Wate rw 15 Kunst heeft ook een economisch nut PvdA Maassluis: 'OZB kan omlaag' A.S.ZONDAB GEOPEND!!! 'Ik wil blijven zoeken, dat is mijn drijfveer' agenda BETAALBARE EXCLUSIVITEIT? NEW BASSY'S FASHION!!! mm Kerstconcert met twee zangkoren Volksdansen in Klubhuis Zuid Cursus voor ouders met bedplassende kinderen Nieuwjaarsontvangst gemeentebestuur Vrouwen in de leer bij Coerke Expo over jubilerend gezinsvervangend tehuis Kees van der Windt wil investeren in sfeer wmmm IfPI&y j f POPELEN OM GEZIEN TE WORDEN! 98.- 98.- 49.90 39.90 49.90 2 voor 98.- 39.90 New fashion ei sa Rotterdams Dagblad Donderdag 15 december 1994 Het gemengd koor 'Com nu met Sang' en het jonge renkoor 'Come let us sing' geven zaterdag 17 decem ber hun jaarlijkse kerstconcert in de Dorpskerk in Schiedam-Kethel. De koren worden begeleid door Wouter Blacquière op het orgel, Hanneke van Essen op piano, Jolanda de Kof op de klarinet en EHen Me taal op de dwarsfluit. Het concert begint om 22.00 uur. De volksdansgroep in Klubhuis Zuid is op zoek naar mensen die mee willen dansen op de maandagmid dag. Deze groep danst al jaren onder leiding van een ervaren docent uit de wereld van het volkdansen. Liefhebbers kunnen op maandag van 13.00 tot 14.00 uur terecht in het clubhuis aan de Dwarsstraat. Vlaardingen Ouders kunnen zich vanaf 19 december opgeven voor de GGD-cursus 's Nachts droog. Hierin wordt ouders van bedplassonde kinderen in de leeftijd van 7 tot 14 jaar geleerd om hun kinderen te trainen hun plas 's nachts op te houden. Wegens het succes van de vorige cursus, biedt de GGD de lessen nu opnieuw aan. Achttien van de twintig kinderen van wie de ouders aan de cursus deelnamen bleven nadien 's nachts droog. De sociaal-verpleegkundigen Barbara van der Kleij en Anneke van den berg geven de cursus die begint op dinsdag 24 januan en eindigt op 14 maart. De traditionele nieuwjaarsontvangst van het ge meentebestuur wordt maandag 2 januari van 19.30 tot 21.30 uur gehouden in de burgerzaal van het stad huis. Iedereen is van harte welkom om het college van bur- iemeester en wethouders en de leden van de ge meenteraad nieuwjaarswensen over te brengen. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Bij Stichting Coerke starten binnenkort enkele cur sussen voor vrouwen. Woensdagavond 11 januari be gint de cursus Raja Yoga Meditatie om te leren ont spannen en de negatieve gevoelens om te zetten in positieve. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten, steeds van 19.30 tot 21.00 uur. Bij voldoende belangstelling start ook een klussen- cursus en een lessenreeks vrouw en auto. Leren om gaan met gereedschap, fietsen repareren en kleine reparaties aan elektrische apparaten staan op het programma van de klussencursus, die zes bijeen komsten in beslag neemt. In de cursus vrouwen auto wordt in drie bijeenkom sten geleerd kleine mankementen aan de auto te ver helpen. ;1 Verder startver op dinsdag 7 februari een cursus zelf verdedigingvoor vrouwen. Vooral aan de geestelijke weerbaarheid wordt veel aandacht besteed. Tien les sen, „steeds van 13.30 tot 15.30 uur. In diezelfde maand begint er een cursus WP, onder leiding van teamleden van het Plaatselijke Educatief Centrum. Achttien lessen op woensdagochtend van 9.30 uur tot 11.30 uur. Aanmelden bij de Stichting Coerke: 4351280. Maassluis In het Gemeentemuseum wordt zaterdag 17 decem ber om 15.00 uur een tentoonstelling geopend over gezinsvervangend tehuis De Luit dat tten jaar be staat. De expositie toont kranteknipsels en foto's uit de afgelopen twee lustrums en er zijn kunstwerken te zien die door de bewoners zijn gemaakt. Een aparte plaats wordt ingenomen door boerderij Hooitgedacht. De boerderij in de Zuidbuurt op de grens met Vlaardingen, wordt bewoond door mensen die zelf produkten verbouwen en verkopen. Dat pro- jekt wordt door middel van een videofilm gepresen teerd. Al vanaf de oprichting is een belangrijk aspect van De Luit het contact met de buurt, de stad en het maatschappelijk leven. Deze tentoonstelling heeft tot doel de Maassluise inwoners kennis te laten ma ken met de ontwikkelingen rondom De Luit. De expositie is te zien tot 29 januari 1995. Het mu seum is geopend van dinsdag tot en met zondag (14.00-17.00 uur). Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Door Peter de Lange Vlaardingen Een van de ge vleugelde woorden van voor malig wethouder kunstzaken Arij Maarleveld was dat 'de culturele revolutie in Vlaar dingen begon met de Chi nees in de Peperstraat'. Kees van der Windt, die een aantal jaren geleden de culturele boedel van Maarleveld over nam, denkt dat Vlaardingen inmiddels rijp is voor kunst genot met meer allure dan een bordje nasi. De provincie Zuid-Holland is daar gaande weg ook van overtuigd ge raakt. In Vlaardingen doen zich op kunstzinnig gebied interessante ontwikkelingen voor, signaleert de provincie. In de onlangs ver schenen voortgangsrapportage over het beeldend kunstbeleid staan een paar voorbeelden van geslaagde activiteiten in Vlaar dingen. Het festival Hof van Po mona en het Zomermusem, dat geroemd wordt als een 'kwalita tief opvallend goede' tentoonstel ling, sprongen er volgens de pro vinciale kunstambtenaren echt uit. Zeker in vergelijking met an dere middelgrote steden in Zuid- Holland, waar de prestaties soms maar matigjes zijn. Een compli ment is er ook voor het idee kun stenaars te betrekken bij de in richting van Vlaardingens nieuwste industriegebied Hoog stad. Kees van der Windt is 'best inge nomen' met deze schouderklopjes uit het Provinciehuis. De wethou der zal er ook zeker naar verwij zen ais straks in het college kno pen moeten worden doorgehakt over een gemeentelijke bezuini gingsoperatie van ettelijke mil joenen. Hij zal er voor waken dat dan voornamelijk de culturele sector wordt leeggeplukt. „Want," waarschuwt hij op voorhand, „kunst is veel meer dan alleen maar een beetje versiering. Kunst heeft ook een economisch nut." Cultuur is, als het om snoeien in de uitgaven gaat, als vanouds een gemakkelijke prooi. Een gemeen teraad is al gauw geneigd te rede neren dat er aan lantaarnpalen meer behoefte bestaat dan aan een beeldje in het park. Van der Windt vindt dat een achterhaald idee. Hij zal zich er ook tegen ver zetten, mocht die gedachtengang straks weer de kop op steken. Vol gens zijn visie moet een stad juist investeren in kunst. Vooral in kunst 'in de openbare ruimte', dat wil zeggen op straat, waar ieder een er direct mee wordt gecon fronteerd. Beleven De wethouder laat zich leiden door de overtuiging dat een stad meer moet bieden dan woningen, winkels en werkgelegenheid. Want zulke voorzieningen heeft iedere gemeente in huis. Wil Vlaardingen een aantrekkelijke stad worden, waar mensen graag wonen en waar niet-Vlaardingers graag winkelen, dan moet er iets te beleven zijn. En dat 'iets' moet liefst uniek zijn, kenmerkend voor Vlaardingen. Van der Windt wil zijn portefeuil le kunstzaken verweven met zijn andere taak in het college, stads ontwikkeling: „Kunst kan een bij drage leveren aan de sfeer in een stad. Wat maakt dat mensen graag naar Vlaardingen komen? Dat er restaurantjes zijn, terras jes, een museum, een schouw burg. En dingen op straat die je ergens anders niet ziet. Kunst is altijd een geïsoleerd gebied ge weest, waar je voor naar een mu seum moest. Prima, maar je kunt er meer mee doen. We moeten er naar streven dat het onderdeel wordt van het totale beleid. Als we een nieuw industriegebied ont wikkelen, moeten we ons ai bij de voorbereiding afvragen: hoe kun nen we de kunst daar gaan inte greren?" Herkenningspunten De wethouder verwijst naar het iandinnchtingsplan dat Joop Vaissier maakte voor bedrijven park Hoogstad. De Maassluise kunstenaar ontwierp objecten (onder meer een bruggetje over de Kulk en een fontein) die de za kelijke omgeving opeens een vriendelijk, artistiek karakter ge ven. Soortgelijke kunstzinnige foefjes bedacht Henri van Nes voor de Vlaardingse binnenstad. De Dordtenaar leverde onlangs een dik draaiboek af met ideeen hoe Vlaardingen straks zijn nieu we winkelcentrum kan verleven digen met kunstzinnige herken ningspunten: een oude stadspoort aan de Hoogstraat, Griekse zuil tjes op de Blokmakersplaats, felle kleurvlakken op de gevels van de Korte Hoogstraat. Zulke scena rio's, zegt Van der Windt, behoren er ook te liggen als de vernieu wing van de Westwijk wordt aan gepakt en de bouw van het Bui zengat begint. In tijden van bezuinigingen zijn dergelijke opvattingen lastig te verkopen, beseft de wethouder. Een troost voor de gemeente kan zijn dat het geld niet uitsluitend van de plaatselijke overheid hoeft te komen. Dat is, gezien het be trekkelijk geringe kunstbudget, onhaalbaar. Particulieren (aanne mers, projectontwikkelaars, win keliers) behoren ook hun steentje bij te dragen. Eigenlijk, filosofeert Van der Windt, zou er een regeltje in de gemeentelijke voorschriften moeten worden opgenomen dat bij gronduitgifte een deel van de opbrengst wordt besteed aan kunst. Voordeel Hij zal in elk geval proberen de geesten er rijp voor te maken. „Ik heb ook het gevoel dat het wel zal komen. Het is in elk geval de taak van een gemeente anderen voor zulke ideeén enthousiast te ma ken. En dat kan best lukken, men moet er gewoon een stukje voor deel in zien. Vanuit het besef dat niet alleen de woning belangrijk is, maar ook de omgeving waar die woning staat. Waarbij ik die woning maar als voorbeeld neem, je kunt ook denken aan bedrijven. Het is trouwens niet alleen maar een centenkwestie, 't Zit niet in geld, maar in de ideeèn. Je kunt stoeptegels rechttoe rechtaan leg gen, maar er ook een patroontje in aanbrengen. Om maar iets heel simpels te noemen." Door Jelle Gunneweg Vlaardingen In gesprek met de Schiedamse kunstenares Maijo J.C. van Soest vallen voortdurend de woorden vroeger en nu. Vroeger, dat wil zeggen tot voor enkele jaren geleden, maakte ze zwaarmoedige, realistisch ge schilderde werken die refereer den aan haar kindertijd. Tegen woordig heeft het werk een ope ner karakter, communiceert het veel meer met de beschouwer door de verschillende betekenis lagen en technieken. Eindjaren tachtig zocht ze de stil te van haar atelier op om zich te beraden op nieuw werk. Het af scheid van haar oude stijl ging haar niet moeilijk af. „Ik was er klaar mee. Had gezegd wat ik wil de zeggen. Om niet in te dutten maar open te blijven staan voor wat er om me heen gebeurt, werd het tijd voor nieuw werk. Toch heeft het nog heel wat jaren ge kost voor ik ermee de anonimiteit uit durfde te treden. Voor mijn ge voel is nu de tijd rijp." Bij de groepstentoonstelling 'Seven crimes-one-case', vorig jaar in het voormalige politiebu reau in Schiedam, lichtte ze al een tipje van de sluier op van de nieu we koers die zij was ingeslagen. Ze maakte een zeer beklemmen de installatie waarin zij de dood van 40.000 kinderen per dag aan de kaak stelde aan de hand van le ge kinderbedjes, een bad van zink met een zwarte vloeibare inhoud en kinderkledinghaakjes aan kale muren. In de vandaag te openen solo-ten- toonstelling in de VSB Bank in Vlaardingen herinnert één werk aan die installatie. Een zwart kruis waarop enkele versleten penselen rusten, hangt onder de afbeelding van een treurende moeder met kind. „Moeders en kinderen zijn altijd slachtoffer van oorlogsgeweld. De versleten kwasten geven aan dat ik met het schilderen de wereld niet kan ver anderen, ook ai zou ik het wel wil len. Ik zou dus net zo goed kun nen stoppen, maar ik blijven zoe ken, dat is voor mij de drijfveer." Tijdens haar zoektocht naar een nieuwe beeldtaal liet ze zich inspi reren door belangrijke kunste naars uit deze eeuw als Gerhard Rigter, Christian Boltanski, Bill Viola en de fotografe Cindy Sher man. Ook door Mondriaan is ze gefascineerd, hetgeen blijkt uit twee schilderijen die zijn opge bouwd uit de voor hem zo type rende compositie met zwarte lij nen en gekleurde vlakken. Van Soest geeft er echter haar eigen invulling aan door de abstractie met het figuratieve te combineren en verschillende schildertechnie ken te gebruiken. Tedere herinneringen In 'Tedere herinneringen in een abstract kader' (het schilderij op de uitnodigingskaart die tevens als kerstkaart voor de VSB dient) is een foto uit het vroegere fami lie-album zeer realistisch nage schilderd in de linkerbeneden hoek. De flamingo op de achter grond van deze foto keert ook te rug in andere vlakken, maar dient nu als decoratief element. Andere favoriete motieven zijn een uit pa pier gevouwen bootje, takken met bladeren, een haas in een donker veld en de in reliëf geschilderde witte meeuw. Eigenlijk draait het in al het werk van Marjo J.C. van Soest maar om één ding: de kwetsbaarheid van het leven, de vergankelijkheid. Het bootje, de haas, de kindertijd, de embryo's, alles verwijst ernaar. Alleen de vorm waarin zij het on derwerp giet verandert. „Ik stel mij voortdurend vragen als: wat is schoonheid, wanneer is iets estethisch. Maar ook: wat is de pijn van het verlies van schoonheid? En wat is mijn plaats in deze tijd?" „Mijn werk bevat in tegenstelling tot vroeger meerdere betekenisla gen. Je kan er steeds verder in als beschouwer. Maar je kunt er ook een aardig schilderij in zien en niet meer dan dat. Ik vind echter het bestaan zo veelomvattend dat ik de wereld alleen nog maar in complexe beelden kan vertalen. Ik richt de blik dus meer naar bui ten, terwijl mijn werk vroeger au tobiografisch was." De tentoonstelling van Marjo J.C. van Soest wordt vanmiddag om 17.30 uur geopend door kunsthistoricus Abraham Corne lls. Het dameskoor De Hogen Noot zorgt voor de muzikale om lijsting. De expositie loopt tot en met 10 maart 1995 in de VSB Bank aan de Schiedamseweg 12. Marjo J.C. van WÈÊÊÊÈtÊÊÊ$$a Soest voor één van haar op Mondriaan geïnspireerde schilderijen: 'Wat is mijn plaats in deze tijd?' Foto Roei Dijkstra 'AP Donderdag 15 december SCHIEDAM Verzorgingshuis Spaland. Kerst concert met het Annchen van den Boskoor, 19.30u. Podium. Jamses sie. 2 l.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, Rising sun (film), 20.30u. Grand cabaret culi nair met de Serpanties, 19.30u. Job Schuring (cabaret), 20.15u. ROTTERDAM Adriaan Janszkerk, Kerstconcert, 19.30u. De Doelen, Gr.z., Kerst- Doelenconcert, 19.45u, Kl.z. Misa Criolla, 20.15u. Zaal de Unie, How low can you go, 20.30u. Podium ca fé, Jamsessie, 21u. OT Theater a/d Mullerpier, De Dresser, 20u. TheaterZuidplein,Lebbis en Jan- sen, 20.30u. Bibliotheektheater, Titaantjes van Nescio, 20.30u. Rott.Sehouwburg, Kl.z., Anouk van Dijk, 19.30 en 2lu in combina tie met Ned.Dans Theater 319.30 toegang gratis, Gr.z. Ned.Dans Theater2.20.15u. Theater de Eve naar, Mode in de Islamitische we reld, 20.15u. Vrijdag 16 december SCHIEDAM Teerstoof. Reinder van der Naait, 20.30u. Filmhuis. Tina, what's love got to do with it, 21.3ÖU. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Rising sun (film), 20.30u. Jenny Arean,20.15u. Grote Kerk. Adventsviering met kamerkoor Animato, 20.15u. ROTTERDAM De Laurenskerk. Orgelconcert, 12.45u. De Scheg. Oma's Geheim, lB.OOu. Boymans. Studiedag'Glas zonder Glans', 10.00-I7.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'True Romance' (16) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Clear and present danger' (16) dag. 6.15-9.15, vr. ook 12.45-3.30. Calypso 1: 'The LionKing'(al)dag. 1.154-6.45-9.30. Caiypso-2: 'Forest Gump' 12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso 3: 'Suite 16' (16)dag. 1.15.'Four weddings and a funeral' (al) dag.4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'De Leeuwekoning' (al) dag. 1.15-4. 'The Lion King' (al) 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Miracle on 34th Street' (al) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Only you' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Speed't 12) dag. 4-6.45-9.30. vr. ook 1.15. Cinerama 5: 'Blown away' (16) 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Inter view with the Vampire' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45, 'The nightmare before Christmas' (al) dag. 4.30-8. 'Natural Bom Kil lers (16) dag. 10. 'Walt Disney' dag. 2 tot 5.30,6.30 tot 11Venster 1fEat drink man woman* (16) dag. 7.30- 10. Venster 2: 'Piano Mecanique' do. 7.30. 'Vijf avonden' do,9.30. 'Zonder Getuigen' vr 7.30. 'Oblo- mov' vr. 9.30. Venster 3: 'Exotica' (16) dag. 7.30-9.30. Venster 4: 'Rou ge' (16) dag. 7.30-10. Lumière 1: 'Pulp Fiction' (16) dag. 1.15-4.30- 8.30. Lumière 2: 'The Specialist' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'The Mask' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 4; 'True Lies' (16) dag.12,45-3.30-6.15-9.15. Rex: 'Ma tinee idol' (18) dag. vanaf 12 doorl- .voorstellmg. Thalia: 'Timecop' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. DE HOT ITEM'S UIT KEULEN-LONDEN- PARIJS, 0.3. "GUIDE" - "SHORT STORT'S" enz. EXCLUSIEVE K0LBERTS.PAHTALOHS. GILETS, EN SHIRT'S KOLBERT'S ZWART METRIÏSJES elders 298.- BYNEWBASSV'S I00%W0L-FLAUSH- BOUOLE-TWEED SINGLE DOUBLE BREASTED elders 298.- ALLEENBTNEWBASST'S SHIRTS o.a. "COCOA" elders 129.- BY NEW BASSY'S YBUIEN+PDLO'S o.a. "NEWS" elders 98.- BY NEW BASSY'S ZWART-D.BLAUW- GROEN-BRUIN-KAKI elders 79.90 p.stuk BY NEW BASSY'S HALF WIJDE JEANS KNODPSLUIYING elders 149.- BY NEW BASSY'S 1 e Middellandstraat 7a, Rotterdam, tél. 010-4134668 Door Sander Sonnemans Maassluis De PvdA is nog altijd van mening dat de verhoging van de onroerende-zaakbelasting in Mars sluis kan worden terugge schroefd. De oppositiepartij ba seert dat op de september-circu- laire. Daarin wordt de grootte van de algemene uitkering van het rijk aan de gemeente aangegeven. Uit de cijfers blijkt dat Maassluis kan rekenen op een aanzienlijke stijging van de inkomsten. De PvdA had ai langer dat ver moeden. Tijdens de algemene be schouwingen voor de begrotings behandeling werd het college er reeds op gewezen dat de opgestel de begroting ten aanzien van de algemene uitkering ten onrechte was gebaseerd op de juni-circulai- re. In de alternatieve begroting waarmee de PvdA voor de dag kwam, werd gesteld dat Maassluis op 200.000 gulden meer per jaar kon rekenen. Daarna werden door fractielid P. Hoogenraad verschil lende pogingen ondernomen de resultaten van de september-cir- culaire m handen te krijgen. Te vergeefs. Bewust armer Hoogenraad: „Telkens diende die nog m het college te worden be handeld en naar wij inmiddels hebben begrepen is dat nog steeds niet gebeurd. Geen goede zaak, want de circulaire is 20 sep tember al verzonden. Omdat we het niet langer op konden bren gen te wachten totdat die eens een keer door het college zou zijn Pieter Hoogen raad reken werk Foto JaapRozema.' Rotterdams Dagblad besproken, ben ik zelf maar naar de afdeling financiën gegaan. Pas toen ik had gezegd met weg te zul len gaan zonder de stukken, kreeg ik eindelijk de informatie. Het is alsof het college Maassluis bewust armer doet voorkomen dan de gemeente in werkelijkheid is." Bij de presentatie van de concept- begroting eind september werd een fikse verhoging van de onroe- rend-zaakbelasting (OZB) aange kondigd. De burgers zouden tien procent meer moeten gaan beta len. Wethouder L. Wesenhagen- Kasteleijn noemde de stijging noodzakelijk om het voorzienin genniveau in stand te kunnen houden. Die verhoging zou de op financieel gebied zwalkende ge meente 630.000 gulden opleveren, maar dat werd tijdens de begro tingsbehandeling na een motie van de WD-fractie terugge schroefd naar een half miljoen. Daarmee zakte de procentuele verhoging van de OZB naar 8,3 procent. Volgens de PvdA kan zelfs dat nog omlaag. „Na bestudering van de gegevens blijkt dat zelfs de door ons ge raamde extra inkomsten van de algemene uitkering aanzienlijk hoger zijn. De verwachte kortin gen op de algemene uitkering zo als die in de concept-begrotmg werden opgevoerd, vallen dus la ger uit," concludeert Hoogenraad na het nodige rekenwerk. „Waar eerst werd gerekend op 322.000 gulden aan extra inkomsten is dat nu 577.000 gulden. Gelet op de structurele extra opbrengsten in de algemene uitkering kunnen we stellen dat ons oorspronkelijk voorstel de OZB te verhogen met slechts drie procent alleszins re- eel is." Hoogenraad legt dat uit aan de hand van een simpele berekeing. De meeropbrengst uit de verho ging van de OZB volgens het col legevoorstel bedraagt voor ko mend jaar 500.000 gulden. Trek daar het bedrag (180.000 gulden) dat bijeengebracht zou worden volgens de verhoging van de PvdA (drie procent) van af en er is een verschil van 320.000 gulden. Dat bedrag kan volgens de PvdA worden gecompenseerd door de meeropbrengst in 1995 van 322.000 gulden als gevolg van de september-circulaire. Hoogenraad weer: „Als het colle ge eerder de gegevens uit die cir culaire bekend had gemaakt, zou de discussie over de OZB anders zijn gelopen en de verhoging la ger zijn uitgevallen." BegrijpelijkNederlands Burgemeester J. Sterkenburg- Versluijs is het met de kritiek niet eens. „De voorgestelde begroting is in september gepresenteerd en in november aangenomen. Pas nadat de concept-begrotmg was afgerond, werden de effecten van de septembercirculaire bekend. Wel hebben we tijdens de begro tingsbehandeling mondeling kenbaar gemaakt dat de circulai re een positieve inhoud heeft voor Maassluis. We dachten destijds aan ongeveer twee ton Dat we die circulaire bewust hebben vastge houden, is pertinent niet waar. Het ambtelijke stuk moet name lijk vertaald worden in begrijpe lijk Nederlands. Daar gaat heel wat tijd in zitten. Overigens is ons voorstel de meevaller niet ten gunste te brengen van de OZB- verlaging, maar toe te voegen aan de algemene reserves. We hebben namelijk nog altijd te maken met een tekort."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2