Sterk Juventus velt koploper Binnenland Damclub Schiedam schuift stevig schijfje mee in eerste klasse Capelle klopt titelhouder Ancora op juiste koers Biljartnieuws in Barendrecht De Overkanters verspeelt punt Den Boer pakt Ophoff Bokaal Doornik leidt Schiedammers naar indrukwekkende winst De Vos Burchart terug en Hans Schinkel weg bij SW 'Oranje Nassau kan het nu wel vergeten' Gehandicapt WIK kan koploper lang bijbenen Korfballers ODO door verlies in problemen Winst Juventus na verlengingen Green Eagles onderuit in Hilversumse hal Rotterdams Dagblad Maandag 8januan 1996 Capelle ad IJssel De volleybal lers van Alcom/Capelle hebben m de eredivisie voor een verrassing gezorgd door in vier sets af te re kenen met de dit seizoen nog on geslagen regerend landskampi oen PZ/Dynamo: 12-15, 15-5, 15-9 en 15-13. De vooraf schijnbaar op permachtige ploeg uit Apeldoorn kreeg geen moment vat op de ser vice van de Capeise oppositie en kon daardoor nauwelijks het zo geliefde snelle aanvalsspel uit voeren. De thuisploeg imponeer de in aanvallend opzicht wel, met de Amerikaan Matt Lyles m een hoofdrol Hoe ver de Capellenaren zullen reiken in de nationale competitie is nog een vraag, maar als doet geldt minstens de vierde positie. Die stek geeft immers recht op Europa Cup-volleybal. Ook dit jaar komt de ploeg uit m EC-vor- band en wel in de zogenaamde 'Cup Winners League,' ïn de ko mende zeven weken staan evenz- ovele wedstrijden op de rol. inge klemd tussen de reguliere compe titieduels. En juist dat zware pro gramma kan de Capellenaren op breken in de jacht op een ver lengd Europees ticket. Rotterdam De handbalsters van Aneora hebben hun goede voorne mens van 1996 om de play-offs te bereiken kracht bijgezet door met 19-15 van PSV te winnen. De Rot- terdamsen speelden een zeer ma tige wedstrijd, waarin de basis voor de overwinning halverwege werd gelegd De Rotterdamsen kwamen in het tweede bedrijf moeizaam op gang. Weer vertrouwend op de startop stelling liep Ancora via 14-8 ge lijkmatig naar de 19-15 overwin ning op de rode lantaarndrager, In de stnjd om de vierde plaats deed Ancora goede zaken. De con currenten Hellas en HC Westland verloren, waardoor alleen SEW m het spoor blijft, op drie punten van Ancora. Rotterdam Het Open-kampi oenschap van Nederland drieban den op grote tafel in cultureel cen tra m 't Kruispunt in Barendrecht krijgt iets nieuws. Het toernooi, dat morgen begint en op verzoek van de gemeente zaterdag ein digt, wordt gespeeld in sets (best of three) naar 25 punten en niet naar het gebruikelijke aantal van vijftien. Aan de opzet van het Open-kam pioenschap in Barendrecht wij zigt niets. Het toernooi, dat door Henk Groenendijk in Rhoon werd opgezet en in 1995 naar Baren drecht verhuisde, kent weer vier geïnviteerde spelers: Torbjom Blomdahl, winnaar van het Ba- rendreebtse toernooi in 1995, Raymmond Ceulemans, Dick Jas pers en de Amerikaanse Koreaan Sang Chun Lee. De overige spe lers kunnen zich via het kwalifica tietoernooi plaatsen voor het hoofdtoernooi, dat met 28 spelers wordt gespeeld. Rotterdam De korfballers van De Overkanters zijn voorlopig al lesbehalve zorgenvrij. De belang rijke ontmoeting tegen Atalante leverde na een bloedstollende eindfase een 13-13 gelijkspel op, waarmee de Rotterdamse over- gangskJasser weinig op schoot. Het verschil tussen de nummers laatst en voorlaatst blijft een punt. Stand onderaan: Sporting Trigon en ODO (M) 64; Overkanters 6-3; Atalante 6-2. Rotterdam Martin den Boer, lid van BV De Maasstad, heeft beslag gelegd opde Ophoff Bokaal de be kerstrijd voor bandstoters uit alle klassen, met een verschillend aantal te maken caramboles. De Capelse buschauffeur behaalde twaalf punten en een gemiddelde van 1.83. Bekerhouder Koos Veenendaal eindigde met tien punten op de tweede plaats, ter wijl Martin Mons (DR Spijkenis- se) met negen punten op de derde plaatseindigde. Korten Bondig Op 2 januari overleed Wim van Mounk, oud-secretaris en ere-lid van Hoogvlieten Rijnmond Hoog vliet Sport. Van Mourik, die 62 jaar werd, is vandaag gecremeerd DOTO zoekt een tegenstander voor 20 januari. Contactpersoon is Bertus de Man, tel. 0104381679 Door Roland van Wagemngen Schiedam Met een indrukwekkende overwinning op koplo per Binnenland is Juventus het nieuwe jaar goed begonnen. Het Sehiedamse collectief van coach Frans Wentholt nam hal verwege de eerste helft een voorsprong en verdedigde die met succes. Na een spannend slot eindigde de boeiende confronta tie in de Margriethal in 73-71 voor de gastheren. Overigens vertoonden de shirts van Juventus voor het eerst de naam van Nimco Trading, het bedrijf dat de komende tweeënhalf jaar sponsor is van de Schiedammers. De Juventus- centers Ro nald Jonkman (links) en Attl- laGultuna vechten om de rebound. Voor de twee de keer dit seizoen ver sloegen de Schiedam mers koplo per Binnen land. Foto Peter Molkenboer Op de eerste dag van de competi tie verraste Juventus. dat in de eerste divisie een dubbele compe titie afwerkt. Binnenland meteen 64-60 zege. Ook dit keer was een stugge, hechte defensie de basis voor de overwinning De spelle tjes die Binnenland-coach Pieter van Vliet zyn ploeg het spelen, le verden zelden een vrije schotkans op. In cén-tegen-één-duelswisten alleen Robert den Hollander (der tien punten) en Marcel Hofman schade aan te richten. Hofman be zorgde zijn directe tegenstander Ronald van Ooijen een lastige avond en scoorde 22 punten. Bij Juventus ging het aanvallend een stuk beter. Met name de 'gu ards' Willem Doornik en Den nis Kleef konden terugzien op een zeer geslaagde en produktieve avond. Doornik staat niet bekend als scorer, maar liet niettemin achttien punten (veertien voor rust) noteren. „Het ging lekker, ja," vond de be scheiden spelverdeler. „Normaal scoor ik niet zoveel. Het heeft on der andere met bezieling te ma ken. Tggen een ploeg als Binnen land wil ik per se goed presteren en neem ik mijn schotkansen. Ook tegen andere ploegen moet ik proberen een produktieve bij drage te leveren." Spetterend Dennis Kleef bewees in de begin fase van de tweede helft zijn waar de door vier maal een prachtig uit gespeelde aanval met een af standsschot te bekronen. In die tweede helft vergrootte Juventus de 36-29 voorsprong bij rust tot tien punten: 53-43. Minuten later bracht Vladan Jankovie van Ju ventus met een spetterende dunk 60-50 op het bord. De krachtpatser rende met gebalde vuisten terug naar zijn eigen speelhelft ..Ik dacht toen dat de winst binnen was, maar juichte te vroeg," ver telde Jankovie, die met %'erder kwam dan dertien punten. Binnenland was met onder de in druk van het hoogstandje van Jankovie en begon een inhaal race. De lijstaanvoerder schakel de over op een pressie-verdedi ging en bracht de marge terug tot 67-63. In de slotminuut miste Van Baaren voor Binnenland een cruciale vrije worp en bleef de ge lijkmaker uit: 69-68. Jan Stolk, met wie Van Baaren zaterdag een interessant duel uitvocht, hield zijn zenuwen wel m bedwang en nam de beslissende score voor zijn rekening: 71-68 Terechte overwinning „Een terechte overwinning voor juventus," oordeelde Pieter van Vliet van Binnenland na afloop. „Wy hebben ondermaats verde digd en nauwelijks aanvalsre- bounds gepakt. Bovendien wer den de spelletjes niet goed uitge voerd." Juventus-coach Frans Wentholt was daarentegen bijzonder inge nomen met de prestatie van zijn ploeg „We hebben prima ge speeld en slaagden erin onze cen ters aan te passen, waardoor onze guards ruimte kregen voor een schot. Bovendien raakten we niet van de wijs door het grimmige spel van Binnenland." Slachtoffer van een fysiek onder onsje werd Jos Davjdse van Ju venilis. Davidse werd door Robert den Hollander hard op de hand geslagen - een door de arbitrage metbestrafte overtreding - en liep daarbij een gebroken mid- denhandsbeentje op. De forward zal ploeggenoot Sjors Derksen (enkelblessure) voorlopig gezel- sèhap houden in de iiekenboeg. Door Sander Sonnemans Schiedam Als tydens de leden vergadering van 15 januari goed keuring wordt verleend, treedt de eerder dit seizoen opgestapte Frans de Vos Burchart bij SW weer aan als voorzitter. Tevens ligt het in de bedoeling dat tweede voorzitter Fred Wammis ook pen ningmeester wordt en voormalig secretaris Frans Eijkenbroek in die functie terugkeert op Harga, De Vos Burchart heeft zich be schikbaar gesteld op aandringen van het bestuur, dat door zijn af treden plotseling niet alleen zon der voorzitter, maar ook zonder secretaris en penningmeester zat. „Frans," zegt interim-voorzitter Fred Wammis, „heeft lie drie functies drie jaar bekleed. SW heeft in die tijd verzuimd voor twee van die functies iemand aan te stellen. Op den duur was al het werk niet meer te combineren voor Frans." PPSC Ondanks de belangstelling van diverse clubs, waaronder eerste en tweede klassers heeft trainer Henk Salari zijn contract toch met een jaar verlengd. De oefenmees- ter en het bestuur kwamen de nieuwe verbintenis zaterdag avond overeen. Geruchten dat Sa lari by PPSC m de markt zou zyn, worden door voorzitter Jos van Oers ontkend. „Die geluiden heb ik ook gehoord. Als het zo zou zijn, zou ik me er niet voor schamen dat toe te geven." Grote verrassing is het onver wachte vertrek van technisch ordinator Hans Schinkel De voor malig trainer van SW, waar hij ruim negen jaar werkzaam was, maakt op Harga het lopende sei zoen niet eens meer af. „Mijn functie bracht me geen be vrediging," legt Schinkel (52) uit. „Ik had te weinig invloed op het geheel. Begrijp me goed, met Henk Salari had ik een perfecte samenwerking. Bovendien, en dat is misschien wel het belang rijkste, mis ik het trainen. Ik wil graag weer op het veld staan en hoop volgend seizoen bij een dub aan de slag te kunnen gaan. Na tuurlijk had ik de resterende vijf maanden wel uit kunnen drijven, maar zo steek ik niet in elkaar. Daarom heb ik in alle eerlijkheid gemeend nu al te moeten stop pen." „Voor het bestuur," reageert Wammis, „kwam zijn besluit als een grote verrassing. Ik begrijp het ook niet en had het graag wat genuanceerder vernomen. SW had zijn contract graag nog met een jaartje verlengd." Door Sander Sonnemans SchiedamTe groot voor het ser vet en te klein voor het tafellaken. Dat is de meest toepasselijke ka rakterisering van het eerste team van Damclub Schiedam. Het eer ste tiental heeft al lang en breed bewezen in de landelijke eerste klasse thuis te horen, schuift daarin als topper een stevig schijf je mee, maar moet nog te licht worden bevonden voor de over stap naar het hoogste podium in dammend Nederland; de hoofd klasse. Voorzitter Joop Smit (52) is het daar volmondig mee eens ai is hij hoopvol gestemd over de toe komst. De praeses, die de hoofd macht zaterdagmiddag zag win nen tegen de bezoekende afvaar diging van het Amstelveense Am- stelland. hoopt wel maar venvacht niet dat een kampioenschap dit jaar nog wordt gerealiseerd. Daar entegen rekent hij er stilletjes op dat de titel volgend seizoen wél in de wacht kan worden gesleept. Vorig seizoen zijn we met twaalf punten uit elf speirondes op de vijfde plaats geëindigd en nu staan we tweede met al elf punten uit zeven rondes," Iaat Smit geen twijfel over de vooruitgang be staan. „We zijn sterker geworden omdat de jonge spelers in kracht toenemen, Het eerste heeft kleine Dirkje (Dirk van Schaik; red.) er bij gekregen. Hij wordt volgende maand pas 15 jaar en is momen teel één van de steunpilaren. Ver der zijn Hans Lansbergen en Ma- Concentratie aan het bord. I n de goed gevulde zaal van De 4 Mo lens pakte Damclub Schiedam vrij eenvoudigde winst en nestel de Zich Steviger Op de tweede plaats. Foto Peter Molkenboer thieu Smit veelbelovende jonge- ke kring een pnvé-opleiding heeft lingenDaar tegenover hebben we in de aanwezigheid van Henk de Witt, Adri van Huet, Tiny Mous en Wim Vrijland ook de nodige routi ne in de ploeg. Omdat de moge lijkheid zou kunnen bestaan dat we de in Den Haag spelende rege rend Schiedams damkampiGen Frits Lutcyn cr bij krijgen, durf ik de kansen voor het kampioen schap in het volgende seizoen hoog in te schatten." Groot talent Dirk van Schaik jr., die in huiselij- genoten van zijn voor de Viaar dingse Damvereniging (VDV) lende vader, staat als een groot lent te boek. De Maassluizer, in c competitie met een fraai gemid delde nog ongeslagen, was afgelo pen maand eerste reserve bij het WK dammen voor aspiranten in Dc Lier. Hij werd alsnog toege voegd aan de negentien deelne mers en eindigde als zesde. „Het was zijn eerste optreden op dat ni veau. Als je dan met tien punten uit negen partyen zesde wordt, is dat met zo slecht." aldus voorzit ter Smit, In dienstencentrum De 4 Molens, het domicile van Dam club Schiedam, ontpopt zich te gen Amstelland een boeiende ont moeting, Stilte en concentratie is het enige dat telt. De dammers lij ken een neus te hebben voor spec taculaire partijen. Als ergens een dam is genomen, scharen diverse spelers zich rond de tafel om een flits van de party mee te pikken alvorens zelf op hun eigen bord weer een schijf te verplaatsen. Wie het waagt iets te luid te fluis teren, wordt direkt door de arbiter tot de orde gewenkt. Stilte moet er zijn. Tiny Mous is de eerste die klaar is met zijn partij en Schiedam aan een 2-0 voorsprong helpt, waarna Dick van den Kerkhof remise moet toestaan. Door de winst van Mathieu Smit, Hans Lansbergen, Ton Burgerhout, Wim Vrijland en remise van Henk de Witt, Adri van Huèt, Dirk van Schaik en Ed win de Jager is de winst (15-5) te gen de klok van zessen een feit. Als later op de avond de overige .i'slagen bekend zijn, conclu deert voorzitter Joop Smit dat zijn club niet langer de tweede plaats deelt. „Heijmans Excelsior heeft gewonnen en blijft koploper met vijftien uit acht Doordat Astra In formatica heeft verloren zakt die ploeg met elf uit acht naar de der de plaats en zijn wy met dertien punten tweede. Alleen als Heij mans een foutje maakt, kan het leuk worden. Maar daar reken ik niet op." Door Ton de Leede Vlaardingert „Het zaai seizoen is voor Oranje Nassau zo goed als voorbij," stelde coach Ed Mayer zaterdag na de 11-13 nederlaag van zijn ploeg tegen Thor verbitterd vast. „Je kan een kampioenschap nu wel vergeten. Wedstrijden tegen duppies als DVS, waarin we in de allerlaatste seconde de winst wegga ven, en vandaag dus THOR mag je niet verliezen. De Kapellen, waar we door dit verlies drie punten op achter staan, vreet die kleintjes helemaal op. Daarom wordt die ploeg kampioen en dat is dan ook heel te recht." De korfballers van Oranje Nassau speelden tegen THOR, welke afkorting staat voor Tot Heil Onzer Ribbenkast, een ongeïnspireerde partij. Misschien dacht de thuisploeg de degradatiekandidaat eventjes simpel opzij te kunnen zetten. Hoewel het achttal uit Hendrik Ido Ambacht helemaal niets voorstelde kon Oranje Nassau haar toppositie op de ranglijst geen seconde waarmaken. Ook vanaf de Viaardingse re servebank klonk al na enige minuten het verzoek om de automatische piloot uit te schakelen en eindelijk eens echt te gaan korfballen. Aan die smeekbede werd voor de pauze geen gehoor gegeven, sterker nog THOR zocht halverwege de kleedkamer op met een 4-7 voorsprong, Tegen het spelbeeld in mis schien, want Oranje Nassau was meer in balbezit en toonde meer techniek. De schoten die THOR op de korf losliet, oogden dan wel niet fraai maar ze waren wel degelijk effectief. Een kwartier na de rust had Oranje Nassau de ach terstand ongedaan gemaakt en leek THOR rijp voor de slacht Niets was minder waar, want een benutte strafworp en een werkelijk wervelende aanval over alle schijven in het aanvalsvak bracht THOR binnen de minuut op 7-9. De onvermoeibare Monique de Bruin, in al haar fanatisme soms de realiteit iets uit het oog verliezend, hield haar ploeg met prachtige af standschoten in de race voor de winst. „Best leuk al die doelpunten," relativeerde trainer Mayer de schotvaardigheid van De Bruin, „maar dan moetje ook verdedigend je mannetje staan, Waarom moet er nou zo snel mogelijk gescoord worden? Ais het even kon wilde Nassau binnen twee seconden scoren zonder dat er werd gekeken naar de paalposi- tie. Door dat jachtige spel gaven we THOR, dat toch echt niks voorstelt, de kans om gemakkelijk tegen te scoren." Scheidsrechter G. Grit, als zoveel korfbalscheids- rechters tegenwoordig gestoken in een eigentijds hansopje dat op een camping beter tot zyn recht zou komen, hielp Oranje Nassau ook niet bepaald in haar spel te komen. Te pas en te onpas strooide de fluitist met strafworpen, vooral voor de bezoekers die dank baar profiteerden. „Zo dom," hekelde Mayer de ver dedigende acties van zijn ploeg, „zoals er steeds in het valletje van de draaiballen werd gestapt. Daar trapje hooguit twee keer in en niet zeven keer. Maar het tactische onvermogen zegevierde weer eens, want op je achttiende leer je zulke dingen niet meer. Dat moetje op je achtste jaar aanleren, dan vergeet je het nooit meer. En de scheidsrechter? Daar zeg ik maar liever niets over." Met de dertiende sirafworp in de bepaald niet hoogstaande ontmoeting kwam THOR enkele minu ten voor tijd met 10-13 voor en was het kaarsje bij Oranje Nassau definitief uit. Dat Arjen Meijer met een 'stip' de eindstand op 11-13 bracht, gaf in het Viaardingse kamp geen enkele reden tot juichen. „Het was een blamage," haalde Mayer nog één keer uit. „Echt bar en boos. Zo vergooi je in één klap het hele zaalseizoen. Wat moeten de spelers nog een hoop leren." Beek Ondanks het gemis van zes basisspelers heeft de bandbalploeg van WIK het koploper Ceasar zondag nog knap lastig gemaakt. De Vlaardingers konden de gastheren lang bijbenen, maar kwamen kracht te kort om de nederlaag (29-22) af te wenden. Tot zo'n tien minuten voor was WIK goed in de wed strijd. By de stand van 21-20 waren echter de krach ten verspeeld en profiteerde Ceasar. Coach Wil Plug- ge gaf zijn team, waarin Ger Prins zich met tien tref fers ontpopte als topscorer, een compliment voor de vechtlust en keek al vooruit naar de finale van het re gio-kampioenschap, woensdag tegen Satumus 2. „Ook dan zyn we gehandicapt, maar we proberen er het beste van te maken." Nieuw Vennep Tactisch onvermogen en onzeker spel waren afgelopen weekeinde de voornaamste oorzaken van de nederlaag (19-9) die ODO tegen KIOS leed. Voeg daar het ontbreken van Erik Pas- schier (blessure) en Lonneke de Vast (ziek) aan toe en ■de problemen voor de korfballers zijn verklaard. „We zullen de doelstellingen," krabbelt Van Bruggen terecht terug, „moeten bijstellen. Niet lekker mee draaien maar handhaven wordt het devies." ODO speelde tegen een ploeg die heel makkelijk de korf vond. Van Bruggen: „Gelukkig blijven de spe lers bij problemen altijd optimistisch. Ik hoop dat de neergaande spiraal gauw wordt omgebogen want de vieir puntjes die we hebben zijn niet geruststellend." Waddinxveen De ontmoeting tussen de basketbal- sters van Juventus en die van Waddinxveen Flyers leverde een spektakelstuk op. Na twee verlengingen van elk vijf minuten trok Juventus aan het langste eind: 66-73. De ploeg van coach Martin van Dijk keek bij rust te gen een achterstand aan (29-27) en leek in de tweede helft op een nederlaag af te stevenen. Het ging beter toen Van Dijk een vijftal nieuwe speelsters in het veld bracht. Het kwintet realiseerde een gelijke stand na twee keer twintig minuten: 55-551 In de eer ste verlenging hielden de ploegen elkaar weer in evenwicht (61-61), maar daarna beslisten de Schiedamsen het duel vanaf de strafworplijn. Polder (zeventien punten) en Middeldorp (dertien) hadden een belangrijke bijdrage in de overwinning op de nummer drie van de eerste klasse rayon. Ju ventus bezet een gedeelde vierde plaats. Hilversum—Tegen Dunckers kwamen de basketbal- •iers-vantJreen Eagles er zaterdag-niét aante pas. De Maasskiïzers ledeneen flinke rièderlaag: 97-68. „Het was binnen nog gladder dan buiten," sprak Kees Brugman over de gladde vloer van de Hilver sumse sporthal. „Maar dat is geen excuus voor de ne derlaag." Topscorer aan Maassluise zijde was weder om Marcel Schriel. De schutter was goed voor acht tien punten. Ivo Vlymincx liet tien punten noteren en wist bovendien behoorlijk om te gaan met de zo ne-press van Dunckers. Fortissimo kleineert DWS Fortissimo-DWS (v) 23-12 (7-7). Voor de vrouwen van DWS kwam de nederlaag hard aan. „We hebben tactisch niet slim genoeg gespeeld," vond coach Fred Overkleefl. Van een desastreus einde was in de eerste helft nog geen sprake, Maar ondanks de kritiek m de rust van Over kleed op de prestaties van zijn speelsters bracht de twee de helft geen spectaculaire verbeteringen. UVG (v)-Thrifty/Aafsmeer 17-8. De ploeg van trainer Roy van Gurp kwam goed voor de dag en had weinig moeite met de bezoeksters Na een wat tegenvallende start in de eerste divisie B lijkt de aanzienlijk verjongde brigade baar draai te hebben gevonden. HVC (v)-HelIas 3 17-17 (9-9). Gedeelde winst tegen een geroutineerde ploeg. „Bijna alle speelsters hebben lange tyd in de hoogste twee divisies gespeeld. Die weten pre cies hoe het spel gespeeld wordt," prees coach Chris var. der Lely de prestaties van zijn ploeg. HVC (m)-EHC 17-19 (8-11). „Een terechte nederlaag," was de reactie van HVC-eoach Wil op 't Ende. „De inzet was er gewoon met. De koppen gingen te snel hangen." Were Di-WIK (v) 14-12 (84). Een zwakke start zorgde voor een 6-1 achterstand Bij de stand van 10-8 miste WIK een strafworp Daarmee misten de Vlaardingsen de kans op de aansluiting. Saturnus '72-DWS (ra) 22-18 (12-6), Tot 3-3 was er geen vuiltje aan de lucht, maar na de rust werden de proble men zichtbaar. Saturnus nam geen risico's en het zien met voor mets in de top van de ranglijst mee te draaien. HoUandiaan (m)-EMM 222-21 (10-9). De mannen hebben de eerste zege binnen. „We hebben nu als ploeg op alle fronten gewonnen, we zyn een goed collectief en hebben laten zien kwaliteit te hebt (donk het enthousiast uit de mond van coach Cock Saarloos Orion-Hollandiaan (v) 9-19. Vooral het hoge tempo bracht Orion goed in. de problemen. Een speciale presta tie was er wederom voor de invallende keepster Cornne deNys. Harga blijft puntloos Dijkvogels-Spirit 11-12 (4-7). Spirit is duidelijk in de 'winning mood', getuige de prima winst by Dykvogels. „We waren constant de betere ploeg," sprak Spmt-cap- tairf Edward Vermey. „Het was alleen jammer dat we twee keer een ruime voorsprong uit handen gaven, zodat Dykvogels in de laatste minuut nog heel dichtbij kwam." CKC Maassluis-RWA 15-14 (6-6). Het gevarieerd spelen de Maassluis hield in het aantrekkelijke duel de punten in eigen huis. „Bijna verspeelden we een 15-11 voor sprong." aldus aanvoerster Sandra Le Kluse, „want in de laatste minuut scoorde RWA twee keer." Edwin Zeegers (5x) en Lennard van der Vaart (3x) waren op schot. Harga-KZ Leiden 9-12 (0-6). Het nog puntloze Harga kampte opnieuw met nervositeit waardoor de mooiste kansen werden vermorst. Zonder Robert Boomstra (ziek) werd een inhaalrace ingezet die bij 9-12 strandde. SDO-KV Vlaardingen 17-7 (9-6). „We hebben een korfbal- lesje gehad," aldus KV Vlaardingen-coach René Zwets, „van een ploeg die inderdaad dé favoriet voor de titel is. Voor rust bleef de marge nog beperkt, erna werden we op alle fronten afgetroefd. Degenen die nog rekenen op de eerste plaats weten nu waar ze staan." Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredaktle van deze krant, postbus4009,3130 KC Vlaardingen. MAANDAG 8 JANUARI Basketbal: 1930 Baros-Green Eagles (v). Zaalvoetbal. Margrie- thab 19 45 CION-SV Croatia. 20.30 Groenoord-ZOB, 22.10 Seïued. Boys-Voorwaarts. Weth. Smitbal: 20 30 MSV71-SC Hogenboom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3