Niet iedereen even blij met Gleason's Gym tav. Squashers Victoria houden landstitel aan Kralingseweg Serieuze test voor Delibas Hattrick Bouwmeester Angad-Gaur in top-40 Topprestatie van Alcazar RWV klimt BCR'91 wacht extra duel rj. FVT in mineur: na De Boer ook Vijverberg geblesseerd Korfballers Het Zuiden staan er weer Volleyballers Capelle nu wél langs Sudosa Basketballers één zege verwijderd van play-offs Handbalsters Ancora vaster op vierde plek Rotterdams Dagblad RotterdamAlberto Zorrio John son, op 4 februari in Foxwood's Casino de derde tegenstander van Orhan Delibas bij de professio nals. belooft - op papier althans - een lastiger hindernis te worden dan rijn twee vQorgangers. Die moesten er beiden al in de eerste ronde aan geloven. Johnson, een broer van de in de Verenigde Staten enige faam ge nietende Julio Cesar Green, heeft net als Delibas twee profpartijen achter de rug, die hij binnen de li miet besliste. Delibas is inmiddels weer volop in training in New York, na begin vorige week twee- eneenhalve dag vanwege de barre weersomstandigheden vast te hebben gezeten in Orlando. Don Diego Poeder, ook weer terug in Gleason's Brooklyn, komt op 29 februari in actie op de 'undercard' van het duel Foreman-Moorer, het officiële afscheidsgevecht van George Foreman. Naar een tegen stander voor de in elf profpartijen ongeslagen cruisergewicht wordt nog gezocht. Rotterdam In de hoofdklasse van de zaalhockeycompetitie heeft Victoria korte metten ge maakt met Klein Zwitserland. De vrouwen uit Kralingen wonnen met 13-1 en hadden bij rust al een 6-0 voorsprong. Kristie Bouw meester scoorde na rust een hat trick. Ook Antoinette de Kanter scoorde drie treffers. De vrouwen van HGC en Rotter dam gaven elkaar weinig toe: 4-4. Rotterdam en HGC gaan in de hoofdklasse van het district Zuid- Holland aan de leiding met drie punten. Bij Rotterdam excelleer de Liesbeth van Det. Vorig jaar nam de doelvrouwe afscheid, maar door de zware liesblessure van Evelien de Haan maakte ze noodgedwongen haar rentree. Boedapest—Floretschermster In- dra Angad-Gaur is op de wereld ranglijst de top-veertig binnenge drongen door haar veertiende plaats in het wereldbekertoernooi van Boekarest. De Rotterdamse slaagde er in de kwartfinale tegen de Luxemburgse Laurence Mo- daine niet in drie matchpoints te benutten. Ze verloor uiteindelijk met 14-15. Angad-Gaur had eerder wel de meervoudig Olympisch en we reldkampioene Anja Fiehtel-Mau- ritz uit Duitsland uitschakeld. Het evenement werd gewonnen door de Italiaanse Giovanna Tril- lini. Rotterdam De volleybaisters van Alcazar/Erasmus hebben te gen Zovoc hun beste prestatie van het seizoen geleverd. Een 3-0 ove i nm g viel hun als beloning ten te setstanden waren 15- 12, 1j-i- en 15-8. Alcazar heeft door deze overwinning aanslui ting gekregen met de onderkant van de middenmoot. Alcazar-coach Tony Boer zag ein delek het optimisme over de kwa liteit van zijn ploeg dat hij al het hele seizoen uitdraagt, door de re sultaten bevestigd. Voorde eerste keer was de Rotterdamse studen- tenpleeg compleet. Rotterdam De water; toloërs van RWV klimmen langzaam maarze ker naar de top van de ranglijst in de derde klasse E. Na de 11-7 zege bij De Walrus zijn de Rotterdam mers inmiddels verzekerd van de derde plaats op de ranglijst. Alwin van Aggelen scoorde zeven keer. Rotterdam De badmintonners van BCR'91 moeten een extra duel spelen tegen het Tilburgse Pellikaan om promotie naar de hoofdklasse af te dwingen. De Rotterdammers zijn tot de barra ge veroordeeld, omdat zij in de overgangsklasse B achter kampi oen Duinwijck 3 en VELO 2 op de derde plaats eindigden. Aange zien Zijderveld in de overgangs klasse A de titel greep en promo veert, degradeert Victoria recht streeks uit de hoofdklasse. De nummer voorlaatst, Pellikaan, moet zich handhaven via een pro motie/degradatieduel. BCR'91 deelde in het voorlaatste duel met VELO 2: 4-4. De Rotterdammers kwamen terug van een 3-1 en 4-3 achterstand. Martel Couwenho- ven en Jeanet van der Werff haal- Maandag 15 januari 1996 Door Loet van Schellebeek Rotterdam Ze waren er allemaal - nou ja, bijna allemaal, za terdagmiddag bij de opening van de Rotterdamse dependance van Gleason's Gym, New York. Zelfs Aad Westerlaken wilde zich niet laten kennen, stuurde een bloemstuk en ging eige naar Ed Blommaert en vriendin/compagnon Virgy van der Schaft persoonlijk succes wensen met de nieuwe onderne ming. „Maar blij ben ik er niet mee," maakte Westerlaken zo als gewoonlijk van zijn hart geen moordkuil. In het Rotterdamse bokswereldje is de spoeling toch ai dun en op een concurrent erbij, eentje by wie je bovendien op elk moment van de dag kunt binnenlopen en trainen, zit geen van de bestaande boksverenigingen te wachten. Westerlaken en de vereniging Ho boken, waarvan hij voorzitter is, hebben de gevolgen van de komst van Gleason's al aan den lijve on dervonden. Drie Nederlandse kampioenen (Arthur Santana, Franklin Lopes en Antonio Medi na) die onder leiding van John Vergouwe bij Hoboken trainden, hebben hun overstap naar Gleason's Gym al aangekondigd. Het vertrek van de groep-Vergou- we bij Westerlaken was waar schijnlijk onvermijdelijk, maar Westerlaken vermoedt dat er wei- licht nog wel een opening had kunnen worden gevonden als met name Peter Blommaert (de oude re broer van eigenaar Ed) de drie top-amateurs niet de Gleason's worst had voorgehouden. 'Een huichelaar,' noemde hij zijn colle ga-promotor vorige week dan ook zonder blikken of blozen voor de camera's van RTL4. Zaterdag in de modem geoutil leerde sportschool aan de Cilin derstraat (achter het Ikazia-zie- kenhuis) ergerde hij zich opnieuw groen en geel. „Ik zie hier jongens rondlopen, die bij mij of anderen onder contract staan: Dias, Lefe- ber, Westgeest, NooUmeer, noem maar op. Die hebben dus een uit nodiging gekregen en dat hoort niet, vind ik. Dat is niet netjes. Wantje zegt als het ware: kijk, dit hebben wy te bieden en vergelijk dat nou eens met wat je bij je ei gen club hebt. Ronselen is mis schien een groot woord, maar eer lijk is het ook niet." Westerlaken weet dan ook nog niet zo zeker of hij zijn belofte ge stand doet om bij de overschrij ving van de drie EK-kandidaten naar Gleason's Gym niet dwars te gaan liggen. „Dat was ook echt niet mijn bedoeling. Maar er is in middels zo veel gepasseerd, dat ik er nog eens goed over moet na denken." Twee van de drie 'dissidenten' zouden komend weekeinde al voor hun nieuwe club in actie kunnen komen. John Vergouwe kreeg het verzoek of hij de dis trictskampioenschappen van het noorden wilde 'redden' door Fran klin Lopes als prestatie-tegen- stander van Tjeerd Bakker en An tonio Medina van Ruben Zand te laten fungeren. Indien Wester laken 'moeilijk' gaat doen. zou dat wel eens tot een startverbod van drie maanden kunnen leiden, en dat zou meteen het einde beteke nen van de Europese en Olym pische aspiraties van de drie 'musketiers'. Adviseurs Regilio Tuur is een van de 110 we reldkampioenen, die de vermaar de boksschool onder Brooklyn Bridge heeft voorgebracht. De su- pervedergewicht, die zaterdag de opening verrichtte in aanwezig heid van o.a. zyn manager Stan Hoffman en Bnice Silverglade,de eigenaar van Gleason's Gym New York, is voorlopig slechts als advi seur aan de Rotterdamse vesti ging verbonden, evenals zijn com pagnon Peter Blommaert. Finan cieel zijn zij er ook met bij betrok ken. Dat neemt niet weg, dat zij wel toekomst zien in het initiatief van Blommaerts jongere broer Ed. Hardop filosofeerde Peter Blom maert over de mogelijkheid van vestigingen in binnen- en buiten land, tot in China en Korea toe. „We gaan in elk geval al met een eigen kledinglijn van Gleason's Gym beginnen. De opzet is een beetje afgekeken van Amerikaan se ketens als Planet Hollywood en Hard Rock Café. Die zijn over de hele wereld verspreid en hebben een zeer lucratieve merchan dising." Jonge trainers Volgens Regilio Tuur is in Neder land ruim voldoende talent aan wezig om het boksen op een hoger plan te brengen.Alleen krijgt de jeugd te weinig de gelegenheid om zichzelf te ontplooien. Wij gaan hen die kans bieden. We wil len jonge trainers aantrekken die weten hoe het aanvoelt om in de ring te staan. De Amerikaanse manier van boksen is de maatstaf. Met regelmatige trainingsstages in New York moet ons technische staf kennis opdoen en vertrouwd raken met de methodieken. Op die manier willen we tot een per fecte opleiding komen." Chris de Korte en José Medina zijn de eerste (aankomende) trai ners die zich aan Gleason's heb ben verbonden, Mark Voogt volgt binnenkort. John Vergouwe en Stan van den Driessche gaan ook aan de Cilinderstraat trainen, maar bemoeien zich uitsluitend met hun eigen pupillen. Door er varing wijs geworden, zijn de af spraken inmiddels schriftelijk vastgelegd. De 'gouden vier van de Kralingse weg. Mark veldkamp (in- va er voor de geblesseerde Ronald Per- mentler), Pe ter Paul Scheerder, Lucas Buit en Stephan Coo ke (vfnr). Foto Cor Vos Door Cees van Meurs Rotterdam Victoria is erin ge slaagd de nationale squashtitel te prolongeren. In de finale won het Rotterdamse mannenteam met 4- 1 van Centre SquOss, na in de hal ve eindstrijd uiterst moeizaam (3- 2) met het Haagse HSRC te heb ben afgerekend. De Haagse dub legde daarna beslag op de derde plaats door,Suzuki Squash Zwolle met 4-1 te verslaan. Bij de vrou wen werd het Amsterdamse Dick- ysquash kampioen door H.S.R.C. met 4-1 te kloppen. Via een 4-1 overwinning op het Hoofddorpse Meersquash legde Impuls Weert beslag op de derde plaats. De vrouwen van Victoria hadden zich niet geplaatst voor de finalewed strijden. Het was gisteren een zéér span nende mannenfinale aan de Kra lingseweg. Mark Veldkamp, de in valler voor Ronald Permentier, weerde zich goed tegen Peter Pas- tijn. Na de eerste game met 5-9 verloren te hebben, verspeelde hij in de tweede game een voor sprong van 7-2 en verloor uitein delijk met 7-9,1-9. Stephan Cooke trok de stand tegen Fabian Kalait- zis weer recht en bouwde voor Victoria via een 9-5,9-2, 9-1 over winning een nuttige puntenvoor- sprongop. De Rotterdamse kopman Lucas Buit had het ook nu weer moeilijk en verloor tegen Shawn Moxham de eerste twee games met 4-9 en 7- 9. Buit herstelde zich uitstekend. Nadat de derde game met 9-5 in Rotterdams voordeel was beslist, ging bij Moxham het lampje spoe dig uit: 9-1, 9-0. Peter Paul Scheerder moest in de slotpartij tegen Raymond Schef- fer mirimaaï twee games winnen om zeker te zijn van prolongatie van het kampioenschap. Scheer der speelde een uitstekende par tij. Hij hield het tempo hoog en maakte weinig fouten. Binnen een half uur waren de eerste twee games binnen (9-6 en 94), waarna een punt genoeg was om de cham pagneflessen te ontkurken. Scheerder drukte echter door en won ook de derde game: 9-7. Oud-Victoriaan en mede-eige naar/coach Brian Barnett van Centre SquOss treurde niet lang om de nederlaag: „Het is al een hele prestatie, dat we voor de eer ste maal in de finale zijn geko men. Een overwinning was alleen een extra bonus geweest. Boven dien gun ik Victoria de overwin ning." Ook in de halve finale moesten de Rotterdammers tot het uiterste gaan. De kruiswedstrijd tegen de Haagse formatie werd door de Kralingers met veel vertrouwen tegemoet gezien. Maar het begin was desastreus. Panos Malamis, zaterdag de vervanger van de ge blesseerde Ronald Permentier, werd met 2-9 2-9 1-9 weggevaagd door de gemotiveerde veteraan Jacob Remijnse. Trainer Stephan Cook stelde daarna orde op 2aken door de tweede veertiger in het Haagse team, Loek Klippei, met drie maal 9-0 te verslaan. Onverwacht Nationaal kampioen Lucas Buit, tot dat moment nog ongeslagen in de vaderlandse competitie, liep daarna volkomen onveiwacnt te gen zijn eerste nederlaag op. In een voor de neutrale toeschou wers aantrekkelijke wedstrijd trok de Haagse Nieuwzeelander Rory Watt met 7-9,9-5,0-9 en 6-9 aan het langste eind. In de beslissende partij hield Pe ter Paul Scheerder het hoofd ech ter koel tegen oud-Vicxonaan André Ruygrok, die duidelijk niet tegen de druk bestand was en fout op fout stapelde. Scheerder zege vierde met 9-1 9-2 9-1, waarna de kleur op de Victoriaanse gezich ten langzaam weer terugkwam. De eindstrijd was bereikt. Tegenstander Centre SquOss was op een uiterst curieuze mapier in de finale gekomen ten koste van Suzuki Squash Zwolle. De beslis sing viel, toen Zwollenaar Erik Smit bij een 9-7 9-3 8-2 voorsprong wegens een rugblessure de hand doek gooide. Daardoor kwamen de Brabanders op een beslissende 3-0 voorsprong. Door Simon van Zuilen Wateringen De blessure van Michel de Boer kon FVT/Visser nog wel opvangen. Maar nu ook Ronald Vy verberg met een bles sure is uitgevallen, is er voor de Rotterdamse tafeltennisfarma- tie weinig eer meer te behalen. De 5-2.nederlaag bij GKB/Sala- manders is daarmee snel ver klaard. „Normaal winnen we hier met 7-0," was Michel de Boer overtuigd van het klas- severschil tussen zijn team en de gepromoveerde Wateringers. Als we straks in de return weer kompleet zijn, zullen we dat ook laten zien," Het is nog maar de vraag wan neer FVT weer kompleet is, want met de blessure van De Boer aan de kniepees gaat het nog niet echt goed. Daarbij komt dus nu de kwetsuur van Vijver berg: ,Jk merkte vrijdag bij het instappen van de auto dat ik last had van beide knieën. Ik heb nog geprobeerd om te trainen, maar het ging echt niet. Er blijkt vocht in beide knieën te zitten. Hoe dat komt is me een raadsel, want totvrijdag had ik totaal een last" Vijverberg is onder behan deling van een fysiotherapeut „Ik moet voorlopig rust houden. Hoe lang de blessure gaat duren, is nog niet te zeggen." Derhalve was Jorg de Cock de enige speler van het FVT-tiio, die achter de tafel kwam. Hy won ook zijn beide wedstrijden, tegen Martin Groenewold en Martin van Ryn. Daar bleef het by voor de Rotterdammers, want de invallers Ron van der Aa en coach Alfred de Jong ble ven met lege handen. Al liet de zo goed als ongetrainde De Jong in zijn partij tegen Siem van der Valk niet minder dan vier matchpoints onbenut en gaf hij met De Cock het dubbelspel (hier werd één matchpoint be reikt) onnodig weg. Uitstel Teamleider Jan Barendreeht heeft nog geprobeerd om com petitieleider Jan van den Berg tot uitstel te bewegen, maar deze bleek daartoe niet bereid. En ook in het vervolg van de compe titie behoeft FVT niet op uitstel te rekenen. Dus is het nog maar de vraag of FVT zich voor de playoffs zal weten te plaatsen. Als winnaar van de najaarscom petitie speelt FVT in elk geval wel tegen de winnaar van de huidige competitie, met als inzet het algemeen landskampioen schap. Het aanstaande weekeinde komt FVT niet achter de tafel, want dan is Jörg de Cock afwe zig. Hij neemt deel aan de top-12 voor de jeugd in Denemarken. Door André Kouwenhoven Rotterdam De korfballers van Het Zuiden zijn terug in de top van de eerste klasse E. Na de thuiszege tegen Zwijndrecht (22- 13) staan de Tuindorpers één punt achter PSV op de tweede plek. Coach Bert Boogaard moest twee spelers missen: Peter Tamminga (enkelblessure) en John Roodzant (als marinier naar Noorwegen ver trokken). Hij mocht tevreden zijn dat routinier Gert-Jan Winkei- huyzen bereid was op te draven. Dat deze zijn zuiveie schol nog heeft bewees hij door vijfmaal te scoren. Alexander Geurts was top schutter met zeven goals. Stand op kop: PSV 8-11: Het Zuiden 7- 10; Pernix 7-9. In de eerste klasse H kwam Trek vogels in Eindhoven met een ner veus duel roet Rust Roest een ge lijkspel overeen: 15-15. Halverwe ge was de stand 10-7. waarna Ro nald de Ronde en Liesbeth Mul ders de ploeg weer in stelling brachten: 10-9. Maar m het ver volg hield men elkaar goed in evenwicht, al had Trekvogels nog tweemaal de leiding: (15-15). In valler Remco Scheepbouwer weerde zich kranig en scoorde tweemaal. Zwate opgave Voor De Overkanters zal het een zeer zware opgave worden zich in de overgangsklasse D te handha ven want na zeven duels heeft die ploeg slechts drie punten. Bij het thuis ongeslagen BEP in Purme- rend speelde Bram Rogs équipe wel goed, maar kreeg geen loon naar werken. Het begin was weer voortreffelijk toen een 1-5 ope ning werd gemaakt, maar bij de pauze was het al 12-11. In de twee de doorgang schakelde BEP over op achterverdedigen en daarop hadden de gelen onvoldoende verweer. Via 18-18 werd het 22-20 en was de strijd beslist. Het werd nog 26-22. Jim van Nijnatten was weer in topvorm met negen tref fers. In de tweede klasse H ging in de derby Rozenburg-WION de winst naar de gasten en dat was wel te verwachten. Toch weerde Rozen burg zich, met Wilco Langschmidt weer in de ploeg, zeer goed en hield via 5-6 bij de rust de score tot 7-7 in balans. Toen sloeg WïON toe: 8-11. Nieuwerkerkaan den IJsselDe volleyballers van Al- com/Capelle kunnen niet alleen winnen van koplo per Piet Zoomers/Dynamo, maar óók van de nummer tien, Sudosa uit Assen. Dat laatste gebeurde zater dagavond in de gloednieuwe sporthal in Nieuwer- kerk met3-0 via de setstanden 15-8,15-8 en 15-10. Het eerste, winst op Dynamo, had een week eerder plaats. De 3-1 nederlaag van Capelle in Assen, eerder dit seizoen, bracht Sudosa de eerste competitiepun- ten; de enige ook tot nu toe. De schim van die wed strijd waarde zaterdag rond in de weinig sfeervolle Nieuwerkerkse sporthal. Rob Harmsen, coach van Sudosa, had een simpele verklaring voor de overwin ning tóen en de nederlaag nü. „Met die ene Ameri kaan erbij, winnen we ook." Harmsen doelde op al- leskunner Matt Lyles. Ook de Capelse spelbepaler Avital Selinger ontkwam niet aan de vergelijking met begin december, „Heb je Mark Pots vandaag gezien?" Hij doelde op een aantal passfouten van Pots. „In Assen speelden we met vier Mark Pots." Niet minder dan 25 stopfouten hadden Capelle in As sen de das omgedaan m de telling van Selinger. Het was dan ook een uitgedund ploegje waarmee Capelle in het noorden de strijdwas aangegaan. Daar ontbra ken Robert van Es en Edwin Bejine, de dagervoor af gereisd naar Turkije. En daar waren Matt Lyles en Avital Selinger geblesseerd en verminderd inzet baar. Bijna vanzelfsprekend bleef Capelle onder het ni veau van de wedstrijd van vorige week tegen Dyna mo. Selinger had een verklaring: „De jongens had den de wodka nog in de benen," Hij doelde op de te rugreis afgelopen week vanuit het Witrussïsche Gro dno. Daarbij moest zes uur op het vliegveld van Wars chau wórden gewacht. Kennelijk was de voorraad energieverstrekkers uitgeput, die gewoonlijk in de time-outs worden aangereikt. Rotterdam—Een plaats bij de eerste zes van de eredi visie en dus bij de Elite A, is voor Idétrading een kwestie van dagen. 'Meppel' was zaterdagavond de voorlaatste hindernis. 'Altijd een lastige tegenstan der', zo voorspelde het programmablad van de Rot terdamse basketbalclub voor aanvang, maar die vrees bleek ongegrond. Niet alleen won Idétrading overtuigend met 91-74; het surplus aan talent was op een gegeven moment zelfs goed voor een voorsprong van dertig punten (81-51 in de 31ste minuut). Idétiading heeft nog maar twee punten nodig om zich definitief onder de beste zes formaties in de ere divisie te scharen. Alleen Weert, achtste op de rang lijst, heeft nog een kans (dank zij een beter onderling resultaat) om voorbij de Rotterdammers te komen. Woensdagavond kan de ploeg van coach Jan Sikking al aan alle onzekerheid een einde maken. Dan komt immers het Hilversumse Dunckers, de puntloze hek- kesluiter, naar Rijnmond-Noord voor een inhaalduel. Öp de winst van Idétrading tegen Meppel was niets af te dingen, maar toch oogde Sikking een wedstryd lang niet tevreden. „We kunnen, als ploeg vooral, be paalde dingen nog steeds beter doen. We hebben bij voorbeeld niet genoeg gebruik gemaakt van de mo gelijkheden die Meppel ons liet Er worden dan nog te veel denkfouten gemaakt. Kritiek had Sikking na afloop ook op de arbitrage. Zowel in sporthal Rynmond-Noord ais elders op de vaderlandse basketbalvelden (EBBC-coach Jos WoRs bijvoorbeeld klaagde in Amsterdam), wejden de spe lers en coaches zaterdagavond weer eens geconfron teerd met de strengere interpretaties van de regels, door de FIBA opgelegd en door de Nederlandse scheidsrechters overgenomen. Met name de 'hand-checking' en de loopregel moes ten het ontgelden, maar werden weinig consekwent beoordeeld. „De FIBA heeft het decreet uitgevaar digd om 'strenger' te fluiten. De Nederlandse scheidsrechters lijken dat vertaald te hebben in 'meer' fluiten," constateerde Sikking na afloop. Sander Kales werd daar aan Rotterdamse zijde een duidelijk slachtoffer van. In de tweede helft (zesde minuut: 6842) kon scheidsrechter Zegwaard Sander Kales met een volle straflijst wegsturen. Na twee ui terst correcte handelingen overigens. Maar ook na zijn vertrek kon de Rotterdamse formatie de wed strijd relaxt uitspelen. Idétrading-Meppel 91-74 (55-35). Idétrading: Hu- ger27,Moore 16,vanEijek 13, van Maren 12, van Eg- mond 12. De basketbalsters van Idétrading speelden tegen Hoofddorp een kansloze wedstrijd en verloren (na een 37-28 ruststand) met 75-61. Precies tien minu ten kon Idétrading het moordende tempo van Hoofd dorp volgen. Rotterdam De handbalsters van Ancora stellen langzaam maar zeker hun vierde plaats veilig. E&O werd het slachtoffer van de Rotterdamse daden drang: 21-20, De voormalige koploper van de eerste divisie, Atomium'61, kon de goede weg maar niet vinden tegen rode-lantaarndrager PSV: 23-27. De vrouwen van Snehviek wonnen voor de tweede maal binnen vijf dagen van koploper Verburch: 17-15. De mannen verloren echter de slag om de koppositie vanSatumus 2:21-24. Zij zyn nu derde. In een bomvolle sporthal IJsselmonde speelden de Ancora-vrouwen een sterke eerste helft. Aanvanke lijk was het rechter aanvalsblok van Ancora sterk op dreef, maar na de enkelblessure van Simone Lake- man moest het vooral van links komen waarbij Es ther van Tilburg een belangrijke rol speelde. Ook haar, van eenlongembolie teruggekeerde 2us Bianca maakte een voortreffelijke rentree. Na de pauze (14-11) daalde de kwaliteit van de wed strijd en kwamen de Emmense vrouwen terug in de wedstryd en bij 16-16 langszij. Bij' 18-18 miste routi nier Nicoleta Boriceanu een strafworp en leek de wedstrijd alsnog verloren te gaan. Grote inzet hield Ancora in de spannende eindfase overeind: 21-20. Atomium'61 kan een eventuele promotie naar de ere divisie wel vergeten omdat zelfs de nummer laatst, PSV, gisteren te sterk bleek: 23-27. De ploeg acteert zonder zelfvertrouwen. Vele kansen werden om zeep geholpen. Bij de stand van 22-20 voor PSV had Ato- mium een twee-man-meer-situatie, maar kreeg het slechts twee doelpunten tegen zonder zelf te scoren. Dat was de genadeslag. De vrouwen van Snehviek verrasten Verburch op nieuw. Won Snelwiek dinsdag de regiobekerfinale met 16-11, nu was het in de competitie weer te sterk: 17-15. Snelwiek had in Yvonne Schuppers de absolu te uitblinkster. De spannende wedstrijd werd in de

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 5