Watfirwtg Kerk opgepoetst voor Kerstmis t [ilawii A m 'Referendum is bom onder regiovorming' Maasland woedend om slopen en kappen zonder vergunning smeden Warme dagen Nieuw telefoonnummer voor reparaties Tijdeli|fcgëèn s preekuur S oei a afcRaadsliede n Op zoek naar een baan? Oud-commissaris Blaauw presenteert nieuw boek Water als thema Papier en zijde van Marian Poleij Pastoor Vroom van Oud-Katholieke Kerk bewaakt kostbare schatten Specialist in designvloeren WILT U OOK EEN CV DIE NET ZO SNEL WAKKER IS ALS U ÜVciiütmf Rotterdams Dagblad Vrijdag 9 december 1994 Even wennen, was het wel. Terugkomen van een vakantie op Gran Canaria en hier weer in het normale ritme stappen. Net gewend aan het afwimpelen van opdringerige handelaren, runners en aquisi- teurs, moet ik hier op zoek naar een verkoper onadvies te krijgen bij de aanschaf van een cadeautje. £n discussie over de prijs is er ook niet meer bij. Het zijn niet alleen de weersomstandigheden, die het verschil tussen deze regio en de oceaaneilanden op vier uurtjes vliegen zo groot ma ken, Natuurlijk, 's middags lekker aan het strand liggen zonnen en 's avonds op een terrasje eten, drinken en dansen, was er na terug komst niet meer hij. Het verschil tussen de thermometers op de vliegvelden Las Faunas en Schiphol bedroeg op de dag van thuis komst liefst twintig graden. Na deze ervaring kan ik me het enthousiasme voorstellen van de ma kers van regelmatige zonreisjes en overwinteraars. We hadden heerlijk warme dagen met even zulke ontmoetingen. Want het mag dan een paar duizend kilometer van huis zijn, maar ook daar loop je in het najaar Schiedammers, Vlaardingers en Maas- sluizers tegen het ontblote lijf. Van cafébaas tot rijschoolhouder, van buschauffeur tot secretaresse en van kapster tot directeur. Niet alleen vutters of gepensioneerden, zelfs niet uitsluitend mensen zonder kinderen thuis. Ook jonge stellen, soms met kinderen, koes terden er zich en elkaar in het zonnetje. Leraren en wethouders ben ik er niet tegen gekomen. Logisch na tuurlijk, want hun werkseizoen laat dat niet toe. Trouwens, ik heb er ook niemand met een hoofddoek gezien. Zelf hou ik meer van een kampeer- dan van een vliegvakantie, maar ik zou liegen als ik niet zeg erg veel plezier beleefd te hebben aan de ze trip. Elk kroonjaar, zo spraken wij vijfjaar geleden af met onze vrienden van gelijke leeftijd, maken we zo'n vliegvakantie. Het was nu dus de tweede. Of we net zo lang 2ullen wachten met de derde ge- zamenlijke onderneming, durf ik nog niet te zeggen. Voorlopig hebben we een afspraak voor een kampeerweekend in het Groningse Peize. Gemaakt met de campinghouder, op het terras van het Heinekencafé van Piaya del Ingles. BEN VAN HAREN Voor spoedeisende reparaties in de woningen is de Woningbouwvereniging Schiedam sinds kort dag en nacht (ook in het weekeinde) beter bereikbaar. Huur ders van de woningbouwvereniging kunnen nu ook buiten kantoortijd direct terecht bij een van de me dewerkers voor spoedeisende klachten over bijvoor beeld een ernstige lekkage of storing van de centrale verwarming. Het telefoonnummer is 06-53159242 en kost veertig cent per minuut tussen 20.00 en 8.00 uur en in het weekeinde negentig cent per minuut tussen 16.30 en 20.00 uur. De hoge kosten wegen volgens de WBS op tegen de directe verbinding met de verantwoordelijk medewerker. Voorheen kregen de huurders eerst al lerlei antwoordapparaten voor zij de juiste persoon te pakken kregen. Het Instituut Soci^|laaösl^den aan de nieuwe Ha ven 147 houdt in verband mét de feestdagen geen spreekuur van 26 toLea;met*30 december. Vanaf dinsdag 3 januari draiffKef'spreekuur weer normaai op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 17.00 tot 19.00 Vlaardingen Wie naarstig op zoek is naar vrijwilligerswerk, kan zaterdag 10 december terecht op de Vlaardingse Vrij willigers Markt in de Lijnbaanhal. Naast de presenta ties van ongeveer 45 groepen en organisaties zijn er optredens van de Showbrassband Thalita, het Vlaar- dings Musical Gezelschap en Ricky de clown. Ook zijn er activiteiten voor kinderen. Burgemeester Stam reikt deze dag drie prijzen uit: een waarderingspnjs van 1500 gulden, een stimule-, rmgsprijs van duizend gulden en een pnjs voor de beste en leukste presentatie en kraam op de manifes tatie van 250 gulden. De organisatie is in handen van het VASK (Vrijwilli gers Aktiveren Samenwerkmgs Kontakten). Dat is een groep vrijwilligers uit verschillende organisaties die zich inzet voor promotie en ontwikkeling van het vrijwilligerswerk in Vlaardingen Oud-commissaris J. A. Blaauw van de Rotterdamse recherche presenteert vrijdag 9 december bij Boek huis Den Draak zijn derde boek 'Bruno Ludke. se riemoordenaar'. Het boek gaat over de m maart 1943 in Berlijn gearresteerde crimineel Ludke (1908-1944) die verdacht werd van 86 moorden en er uiteindelijk 53 heeft bekend. Commissaris Blaauw komt in zijn boek rtot de opmerkelijke conclusie dat Ludke on schuldig was en baseert zich daarbij op jarenlang on- Sërzöek. Vanaf 18.00 uur geeft hij een toelichting bij ?otBoekfiuis Den Draak Bij galerie d'Dayer is een nieuwe expositie te bivich- tigen met werk van Saskia Eggink en Wigle F- "l^naLAI het werk is gebaseerd op het thema Kalei' -tWeggink heeft in haar etsen onderwaterdieren ver- -Werkt en Engelsma toont tekeningen en schilderijen kleine schepen en landschappen die zich bevm- den op de grens van land en water. Daarnaast presenteert Truus van Dalsem een collec tie sieraden, die vervaardigd zijn van materiaal uit sloopauto's. Ook is werk uit eerdere exposities te Maassluis Marian Poleij-Kortekaas exposeert tot 31 december in het ontmoetingscentrum van de Koningshof aan de Uiverlaan 20 te Maassluis. PJeij aquarelleert en schildert op papier en zijde. Ook beschildert ze aller lei accessoires als stropdassen, sjaals in heldere en krachtige kleuren. De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 22.00 uur en zaterdagen zondag van 9.30 tot 13.00 uur. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Door Nathalie Lans Schiedam Nederland kent veel stromingen binnen het christendom. Een daarvan is de Oud-Katholieke Kerk. De ze stroming, die officieel in 1723 is ontstaan, telt 28 paro chies met in totaal zo'n 5000 actieve kerkgangers. Schiedam is een van de ste den die een Oud-Katholieke kerk heeft, 'Het Huis te Poort' aan de Dam. Iedere zondagochtend komen er zo'n veertig gelovigen naar de mis van pastoor R.A. Vroom. „Over de naam van onze kerk be staat nogal eens verwarring. Veel mensen denken dat het woord 'oud' terugslaat op oudere men sen die al heel lang katholiek zijn. Dat is dus niet zo. Met 'oud' be doelen wij de ongedeelde kerk zo als deze de eerste tien eeuwen vanaf de jaartelling gerekend, be stond," vertelt de pastoor. Hij voegt er een stukje kerkge schiedenis aan toe: „Na de refor matie ontstond een conflict bin nen de Rooms-Katholieke Kerk. Het conflict tussen Rome en Ne derland werd veroorzaakt doordat Rome zeer centraal de wederop bouw van de Katholieke Kerk naar zich toetrok, waarbij lokale tradities en structuren vaak het onderspit moesten delven. De verdachtmaking van Jansenisti sche voorkeuren in de Rooms Ka tholieke Kerk van Nederland ver ergerde het conflict. De scheiding tussen Rome-getrouwen en Utrecht- getrouwen (vanwege de bisschopszetel van de aartsbis schop te Utrecht) bestond al voor het schisma. „Na het schisma in 1723 werden mensen die de Nederlands Katho lieke Kerk trouw wilden blijven bang gemaakt. Velen aanvaard den opnieuw het gezag van Rome. De afgescheiden Kerk werd daar door beduidend kleiner. De naam Oud-Katholiek werd gekozen na de Unie van Utrecht, waarin ande re afgescheiden Rooms-Katholie- ken elkaar vonden. Men wilde ka tholiek blijven, maar los van Ro me," legt pastoor Vroom uit. Vroom Op de vraag of de pastoor vanwe ge zijn toepasselijke achternaam veel familiebanden heeft in het katholicisme, antwoordt hij la- Pastoor Vroom (zittend) van de Oud-katholieke kerk in Schiedam, hier samen met kerkganger Aad Nobel: 'Wij geven veel ruimte aan het eigen geweten'. Foto Roei Dijkstra chend: „Nee, hoor. Die naam 'Vroom' is puur toeval. De rest van de familie is met. heel andere din gen bezig. Ik moet wel zeggen dat er mijn hele leven lang toespelin gen op zijn gemaakt. Als kleine jongen wist ik niet dat ik later pas toor zou worden. Iedereen plaag de me wel met zo'n achternaam. Men zei zoiets als: 'Vroom, ben je nog vroom?" Het is overigens wel mogelijk dat de pastoor wordt opgevolgd door zijn kinderen of eventueel klein kinderen. Binnen de Oud-Katho lieke Kerk is het voor een pastoor namelijk toegestaan te trouwen. Vroom is getrouwd en heeft kin deren. „Het verplichte celibaat is bij onze kerk ai in het begin van deze eeuw opgeheven. Zo zijn er meerdere verschillen met de Rooms-Katholieken te geven. Wij hebben Veel overleg met de syno de en zien onze bisschop regelma tig. Omdat wij niet onder de bis- Rotterdam Een mogelijke bom onder de regiovorming. Aldus be stempelt de Krimpense WD-wet- houder Onder de Linden de in de Rotterdamse gemeenteraad aan genomen motie om de belemme ringen voor een referendum daar over op voorhand weg te nemen. In de door D66 ingediende motie is bepaald dat de gemeente Rot terdam in telk geval met de voor bereidingen zou moeten begin nen. Als er straks een met vol doende handtekeningen vanuit de burgerij ondersteund verzoek tot een referendum ligt, moet daar ook meteen werk van kun nen worden gemaakt, aldus de Rotterdamse D66-fractie. De WD vindt dat veel te ver gaan. Onder de Linden verlangde er gisteren in de vergadering van de Regioraad opheldering over. Vol gens hem zou een correctief refe rendum. zoals Rotterdam invoert, veel te laat komen. „Het zou bij de bevolking alleen maar de indruk wekken, dat er nog iets te wijzi gen is. De mensen hebben door hun stem op een bepaalde partij al duidelijk gemaakt hoe zij over de regiovorming en de opsplitsing van Rotterdam denken," aldus Onder de Linden. Hij maakt zich grote zorgen over de mogelijke gevolgen. „De op splitsing is toch een pijler van de regiovorming. Een dergelijk be sluit van de Rotterdamse ge meenteraad om zo'n motie te on dersteunen dreigt de eensgezind heidvan de regio negatief te beïn vloeden. Het doet het in gang ge zette proces geen goed. Hiermee kan een bom onder de hele regio vorming zijn geplaatst." De Stadsregio-fractie van de WD is overigens niet de enige die kanttekmgen plaatst, bekende de Rotterdamse burgemeester Peper gisteren. ..De staatssecretaris heeft interesse. Ook vanuit die hoek willen ze weieens praten en weten wat onze bedoeling is. De regiovorming is nu een zaak van de Tweede Kamer, wordt gezegd en staatsrechtelijk zit daar mis schien best iets in." De Rotterdamse D66-fractievoor- zitter Ravestein verbaasde zich er na afloop over dat de motie zoveel teweeg brengt: „Het lijkt erop dat mensen bang zijn dat de hele boel niet doorgaat. Daarom verzetten ze zich tegen onze motie, maar het gaat ons gewoon om het correctie ve referendum." Onder de Linden kreeg gisteren nog geen antwoord op zijn vragen. „Al zijn ze zo prikkelend dat iker meteen dolgraag over in debat zou willen," aldus Peper. Eerst is echter nader overleg binnen het dagelijks bestuur van de Stadsre gio nodig. Op zeer korte termijn zal Rotterdam hier ook met de col leges van de andere gemeenten in contact treden. Het is de bedoe ling, aldus Peper, dat bij de eerst volgende vergadering van de Re gioraad hierover duidelijkheid wordt geboden. Constante expositie van meer dan 300 soorten wand- en vloertegels. Wij leggen op alle soorten ondervlo eren AANBIEDING 40 m2 vloertegels 33 x 44.2 Groeps vloerverwarming Kompleet aangesloten en gelegd tncl. materiaal 3»950f" Idem 40 m2 vloertegels 33 x 33 3.450,- ITAL CERAMICA Vierhavensstraat - Rotterdam lel.; 4762054 schop van Rome vallen, zijn wij al in het begin van deze eeuw begon nen met preken en vieren in de volkstaal." Een ander verschil is de Maria verering, die bij de Oud-Katholie ken niet zo prominent aanwezig is als bij de Rooms-Katholieken. Abortus Zeer opmerkelijk is het stand punt dat de Oud-Katholieke Kerk inneemt over onderwerpen als abortus en homoseksualiteit „Wij geven veel ruimte aan het eigen geweten. Biechten is daarom niet verplicht. Over abortus doet de kerkleiding geen uitspraak. Ik vind het in elk geval geen onder werp waarover je kunt zeggen: het moet zo en niet anders." Vroom nuanceert: „Ik kan me ge vallen voorstellen waarbij een abortus onvermijdelijk is. Wan neer een zwangere vrouw zo ziek is dat het voldragen van de zwan gerschap dodelijk voor haar zal zijn, en je dus moet kiezen tussen twee kwaden, kan ik me een abor tus goed voorstellen. Zoiets moet je, denk ik, per geval bekijken. Het gaat in dit soort zaken om barmhartigheid en menselijk heid. Ik vind dat we er als kerk voor zijn om mensen te bemoedi gen, te steunen en te begeleiden, maar niet om mensen dingen op te leggen. Binnen de kerk is ook een open discussie over homosek sualiteit. Er wordt op dit moment gekeken naar inzegeningen van andersoortige relaties, tussen mensen van hetzelfde geslacht, maar we zijn daarmee nog in een groeiproces. Homoseksualiteit is zeker geen handicap voor toela ting tot de ambten." Kerstmis Aad Nobel is een kerkganger die zich op vele vlakken inzet voor Het Huis te Poort. Op het moment heeft hij het samen met andere vrijwilligers druk met de kerk, want voor Kerstmis moet alles glimmen. „Al het linnen wordt ge wassen, de kaarsen in de kerk worden door nieuwe vervangen en het zilver wordt gepoetst. Alles wordt in gereedheid gebracht voor de gigantische viering tij dens Kerstmis. Dat is echt iets schitterends. De kerk is met kerst op haar mooist" De Sehiedamse kerk is echter ook op andere dagen een lust voor het oog. Het Huis te Poort was in de zestiende eeuw een van de voor naamste woningen van Schiedam. In de zeventiende eeuw werd het pand gebruikt als schuilkerk voor de katholieken. In het begin van de achttiende eeuw werd Huis te Poort het te huis van de Oud-Katholieken. Er is nog veel moois uit die tijd te zien, maar de kerk heeft ook nog oudere schatten. Zo is de parochie in het bezit van het eerste in Schiedam gedrukte boek: Vita Lydwine, over het leven van de Heilige Liduina. Werken van Erasmus en een groot aantal waardevolle boeken uit de zes tiende, zeventiende en achttiende eeuw vormen een unieke biblio theek. Aangezien de oude liturgi sche kerkgewaden, de zilveren kunststukken en eeuwenoude boekwerken van grote waarde zijn, liggen deze elders in ar chieven en musea opgeslagen. Wel draagt pastoor Vroom tijdens de Kerstmis een eeuwenoud kerk gewaad, Jezus aan het kruis Ook is in de kerk een beeld uit 1432 te zien. „Dit beeld, Jezus aan het kruis, is als een van de weini- ,ge pronkstukken overgebleven na de Beeldenstorm. Oorspronke lijk heeft het in de Oude Jan te Delft, de kerk waar Piet Hein be graven ligt, gehangen. Na de Re formatie werd het beeld onaange tast teruggevonden. Hoe dat mo gelijk is weten we niet. Misschien omdat het in een schuilkelder is bewaakt, misschien omdat er zo veel van het beeld uitging dat men het niet durfde aan te ra ken... Hoe het beeld in het bezit van de Sehiedamse kerk is geko men weten we niet. Waarschijn lijk heeft een pastoor het tiental len jaren geleden meegenomen vanuit Delft naar Schiedam," al dus Aad Nobel. Geïnteresseerden kunnen het beeld altijd komen bewonderen. Mensen die niét naar de kerstvie ring (op kerstavond vanaf 19.30 uur en op eerste kerstdag vanaf 10.15 uur) of dezondagsmis (10.15 uur) willen of kunnen komen om de kerk te bezichtigen, kunnen zaterdag naar de kerstmarkt gaan die er wordt georganiseerd. Die dag staan er in de kerk allerlei kraampjes waarin onder meer zelfgemaakte ansichten, servet ten, kerststerren en kerstboeken worden verkocht. De opbrengst van deze markt gaat naar 'Kinde ren in de knel'. De kerstmarkt op zaterdag 10 december is van 10.00 tot 17.00 uur. Maasland Het gedeeltelijk slo pen van een boerderijstal en het omhalen van een beschermde kastanjeboom zonder kapvergun- mng zet kwaad bloed bij de omwo nenden van het bouwplan Drie Hoeven. Diverse bewoners, ontzet over de gang van zaken, hebben zich tot burgemeester en wethou ders en in enkele gevallen ook tot raadsleden gericht. Voor de sloop van een pand aan de Langeteam en een gedeelte van de stal van de voormalige boerde rij', zou geen vergunning zijn ver leend. Het kappen van de ruim honderd jaar oude kastanje, pal achter diezelfde boerderij, stuit helemaal op onbegrip. Daarvoor is immers nog geen kapvergunning verleend. Vooralsnog zijn de in een belan gengroepering verenigde bewo ners verbolgen en verbaasd over het niet volgen van de wettelijk voorgeschreven procedures. „Daardoor heb je toch geen enkel vertrouwen meer in de politiek," verklaart een boze omwonende. „Als b en w zich al niet aan de rechtsregels houden, wie moet je dan nog geloven. Iedereen kan in Maasland bij het slopen of kappen van bomen kennelijk zomaar zijn een paar weken kunnen blijven staan. Met de kastanjeboom ligt het an ders. Hanemaaijer beaamt dat die is gekapt zonder vergunning. Pas over ongeveer drie weken zou de procedure rond de vergunning zijn afgerond. „Dit had nog niet mogen gebeuren," is Hanemaaij- ers eerste reactie. Hij denkt dat er sprake is geweest van een 'misverstand'. Hij zou inmiddels de aannemer „met heel wat ex cuses" aan de lijn hebben gehad. Maaslander H. van der Does, ver bonden aan de Nationale Bomenstichting. is eveneens ver ontwaardigd. „Al had ik wel ver wacht dat het zo zou gaan. Zo'n projectontwikkelaar wil natuur lijk het tempo erin houden, die zit niet op moeilijke procedures te wachten." Van der Does erkent dat de boom door de bouw van Drie Hoeven hoe dan ook niet te redden zou zijn geweest. „Dat wil echter niet zeggen dat een aanne mer zomaar zijn gang kan gaan." Wethouder D. Hanemaaijer be aamt dat er een gedeelte van de stal is gesloopt. Volgens hem was er sprake van direct instortings gevaar. Het college vond het niet verantwoord laqnger te wachten. Projectontwikkelaar Van Mierlo treft volgens Hanemaaijer derhal ve geen enkele blaam. De wethou der: „We moeten geen onodige ri sico's lopen die levensgevaarlijk zijn. Je moet er toch niet aan den ken dat er iets zou gebeuren ter wijl er kinderen spelen." De omwonenden hechten weinig waarde aan dit veiligheidsaspect. De boerderij is immers al heel oud, die had in hun ogen best nog HUUIH Wt KM «ilil IN E1N H4ND0M08A1I Calienburgstraat 80, Vlaardingen. Tel. 4343096. Vrijdag 9 december SCHIEDAM Teerstoof. De Normalen, 20,30u. Filmhuis. The joy iuck club, 21.30u. Podium. Bedrock, 22.00u, VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. The Chippenda les, 20.15u. True romance (film), 20.3ÖU. Grote Kerk. Loop-in con cert en ontsteking kerstboom 19.00U. MAASSLUIS Schuurkerk. Mare Stoop en Peter Brouwer (zang)2Q.30u ROTTERDAM Holland Casino, Putsch delight, 19u. SKVR Centrum-West, Jam sessie, 19.30U. De Doelen, Kl.z., Meesters aan hef klavier, De Doe len, Gr.z., Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, 20.15u. Zaterdag 10 december SCHIEDAM Teerstoof. Pieter de Rijk (cabaret), 20.30u. Grote Kerk. Dameskoor Zaverom, 15.00u. Chr. Kerstconcert van Gemengd KoorSongofpraiseen het Westtandse Mannenkoor, 20.0ÖU. Grote Kerk, Dameskoor Zaverom Rotterdam, 15.00u. Toon kunstkoor, 20.00u. DC de 4Mo- lens. Dansavond voor 55+ers, 19.00u, Podium. Woody and thesi- demen (country rock), 22.00u. VLAARDINGEN Lijnbaanhallen. Vlaardingse Vnjwil- ligersdag, lO.OOu. Grote Kerk.Can- tatedienstJ.S. Bach 'Nun komm'der Heiden Heiland', !9.00u. Stadsge hoorzaal. True romance (film), 20.30u. Hair (musical), 20.15u. VOC Coerke. Kerstmarkt, ll.OOu. Buurthuis de Telder. Rommel markt, lO.OOu. Triangel. The Mup- pet Christmas Carol (jeugdfilm), 13.3ÖU. Beverly Hills Cop III (jeugd film), 19.30u. Gebouw Leger des Heils. The Muppet Christmas Carol (jeugdfilm), 14.30u. Kunst+. Open dag, ll.OOu. MAASSLUIS Koningshof. Postzegeiruilbeurs, 13.00u. Schuurkerk. Eric v. Muis winkel en Margot Ros (cabaret), 2Q.3ÖU. Nijverheidsstraat. Bingo Aurora, 20.00u. MAASLAND Vlietzicht. Mellow party, 21.00u. Zondag 11 december SCHIEDAM DC 4Molens. Ruilbeurs, 13.00u. Contactmiddag voor 55+ers, 13.30u.Sporthal Margriet. Kerst en geschenkenbeurs, lO.OOu. De Erker. Creadviteitsmarkt, 12.00u. Kluphuis Oost. Rommelmarkt, ll.OOu. Thurlede. Pianoconcert, 14.00u. VLAARDINGEN Sportpark Vijfsluizen. Kerstm- markt, lO.OOu. DC Soenda. TTsé- dansant, 14.00u. MAASSLUIS Schuurkerk. lunchconcert Fransje Dorst (piano)en Ben Vrauwdeunt (klarinet), 14.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Carlito's Way' (16) dag. 11.45-2.45-5.45- 8.45. Alhambra 2: Threesome' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The Lion King' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Forest Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Ca lypso 3: 'Suite 16' (16) dag. 1.15. 'Four weddings and a funeral' (al) dag.4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'De LeeuwekonmgTaDdag. 1.15-4. The Lion King' (al) 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Rapa-Nui' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Only you' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Speed' (12) dag. 4-6.45* 9.30. Cinerama 5: 'Blown away' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Pulp Fiction' (16) dag. 1,15-4.30- 8.30. I max Theater: 'Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45, za.zo. ook 5.30. 'Blue Planet' (al) dag. 4.30,za- .zo. ookl. 'Suit 16' (12) dag. 8. 'Na tural Born Killers (al) dag. 10. 'Walt Disney'dag. 2 tot5.30,6.30tot 11. Venster 1: 'Eat drink man woman' (16) dag. 7,30-10, vr.za ook 0.30, zo. ook 2.30. Venster 2: 'Senso' (16) dag. 8. 'Kosh ba Kosh' (16) dag.10.15. Venster3: 'Exotica'{16) dag. 7.30-9.30 beh.ma 9.30, vr,2a.ook 0.15 zo. ook 2.30. Ven ster 4:'Rouge (16), dag.7.30,10. vr.za .ook0.15zo.2.30.Lumïèrel: The specialist' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: True Lies' (16) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Lumière 3: The Mask' (12) dag. l,15-4-6.45-9.3Q.Lumière 4: 'Cle ar and present danger' dag.12.45- 3.30-6.15-9.15. Rex: 'Matmeeido!' (18) dag. vanaf 12 doort .voorstelling. Thalia: Timecop' (16) dag. 1.15-4' 6.45-9.30. Nachtvoorstellrngen: Lumière 1: 'TimeCop' (16) vr.za. 00.15. Lumiè re 2: The Crow' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The Chase' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Eat drink man woman' (16) vr.za. 00.30. Venster 2: 'Jacob's ladder' (16) vr.za. 24. Venster 3: 'Exotica' (16) vr.za. 00.15. Venster 4: 'Rouge' (16) vr. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Leeuwekoning'za.zo.wo. 1.15-4. Ci nerama 4: 'Baby's Day Out' 23' .zo.wo. 1.15. Venster 2: 'De rode ballon' zo.wo. 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2