ZÓ Fortuna rammelt aan alle kanten UVG stribbelt dapper tegén Bereconditie Hermes DVS goed voor overwinning Kruitdampen rond Baksteen lijken te zijn opgetrokken VFC houdt hoofd koel DRGS te laat bij de les Ursus stevent af op titel KV Vlaardingen Iaat op dreef Zwervers komt goed weg tegen koploper SW I I I Vlaardingen VFC heeft zich niet laten intimideren door het in het tweede deel aggressief spelende Tediro en sleepte na de rust het zoveelste punt in de wacht: 1-1. De gasten eindigden het duel met ne gen man, nadat Danny de Winter (twee maal geel) en Peter de Jong (natrappen) met een rode kaart van het strijdtoneel dienden te verdwijnen. In de eerste helft maakte Tediro duidelijk de dienst uit. Door een kopbal uit een corner werd de Rotterdamse score geopend en het was te danken aan goed kee perswerk van VFC-doelman Bas Van Rij, die Mike de Vette (vakan tie) verving, dat de schade be perkt bleef. Na rust kwam de ploeg van trai ner Henri van Leeuwen sterk te rug en behield bovendien de zelf beheersing in het steeds grimmi gere duel. Na een terugspeelbal van een Tediro-speler op de eigen doelman mocht VFC een indirecte vrije schop nemen. Hans Bot rondde dit buitenkansje naar be horen af en bepaalde hiermee de eindstandopl-1. SchiedamOnder leiding van in terim-trainer Leen Warnaar was DRGS gisteren te laat bij de les. Pas nadat drie tegentreffers wa ren geïncasseerd was de fusieclub in staat het bezoekende SV Om moord enigszins tegengas te ge ven. De inhaalrace had weliswaar nog enig succes, maar was niet op tijd ingezet om een gelijkspel af te kunnen dwingen: 2-3. Door een dubieuze strafschop, na een duel tussen Dakkie Dos San tos en de spits van SV Ommoord, en een fout in de verdediging werd een 0-2-ruststand bereikt Alleen Marco Verspuy was met een kopbal op de lat in de buurt van een treffer. DRGS probeerde na de oauze wel enige pressie uit te oefenen, maar Ommoord profiteerde van de Schiedamse uitvallen en sloeg voor de derde maal toe. George Andrade werd in de ploeg ge bracht en had met een schitterend schot in de kruising al vrij snel succes. Twintig minuten voor het eindsignaal bracht Raymond Ver spuy met een kopbal in de kruising nog enige hoop: 2-3. DRGS kreeg nog wel kansen op een klein succes, maar Ommoord wist zich uiteindelijk toch nog staande te houden. Maassluis Ursus lijkt moeite loos de ongeslagen status te kun nen handhaven, Het door langdu rige blessures geteisterde MSV71 kon de Schiedammers op eigen veld in een aantrekkelijk duel niet aan het wankelen brengen: 0- 2. Ook Ursus startte niet in de sterk ste opstelling omdat Guy Fiegel (meniscus) en Wouter Dü voorlo pig nog niet van de partij zijn. In het pittige duel haddden de man nen van trainer Jan van der Vel den de wedstrijd continu in de greep en verdeelden beide doel punten over de twee helften. Voor de pauze werd Marco Her ben door Aijan van der Lee in stel ling gebracht en schoot beheerst de openingstreffer binnen. Ook in het tweede doelpunt had Van der Lee een belangrijk aandeel. Hij zocht in de combinatie zijn team genoot Hans Hölsken, die de vloeiende aanval vervolgens tot een goed einde bracht. MSVUl-trainer Han van Leeuwen zal binnenkort waarschijnlijk ook geen beroep kunnen doen op Mar co de Jong. De Jong kreeg rood na een charge jegens Hans Hölsken. VlaardingenDe dreun van de vo rige week verspeelde kampioen saspiraties werkte bij KV Vlaar dingen in de wedstrijd gisteren tegen NKV nog één helft door. De korfbalformatie wisselde een zwakke eerste rondgang (7-7) af met een flitsend tweede deel. Daarin werd duidelijk afstand ge nomen van de tegenstander, die een 18-12 nederlaag aan de broek kreeg. De basis voor de Vlaardingse zege werd halverwege de tweede helft gelegd. Het aanvalsvak onder lei ding van Roland Verwefj sloeg een gat van vier punten, hetgeen het breekpunt in de wedstrijd was. NKV slaagde er niet meer in de kloof te overbruggen. Door de overwinning handhaven de Vlaardingers zich net onder de top. Roel van Leeuwen (5x), Johan Langbroek (4x), Roland Verweij en Astrid van Huet (beiden 3x) waren de topscorers bij KV Vlaar dingen. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Het bestuur van Fortuna Vlaardihgen is gezwicht onder de druk die het opgelegd had gekregen door de spelers groep. Trainer Jan Baksteen, zo besliste de clubleiding onlangs zonder ook maar iemand van de selectie en de begeleiding bij de voorafgaande besprekingen te betrekken, moest na het seizoen verdwijnen maar mag nu toch weer blijven. Het bestuur ging overstag nadat de meerderheid van de spelersgroep gedreigd had na het seizoen te vertrekken als de geplande trainerswissel ge handhaafd zou blijven. Nu de'kruitdampen rond de per soon Baksteen opgetrokken lij ken te zijn, zal er de komende da gen nog wel het nodige worden afgepraat aan de Marathonweg. Want indirect verbonden aan de rel die het Fortuna-'stadionnetje' op de grondvesten deed trillen, zijn het opstappen van voorzitter John Ranshuijsen en het stoppen van assistent-trainer Jan Bou- man, Ranshuijsen is wegens zijn verblijf in het buitenland niet be reikbaar voor commentaar. Bou- man die zijn activiteiten beëin digde na een rude met de voorzit ter, wel. „Ik ben gestopt naar aanleiding van aantijgingen van Rans huijsen jegens mij." iegt Bouman uit. „Ik zou achter de rug van Baksteen om trainers hebben be naderd voor zijn opvolging. Dat is absoluut niet waar. Omdat mijn gezondheid voor gaat, heb ik toen besloten te stoppen. Nu ik er overheen ben, wil ik wei weer wat gaan doen. Daar ga ik van de week maar eens met Baksteen over praten. Be ben in elk geval blij dat hij blijft" Unaniem Volgens vice-voorzitter Rick Bou- man is Ranshuijsen onder ande re opgestapt omdat hij en de rest van het bestuur niet op één lijn zaten. „Het is niet zo dat hij weg is gegaan omdat hij wél wilde dat Jan Baksteen bleef. Het besluit om na dit seizoen met Baksteen te stoppen was unaniem," rea- geert Bouman. Hij zegt overigens dat het besluit was gebaseerd op het feit dat het bestuur van me ning was dat het effect van de trainer was uitgewerkt. „Gezien de reactie van de spelers heeft het bestuur dat dus niet goed ge constateerd. We hebben de zaak verkeerd ingeschat en waren niet - goed op de hoogte van wat zich in de selectie afspeelt We steken de hand in eigen boezem." Jan Baksteen is niet eens zo ver baasd dat het Fortuna-bestuur hem wilde lozen. „Eind vorig jaar heb ik van de voorzitter al een signaal gekregen dat bepaalde mensen in het bestuur van mij af wilden," draait de trainer er niet omheen. „Ikzelf wil graag doorgaan om als we eventueel degraderen het sei zoen erop boven in de derde klas se mee te draaien. Nu de spelers hebben getoond als een blok ach ter mij te staan, ben ik hen wel verplicht nog een jaar te blijven. Aan de andere kant hebben de jongens die voor mij in de bres zijn gesprongen, hetgeen ik fan tastisch vind, zichzelf min of meer verplicht bij Fortuna te blij ven spelen." Door Marcel Slootweg Vlaardingen De kans op lijfsbehoud is voor Fortuna nog klei ner geworden. De in degradatienood verkerende Vlaardingse tweedeklasser verloor op eigen terrein het inhaalduel tegen middenmoter DRL met 5-3. Op de nederlaag viel weinig af te dingen. Daarvoor ging er vooral in defensief opzicht teveel mis bij de ploeg van trainer Jan Baksteen, al speelde arbiter Vink door zijn omstreden beslissingen een ongewenste bijrol. De man in het zwart ging al na vier minuten in de fout bij het eer ste doelpunt van DRL. Scheids rechter Vink negeerde hét vlag- signaal van grensrechter Wim Volkersdie zijn dundoek dc lucht instak voor buitenspel van de doorgebroken Sascha Schalken. De DRL-spits mocht echter door gaan en leverde de bal op een pre senteerblaadje bij Arjan Bos- schaart. die Fortuna-doelman Wim Poulus koel passeerde: 0-1, Later, in de tweede helft, ging de leidsman bij het derde en vierde doelpunt ook op zijn eigen waar neming af, daarmee de wederom voor buitenspel vlaggende Vol kers tot figurant degraderend. Te rugkijkend op het verloren duel haalde Fortuna-oefen meester Jan Baksteen webswaar de omstre den arbitrale beslissingen aan, maar de aan alle kanten ramme lende achterste Unie was volgens hem eerder de oorzaak van de ne- „We verdedigden gewoon te slap," luidde het nuchtere com mentaar. „Onze defensie is nor maliter ons sterkste punt, alleen vandaag was dat niet het geval. DRL heeft twee snelle spitsen die voortdurend van positie wisselen. Mijn spelers hadden daar geen antwoord op en gaven geen rugd ekking. Bovendien was de agres sie bij DRL groter dan bij ons. Zij waren wél bereid net dat stapje extra te zetten." Dreiging Hoewel Fortuna door een benutte strafschop vrij snel in de eerste helft op gelijke hoogte kwam ging er meer dreiging uil van de Rot terdammers. Joop Molendijk, de trainer van DRL, beschikt over een aantal snelle en technisch vaardige voetballers, zoals Jericho Rahimbaks en Bos- schaart. Een fraaie volley van Rahimbaks, overigens met de hulp van de blunderende Wim Poulus, zorgde er voor dat DRL- met een 2-1 voorsprong de rust inging. Ook in de tweede helft liep For- Dennls Hoo- gerboord (rechts) schudteen DRL ervan het lijf. De Vlaardingers konden hun trainer met verblijden met een suc cesje. FotoPeter tuna achter de feiten aan. DRL liep vlot uit naar 3-1 door weder om een treffer van Rahimbaks. Een typische Leen Muis-actie, van links naar binnen snijdend en met zijn sterke rechterbeen uitha lend, gaf Fortuna wel enige hoop (2-3), maar Xander van de Veeke en Sascha Schalken boorden deze weer snel de grond in. Dat Sjaak Voerman in de slotfase nog voor 3- 5 zorgde was iouter van belang voorde statistieken. Na het slotaccoord ontstond overi gens nog een opstootje toen en kele DRL'ers Fortuna-grensrech- ter Wim Volkers wilden belagen. De vlaggenist had enkele mimK" ten eerder een schop uitgedeeld aan een DRL-speler. Door attent optreden van verschillende be trokkenen werd de rel in de kiem gesmoord. Fortuna-DRL 3-5 (1-2). 4. Aijan Bossehaait 0-1,22 Jan de Klerk 1-1 (sir.), 31. en 58. Jen- co Rahimbaks 1-2 en 1-3,59. Leen Muis 2-3, 72. Sascha Schalier 24.75. Xander van de Veeke 2-5,86. Sjaak Voerman 3-5. Bijzonderheden: Sjaak Weber, Robert Boxem, Jan de Klerk (allen Fortuna) en Marco de Groot (DRL) kregen een gele kaart. Fortuna Vlaardingen: Pbuius, Boxem, Van der Slot, Voerman, Bouman (85. Sterk), We ber (73. Heeneweer), Kloek, De Klerk, Hoo- gerboord, öomen, Muis, DRL: Van turnhout, Hosengarten, Fran ken, De Groot, Van Zon, Van de Veeke, Van Drunen, Bosschaart, Klein (68. Vielvoye), Rahimbaks, Schalier. Astrid Winters haalt weer eens uit. Ze miste twee strafwDrpen, maar ontpop te zich metze ven treffers toch tot UVG's Foto Peter Moikenaoer, Door Bas van den Berg Schiedam Het treffen tegen AHF Arnhem was dan niet de bes te wedstrijd, maar wel de meest spectaculaire die UVG het thuis publiek in de Margriethal voor schotelde. De voorspelling vooraf loog er niet om. De Schiedamse handbaisters zouden een flinke afstraffing krijgen van het op de titel in de eerste divisie azende Arnhem, Het duel eindigde welis waar in een 14-17 nederlaag voor UVG, maar uit alles bleek dat het geroutineerde Arnhem de handen dicht mocht knijpen. Zowel in technisch- als tactisch opzicht was de thuisclub de Arnhemsen lange UVG had zich op het cruciale duel uitstekend voorbereid. Er waren videobeelden van de tegenstan der bekeken en met de optimale concentratie van de thuisploeg had Arnhem het erg moeilijk. Zonder de aan haar enkel gebles seerde Karin Dekker, maar wel met 'good-old' Vally Kolditz, on derbrak UVG vrij eenvoudig de spelopbouw van de bezoeksters. Dat UVG na de overwinning op Aalsmeer de broze opgaande lijn niet kon vasthouden, kon de thuisploeg zichzelf verwijten. As trid Winters miste twee strafwor- pen, terwijl de verdediging net iets te veel aan de noodrem trok waarvan enkele zeven meterwor pen het gevolg waren. Ook de ar biters waren UVG niet gunstig ge zind door in vijf 'break outs' onno dig af te fluiten. Dat alles resulteerde in de nipte nederlaag waar trainer Roy van Gurp desondanks moed uit putte. „De winst is dat we tactisch en technisch sterk hebben gespeeld. Daardoor kwam Arnhem nauwe lijks in haar spel." De thuisclub leek na een kwartier, bij een 3-7 achterstand, al kans loos. De Schiedamsen hadden toen nog moeite het spel van de Arnhemsen te controleren. Alleen door de benutte strafworpen van Astrid Winters kwam UVG aan scoren toe. Door een fraaie treffer van invalster Jolanda Weber ver anderde het speibeeld. UVG werd sterker en verraste de opponent met een serie op snelheid uitge voerde aanvallen. Wendy Rooders verkleinde de achterstand tot 5-7 en stond vijf tellen later weer oog in oog met de keepster, maar die keer was ze de aanvalster te snel af. Hoewel tweede keepster Jessi ca Sterken een strafworp stopte, kon de weer teruggekeerde Mir jam van Boles niet voorkomen dat Arnhem bij de rust met 6-10 af stand nam. Na de rust maakte UVG opnieuw indruk en verkleinde door Astrid Winters, Martine Dijkmans en weer Astrid Winters (twee straf worpen) de achterstand tot 10-11. Op dat moment viel de concentra tie weg en daarvan profiteerde Ar nhem met drie treffers. Een sub tiel balletje van Ynes Veigas (12- 14) gaf UVG weer enige hoop. De thuisclub ging door met scoren, maar de meeste doelpunten wer den afgekeurd omdat de scheids rechters geen heil zagen in het toepassen van de voordeelregel. Bij een stand van 12-15 liet Astrid Winters een strafworp onbenut. Bianca Weber zorgde met twee treffers dat de spanning terug keerde (14-16), maar daarna was het feest over. Arnhem liep zon der al te veel moeite uit naar een 14-17 overwinning. DoorMikos Gcuka SchiedamDe inspanningen van de afgelopen weken, waarbij de spelers van Hermes DVS aanzien lijke hoeveelheden transpiratie- vocht hebben verloren, bleken gisteren niet voor niets te zijn ge weest. De ploeg van oefenmeester Frans Schaap, die binnenkort zijn contract gaat verlengen, bleek over de langste adem te beschik ken en hield zodoende drie brood nodige punten op het eigen sport park Harga. Dat de 3-1 overwin ning op DONK nogal moeizaam tot stand kwam zal de Schiedam mers waarschijnlijk een zorg zijn. Ze hadden immers loon naar wer ken gekregen. „Wij hebben in de winterstop keihard getraind", was Schaap opgelucht. „In deze fase van de competitie waarop zeer zware vel den gespeeld dient te worden, zal de conditie vaak doorslaggevend zijn. Zoals iedereen vandaag heeft kunnen zien heeft mijn ploeg de inhoud om de volle ne gentig minuten door te gaan". Aan de woorden van de winnende trainer kon absoluut niet worden getornd. Dat de thuisploeg uitein delijk ruim langs het Goudse Doelt Onversaagt Naar Kampioen kwam, was zeker in de beginfase van de wedstrijd niet te verwach ten. De bezoekers namen het ini tiatief en kregen de beste moge lijkheden om op een voorsprong te komen. Zo speelde voorstopper Roberto Costa terug op de verder goed keepende Manuel Teixeira, die met deze bal zoveel proble men had dat hij hem slechts ter nauwernood voor zijn eigen doel lijn weg kon schieten. Vlak na het hachelijke moment dook spits Ke vin Blom, op aangeven van spel verdeler Peter Straver, vrij voor de Hermes DVS-doelman op maar verprutste hij de kans. Subliem Hermes stelde daar bitter weinig tegenover maar stelde na een half uur spelen orde op zaken. Eerst was het dc technisch vaardige Re- my Snel die na een goede actie een sublieme lob over doelman Rogier Schomaker op de lat zag eindigen. Zeven minuten later was het wel raak. Laatste man Kon Baert zocht en vond met een lange bal de kleine Scott Wulfer- dingen. Hij bediende op zjjn beurt de instormende Remon Biesheu vel perfect op maat: 1-0. Lang kon Hermes DVS niet van de voor sprong genieten want luttele mi nuten later kopte John Olsthoom de gelijkmaker op het scorebord. Het was maar goed dat het rust- signaal spoedig volgde, want Her mes wankelde. Het tweede bedrijf was verre van boeiend totdat goaltjesdief Oscar Biesheuvel de uiteindelijke be slissing forceerde. Hij was de eni ge die attent reageerde op een af standschot van 'kilometervreter1 Wilco Berenschot (2-1). DONK moest komen maar bleek de krachten te hebben verbruikt. Hoewel Hermes kans op kans kreeg slaagden de Schiedammers er vooralsnog niet in afstand te nemen van hun opponent. Een kwartier voor tijd werd Oscar Biesheuvel opnieuw in stelling gebracht De loepzuivere pass van Berenschot zette 'Bies' oog in oog met de doelman en hij deponeer de de 3-1 in het net. Het verweer van de bezoekers was definitief gebroken en het mag de frontlinie van Hermes DVS worden verwe ten dat de teller slechts op drie bleef steken. Hennes DVS-DONK. 3-1 (1-1). 37. Remon Biesheuvel 1-0.40. John Olsthoom 1-1,60. en 75. Oscar Biesheuvel 2-1 en 3-1. Bijzon derheden: Scheidsrechter Van Grist (Rot terdam) gaf geel aan Ron Strörmann, Oscar en Remon Biesheuvel en Roberto Dijkstra (allen Hermes DVS} cn aan Jeroen Romein (DONK). Hermes DVS: Teixeira. Silva Ramos, Baert. Costa. Van Dyk, Remon Biesheuvel, Berenschot, Strörmann, Snel (80. Dijkstra), Oscar Biesheuvel, Wulferdingen (82. Har tong). DONK: Schomaker. Romem. Coomans, Heimig (75. Van de Kaa), Straver, Veerman (63. Kalmeyer), Boukajouh, Olsthoom, Blom, Akerboom, Van Tol (60 Kamtaite). CapelJe aan den fJsselSW is er niet in geslaagd de competitie met een overwinning te hervatten. Tegen het zwakker acterende Zwervers kwamen de volge lingen van trainer Henk Salari niet verder dan een bloedeloos gelijkspel (0-0). „Ik denk dat geen van beide ploegen vandaag ver diende te winnen," was Zwervers-trainer Gilbert de Wildt van mening. „SW heeft enkele goede kansen gehad maar wy hadden er ook een paar. Je kon zien dat de competitie een tijdje heeft stilgestaan en dat wij pas een weekje in training zijn. Dan is een gelijk spel tegen SW een goed resultaat." In tegenstelling tot De Wildt was SW-trainer Henk Salari niet gelukkig met de uitslag: „Ik ben er ziek van dat we niet gewonnen hebben. Op voorhand ben je misschien tevreden met een gelijkspel bij Zwervers, want de meeste ploegen verliezen hier. Maar Zwervers viel mij wat tegen. Wij hadden hier gewoon moeten winnen, maar verzuimden de moge lijkheden te benutten." Twee Schiedamse kansen werden om zeep geholpen door Niels Rooders. De SWer miste na rust twee maal voor open doel. Marco Eshuis trachtte Zwervers-doelman Marcel van Leeuwen te verschal ken met een venijnig schot in de korte hoek, maar hij raakte het aluminium. Ook invaller Meivin Ij in Tjoen Lim had pech. Met een prachtige boog leek hij wel succes te hebben, maar zijn inzet ketste via de binnenkant van de paal uit het doel. Echt uitgespeelde kansen wist de thuisploeg niet te creëren en dat is meteen het probleem, waarmee Zwervers dit seizoen worstelt. Het is inmiddels be kend dat de aanvoer vanaf de vleugels te kort schiet. Zwervers-S W 0-0. Bijzonderheden: Geel voor Mike Snoei (SW). SW: De Pee; Van Hees, Andrade, Zoetmulder, Snoei; Lodder, Van Schijnde! (7?. Van den Bos), Valenten (81. Van Gestel), Rooders; Fortes, Eshuis (75. Tl in Tjoen Lim). Simpele klus voor Juventus Jumpers-Juventusim) 58-87 (2146). Juventus had vrij dagavond niet veel te duchten van Jumpers. De Schiedamse verdediging leverde veel gemakkelijke sco res op en een ruime overwinning was het gevolg. Al in de eerste helft werd de simpele klus geklaard. Attila Gul- tuna was het meest produktief. De beweeglijke center scoorde 20 punten. Vladan Jankovie had er 14, Juventus-SBU 77-39 (47-17). Ook de vrouwen van Juven tus waren al bij rust zeker van de zege. De ploeg van Mar tin van Dijk was vooral in de eerste helft zowel verdedi gend als aanvallend uitstekend bezig. De Utrechtse hek- kesluiter SBU had ook na de rust geen kans tegen de uit gebalanceerde aanval van Juventus. Green EagIes(m)-Goba/2 59-91 (3645). De nederlaag te gen nummer twee Goba was ingecalculeerd. In het harde duel moest Green Eagles het onder de borden afleggen tegen de fysieke ploeg uit Gorkum, ondanks de aanwe zigheid van center Wim Kaïmegieter. Sterk collectief WIK-vrouwen OSC-DWS(v) 17-10 (8-2). De vrouwen van DWS moesten aantreden tegen de koploper. Er was dan wel sprake van een ingecalculeerd verlies, toch zag DWS-coach Fred Overkleeft zijn speelsters een slechte wedstrijd spelen, op een korte opleving in de tweede helft na. Hora/Sittardia-WIKdn) 20-17. Voor WIK-coach Wil Plug- ge was het verlies een grote teleurstelling. „Er alles aan gedaan hebben en verhezen is vervelend, maar dit was bijna zonde van de tijd en de lange reis." Het ontbrak de ploeg aan scherpte. VeIo-HVC(v) 7-10 (3-6). HVC liep snel uit naar een 0-3 voorsprong. Coach Chris van derLely: „We moesten Velo met de rust driepunten gunnen en zelfs zien dat de ploeg tot 5-6 terugkwam. We zijn echter nooit op achterstand gespeeld en hebben dus ook terecht gewonnen." Van de Voort/Quiiitus 2-HVC(m) 22-17. De Schiedam mers v/aren niet opgewassen tegen de sterkte van de re serves van Quintus. HVC kon de thuisploeg lang hijbe nen, maar had geen lucht genoeg om de vijf punten ach terstand opgedaan temaken. WIK(v)-EMM 2 16-7 (7-2). „Ruim gewonnen en dat werd ook wel weer tijd ook," zo liet WIK-coach Hans Parlevliet weten, „Het was een belangrijke wedstrijd en dan is het prettig om een goed collectief in het veld te zien staan." DWS(m)-EMM 19-19 (8-9). In de eerste helft gingen beide ploegen gelijk op en dat leverde een klein verschil bij rust op. „EMM heeft vooral oudere spelers in het team, dus we rekenden op een conditioneel voordeel in de twee de helft," aldus DWS-coach Simon van Weerdenburg. Desondanks hielden de ploegen elkaar in evenwicht. ASC 2-UVG(m) 15-14 (6-8). UVG-coach John Schaap trok na afloop de conclusie dat de nederlaag de ploeg het kam pioenschap kan hebben gekost.ASC stond twee punten op ons voor. We "hadden gelijk kunnen komen, nu staan zij dus vier punten los." Lof was er voor Edwin Tonnon. „Hij heeft werkelijk een bere-wedstrijd staan keepen." Hollandiaan (ra)-Atomium 2 16-2L Hollandiaan-coach Cock Saarloos sprak van een 'ongelukkig verlies'. Bijna de hele wedstrijd gingen de ploegen gelijk op, tot een stand van 14-14. Toen volgde een zwakke periode van de Vlaarcfingers en stelde Atomium de zege veilig. Historische zege CKC Maassluis KZ Leiden-CKC Maassluis 18-29 (9-15). Volgens interim- trainer Jan Henk de Vast een historische zege. „Naar ik weet heeft CKC Maassluis in de competitie nog nooit zo'n hoge score bereikt." Het eerste half uur ging de strijd ge lijk op. Nadat de Maassluizers voor de rust toch enigszins uitliepen, bleven ze gedisciplineerd spelen zodat korte metten werd gemaakt met ae thuisploeg. Topschutters waren Leonard van der Vaart en Edwin Zeegers met res pectievelijk elf en tien treffers. De Kapellen-Oranje Nassau 13-7 (6-2). Trainer Ed Maijer was niet ontevreden over het vertoonde spel. „Maar we hadden het schot niet. We misten een aantal doorloop- kansen waardoor een gat viel dat niet te overbruggen bleek. Gezien dc vele mogelijkheden hadden we bij rust net zo goed met 7-6 voor gestaan kunnen hebben." Ook na de pauze hadden de Vlaardingers het vizier niet op scherp staan. „De Kapellen staat vijf punten los van ons. Die ploeg wordt kampioen," aldus Mayer. RWA-Harga 18-9 (8-2), De Schiedamse formatie blijft nog altijd zonder punten onderaan de ranglijst bungelen. Harga miste de nodige kansen, waaronder drie strafwor pen, waar bij RWA alles lukte. Bij wijze van een nood greep probeerde trainer Peter Edens het met een gewij zigde opstelling. Mark van Leeuwen en Sven Pappers moesten plaats maken voor Vincent Suttorp en René Rigthart, maar de gewenste ommekeer bleef uit. Volleybal Danielle Segers blinkt uit Sarto-Rijnmond (v) 1-3. In Tilburg behaalde de vrouwen- ploeg van Rijnmond zaterdag in de eerste divisie de twee de drie-punten-overwinning van het seizoen. Sarto, de ploeg die vorig seizoen het team van Hans van Setten op het laatste moment van de tweede divisie afhield, werd na een spannend duet met 1-3 verslagen. „We hebben de wedstrijd op twee cruciale momenten gewonnen," rea geerde Van Setten. „Aan het eind van de eerste en derde set konden we een 14-12 achterstand ombuigen in 14-16 setwinst," aldus de tevreden Rijnmond-coach. De vierde set was een formaliteit. Met uitblinkster Daniëlle Segers als spel verdeelster werd het 5-15 voor Rijnmond Sportagenda MAANDAG 15 JANUARI Zaalvoetbal. Margriethal: 20.30 HBSS-Groenoord. Weth. Sinithal: 19.45 Excelsior M.-SCVoome.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1996 | | pagina 7