Dino apetrots op zijn kunstogen JAt Nieuwe voorwaarden Nieuwe tarieven Bosnische patiënt wil verder met plastische ingrepen Henry Blackmon-koor slaat met nieuwe dirigent andere weg in Toewijzing van bejaardenwoningen in Maassluis Kerstrondleidingen in twee musea Hoek van Holland Voetbalgala Laatste spreekuur CNV Mieke van de Gigantjes Stadsarchief blijft open genda ..ENECO: Rotterdams Dagblad Dinsdag 20 december 1994 Het Vlaardings Voetbalgala gaat dus toch door. Herman Berkhout en Krijn van Noord zijn de enige twee die niet uit de organisatie zijn ge stapt en proberen tc redden wat er te redden valt. Met alle respect, maar in die poging hebben ze zich wel heel makkelijk door de lokale radio Waterweg FM laten verleiden. "Een buitenkansje' noemt Berk hout het. Maar wie zitcr überhaupt een halfjaar na het vorige seizoen nog op de verkiezing van de voetballer, topscorer en club van het jaar te wachten? En verkassen van de Stadsgehoorzaal naar een kroeg is een wel heel erg goedkope oplossing. Hoewel, voetballers onder elkaar willen in pint pakken en laten zich niet urenlang amuseren door een keur van artiesten. Wat dat betreft zitten de sporters zater- r. dag in de Sherry Bar dus wel goed. De eigenaar heeft het ook naar zijn zin. want zijn kassa rinkelt. In feite heeft de gemeente het gala de nek omgedraaid. Die weigerde volgens mijn bronnen de Stadsgehoorzaal gratis af te staan voor.het evenement dat in deze regio uniek was en vooral het eerste jaar over belangstelling niet tc klagen had. Aan de andere kant is het theater nooit de geknipte locatie voor het gala geweest. De tent in de Broek polder. een aardig alternatief destijds, sprak de voetballers stukken meer aan. Het zitvlees werd niet op de proef gesteld en in elke hoek stond wel eèn bar. Maar het Voetbalgala in één café? Nee, dat is te goedkoop. Daarom doet Berkhout er goed aan het predikaat 'gala' te laten vallen. Bij een gala denk je aan een sfeervolle ambiance en niet aan een stampvolle kroeg en natte bierplekken op je kleding. De bijeenkomst wordt sober gehouden. Slechts drie prijzen worden uitgereikt. Die gaan naar de beste voetballer, de beste ploeg en de topscorer. Aan een sportiviteitsprijs is nog nooit gedacht, maar die zou in het rijtje niet r1 sstaan. Misschien een aardige suggestie voor het volgende 'gala'. Ik heb er nog eentje. Laat de volgende editie plaatsvinden in het clubhuis van de winnende vereniging. Als die er tenminste komt. Zo ja, dan wens ik de heren Berkhout en Van Noord ontzettend veel succes. SANDERSONNEMANS Het Christelijk Nationaal Vakverbond in Schiedam houdt morgenmiddag voor de laatste keer het maan-: delijks spreekuur in De Stuurhut aan het Nijhoff- plein 2i. Van 14.00 tot 15.00 uur worden dan wagen beantwoord op het gebied van ontslag, arbeidsonge schiktheid. uitkeringen, huisvesting, studiefinancie ring, belastingen, subsidies en ga zo maar door. Het spreekuur is bedoeld voor CNV-leden. maar ook niet-leden krijgen gratis advies. Redactie Met ingang van 1 januari is het meldpunt telefonisch Waterweg: bereikbaar, elke derde woensdag van de maand van -lelie 14.00 tot 17.00 uur op telefoonnummer 4270562. Gunneweg Ben van Haren Peter de In de wandelgangen van de Stadsgehoorzaal zijn tot en met 21 januari foto's te zien van de Vlaardingse kunstenaar Auke Bergsma. Hij heeft de zangeres Mieke van de Gigantjes door de jaren heen gevolgd. Het resultaat daarvan is te zien in actiefoto's en gepo seerde opnames. Ook geeft Mieke met de Gigantjes op vrijdag 20 januari vanaf 20.15 uur een concert in de Stadsgehoorzaal. Naast Bergsma exposeren ook Kitty Donkersloot- Suijker en Annemie Slager in de wandelgangen. Kit ty toont kostuums (bewerkte kimono's) die zij ge maakt heeft voor het sprookje 'Het uur van de draak'. Annemie laat enkele textielwerken zien. Door Arjen van den Oever Vlaardingen Gaandeweg knapt Bajrica Muhidin al behoor lijk op. De verminkte Bosniër, die sinds eind oktober wordt behandeld door de Vlaardingse plastisch chirurg Arlan Smith, heeft twee operaties achter de rug en de beschikking over kunstogen gekregen. Rond de feestdagen zijn de studiezalen van het Stadsarchief op de normale tijden geopend, van dins dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op don derdagavond kan cr tot 22.00 uur gestudeerd worden. Jan Rozendaal Sander tj Sonneroaris Westhaven- ptaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax h] 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Muhidin. die ook luistert naar de naam Dino. raakte in de Bosni sche hoofdstad Sarajevo zwaar ge wond toen op 13 december vorig jaar granaatsplinters zijn ogen en gezicht perforeerden. De stich ting Samen Sterk voor Kroatië haalde Muhidin samen met zyn zus naar Vlaardingen, waar de voormalige soldaat gratis wordt geholpen in Smiths privékliniek Holystaete. Muhidin was in dienst gegaan van het Bosnische regeringsleger om zijn woonplaats Sarajevo te be schermen tegen de' oprukkende Servische legers. In een loopgraaf ging het mis. Een granaatinslag verwondde Muhidin zo zwaar dat hij in Sarajevo al een tien uur du rende noodoperatie onderging. Arlan Smith is zeer te spreken over de noodgrepen die de Tsjechische arts heeft uitgevoerd. ,.De omstandigheden voor opera ties zijn daar slecht. Gezien de mogelijkheden die hij had, heeft deze arts vakkundig zijn werk ge daan," aldus Smith. De plastisch chirurg gaat er nog steeds van uit dat het gezicht van Muhidin hele maal hersteld kan worden. Op het gezichtsvermogen na. Tweede operatie Op 28 oktober vloog Muhidin sa men met enkele andere zwaarge wonden naar de luchtmachtbasis Soesterberg. Vrijwel meteen werd hij met zijn zus Nada naar Vlaar dingen gereden, waar zij enige tijd overnachtten in het Deltaho tel, de plaats waar veel patiënten van Smith tijdelijk onderdak krij gen. Al snel na zijn aankomst in Vlaardingen onderging de Bos niër op 8 november zijn tweede operatie in Holystaete. Deze is goed verlopen, zodat Dino vorige week zijn. kunstogen kreeg van de Rijswijkse oogarts Lopez Cardo- zo. Een mijlpaal, vindt Muhidin. De patient blijkt apetrots op zijn kunstogen te zijn. ,,Zo trots dat hij wel eens heel moeilijk kan doen," zegt Cock Bloemendaal, vrijwil ligster bij de stichting Samen Sterk voor Kroatië en een bege leidster van het tweetal. ,.Eens in de twee dagen moeten de kunst stof ogen worden gereinigd. Denk maar met dat Nada eraan mag ko men. Ik mag dat nog wel. al heefi Dino ondertussen overduidelijk laten merken dat hij ze veel liever zelf schoonmaakt. Hij gaat er heel voorzichtig mee om." Momenteel verblijven broer en zus in een wisselwoning voor asielzoekers in Vlaardingen, waar zij enkele keren per week bezocht worden door voormalig verpleeg kundige Bloemendaal. Regelma tig gaat Muhidin naar Arlan Smith, die nauwkeurig bijhoudt of het allemaal goed gaat. En dat gaat het volgens de arts. Muhidin glimlacht gemoedelijk als hij hoort dat hij er steeds beter uit gaat zien. Af en toe betast hij zijn gezicht om te voelen of het klopt. Dino is vastbesloten door te gaan. ook al is het einde van de serie operaties nog niet in zicht. Vlot Hoeveel behandelingen de Bos niër nog moet doorstaan, kan Smith niet zeggen. ..Ik ga ervan uit dat niet alles zo vlot verloopt als lot nu toe gegaan is. Boven dien schat ik het aantal operaties altijd ruim. Hij gaat tussen de vijf a tien keer onder het mes. Als ik volgende week geen tijd voor hem vrij kan maken, begin ik in janua ri met het herstellen van zijn neus." De stichting Samen Sterk voor Kroatië is inmiddels bezig met de voorbereidingen om een ander oorlogsslachtoffer over te vliegen. Bloemendaal: „Waarschijnlijk gaat het om een vrij jong meisje, maar helemaal vast staat dat niet. In ieder geval wordt het heel moeilijk om twee patiënten tege lijk te begeleiden. Er moet heel veel tijd in worden gestoken, al zijn Dino en Nada niet bepaald de moeilijkste mensen die ik tegen ben gekomen. Ze doen zón beetje alles hier, zoals bezoekjes aan de markt of wandelingetjes. Dino wil zo veel mogelijk zelf doen, dus hij slaat zich er wel doorheen. Daar van ben ik overtuigd." Maassluis Het alom-bekende Henry Blackmon-koor heeft in het 2'1-jarige bestaan een breed, gevarieerd repertoire en een goe de reputatie opgebouwd. Na van meet af aan onder de bezielende leiding van Blackmon te hebben gewerkt, hebben de Maassluise zangers en zangeressen sinds april een andere en zeer veelzijdi ge dirigent: Coen Ruivenkamp. Met de nieuwe leider wordt een andere weg ingeslagen. De ken ners kunnen dat morgenavond, als in de Grote Kerk van Maas sluis het kerstconcert wordt gege ven, ervaren. Ruivenkamp heeft de muziek met de paplepel ingegoten gekregen. Zijn vader was een bekend opera- dingent en zangpeglagoog. Gedu- rende twaalf jaac" was lijn-zoon Coen als repetitor verbonden aan zijn opera-gezeischappen. Na zijn studie orgel, piano, koor- en or kestdirectie aan het Haagse con servatorium bouwde Ruiven kamp junior een indrukwekken de staat van dienst op. Met de op gedane ervaringen heeft hij vanaf 1990 met veel(inter)nationaal suc ces professionele operaproduk- lies op de planken gezet. Sinds 1994 is hij weer werkzaam in Ne derland en wel bij het Henry Blackmon-koor, Ido's mannen koor uit Hcndrik-Ido-Ambacht en het Lekkerkerkse mannenkoor Zanglust. Ook is hij organist en dirigent van diverse kerkkoren in Den Haag. De nieuwe dirigent verheugt zich enorm op de samenwerking met het 65-hoofdige koor en zal als all- rounder zeker een verbreding van het repertoire gaan bewerkstelli gen. Ook grote werken met orkest staan op zijn muzikale verlang lijstje. Voorzitter Gerry den Ouden is zeer enthousiast over de nieuwe dirigent. Het is voor beide partij en weliswaar even wennen ge weest, maar al spoedig klikte het. Een dirigent met een andere in valshoek en aanpak werkt heel stimulerend op dit gezellige, maar gedisciplineerde koor. Zoals gezegd zal het koor met het kerstconcert morgenavond al een beetje een nieuwe weg inslaan. Voor de pauze wordt geen tradi tioneel -kerstprogramma uitge voerd, maar vallen er gedeelten uit twee missen van Van Beetho ven en Gruber te beluisteren. Ruivenkamp zal ook zelf als solist optreden in een orgelconcert van Handel. Daarbij wordt hij bege leid door Jaap Kroonenburg op het hoofdorgel. Zelf bespeelt hij een drie-manualig Viscount-or- gel. Na de pauze is er een samen zang en worden veel Engelse en Nederlandse kerstliederen ten ge hore gebracht. Medewerkenden zijn sopraan Selma Harkink, mez zo-sopraan An Schrama. tenor Wim La Haye, oud-dmgent Henry Blackmon en het Ido's mannen koor. Het concert begint om 20.00 uur. Coen Ruiven kamp tijdens een van de re petities voor het kerstcon cert. Morgen va t het resul taat in deGro- te Kerk te be luisteren. Foto Roel Dijkstra N.V. Nutsbedrijf Vlaardin gen/Maasluis Per 1 januari 1995 sluit de N.V. Nutsbedrijf Vlaardmgen/Maassluis aan bij N V. ENECO, het concern dat gevormd wordt door de N.V. GEB Rotterdam, de N V Regionaal Energiebedrijf Dordrecht en de N.V. Gemeenschappelijk Energiebedrijf Zuid-Holland West. De naam van het nutsbedrijf wordt ENECO Energiebedrijf Waterweg-Noord Het Energiebedrijf Waterweg-Noord blijft u op de vertrouwde wijze energie leveren en de diensten voor water en in Vlaardingen voor c a i verzorgen Wi| stellen alleê in het werk om u optimaal van diensne zijn Ons adres en ons telefoonnummer blijven ongewijzigd Door de overname en een stijging van de inkoopkosten 2jjn de tarieven gewijzigd De tarieven met ingang van t januari 1S95 zi|n Verbruikers die een installatie hebber met een nansluitwaarde van 3 x 35 ampere en hoger bijvoorbeeld winkels er» bedreven betalen naast het bovengenoemde vastrecht een vermogensvergoecfing per maand van1 was wordt* - tot 3 x 35 ampere 38,78 32.31 - tol 3 x 50 ampere 54.05 52.88 - tot 3 x 63 ampere 70,50 70.50 - tot 3 x 80 ampere 97 53 94.00 Aansluit-/adnnmstratiekosten Aan klanlen die op een nieuw of gewijzigd adres in de verbruikersadministratie worden opgenomen wordt een eenmalig bedrag in rekening gebracht voor 49 33 cent 50.50 cent 10 28 9 99 1 93 21.22 cent 24,22 cent 11 4.1 cent 11 -14 cent Gas tot 170 000'm prijs per rn vastrecht per maand vastrecht voor blokverwarmmg per maand per woning prijs per kWh bij normaal tarief prijs per kWh dij laag tarief (nacht en weekend) vastrecht per maand bij normaal tarief extra vastrecht ner maand bij laag tanef De tijden voor hot normale tanef en tiet iage tarief zijn als volgt normaal maandag t/m vrijdag van 07 00 tot 23,00 uur, nacht/weekend maandag t/m vrijdag van 23 00 tot 07 00 uur; het hele wee ken a en erkende feestdagen. aansluit /administratiekosten 0.00 88,13 Een overzicht van de tarieven is kosteloos verkrijgbaar bi| de verbruikersadministratie van het energiebedrijf ENECO Energiebedrijf Waterweg-Noord loketten Hoflaan 25. Vlaardingen Stadhuis Maassluis Postbus 25 3130 AA Vlaardingen Telefoon verbruikersadministratie 010 - 460 8 585 4 99 7 05 5 6-1 5.88 energiebedrijf waterweg-ncord Een nieuwe naam voor het vertrouwde nutsbedrijf Maassluis Het Maassluise college van burgemees ter en wethouders heeft ingestemd met een notitie over de woonruimteverdeling en toewijzing van be jaardenwoningen. In de notitie wordt voorgesteld vooralsnog geen wij zigingen aan te brengen in de wijze waarop bejaar denwoningen, die eigendom zijn van de Woning Stichting Maassluis, worden toegewezen. Dat bete kent dat de toewijzing van de woningen geschiedt op basis van een positief advies van de Indicatiecom missie Ouderenvoorzieningen Maassluis. Vervol gens volgt een toetsing aan de toelatings- en pas- sendheidsvoorwaatden van het convenant woon ruimteverdeling en doet de gemeente een voor dracht aan de WSM, Als de gemeente geen geschikte kandidaat voor een woning kan vinden, biedt de WSM de woning aan via het advertentiesysteem. Hoek van Holland Tijdens de kerstvakantie zijn twee Hoekse musea enkele keren geopend. In het Fort zijn rondleidingen op de woensdagen 28 december en 4 januari, beide dagen 's middags vanaf half twee. Het gaat hier om extra openstel lingen, want gewoonlijk is het fort alleen van mei tot november geopend. Vooraf aanmelden bij de VWis noodzakelijk, telefoon 01747-82456. Het Nederlands Kustverlichtingsmuseum, dat is gevestigd in de vuurtoren aan de Willem van Houtenstraat, is geopend op de donderdagen 29 december en 5 januari. Het is ook mogelijk om de toren van binnen uit te beklimmen vanaf 14.00 uur. Ook hiervoor kan men reserveren bij de VW. Dinsdag 20 december SCHIEDAM Grote Kerk. Kerstconcert met Schiedams Chr, Mannenkoorenjon gerenkoor Inspirited, 20.00u. Po- dium. Jamsessie. 21.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Shell Vrouwenkoor Ventura, Hermandad en de Shell Harmonie Rotterdam, 20.00u. MAASSLUIS De Ark. Kerstzangavond Regen boog, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Kerst-Doelencon- eert, 19.45u. De Laurens. Neder landse Bachveremgmg, 20.15u. Nighttown. Yeliowman, 21.00u. Jazzcafé Dizzy. Ferdinand Povel Quintet, 22.00u. Theater2uidpleifi Gr.z. The Sunshine Boys, 20.15u. Popular. Popifilm Double Bill 20.00u. Woensdag 21 december SCHIEDAM Centrum. Kerstkoopavond. Invali den sportver. DeOoievaars. Kerst- boutbingo, lO.OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Duimelijntje (film), 14.00. Emmauskerk. Em- mauscantory en Cantory Kerkcen trum Holy, 20.00u. MAASSLUIS WijkgebouwSteendijkpolder. Kin derbingo, 13.45 uur. Grote Kerk. Kerstconcert lao'sman- nenkoor, Jaap Kroonenburgen Henry Blackmonkoor, 20.00u, Konings hof. Kerstconcert Streekmuziek- school, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Hal Gr.z. Lunchconcert, 12.45u. Wijkgebouw De Focus. Kinderfilmmtddag, 14.00u. Theater 't Kapelletje. Don Quichotte, 14.30u. Bibliotheektheater. Glo- bedorus en het ware kerstverhaal, IS.OOu. St. Droomtheater. Kinder- vakantieprogramma, 15.00u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'True Ro mance'(16) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: 'Clearand present danger' (16) dag. 6.15- 9.15. Calypso 1: 'The Lion King' (al; dag. 1.15-4-6.45-9.30. Caiypso-2: 'Forest Gump" (12) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso 3: 'Suite 16' (16! dag. 1.15. 'Four weddings and a fu neral' (al) dag.4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'De Leeuwekoning' (a!) dag 1.15-4. 'The UomKing' (al) 6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Miracle cn 34th Street' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30 Cinerama 3: 'Only you' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Speed' (12) dag. 4-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Blown away' (16) 1.15 4-6.45-9.30. Corso: 'Interview wé the Vampire" (16) dag. 1.15-4-6.45* 9.30. Imax Theater: 'Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.45. 'The nightma re before Christmas' (al) dag. 4.30- 8. 'Natural Bom Killers (16) dag. 10 'Walt Disney' dag. 2 tot 5.30,6.3C tot 11. Venster ILEatdnnk man wo man' (16) dag. 7.30-10. Venster2: 'Piano Mecanique', di. 9.30. 'Oci Giorni'wo. 7.30. 'Urga'dt. 7.30.'Sla vin van de liefde' wo. 9.30. Venster 3: 'Exotica' (16) dag. 7.30-9.30 Venster 4: 'Rouge' (16) dag.7.30- 10. Lumière 1: 'Pulp Fiction' (16) dag. 1.15-4.30-8.30. Lumière 1 The Specialist' (16) dag. 1.15*4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'The Mask (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: True Lies' (16) dag.12.45- 3.30-6.15*9.15. Rex:'Matinee idol' (18)dag.vanafl2doorl.voorstelling. Thalia: Timecop' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Kindermatinees: Alhambra 2: 'De Leeuwekoning' wo. 1.15-4. Cine rama 4: 'Baby's Day Out' wo. 1.15. Venster 2: 'Lotta loopt weg'wo. 2. N.V. Nutsbedrijf Vlaarditigen/Maasluis Per 1 januari 1995 sluit de N.V, Nutsbedrijf Vlaardingen/Maassluts aan bij de N.V. ENECO, het concern dat gevormd wordt door de N.V. GEB Rotterdam, de N.V. Regionaal Energiebedrijf Dordrecht en de N.V. Gemeenschappelijk Energiebedrijf Zuid-Ho Hand West. De naam van het nutsbedrijf wordt ENECO Energiebedrijf Waterweg-Noord. Het Energiebedrijf Waterweg-Noord blijft u op de vertrouwde wijze energie leveren en de diensten voor water en in Vlaardingen voor c a i verzorgen Wij stellen alles in het werk om u optimaal van dienst te zijn. Ons adres en ons telefoonnummer blijven ongewijzigd Als gevolg van de overname en het verschijnen van de nieuwe model-leveringsvoorwaarden in de energiebranche zijn de levenngs- en aansluitvoorwaarden gewijzigd Met ingang van 1 |anuan 1995 zijn de volgende levenngs- en aansluitvoorwaarden van kracht - Algemene Voorwaarden ENECO - Algemene Voorwaarden Grootverbruik Elektriciteit ENECO - Aansluitvoorwaarden Elektriciteit ENECO - Aansluit voorwaarden Gas ENECO - Aansluitvoorwaarden Elektriciteit Midden-ZHoogspanmng ENECO - Voorwaarden voor de huur en verhuur van toestellen ENECO Energiebedrijf Waterweg-Noord Over de tarieven pe' 1 januari 1995 zullen wtj u binnenkort nader informeren De nieuwe voorwaarden zijn kosteloos verkrijgbaar bi) de verbru1 kersadministratie van het energiebedrijf ENECO Energiebedrijf Waterweg-Noord loketten Hoflaan 25 Vlaardingen. Stadhuis. Maassluis Postbus 25. 3130 AA Vlaardingen Telefoon verbruikersadministratie 010 - 460 8 585 ÉttRGIESfORUf WATERWEG-N00R0 Een nieuwe naam voor het vertrouwde nutsbedrijf

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2