15 Het Schiedamse gevecht tegen de friteslucht cwureirev SKAM SANG% Roep om bedachtzame investeringen in kwaliteit binnenstad I Snoep en maandverband hielpen hulpkonvooi door ex-Joegoslavië Warm onthaal na koude start Beek bespreekt fundamentalisme Voorlichting over alcohol en drugs Kunstwerk voor milieuvriend Herstel Schuurkerk na blikseminslag genda LOPEND BUFFET I Speciaal /voor 65+j kost het Iopent( buffet 17,50 Freeriksplaats 22 Rotterdam-Hillegersberg 010-418 92 00/4 22 99 51 Abonnee Service Rotterdams Dagblad Vrijdag 12 januari 1996 Deze week heeft het leven zyn normale ritme hernomen. Scholen, overheidsdiensten en verschillende bedrijven hebben de vorig jaar gesloten deuren maandag weer geopend, Mensen zijn opnieuw be reikbaar en de weekbladen komen door de brievenbus. Öt hoor hei machines beuken en zie straatmakers weer tegels leggen. Het voet- baldrcus komt morgen op gang en de politieke balgoochelaars zijn al begonnen. Hier en daar haalden bezoekers van ver, wie de plotseling invallende ijzel op oudejaarsdag de al lang geleden afgesproken gezamenlijke viering van de jaarwisseling uit de handen glipte, hun schade dit af gelopen weekeinde in. Ze kregen alsnog een warm onthaal van de thuisblijvers. Wie gewoon op dinsdag 2 januari het arbeidsjaar hervatte had een koude start in 1996. Zo moest een bij haar baas verwachte, buitens huis werkende vrouw zich via de achterklep van haar auto naar bin nen wurmen omdat de 'derde deur' de enige was die van buitenaf ge opend kon worden. Op een parkeerplaats in het centrum zag en hoor de ik een man stuntelen met zijn auto. Met ijsbloemen aan de bin nenkant was het voertuig versierd in de twee koude nachten die het eenzaam op het rijpad tussen de andere geparkeerde auto's had door gebracht. De chauffeur, die daarentegen twee vurige nachten kende, was na ontnuchtering in de kilte van het vehikel, optimistisch inge stapt om aan de eerste werkdag van het nieuwe jaar te beginnen. Gauw naar de warmte van zonnebanken en sauna, waar spoedig de eerste klanten zich zouden meldea De startmotor bewees zijn kwaliteit door alle achtereenvolgende tests glansrijk te doorstaan, de automotor gaf er na een gierende aan loop, veroorzaakt door het diep intrappen van het gaspedaal, metveel gepruttel telkens de brui aan. Toen ik langs de wagen liep, waande ik me voor de Beneluxtunnel ter hoogte van Pemïs, waar bij terugkeer van vakantie immer je reukorgaan waarschuwt dat je je licht moet ontsteken. Benzinedampen verspreiden zich in de ijle lucht. Met een handgebaar waarschuwde ik de hopeloos kijkende man achter het stuur, dat hij zijn choke in moest drukken. Om het verzuipen van zijn motor en vergiftigen van de omgeving te stoppen. Na vijftien meter reed hij me lachend voorbij. Zelf kreeg ik afgelopen maandag ook een warm onthaal. Trouwens ik niet alleen en met werk heeft het voor wie het onderging ook niks te maken. Het vond plaats in zorgcentrum De Meerpaal, waar onder lei ding van het met vut vertrokken oud-hoofd van de recreatiezaal Jan Sehriek trouwe vrijwilligers in samenwerking met het huidige keu- kenpersoneel, eens in de maand een uitgekiend en budgettair ver antwoord specialiteitenrestaurant openen. Naast culinaire genoe gens bieden ze ook een brok gezelligheid. Vele bewoners van de aan leunwoningen en enkele uit de verzorging zijn er vaste bezoekers. Tussen deze, over het algemeen de tachtig gepasseerde klanten be- 'geven zich jongeren, kinderen of volwassen kleinkinderen. Mijn moeder geniet ook van zo'n gezamenlijk etentje. Vaste prik is er muzikale begeleiding, meestal van pianiste Tini Hulspas. Zij was maandag verhinderd, maar vervanger Gerard van der landen deed niet voor haar onder. Hij, telg uit een bekende Vlaar- dingse familie met onder meer een oud-burgemeester en een be scheiden maar zeer bekwaam beroepsmusicus, wist ook de juiste toon te vinden. Met luisterliedjes en meezingers uit de oude doos. Mensen allemaal hartelijk bedankt. Het was weer lekker, hartverwarmend. BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Danielle Hermans Peter de Lange Jan pozend a al Carel van der Velden Fundamentalisme is wat veel mensen als een bedrei ging zien. Fundamentalisme is niet voorbehouden aan een godsdienst, maar komt in alle godsdiensten voor. Het is iets universeels. Maandag'15 januari besteedt de Vrijzinnige Geioofs- gemeenschdp'NPR-Schiedam aandacht aan dit the ma. Godsdierist-fenomenoloog prof. dr. H. L. Beek bespreekt vanaf 20.00 uur de belangrijkste kenmer ken van het fundamentalisme. De avond wordt ge houden in het gebouw van de NPB-Schiedam aan de Westvest 90-92 (tegenover de Walvismolen). Iedereen is welkom. Er wordt een vrije bijdrage gevraagd. De GGD houdt in samenwerking met het Bouman- huis en de politie vier bijeenkomsten waarin vragen over opvoeding, alcohol en drugs worden beant woord. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor ouders van kinderen tussen de twaalf en achttien jaar. Tij dens de samenkomsten komt aan de orde welke drugs er allemaal zyn, hoe ze werken en wat de risi co's zijn, waarom jongeren drugs zo interessant vin den en hoe je daar als ouder mee omgaat. Hoe stel je vragen en maak je afspraken. De eerste van de vier bijeenkomsten is inmiddels geweest. De andere drie zijn op dinsdag 16, 23 en 30 januari in de Blauwe Brug in Schiedam. Meer informatie is te krijgen bij Mike Marlissa op nummer 010-4701049. Vlaardingen Dit jaar looft de gemeente Vlaardingen voor de derde keer de Vlaardingse Milieuprijs uit. Bedrijven, in stellingen of particulieren die in het afgelopen jaar initiatieven op het gebied van het milieu hebben ont wikkeld, kunnen zich als kandidaat opgeven. Voor beelden van dergelijke methoden zijn: papier-recy- 'cling, energiebesparing en vermindering van auto gebruik. Kandidaten kunnen zich tot en met 17 januari schrif telijk opgeven. De prijs, een kunstwerk ontworpen door de Vlaardingse glaskunstenaar Winnie Tesch- macher en een artikel op de gemeentelijke informa tiepagina, wordt half maart uitgereikt. Datum en tijd van deze feestelijke gebeurtenis zijn nog niet precies bekend. Ruim 50.000 gulden heeft het Schuurkerktbeater in Maassluis nodig, voor herstel van de schade die is ontstaan door een blikseminslag en achterstallig on derhoud aan het gebouw. Tijdens het onweer op vrijdagavond 29 oktober sloeg de bliksem in de toren van het theater, waardoor flin ke beschadigingen zijn ontstaan aan het houtwerk en de leien bedekking. De totale schade bedraagt haast 40.000 gulden. Om in de toekomst een tweede blikseminslag te voorkomen, wil de gemeente tege lijk met de herstelwerkzaamheden, een bliksembe veiliging aanbrengen. Een dergelijke installatie ont beerde het theater tot nu toe. Ook is het noodzakelijk enig onderhoudswerk te verrichten aan de toren. Hiervoor is in totaal haast 15.000 gulden nodig. Het theater wil alvast beginnen met de werkzaamheden, vooruitlopend op de beslissing die de gemeenteraad hierover deze maand neemt Door Carel van der Velden Westnaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Sander Son- nemans Telefoon 2340055 4004310 Schiedam In zijn nadagen als wethouder sprak Chris Zijdeveld graag over de klus die hij had geklaard in de Schiedamse binnen stad. Het ABC-warenhuis in de Lange Kerk straat, winkelcentrum de Nieuwe Passage en de bebouwing van het Stadserf, het waren al lemaal zaken die onder zijn regie waren be dacht en deels uitgevoerd. Bij een nieuwe pe riode in het college zou voor Zijdeveld vol gens eigen zeggen verveling zelfs op de loer hebben gelegen. Want wat moet je als wet houder in een binnenstad die bijna af is? Zijn opvolger Luub Hafkamp tracht deze weken een antwoord op die vraag te formuleren. Hij werkt aan een nieuwe binnen- stadsvisie en ter voorbereiding praat hij in twee sessies met een select gezelschap Schiedammers over de toekomst van de binnen stad. Het idee vooraf: de binnenstad is nog lang niet af. Slechts het fun dament voor vernieuwing is vol gens Hafkamp gelegd. Het ver nieuwingsproces kan goed en sa menhangend worden voortgezet door een betere bereikbaarheid, een versterkte woonfunctie en de uitbouw van wat op de ambtelijke burelen het toeristisch-recreatief produkt wordt genoemd. Winkels Vernieuwing is geen doei op zich, het is een middel. Het dient in de eerste plaats het economisch be lang. Zijn er meer aantrekkelijke winkels, dan doen meer Schiedammers er hun inkopen. Dat komt de middenstand en de werkgelegenheid ten goede. En ook de gemeente, door middel van belastinginkomsten en erf pachtcontracten. Winkeliers zeggen dat het na de opening van de Nieuwe Passage drukker is in de stad. Maar er is meer in het leven dan economie. Een gemeentebestuur met pre tenties ziet de binnenstad ook als een sociologisch fenomeen, als bindmiddel van de lokale ge meenschap. In potentie kan de VSchiedamse binnenstad die rol vervullen, menen beleidsmakers. - De stad beschikt over de grootste ^historische kern in de regio. Maar .welk gezin van het Jacques Urlus- pjein'pakt op een zonnige zondag middag in Noord de tram om er een uurtje te wandelen? Geen en kel. Het centrum ligt er op de dag des heren verlaten bij. Op het sociale vlak heeft een om metje door het kille winkelcen trum Hof van Spaland voor zo'n familie vermoedelijk meet'te bie den. Vlak by huis kom je nog wel eens de buurvrouw of klasgenoot jes van de kinderen tegen. Op De Hoogs traat: boe tieks met 'gooi- en smijtwerk'. Foto Roel Dijkstra zondagen is het centrum net Noord: bij gebrek aan een klop pend stedelijk hart treffen hoog uit een paar buurtgenoten elkaar op straat. Kethel Op winkeidagen was de situatie de laatste jaren nauwelijks beter in de binnenstad. In 1993 leek het eigenlijke winkelhart zich zelfs te hebben verplaatst naar de Hof van Spaland. In dit kleine, in de jaren zeventig gebouwde winkel centrum aan de rand van de dorpskern van Kethel werd toen aan dagelijkse aankopen meer omgezet dan in het centrum. Het bevestigde dat de binnenstad was verworden tot niet meer dan een buurtwinkelcentrum voor de bewoners van Schiedam-Oost, Centrum, West en een deel van Nieuwland. Het zijn de wijken waar niet de rijkste Schiedam mers wonen. Het winkelaanbod paste zich aan deze situatie aan. Ais voorbeeld legden de talloze boetieks op de Hoogstraat zich bij gebrek aan klanten met geld en hoge kwaliteitseisen toe op 'gooi en smijtwerk'. Het zorgde voor een neerwaartse spiraal, want voor veeleisender Schiedammers was er geen klap meer aan. Die winkelden in het vervolg in Rotterdam. De schaarse duurdere zaken die overbleven overleefden eerder ondanks dan dankzij de kwaliteit van het overige winkelaanbod. Slechts een ijzer sterke reputatie hield zaken als juwelier Van de Vlerk en Jansen Herenmode op de been. In 1988 verscheen'Schiedam-Hol- land' en acht jaar na dato vormt dit boek van auteur Peter de Lan ge en fotograaf Tim Hielkema een prachtige getuige van de toenma lige crisis. Na het verschijnen ty peerde Vrij Nederland Schiedam als een Versukkelde stad'. Tim Hielkema zwierf weken rond en maakte veel foto's in de bin nenstad. Het verbaasde hem dat Schiedam op straat veel armer oogde dan het xn werkelijkheid moest zijn. „Waar zijn die andere Schiedammers, de rijken, de wel- gestelden. De mensen die de dienst uitmaken zie je niet op straat, nooit, nergens." Ambities Sindsdien is er veel gebeurd in de binnenstad. Het ABC-warenhuis is gekomen en de Nieuwe Passa ge. De aanstaande opening van het Nederlands Gedistilleerd Mu seum aan de Lange Haven is een dappere poging om het centrum als ontmoetingsplaats voor Schiedammers te reanimeren. Al hebben de initiatiefnemers te recht hogere ambities door ook op een landelijk publiek te mikken. Met de nieuwbouw zijn boven dien verschillende akelige lege vlaktes in het centrum verdwe nen, al resteren het Hemaplein en het Spinhuispad. En in de afgelo pen tien jaar zijn tientallen monu menten ingrijpend gerenoveerd. Het centrum moet er aantrekke lijker op geworden zyn, maar zijn er nu al Schiedammers die de be wuste keuze maken om te wande len of winkelen in een historische omgeving? Mensen die fotograaf Hielkema in 1988 zo node miste? Een slecht imago is niet zomaar afgeschud. Voor zijn eerste ronde tafelgesprek had Hafkamp deze week een aantal stadgenoten aan tafel zitten met een bovengemid deld inkomen. Ze behoren tot de groep die het draagvlak voor 'du re' winkels zouden moeten vormen. Een manager in de ouderenzorg is niet tevreden: „Ik mis kwaliteit. Zaterdags pak ik mijn auto en vertrek naar een andere stad. Er is teveel van hetzelfde. Mooie win kels aan de Lange Haven en de Korte Haven zouden publiek kun nen trekken." De designer: „Ik tref nooit beken den in de binnenstad. De Koe markt is in principe een mooi plein, maar je doet je neus dicht voorde friteswalmen. De gemeen te zou al die tentjes van de Koe markt af moeten gooien. Ze ne men het zicht op de prachtige Pas sage weg." Ondanks de kritiek wordt erkend dat het winkelaanbod na de komst van de Nieuwe Passage al een stuk beter is dan een paar jaar geleden, al voldoet de binnenstad nog lang niet aan alle wensen. „Laten we er eerst alles aan doen dat de Nieuwe Passage een blij vend succes wordt," zegt een nuchtere stedebouwkundige. De nieuwe binnenstadsvisie moet ervoor zorgen dat de opwaartse lijn wordt vastgehouden. Niet door meer winkels te bouwen, maar door in kwaliteit te investe ren. De gratis tips waren tijdens het rondetafelgesprek legio: Van een sierlijker bestrating tot een betere toegang tot het centrum vanaf de Nieuwe Damlaan. Van een transparant ogend .He maplein waar Schiedammers kunnen zitten en verkeren tot het versterken van de band tussen de binnenstad en de Nieuwe Maas door het bebouwen van de Buiten havenweg. Het toverwoord luidt echter com municatie, al wordt erkend dat het een beetje een verhaal is van de kip en het ei. Kwaiiteitszaken zouden de dumpzaken kunnen vervangen met de mare dat ze ge bruik moeten maken van het nieuwe elan in Schiedam. Zijn ze er eenmaal, dan komen de beter gesitueerde klanten vanzelf. Als ze de friteslucht kunnen ver dragen tenminste. En de uitdos sing van sommige van hun arme re stadgeno ten. Als onderdeel van haar binnenstadsvisie opperde een makelaar zelfs een campagne te houden. Die zou het winkelend publiek in hei centrum moeten aansporen zich beter te kleden. Vlaardingen Wantrouwen, bu reaucratie, hebzucht - het waren niet de beste menselijke eigen schappen waarmee Nada van Eij k-Curac in voormalig Joegosla vië te maken kreeg toen zij vorige maand een konvooi met humani taire hulpgoederen vanuit Vlaar dingen naar Sarajevo begeleidde. De reis, vastgelegd door Trudy van Keulen van de VPRÖ-televi- sie, is door Nada van Eijk ge boekstaafd als een 'mission im possible'. Haar verslag bestaat uit een aanschakeling van tegensla gen. Alleen dankzij een bewonde renswaardig doorzettingsvermo gen bereikte de leidster van de Vlaardingse stichting Samen Sterk voor Kroatië uiteindelijk de hoofdstad van Bosnië. Het konvooi bestond uit drie trai lers geladen met kleding, levens middelen, medicijnen, tweedui zend kerstpakketten en een com plete uitrusting voor 350 voetbal pupillen in Sarajevo. De goederen werden ingezameld door de stich ting Doen, de stichting Alle Beet jes, de Wilde Ganzen en natuur lijk de Vlaardingse organisatie die door Nada van Eijk werd verte genwoordigd. De wagens vertrok ken op donderdag 7 en vrijdag 8 december. Tot Zagreb ging alles redelijk vlot, daarna begonnen de problemen. Bij de Bosnische grens werd voor de lading een bewijs van eigen domsrechten geëist. Waar die pa pieren verkrijgbaar waren bleek niemand te weten. Het Neder- f Ook in 1995 was het lopend buffet weer een groot succes. Meer dan 3000 gasten maakten hiervan gebruik! Wij serveren meer dan 250 verschillende soorten chinese gerechten! Om U hiermee kennis te laten maken, hebben wij speciaal elke donderdag en vrijdag een bestaand uit 25 verschillende soorten gerechten RESERVEREN GEWENST A la carte mogelijkheden aanwezig Wij verzorgen ook uw party's (ine!, rechaus-borden bestek) Van ma t/m za grote groepen ook mogelijk landse Rode Kruis in Sarajevo bleek niet de aangewezen instan tie omdat dat niet op de juiste wij ze stond geregistreerd. De hoofd- coördinator voor humanitaire hulp van het Rode Kruis in Bos nië kon de vereiste papieren wel verschaffen, maar dan moest zijn organisatie eerst worden ge screend. Dat kostte tijd en dat be tekende wachten. Dinsdag aan het eind van de mid dag arriveerden de paperassen, maar omdat Nada van Eijk moest wachten op twee achterop geraak te trucks kon die dag de grens niet meer worden gepasserd. De volgende ochtend moest de dou ane met snoep en sigaretten wor den omgekocht voordat het kon vooi in z'n geheel in één keer mocht passeren. „Eindelijk waren we on Bosnisch grondgebied, maar daar begon alles weer van voren af aan," schrijft mevrouw Van Eijk in haar verslag. Embargopapieren Zij vervolgt: „Met de papieren uit Sarajevo en met de 'embargopa pieren' (verklaring dat de spullen niet zullen worden verkocht, maar uitsluitend bestemd zijn als humanitaire hulp) konden de in- voerpapieren worden opgesteld. Een van de vrachtwagens moest in Capljina onder curatele, wat inhield dat de douane de comple te lading zou doorzoeken. Op onze vraag naar de reden, kregen wij een kort antwoord: 'dekens'. Want die konden ook voor militaire doeleinden worden gebruikt." De douaneman die dit besliste, bleek echter heel gevoelig voor een handvol snoep en sigaretten en na een gratis warme maaltijd liet hij het transport door. Op de weg naar Mostar opnieuw contro leposten; de vrachtwagen met de kens moest alsnog terug naar Capljina, voor de andere auto's werden aanvullende papieren ge vraagd. Uit één truck werd een doos maandverband gevorderd. En zo ging het maar door. De vol gende hindernis heette 'autorisa tiepapieren', waarvan de afgifte vier tot zes dagen in beslag kon nemen. Lossen in Mostar leek een minder tijdrovende oplossing en het Rode Kruis aldaar wilde de goederen best een paar dagen in bewaring nemen. Maar dat kostte wel tweeduizend kerstpakketten. „Een te hoge tol," oordeelde mevrouw Van Eijk. Ondertussen waren er ook weer problemen gerezen in Capljina, waar een partij snoep en maand verband afgestaan moest worden om de vastgehouden iruck uit handen van de autoriteiten te krijgen. Terug in Mostar ontving de begeleidster het bericht dat de verlangde papieren klaar waren - ze konden alleen niet worden ge faxt, omdat de stroom was uitge vallen. Opnieuw: wachten. Het was inmiddels donderdagavond. Sneeuw bemoeilijkte de volgende dag de verdere reis, het VN-kon- vooi waarbij de Nederlandse vrachtwagens zich zouden aan sluiten bleek te vroeg vertrokken en de tanks van Unprofor die het transport uiteindelijk begeleid den, werden verschillende malen teruggegroepen, zodat de vracht wagens werkeloos in de sneeuw langs de weg kwamen te staan. Nada van Eijk was de uitputting op dat moment nabij. De Servi sche grenspolitie ving het gezel schap op in een verwarmde ruim te, maar als tegenprestatie wer den wel sigaretten, snoep en kaas verlangd. Vrijdagavond, een week na ver trek, werd eindelijk Sarajevo be reikt. Zondag, na een dag rust, kon het uitdelen van de hulpgoe deren een aanvang nemen. De blijde gezichten van kinderen die voedsel en speelgoed kregen maakten veel van de doorstane el lende weer goed. Fragmenten van deze barre tocht worden maandag 15 janua ri uitgezonden door RTL4 in het programma rond de postcodelo terij, tussen 21.00 en 22.00 uur. Op welke wijze de VPRO aan dacht zal besteden aan de reis is nog niet bekend. Vrijdag 12 januari SCHIEDAM Filmhuis. Film 'Comoaguaparacho- colata', 21.30u. Podium. The Friday Night Blues Sessions, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Macbeth, 20.15u. Harmonie. Een tekkel met een stok, 20.30u. Zaal Middeihuy- se. Reijnart Sound-feest, 20.30u. ROTTERDAM Luxor Theater. La Cage aux Folies, 2C.15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Wie vermoordde Majy Ro gers, 20.15u. Kl.z. Pd2,20.30u. De Doelen Kl.z. Wereldmuziek, 20.15u. Gr.z. Rotterdams Philharmomsch Or kest, 20.15t. Harbour Jazzclub. Back tot the Sixties, 21.30u. Thea ter Zuidplein. Gr.z. Verdwaald in New York, 20.15u. Lantaren/Ven ster. The l-Mechanism, 20.30u./Do- na Rosita, 20.30u./Maten pro gramma, 22.00u. Theater Zuid plein Kl.z. Thomas Acda en Paul Munmk, 20.30u. Zaterdag 13 januari SCHIEDAM Teerstoof. De wens van Wim(jeugd- vrst), 14.00u. De 4 Molens. Dans avond, 19.30u. Filmhuis. Film 'Co- mo agua para chocolata', 20.30u. Teerstoof. 'Gesmolten ijsberen' doorH. Dorrestijn, 20.30u. Podium. Suburbs, 22.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De Gembo's door Fnts Lambrechtsen Aart Staart jes, 20.15u. Grote kerk. Cantate met o.m. Magister Cantat, 19.0ÖU. Vredeskerk. Jeugdfilm Frank en Frey, 10.30 en 14.00u. Ichtuskerk. Jeugdfilm Frank en Frey, 13.Ö0u. Zondag 14 januari SCHIEDAM De 4 Molens. Kontaktzondagmid- dag en ruilbeurs, 13.30u. De Woud- hoek. Dansmiddag, 14.00u.Pod- ium. De zondag anders, 21.30u. De Woudhoek. VLAARDINGEN üjnbaanhallen. Verzamelbeurs, lO.OOu. Visserijmuseum. Rondlei ding, 14.00u. JC Europe. Discovoor tieners, 14.30-17 .OOu ROTTERDAM Calypso 1: 'Seven' (16) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Ca lypso 2 Riksbioscoop: Judge Dredd' (16) dag. 12.45-3.30. Ca lypso 2: 'Pocahontas' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 3: The Bridges of Ma dison County' (ai) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama X: 'Filmpje' (12) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cinerama 2: 'Gofdeneye' (12) dag. 1-3.45- 6.30-9.30. Cinerama 3: 'Zusje' (12) 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 4: 'Gofdeneye' (12) dag. 12.45- 3.30-6.15-9.15. Cinerama 5: The Santa Clause'(al) dag. 1.15-4-6.30. 'Apollo 13' (al) dag. 9. Corso: 'Dolo res Claiborne' (16) dag. 3.30-6.15- 9.15 do.vr.ma.di.ook 12.45. Imax Theater: The Living Sea' (al) dag. (beh.ma.) 2-4-6.30 ma. alleen 6.30. 'Africa: TheSerengeti' (al) dag. (beh.ma.) 3. 'Goldeneye' (12) dag. 7.30-10. 'Pocahontas' (N) (al) dag. (beh.ma.) 5, za.ook 12. Venster 1: 'Sister my Sister' (16) dag. 7.30, do- .vr.zo.wo. ook 2.30. 'Underground' (16) dag. 9.30. Venster 2: 'On the Waterfront' (16) dag.(beh.zo.) 7.30, wo.9.30, do.vr.wo.öok 2.30. 'Delits Flagrants' dag. (beh.zo.wo.) 9.30. 'Pantserkruiser Potemkm' wo. 8. 'Schaduwlopers' zo. 2. 'Achilles en het zebrapad' zo.4. Tralievader* zo.7.30. 'Mykosch' zo. 10. Venster 3: 'Smoke' (16) dag. 8 do.vr.ook 2.30. 'Le Buttane' (16) dag.(beh .ma.) 10.15. Sneak Preview, ma.lO,15.Venster4:' Das Verspre- chen' (16) do.vr.zo.wo. 2.30. 'Post man' (16) dag. 8. 'La Haine' (16) dag. 10.15. Lumière 1: 'Dangerous Minds' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Filmpje' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Babe' (al) dag. 6.45-9.30. Lumière 4: The Net' (12) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma- ,di. ook 1.15-4. Rex: 'Pussycat Ranch' (18) dag. vanaf 12. doorl- .voorst. Thalia: 'Goldeneye' (12) dag. 12.45-3.30-6.15-9.15. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 1 Dangerous Minds'(16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Goldeneye' (16) vr.za,00.15. Lumière 3: 'Filmpje' (16) vr.za. 00.15, Lumiere 4: 'The Net' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Obsessions' (16) vr.za. 01.00. Ven ster 2: 'Rubia's Jungle' (16) vr.za. 24. 'Dirty Picture' (16) 23. 02.00. Venster 3: 'Franken Eva' (16) vr.za. 24. Venster 4: 'Wan Pipel' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 1: 'Pocahontas' (N) za.zo.wo.1.15-4. Corso: 'Pocahontas' (N) za- .zo.wo. 1.15, Lumière 3: 'Babe' dag. 1.15-4. Lumière 4:'DeIndiaan inde Kast' za.zo.wo.1.15-4. Venster 3: 'Het Wilde Paard' zo.wo.2. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur fEgj zaterdagvan jS 14.00 tot 16.00 uur Telefoon: 010 -4004 444

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 3