden oude- rei bond vechten elkaar de soos uit' in het Rotterdams Dagblad van 24 november zouden de indruk kunnen wekken dat er bij de bond behoor lek wat mis is en dat er door mij met de financiën maar wat aangerot- zooid wordt. Niets is minder waar. Het verhaal van Sehewe en K!ijn is te beschouwen als pure laster en modder gooien naar mün persoon. Ze hebben niet alleen heel kort in het ANBO-bestuur gezeten, ze bleken ook ongeschikt voor hun functie. Alle gelden worden beheerd door de afdelingspenningmeester. Hij .egt op de jaarlijkse afdelingsvergadering verantwoording af. Vooraf worden de bescheiden gecontroleerd door een onafhankelijke commissie. De in- en verkoop van de bargoederen geschiedt ai meer dan tien jaar door de zelfde mensen, namelijk de gastvrouwen. De opbrengsten worden ver antwoord aan de tweede penningmeester. Deze zorgt ervoor dat het geld terecht komt in de kas van de afdelingspenningmeester. De 'aparte rekening' heb ik niet in het leven geroepen. Dit is een tweede girorekening van de ANBO die al meer dan tien jaar bestaat. Deze wordt gebruikt om de bargelden apart te salderen. Reglementair is dat volko men in orde. Het batig saldo van de bargelden is terug te vinden in het financieel jaaroverzicht. Ik heb in ieder geval totaal niets met geld te maken, noch als secretaris, noch als voorzitter van de societeitscommis- sie. Van meet af aan was mij duidelijk dat Sehewe geobsedeerd was door de werkwijze van de bar. Ik denk dat hij bij gebrek aan echte bestuurlij ke capaciteiten zelfde bar had willen runnen. Hij is door het voltallige bestuur geschorst wegens de onhebbelijkheid van zijn karakter, Over het gebruik van de ANBO in de politiek gesproken. Tijdens de ge meenteraadsverkiezing van maart dit jaar heeft Klijn ongeveer 6000 pamfletten laten drukken voor zijn voorkeurscampgane. Terstond na de verkiezingen, die hem geen zetel in de raad opleverden, liet hij de ANBO in de steek. Sehewe fungeerde meer als splijtzwam dan als voorzitter. Hij bemoeide zich vaak tot in detail met de werkzaamheden in de sociëteit. Iedereen werd horentoomdol van hem. Op 14 november zegde het bestuur met de grootst mogelijke meerderheid het vertrouwen in hem op. Hij is niet op non-actief gezet omdat hij 'klaarheid in duistere zaken' wilde brengen (die zjjn er bij de ANBO niet), maar doodgewoon omdat hij te weinig fat soensnormen had en teveel de dictator wilde uithangen. Ais ANBO hebben wij niets te verbergen. Alles wat op deze zaak betrek king heeft, is door ons schriftelijk ter kennis gebracht aan het bestuur van het Gewest Zuid-HoÜand. Arie van Loenen, secretaris ANBO Schiedam Door Sander Sonnemans Maassluis—Van de enkele honderden schadeclaims die naar aanleiding van de bodemverontreining door bewoners van de Steendijkpolder bij de gemeente Maassluis zijn ingediend, zijn er 140 gehonoreerd. Op basis van het overleg met de Ver eniging van Huiseigenaren Steendijkpolder Zuid is een plan ontworpen dat aangeeft welke reclamanten in aanmerking komen voor een schadevergoeding. Een schatting over de hoogte van het totaal uit te keren schadebedrag zegt het colle ge nog niet te kunnen maken. Naar aanleiding van de uitspraak sprakelijk werd gesteld voor de van de Hoge Raad in 'oktober schade, werd een plan van aanpak 1992, waarmee de gemeente aan- opgesteld voor de afwikkeling van de vele schadeclaims Daarop volgde weer een plan dat gisteren door het college werd gepresen teerd. In het algemeen komen al leen mensen die in de periode vanaf 23 augustus 1983 tot aan het moment van het vaststellen van het plan van aanpak hun woning hebben verkocht, in aanmerking voor een schadevergoeding Verhuisd Bewoners, die hun huis op de ver vuilde baggerspecielocatie na voornoemde datum hebben ge kocht en vervolgens zijn ver huisd, vallen met onder de rege ling. Vertrokken bewoners kun nen evenmin rekenen op een schade-uitkermg als zij elders in de Steendijkpolder op de veront reinigde grond een huis hebben aangeschaft. Claims van bewo ners op de vervuilde locatie die met zijn verhuisd, worden ook niet gehonoreerd. Het college meent dat zij geen schade onder vinden omdat de bodem wordt ge saneerd De waardevermindering van de wroningen is het belangrijkste as pect in het schademodel dat het college wil hanteren Dat wordt door middel van taxaties bepaald Omdat in de Steendijkpolder ver schillende woningtypen zijn ge bouwd, worden de huizen afzon derlijk getaxeerd. Na onderzoek van vergelijkbare woningen m de Randstad is de taxatiewaarde van de woningen in de Steendijkpol der in het model met dne procent verhoogd. Wettelijke rente over het schadebedrag wordt vergoed vanaf het moment dat daar for meel en op de juiste manier aan spraak op ts gemaakt. Het model voor de afhandeling VlaardingenOp het plaatje is het alsof je een Middeleeuwse stad binnenwandelt. Of een eeuwen oude nederzetting met indruk wekkende overblijfselen uit de Romeinse tijd. In 'werkelijkheid' - het blijft tenslotte een plaatje- sta je op de kop van de Vlaar- dingse Hoogstraat, met links de sluizen en rechts de Cuypersto- ren. Die steenklomp, die een ge restaureerde stadspoort uit het jaar nul moet verbeelden, is ont sproten aan de fantasie van een kunstenaar. Ook de reusachtige tafel op het liesveldviaduct is maar een foto montage. Dat geldt evenzeer voor de zuilengalerij in de Fransen straat en de stéles op de Blokina- kersplaats. Het zijn maar voor beelden hoe de binhenstad er uit zou kunnen zien. En misschien ook wel uit komt te zien. Dat is een kwestie van geld. Voorlopig staat er alleen een kleurige ke ramische chaise longue van Dora Dolz in de Fransenstraat. Niet de jongste aanwinst uit de Viaar- dingse kunstcollectie, maar een bruikleen van Reader's Digest. Als blikvanger voldoet de kunst zinnige zitbank uitstekend. Als straatmeubel is hij minder ge slaagd, vinden sommige voorbij gangers. De najaarskou trekt on middellijk in het zitvlak van dege ne die er even op plaats neemt. „Leuk, maar onpraktisch," luiden veel commentaren. Maar er zijn ook mensen die nu al zeggen dat ze het feestelijk uitziende bankje straks zullen missen. „Want het Vlaardingse centrum heeft al zo weinig vrolijks te bieden." Dat gaat voor meer steden op, meent Dora Dolz. „Als je hier in Neder land paar buiten kijkt, is het zo grauw. Je moet hier die frisse kleuren hebben, anders verdwijnt alles in de erwtensoep," schrijft zij in een brochure die gewijd is aan haar werk. Vlaardingen heeft dit credo min of meer overgenomen. In de eind vorig jaar verschenen Structuur schets werd al gezinspeeld op de toepassing van beeldende kunst bij 'grotere ontwikkelingsprojec ten'. Zo'n project is de vernieu wing van het koopcentrum en in het 'Plan van aanpak openbare ruimte stadshart' staan dan ook gedetailleerde aanbevelingen voor kunstuitingen in dit gebied. In een aparte nota werden die aanbevelingen door de Dordtse kunstenaar Henri van Nes weer verder uitgewerkt tot voorbeel den van wat er zou kunnen en hoeveel dat zou kosten. Concrete plannen zijn er echter nog niet. Wel is er al een naam voor het pro ject: 'Nostalgia en Utopia'. Die naamkeuze ligt voor de hand. In het Vlaardingse centrum ont moeten straks, als het nieuwe winkelcentrum klaar is, verleden en toekomst elkaar. Kunstobjec ten zouden die twee verschillende sferen moeten benadrukken en versterken. Dat maakt een ver blijf in het centrum spannend, verrassend en interessant. 'Nostalgia' zou kleinschalig en ro mantisch moeten zijn, 'Utopia' groots, modem, strak en fel van kleur. De stadspoort aan de kop van de Hoogstraat is nostalgisch, de tafel die het Liesveldviaduct overspant utopisch. Half miljoen De Dienst Stadswerk heeft voor nog een stuk of tien andere plek ken in het Vlaardingse centrum vrijblijvende ideetjes ontwikkeld. De Kuipershof bijvoorbeeld leent zich voor de bouw van een grote kijkdoos, de Korte Hoogstraat zou door een frisse lik verf op de ge vels de suggestie van verre hori zonten kunnen wekken, en de straatklinkers in de Van Riebeek- straat kunnen worden opgefleurd door een combinatie van prakti sche en artistieke markeringste kens. Stadswerk heeft becijferd dat de uitvoering van al deze plannen ruim een half miljoen gulden zou kosten. Zoveel geld heeft de ge meente Vlaardingen niet over voor een culturele facelift van de binnenstad. Daarom wordt ge hoopt op een forse bijdrage van particuliere sponsors. Maar eerst komt er nog een hoorzitting om de mening van het publiek te pei len. De chaise longue van Dora Dolz in de Fransenstraat en de verschillende modellen lantaarn palen die er omheen staan, doen daarbij dienst als graadmeter. De 'chaise longue'; volgens sommigen speels en passend, volgens anderen vooral koud aan de bil len. Foto Roel Dijkstra Door Jelle Gunneweg Schiedam Bij de woonruimte verdeling in Schiedam moeten meer woningen voor jongeren en minder woningen voor ouderen worden gereserveerd. Ook de toe lichtende tekst bij de woonbon- nen in de krant verdient enige bij stelling omdat veel mensen de bonnen verkeerd invullen. Dat bljjkt uit de eerste kwartaalrap portage van het nieuwe woon ruimteverdelingssysteem, waarin een overzicht is opgenomen van de resultaten van juli 1994 tot no- S PEKTA.K ULAIRE De prijzen zijn al op het scherpst van de snede; kam maar met uw bod. Wellicht komen we tot een kompromis... Vanuit Rotterdam: No Algera- brufl b'i kruumg met stoplichten. rechtsoF en METÉÉN Imktoi Vanuit Schoonhoven: Kruispunt Krimpen a/d Üsiellmkiof en METÉÉN weer'tnksof vember 1994. In het ri "uwe sys teem moeten woning/^kenden zelf in actie komen door te reage ren op woonbonnen in de krant. Jarenlang op een wachtlijst staan en punten sprokkelen, is er daar door met meer bij. Voordeel voor het Gemeentelijk Woningbeheer en de Woningbouwvereniging Schiedam is dat de ingevulde woonbonnen waardevolle infor matie geven over de vraag naar huizen, waardoor vraag en aan bod op de woningmarkt beter op elkaar kan worden afgestemd. Al snel na invoering van het sys teem bleek bijvoorbeeld dat jon geren ten opzichte van ouderen onvoldoende aan bod komen, omdat voor stariers een leeftijds criterium geldt. Door een aantal woningen specifiek voor de jonge ren te reserveren, maken zij een grotere kans om voor een huis in aanmerking te komen Ook blijkt uit de kwartaalrapportage dat er teveel traploze woningen gereser veerd waren voor ouderen in ver houding tot de vraag naar dit type woning. Deze aantallen moeten dus eveneens worden bijgesteld Immers1 Schiedam heeft nog steeds te maken met een krappe woningmarkt Er zijn meer wo ningzoekenden dan dat er huur woningen leeg komen Doorstromers In de periode van het onderzoek heeft het Woningbeheer met 320 woningen in het Nieuwe Stads blad geadverteerd, de Woning- bouwverening met 79 Hiervan waren 221 woningen (55,4 pro cent) bestemd voor doorstromers en 178 (44,6 procent) bestemd voor starters. Op deze advertenties zijn m totaal 6725 reacties binnenge komen, gemiddeld 17 per woning. De meeste vraag ging uit naar eengezinswoningen in Tuindorp. Het aantal reacties van de door stromers bedroeg 38,9 procent, dat van de starters 61,1 procent. „Dat betekent dat de in het conve nant vastgelegde prestatie-afspra ken met de gemeente enigszins moeten worden bijgesteld," aldus woorvoerdster T. Hurkmans van het Gemeentelijk Woningbeheer. „Deze afspraken waren destijds gemaakt op basis van gegevens van Buro Huisvesting Nu blijkt dus dat er minder vraag is bij doorstromers en meer bv v star ters Van de woonbonnen bleek een groot aantal (circa veertig pro cent) niet correct of onvolledig te zijn ingevuld Vanaf week 33 (hal verwege augustus) hebben de cor poraties daarom de woningzoe kenden die hun woon bon foutief hebben ingevuld zoveel mogelijk schriftelijk benaderd om aan te geven wat zij verkeerd hadden ge daan. Ook zullen voortaan de ba liemedewerkers meer under steu ning verlenen bij het invullen van de bonnen En bmnemeurt wordt de tekst op de advertentiepagina onder de loep genomen, omdat die te moeilijk blijkt voor velen Een van de oorzaken van het ver keerd invullen is volgensT Hurk mans dat de woningzoekenden proberen mee te dingen naar v;o nmgen waarvoor zij feitelijk niet in aanmerking komen. „Het is lo gisch dat mensen die wanhopig op zoek zijn naar een woning op deze wijze reageien. Maar het heeft geen zin, omdat alleen reac ties die aan ■alle gestelde voor waarden voldoen bu de selectie meetellen Voorrang In het afgelopen kwartaal zijn 111 aanvragen voor de noodregeling (de vroegere urgentie-regeling) binnengekomen Daarnaast kregen 94 huurders uit de stadsvernieuwingsgebieden, waaronder de bewoners van de Dr. Bos laan, voorrang bij de toe kenning Bij de overgang an het oude naar het huidige systeem is een overgangsregeling opgesteld voor de zeer urgent woningzoe kenden die in het oude -ysteem op basis van hun urgentie en sn- schnjfduur bijna aan de buurt wa ren Hurkmans ..Opvallend is dat de ze mensen nog bijna niet via wunnbonr.tr, hebben gereageerd op voor hun geschikte woningen Een verklaring daarvoor hebben we niet Mogebjk komt dat door dat de aangeboden woningen hen met aanspreken of omdat ze blijk baar toch niet zo urgent zijn De voorlichtster us al met al zeer te spreken over het nieuwe systeem Leegstand is name'ijk duur en voorheen werd een woning wel vijf keer aangeboden voor iemand die accepteerde „Nu is het bij de eerste reactie vaak al raak Daar door zijn wij van tijdrovende bu reaucratische rompslomp verlost en kunnen wij ons met de infor matie uit de woonbonnen beter toespitsen op de vraag en de markt Voordeel voor woningzoe kenden is dat zij nu het overzicht hebben over het totale aanbod. Het woningbestand is dus contro leerbaar geworden voor ieder een van de schadeclaims moet overi gens nog wel worden goedge keurd door de door de Vereniging van Huiseigenaren Steendijkpol der Zuid (VHSZ). „Een groot aan tal van de 140 reclamanten zal er 'ja' tegen moeten zeggen," zegt gemeentelijk advocaat mr. E. Mentink. „Het percentage zal ruim boven de vijftig procent moeten liggen Als dat niet ge beurt," doelt hij op afkeuring van het voorstel, „zal men individueel moeten gaan procederen. Dan be slist de rechter. Daar gaat gemid deld al gauw een jaar of vijf in zit ten. De gemeente heeft dat liever met omdat men de zaak zo snel mogelijk afgehandeld wil heb ben." Taxatiewaarde Het schademodel is eergisteren opgestuurd aan advocaat mr. O. de Savormn Lohman, die de VHSZ vertegenwoordigt. Dinsdag 6 december wordt daar in een spe ciale vergadering van de VHSZ over gestemd. Mr. Mentink ver wacht niet dat het plan zal worden afgewezen, 'hoewel er op verschil lende punten nog wel overeen stemming dient te worden be reikt'. De Savormn Lohman heeft al aangegeven het niet eens te zijn met de opslagpercentage van drie procent over de taxatiewaarde. Ook zou volgens hem immateriële schade vergoed moet worden en mensen die in de Steendijkpolder zijn verhuisd naar weer een wo ning op de vervuilde grond, in aanmerking moeten komen voor een schadevergoeding. Mentink: „Wat dat laatste betreft blijft de gemeente onverbiddelijk. De mensen hebben weliswaar een lagere prijs voor hun woning ge kregen, maar ze hebben ook voor een woning gekocht die in waarde was gedaald. Zij hebben dus geen nadelige gevolgen van de veront reinigde grond ondervonden." n m m Woensdag 30 november SCHIEDAM Centrum. Sinterklaas koopavond. ROTTERDAM Nighttown, Senser, 21.O0U. Café Floor. Heieen Live in Café Floor, 2I.30u. Theater Zuidplein Gr.^, Non-actief, 20.15u. Lantaren/Ven ster. The Third Person, 20.3ÖU. Theater De Evenaar, Onderwijs en emancipatie, 20.15u. Popular. Taaltheater Poëzie, 20.30u. Donderdag I december SCHIEDAM Podium. Jamessie, 21.00u. Cen trum. Sinterklaas koopavond. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. A perfect world (film), 14.00 en 2Q.30u. Trestle Theatre Company, 14.00 en 20.15u. Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45u. MAASSLUIS Paul's Jazzcafé, Arnoud Gerrit sen, 20.00u. ROTTERDAM De Laurens. Middagpauze-con cert, 12.45u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Undercover Blues'(12) dag. 11.45- 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Trial by Jury' (12) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.15-4. Calypso 1'The Lion King'(al}dag. 1.154-6.45-9.30 Ca- Iypso-2: Torest Gump' (12) dag. 115-5-8.30. Calypso 3: 'Four wed dings and a funeral'(al) dag. 1.154- 645-930. Cinerama 1: 'De Leeu wekoning' (al) dag. 1.154. 'The Lion King'(al)6.45-9.30. Cinerama 2:'Speed'(12) dag. 1154-6 45-9.30 Cinerama 3; 'Threesome' (16) dag. I 15-4-6.45-9 30. Cinerama 4: "Sui te 16' (16) dag 1 154-6.45-9 30. Ci nerama 5: The Chase'(12) 1.154- 9 30 "When a man loves a woman' (al)dag.6.45 Corso:TrueLies'(16) dag 12 45-3 30-6.15-9.15, Imax Theater: Yellowstone' (al) dag. (beh ma. 12-3.15-6.45.'Blue Planet' (al)dag.4 30 'The Shadow' (al)dag 8 'Natural Bom Killers (al) dag 10. 'Walt Disney"dag 2tot 5 30.6 30 tot II Venster 1: 'Rouge' (16) dag. 8- 10 Venster 2: 'Peeping Tom' (16) dag. 7 30 Cinemascope in black and white Dag.9.30. 'In cold blood' do.vr 'De hopelozen' wo. Venster 3: 'Exotica' (16) dag 8-10. Venster 4: 'Mma Tannenbaum' (16) dag. 7 30 Tresa y chocolate' (16) dag. lü Luraière 1:'The specialist'(16) dag 1.154-645-930. Lumière 2: 'The Mask' (12) dag. 1.154-6,15- 9 30. Lumière 3:'Clear and present danger' (16) dag. 12.45-3.30-6.15- 9 15. Lumière 4: The Crow' (16) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.154. Hex: 'The Stimulators'118)dag vanaf 12 door!.voorstelling Thalia:'Blown Away'(16) dag. 1 154-6.45-9 30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2