13 Plan voor sloop stadskantoor riekt naar willekeur A maandag 8 januari 1996 Argumenten van stadsbestuur blijken voorlopig niet erg deugdelijk genda Uit de brand Milieustation wijzigt openingstijden Vogels lusten een extra hapje GGD opzoek naar vrijwilligers Nieuwjaarsconcert in de Hoekstee ANWB controleert koplampen auto's Woutershof haalt meer papier op Deelgemeente Prins Alexander Bonnenregen bij controles Rotterdams Dagblad Vrijdag 5 januari 1 Vanavond vindt het officiële afscheid plaats. Op een receptie met strak geüniformeerde brandweerlieden en deftig geklede hoogwaar digheidsbekleders wordt in de brandweerkazerne aan de Hoflaan in Vlaardingen vrijwillig waarnemend commandant Wim Sas plechtig uitgewuifd, Met het bereiken van de leeftijd van 55 jaar raakt Wim uit de brand. Echt uit de brand was hij op vrydag 15 december, op de laatste dag van zijn laatste piketweek. Wat voor zijn collega's te boek stond als oefening Wisa was voor dienstdoend commandant Sas een bloedseri eus alarm. De avond ervoor was hij nog lichtelijk aangebrand omdat in tegenstelling tot wat hij in de afgelopen 32 jaar gewend was, hij niet op zijn laatste donderdag een feestelijke fake-oefening kreeg. Maar ja. zal hij gedacht hebben, er verandert wel meer bij de brand weer. Het alarm op vrijdag voor een zeer grote brand bij Lever aan de Deltaweg verraste hem dus volledig. Pas toen de vierde uitruk werd opgeroepen, werd Wim duidelijk dat behalve het toen al aanwezige complete Vlaardingse brandweerkorps ook de mede door hem opgerichte en jarenlang geleide jeugdbrand weer een bijdrage aan zijn afscheidsfeest wilde leveren. Bij de vijfde uitruk kon hij zijn lachspieren helemaal niet meer bedwingen. Geheel in historische stijl werd de oude trekkar op de plek des on- heils gebracht door vroegere collega's van vrijwillige en beroeps brandweer. Verkleed als schoorsteenveger, loodgieter, metselaar of doodgraver reden de ouwetjes de bluswagen voor bij de dienstdoen de commandant. Wat spectaculair begon op het terrein van Lever eindigde die vrijdag avond uitbundig feestelijk op de thuisbasis van de Vlaardingse brandweer aan de Hoflaan, waar loodgieter Wim Sas op 22-jarige leef tijd zich als aspirant aanmeldde. Hij doorliep alle rangen tot en met commandeur toe. Sinds 1 januari 1985 was hij vrijwillig waarnemend commandant. In alle jaren was hij een van de eersten, die na een brandmelding pre sent was. Veel van de korpsleden van nu leerden de beginselen van brandbestrijding van Wim Sas. Vrijwilligers zowel als beroepsmen sen. Hij deed zijn werk altijd nauwgezet, was vriendelijk tegen ieder een en kon immer vol vuur vertellen over 'zijn' korps. Sinds 31 december zit de brandweerdienst van Wim Sas erop. Gister middag ging er dus geen alarmbei aan de Sportlaan toen in 't Scheele Hoekje op de Markt de vlammen vrij spel kregen. Gelukkig hadden Wim en zijn collega's deze keer niel afgesproken om daar met elkaar wat te gaan eten. BEN VAN HAKEN Het Milieuslauon aan de Van Heekstraat 15 in Schiedam sluit vanaf maandag 8 januari op werkda gen een half uur eerder Daar staat tegenover dat het Milieustation 's ochtends al om 8.30 uur in plaats van 9.30 uur is geopend. Op zaterdag blijft het station ge opend van Ó9.0O tot 15.00 uur. Vlaardingen Dierenbescherming VEaardm gen/Maassluis heeft in overleg met de Vogelbescherming Nederland en het Vogelasiel Schiedam besloten over te gaan tot het ge ven van extra voedsel aan de vogeltjes in de regio. De vogels hebben het volgens de organisaties nog niet heel erg moeilijk maar bepaalde soorten als de reiger en de roerdomp zullen blij zijn met wat extra voedsel, Het is. zo menen de vogelliefhebbers, ook geen slech te zaak als de burgers dc vogels een beetje bijvoeren. De GGD Nieuwe Waterweg Noord zoekt vrijwilligers voor het project 'Veiligheid in en rond het huis'. Doel van het project is valongelukken bij ouderen te ver minderen. Binnen het project wordt aandacht be steed aan voeding, medicijngebruik cn veilig gedrag. De vrijwilligers gaan, na een gedegen bijscholings- cursus, bij de ouderen op huisbezoek en kijken daar naar onveilige situaties. Ervaring in de gezondheids zorg is geen vereiste voor de vrijwilligers. Meer infor matie is te krijgen bij H. Wessels op telefoonnummer Ö1O-248B08Ö. Hoek van Holland Onder auspiciën van de culturele commissie de Hoekstee wordt zondag 14 januari een nieuwjaars concert gehouden in de grote zaal van de Hoekstee. Aan het concert wordt meegewerkt door het Jon genskoor De Zeesterren, het meisjeskoor Tiritomba en de Eerste Hoekse Accordeon Vereniging. Verder is er een optreden van het Operette Koor Amoroso. De toegangsprijs voor het nieuwjaarsconcert is ƒ7,50 inclusief een kopje koffie. Om de verkeersveiligheid te verbeteren, voert de ANWB volgende week een koplampen-controle uit in Naaldwijk en Hoek van Holland, Van alle auto's die by de ANWB-aetiewagen verschijnen, blijken acht van elke tien wagens afwijkingen aan de verlichting te vertonen. Verkeerd afgestelde koplampen komen het meest voor, maar ook defecte of onjuist gemon teerde lampen en zelfs verroeste reflectoren. Zeker nu het vroeg donker is en de weersomstandig heden slecht zijn is het voor weggebruikers van extra groot belang zelf goed te zien en duidelijk her kenbaar te zijn. Bij de controle is de ANWB bereid om lampen te ver vangen door de nieuwste autolampen. Deze Perform- lampen hebben een speciale gasvulling waardoor de lichthoeveelheid tijdens dc tweemaal langere levens duur niet afneemt. De kosten van deze lampen wor den met dc bestuurder verrekend. Dc verlichtingsactie wordt door het Team Speciale Akties van de ANWB uitgevoerd vanuit de Techno- mobiei. Deze wordt maandag 8 en dinsdag 9 januari gestationeerd op het parkeerterrein aan de Sibelius (bij Albeit Heijnaan de Verdilaan) in Naaldwijk. De koplampen worden bovendien gecontroleerd op donderdag 11 en vrijdag 12 januari in Hoek van Hol land op het Brinkplein. Op alle dagen is de wagen ge opend van negen tot vijt uur. Automobilisten wordt verzocht om tijdig aanwezig te zijn. Het laatste uur van de openstelling is doorgaans bestemd voor het afwerken van de reeds wachtende automobilisten. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Danielle Hermans Peter de Lange Jan Rozen daal Carelvan derVelden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Schiedam Dagcentrum Woutershof voor geestelijk gehandicapten breidt het ophalen van oud papier uit met een derde buurt in Nieuw- land. De bewoners hebben de-ophaalactie in 1993 opgezet als arbeidspro ject. Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam stelt hiervoor een vuilnisauto met chauffeur beschikbaar. Prins Alexanderplein 6, 3067 GC; Postbus 84205, 3009 CE Rotterdam: Tel.: 010-286 82.00, Fax: 010-286 82.50 De voorzitter van de deelgemeenteraad Prins Alexander nodigt u uit tot het bijwonen van en deelnemen aan een vergadering op De vergadering wordt gehouden in de raadzaal op de eerste etage van het stadsdeelkantoor, Prins Alexanderplein 6 te Rotterdam en begint om 20.00 uur. AGENDA 1Opening (20.00 uur). t a. Installatie van de heer R.A. Uda. 2. Gelegenheid tot het stellen van vragen door niet-deelgemeenteraadsleden over onderwerpen die niet op de agenda staan (tot uiterlijk 20.30 uur). 5. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake sporthalproject WION en BC Ommoord (R 96/05). 6. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake besteding van middelen beschik baar in 1995 voor éénmalige bijdragen in investeringskosten (R 96/06). 7. Raadsvoorstel van dagelijks bestuur inza ke bovenwijks opbouwwerk van de bewo nersorganisaties (R 96/07). 8. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake subsidieverzoek van de Stichting Netwerk Ommoord voor het project „Kom- maar-binnenbus" (R 96/08). 9. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake het project „Sociale veiligheid in- en rond sportaccommodaties" voor de wijken Prinsenland, Het Lage Land, Ommoord, Zevenkamp en Kralingseveer (R 96/09), 10. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake toekomstige relaties bewonersor ganisaties, Stichting Onderneming Opbouwwerk Rotterdam (SONOR) i.o. en de deelgemeente Prins Alexander (R 96/10). 11Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake bijdrage in kosten inventariserend onderzoek samenwerking/fusie AGR Romeijnshof en Stichting Netwerk Om moord (R 96/11). 12. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake eindfase discussie positionering stedelijke instellingen {R 96/12). 13. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake besteding convenantsgetden ach- terstandsbestrijding 0-6 jarigen en aanslui ting met het basisonderwijs (R 96/13). 14. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake vervolg sector SWVO op tweede bestuursrapportage begroting 1995 (R 96/14). 15. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake de afrekening van de herbestrating van de Noordwestrand van Ommoord (R 96/15). 16. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake aanvullende rapportage financiën sector ROB 1995 (R 96/16). 17. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake verzoek om grondreservering ten behoeve van het bouwen van een woon voorziening voor psychiatrische patiënten aan de Frans Leharstraat te Zevenkamp (R 96/17). 18. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake de inrichting van het openbaar gebied van de Linus Paulingweg (villaka vels Keizershof) in Ommoord (R 96/18). 19. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake de herinrichting van het openbaar gebied van het Bramanteplein en omge ving (R 96/19). 20. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake de notitie „Wijkveiligheid Prins Alexander 1995/1996 (R 96/20). 21Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake het investeringsplan 1995/1996 (R 96/21). 24. Raadsvoorstel van het dagelijks bestuur inzake wijziging in samenstelling van de commissies (R 96/24). N.B. De technische agendapunten zijn niet genoemd. Vrijdag 5 januari SCHIEDAM De Tamboerijn. Nieuwjaarsbijeen komst Harpe Davids, 20.00u, Film huis. Film 'Sleep with me', 21.30u. Podium. The Friday Night Blues Ses sion, 22.00u. ROTTERDAM Baroeg. in the name of Satan, 21.00u. De Vlerk. Anarcrust, 22.00u. Luxor Theater. Bngitte Kaandorp, 20.15u. De Scheg. Amo v.d.Heyden, 20.15u. Lantaren/ Venster. Rencontres Choréographi- ques Internationales de Bagnolet. 20.30u. Jeugdtheater Hofplein. Bulletje en Bonestaak, 19.00u, Rot terdamse Schouwburg. Gr.z. Hek sen, 20.15u. Kl.z. Heuvels van Blauw, 20.30u. Zaterdag 6 januari SCHIEDAM De Erker. Countryen Westernavond, 20.00u, Filmhuis. Film 'Sleep with me',20.30u. Podium. LeonardoThe Vmce,22.00u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert, 15.00u. Stadsgehoorzaal. Fact, 20.15U. ROTTERDAM De Doelen, hal gr.z.Inloopconcert, 15.00u, Oude-of Pelgrimvaders- kerk. Nieuwjaarsconcert, 16.00u. Museum Prins Hendrik. 'Professor Plons', 12.00u. St. Droomtheater. Verhaal uit India over olifanten, 15.00u. Rotterdamse Schouw burg. Gr.z. Heksen, 14.30 en 20.15u. Café Floor, Roorshow, 16.00u. Zondag 7 januari SCHIEDAM Podium. Dezondaganders, 21.30u. Het Vlaardingse stadhuis, met in hetmïdden de latere aanbouwen daarachter het in 1976 geopen de stadskantoor. Komt er een nieuwe secretarie, dan wordt alleen het achterste deel afgebroken. Archieffoto Roel Dijkstra Door Peter de Lange Vlaardingen Als Vlaardinger heb ik nooit veel op gehad met het stadskantoor aan de Waalstraat. Toen het in 1976 werd ge opend vond ik het een lelijk gebouw en aan die mening is sindsdien weinig veranderd. Het oogt mij te log, te vierkant en te bureaucratisch, het past niet bij de sfeer van het oude stadhuis waar het aan grenst en het valt ook bij de rest van de omgeving uit de toon. Het rijst als een kolossale vesting op in een straatje met kleinschalige winkeltjes. Toch sta ik niet te juichen bij het plan van burgemeester en wet houders om dit foeilelijke pand te slopen. Ik zou het zelfs zonde vin den als het weg moest. Tegenstrij dig? Ja, maar p; .tvmugisch. Want ik vind de argumenten om het ge bouw te sparen overtuigender dan de argumenten om het af te bre ken. Sterker nog, ik heb tot nog toe geen enkele steekhoudende reden gehoord die sloop zou rechtvaardigen. De belangrijkste overweging van burgemeester en wethouders is van financiële aard: het zou wel eens efficiënt (lees: goedkoper) kunnen zjjn alle Vlaardingse ambtenaren in één pand onder te brengen. Maar dat is, zoals het woordje 'zou' al aangeeft, voorlo pig niet meer dan een veronder stelling. De ingewikkelde rekensom die deze stelling moet onderbouwen is vooralsnog niet te maken daarvoor spelen teveel onbeken de factoren een rol. Zoals het ver lies aan boekwaarde op bestaande gemeentepanden die gesloopt dan wel verkocht, moeten worden en de onvoorspelbare efficiency winst die de gemeente boekt als ambtenaren voor een vergadering ten stadhuize niet meer hoeven te pendelen tussen de Hoflaan en de Waalstraat. Argument nummer één (efficien cywinst) valt bij gebrek aan harde cijfers voorlopig dus af. En alleen al omdat die cijfers ontbreken hadden b en w er beter aan ge daan hun mond te houden. Een zo ingrijpend plan als de sloop van een publieksgebouw dat er boven dien pas twintig jaar staat presen teer je pas als je weet wat dat kost dan wel opbrengt. Want dan pas beschikt de gemeenteraad over voldoende kennis voor een afge wogen oordeel. Ook de overige argumenten die b en w aanvoeren deugen niet. Het onderhoud aan de bestaande pan den aan de Hoflaan en de Waal straat kan wel eens veel geld gaan kosten, zegt het college. Maar bij zonderheden daarover (wat moet er precies gebeuren en wat kost dat) zijn niet verkrijgbaar. Van het stadskantoor is gezegd dat de betonplaten aan de buitenzijde moeten worden vervangen. En dat zou een bom duiten gaan kos ten. Architect Hoogstad wuifde dit aigumeiii meteen weg. die 'be tonplaten' zijn van natuursteen, een materiaal dat al zeker hon derdduizend jaar oud is en geen enkel onderhoud behoeft. Dat kan nog wel een eeuwtje of wat mee. Een 'foutje' in de argumentatie dat te denken geeft. Argument drie, de verwijzing naar strenge bepalingen m de Ar- bo-wet die verbouwing van het stadskantoor duur zo niet onmo gelijk maken, blijkt van nul en ge nerlei waarde. „De werkplek van een ambtenaar mag niet verder dan vjjf meter van een raam zijn verwijderd. Daarom kunnen we de ruime hal waarover elke ver dieping van het stadskantoor be schikt, niet verbouwen tot werk ruimte," zei het college. De Ar beidsinspectie in Rotterdam vindt dat flauwekul. „Zo'n voor schrift is nergens in de Arbo-vvet te vinden." In die wet. die de arbeidsomstan digheden van werknemers regelt, staan voor kantoorpersoneel al leen bepalingen over het raamop- pcrvlak in relatie tot het vloerop pervlak. Gezien de mime iichttoe- treding in het stadskantoor lijken er geen bezwaren te bestaan te gen het ombouwen van de hallen tot kantoorruimte. De Arbo-wet is volgens de Arbeidsinspectie sinds 1976 -het jaar waarin het stads kantoor in gebruik werd geno men - ook niet zodanig gewijzigd dat er veel ingrijpende aanpassin gen nodig zijn om een gebouw van twintig jaar oud aan de he dendaagse eisen te laten voldoen. Trouwens, nog los daarvan is er het oude gezegde 'waar een wil is, is een weg'. Als je er geen kanto ren in wilt onderbrengen, kun je een hal ook gebruiken om er kas ten en apparatuur te stallen. In de bestaande kantoren komt dan ex tra werkruimte vrij. Al met al lijkt het erop dat het voornemen om het stadskantoor te slopen eerder is ingegeven door een onberedeneerd verlangen dan door feiten die dit noodzake lijk maken. Een heel nieuw stads kantoor bouwen, enkel omdat de Dienst Stadswerk dakloos wordt als het gebouw aan de Hoflaan plat gaat (voor woningbouw aan het Buizengati lijkt een buitenge woon dure oplossing voor een be trekkelijk gering probleem. Het moet toch mogelijk zijn Stads werk voor een paar miljoen gul den elders een nieuw onderko men te bezorgen? Aan de andere kant van de balans staan de argumenten om het stadskantoor te behouden. Een overweging kan bijvoorbeeld zijn datje een gebouw dat solide en re delijk modern is, en dat geen ern stige aantoonbare gebreken heeft, met moet afbreken. Zeker, het pand is helemaal afbe taald en in die 7.m zou bij sloop geen sprake zijn van kapitaalver nietiging. Toch betekent afbre ken hier geld weggooien. Juist omdat het gebouw in goede staat verkeert, en juist omdat het is af betaald. De Vlaardingse bevol king heeft dat geld (een kleine vijftien miljoen gulden) in de ja ren zeventig opgebracht, en door de hoge lasten op het stadskan toor andere voorzieningen in de stad moeten laten schieten. Tegen die achtergrond zou sloop bij de bevolking de indruk wek ken van geldverspilling. Een overheid die zuinigheid propa geert (energiebesparing, het op zetten van een recyclingbedrijf) en die bovendien zelf zeer krap bij kas zit, moet zuinig zijn op z'n be zit. Een volgend argument is dat er in Vlaardingen al zoveel is gesloopt. Het wordt tijd dat er ook eens iets blijft staan. Door alles maar af te breken ontneem je een stad gaan deweg zijn identiteit. Om het eens te zeggen met een variant op een uitspraak van Berthold Brecht: "Waar je gebouwen sloopt, sloopje uiteindelijk ook mensen'. Voordat je de kans hebt gehad je aan een gebouw te hechten -zelfs aan een lelijk gebouw als het stads kantoor - is het verdwenen. Dat geeft een gevoel van ontheem ding. Het merkwaardigste aan de hele zaak is wel dat het voornemen om het secretariegebouw aan de Waalstraat te slopen riekt naar willekeur. In de 'discussie' (een meerderheid in de gemeenteraad is opvallend stil) wordt er telkens weer op gewezen dat het gebouw al is afbetaald. Als dat een argu ment is, kan met hetzelfde recht worden gepleit voor afbraak van de vleugel die m de jaren dertig aan het stadhuis werd toege voegd. Dat stukje stadskantoor is immers ook al lang afbetaald. Onzinnig? Waarom dan wel? Het college benadrukt dat emoties geen rol mogen spelen in de be slissing - het gaat puur om de fi nancien. Of het voor sloop geno mineerde gebouw mooi of lelijk is, doet niet terzake. Maar gezien het feit dat alle aandacht wordt gefo cust op de al sinds de bouw om streden schepping van Jan Hoogstad, heeft het er alle schijn van dat emoties wel degelijk een rol spelen. De Vlaardmgers die Hoogstads gebouw op esthetische gronden kunnen waarderen zijn waar schijnlijk te tellen op de vingers van eén hand. „Op V D na, is het 't lelijkste gebouw van Vlaar dingen," zei een ambtenaar on langs. Misschien is dat wel de voornaamste reden waarom er in het stadsbestuur stemmen op gaan om het maar af te breken. Omdat het 'lelyk' is. Het zou de slechtst denkbare reden zijn. ROTTERDAM Calypso i: 'Seven' (16) dag. 6.45- 9.30 ma.di.ook 1.15 en 4. Calypso 2 Riksbioscoop: 'Die hard with a vengeance' (16) dag. 12.-3.15. Ca lypso 2: 'Waterworld' (12) dagjbeh- .zo.) 6.15-9.15. Calypso 3: The Bridges of Madison County' (at) dag. 1.15-4-6.45-9,30. Cinerama 1: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30Cinerama 2: 'GokJeneye' (12) dag. 1-3.45-6.30-9.30. Cinerama 3: 'Goldeneye' (12) 12.45-3.30- 6.15-9.15. Cinerama 4: 'Apollo 13' (al) dag, 8.15 ma.en di.ook 1.15- 4.30. Cinerama 5: 'The Santa Clau se'(ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cor so: 'The Santa Clause' (al) dag. 6.45-9.30 ma.di.ook 1.15-4, Imax Theater: 'The LivingSea(al) dag. 2- 4-6.30 ma. alleen 6.30. 'Africa: The Serengeti' (al) dag. {beh.ma.) 3. 'Goideneye'(12)dag. 7.30-10. 'Po cahontas (N) (aJ) dag. (beh.ma.) 5, do.t/m zo.ook 12. Venster li 'Ma- Ham'(16) dag. 7.30, 'Underground' (16) dag. 9.30, do.vr.zo.wo ook 2. Venster 2: 'Tokyo Monogatari' (16) dag,(met op di.) 7.30, do. vf.zo.wo.ook2.30. do.10 Tokyo Ga'. Recente Nederlandse documentai res vr.za.zo.ma.10 'Procedure 7§£' di.8 10.10 'In Motion' 'New York,images from the edges' di.9(30 Talkshow'. Venster 3: 'Smoke'(f6) dag. 8 do.vr.ook 2.30. 'Le Buttana' (16) dag. 10.15 (beh.ma.). Sneak Preview, ma.10.15. Venster 4: 'Das Versprechen'(16)dag. 8do.vr.2.30. La Haine' (16) dag. 10.15. Lumlère 1: 'Filmpje' (12) dag. 6.45-9.30. Lu- mière 2: 'Rlmpje'(12) dag. 1.15-4 do.vr.ook 10.30 'Babe' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 3: 'Pocahon tas' (at) dag. 6.45-9.30 ma.di.ook 1.15-4. Lumière 4: The Net' (12) dag.4-6.45-9.30 ma.di.ookl, 15. Rex:Di rty Looks' (18) dag. vanaf 12 aoorl.voorst. Thaiia: 'Golaeneye' (12) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15 do.vr.ook 10. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: DangerousMind$'(16)vr.za.00.15. Lumière 2: 'Goldeneye' (16) vr.za,00.15. Lumière 3: 'Rlmpje' (16) vr.za. 00.15. Lumiere 4: 'Des perado' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Calypso 1: 'Pocahontas' (N) do.vr.za- .zo.wo. 1.15-4, Cinerama 4: 'Poca hontas' (N) do. vr.za.zo.1230-2.30- 4.30 wo.l. 15-4. Corso: 'Pocahon tas' (N) do.vr,10.30-1.15-4 2a- .zo.wo. 1.15-4. Lumière 1: 'Babe' do.vr.10,30-1.15-4 za.zo.ma.di- .wo. 1.15-4. Lumière 3: The Santa Clause' do. vr. 10.30-1.15-4 za- .zo.wo. 1.15-4, Lumière 4: 'De Indi aan in de Kast' do.vr. 10.30-1.15 za- .zo.wo. 1.15. Venster 3: 'Het Wilde Paard' zo.wo.2. Venster 4: 'Kleintje Kort'zo.wo.2. Vlaardingen De politie van het district Waterweg heeft gisteren bij diverse controles in totaal 67 bekeuringen uitgeschreven. In Vlaardingen gingen 46 automobi listen op de bon voor te snel rij den. in Maassluis kregen vier weggebruikers een prent voor rij den ZOndei licht. Oök bëkèuide de Maassluise politie zeventien automobilisten omdat zij geen gordel droegen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3