Waterweg 15, m De Zwijgers van 1994 IBBBiffl Groenoord-jeugd pikt kritiek bewoners niet 'Dat schrijft u niet op, want ik beschouw dit gesprek als niet plaatsgevonden' Sloop is gewoon sloop Kinderplezier Openingstijden Sleepvaartmuseum met de Kerst deels open Kandidaten gezocht genda LEDERWAREN COÖLSINGEL 45 Rotterdams Dagblad Vrijdag 23 december 1994 irzirxTnsi Van aiies verzinnen politici en ambtenaren, all over the world, om de waarheid te verdoezelen als ze vrezen zelf geen kans te zien hun pu bliek van de noodzaak van hun voornemen te overtuigen. Niet in de laatste plaats grijpen ze dan naar ingewikkelde formuleringen die, strikt juridisch genomen, wel de ware boodschap bevatten maar krom en zonder nadere uitleg voor een gewoon mens onbegrijpelijk zijn. Onjuiste of ongebruikelijke zinsbouw en vreemde of nieuw ver zonnen woorden typeren dan het taalgebruik. Vaak wordt in zo'n moeilijk geval een strakke discipline en ouder wetse hiërarchie aangehouden. Het gebruik van dik betaalde, prima weg te bezuinigen, adviseurs is in dergelijke situaties een veel geko zen oplossing om de eigen, interne onmacht en problematiek te mas keren. Die adviseurs zijn rekenkundig onderlegde slimmerikkèn, die (vaak door eigen falen) de zwakheden hebben leren kennen van politici en ambtenaren om vervolgens te profiteren van de ijdelheid van betrokkenen, die het sterkst tot uitdrukking komt in hun vaste voornemen om nooit een fout te erkennen. Externe adviseurs leveren een frisse kijk, heet het. In werkelijkheid maskeren zij de onkunde, stommiteiten en zwakheden van de, even eens duur betaalde, verantwoordelijken. Slechts in enkele gevallen is mij in de loop der jaren gebleken, dat externe adviseurs door hun specialistische kwaliteiten een wezenlijk bijzondere bijdrage lever den. Vaak komen ze met algemene, elders al gebruikte en dus voor alerte bestuurders en topambtenaren als bekend te verwachten adviezen. Een daarvan is het voorstel om alle voor tegenstanders herkenbare, maar beladen woorden consequent te schrappen. Zo kan het gebeu ren, dat het gehele gemeentelijke of andere overheidsapparaat 'op deskundig advies' besluit om een bepaald woord nooit meer te ge bruiken. Slopen is bijvoorbeeld zon vloek sinds projectontwikkelaars in de ja ren zestig fantasieloos de sloopbal gebruikten als verlengde van het stuffie op de tekentafel. Het met grof geweld, snel en volledig vernie tigen van bestaande panden was de toon die toen werd gezet, terwijl de oude ambachtslieden, die het uit elkaar halen van overleefde bouwsels als hun beroep van sloper uitoefenden, nog nauwelijks aan bod kwamen. Het woord 'slopen'mocht niet meer na de constatering, dat bouwers/project-ontwikkelaars (met overheidsdienaren in hun kielzog) uit puur winstbejag blind waren voor historische, architecto nische en belevingswaarden van oude panden. Gemeenteraden besloten sindsdien tot het amoveren van dergelijke panden, wat dus gewoon slopen betekent. Nu deze woordspeling ook niet meer tot het gewenste efi'ect leidt en men constateert, dat de kwaliteit van na-oorlogse revolutiebouw te miserabel is om te hand haven, worden weer nieuwe woorden aangedragen. In het Plan van aanpak Weslwijk van de gemeente Vlaardingen, 15 pagina's plus bijlagen, komt slechts een keer en wel zeer algemeen het woord sloop voor. In de begeleidende publicaties, voor pers en be trokkenen, en in de gedetailleerde opgave van woningbouwmogelijk- heden is voortdurend sprake van het vervangen van woningen. Ook vermeldt het gemeentelijk voorstel, net als in de eerder verschenen Structuurschets, de noodzaak tot transformatie. Bedoeld wordt het afbreken, slechten c.q. slopen van 542 woningen, maar dat durft men kennelijk niet te zeggen. BEN VAN HAREN Vlaardingen Voor de 23ste maal gaan woensdag 28 december de deuren van de Lijnbaanhallen open voor het evene ment Jeugdstad. Zes dagen kinderplezier hebben dit jaar als thema 'Met Joost en Jill op ontdekkingsreis'. Meer dan vijftig vrijwilligers staan klaar om alle kin deren (circa 850 per dag) tussen 5 en 12 jaar te bege leiden op hun tocht langs handvaardigheden, het luchtkussen, diverse voorstellingen, muziek,compu ters en nog veel meer Een paspoort van drie gulden per dag geeft toegang tot diverse landen in Jeugd stad. De meeste gemeentelijke diensten m Vlaardingen zijn in de week van maandag 25 tot en met vrijdag 30 december zeer beperkt open. sommige zelfs geheel gesloten. De Diensten Stadswerk, Milieu, Sociale Za ken en Werkgelegenheid zijn de hele week dicht Voor dringende klachten over gebreken aan wegen en riolen kan het centrale bemiddelingsnumnier van de gemeente Vlaardingen worden gebeld, telefoon 2484000. De burgerlijke stand van de Dienst Welzijn is van 27 tot en met 30 december open van 9 00 tot 10.00 uur voor het aangeven van geboorten en van overlijden. Op deze dagen kunnen geen afspraken voor huwelij ken en ondertrouw worden gemaakt. Ook het spreek uur van b en w vervalt op 26 december. Het eerstvol gende spreekuuris 2 januari van 16 00 tot 17 00 uur. De vestigingen van de bibliotheek zijn op tweede kerstdag gesloten. Het Stadsarchief is geopend op 27 tot en met 30 december van 9 00 tot 17 00 uur en op donderdag van 9 00 tot 22 00 uur Het huisvuil wordt maandag 26 december niet opgehaald. In plaats daar van kan het huisvuil van 't Scheur, de Vergulde Hand. Industriewijk/VOP. de Koningin Wilhelnuna- haven en de Maasboulevard worden aangeboden op 27 december en van de Weslwijk, Broekpolder. West- landseweg en Indische Buurt op 28 december. Op deze dinsdag en woensdag kan er geen afspraak worden gemaakt voor het ophalen van grofvuil De afvaltelefoon is op 24 en 31 december met te berei ken. Ook het aanbicdstation aan de Hollaan is op die dagen gesloten. Kinderboerderij Holywood is alleen open op 24.26 en 31 december van 13 30 tot 16 30 uur. Maassluis Het Nationaal Sleepvaartmuseum op de Hoogstraat 1-3 is op eerste kerstdag gesloten Maandag 26 de cember, tweede kerstdag, is het museum open van 13.00 tot 17.00 uur. Te zien is de tentoonstelling 'Bar en Boos' over slepen en bergen m slecht weer. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie; Donald Bax Telefoon 2340055 Sinds enkele jaren organiseert de Culturele Raad Maassluis huldi gingsbijeenkomsten waarmee extra aandacht woidt geschonken aan per sonen, verenigingen en instellingen die een culturele prestatie hebben ge leverd. De eerstvolgende huldigings avond staat voor begin volgende jaar op het programma Verenigingen en instellingen die denken kandidaten te kunnen aan dragen, hebben daarvoor tot 1 januari 1995 de tijd. Ze kunnen worden aan gemeld bij het secretariaat van de culturele raad (Postbus 55, 3140 AB Maassluis) of door te bellen met num mer 19111 (toestel 240) Kerst '94 Ook u bent harlel'ik we! Kom m de Haven-kerk, Lange Haven 70, Schiedam om de KERSTDIENSTEN bij te wonen Zaterd. 24 dec. 21 u. kerstnachtdienst Zond. 25 dec. 10 u. KERSTWUDINGSDIENST en om m u KERSTCELEBRATION {kerstspel, kerstzang traktatie enz Toegang vnj' Door Peter de Lange en Jan Rozendaal Vlaardingen Een jaar dat met een relletje begint kan nooit goed aflopen. Als het al misgaat met de vormgeving van een nieuwjaarskaart, zal er van de Beste Voornemens ook wel niet veel terecht ko men. Tegen dat licht is het niet vreemd dat 1994 het Jaar van de Zwijgers en de Affai res werd. Over Affaires wordt'veel gepraat, maar minstens zoveel gezwegen. Er werd in 1994 heel veel gezwe gen, door bestuurders en andere aanzienlijke personen zowel als door de Gewone Man. Want het grote aantal thuisblijvers bij de raadsverkiezingen in maart was ook een uiting van zwijgen. Zwijgen kent veel vormen. Het woordenboek weet er van mee te praten. Er staan een heleboel uit drukkingen en gezegdes in die de hermetisch gesloten mond plas tisch uitbeelden: zwijgen als het graf, malle talen zwijgen, spreken is zilver, zwhqen is goudetcetera, etcetera. Je kunt zwijgen uit voorzichtig heid, uit angst, uit wanhoop, uit arrogantie, uit woede. En om nog veel meer andere redenen. Hier onder volgt een rondgang langs een paar spraakmakende stiltege- bieden waar deze krant zich het afgelopen jaar in begaf. De Vlaardingse fotograaf Eric van Straaten zweeg waarschijnlijk uit teleurstelling, toen hij begin januari geen commentaar wilde ge ven op de afwijzing van zijn ontwerp voor de gemeentelijke nieuwjaarskaart. Hij had het havenlicht op het Hoofd gefotogra feerd. met de schoor stenen van Pernis op de achtergrond. Geen beeld van Vlaardin gen om als gemeente bestuur voordelig mee voor de dag te komen, oordeelden burge meester en wethouders. Van Straatens collega-fotograaf Arie Wapenaar bracht verlossing met een kiekje van de witbetonnen zuil bij de nieuwe sluis in de ha ven. Maar of dat nou zo'n wervend plaatje was? De zuil staat in de volksmond bekend als 'een pik met oogjes'. Wie zwijgt, stemt toe. Begin dit jaar rinkelde bij Wob van der Veen regelmatig de tele foon. Weken achtereen werd er met opgenomen. Kennelijk vond Van der Veen het wenselijk geen commentaar te geven op de affai re waarin hij als directeur van de sociale werkplaats BGS in Schiedam betrokken was geraakt. Van der Veen was, zo had een van zijn naaste collega's bij toeval ont dekt, mede-vennoot geweest van een particulier bedrijf dat in op dracht van de BGS Japanse kunstboompjes kweekte. Burge meester Scheeres hield vol dat de directeur zijn BVtje met had op gezet om er geld mee te verdie nen Wat dan wel het motief was, bleef duister. Van der Veen zweeg, en Scheeres gaf geen ver dere uitleg. De BGS-directeur werd enkele maanden later wegens plichtsver zuim met een wachtgeldregeling voorgoed naar huis gestuurd. De kwekerij ging failliet Een veiling van de sierboompjes bracht lang met voldoende geld op om de ton nen verlies van de gemeente Schiedam af te dekken. Wethouder Ton van der Steen, het ongewilde middelpunt van de Vlaardingse hoofddoekjes-affaire: Beter gezwegen dan van Spreken schande gekregen. Fotomontage Rotterdams Dagblad/Dennes van der Wel Beter gezwegen dan van spreken schande gekregen. Dat ongeveer moeten de gedach ten van de Vlaardingse onderwijs wethouder Ton van der Steen zijn geweest, toen een verslaggever van deze krant hem om commen taar vroeg op wat even later de hoofddoekjes-affaire heette. Zel den was een stilte zo oorverdo vend. De wethouder na enkele lange seconden in korte, ge schrokken zinnen: „Daar zeg ik niets over." „Die brief staat op de agenda van een besloten vergade ring van de commissie onder wijs." „Hoe kom je daar aan?" ,.Ik weet wel dat jij je werk moet doen, maar ik hou het besloten." Een dag later, toen het Rot terdams Dagblad in de openbaarheid bracht dat twee Turkse meisjes van de Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap dreigden te worden ge stuurd omdat hun vaderwil- de dat zij tijdens de gymles hun hoofddoekje ophielden, werd de verslaggever ontbo den. De wethouder en het schoolhoofd, die eerst ook zweeg en doorverwees naar de net zo zwijgzame wethou der, zouden de zaak toch maar eens uit de doeken doen. Van der Steen 's avonds zelfs ook bij Paul em Witteman voor de tv. Dan moest het hele land maar weten hoe het gemeentebestuur in Vlaardingen met weigerachtige moslims omgaat. Het bovenge noemde gezegde was losgelaten, maar soms worden er beslissin gen genomen waar zowel zwijgen als spreken niet meer helpen, slechts emigreren misschien. Het besluit van burgemeester en wet houders werd na het weekeinde overigens onder druk van de staatssecretaris ingetrokken. Iemand tot zwijgen brengen. Zelf zwijgen is één. maar soms zijn ervan die mensen die denken dat ze ook de ander het zwijgen op kunnen leggen. Ze zijn voor een journalist de ergste soort, maar bereiken meestal het tegenover gestelde: de journalist zal en móet zijn verhaal hebben. Kostte wat het kost. Dat ondervond ook rec tor H. J. N. Schoenmakers van Spieringshoek. Het hoofd van de Schiedamse scholengemeen schap werd om een reactie ge vraagd over de problemen met de 13-jarige bavo-scholiere Pauline van der Zant. De ouders van het meisje wilden dat hun dochter naar het gymnasium zou gaan, maar het schooladvies was havo 2. De vader spande zelfs - maar te vergeefs - een kort geding aan te gen de school. En de rector, wat had die te vertellen? Nou, niet veel dus. al was het een citaat om van te smullen: „Een dergelijk conflict is een privé-aangelegen- heid waarmee ik verder niet naar buiten wil treden. Maar dat schrijft u niet op. want ik be schouw dit gesprek als met plaats gevonden." Nou, meneer Schoen makers, wij vonden die reactie zo leuk, dat we 'm nog een keer in de krant zetten. In alle talen zwijgen. En toen zat de openbare biblio theek van Schiedam nog steeds zonder directeur. Waarom heeft toch niemand trek in die post? Aardig salaris, straks een splin ternieuw gebouw... daar moet toch eer aan te behalen zijn? Maar nee, drie directeuren op rij ver trokken vroegtijdig, en een opvol ger bleek zo moeilijk te vinden dat er jarenlang een peperdure in terim-manager moest worden be kostigd. Uiteindelijk was er dan een kandidaat: adjunct-directeur Ellen Frank. Maar die had op de valreep opeens ook geen interesse meer. Waarom niet? Mevrouw Frank kwam niet aan de telefoon om het uit te leggen. De dure inte rim-baas wilde het niet zeggen. Wethouder Hafkamp deed of zijn neus bloedde. Nog raadsel- ffl achtiger werd de zaak toen mevrouw Frank wel' zei te willen waarnemen als direc teur, in afwachting van de komst van een vaste man vrouw. Erg openbaar gaat het er niet aan toe in de openbare bieb. Eigenlijk geen wonder dat niemand daar leiding wil geven. Hier zweeg de spreker stil. Volgens de Wet zijn ge meenteraadsleden dit jaar voor het eerst verplicht hun bijbaantjes bekend te ma ken. Ze moeten hun neven- m functies melden op het stad huis. Kort na de verkiezin gen in maart werden de voorlich ters van de gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Schiedam door de krant benaderd met het verzoek een lijstje met de nevenfuncties van alle raadsleden te overleggen. Allicht dat er interessante dingen tussen zitten, metwaar, het hoe ven niet allemaal dikbetaalde commissariaten te zijn, het be stuurslidmaatschap van een kerk genootschap of betrokkenheid bij een hockeyclub kan ook een ver helderend licht werpen op een volksvertegenwoordiger. On danks herhaalde verzoeken wer den van de voorlichters tot op he den geen lijstjes ontvangen. Naar wat hun raadsleden buiten de po litiek zoal uitspoken, moeten de kiezers maar raden. En nog bij lange na niet zijn hier mee alle Zwijgers van 1994 ge noemd. Neem Nico Nieuwstraten van woningbouwvereniging Sa menwerking in Vlaardingen. die zweeg als het graf over de fusiepe rikelen met Patrimoniums. Of de mensen van het Holy-Ziekenhuis. over de rel met directeur Rutgers en zijn luxe auto van de zaak. De "schooldirectie van De Schakel over de Vlaardingse ontuchtzaak: niets zeggen, dan waait het mis schien wel over. Nee dus! Ook de PvdA in Schiedam had het er maar moeilijk mee. Een proeftuin van vernieuwer Felix Rottenberg moet Schiedam worden. Luiste ren naar de kiezer. Tja, zelf wat zeggen was er met bij. Tenminste bij Aad Wiegman, nota bene aan gewezen als zegsman bij de pro blemen rond het uiteenvallen van de fractie, over zijn rol in het con flict. En dan hadden we in deze - nog lang niet volledige - opsomming Anton Wustrow bij na vergeten. De Maassluise wethouder die net veld moest ruimen nadat hij wat bevriende mensen had bevoor deeld bij het toewezen van wonin gen. Op straat gezet door de gemeente raad. Een paar maanden later wil je dan weieens weten wat zo'n man doet of van plan is te gaan doen. Maar dat ging de nieuwsgie rige verslaggever 'niks aan'. Goed, maar wellicht wil de Maas sluise bevolking, die uw wacht geld opbrengt, het wel weten. „Daar heb ik niets mee te ma ken," aldus de ex-PvdA-wethou- der. Er is geen spreker die het zwijgen kan,verbeteren, is nog zo'n gezeg de. Dat gaat niet altijd op: de kie zers die spraken in Maassluis gunden de PvdA twee zetels min der. Maar over het geheel gezien was de kiezer natuurlijk de Grootste Zwijger van 1994. En dat kunnen al die niets, zeggende politici zich aantrekken. Schiedam De jongeren die door bewoners van het Louis Zimmer- mannplem in Schiedam worden beschuldigd van terroriserende praktijken, willen met hen en de politie rond de tafel gaan zitten om de problemen uit te praten. Ze ontkennen overlast te veroorza ken en vinden dat zc onheus wor den bejegend Tijdens een eerder deze maand door de politie belegde bijeen komst voor bewoners van Schiedam-Noord regende het klachten over de groep jongelui die dagelijks op het plein rond hangt. Ze zouden er onder andere openlijk drugs gebruiken, buurt bewoners uitschelden en lastig vallen en vernielingen aanrich ten. Verschillende bewoners voe len zich niet veilig als ze de hal van du flat dooi' moeten terwijl de groep zich daar ophoudt. „Allemaal onzin," zegt de 18-jan- ge Raymond Vredebregt tijdens een bijeenkomst met een jonge renwerker en twee politie-agen- ten van de basiseenheid Noord. „Het is gelogen Ik geef toe dat wij 1 geen lieverdjes zijn, maar als men ons normaal benadert, geven we een normaal antwoord terug." „En dat," reageert Najib Elasrouti (18). „is niet altijd het geval. Bui tenlandse jongens worden discri minerend aangesproken. Logisch toch dat dan wordt teruggeschol den." Raymond, Najib en hun vriend Marco Verspuy (17) hebben de te genaanval gekozen omdat ze vin den dat zij ten onrechte overai de schuld van krijgen. De muurbe kladdingen in de kelderruimte zitten er al enkele jaren en wor den hen nu ineens aangerekend. Blowen, zegt het drietal, gebeurt wel, maar niet in de flat en zeker met door hen. Luide muziek tot middernacht? „Het is één keer voorgekomen," beweert Raymond. Roken en kletsen Volgens het drietal grijpt een klein groepje bewoners alle moge lijkheden aan om hen uit de flat te verdrijven. Het enige dat de jon geren doen, is wat rondhangen op het plein, een beetje roken en kletsen. Bewoners bedreigen met het vermelen van hun auto als ze naar de politie stappen? Niets van waar. Najib: „We worden alleen maar negatief benaderd. Eén keer heb ben we, toen we m de hal zaten, een junk gepakt en overgeleverd aan de politie. Hij probeerde in te breken in een kelder. Kijk, daar hoor je die mensen niet over." Volgens politieman Ruud van Eg- ten, geen onbekende van de jon geren m Groenoord, is het wel voor te stellen dat bepaalde men sen aanstoot nemen aan de jonge lui „Oudere mensen die de hele dag voor het raam zitten, spreken sneller van overlast dan jongere bewoners die 's avonds thuisko men. Als op het plein tegen elkaar wordt geschreeuwd, klinkt het door tussen de flats. Dat stoort de een wel en de ander niet. En m de huidige maatschappij wordt een groep jongeren bovendien al gauw ais beangstigend ervaren." Een eigen buurthuis, dat zou als je het de jongeren uit Groenoord vraagt, de oplossing zijn. Want ze hangen op straat omdat ze ner gens anders vertier kunnen vin den. ïn wijkcentrum De Blauwe Brug voelen ze zich ongewenst. „Daar zijn jongeren gewoon niet welkom," heeft Najib ervaren. „Kijk er maar rond, daar komen alleen oudere mensen. Een buurt huis waar jongeren een kaartje kunnen leggen of een potje kun nen biljarten zou ideaal zijn." Dat is volgens Van Egten echter voorlopig nog toekomstmuziek. Ook hij wil dat eerst de kloof tus sen de jongeren en klagende be woners wordt gedicht. Hij heeft het drietal toegezegd dat voor de vergadering van wijk- en buurtbe heer van 10 januari de problema tiek betreffende het Louis Zim- mermannpiein op de agenda zal staan en een jongerenafvaardi- ging van harte welkom is. Raymond wil niets liever. „We willen elkaar recht in de ogen kunnen kijken en het conflict de finitief uit de wereld helpen. Ais de bewoners maar naar ons willen luisteren." is verhuisd van Coolsirigel 86 \l hoek C '6tA V naar VOOR DEPARKEERCARA G E OM DE HOEK. O.P SLEC HTS 50 METER LOOPAFSTAND: yE RS TREKKEN ,WI] O EEN GRATIS liJTRIJKAART. Vrijdag 23 december SCHIEDAM i Filmhuis. Vacas,21.30u. Centrum. Kerstkoopavond. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Oude Tongen'! (film), 20.30a. Jeroen van MerajjK (cabaret), 20.15u. Harmonie. Piet! Noordijk Kwartet (bebop), 22.00ui MAASLAND 1, Vlietzicht, Drive-in Show radio' 538,21.00u. ROTTERDAM De Doelen Gr.z. Kerst-Doelencon-1 cert, I9.45u. Paradijskcrk. Fami- j lieconcert bij kaarslicht, 20.00u. Castagnet. Kerstconcert, 20 00u. 1 Voormalige Vertrekhal HAL. Into j the Woods, er was eens.., 20.15u, Rotterdamse Schouwburg Qr.z Pinocchio, 20.15u. Ki.z. Malie, 2ö.30u. Dodorama, Rotterdamse 1 Improvisatie Poel 2l.00u. Socië teit De Illusie. Trio Pitch, 2l.00u. Plan C. Verrassingsband, 22.30u. Café de With. 70'er jaren disco 23.00u. Spot the Loony. Too hip for the room, 21.00u. Theater Zuid- plein Gr.z. The Sunshine Boys 20.15u. Bibliotheektheater. Dans^ voorstelling,20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Inde Soete Suikerbol, I9.00u. Nighttown. Gala van hei jaar, 20.00u. Ahoy'. Kerstcircus. 20.0ÖU. Nighttown The Basement] Tocado-Festival, 21.00u. Zaterdag 24 december SCHIEDAM Sporthal Margriet PC Discount Computerbeurs, lO.OOu. Podium. Livin'blues,22.00u.MagnaliaDeï- kerk. Kerstnachtdienst mmv Chr. Muz. Ver. Harpe Davids. 21.30u VLAARDINGEN Grote Kerk. Kerstzangavond met. Chr.Gem. Koor Vlaardingen 19.3ÖU. MAASSLUIS Markt. Nachtzingen,24.00-01. ÖOu. ROTTERDAM Jeugdtheater Hofplein. IndeSoe-' te Suikerbol, 14.00u. St.Droom- theater. Kindervakantieprogram-, ma, 15.00u. Zondag 25 december SCHIEDAM "I DC de 4Molens. Contactmiddag' voor 55+ers, 13.30u. Podium. Ge rald Wold,21.30u. VLAARDINGEN DC Babberspolder. Kerst-ui. 11 .Oüu. Triangel. Kerstdienst Kon- f vent van Kerken. lO.OOu. MAASLAND Vlietzicht. Dance Classics, 20.0ÖU Maandag 26 december SCHIEDAM SporthalMargriet,Vlooienmarkt.; lO.OOu. DC de 4Molens. Kerst-inn' voor55+ers.l4.00u. VLAARDINGEN Streekmuseum Jan Andersen. 1 Extra openingsdag, 14.00u. Vissen rijmuseum. Concert met Madcl-j einde Sie en Els Donkersloot,* 20.15u. MAASSLUIS Sehuurkerk. Muppets X-masïj (film),20.30u. MAASLAND Vlietzicht. Dance Classics. 20.00u ji Bioscopen ROTTERDAM AlIiambraRiksbioscoop: 'The Pe lican Brief (12) dag. 11.45-2.45- 5.45-8.45. Alhanibra 2: 'De Leeu wekoning' (al) dag. 1.15-4-6.45 'Four weddings and a funeral' (al) I dag. 9.30. Calypso 1: 'The Lion] King' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30 Ca-| lypso-2: 'Pulp Fiction' (16) dagjl 1.15-5-8.30. Calypso 3. 'Forest.' Gump' (12) dag. 1.15-5-8.30. Cine-j rama 1: 'De Leeuwekoning' (al); dag. 1.15-4. 'The Lion King' (alii 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Corrinaj Corrina' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Only you' (al) dag; 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4:- 'Speed' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30.: Cinerama 5: 'Miracle on 34thi Streef (al) 1.15-4-6.45. 'Blown! Away' (16) dag. 9.30. Corso: Tnter-j view with the Vampire' (16) dag; 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 1 'Yellowstone' (al) dag. 2-3.15-6.30.; I 'The nightmare before Christmas'' (12) dag. 4.30-7.45. 'Pulp Fiction',1 (16) dag. 9.30. 'The Sound of Music (al) za.t/m wo. 10.30. 'Walt Disney, dag. 2 tot 5.30,6.30 tot 11.Lantaren 1: 'BumtbytheSun'(16)dag.7.30<« 'Exotica (16)dag. 10.30. Venster l:^ 'Eat drink man woman' dag. 7.30;-^ i 10. Venster 2: 'Jeanne la Pucelleli deel 1za. 8, deel 2: vr. 8. Venster 3:; 'Rouge' (16) dag, 8-10. Venster 4: 'Exotica' dag. 7.30. 'Burnt by the.' Sun' dag. 9.30. Lumière 1: 'Time-, cop' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu* mière 2: 'The Specialist' (16) dag 6.45-9.30. Lumière 3; 'The Mask, (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière.. s 4: 'True Lies' (16) dag. 12.45-3.30-, 6.15-9.15, Rex: 'Passion Pit' (lflg dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. .i| Thalia: 'Junior (al) dag. 1.154;iö 6.45-9.30, Nachtvoorstellingen: Lumière h 'Timecop' (16) vr.za. OG.lo. Lumi* re 2: 'The Crow' (16) vr.za. 00.15-, Lumière 3: 'The Chase' (I6)vr.za; 00.15. Lantaren 1: 'Exotica' (16)^1 00.30. Venster 1: 'Eat drink m woman' (16) vr. 00.30. Venster 2: 'Priseilla, queen of the desert' (lw vr. 00.30. Venster 3: 'Rouge'(16)^; 24. j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2