Schiedams project voor afvalpreventie boekt wisselend resultaat K i üi i Jr Saneren ondergrondse brandstoftanks voor particulieren dure grap 'De molifantjes': kinderboek met ideële reclameboodschap genda Zo'n nieuwe cultuur is wennen Cd-presentatie van Rock of Ages Bluesband Songs of Praise op herhaling in Grote Kerk UnicefKerstkaart Multiculturele dag in Stadsgehoorzaal WILT U OOK EEN CV DIE NET ZO SNEL WAKKER IS ALS U Ouderenspreekuur Stadhuis eerder dicht @VaiM H. VAN KOOIJ'S Specialist in designvloeren Rotterdams Dagblad Vrijdag 2 december 1994 Werken aan een nieuwe cultuur'. Dat was de titel van het eerste hoofdstuk van het programma van het college van Vlaardingen dat in april dit jaar aantrad. Een nieuwe cultuur die inhoudt dat er anders wordt omgegaan met burgers, ambtenaren en de gemeenteraad. Ie dereen zal meer worden betrokken by de ontwikkeling en uitvoering van het beleid. ^Dat je zo'n nieuwe cultuur er niet zo maar éventjes in ramt bij de an- ^.dere partijen, bleek deze week tijdens de vergadering van de com- missie stadsontwikkeling. Daar werd gesproken over het volbouwen van het Buizengat Eerder had verantwoordelijk wethouder Kees van der Windt al gezegd dat er een stadsgesprek komt. Daar mogen alle Vlaardingers ('Het Buizengat is van iedereen.') hun mening geven jjóver wat er met dat historisch stukje aan de rand van het centrum moet gebeuren. En daarmee moet dit plan een voorbeeld worden van hoe dit college met anderen omgaat. In elk geval voor de raadsleden van de commissie stadsontwikkeling cis dat nog even wennen. Zeker voor degenen die de vorige periode ^'hebben meegeholpen de woningen van het complex De Vaart uit de '"'grond te stampen. Al is dat meehelpen een groot woord: het was slik- 11ken of stikken op de meeste momenten dat de commissie zich er mee „mocht bemoeien. Maar dat moet nu dus anders. Deze week stond de startnotitie voor het Buizengat op de agenda. Wat voor huizen komen er? Hoeveel gaan ze kosten? Want als ze te duur worden, dan gaan wij er niet mee akkoord? Kan het plan niet wat kleiner, zodat de gemeentelijke kan- toren niet hoeven worden verplaatst (is duur)? Wat scheelt dat dan? Vragen, vragen en nogeens vragen waarop de wethouder nog geen ""antwoorden wist. Dat gaan we juist uitzoeken en daarvoor, alleen daarvoor willen wij nu uw goedkeuring, antwoordde Van der Windt. Tenminste, antwoordde zijn partijgenoot, raadslid Peter Hoovers na mens hem. Want Hoover? presenteerde zich als het knapste jongetje van de klas: al die vragen, die waren nog niet aan de orde. Dat komt later wel. Kij begreep niet waar de commissie zich nu al druk om maakte. Zo ontstond er een discussie waar de vonken van af sprongen. Coali tiepartner CDA'er Cees Oosterom sprong zowat uitzijn vel: hij was er niet van gediend dat Roovers de kastanjes voor het college uit het vuur haalde. Iets waar andere raadsleden van coalitiepartijen ook nogal eens een handje van hebben. Oosterom-wordt daar 'doodziek' van, zei hij- Voordat Roovers, Van der Windt of een van de ambtenaren het woord kon voeren, sloeg Rien Lensvelt (SGP/RPF/GPV) met zijn vuist op ta fel. De nestor van de raad, rood aangelopen van ergernis, legde het nog maar eens uit: eerst komen de commissieleden aan het woord en dan de wethouder en zijn ambtenaren. Eventueel gevolgd door een tweede termijn. En iedereen mag zoveel vragen steden als 'ie wil. Overdonderd door de hele gang van zaken nam de wethouder be- •deesd het woord. Zon nieuwe cultuur is toch nog wel even wennen. JAN ROZENDAAL Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Vlaardingen Vlaardingen is niet de eerste stad in het Waterwegge bied die op grote schaal onder grondse brandstoftanks laat reini gen of verwijderen. In Schiedam ging men daar al in 1889 toe over. Maassluis volgde begin dit jaar. In Vlaardingen lijken wel de meeste tanks in de grond te zitten. Naar verwachting zijn het er zo'n 400. In Schiedam werden er 242 gesa neerd. Het Maaslandse aanne mingsbedrijf Van Dijk maakte er in Maassluis rond de 150 onscha delijk. Waarschijnlijk zal nooit vast ko men te staan of alle olietanks ge saneerd worden. In de gemeenten is tijdens vooronderzoeken wel getracht zo veel mogelijk tanks in kaart te brengen. Door de kosten van die onderzoeken niet te bere kenen aan de huis-eigenaren wor den ze gestimuleerd zich aan te melden. Voor de reiniging van de tank en de mogelijke vervuilde bodem moeten ze wel zelf op draaien. Daarmee zijn al gauw be dragen variërend van 1500 tot 2000 gulden gemoeid. De sanering mag alteen worden uitgevoerd door daarvoor gecerti ficeerde bedrijven. Omdat zij zelf hun prijs bepalen, kunnen de be dragen per gemeente verschillen. Afhankelijk van de omvang van de tanks en de verontreinigde grond kunnen de kosten oplopen tot boven de vijfduizend gulden. Maar volgens F. van Dijk van de gelijknamige firma die in Maas sluis de Actie Tankslag heeft uit gevoerd. heeft de gemiddelde par ticuliere brandstoftank een in houd van 3000 liter. Het saneren van dergelijke tanks kost tegen de 2000 gulden mits de grond er onder met is vervuild. Gevaar De meeste tanks zijn in het verle den gebruikt voor de opslag van huisbrandolie Het merendeel daarvan is sinds de overschake ling op aardgas niet meer in ge bruik. Daarin schuilt het gevaar voor bodemverontreiniging In de tanks is vaak een restant olie aan wezig dat door roestvorming aan de tankwand Kan ontsnappen Overigens moeten ook nog wel in gebruik zijnde tanks volgens het sinds 1991 geldende Besluit Op slag in Ondergrondse Tanks (BOOT) bij de gemeente worden gemeld. Daarin zijn vaste richtlij nen opgenomen voor de sanering van dc tanks. Voor die tijd waren er geen duidelijke regels voor vastgesteld en bleken in verschil lende gemeenten de tanks onvol doende te zijn gereinigd. Het eerste bedrijf dat in Neder land voor de Actie Tankslag werd ingeschakeld, was Laura Ver- eemging in Maassluis. Gemeen ten m het hole land gaven hun burgers zelfs subsidie om hun olietanks door Laura te laten be handelen. Aanvankelijk was men zeer tevre den over het Maassluise bedrijf, maar het enthousiasme werd ge temperd toen bleek dat een aantal tanks niet goed schoon was ge maakt. Laura had tussen 1983 en 1993 m negentig plaatsen enkele tienduizenden olietanks' onder handen genomen. Volgens de beschuldigingen van uit een vijftal gemeenten zou het schoonmaken niet op de juiste wijze zijn gedaan Laura Ver- eenigmg kreeg bovendien door het ministerie van VROM een dwangsom van 75 000 gulden op gelegd omdat gerommeld zou zijn met de afgewerkte olie. Laura zou twee jaar geleden een zending brandstofresten aan Edelchemie in Panheel hebben geleverd, waaraan nog een extra mengsel was toegevoegd Dat gebeurde na dat ervoor de begeleidende docu menten een monster van was ge nomen. Het gereehterhjk onder zoek tegen Laura is nog altijd niet afgesloten DeSchiedamse The Rock of Ages Bluesband presen teert zondagavond hun debuut-cd 'Come home' in café Podium aan de Lange Haven 28. De live-opna mes daarvoor werden eind september op dezelfde plaats gemaakt. Deed bevat twaalf nummers, die bij na allemaal.door zanger/gitarist Rob de Boer zijn ge schreven. De drie leden tellendtfband maakt authen tieke rhythm blues met een vleugje jazz, waarbij ze zich vooral laten inspireren door de Amerikaanse blueszangeres Rosetta Tharpe. Aanvang 22 uur. Het christelijk gemengd koor Songs of Praise ver zorgt ook dit jaar weer in samenwerking met het Westlands Mannenkoor een sfeervolle avond met kerstzang in de Grote Kerk. Het programma biedt een keur van liederen in koorzang, maar ook voor sa- .menzang is een royale plaats ingeruimd. Omdat de belangstelling vorig jaar overweldigend was, zijn er JUL meer zitplaatsen. De kerstzang-avond is op dins- -dag-13 december vanaf 20.15 uur. Westhaven- piaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 In de hoofdbibliotheek aan de Lange Haven 131 zijn op vrijdag 9 en 16 december kerstkaarten van Unicef te koop. De verkoop vindt op deze dagen plaats tus sen 13.30 en 15.30 uur. Vlaardingen Het Platform Ander Vlaardingen verzorgt in samen werking met het Stedelijk Overleg Migranten zater dag een multiculturele manifestatie in de Stadsge hoorzaal Thema is 'uitheems, wel thuis'. De toegang is gratis. De manifestatie is bedoeld o.n kennis te ne men van diverse culturele achtergronden: gods dienst, muziek, verhalen en voedsel. „Immers: alleen wanneer we elkaar begrijpen en respecteren krijgt racisme geen kans!" schrijft de organisatie in een be geleidend persbericht. De dag is het vervolg op die van twee jaar geleden, die als thema had "Vlaaröin- gers van hier en ginder'. Vanaf 14.00 uur tot 23.00 uur is er een uitgebreid programma met Turks schim menspel een goochelaar uit Bangladesh, een Pales tijnse modeshow, Eritrese muziek en dans door de Clarence Breedveld .Formation. Verder worden er verhalen voorgelezen, zijn erhapjes uit verschillende culturen en kunst van Sandra Gallo. Beaty Czet en hang ne Liang, 's Middags is er voor de kinderen een speciaal programma. Door Jelle Gunneweg Schiedam Winkeliers willen wel, maar kunnen vaak weinig uitrichten als het gaat om de vermindering van afvalpreven tie. 2e hebben te weinig tijd, zijn gebonden aan contracten met leveranciers of kunnen geen eigen koers varen omdat ze onderdeel uitmaken van een groter concern. Daardoor kan slechts sporadisch meegewerkt worden aan plannen voor uit breiding van het assortiment met milieuvriendelijke produk- ten en de verbetering van voorlichting over milieubewust win kelen. Dat is één van de conclusies in het evaluatieverslag van het project 'Modelgemeente Afvalpreventie Schiedam'. Op initiatief van de provincie Zuid-Holland heeft Schiedam, met het gemeentelijk milieubeleidsplan als uitgangs punt, een jaar lang bekeken hoe afvalpreventie een plaats kan krijgen in het gemeentelijk beleid en welke milieuwinst daarmee te behalen valt. Op vier fronten is aan deze doel stelling gewerkt: bij bedrijven, bij het bouwen, in het Stadskantoor en in het dagelijks leven van bur gers. Op alle deelgebieden zijn re sultaten behaald, zij het met wis selend succes. Ecoteams Het deelproject Burgers was ge richt op preventief inkopen, mi lieubewust huishouden en ge scheiden inzamelen. Hiervoor werden onder meer enkele eco teams opgericht, waaraan in to taal honderd huishoudens deelna men. Een ecoteaxn komt maande lijks bijeen om ervaringen uit te wisselen over het beperken van het huishoudelijk afval, milieube wust inkopen en zuinig omgaan met energie. Het streefcijfer van zestig eco teams in twee proefWijken (Sehiedam-Zuid en Woudhoek- Noord) is niet gehaald, vertelt co ördinatrice Annemarie Nix van de gemeente Schiedam. „De werving van deelnemers heeft met name door ziekte van de projectleider een moeizame start gemaakt. Ook bleken de bewonersorganisaties gematigd enthousiast, waardoor de belangstelling in eerste instan tie flink tegenviel. Door in te ha ken bij al bestaande ecoteams en door mensen persoonlijk te bena deren, hebben we toch zo'n twin tig teams kunnen formeren. Zes teams zijn reeds gestart, de ande re volgen op korte termijn." Omdat het succes van de eco teams voor een belangrijk deel af hangt van een milieuvriendelijk assortiment in de winkels en een goede voorlichting, is ook contact gezocht met winkeliers. Annema rie Nix: „De middenstanders toonden geen grote belangstel ling omdat ze weinig mogelijkhe den hebben om mee te werken. We hebben uiteindelijk tien win keliers geselecteerd, waarvoor een winkelplan wordt gemaakt. Daarin komen suggesties als het in huis halen van een milieuvoor- lichter en de introductie van nieu we milieuvriendelijke produk- ten." Ook is de haalbaarheid van een retourshop onderzocht. De NV Openbaar Nutsbedrijf Schiedam heeft daartoe gesprekken ge voerd met burgers en winkeliers. In Schiedam-Zuid bleek super markt Albert Heijn zeer geïnte resseerd om iets te doen aan de le lijke muur van glas- en papierbak ken op de Groenelaan. Bekeken wordt nu door wie d* etourshop wordt opgezet, voor w e en voor welk afval. Machines De projectgroep Milieuzorg Be drijven heeft bij acht geselecteer de bedrijven geïnventariseerd welke machines, grondstoffen, energie en afval ze gebruiken. Daarna hebben de milieu-advies organisatie Stichting Stimular en de NV ONS elk voor de deelne mende bedrijven een rapport op gesteld, één voor afvalpreventie en één voor energiebesparing. In beide rapporten staan maatre gelen die moeten leiden tot een structurele aanpak. „Maar wat de bedrijven daarmee doen hangt af van de inzet en mogelijkheden van de werknemers, het enthousi asme van de directie, de kosten en opbrengsten en de positie \'an het bedrijf. De milieuwinst bij de be drijven is dus vooralsnog ondui delijk," aldus projectleidster Car- in Sirre Ook dc secretarie en de Dienst Gemeen4'" '*>rken van de ge meente Schiedam hebben deelge nomen aan het proefproject Modelgemeente Afvalpreventie. Beide afdelingen hebben een overzicht gemaakt van produk- ten, milieu-aspecten en milieu vriendelijker alternatieven. De in zameling van klem chemisch af val is verbeterd en de medewer kers zijn bewust gemaakt van 'mi lieuzorg op het werk'. Eén jaar blijkt echter onvoldoen de om een volledig milieuzorgsys teem te ontwikkelen voor het ge- Gescheiden inzamelen: één van de speerpunten in het Schïedamse afvalpreventie-project Archieffoto Roel Dijkstra hele Stadskantoor. Verder is de aanpak van grote milieuproble men (zoals de verlichting en air conditioning van het Stadskan toor) blijven liggen en bleken de financiële middelen beperkt. Dat kan ten koste gaan van het draag vlak voor kleinere zaken, zoals het gebruik van milieuvriendelij ker artikelen. Ook de voorbeeld functie naar bedrijven en burgers zal daardoor beperkt blijven. Tropisch hardhout Op het gebied van bouwen heeft Schiedam in de loop der jaren een vooraanstaande positie verwor ven, onder meer op het gebied van energiezuinig bouwen en het bestrijden van tropisch hardhout. Afvalbeperking kreeg daarbij nooit veel aandacht. Die achter stand heeft het deelproject Bouwen probei en in te halen, door nieuwe bepalingen te laten opnemen in vergunningen en overeenkomsten. Volgens deze nieuwe voorschriften moeten bouw- en sloopbedrijven bijvoor beeld vermelden hoeveel afval waar naar toe is gegaan. Met die gegevens wordt echter niets ge daan, zodat de milieuwinst ondui- delijkblijft. Volgens wethouder Bart de Leede heeft het proefproject een goede impuls gegeven aan het afvalpre- ventiebeleid in Schiedam, maar hij constateert ook dat verande ringen meer tijd vergen dan je op voorhand vermoedt. „Het eind verslag mag daarom geen eind punt zijn, maar een tussenstap naar veel meer ecoteams. preven tiemaatregelen in talrijke bedrij ven, een milieuvriendelijker bouw-en sloopproces, een milieu bewustere gemeentelijke organi satie en een sterker op het milieu gerichte detailhandel." Door Peter de Lange Vlaardingen Kinderen zijn een dankbaar instrument voor slim me marketingjongens. Dat beseft succesvol reclamemaker Niko Koffeman als geen ander. Als kin deren de keuze van hun ouders bij de aanschaf van een nieuwe auto kunnen beïnvloeden, kun nen ze ook een idealistische bood schap overdragen. Bijvoorbeeld dat molifantjes niet thuishorc n in onze wereld. Molifantjes zijn een uitvinding van tovenaar Biotic, en tovenaar Biotic is weer een creatie van Ni ko Koffeman. Biotic, een eng ma ger mannetje in een witte dok- Advertentie Burgers die op het C' derenspreekuur van wethouder Timmermans (sociale zaken en maatschappelijk werk) willen komen, moeten zich in december een uurtje eerder melden. Normaliter vindt het spreek uur plaats op de eerste woensdag van de maand om 14,00 uur. Het spreekuur van woensdag 7 december wordt echter om 13.00 uur gehouden. Plaats van han deling is dienstencentrum De Vliet aam de A van Schendelstraat. Ouderen die langs willen gaan. hoe ven geen afspraak te maken, maar kunnen zo bin nenwandelen. In verband met pakjesavond is het stadhuis van Maassluis maandag 5 december vanaf 16.00 uur ge sloten. LOODGIETERSBEDRIJF B.V. OOSTHAVENKADE t4 VLAARDINGEN TEL. 010-4343213 V.r.niBine va* Ook VOrZOTQetl W)} N*d«'iand>« onderhoud van uw initoiisti(i>«dnjv«» i c.v.-lnstallatie. tersjas, staat model voor de ge leerden die aan genetische mani pulatie doen. Hun praktijken wor den door Koffeman en 'ekenaar Len Munnik aan dc kaak gesteld in het deze week verschenen kin derboek 'De molifantjes van tove naar Biotic'. Het verhaal zit heel simpel in elkaar. Het sprookje begint in Dierenland, waar alles pais en vïee is, totdat de eerste mens er voet aan wal zet. Die mens heet Biotic, en hij heeft allerlei snode plannetj :s met de dieren in Die renland. Hij kan vleermuizen lichtgevend maken, koeien gou den horens geven en olifanten zo danig 'ombouwen' dat ze op mol len lijken. Zulke 'molifantjes' zijn bijzonder nuttig voorde mens. Ze blijken heel gerchikt om autotun- neïs te graven. De inwoners van Dierenland krij gen steeds meer argwaan tegen Biotic. Alleen de koning maakt zich nergens druk om. Hij krijgt regelmatig een cadeautje van die aardige tovenaar. En zo lang hij onbekommerd een balletje kan slaan op zijn privé-golfbaan. zal het de koning worst zijn wat er in zijn rijk gebeurt. Het is enkel te danken aan een list van de konin gin. dat de zaak uiteindelijk toch nog op zijn pootjes terecht komt. Len Munnik en Niko Koffe man vinden dat 'molifant jes niet thuis horen in onze wereld'. Foto Roel Dijkstra Biotic wordt Dierenland uitge mikt, en de rust keert weer De boodschap is duidelijk Men sen moeten dieren in hun waarde laten. Want de proefnemingen van tovenaar Biotic vinden ook in werkelijkheid plaats Stier Her man met zijn aangepaste genen is een bekend voorbeeld Koffeman „De biotechnologie gaat steeds verder. Laatst werd bekend dat een Frans bedrijf een proefproject heeft uitgevoerd onder duizend Constante expositie van meer dan 400 soorten wand- en vloertegels en siergrind en linoleumvloeren. Wij leggen op alle soorten onders joren AANBIEDING 40 m2 vloertegels 33 x 44.2 Groeps vloerverwarming. Kompleet aangesloten en gelegd «nel. materiaal 3.950,- Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 3.450,- ITAL CERAMICA Vierimtnsslraat 19- Rotterdam iel.: 4762054 peuters, die via een tekenfilmpje werden wijsgemaakt dat alleen genetisch gemanipuleerde radijs jes lekker zijn Ais de iriuA.-'O ongestraft derge lijke praav^ mag rondstrooien, waarom zou je in een kinderboek dan niet het tegenovergestelde mogen beweren, meneerden Koffeman en Munmk. „Kinderen worden door de reclame benaderd om het koopgedrag van hun ou ders te beïnvloeden In ons buek doen we net zoiets wc vertellen de ouders iets over de hooiden van de kinderen heen," aldus Ni ko Koffeman. Het mohfantjes-boek is volgens Koffeman 'een echt en onvervalst kinderboek', maar tegelijkertijd past het in de campagne die zijn leclaniebun-aU Vuuit tegeii bio technologie bij dieren De op brengst komt ook geheel ten goe de aan deze ideeie campagne Als geroutineerd tekstschrijver had Koffeman weinig moeite met het verzinnen van het verhaal. ..Het was juist leuk om te proberen Een boek.,.s gewoon eens iets an ders dan een postertje met slagzin of een advertentie De Vlaardingse cartoonist Len Munnik, met wie Koffeman al eer der campagnes opzette voor on dermeer de Dierenbescherming, Kritisch Faunabeheer en Bont '■oor Dieren, illustieerde het ver haal me. tekeningen die een tot nu toe onbekende kant van zijn vakmanschap laten zien Munnik. vooral bekend van zijn politieke prenten voor dagblad Trouw en logo's voor acties met een huma nitair doel, blijkt ook een begaafd prentenboekenstilist 'De moli fantjes' is zijn eerste kinderboek voor het grote publiek, maar vol gens Koffeman zeker niet zijn laatste. ..We hebben genoeg idee- en voor nog een hele serie leuke boekjes 'De molifantjes van tovenaar Biotic' is een uitgave van La Ri- vière Voorhoeve. De publicatie werd mogelijk gemaakt dank*-j steun van de Dierenbeschenr..ug en de Algemene Spaarbank Ne derland. Het is te koop bij de boekwinkels en kost 14,90. Vrijdag 2 december SCHIEDAM Teerstoof. Erven de Wit, 20.30u. Filmhuis. Philadelphia, 21.30u. Stedelijk Museum. Opening Kunst beurs St. Kunstwerkt. 2C OOu. Po dium. Gary the Guns (r&b). 22.OOu. Centrum. Sinterklaas koopavond. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. A perfect world (film), 20.30u. Reflex (dans), 20.15u, Vrije Academie. Lezing over Pablo Picasso, 20.00u. ROTTERDAM Ahoy' Chris De Burgh, 20.OOu. De Doelen Gr.z. Familiesene, 19.30u. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. Brittamcus, 20,15u. Rotterdamse Schouwburg, Kl.z. Vervalsing Zoals Ze Is, Onvervalst, 20.30u. Theater Zuidplein, Gr.z. Non Actief, 20.15u. Onafhankelijk Toneel. De Dresser, 20.00u. JC The Little Cave. Switch o'Five, 22.00u. Casdino Rotter dam. The Millionaires, 19-24u. Zaterdag 3 december SCHIEDAM Grote Kerk. Liturgisch Ensemble, 15.00u. Teerstoof. Mark van de Veerdonk, 20.30u. Stedelijk Mu seum. Kunstbeurs St. Kunstwerkt, lO.OOu. Podium. Timboektoe (jung le funk), 22.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. A perfect world (film), 20.30u. Multi-culturele dag, 14.00. Triangel. Kinda GoGo en Trouble Gum, 21.00u. MAASSLUIS Schuurkerk, Remains of the day (film), 20.30u, Immanuelkerk. Ka mermuziekconcert, 20.15u. Zondag 4 december SCHIEDAM Heemtuin. Excursie, 14.00u. Ste de!., Museum. Kunstbeurs St. Kunstwerkt, lO.OOu. DC de 4Mo- lens. Thé-dansant, 13.30u. Po dium. Cd-presentatie Rock of ages, 21.30u. VLAARDINGEN DC Babberspolder. Thé-dansant, 14.00U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: "Shadow- lands' (al) dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: The Crow' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The Lion Kjng' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Calypso-2: 'Forest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso 3: 'Four weddings and a funeral' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'De Leeuwekoning' (al) dag. 1.15- 4. Theüon King' (al) 6.45-9,30. Ci nerama 2: 'Speed' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Blown Away' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Suite 16' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Threesome' (16) 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'Pulp Fiction' (16) dag 1.15-4.30-8.30. Imax Theater: 'Yellowstone' (al) dag.2-3.15-6.45. za.zo. ook 5.30. 'Blue Planet" (al) dag. 4.30, za.zo. ook 1. 'Trial by Jury' (12) dag. 8. 'Natural Bom Killers tal) dag. 10. "Walt Disney' dag. 2 tot 5.30,6.30 tot 11. Venster 1: 'Rou ge' (16) dag. 8-10, zo. ook 2.30. Venster 2: 'II Gattopardo' (161 dag. 8zo2. Venster 3: 'Exotica' (16)dag 8-10, vr za.ook0.15, zo. ook 2.30. Venster 4: 'De Rode Ballon' (16) zo 2 wo 2. 'Kosh ba Kosh' 16) dag. 7.30 'Fresay Chocolate' (16) dag.10. Lu- mière 1: The specialist' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'True Lies' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumiere 3: Clear and present danger'(16) dag. 12.45-3.30-6.15- 9.15. Lumière 4: 'Clearand present danger dag.12.45-3.30-6.15- 915Rex: 'Sexpectation s18) dag- .vanaf 12 doorl.voorstelling Thalia: 'Timecop' (16) dag. 1.15-4-6,45- 9.30. Nachtvoorstellingen: lumière 1: 'Time Cop'(16) vr.za. 00.15, Lumiè re 2: 'Rapa Nui' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The Chase' (16) vr.za. 00.15 Venster X: 'Rouge' (16) vr.za. 00.15. Venster 2: 'Boxing He lena" vr.23.24. Venster 3: 'Exofcca (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Mati nee' (16) vr 00.15. 'One false Move' (16}za.00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: "De leeuwekoning'za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 4: 'Baby's Day Out' za .zo .wo. 1.15. Venster 4: 'De rode ballon' zo. wo. 2. "«wam»*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2